la' SPORT UIT BOEK EN BLAD BIQSCGOP. >verbodigs téötótS' rntau \99 Losse Blaadjes. Regen maken! Brokjes Levenswijsheid. Maatstaven. PREDIKBEURTEN De Haariemsche Coöperatieve DinerVerg. SCHAAKRUBRIEK de Bilt kreeg gelijk: mmi Met medewerking van de brand weren van Naaldwijk, Honselersdijk. Poeldijk, Den Haag, Voorburg en Rijswijk, heeft de heer Veraart opnieuw gepoogd, regen te maken. De proeven worden voorloopig voortgezet. 't Is 't echte najaarsweer: Nu mooi en dan weer vochtig. De wind is nog niet guur, Maar soms is 't kil en tochtig; Afwiss'Iend zonneschijn En lekk're malsche buien Die, zoo het spreekwoord zegt, Den zomer uit gaan luien. De regenmaker komt Opnieuw thans op de proppen. (Want In een nat seizoen Boekt hij de minste stroppen!) U zegt misschien: „Wat nu? Laat hij die proeven staken! Toen 't droog was, bleef hij weg. Nu wil hfl regen maken, Die heusch vanzelf wel valt In 't natte jaargetijde. Bij droogte moest Veraart Ons met wat vocht verblijden!" Jawel, maar u begrijpt: De regenproeven slagen Waarschijnlijk toch het best Op natte najaarsdagen! Dus laat hem met zijn ijs Maar in <3e wolken stijgen; Wanneer de goede man Denkt dat we regen krijgen; En laat de ibrandweer dan Gaan spuiten allerwegen..... En laat ons dankbaar zijn Voor al dien milden zegen! en ziet er in het licht der objectiviteit be schouwd, soms zonderling uit. Veelal staren overigens bevoorrechte naturen zich dood op het tekort, dat hun vermogen op één bepaald gebied aanwijst. Zij gaan de beteekenis van dit gebied overschatten, alleen om Zichzelf te sterker te kunnen kwellen met het besef, een verworpene, een uitgeslotene te zijn. Armen nemen den rijkaard, zwakken den spierkrachtige, verstandelijk achterlijken den begaafde, stugge en stijve naturen den vlotten man van de wereld, schuchteren den brutale, overgevoeligen den onverschillige tot maatstaf. Bij hem gevoelen zij zich klein, nietswaardig, mislukt. Enn zij vergeten, dat er, wil men zich een zuiver oordeel over het totaal-beeld van een mensch vormen, meerdere maatstaven gelden dan uitsluitend welstand of spierkracht of begaafdheid of wellevend heid of een van die andere door hen tot uitsluitenden maatstaf verheven eigenschappen. Enkele menschen vervallen in de tegenover gestelde fout. Zij beoordeelen zichzelf en anderen uitsluitend naar het gebied, waarop zij toevalligerwijs uitblinken. Hierdoor over schatten zij zichzelf en geven door him over dreven en ongerechtvaardigde zelfbewustheid blijk van een benepen standpunt ten opzichte van het levensgeheel. Men zij zorgvuldig met zijn maatstaven en herzie ze zoo ncodig! H. G. CANNEGIETER (Nadruk verboden) Nu de lessen aan onze onderwijsinstellingen Zijn hervat, moet de jeugd zich eerst weer aan de school-maatstaf gewennen. In de vacantie gelden andere waardebepalingen dan een goed cijfer voor wiskunde of nul fouten in het Fran- Êche dictée. Wie in het kamp een heele Piet is geweest, Ziet zich thans weer tot een achterlijken etumperd gedeclasseerd. De populaire gang maker van het voetreisje of de logeerpartij wordt de laatste van zijn klas; de sport kampioen zal straks met een slecht rapport thuiskomen en de flirt, die in de vacantie hpt middelpunt is geweest van een schare hof makers, zal avond aan avond zitten te blokken over een verdrietige hoop huiswerk. Omgekeerd komt het miezerige mannetje Hat in het vrije veld niet in tel was, in de school tot zijn recht. De leeraren bewonderen ZÜH vlotte antwoorden en zijn schrandere opmerkingen. Het onsportieve en onaantrek kelijke