WESTLANDSCHE KASDRUIVEN 32 ct per 2 pond. C. E. XOESET W. H. VAN STAVEREN PALTHE Almelo, ADVERTEERT IN DIT BLAD J. Verweer De Modernste Brillen Zandvoortsclielaan 79 LAAT UW RADIO VAKKIHDI6 PLAATSEN VAN T I-AND! bedrij! van Noord-Bolland. Hk. D. LEIH 5 PREDIKBEURTEN Mr. Cornellsstraaf 40 Tel. 15014 Losse Blaadjes. S. O. S. Gemeenteraad. SPORT BRANOSTOFFENHANDEL Piet Halsema P. A. TAMMER Voor deze stadswijk is het agentschap der Ververij en Chem. Wasscherij 25 li! tc O 25 DRUIVEN KORTE KLEVERLAAN 40 Telefoon 22393 DRUIVEN 15 a 15 Certificaten van oorsprong België Op 2 October a.s. zal een radio- uitzending worden gehouden voor het Nationaal Crisis-Comité. 't Is herfst. Reeds kleurt het late groen Van boom en heester in 't plantsoen Zich bruin en geel en goud. De nevels hangen 's avonds stil Daartusschen. Koud en klam en kil Is 't onder 't vochtig hout. Straks is het winter, eer men 't weet. Het fraai en kleurig najaarskleed. Dat de natuur zich weeft, Is o, zoo spoedig afgelegd De tyd, die volgt, is bitter slecht Voor wie geen werk thans heeft En in zoo menig huisgezin Treedt weer de zorg de woning in. Het barre jaargetij Wordt daar met bange vrees verwacht. En angstig wordt zoo vaak gedacht: Was 't maar alvast voorbij! Het land'lijk Crisiscomité Deelt aan ons allen draadloos mee: Het komt veel geld tekort. En van wie iets te missen heeft, Vraagt het een offer. Helpt en geeft Als 't u gebeden wordt! Straks bij het schijnsel van het vuur, Zit g' in het rustig schemeruur Zoo warm. en welvoldaan. Tast in uw beurs dan goed en gauw; Laat in geen strenge winterkou Uw medemenschen staan. En doe 't van harte! Kijk niet zuur! Want warme kleeren, dek en vuur Behoeft ook ied're man, Die door de crisis armoe Ijjdt En voor 't gezin in dezen tjjd Geen duit verdienen kan! „In der Beschrankung zeigt sich der Meis ter". Negentien punten telde de agenda en twee maal negentien minuten bleken niet noo- idig, om deze agenda naar den eisch af te werken. Zoodat het publiek, vertegenwoordigd door een meneer, die te tien minuten voor half drie eens een kijkje kwam nemen, mitsgaders de pers nog vóór twee uur dertig op straat dat is in dit geval: de tuin van de Nagtegaal, die een weelde van herfsttinten vertoonde stonden. De Raad bleef nog wat in besloten zitting achter. Het zal bij gebrek aan stof ditmaal dus een sobere nabetrachting moeten worden, begin nend met de vermelding, dat de heeren De Lestrieux Hendrichs en Witteman ontbraken, Dat constateerden we om twee uur. Te twee uur vijf minuten viel voor den zesden keer de hamer. Een half dozijn punten was afgehan deld en van die vijf minuten had de heer Quar- les van Ufford er één noodig gehad, om voor te stellen, het omslachtig werk der verkiezing van leden voor de vaste commissiën te ver vangen door een eenvoudige nuchtere methode en zoo zetten de leden, gedreven door gevoe lens van ontroerende onderlinge waardeering „De aftredenden'* op hun stembriefje, waar mede de diverse vaste commissiën weer voor een jaar benoemd waren. Dat duurde ook één minuut en de voorzitter had maar zestien se conden noodig, om te informeeren of de heeren hun benoeming aanvaardden. Hetgeen ge lukkig voor het nieuwe systeem allen deden. Bij punt 7: huur van het strand, klonk een wat verdrietige opmerking uit den mond van den voorzitter. De gemeente heeft sinds 1923 het strand gepacht voor f 200.De Staat vraag thans f 500.