:'s opgemaakte Vrnehtenmanden „altijd iets .aparts Cornelisstraat 40 - Telefoon 150I4 Sensationeel! Mr. BLOEMENDAAL, Het allernieuwste op Peran neat Wave gebied Bos-van den PLAATSELIJK NIEUWS. BURGERLIJKE STAND alléén NATUURLIJKE BIJ de tijdsomstandigheden, de begrooting en de toekomst. In het overzichtje, dat wij de vorige weekJ schrijden zou. Blijft men echter bij een bezui- van de .concept-gemeentcbegrooting gaven, heb-|mging van 10 pCt. (hetgeen voor de ambtena- ben wij dit stuk zeer teleurstellend voor Bloe- j ren een hard gelag zou zijn, maar o.i. onder mendaals inwoners, speciaal de belastingbeta- deze omstandigheden een voor de gemeente- Ifrs genoemd. Een eindcijfer van rond f 1.350.000.dat een tekort van bijna f 300.000 vertoont, is weinig rooskleurig, zelfs wanneer men achter de hand nog een appeltje voor de dorst heeft van een kleine drie ton. De rijks- regeering heeft de rekening der gemeente deer lijk in de war gestuurd. Het rijks-„werkloos- fceidssubsidiefonds" dat gevormd zou worden door een rijksheffing van 75 opcenten op de personecle belasting, zal thans worden ge vormd, doordat het rijk 80 pCt. van de op brengst der personeele belasting aan de ge meente ontneemt, terwijl de lasten op de ge meente worden afgewenteld. Voorts vergt het Rijk 40 pCt. van de opbrengst der grondbelas- t.ng, hetgeen voor de gemeente een derving aan inkomsten va.n f 41.000.beteekent en tenslot te zal de uitkeerihg uit het Gemeentefond; voor 1935 f 15.000.minder dan in het vorige jaar bedragen. De gemeente moet derhalve f 267.000.meer dan tot dusver aan het Rijk atstaan, hetgeen, gevoegd bij het geraamde te kort, een minus geeft van f 288.000.—. Alleen die gemeenten, die 14 pCt. van de som dtr belastingopbrengsten aan werklóozensteun uitkeer.en, komen voor een bijdrage uit het rijksfonds in aanmerking. Bloemendaal behoort daar niet toe, moet dus 80 pCt. van. haar per soneele belasting missen (dat is f 211.000. zonder daarvoor iets terug te ontvangen. B. en W, werden hiermede voor een op kor ten termijn onoplosbaar probleem geplaatst, een probleem, zóó moeilijk, dat zij de eenvoudigste oplossing hebben aangewend, n.l. door voor te stellen op de Gemeentefondsbelasting 38 opcen ten en op de personeele belasting 140 opcenten te heffen. Dit beteekent een. meerdere belas tingheffing van f 250.000.Een bedrag van f 38.000.- te putten uit de reeds genoemde re serve der gemeente, zal dan de sluitpost zijn. Dat de rijksbelastingen niet hoogcr kunnen worden opgevoerd is een woord van Minister Oud. Intusschen blijkt het, dat wat de rijks- Tegeering onmogelijk, het gemeentebestuur no_ weluitvoerbaar acht, Uitvoertiaar of niet, de schrik is menigeen in deze gemeente om het hart geslagen bij de gedachte aan de aanslagen die straks zullen loskomen Hét' kan voorkomen, dat een tekort in een gemeentehuishouden niet anders kan worden gedékt dan door verhooging van belastingen. Maar alvorens een opvoering der belastingen, —Vsnijggp.omvang als thans wordt aangekondigd onafwijsbaar is, zal vóór alles boven alle twijfel verheven moeten zijnj dat niét meer te bezuiuiJ gen is. B. en W., in hun toelichting op de begrooting verklaren, dat het snoeimes niet verder kan worden gehanteerd. Inderdaad is het in hunne begfóoting zoo goed als niet gekomen tot een poging de uitgaven te drukken. Als het Dagelijksch Bestuur der gemeente, sprekende met zijn kennis van zaken, Iedere bezuiniging voor onmogelijk verklaart, valt het wat lastig voor den gemeenteraad om hiertegen te opponeeren. Niettemin gelooven wij, dat het belang onzer gemeente bedenkingentegen de zienswijze van B. en W. wettigt, ai zal ook