TWEEDE BLAD spirt predikbeurten Losse Blaadjes. De Troonrede. Brokjes Levenswijsheid. SpSnnewsbben. Gemeenteraad. BEÖSOCQP. De Haarlemsche Coöperatieve DinerVerg. SCHAAKRUBRIEK Bet bloemend aalsch weekblad van 21 sept. 1934. no. 38. rJDe tijden zijn somber en Eorg'lijk en zwaar" Aldus luidt de Troonrede Droevig maar waar ,,'t Bedrijfsleven gaat onder lasten gebukt En wordt in de toekomst nog zwaarder gedrukt. De wanorde op economisch gebied Vermeerdert voortdurend, waarheen men ook ziet. Wel past in zoo'n sterk wisselvailigen tijd Een krachtig voorzichtig regeeringsbeleid Geen hoogere lasten! Dien weg moet het op. De uitgaven lager 't wordt anders een strop! Nog steeds worden velie bedrijven gekweld Door wetten en regels ter wille van 't geld. Die heffingen worden zoo moog'lijk verlaagd En daardoor 't bedrijf niet onnoodig geplaagd. In Indië, waar men nog nijverheid heeft Wordt steeds naar bevord'ring van uitvoer gestreefd. En van Curasao wordt de toestand geroemd; Die wordt onomwonden ,,vrij gunstig" genoemd! Ook wordt nog gewezen op 't oorlogsgevaar Dat overal dreigt. Men bewapent zich zwaar, En 't vreedzame Neêrland is voor z'n fatsoen Gedwongen om nu wel hletzelfde te doen." Het was geen opwekkend en vroolijk geluid! Het ziet 'r in de toekomst niet al te fraai uit: Den moed niet verloren, al gaat het ook zwaar Misschien valt 't nog mee in het komende jaar (Nadruk verboden) De herfst is de tijd van de spinnen. Tusschen de roestende bloemen en de vergelende bladeren weven zij zich in en zij spannen hun net over de paden. Voor de onnoozele, die bang is voor spinnen, is 't nu een kwade tijd. Hij ontloopt ze niet, ze kruipen over de kraag van zijn jas, ze kriebelen tusschen zijn haar, ze laten zich afzakken langs zijn armen, de griezelige beesten. Waarom zouden spinnen griezelige beesten zijn? Waarom zou men bang zijn voor spinnen Wanneer men het leven van deze diertjes gadeslaat, zooals zij hun webbe, dat wonder van natuurlijke wijsheid, weven tusschen de takken, wordt men door een gevoel van eer bied bevangen. Hoe mooi is zoo'n spinneweb, wanneer de mist het bepareld heeft en de zon er op glinstert! En hoe fijn gevormd en getee kend is de gestalte van de roerlooze spin, die als een knoop het middelpunt uitmaakt van dit garneersel. Walt Whitman, de Amerikaansche dichter, heeft den mensch bi) zoo'n stille, geduldige spin vergeleken. Zooals de spin zich aan onzichtbare draden langzaam laat afzakken zoekt de mensch, eindeloos peinzend en wa gend, verbinding met het heelal. Los in deze ontzaglijke ruimte, geeft hij zijn poging niet op, voordat de herfstdraad, welke hij uitlaat, ergens blijft hechten. Dit is een mooi beeld en sinds ik Whitman's gedicht las, kan ik geen spinneweb meer ver storen. Welk een vlijt, welk een geduld is er noodig, maar ook welk een onbegrijpelijk in zicht. De spin is zich dit zelf niet bewust, evenmin als de mensch, die zich met de herfst draden van zijn geest vasthecht aan een of ander steunpunt in het mateloos heelal. H$ spint maar en spint maar en weet zelf niet wat hij tot stand brengt. Persoonlijke ver dienste is er ook niet aan, want hetgeen deze spin in dit web als een kunstenaar bij de gratie Gods voor mijn oogen verricht, brengen mil- iiarden spinnen over gansch de aarde op dit zelfde oogenblik tot stand. En milliarden spinnengeslachten