— en wenscht, dat er voor taan niet meer dan 1000 M. instede van, als tot dusver, 1500 M. onder verhuurd zal wor den. Waarom? De vraag werd niet beant woord, maar erg breed vond de Voorzitter de houding van den Staat der Nederlanden blijk baar niet. Niettemin werd natuurlijk tot het sluiten der overeenkomst besloten. De woningbouwvereenigingen ondervinden last van de te hooge huren. De leden kunnen de huren niet meer opbrengen en de Vereeniging dient inmiddels voor rente-aflossing te zorgen De Raad deed daarom, wat een verstandig geldschieter in zoo'n geval doet en verlaagde de rente en de erfpachtcanon. „En hoeveel scheelt dat nu per woning?" vroeg de heer Quarles. De heer Noorman vertrouwde hem toe, dat de bewoners er een en zestig cents per week mee bevoordeeld worden. Ter afwisseling kwam vervolgens de school- bouw op het tapijt. B. en W. hebben in April voorgesteld, op het terrein der Jeugdtuintjes een nieuwe Lagere School te bouwen, maar in de Raadsvergadering gingen toen stemmen op van leden, die meenden, dat men goedkooper school A/B kon verbouwen. Het Architecten bureau Mulder en Van Asdonk had thans een berekening gemaakt, waaruit bleek, dat het Diverse winkeliers, houders van verkoop inrichtingen, van voedings- en genotmiddelen, hebben een verruiming der winkelsluitingswet te Bloemendaal bepleit, in verband waarmede B. en W. voorstelden, de betreffende wetsvoor schriften van toepassing te verklaren. De heer Van Riessen was uit beginsel tegen. De Rondvraag gaf den heer Cassee aanlei ding, eens te informeeren of te Bloemendaal op de scholen de nieuwe spelling zal worden ge volgd. De wethouder antwoordde hem, dat het ge voelen dienaande van de hoofden der scholen ingewonnen wordt. Voorts achtte de heer Cassee het wel ge- wenscht, dat ingeval van brand de wethouder, de leden der brandweer, ja ook de leden van den Raad voor zoover deze er prijs op stellen, telefonisch gewaarschuwd zouden worden. De Voorzitter deelde mede, dat de Wethouder bij brand hiervan bericht krijgt. Ook voor het idee van den heer Cassee ten aanzien van de leden der brandweercommissie voelde hij wel, maar een alarmsysteem voor den geheelen raad stond hem minder aan. De heer Van Riessen informeerde naar de nieuwe school te Overveen, waaromtrent de Wethouder hem inlichtte, dat de bestaande plannen met het oog op de kosten belangrijk gewijzigd zijn. Van die gewijzigde plannen zul len we binnenkort dus nog wel meer ver nemen. De heer Luden nam de Warenwet-overtre ders op de korrel. De Keuringsdienst publi ceert jaarlijks tal van gegevens aangaande overtredingen, maar noemt geen namen. „Waarom niet?" vroeg de heer Luden. Wan neer men de namen dezer knoeiers kent, kan men zich er voor hoeden, bij hen te koopen. De Voorzitter meende, dat publicatie ge- wenscht kon zijn, doch alleen in geval van re cidive en blijkbaar boos opzet. Dat is echter tot dusver nog niet het geval geweest. „Wat denken" aldus de heer Quarles ten slotte B. en W. van de belastingen in deze gemeente naar aanleiding van de Staats- begrooting?" De Voorzitter kon de millioenennota was nauwelijk een dag tevoren verschenen na tuurlijk niet anders dan een persoonlijken in druk geven, die intusschen nogal in mineur klonk. De ministers mogen verkondigen, dat de belastingen niet zullen worden uitgebreid, belastingverhooging staat vast, nu er op de personeele beslasting 80, de gemeentefonds belasting 25 en op de Vermogensbelasting 10 opcenten zullen komen. Men hoede zich daarom voor de groot optimisme. En tenslotte vroeg de heer Quarles, of, nu de electrische tramverbinding met Haarlem tot het verleden behoort, de rails uit- de Kïeverlaan zullen verdwijnen. „Nog niet bekend", antwoordde wethouder Frinsenberg, maar weet de heer Quarles wel, dat de ondergrond van de trambaan eigendom van de N.Z.H.T.M. is?" Dat wist de heer Quarles niet. ScKSCgcfrcgcgaicscgcKSCgc* 13 October a.s. hopen wij met onze ouders J. C. BRUSSAARD E. M. BRUSSAARD— Knoll hun 25-jarige Huwe lijksvereniging dank baar te gedenken. Terwijl het D. V. 24 October 25 jaar ge leden zal zjjn, dat vader te Tienhoven (U.) als predikant be vestigd werd. HUN KINDEREN. Receptie: 10 Oct. 2022 uur. Bloemendaal, Vijverweg 16. VOETBAL. De uitslagen der j.l. Zondag gespeelde wed strijden voor de 2e klas B ztjn: T. O. G.Velox 0—5 ZeeburgiaEdo 11 West-Erisia—Z. V. V2—0 't Gooide Spartaan 22 BloemendaalW. F. C32 Velox liet zich geen ogenblik intimideren door de eigenaardige spelwijze van T.O.G., waarmede de Amsterdammers tegen Edo zo'n succes behaald hadden, door de Haarlemmers in eigen huis een punt af te snoepen, Integeneel, de Domstedelingen legden hun tegenpartij geheel hun wil op, en toen de rust inging, was de T.O.G.