Electro Technisch Bureau J. R. STDUT j De naaimachine Specialist OPRUIMING Zijlweg No. 343 Haarlem (Overveen) B. A. CASSEE Zn. J AGENDA. Voor do Kinderen. ZIET ETALAGES EN PRIJZEN BURGERLIJKE STAND FILM, ian Geijlvoet Junior PREDIKBEURTEN INGEZONDEN STUKKEN g TELEFOON 14168 is thans alleen gevestigd Wij noodigen U beleefd uit onze showroom eens te komen bezichtigen. Beleefd aanbevelend, J. B. STUUT.. B Erkend Installateur. element en vanzelfsprekend ,is dit laatste ge heel up to date. In zijn, met blauwe tegels bekleede omwan- dipg, bevat het niet minder dan 13Ö0 kiib. meter water, een hoeveelheid, die bij wedstrij den tot 1700 kub. meter opgevoerd kan wor den. De diépte van het water, aan de voor zijde.gering, is over een flinke lengte op borst hoogte gehouden, naar achteren bedraagt ze 2.75 resp. bij wedstrijden 3.35 meter. Vijf handen van gele vloertegels vepdeelen bet ja even zoovele mooie, breede zwembanen. En hoe glashelder is dit absoluut reuklooze en che misch reine water, dat de slijmvliezen Met irriteert en dat zijn kringloop, vanaf de zand plaat op 40 meter diepte, waaruit het wordt opgepompt, voortzet naar de ontijzeringstoyen, vandaar naar de vuilwaterkeider. en dan via de filterkamers, waar het door zand, grint en chemicaliën gereinigd wordt, in het zwem bassin beëindigt. Een leuk doorkijkje heeft men op het bassinwater door een paar inspec- ti?7patrvjspoorten, die in de wanden van het bassin langs den benedengang zijn gemonteera. Verrassend is het door dezen te kunnen con- stateeren, dat het doorzicht van dat trans parante water niet minder dan 25 M. be draagt! 's Avonds om tien uur wordt heel die ge weldige watermassa langs koperen haarfilters afgetapt in den vuilwaterkeider. die onder het bassin' gelegen is en die dezelfde oppervlakte als deze heeft. Dit aftaopen is in 12 minuten afgelcppen. Het geledigde bassin wordt dan schoongespoten en afgeschrebt, zoodat er nooit eenige aanslag op de betegeling ontstaan kan. Ook de vuilwaterkeider wordt 3 A 4 maal -oer week op dergelijke manier schoongemaakt. Reeds 's morgens om 7 uur is het bassin weder gevuld, waarbij zoo noodig (bij wedstrijden b.v.) aanvulling van, op temneratuur gebracht water, uit den reinwaterkelder, plaats vindt. Overbodig te zeggen dat de noodige vaste- en verstelbare springplanken niet ontbreken, evenmin als een oolo-kuil. waarvan de- bodem 40 c.M. kan zakken, zoodat de keeper moet zwemmen. Ook zijn reeds de voorbereidingen getroffen voor den eventueelen aanleg van een gclvenbad. Hoe riiim dit nieuwe sportfondsenbad is ingericht, getuigen o.a. de uitgestrekte wacht zaal met de bureaux voor kaartverkoop en bad- gcedafgifte; de 82 cabines, de gemeenschap- jpélïjkë WeeaBsaneri»Voor veieerrigiaigén -en scholen, de c.a. 40 wisselcabines, de 34 douche kamertjes, de kamer voor eerste hulp bij onge lukken (d'e ook met een heoetelamo is uit gerust), het binnenterras met buffetten, enz. Niet minder breed is de machinekamer ooge- vat en de wassclierij met het ketelhuis. Uit zicht gevend op het omringend plantsoen, ligt de fraaie directiekamer, grenzend aan de dienstbodenkamers. Voor het verblijf van het personeel is buitengewoon goed zorggedragen. De architecten van deze badinrichting zijn de heeren Verspoor en Muvlaert-Heemstede, ir. van Lochem trad op als adviseur, terwijl de aannemers ziin, de heeren Vink en Reehuis'te Wierden. welke laatsten ook het Sportfondsen- bad