de Raad niet blind zijn voor het ongemak, waar mede besnoeiing der gemeentelijke uitgaven, velen zal bezwaren. Maar aan den anderen kant heeft de Raad, die eigenlijk alleenregeert ge durende de enkele dagen, dat hij'de begrooting vaststelt, een open oog te houden voor de reali teit der dingen en zich te herinneren, dat de tering' naar de nering dient te worden gezet, omdat anders de nering gevaar lnopt de tering te krijgen. Het is een onloochenbaar feit, dat, zoolang de economische conjunctuur! interna tionaal niet verbetert, ons nationaal bestel op drastische herzieningen van zijn uitgaven be dacht moet blijven. In het particuliere leven heeft men er zich vertrouwd mede gemaakt. Dalingen van inkomens van 50 pCt. zijn geen zeldzaamheid. Ze worden aanvaard, dikwijls met eenige dankbaarheid, dat althans een deel be houden bleef en niet alles verloren ging. Dit is droeve noodzaak. En een lichtpunt blijft,dat ons volk na eenigen tijd van volkomen depres sie den laatsten tijd weer blijk begint te geven, nieuwe uitwegen te vinden en nieuwe mogelijk heden aan te boren. Wanneer men in dezen gedachtengang de concept-begTooting doorziet, valt het moeilijk te begrijpen,, dat het Dagelijksch Bestuur onzer gemeente geen aanleiding kon vinden, zijn weerzin tegen het snoeimes (wie heeft die niet?) te overwinnen en pogingen te doen te besparen, waarop te hesparen viel. Niemand zal een volkomen wegwerken van een bedrag -van drie ton mogelijk achcen. Maar al te simplis tisch schijnt ons de methode, uitsluitend door belastingverhooging en een offer uit de gemeen telijke reserve, de eindjes aan elkander te knoopen. Als wii in verband hiermede enkele posten noemen, zijn wij, als gezegd, overtuigd, hier mede vele belangen te raken. Het gaat hier echter om aller belang, om het algemeen be lang, dat nu eenmaal scherper aandacht ver dient dan hetgeen den enkeling of de groep aangaat. Dan wijzen wij in de eerste plaats op de posten der salarissen, die, om bij de voor naamste te blijven, bedragen: voor het Secre- tariepersoneel f 38.620.—; voor het personeel hij Openbare Werken (ambtenaren) f 29.375.--; bij de politie f 92.050.Men versta ons wel "Wij gunnen zoowel ambtenaren als politie agenten van harte hun tegenwoordig- salaris, maar in geen enkel particulier bedrijf, dat met een verlies van f 288.000— werkte, zouden deze salarissen gehandhaafd worden. Het zou eenvoudig een kwestie zijn van sluiting der zaak of een aigemeene bezuiniging, die ook tot uiting zou. .moeten komen in een salarisvermin dering, die vermoedelijk de tien procent over- financiën dwingende noodzaak) dan zou dit een besparing geven van rond f 16000. Een niet gering bedrag vergt de betaling van renten van geldleeningen, n.l. f 185.970 bij een totaal aan leeningen van f 4.290.833.—. Van dit totaal staat f 817.500.— thans nog uit tegen een rentevoet van 5 pCt., hetgeen aan jaarlijksche rente f 40.875 beteekent. De vraag rijst of de leemngsvoorwharden niet een con versie mogelijk maken, waartoe onder de te genwoordige omstandigheden alle aanleidinL bestaat, na de belangrijke conversies, waartoe de gemeente in den loop van dit jaar zich de gelegenheid geopend zag. Een rentebesparing van f 8000.