hebben dit vóór hem gedaan en zulten dit nai hem verrichten. Maar het kunstgewrocht is er niet minder om. Evenmin als het gedachtenweefsel van den mensch er minder om is, dat millioenen vóór hem en na hem hetzelfde wonderwerk wrochten. Ze zijn het zich evenmin bewust als de spin, dat hun dagelijksche arbeid een won derwerk is. Toch, wanneer men er zich in verdiept, staat men van bewondering verslagen. Onze droo- men, onze verbeeldingen, onze stelsels, uitvin dingen, instellingen, natuurlijke, alledaag- sche zaken zijn het, maar hoe prachtig zitten zij ineen! Welk een symmetrie, welk een orde ning! En waar halen we de stof vandaan? Gelijk heel de tuin vol herfstdraden hangt, 'overspant een net van gedachtenweefsels de imenschengemeenschap. Gansch de wereld is er vol van; ze glinsteren in de zon alwaar deze maar schijnt. Met ragfijne draden van wijsheid, verbeelding en vernuft is ons lot aaneenge- weven, ons persoonlijk bestaan en onze samen leving, en wij spinnen maar voort en we spin nen maar voort, en we weten evenmin als de spin, welk een kunstwerk we met onzen arbeid tot stand brengen. Een nieuwe draad schiet te voorschijn, een nieuwe gedachte: het begin van een nieuwe levensopvatting, een nieuwe wereldbeschou wing, een nieuw maatschappelijk systeem. Wij laten den herfstdraad uit in de onmetelijke en vage ruimte, maar wij rusten niet, voordat deze ergens blijft hechten, zoodat wij aan den houw van ons weefsel kunnen beginnen. Nooit uitgeput raakt onze spinklier en we spinnen maar voort Is de spin in haar webbe een griezelig dier? Maar daar slaat zjj haar pooten uit en in wervelende vaart rollen deze het slachtoffer in een warnet van draden. Tevergeefs spartelt het mugje tegen zijn boeien. De mug zin: niet mee in het koor van hen, die de spin be wonderen. Voor de mug, ingesponnen en uitge. zogen, is de spin inderdaad een wreedaardig afschuwelijk gedrocht. Stellen wij ons een oogenblik voor, dat wij niet de spin maar de mug zijn. Ja, wij zijn immers de mug? Gevoelen ook wij ons niet dagelijks ingesponnen tusschen een warnet van draden, welke ons te vaster beklemmen naar mate wij te heviger worstelen tegen ons lot? Onze spin: het leven met zijn onontkoom bare verwikkelingen, waarin wij vastraken voordat wij het weten. We willen wel anders, maar we kunnen niet meer terug; we hebben spijt, maar gedane zaken nemen geen keer wij zoeken een uitweg, maar het noodlot om ringt ons aan alle kanten. Als een mug in het net zitten wij vastgeraakt, persoonlijke slacht offers van de ons o-mstrikkende noodlotsdraden als een mug in het net zieltoogt de menschen- gemeenschap, die uit de verwarring en ver wikkeling, waarin het lot haar gedreven heeft, evenmin uitkomst weet. Meedoogenloos worden wij uitgezogen; onze beste krachten verdwijnen in den ongelijken strijd tegen den kwelgeest, die ons gevangen houdt en met zijn rappe pooten meedoogenloos met ons speelt. Problemen zonder oplossmg, vraagstukken zonder uitkomst, verwikkelingen zonder end. Wij streven, wij spartelen, wij putten ons uit, en rustig wachtend totdat onze strijd volstreden zal zijn, zit in het middel punt van het levensnet de onbarmhartige spin met zijn allesverslindende klauwen en kaken: de dood! Kunnen wij nog met een vredig ge moed naar de herfstdraden kijken? De tuin hangt vol webben, waarop de zon