meisje wordt door den rector als de knapste leerlinge ten voorbeeld gehouden. Er zullen maar heel weinigen onder deze scholieren zijn, die zich het over hen uitge sproken oordeel niet aantrekken. Ook de zelf standigen, voor wie de schatting van de buitenwereld geen beteekenis heeft, zijn toch over zichzelf tevreden of ontevreden, al naar mate hun succes op school of in de vacantie er uitziet. Een ieder houdt tenslotte gericht over "zichzelf. En het besef, niet mee te kunnen komen, achter te staan bij de rest, kan een leven bederven. Zwaar weegt het verdriet, dat dit vernederend gevoel ten gevolge heeft. Mis schien is dit wel de grootste factor in het menschengeluk: de waardeering, welke men zichzelf, meestal in verband met het oordeel van anderen, toedraagt. Zelfrespect maakt den mensch rustig, evenwichtig en moedig; zelfverachting duwt hem diep in den put der ellenden. De tragiek bij de ontwikkeling van deze het leven beheerschende gevoelens is, dat zij als volstrekte en objectieve oordeelen worden aanvaard en dat zij inderdaad toch zulk een betrekkelijke beteekenis hebben. Zij hangen immers geheel af van de maatstaven, weike men aanlegt. In den schooltijd schat men zichzelf en elkaar naar andere maatstaven dan in de vacantie. Deze eenzijdigheid wreekt zich. Leeraren en ouders komen licht in de ver leiding, de waarde van een mensch af te lezen uit de rapportcijfers. Bij eenig nadenken zul len zij tot de erkenning komen, dat het intellect slechts één van de functies der persoonlijkheid is, en dat men een slecht scholier kan zijn en tevens een benijdens waardig goed mensch. Karakter, levens houding en praktische zin wegen toch waarlijk nog mee bjj het bepalen van menschen waarde! En zoo moet ook de in de vacantie stoeiende, spelende en rondtrekkende jeugd tot het be grip komen, dat een kei op het sportveld toch een knul in de maatschappij kan zijn en dat een minder amusant kameraad soms om zijn bizondere deugden bewondering verdient. Men moet ook in zijn oordeel jegens zich- zelf met de verscheidenheid van maatstaven rekening leeren houden, en, zoodra men zich gedeprimeerd dreigt te gaan voelen door een achterstand op het ééne gebied, moet men zich de voorrechten voor den geest halen, waarmee men op een ander gebied is be giftigd. Het oordeel over zichzelf en daarmee de levenshouding en het levensgeluk zijn afhan kelijk van den maatstaf, dien men zich aan legt. Deze maatstaf is vaak uiterst subjectief VOETBAL. Bloemendaal trok Zondag „de Noord" in zonder Leemhuis, Kohier en Jonkergouw, om de oude relatie „Hollandia" in Hoorn een be zoek te brengen. De overwinning, al was het geen daverende, kwam mee naar huis. Verheugend was, dat onze voorhoede, waarin het gemis van een middenvoor wel danig gevoeld werd, toch nog vier doelpunten wist te scoren. Aanvankelijk was de aanval als volgt opge steld: v. Leuven, v. Gelder, Hartman, de Bock. Kammeijer, doch in de eerste helft bleek, dat Hartman nog niet de capaciteiten als aanvals leider bezit. Daarom verwisselde hij na half time met van Gelder van plaats en het ging toen Inderdaad heter. Want na die opstelling gelukte het spoedig den 10 achterstand in te loopen. Wel maakte Hollandia, nadat Bloemendaal met 21, 32 de leiding had gehad, telkens gelijk, maar ten slotte fokten wij toch de winnende goal. Drie der vier doelpunten werden door de Bock gescoord het vierde door van Leuven. Het terrein verkeerde in ver van idealen toestand, wat een normale spel-ontplooi'ing danig remde. De invallers hebben goed ge