(gesteld dat men deze acht ton in een 4 pCt. leening onder kon brengen) zou daarmede behaald zijn. Een derde uitgaaf, waarop de aandacht ge vestigd - moge worden is het onderhoud der wogen en voetpaden. Hier is f 62.500 mee ge moeid. Goede wegen zijn voor Bloemendaal een vereischte en niet dan bij noodzaak zouden wij hierop wenschen te bezuinigen. Maar, de nood zakelijkheid is thans gebleken. En men is er niet mede af, te betoogen: „Voor arbeidsloonen, materialen, vervoerkosten, onderhoud auto's enz. wordt dit bedrag geraamd." Alweer: in een particulier bedrijf zou men eenvoudig reds- neeren: dan ramen wij dit jaar eens tien pro cent minder en moeten met de resteerende 90 pCt. rondkomen. Wij komen thans aan bedragen van minder omvang. Daar is een post: rijwieltoelage aan de politie. Per agent wordt een rijwieltoelage van f 40.50 gerekend, hetgeen voor 34 politieagentenplus enkele vergoedingen aan andere functionarissen f 1467 beteekent. Nu een fiets in dezen tijd maar weinig kost (men heeft voor f 40.— een uitstekend rijwiel met drie jaar garantie), komt het ons voor, dat men van deze post gevoegelijk f 1000.zou kunnen aftrekken en de politie U3tig nog een jaar op haar karretjes laten rijden, waarna er voor reparaties en vernieu wing toch altijd nog een kleine f 500.zou overblijven. De kosten van de bouwpolitie bedragen f 6152.Alweer geldt het o.i. hier: waar een wil is, is een weg. Een besparing van f 600. kan en moet ook hier mogelijk zijn. Op de begrooting treft ons even verder een post: Heffing_ voor het recht van aansluiting óp het gemeénteriool. Elk perceel, dat aange stoten, "is,:. is aangeslagen voor f 5.-. Het wil ons voorkomen, dat dit recht zonder veel be waar "met 10 pCt. te verhoogen is. Een bedrag van f 0.50 per jaar voelt niemand en de ge meente zou er f 1200.mee vooruit gaan. Objecten, waarop ook bezuinigd kan worden, vormen o.i. posten als schoolreisjes en school bioscopen, samen f 1000.Schoolreisjes kun nen nuttig zijn en schoolbioscopen zijn het on getwijfeld. Onmisbaar zijn ze niet. Eenigermate buiten het bestek van deze be spreking valt het bijzonder lager onderwijs. Wij volstaan dus met de opmerking, dat het hoog tijd wordt, dat de offers, die het openbare onderwijs reeds lang gebracht heeft, gevolgd worden door bezuinigingen bij het bijzonder onderwijs, dat de gemeente het volgend jaar niet minder dan ruim f 82.000.zal kosten, verdeeld over 13 scholen. Wij zijn tenslotte genaderd tot twee posten van delicaten aard. In de eerste plaats Thysse's Hof. Men behoeft niet meer dan eenmaal dit lustoord bezocht te hebben, om het een goed hart toe te dragen en nooit zouden wij in nor maler tijd steun aan dit instituut afkeuren. Deze tijd echter is zéér abnormaal en een uit gaaf van f 1000.ten behoeve van dit ove rigens niet te onderschatten natuurmonu ment, lijkt ons niet verantwoord, zoolang de mogelijkheid niet is onderzocht of niet b.v. de Ver. Bloemendaal's Bloei den Hof, desnoods met de Dierentuin in particuliere exploitatie nam met alle ook voor die vereeniging ver bonden voordeelen. In de tweede plaats de sub sidie aan de Haarlemsche Orkest Vereeniging. Het vorig jaar heeft een der raadsleden op sympathieke wijze gewezen op het cultureel be lang, gelegen in het bestaan van een orkest als de H. O. V. Niemand ontkent, dat ook Bloemendaal verplichtingen heeft aan de H. O. V. Doch wie de lijdensgeschiedenis van deze vereeniging heeft gevolgd, ook in dagen, toen er een heel andere economische wind waaide, vraagt zich af, of wat men zich toen kon per- mitteeren, in dezen tijd een voorwerp van ge meentelijke zorg mag zijn. Het is allemaal verdrietig werk. Het is onaangenaam, te moeten knabbelen aan wat onder gunstiger omstandigheden werd opge bouwd. Doch, de nood dwingt. Moet er in onze gemeente meer belasting worden opgebracht, de heer Laan zeide dit vroeger reeds, dan zullen nog meer vermogenden van hier verdwijnen. B. en W- zullen sterker motieven moeten aan voeren dan die van het niet langer te han- teeren snoeimes, wil in Bloemendaal de mee ning gevestigd