glinstert en de mist weent en in dat wondere weefsel: de spin en de mug. Spin en mug, wij menschen zijn beide, beide tegelijk. H. G. CANNEGIETER (Kort verslag). De Raad vergaderde gistermiddag onder presidium van den Burgemeester, Jhr. Mr. C J. A. den Tex. Afwezig de heeren: de Lestrieuse, Hendrichs en Witteman. Punt 1. Ingekomen stukken. B. en W. deelen mede, dat het P.E.N. met in gang van 1 Mei 1934 een reductie van 5 op de contractprijzen voor de straatverlichting wil toepassen en stellen in verband daarmede voor de in uitzicht gestelde herziening van het straatverlichtingseontract te laten rusten. B. en W. deelen mede, dat van J. P. Exel een verzoek is ingekomen, om hem een stand plaats voor den verkoop van fruit, verpakte chocolade enz. aan de Zomerzorgerlaan te ver pachten. Zij preadviseeren afwijzend. Naar aanleiding- van een klacht van de be woners van de Zinneveltlaan te Velsen over de door Hulsebósch aangelegde vuilnisbelt dee len B. en W. mede, dat in het bestek, rege lende de voorwaarden voor de reinigingsdienst, dat bij de volgende aanbesteding zal worden gehanteerd, bepaald zal worden, dat het vuil tenminste 3 K.M. buiten de gemeente moet worden vervoerd. De afd. Bloemendaal van den Alg. Bond van Overheidspersoneel verzoekt den raad: a. om de loonen der werklieden van 1 Juli af met 1)4 te verhoogen en aan het personeel, dat daar op prijs stelt, op Goeden Vrijdag vrijaf te geven met behoud van loon. Goedgekeurd. Punt. 2. Financieele Commissie. Tot leden der Financieele Commissie wor den benoemd de heeren Mr. Dr. J. Luden, G Schulz, Mr. T. F. M. de Lestrieux Hendrichs en Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Goedgekeurd. Punt 3. Vaste Commissiën. Benoemd worden: in de Commissie voor publieke werken: de heeren A. Cassee. H. Hogenbirk, W. Noorman, C. B. Posthumus Meyjes; in de Commissie voor Onderwijszaken: H. Hogenbirk en Mr. T. F. M. de Lestrieux Hen drichs; in de Commissie voor de bedrijven: H. Ho genbirk en Jhr. G. C. Quarles van Ufford; in de Commissie voor Sociale Belangen: W Noorman, R. N. Bolleman, P. E. van Riessen en Mr. A. J. Enschedé. Goedgekeurd. Punt 4. Rechtsgeleerde Commissie. Tot leden der Rechtsgeleerde Commissie worden benoemd de heeren: Mr. T. F. M. de Lestrieux Hendrichs, Mr. A. J. Enschedé, P. E. van Riessen en Mr. D. P. J. Witteman. Goedgekeurd. Punt 5. Gemeenterekening 1933. B. en W. beiden den Raad de Gemeentereke ning 1933 aan, sluitende voor wat betreft den gewonen dienst met een voordeelig saldo ad f 41.862.04 en voor wat betreft den kapitaal- dienst met een nadeelig saldo ad f 179.351.76 en stellen voor deze rekening voorloopig vast te stellen. Goedgekeurd. Punt 6. Kchier Precariorechten. B. en W. stellen voor, vast te stellen het kohier precariorechten 1934. Goedgekeurd. Punt 7. Huur van het strand. B. en W. stellen voor, met den staat der Nederlanden wederom eep contract van 10 jaar aan te gaan inzake de pacht van het strand. In het nieuwe contract wordt, zoo deelen B. en W. mede bepaald, dat inplaats van 1500 M. slechts 1000 M. onderverhuurd- mag worden, terwijl de pacht van f 200.per jaar thans is bepaald op f 500.