-doelman Blitz al vijf maal gepasseerd. Daarna geloofde Velox het wel, zodat T.O.G gelegenheid kreeg het initiatief over te nemen. Him techniek schoot echter te kort, om zelfs een tegenpunt, wat overigens wel verdiend was, te scoren, Edo, dat bij Zeeburgia te gast was, boekte voor de tweede maal in successie een 11 uitslag, hoewel deze ditmaal niet zonder ver dienste is, want Zeeburgia zal in de competitie een grootere rol spelen dan T.O.G. Intussen z(jn de Edo'ers al twee punten kwijt, een han dicap voor de kampioensplannen der Piggianen. West-Erïsia deed het beter en haalde de volle buit binnen van het bezoekende Z.V.V. Met wind mee spelende behaalden de Enkhui- zers in de eerste helft een 20 voorsprong. Algemeen werd verwacht, dat de gasten in de tweede helft op zouden halen, doch West- Frisia gaf geen kamp, zodat er van een over wicht der Zaandammers geen sprake was. De aanvallen der thuisclub waren zelfs gevaar lijker. Gedoelpunt werd er echter niet meer, Het was een faire, goed geleide wedstrijd. De Spartaan bracht het er te Hilversum tegen 't Gooi goed af, hoewel de uitslag 22 wel wat geflatteerd is voor de roodbroeken, want bijna gedurende de geheele wedstrijd hebben de Gooiers over alle linies him tech nische meerderheid bewezen. De twee doelverdedigers, Oerlemans en M Cohen verrukten het publiek door diverse staaltjes van hun kunnen. De Gooi-doelman was echter wel zeer onfortuinlijk; nadat zijn elftal de leiding genomen had, speelde een zijner backs zó onoordeelkundig terug, dat de Spartaan-middenvoor een niet te missen kans kreeg. t Gooi heroverde de leiding, maar kort voor grapje dan niet goedkooper, maar f 21000. het einde trapte bjj een scrimmage voor 't doel duurder zou uitkomen. Het lag dus voor de een Spe;er jn eigen goaii zodat de balans weer hand, dat de Raad besloot tot nieuwbouw. „En heeft nu morgen de aanbesteding plaats?" vroeg de heer Luden. „Pardon", corrigeerde Wethouder Bornwater. „dit is nog maar een principieele uitspraak. Nu zullen er voor den bouw van de school nadere plannen komen." in evenwicht kwam. Bloemendaal bevestigde volkomen de goede verwachtingen, welke men van het elftal heeft, door W.F.C. een alleszins verdiende 32 neder laag toe te brengen. De spelverhouding wordt door deze cijfers maar matigjes aangegeven Een 41 uitslag had dit juister uitgedrukt en ITCLEF. 10497 Koudenhorn 10 Gasthmslaan 54 Velsentraat 31 Kant Zakstraaf 8 PRIMA ENG. «n BELG. ANTRAG, GlfiT- an BRECH- COKES VOOR CENTR. VERWARMING |TEUP.W497| Wijzigingen in „V oorwaarden". Ter kennis van geabon- neerden wordt gebracht, dat met ingang van 1 Jan. 1935 nieuwe tariefsbepalin gen zijn vastgesteld. Deze tariefsverlaging gaat ge paard met het aanbrengen van eenige andere wijzi gingen. Behoudens tijdige opzeg ging, zullen de nieuw vast gestelde „Voorwaarden" op genoemd tijdstip verbindend zijn. Zij liggen op de bij kantoren van het Bedrijf ter inzage en worden op franco aanvrage gratis toe gezonden, terwijl aan die besturen van gemeenten, waar geen bijkantoor geves tigd is, gevraagd zal wor den een exemplaar ten ge- meenteihuize ter inzage te leggen. De Directeur: VAN OLDENBORGH. tegen den laagsten prijs Uitsluitend het beste materiaal! Het voordeeligste adres voor alle