worden, dat de gemeente voor gaat in de bezuiniging, die ons allerwege wordt voorgehouden. Mochten wij hierboven eenige in het oog loopende posten belichten (wie zich de moeite der becijfering getroost zal zien, dat op de door ons aangegeven wijze een vrij aan zienlijk bedrag ware te bezuinigen), er is in Bloemendaal een oordeel, dat zich richt tegen diverse uitgaven, die op zichzelf en elk voor zich niet hoog mogen zijn, maar met elkaar de gemeenterekening bezwaren. Politiesurveil- lance per gesloten auto, lichamelijke oefenin gen voor de politie, negen telefonische aanslui tingen ten behoeve van Openbare Werken, om maar bij deze drie te blijven vergen uitgaven, die in onzen tijd stof tot critiek geven. In hun toelichting tot de begrooting her inneren B. en W. er aan, dat door de uitbrei ding der gemeente de uitgaven ieder jaar toe nemen, terwijl deze bij de verminderde welvaart niet door een hoogere belastingopbrengst wor den gecompenseerd. Het komt ons voor, dat het gemeentelijk initiatief door deze mededeeling een kostelijke vingerwijzing ontvangt, doch dan zal het accent niet op de dalende belastingopbrengst, maar ergens anders op moeten worden gelegd. De gemeentelijke inkomsten dalen. Meer dan een kwart millioen vergt het land onze ge meentelijke schatkist af. Bezuiniging is geboden. Maar tegen dalende inkomsten bestaat een tweede remedie naast bezuiniging, hoe voor treffelijk deze op zichzelf moge zijn. En hier moeten wij wederom wijzen op het particulier bedrijf, al valt voor Bloemendaal óók nog wel wat van andere gemeenten-te leeren. Wanneer het een zakenman niet voor den wind gaat, doordat zijn inkomsten afnemen, zal hij zijn uitgaven trachten te beknotten, maar ook zal het zijn streven zijn, nieuwe bronnen aan te boren, die hem nieuwe inkomsten in het uitzicht stellen. Wij moeten hoe onaangenaam het ons valt, constateeren, dat dit koopmanschappelijk inzicht in de laatste jaren niet tot uiting is gekomen, dat Bloemendaal niet eerlang de vruchten zal plukken van nieuwe ondernemin gen, in het kader van het gemeentebeheer op touw gezet. Ook in dat opzicht wordt een J. C. Laan gemist. En zoo het particulier initia tief voor ons gemeentebestuur blijkbaar geen maatstaf vormt, dat andere gemeenten voor gingen en Bloemendaal achterwege bleef, is beschamend. Bloemendaal is een luxe gemeente. Dat zij geen pogingen aanwendt, industrieën tot zich te trekken, begrijpt ieder, die een weinig van haar historie op de hoogte is. Maar moge Bloe mendaal in afzienbaren tijd geen centrum van industrie kunnen worden, in ander opzicht is zij Zondagskind onder de Nederlandsche gemeen ten. Bloemendaal heeft nog natuurschoon en dit bezit te exploiteeren is een dwingende eisch. Afgelegen gemeenten als Bilthoven en Apel doorn hebben dit begrepen. Ook zij zijn luxe gemeenten met natuurschoon. Z ij hebben kans gezien, in minimum tijd werken tot stand te brengen, die tienduizenden maandenlang naar haar gebieden doen stroomen. Wie in den afge- loopen zomer het natuurbad te Bilthoven, het boschbad te Apeldoorn, de prachtige vijver in het Apeldoornsche Berg en Bosch bezocht en daar. duizenden bezoekers van heinde en ver met hun vlugge vervoermiddelen gekomen, vond, moet den indruk hebben, hoezeer derge lijke werken (uitgevoerd door de werkloozen ter plaatse), in niet geringe mate bijdragen tot een bloeiend vreemdelingenverkeer, omdat de nering het volk pleegt te vergezellen. Het zijn attracties in den besten zin des woords gewor den en dit zonder dab" deze. gemeenten- (er'zou- den er meer te noemen jjjn), iets hebben jhge.