speeld, inzonderheid v. d. Linde (back). Hollaödia had naast diverse jongere krachten nog eenige spelers van de oude garde in de ploeg. De Hoornaars zullen intusschen met dit elftal, waarin de linksbuiten uitblonk, een harden dobber hebben, dit jaar tot de zoo zeer gewenschte promotie te komen. Zondag a.s, gaat Bloemendaal naar Schiedam, om daar de sterke 2e klasser S.V.V. partij te geven. S.V.V. deed reeds van zich spreken, door in de Velox- seriewedstrijden voor het Tolsteegmonutaent, de organiseerende vereeniging met 3—1 te kloppen. De Bloemendalers kunnen op een warme ontvangst rekenen. Zijn de geblesseerden hersteld, dan verschij nen ze in de volgende opstelling: de Haas Jonkergouw Immer de Wilde Beijk Leemhuis Kammeyer, de Bock, J. Kohier, v. Gelder, v. Leuven Zondag hebben er op het veld aan den Bre- derodeweg onderlinge wedstrijden plaats tus- schen een zestal elftallen. Deze wedstrijden hebben ten doel wapenschouw over de diverse oude en nieuwe krachten te houden om tot een indeeling in de diverse elftallen te komen. De spelers zijn als volgt ingedeeld: Elftal A. J. E. Resting v. d. Bijk G. v. d. Linde H. Röbken H. Kohier A. v. Donkelaar Duisterhof G. Kesting J. Hogervorst Ad. Cassee G. Hartman Elftal B. Metten J. de Vries Rijs K. v. d. Linden v. d. Werff Kuin Haak Drost Caarls v. d. Heuvel Ellens Elftal C. Wille Vreeken Philippo Meijling v. Dam Akersloot Vörös Handgraaf Veen Kramer Nol Elftal D. Beun v. Dompselaar ...Okker Lengers Mommers Smit Q. v. d. Linde v. d. Veer Al v. Wienen Roosdorp Elftal E. Bosch Scheffelaar Klots Bierenbroodspot Rouwens Salentljn Landmeier v. Amelrooy Vink J. G. de Vries F. Hekker Luca Elftal F. M. v. Dompselaar J. de Korte Bronsdijk Baerts K. de Korte Boelhouwer Oosterhof Kluver Boogaardt Kapteijn Ootes 10 uur: elftal A—elftal B 11 uur: elftal Celftal D 2 uur: elftal Eelftal F De wedstrijden duren 2x1 uur en worden gespeeld op het bijterrein. ONS VLIEGWEZEN. Herfstdienst der K. L. M. Ingang 1 September a-s. Den eersten September gaat op het geheele Europeesche net de herfstdienst in. Voor de periode van 1 September tot en met 6 October blijft het aantal luchtverbindingen tusschen Nederland en het buitenland hetzelf de als gedurende het zomerseizoen, alleen ver anderen eenige tijden van vertrek. Op de lijn AmsterdamRotterdamLonden v. worden vijf dagelijksche diensten onder houden (vier door de K.L.M., één door de Deutsche Lufthansa). De ochtenddienst naar Londen vertrekt na 1 September om 8 uur (zomers om 7 uur) van Schiphol, om 8.35 van Waalhaven. Op het traject AmsterdamRotterdam Parijs v.v. blijven de vier dagelijksche diensten stand. Twee hiervan worden onderhouden door de K.LJVT., één (met tusschenlandingen te Antwerpen en Brussel) door de Air France, één via Brussel door de Air France en Sabena. De ochtenddienst naar Parijs vertrekt een uur later dan gedurende den zomer n.l. 9 uur van Schiphol, 9.35 van Waalhaven, Er is via Parijs een dagelijksche verbinding tusschen Milaan en Nederland tot stand ge komen (tot en met 29 September). Voorts wordt in de dienstregeling melding gemaakt van de gelegenheid op Maandag, Woensdag en Vrijdag om Rome binnen één dag door de lucht te bereiken; uit Rome be staat deze verbinding op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Voorts bestaan er drie dagelijksche dien sten naar Berlijn (één K. L. M., twee D. L, H.) en twee naar Scandinavië, waarvan één via Hamburg (K. L. M. in samenwerking met de Zweedscke Maatschappij A. B. Aerotransport) De dienst der Deutsche Lufthansa Amster damEssenMiüheim.