-— per jaar. Niettemin stellen B. en W. voor, het contract aan te gaan. Goedgekeurd. Punt 8. Verhuur van grond. Aangezien gebleken is, dat in het raadsbe sluit, waarbij aan de firma J. G. Eldering do gronden achter „De Nagtegaal" werden ver huurd, eenige onjuiste maten voorkomen stel len B. en W. voor, dit raadsbesluit door een verbeterd te vervangen. Goedgekeurd. Punt 8. Verlaging rentevoet. Het voorschot voor de stichting van 65 wo ningen der woningbouwvereeniging „Bloemen- daal-Noord" bedraagt thans nog f 281.563.41, waarvan 4%% rente moet worden opgebracht. Ten einde tot huurverlaging te kunnen ko men stellen B. en W. thans voor, deze rente te verlagen tot 4% en den erfpachtscanon van f 45.per jaar en per woning tot f 30. Goedgekeurd. Punt 10. Verlaging rentevoet. Een gelijksoortig besluit wordt voorgesteld ten behoeve van de woningbouwvereeniging St. Jozef te Vogelenzang. Goedgekeurd. Punt 11. Verlaging rentevoet. Ook ten behoeve van de woningbouwver eeniging „Bosch en Duin" stellen B. en W. voor de rente op 4% te brengen en den canon te verlagen. Goedgekeurd. Punt 12. Nieuwe centrale school. Bij de besprekingen op 19 April in den Raad over een nieuw te bouwen school op het ter rein der tegenwoordige jeugdtuintjes werd het plan geopperd, een uitbreiding te geven aan school A/B, hetgeen wellicht een goedkoopere oplossing kon beteekenen. B. en W. leggen thans een rapport van het architectenbureau Mulder en Van Asdonk over, waaruit blijkt, dat de beoogde uitbreiding der bestaande school A/B f 21.000.— meer zal kosten dan een geheel nieuw schoolgebouw. Ten einde thans te kunnen geraken tot den bouw van een nieuwe school, waaraan drin gend behoefte bestaat, vragen B. en W. een crediet van f 100.000. Goedgekeurd. Punt 13. Vergoeding L.O. B. en W. stellen voor, vast te stellen de ge bruikelijke vergoeding, bedoeld in artikel 101 L.O. wet 1920 aan diverse schoolbesturen. Goedgekeurd. Punt 14. Schooïmeubelen. B. en W. vragen voor een aantal nieuwe banken voor de L.O. school aan de Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout ee. bedreg van f 275.— Goedgekeurd. Punt 15. Verbetering Leidschevaartweg. Voor verbetering van den Leidschevaartweg vragen B. en W. een crediet van f 21.000. Goedgekeurd. Punt 16. Bebouwingsvoorschriften. B. en W. stellen voor, over te gaan tot defi nitieve vaststelling der Bebouwingsvoorschrif ten. Goedgekeurd. Punt 17. Winkelsluitingswet. B. en W. stellen voor, gebruik te maken van de bevoegdheid ex. art. 5 der winkelsluitings wet en deze van toepassing te verklaren op diverse winkels tot den verkoop van voedings- en genotmiddelen. Goedgekeurd. Punt 18. Ontheffing bebouwingsvoorschrif ten. B. en W. stellen voor, aan diverse personen ontheffing te verleanen van bepalingen der bebouwingsvoorschriften. Goedgekeurd. Punt 19. Uitbreidingsplan Rijnegom ni. B. en W. stellen voor, voorloopig vast te stellen een.partieale. hejcziehing.„ygR het uit breidingsplan Rijnegom IH. Goedgekeurd. De Amerikanen zijn ware meesters in het maken van dergelijke films. Er zijn misstan den... goed dan moeten deze ook aan de kaak gesteld worden. En zij doen dit op fel realis tische wijze, zonder verdoezeling van feiten die het daglicht niet mogen zien. Het spel van deze jongeling Durken Jr., is een openbaring. Zijn uitbeelding in deze rol is zoo suggestief dat het iedereen aangrijpt. Het is dan ook geen wonder, dat deze film in Amerika en Engeland overal volle zalen trekt. Moge zij deze belangstelling ook in Nederland ondervinden. VOETBAL. De