- boet van haar karakter. Tenzij men de hértenkamp als zoodanig aan merkt, heeft Bloemendaal geen enkele atractie meer, die den vreemdeling lokt. De tijd is voorbij, dat louter zien van natuurschoon het ongerepte vergezicht of de schaduwrijke laan, als zoodanig mochten gelden. Men verlangt in onzen tijd iets anders, en het komt er maar op aan, dit verlangen te peilen enom te zet ten in baten. En het stemt tot wrevel, te moeten bedenken, dat een gemeente, die wel haast ieder natuurtafereel van ons land ver tegenwoordigd, achter moet blijven bij andere, die intusschen toonden, de eischen die heden ten dage gesteld worden, te verstaan. De kracht, die een zooveel minder bedeelde ge meente als Heemstede heeft aan den dag ge legd, doet, in vergelijking met Bloemendaal denken aan een sterke, jonge kerel naast een oude juffrouw. Zelfs het doodarme Zandvoort maakt een beter figuur dan wij. Tragi-comisch is het iederen Zondag te zien, hoe duizenden door Overveen en Aerdenhout jachten, om zoo vlug mogelijk over Bloemen daal heen Zantvoort te bereiken. Ten koste van niet geringe offers legde Bloemendaal een Zee weg aan en onderhoudt dien, ten gerieve van tienduizenden auto's en fietsers, die aan het einde van onze gemeentelijke Zeestraat geko men niet weten, hoe spoedig zij linksaf zullen slaan, om een paar kilometers verder neer te strijken en daar pot te verteren. Immers, daar zijn de terrassen, daar zijn de zonnebaden, ddar is alles wat tot het hedendaagsch strand leven behoort. In 1915 droomden wij van een Bloemendaal-aan-Zee. Na twintig jaar hebben we het nog niet verder gebracht dan het Rondo Huis, een leelijk politiegebouwtje en nog leelij- ker zonnebaden. Bloemendaal met een aantrekkelijk zeestrand, Bloemendaal met een bosch- en duinbad, Bloe mendaal met groote aantrekkelijke waterpar tijen, Bloemendaal opnieuw lustoord voor Am sterdam en Haarlem, is het werkelijk zulk een niet te verwezenlijken droombeeld? We willen het hier voor ditmaal bij laten. Behandeling met 'n uur gereed, waardoor geen langdurige verbinding met het zpparaat en golving en krullen EEN WELKOM ST. NiCOLAAS GESCHEftK. Bloemend.weg 27 b. h. Postkantoor, B oemendaal Tel. 22*86 EEN MOOIE FOTO-KALENDEK. De Focus-Kunstkalender. In Bloemendaal is gevestigd een uitgevers maatschappij voor fotografische literatuur, de N.V. Focus, die zoo vriendelijk was Dm ons een exemplaar van haar floto-kunstkalencer voor 1935 te zenden. Dat is een keurige uit gave geworden. Belangrijk voor amatéurfoto- grafen, doch ook voor allen, die van mooie platen en foto's houden. Het is een week-kalen- der, zoodat men 52 prachtige foto's heeft, die aangepast zijn aan het jaargetijde. De beste Nederlanösche kunstfotografen hebben er aan medegewerkt, en enkele voortreffelijke buiten- landsche foto's komen er ook in voor. De druk is prachtig en wij kunnen zeggen: het is een sieraad aan den wand! De prijs is f 1.50. DE NIEUWE FOLITIE-VERORDENING. Mijnheer Doorsnede Burger trekt zich wei nig van de politieverordening aan. Hij weet wel zo ongeveer wat daarin staat en dat zijn allemaal dingen waaraan hij al lang niet inter doet, zoals belletje trekken of het uiten van een onderdrukt complex op een schutting. Als hem voorts het gedrag van enige zijner medeburgers niet aanstaat, dan meent hij ,,dat moest verboden worden", of ,,de politie kijkt ook nergens naar" Maar met deze half bewuste erkenning van het bestaan eener politieverordening is het -meeste ook reeds gezegd. Toch grijpt elke verordening der vroede vaderen weer dieper in, in hej hoog ste goed van Mr. Doorsnede Burger, namelijk zijn onbeperkte vrijheid om zijn medeburgers het leven moeilijk te maken. Zo ook de nieuwe Bloemendaalse polirleverordennig. Daar is b-v. de bepaling omtrent huisnummers. Wanneer onze heid des morgens zijn huis verlaat, zal hij goed doen, na te gaan, of de afstand, .'