-'-Dusseldorp—Keulen zal in heide richtingen 40 miniuten vervroegd worden, n.l vertrek uit Amsterdam 10.30, aan komst te Keulen 12.20, vertrek uit Keulen 12.35, aankomst te Amsterdam 15.05 De K.L.M. dienst AmsterdamHullLiver pool v.v., die gedurende den winter zal worden stilgelegd, blijft tot en met 6 October gehand haafd. Wat de binnenlandsche luchtverbindingen betreft, gedurende de periode van 1 September tot en met 6 October blijft de dutobeldaagsche dienst Rotterdam Amsterdam -Groningen v.v. gehandhaafd; voorts komt er één dage lijksche verbinding tusschen Amsterdam, Rot terdam en Twente (Vertrek uit Rotterdam 16.20, uit Amsterdam 17.00 uit Twente 8.001 Hierdoor worden te Amsterdam fraaie aan sluitingen op de voornaamste buitenlandsche diensten geschapen. Ook op de lijn RotterdamEindhoven v.v. blijtf één dagelijksche dienst gehandhaafd tot en met 31 October met aansluiting naar en van Amsterdam en op vrijwel alle voorname buitenlandsche verbindingen. Op de lijn AmsterdamRotterdamHaam stedeVlissingen v.v. wordt tweemaal daags een dienst in beide richtingen gevlogen gedu rende het tijdvak van 4 September tot en met 6 October.De aankomst- en vertrektijden on dergingen ook hier kleine wijzigingen om aan sluiting op de voornaamste internationale ver bindingen tot stand te brengen en tevens te Vlissingen op de Provinciale stoombootdien sten naar en van Breskens, hetgeen van veel belang is voor een vlugge verbinding tusschen Zeeuwsch Vlaanderen en Holland. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. L. D. Poot, Preö. te Den Haag. Gebouw „Maranatha", Jeugddienst. V.m. 10 uur, de heer K. Koopman. Overveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Nederl. Protestantenbond. Afdeeling Bloemendaal. Zondag 9 September. 's Voormidd. 10.30 uur, Ds. K. F. Boersema, Leiden. Gereformeerde kerk Bloemendaal. Zondag 9 Sept. vm. 10 uur Ds. J. C. Brussaard, nm. 5 uur dezelfde. Catechismus Zondag 34. Ned. Protestantenbond Bloemendaal. Zondag 9 Sept. 10.30 Ds. K. H. Boersema, Leiden. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mia, met toespraak van Priester Ko Borsten over de Problemen van dezen tijd. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. gelegenheid tot meditatie, ook voor belangstellenden. Donderdag 13 September. V.m. 7.25 Gesproken H. Mis. Zaterdag 15 September. V.m. 7.25, Gesproken H. Mis. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. Zondag a.s. vm. 10 uur Ds. W. A, Hoek, Amsterdam. Ned. Herv. Gem. te Santpoort. Zondag 9 Sept. vm. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Onomwonden" (Joh. 16, vers 25b). Religieuze Kring Aerdenhout Zondag 9 Sept. Prof. Dr. J. Lindeboom uit Groningen. Evang. Luth. Gem. Haarlem. Zondag 9 Sept. vm. 10.30 Ds. G. J, Duijvendak, Bakenessergracht 27. Telefoon 14393. Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs: Dinerprijs f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap. Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. Oplossingen, bijdragen, enz., te richten aan den Schaakredacteur, Bloemendaalscheweg 42, Bloe mendaal. PROBLEEM No. 436. Kr. Nielsen, (Bamar) be- BOEKBESPREKING. Mitja's liefde door Iwan Boenin. J. M. Meulenhoff Amsterdam. Uit het Russisch vertaald door S. van Praag. Tot de allerbeste en belangrijkste boeken, die in Nederlandsche vertaling tot ons rijn gekomen, behooren wel de werken van Iwan Boenin,, den Russischen Nobelprijs-winnaar 1933. Iwan Boe nin, die in 1870 in de Russische provincieplaats Voronesb geboren werd, verliet