reparaties. LEERAAR PIANO, ORGEL, THEORIE ENSEMBLE. (Einddiploma Amst. Con servatorium.) VEENBERGPLEIN 3 HAARLEM. DIPLOMA V. V. O. KLEINE HOUTSTRAAT 7 Let op juiste adres s.v.p 1 Reparaties en bestellingen worden ook aangenomen: Gen- Cronjestraat 43. Bloemendaalscheweg 105. Mevr. v. PELTLucas, Planeetk-, Zijlweg 25 b. d. Zijlbrug. Dag. van 1010 uur. Ook schriftelijk of op foto. Alleen dames. Huwelijksbemiddeling V, betere kringen d- le kl. Bemidd. Bur. Inl. kosteloos. Discr. verz. Br. onder no. 210 Bur. v. d. Blad Vrees voor bovenstaand gevaar behoeft U niet t« weerhouden een film-apparaat aan te schaffen. De z.g. smalfilm in 8 mm., 9 V2 m.m. en 16 mm. zijn absoluut onbrandbaar. Foto-Kinohandel POSTMA, Korte Kleverlaan 70, Bloemendaal, Telefoon 23193 Uurwerk- en Horlogemaker Reparateur van Goud- en Zilverwerken, Brillen Pince- Nez en luxe Artikelen. Heemstede. Telef. 26144. Huurkoop vanaf f 1.25 per week. Geen hooge rente. ELECTRTECHN. RADIO-BUREAU Erkend Installateur G.E.B. Kleverlaan 176 - Haarlem- Telef. 14753. tl 'N TIMMERMAN? Bloemendaalscheweg 46. Telefoon 23018. Bjj geen gehoor Tel. 23728. Gevestigd: TETTERODESTRAAT 40 Tel. 14429. Handappels 10 ct. p. p. Handperen 8 ct. p. p. Nieuwe Nooten 25 ct. p. p. Puikbeste Bravo's 10 K.G. 70 ct. O in feitelijk was het resultaat ook 41, indien de zwak leidende scheidsrechter niet eenige zon derlinge beslissingen genomen had. Zo keurde hij een zuiver doelpunt van de Bock af, en gaf om voor iedere speler en toeschouwer onver klaarbare reden tegen Bloemend-aal een pe nalty. Wij hebben zelden in drie kwartier een arbiter zóveel kolossale bokken zien maken als deze leider. Het behoeft dan ook geen verwon dering te baren, dat het Bloemendaal-bestuur verzocht heeft, in de toekomst van verdere ar bitrage van deze official verschoond te blijven. Bloemendaal begon met de wind in de rug, en nam het spel onmiddellijk in handen. Toch duurde het, door stug verdedigen, vooral van de rechts-back nog geruimen tijd, voor Kohier, na uitstekend werk van KammeyerVan Gel der met een listig tikje de bal achter doelman Rensen deponeerde. Nog voor half-time stelde Van Leuven Van Gelder in staat de voorsprong te vergrooten. De W.F.C.-voorhoede, uit 4 man bestaande, een der binnenspelers was in de middenlinie teruggehouden, terwyi de middenhalf als derde back fungeerde had het niet verder kunnen brengen dan tot een buitenspel-doelpunt. In de tweede belft kregen de Wormerveer- ders de sterke wind als bondgenoot, maar dit was geen beletsel voor de witten, met snelle aanvallen de gasten opnieuw in het defensief te dringen. Een derde goal was hier het gevolg van: Kammeyer ondernam een snelle rush, pas seerde handig de links-back en speelde toen tactisch terug op de Bock, die met een pracht- schot Rensen totaal verraste. Toen scheen W.F.C. het welletjes te vinden. Het elftal concentreerde zich even op de aan val, en weldra was de Haas door de midden voor gepasseerd. 1 Bloemendaal was in 't geheel niet gedepri meerd: eerst maakte Kohier een buitenspel- doelpunt, dan kopt de Bock_ uit een mooi voor zet van Van Leuven opnieuw in. Deze zuivere goal vermocht ook al geen genade vinden in de oogen van de scheidsrechter, die als climax in van zijn falen even daarna tegen Bloemendaal een penalty gaf, waaruit W.F.C. de achterstand verkleinde. Verdere verandering kwam er niet meer in de stand. Bloemendaal demonstreerde een fris, gaaf spel, dat door snelheid, techniek en tactiek boeide. Fraai was het spel der middenlinie, dat het contact tusschen backs en voorhoede geen moment verwaarloosde. Zó spelende kunnen we nog talrijke successen van het elftal ver wachten. W.F.C. scheen zich meester gemaakt te heb ben van K.F.C.'s spelmethode, wat begrijpelijk is, omdat W.F.C. en K.F.C. dezelfde trainer hebben. Maardan dienen de Wormerveer- ders ook de beschikking te hebben over een spil, twee buitenspelers en een middenvoor van bijzondere op dit systeem ingestelde ca paciteiten. En dat hadden zij niet. Bovendien lieten zij na rust, toen ze wind mee kregen, hun elftal in dezelfde opstelling spelen. En dit was een groote tactische fout! Daarom is de overwinning van Bloemendaal geen ogenblik in gevaar geweest! Voor a.s. Zondag luidt het programma: W. F. C.