uitslagen van j.l. Zondag luiden: Velox—W. F. C. De SpartaanZeeburgia Z. V. V—'t Gooi Edo—T. O. G. BloemendaalWest-Frisia 3—2 2—3 1—1 1—1 2—2 GEKOOIDE JEUGD (Heli's House) met Junior Durkin Pat O'Brien Bette Davis Junior Coghlan e.a. Ergens ver weg woonde Jimmy Mason te zamen met zijn moeder, die hij aanbad. Hun vred-ig samenleven werd echter wreed ver stoord toen Jimmy's moeder door een auto ongeluk wordt getroffen en Jimmy thans ge noodzaakt is naar de stad te trekken, waar zijn oom Henry Clark met zijn vrouw wonen, ter wijl ook een zekere Kelly bij hen inwoont. Kelly geeft immer breed- op van zijn geweldige relaties, die hij zou hebben, is een vroolijke kerel, die stêed-s moppen weet te verzinnen en maakt op den bevattelijken Jimmy een on- vergetelijken indruk. Als hij hoort, dat oom Henry zijn baantje verloren heeft, gaat hij naar Kelly en vraagt bij hem in dienst te mogen treden, welk vernoek door Kelly inge willigd wordt. Kelly is dranksmokkelaar en tracht op aller hande wijze uit de handen van de politie te blijven, bijgevolg draagt hij Jimmy op de tele foon te bedienen en noch telefonisch, noch per soonlijk ooit te zeggen, bij wien hij in dienst is, wien het huis toebehoort enz. Een absoluut stilzwijgen dus. De politie is hem echter op het spoor, neemt Jimmy gevangen, die echter weigert iets te zeggen. En hoewel Jimmy over tuigd is, dat Kelly hem uit zijn benarde positie zal bevrijden, daagt deze niet op. Jimmy wordt veroordeeld om 3 jaar in het Opvoe dingsgesticht voor Jongens te boeten voor zijn stilzwijgendheid. De toestanden in het ge sticht zijn ten hemel schreiend: slecht eten, bard werken, onmenschelijke behandeling. Als Shorty Jimmy's nieuwe vriend, een zware straf krijgt, daar men. ontdekte, dat hij een brief probeerde weg te smokkelen, die Jimmy aan Kelly had geschreven, en hieronder dreigt te bezwijken, besluit Jimmy te ontvluchten. De vlucht gelukt en Jimmy zoekt Kelly op, in de vaste overtuiging, dat deze iets voor hem en Shorty kan doen. Kelly echter wist, dat Jimmy gevangen genomen was, hoewel hij zich tegenover zijn meisje en Jimmy's oom en tante van de domme hield. Nu Jimmy onverwacht is teruggekeerd, komt zijn bedrog uit en thans probeert Kelly door een journalist, Gebhardt genaamd, Jimmy uit de tuchtschool weg te houden. Al vlug merkt Gebhardt hoe de vork in de steel zit en dat eigenlijk Kelly's lafheid is, die de oorzaak is van alle leed. Hij tracht Kelly z(jn fout te doen inzien, doch deze heeft geen lust voor zijn fouten te boeten. Alleen het rotsvaste vertrouwen van Jimmy in zijn „reuze kerel" roemt hem dusdanig, dat hij besluit zelf zijn schuld op zich te nemen en zoodoende Jimmy voor verdere vervolging te vrijwaren. Shorty is intusschen gestorven, doch de publieke aandacht was op de wantoestanden in de tucht school gevestigd. Zoodoende was het lijden van Jimmy en de dood van Shorty tot heil van vele jongens. Zij, die aan de hand der resultaten van deze eerste competitie-Zondag beweren, dat er in deze afdeling van weinig krachtsverschil sprake is, schijnen gelijk te hebben. Wij zouden ons echter nog niet zoo positief uit durven spre ken. Gaarne toegevend, dat een spannend seizoen verwacht kan worden, zoowel ter be zetting der eerste als laatste plaats, geloven wij toch, dat er binnen niet al te lange tijd aftekening zal komen