zijn vaderland in 1919, bereisde vele landen en vestigde zich ten slotte in Parijs. Vandaar, dat in zijn oeuvre Wes- tersche invloeden merkbaar zijn. Wat nu doet ons de 142 bladzijden van dit boek, waarin toch waarlijk weinig „gebeurt", van het begin tot het einde met zooveel spanning volgen? Het verhaal van „Mitja's Liefde" is als het statig opstijgen van een luchtballon, die majesteitelijk gedurende leenige oogenblikken blijft zweven voorwaar 'n wonder oogenspel om daarna zachtjens te dalen. Zelden lazen wij bladzijden van zoo ontroerende schoonheid. ESVEA. VOORTVLUCHTIGEN. Regie: Richard Boleslavsky. In de Los Angeles Transcontinental bus vinden zich, wanneer deze uit New-York ver trekt, Letty Morris, een weggeloopen revue meisje, dat tracht te ontsnappen aan een gang ster, die op haar verliefd is, „Legs" Caffeë, welke zelf ook meereist. Den eersten nacht rijdt de bus door een gevangenisstadje. Een aantal gevangenen is uitgebroken en Paul Porter, de jonge leider,, weet te ontsnappen, door in de bus binnen te dringen en van kleeren te verwisse len. Den volgenden dag koopt Porter, met geld dat hij in de gevangenis had verborgen, een kaartje en reist verder mee. Hij en Letty voelen zich onmiddellijk tot elkander aangetrokken, natuurlijk tot ergernis van Caffee. Porter is de eenige die nog niet door de politie is gesnapt, Bij iedere halteplaats van de bus wordt deze door de politie gecontroleerd. Porter wordt ze nuwachtig, Legs achterdochtig. Op het punt om gepakt te worden en zich daarvan bewust, ver laat Porter 's nachts de bus en pakt een trein naar de volgende stad. Nu zijn achterdocht be vestigd is, zegt Legs aan Letty, dat hij zal zwij gen, indien zij hem naar New-York wil volgen. Zij stemt toe, maar weet de achterdocht om te "draaien, zoodat Legs gearresteerd wordt. Dien avond wordt de bus door een hevigen sneeuw storm opgehouden. Letty weet te ontsnappen aan de aandacht van den detective die haar be waakt, ontmoet Porter en samen stelen zij de bus en rijden Westwaarts. Ofschoon Letty geen uitleg vraagt, vertelt Porter haar, dat hij de on rechtvaardigheid van zijn veroordeeling niet kon verdragen. Hij werd veroordeeld voor manslag, maar handelde uit zelfverdediging. Dan, in het schijnsel van de koplampen, zien zij op den be sneeuwden weg een lichaam liggen. Heit is een man die nog leeft, doch geheel verstijfd is van de koude. Terwijl Letty in de bus traebt hem bij te brengen, stopt de bus opnieuw, thans voor een kind, dat bijna bewusteloos is van de koude. Het kind leidt Letty naar een omgeslagen bus waarin ongeveer een dozijn kinderen, die allen dreigen te bevriezen. Dit oponthoud beteekent de arrestatie van Porter, maar hij wil de kinderen niet zoo achterlaten. Deze vertellen nog, dat een van de jongetjes nog langs de berm moet lig gen en Porter gaat, ondanks Letty's protesten, op zoek. De achtervolgers hebben intusschen den wagen bereikt en, wanneer zij deze niet daarbij vinden, gaan zij den omtrek afzoeken. Dan vin den zij Porter, die het kind gered heeft, doch zelf bewusteloos is door een val, die hij gedaan heeft. Porter moet naar de gevangenis terug, maar zijn vriendjes vergeten hem niet, evenmin als hun ouders. In een dramatische scène weten zij op de gevoelens van het publiek in te werken en bereiken hun doöl. Paul Porter's invrrjhedd' stelling. Als een vrij man kan Letty hem gaan begroeten. de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. Maar een ander dacht.dat hij linksafwilde. Direct daarop werd zijr» auto zoodoende zwaar