—West-Frisia VeloxZeeburgia Edo't Gooi de SpartaanZ. V. V. BloemendaalT. O. G. W.F.C. dat twee achtereenvolgende neder lagen hoekte, hoopt Zondag met de inge bruikname van haar nieuwe sportpark, het eerste succes te behalen. Of dit lukken zal is een andere vraag. Wy voor ons gelooven niet, dat West-Frisia voor slachtoffer wil fungeren. Velox kan een mooie voorsprong krijgen, door van Zeeburgia te winnen, waartoe wy de Utrechtenaren wel in staat achten. Tussen Edo en 't Gooi zal het spannen. Zou het verwonderlijk zijn, als heide elftallen voor de derde maal in successie gelijk speelden? Een geiyk spel voorzien we eveneens in de Spaarndammerpolder, waar de Spartaan Z.V.V. ontvangt. Bloemendaal speelt weer thuis, thans tegen T.O.G. Velox heeft bewezen, dat er makkelijk een overwinning op dit elftal, dat zich hoofd zakelijk tot destructief spel bepaalt, behaald kan worden. EnBloemendaal heeft nog een appeltje met deze Amsterdammers te schillen, want de smadelijke 61 nederlaag, die T.O.G. den witten in het laatst van het vorig seizoen aan de Brederodeweg toebracht, ligt nog vers in het geheugen. De opstelling van Bloemendaal is dezelfde als die tegen W.F.C. De lagere elftallen spelen als volgt: Bloemendaal 2Kinheim 2 10 uur Haarlem 8Bloemendaal 3 12 uur Haarlem 6Bloemendaal 4 10 uur H.F.C. 7Bloemendaal 6 10 uur Junioren: Bloemendaal aR.C.H. b 10 uur Bloemendaal bBeverwijk a 12 uur HillinenBloemendaal c 10 uur Biykens een mededeeling van dén Directeur van den Economiscben Voorlichtingsdienst te 's-Gra- venhage moeten, bij invoer in België, tal van goederen in het vfervolg vergezeld zijn van een certificaat van oorsprong, geviseerd door den Bel gischen Consulairen Dienst. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal, V.m. 10 uur, Ds. A. K. Straatgma, Pred. te Den Haag. Collecte voor Chr. Belangen. Gebouw „Maranatha". V.m. 10 uur, de heer W. F. J. Dankbaar. Jeugddienst. Jeugdhuis Woensdag 3 Oct. N.m. 8 uur. Prof. Dr. A. H. de Hartog, Amsterdam. Lezing „De verwording van onzen tijd," Overveen. V.m. 10 uur Ds. A. Adriani, Pred. te Delftshaven. Colllecte voor Chr. Belangen. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan, Kïnheimpark. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis met toespraak van Mevrouw C. KosterGruntke, over: de Problemen van dezen tijd. Woensdag 3 October. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 4 October. V.m. 7.25 uur, Gesproken H. Mis. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. J. de Wit, Leiden. Ned. Herv. Gem., Santpoort. V.m. 10 uur, Prof, Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Gods vertroosting". (Openb. 7, vs. 17b), Evang. Luth. Gem., Haarlem. V.m. 10.30 uur, Ds. D. Dryver. Geref.. Kerk in H. V., Haarlem. V.m. 10 uur, de heer P. Lugtigheid. N.m. 5 uur, Ds. J. J. Buskes. V.m. 10 uur, Kinderdienst. VRIJZINNIG JONGEREN KERK. Zondag 30 September a.s. zal mejuffr. M. Stol uit Haarlem spreken te 7V2 uw n.m. in het gebouw der Theosofia Stichting, Nassauplein 8. Deze diensten zijn bestemd voor meisjes en jongens van 14 tot 20 jaar. N.B. Fietsenstalling kosteloos. De lost dier goederen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het Secretariaat der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken, Nassauplein 6, Haarlem,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3