.ie 'zijn voordeur van de straat scheidt meer dan twintig meter bedraagt, of dat om de een of andere reden, zijn voordeur niet van de weg af zichtbaar is. Immers wanneer dit het geval mocht zijn, zai hij zooals art. 129 dei P. V. zegt. zorgdragen dat aan den weg naar de hoo :fdingang van het erf een tweede bord of aanduiding van het huisnumemr is aangebracht. Hij had zich natuurlijk reeds lang voorgenomen, dit te doen, omdat de taxi-cheuffeur, die liem van de laatste kegh- avond naar huis reed, bij drie verschillende villa's is afgestapt en de oprit is opgelopen, om te zien of dit nu Bleekenburgerweg 03 was. Enfin, misschien is die laatste aardig heid der Bloemendaalsche magistraat nog z i gCk -niet. Maar verder gaande op zijn.morgen wandeling naar het .statiop.. ergert,-Mr. Door snede Burger zicffzoafs. gewoonlijk aan do vuilnisbakken van zijn buurman- ,De taai is gans her volk" en de vuil nisbak is gaps een huishouden. Dit huishouden is zeer zeker uitbundig en de volheid des le vens deelachtig, want zijn open bakken vloeien over van allerlei stoffelijke resten van wat eens een festijn van Balthazar uitmaakte. Het vuil puilt uit en hindert Mr. Doorsnede. Bovendien komt Hulsebosch pas Dinsdag en nu op Maandagmorgen staat de rommel er al. Maar laat onze ingezetene rustig zijn. Ook hier voorziet de verordening: De vuilnisbak ken moeten nu op behoorlijk wijze gesloten zijn en alleen lange de weg staan op die da gen, waarop de reinigingsdienst ze komt op halen (art. 106). Mijnheer Doorsnede Burger zet zijn statige weg voort en bij het omslaan van een hoek ziet hij tot zijn ontzetting, twee oudere da mes in druk gesprek midden op de rjjweg staan, vriendinnen van zijn vrouw, beminne lijke mensen maar ergerlijke verkeershinder- nissen. Hij rijdt zelf auto en met één blik beseft hij het gevaar dat de beide dames lo pen, als om de hoek, die hij juist gepasseerd is, een auto zou verschijnen. In gedachte hoort hij het geknal i der remmen, ziet hij de verontwaardigde en onbeholpen vlucht der enigszins zwaarlijvige slachtoffers. Ook ziet zjjn geestesoog reeds de ziekenauto van Mathot verschijnen en een strak gestemde agent zijn getuigenverklaring opnemen. Zo ver komt het echter dit maal niet; wel nadert een agent, maar deze maakt de dames slechts beleefd opmerkzaam op het verbod om op de rijbaan van een weg te blijven staan (Art. 49). En als twee hoogst verontwaardigde da- iners Mr. Doorsnede Burger over deze nieuwe onbschaamdheid der politie willen onderhou- ,."roe'; hij hen beleefd; maar snel gaat nij zijns weegs met die gereserveerde houding, die een man van de wereld past, tegenover mensen, die zoo juist met de politie in aan raking zijn gekomen. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. (Opgave van 29 Nov.6 Dec. 1934. H. W. A. Vehmeijer, Prins Mauritslaan 105, Overveen; G. A. Koppen, Vijverweg 9, Bloemen daal; A. M. de Jong, Hartenlustlaan 11, Bloe mendaal; Mr. R. Baron de Smeth, Spiegelen- burghlaan lb, Aerdenhout; C. A. Schrijvers, Vogeienzangscheweg 95, Vogelenzang. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: Cohen, Zuider Stationsweg 6 b. Bloemendaal, een daiuestasch met inhoud; L. Holwerda, Midden- t.umdorplaan 4, Haarlem, een paar diameshand- schoenen en een kussentje; van Bokhoven, Roliandslaan 56, Haarlem, een mantelceintuur; P. Th. Prins, Graaf Florislaan 33, Vogelen zang, een voetbal; K. K'eviet, Zijlweg 282, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; aan den politiepost te Aerdenhout, een huissleutel; een damesportemonnaie; een zilveren medaillon; een sleuteltje; aan het bureau van politie te Overveen, een dameshandschoen met bont; een bruine dameshandschoen, een ceintuur. YERDENHOUT. PERSONALIA. Met ingang van 1 December is aangewezen als bsheefdér van het bijpast-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, de commies bij den T- T.ziürasi;.. H-j. H. Lcdeboer,. te 's Gra- yenhstge- (Pkt.) LOOPJONGEN OP STAP MET f 90. VAN ZIJN PATROON. Een 17-jarig jongmenseh als loopjongen bij den kruidenier van Wijk te Overveen in be trekking, heeft zich met een bedrag van f 90 dat hjj als wisselgeld en ontvangsten van dc klanten gekregen had, uit de voeten gemaakt. Na zijn bestelfiets bij het station in Haarlem te hebben neergezet begaf hij zich per spoor naar Amsterdam en na da.ar goede sier ge maakt te hebben, vervolgens naar Rotterdam Toen hij daar gearresteerd werd. bleek hij reeds „platzak" te zijn. In het arrestanten-verblijf van de politle- nost te Aerdenhout kreeg hij gelegenheid een paar dagen over zijn schandelijk gedrag na te denken, waarna Woensdagmorgen zijn voorge leide bij den Officier van Justitie te Haarlem volgde. MELKDIEFSTAL. .1.1. Woensdag werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige 'flesjes melk ten nadele van een melkbezorger in den Aer denhout. GEMEENTE BLOEMENDAAL. (Opgave van 29 Nov.6 Dec. 1934.) Bevallen: P. W. A. WarmerdamBeliën, z. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: C. H. Raats en C. B. A. Schulte; A. C. Schreuder en M. E. Schoorl; C. Tesse- laar en M. C. B. Goede; J. Kohier en E. van der Pot. Overleden: M. Kramer, 64 j., echtgen. v. A. Smit overleden te Haarlem; W. M. Pronk, 60 jaar, overleden te Haarlem; G. van Leeuwen, 51 j.; J. C. Cornelissen, 21 jaar RIJKSTELEFOON. Opave van nieuwe telefoonaansluitingen in het net Plaarlem gedurende het ttiovak 22 tot en met 28 November. Telef. nr. Gidsvermelding. 15002 Aannemersbedrijf N.V., J. P. v. Eeste ren; Bouwwerk Stoopabad Haarlem. 12398 „Agnes-Stichting St.", Frederikspark 8; Teihuis voor R.K. Duitsche Meisjes en Plaatsing-Bureau. Spr. u. 's morgens v. 1012 u; 's middags v. 34 uur. 29237 Bakker A.; Lee re. ar M.O.Crayenes- tersingel 25, Heemstede. 29490 Berg D. van den; K&.mst. Dreef 98, Heemstede. 16930 Boeziek Annie Dameskapsalon, Zijlweg 23 na 20 uur telef. nr. 23749. 12516 Bonarius F. J, J.; .Dir. Bijkantoor Haarlem N.V. Verz. Mij. „Precautia" de Bilt; Biklerdijkstraat 58. 15039 Brandenburg C. A.; Zomsrluststr. 14. 29239 Breeuvier Sehmalé Mevr. L.; v. d. Spiegellaan 7, Heemstede. 15048 Coöp. Woningver. voor Gem. Perso neel; Spaarndamscheweg 332. 29492 Endt G. S.; ,,'t Drijfneet", Joh. Ver- hulstlaan, Heemstede. 15455 HaaiT.msche VlceEchcentrale; Keyst*. 10 bij g. g. of na 19 uur telf. nr. 10235 28427 Hotel Café Rest. Lommeroord Hee renweg 88, Heemstede. 16815 Incassobureau voor Nederland Hel; Zijlweg 30. 75 Lido N.V cho. olaterie filiaal Rijks straatweg. 29493 Peper Zr. M. E. J.; Gediplomeerd Zie ken en Kreamv rpleegster, Crayenes- tersirgel 20. Heemstede. 22635 Sarc n R van dar; Willem de Zwijger laan 5, Santpoort-Station. -.5044 Schr.vemaker N.Melkh. Vleeschwaren en Com-;St., Terr.atestraat 61. 22309 So8-°i S.: Middenduinerweg 69, Sant- póort-Dorp. 15119 W' - f p.; Massage en Heilgymnastiek Emma'aan 2 22682 'Je J. s. de; ö:cr Court Kennemer- land A .O.F; Verpiederweg 71. 22339 Wü-t'es A.; Kern menveg 6 Bloemen daal. 29491 TJfworect) ,De Volharding", Fennmgm. Jac v" Camp- nstraat 33, Heemstede. 16592 Zijlstra P.; Eierhandel; Kinderhuis- vest 37. j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 7