tussen kopgroep, mid denmoot en staartgroep. Velox, thuis tegen W. F. C. spelende, had- lang niet de vorm te pakken, welke men van een kampioenscandidaat verwachten mag. Speciaal de voorhoede speelde zwak en was weinig productief. De uitslag is voor de thuis club geflatteerd, slechts met kunst en vlieg werk werd er het laatste kwartier stand ge houden en de door de Wormerveerders ver diende gelijkmaker voorkomen. De wedstrijd SpartaanZeeburgia was wel spannend-, maar weinig fraai. Vooral de rood- broeken vielen tegen na hetgeen zij in vriend schappelijke- en serie-wedstrijden vóór het seizoen hadden gepresteerd. Merkwaardig was, dat de oudste speler van de twee-en-tw!ntig, de veteraan Grobbe, ver reweg de beste was. Hij scoorde de beide Spartaan-doelpunten. Oerlemans en van Wijk, die respectievelijk het Spartaan- en het Zee- burgia-doel verdedigden, blonken uit. Jammer, dat de Spartaan-keeper in het begin een fout maakte, die een goal kostte. Van goed gehalte was de ontmoeting Z. V. V.'t Gooi. De ex-eerste klassers heb ben het in Zaandam ver van gemakkelijk ge had, en hadden him handen vol aan het vlugge, stevige Zaandammer elftal. Het uitstekende keepen van Cohen behoedde de Gooiers zelfs voor een nederlaag. Slechts in het eerste kwartier na rust was 't Gooi in de meerder heid. overigens waren het de blauw-zwarten, die de toon aangaven. De enige verrassing van deze dag was het gelijke spel van Edo tegen T. O. G. De Haar lemmers waren zo vol moed de competitie in gegaan -en niet zonder reden. Achtereen volgens waren zij in een nederlaagserie West-Frisia, Kinheim en R. C. H. de baas ge bleven met 32, 91 en 42, prestaties, die mooie perspectieven boden voor het nieuwe seizoen. Om dan en nog met kunst en vliegwerk tegen een der zwak gewaande zusjes gelijk te spelen is wel een bittere ontgoocheling! Nu mag als excuus gelden dat het tegen elftallen als T. O. G., wier spel hoofdzakelijk gebaseerd is op destructie, lastig spelen is. maar dit neemt niet weg, dat we beter van de rood-zwarten verwacht hadden. Interessant vooral in de eerste helft was de wedstrijd BloemendaalWest-Frisia. Onze jongens lieten een vaak verbluffend goed, snel en weldoordacht spel zien, waartegenover de Enkhuizer defensie meermalen machteloos stond. En had de haast spreekwoordelijk ge worden pech ons niet zoo meedogenloos achtervolgt, dan hadden we met halftime geen 21 achterstand te boeken gehad. Want wat zo dikwijls geschiedt, gebeurde ook thans: in een periode, dat Bloemendaal geregeld in de aanval was, leverden twee uit vallen der gasten evenzooveel doelpunten op, beide gemaakt door de verdienstelijk spelende rechtsbuiten Peereboom. Na talrijke vergeefse pogingen kopte onze middenvoor nog voor het rust-signaal uit een prima voorzet van Kammeijer de bal langs v. d. Zei. De tweede helft was lang zó aantrekkelijk niet. Misschien hadden de spelers daarvoor iets te veel van hun krachten gevergd. Een kwar tier na de hervatting leverde schitterend sa menspel onzer voorhoede de gelijkmaker op door Van Gelder. Tot het einde golfde de strijd heen en weer. West-Frisia meer in de aanval, maar daar tegenover gevaarlijke uitvallen der onzen. Het gelijke spel gaf de verhouding juist weer. West-Frisia heeft hier door eerlijki fair spel een goede indruk achtergelaten. Jammer was het, dat onze eminente rechts