beschadigd. Houdt Uw hand in bedwang: BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bjj: Lage Duin en Daalscheweg 2, Bloemendaal, een rjj- wielbelast.merk; Ruigrok, Leidschevaart 270, Vogelenzang, een heerenhoed; L. Ossewaarde, Bloemendaalschestraatweg 42, Santpoort, een rijwielbelastingmerk; Deckers, Bilderdjjkpark 14 Huis Amsterdam, een damestaschje met inhoud; Henneman, Hooge Duin en Daalsche weg 30, Bloemendaal, een ceintuur; P. Bos, Prins Hendriklaan 144, Overveen, een beige regenjas; Beek, Marcelisvaartpad 13, Haar lem, een rijwielbelastingmerk; Helder, Klever laan 73, Bloemendaal, een vulpenhouder; O. de Vries, Noordlaan 21, Bloemendaal een spaniel Gal, Oosterduinweg 256, Aerdenhout, een zwarte muts; Traanberg, Brouwerskolkje, Overveen, een dalmes broche; R. Verhelst, Dompvloedslaan 15, Overveen, een kinder mutsje; Docter, Midden Duin en Öaalscheweg 25, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; A. Manhoudt, Platanenlaan 21, Bloemendaal, een bruin etui met inhoud; G. van Hoog, Zander straat 45, IJmuiden, een puntroller; F. de Vreeze, Bloemendaaischeweg 226, Overveen, een seizoenkaart t. n. Botbijl; van Dijk, Gouds- Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kc7 Dg5 La7 Pc5 c2 e4. Zwart: Kd4 Ta4 La2 fg6 a3 a5 b4 c3 c4 e7 f7 h5. Dit probleem verwierf de eerste eervolle ver melding in een wedstrijd van de Neue Leipziger Zeitung (Mei 1927). PARTIJ No. 201. Onderstaande partij gespeeld in 1934 om het kampioenschap van IJsland, werd met den eersten schoonheidsprijs bekroond. Wit: Thr. Sigurdsson. ZwartSv. Thorwaldsson. Geweigerd Dame-gambiet. 1. d2d4 d7—d5 2. c2c4 e7e6 3. Pblc3 Fg8f6 4. Pgl—f3 Pb8d7 5. e2 1c3 c7c6 6. Lfld3 Lf8e7 7. 0—0 0—0 8. e3e4 d5Xc4 Sterker is d5xe4. 9. Ld3Xc4 Tf8e8 10. Pf3g5 h7h6 Hier moest Pd7fS worden gespeeld. 11. Pg5Xf7! Kg8XfT 12. Lc4 X e6f Kf7Xe6 Na Kf7—f8; 13. e7—e5, Pd7—b6 verliest Zwart maar een pion. 13. Ddlb3f Pf6d5 14. Pc3Xd5! Ke6—f7 15. Pd5—f4f Opgegeven. Want er volgt mat in drie zetten: 15Kf7—f6 (Kf8?; 16. Pg6 mat); 16. Db3e6t, Kf6—g5; 17. De6—g6f, Kg5—h4} 18. g2g^mat. OPLOSSING PROBLEEM No. 429. (Dr. G. C r is tof f an i n i). Stand der stukken: Wit: Kcl DaS Te8 Tf4 Lb7 Le5 Pb4 c3. Zwart: Ke3 Th4 Th6 Lb5 Pa3 f5 h3. 1. Lb7a6. Lb5c6; 2. Da8a7 mat. Th6c6; 2. Le5d6 mat. Lb5e2; 2. Pb4d5 mat. Th4Xf4; 2. Le5d4 mat. OPLOSSING PROBLEEM No. 430. (C. C. W. Mann.) Stand der stukken: Wit: Kei, De8, Pe6, Pf6, e4. Pf6, e4. Zwart: Ke5. 1. Pf6é'5, Ke5d6; 2. De8—c8, Kd6—e5; 3, Pe6— g5, enz. Ke5Xe4; 2. De8—h5, enz. OPLOSSING PROBLEEM No. 481. (L. A. Kuyers, 18641930). Stand der stukken: Wit: Kd8 Dh5 Tb6 Tdl La2 Pc5 b3 d4 g4. Zwart: Kd5 Tb4 Le5 Lg8 Pa8 d6 h2. 1. g4g5 enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. van Dort, te Haarlem. 1 bloemplein 2, Aerdenhout, een sigarenkoker; H. Roozen, Ztjlweg 218, Haarlem een rijwielbelas tingmerk; Huijbens, Verlengde Koepellaan 9 b Bloemendaal, een boek, get. In the Wilds of South American"; G. Ravenhorst, Elswouts- laan 9, Overveen, een rijwielbelastingmerk; aan het bureau van politie te Overveen, een flu- weelen ceintuur; een parapluie; een rozerv krans in etui; een wollen muts; een halssnoer; een looper; een zakdoekje. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. (Opgave van 30 Aug.—6 Sept. *34.) A. J. P. ter Laare, Leidschevaart 172, Voge lenzang; Th. H. M. Middeldorp, Schaepman- laan 24, Santpoort-Stat; G. P. van Dam, Schulpweg 7, Aerdenhout; E. Coburger, Da Genestetweg 10, Bloemendaal t

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3