back Jonkergouw reeds na drie minuten uit moest vallen toen hij last kreeg van een oude knieblessure. Hij zal voorloopig wel niet meer spelen. Het programma voor a.s. Zondag is: T. O. G,—Velox Zeeburgia-Edo 't Gooide Spartaan West-Frisia—Z. V. V. BloemendaalW. F. C. Velox achten we in staat, hoewel uitspelen de, van T. O. G. te winnen. Ook Edo geven we tegen Zeeburgia een be hoorlijke kans, eveneens 't Gooi, dat Spartaan ontvangt. Een voorspelling ten opzichte van West- Frisia—Z. V. V. is lastiger. Mogelijk dat beide elftallen zich met een gelijk spel tevreden moeten stellen. Speelt Bloemendaal als tegen West-Prisia, dan kunnen we met een gerust hart W. E. C. ontvangen. De opstelling van het elftal is: De Haas Immer De Wilde Röbken Beijk Leemhuis Kammeyer de Bock Kohier v. Gelder v. Leuven Bakenessergracht 27. Telefoon 14393. Opgericht in 1699 levert tegen kostprijs: Dinerprijs f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap. Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. Oplossingen, bijdragen, enz., te richten aan den Schaakredacteur, Bloemenflaalscheweg 42, Bloe mendaal. OPLOSSING PROBLEEM No 432. (J. Colpa). Stand der stukken: Wit: Kh6, Da4, Lg7. Pg4, b2, c5, g2. Zwart: Kf5, Lbl, Pel, Pfl, f7. h2. 1. Lg7d4, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. van Dort, te Haarlem. PROBLEEM No. 437. W. B. H. Meiners (1862- -1927) Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kfl, De8, Tb4, Tc3, Lf8, Pc5, Pe7, a3, b2. c6, g3. Zwart: Kd4, Pc4, b5, d3, d6. HET SCHAAKSPEL VOOR DRIE EN VIER PERSONEN. Het vervolg en afbeelding wordpn in ons volgend nummer geplaatst- Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. N.m. 7.30 uur, Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst voor ouderen. Gebouw Maranatha. Jeugddienst. V.m. .10 uur, de heer W. F. J. Dankbaar. Overvcen. V.m. 10 uur, de heer K. Koopman. Nederl. Protestantenhond, Afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 uur. Dr. B. D. Tjalsma van Rot terdam. Maandag 24 September. 1 uur, Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. Huwe lijksinzegening van mej. W. A. J. Koops en -su heer R. Rijkens. Gereformeerde Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, Dezelfde. Catechismus Zondag 36. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis, met toe spraak van mej. H. Schutte over de Problemen van dezen tijd. Donderdag 27 September. V.m. 7-25 uur, Gesproken H. Mis. Zaterdag 29 September. V.m. 7.25 uur, Gesproken H. Mis. Ned. Herv. Gem., Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergb van Eysinga. „Machthebben". TMt. 7 29). Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. C. J. van Paassen, Haarlem. Religieuze Kring, Aerdenhout. Ds. J. Ph. Eggink, Ned. Herv. Pred., Rot terdam. Ned. Protestantenbond. Dr. P. D. Tjalsma, Leiden. Evang. Luth. Gem., Haarlem. V.m. 10.30 uur, Ds. G. J. Duijvendal. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente te Haarlem. V.m. 10% uur, Dr. C. B. Hylkema. Van de lagere elftallen speelt: SpaarnevogelsBloemendaal 2 10 uur Bloemendaal-veteranenH. F. C. 3 10 uur D. S. K. 2Bloemendaal 5 12 uur Bloemendaal bH S. V. 2 10 uur H. S. V.Bloemendaal 4 12 uur Bloemendaal 3Kenau 3 12 uur Junioren. Edo bBloemendaal b 12 uur Hillegom bBloemendaal c 12 uur

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3