in Zwolle bouwden en thans in Eindhoven en Apeldoorn een dergelijke badinrichting maken. Verwacht wordt, dat 900 a 1000 zwemmers per dag verwerkt worden, waarbii opgemerkt wordt, dat een kleinere zusterinste',!ng te Amsterdam 1700 a 2500 zwemmers per dag be dient. Op het oogenblik zijn bijna 900 spaar- aandeeien geplaatst. Aan mevrouw Schmidt- Miseler, aan wie als directrice bet bedrijf is toevertrouwd, bieden wij onze beste wenschen voor succes aan. Zaterdagmiddag zal de feestelijke opening plaats vinden. Dan geeft de zwemkring Haar lem een demonstratie in zwemslagen, verder baanwedstrijden, schoonspringen, polo-wed strijd tusschen Haarlem en Zaandam en ten slotte houdt de reddingsbrigade een demon stratie. De toegang is dien dag uitsluitend voor genoodigden. Maandag a.s. wordt de inrich ting voor het publiek geopend; men raadplege hiervoor achterstaande advertentie. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Vrijdag 18 Jan., 8 uur: Opera Italiana La Boheme. Zaterdag 19 Jan. 2 uur, Hagespelers Kin- deboperette van Bruintje Beer en Wim Das. Zaterdag 19 Jan.. 8 uur, Ver- Rotterd. Hof- stad-Tooneel. Madame Sans Gêne. Zondag 20 Jan.. 2 uur, Hagespelers Kinder- ooerette. Bruintje Beer en Wim Das- 'Maandag 20 Jan., 8.15 uur Hagespelers. De Dienstknecht in het Huis. Maandag 21 Jan., 8-15 uur. Geloof en We tenschap (Ver. Rott. Hofstad T.) Het Eeuwige Kind. Dinsdag 22 Jan-, 8.15 uur, Jacob van Len- nep 3 een-acters: „Roozen", „De Hand", „In de Val". Woensdag 23 Jan., 8.15 uur, Centraal Too- neel. Afkloppen. Donderdag 24 Jan-, 8 uur, Muziekavond van Toonkunst. Vrijdag 25 Jan-, 8.15 uur, De Kunstkring. De Boer v. Rijk ensemle, De Medailles van een oude Vrouw. Luxor Sound Theater: Zonen van een vader- Rembrandt Theater: Turandpt. Cinema Palace: Een vrouw, een vriend, een Lied- Frans. Hals Theater: Geprolongeerd. AFDEELING DER NEDERL. MAATSCH VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Bovengenoemde vèreebiging vestigt de aan dacht van de lezers op het volgende: De vereeniging bestaat al jaren en beeft ten doel. den tuinbouw in het algemeen te bevorde ren en den plaatselijken tuinbouw te behar- tigep. Zij gebruikt daartoe de volgende mid delen: het houden van lezingen, het houden van een doorloopende wedstrijd van inzenders op de vergaderingen voor de beste plapten en bloemen en het organiseeren van tentoon stellingen. De leden krijgen wekelijks het blad der Maatschappij toegezonden, daarin worc-en zeer belangrijke onderwerpen op een gemak kelijke wjjze behandeld. Ook worden er excur sies gehouden, zoodat den leden toegang wordt verschaft tot zeer bezienswaardige bui tens. Het kan niet anders of de kennis der leden op tuinbouwgebied wordt daardoor uit gebreid, tot groot nut van de gemeente Bloe- men,daal, die in ons land bekend staat om haar fraaie ligging, verfraaid depr prachtige hoo rnen, bloemen en planten. De vereeniging werkt er in hooge mate aan mede, de aan trekkelijkheid van Blcemendaal als woonplaats te behouden en te verhopten Een ieder, die het nut van den blcei van Bloemendaal inziet, ken t- ar steunen door als bef toe t- treden. Tijdens de greote vomjaarskeuring op .de a.s. tentoonstelling „Flora 1935" te Heem1 stede'hebben de led-en gedurende tien dagen vrijen toegang. Nadere inlichtingen te be komen bij -den secretaris, den heer P. L. van Bueren, Arnoldlaan 5, Bloemendaal. Tel. 22301. VOLKSUNIVERSITEIT. Het bestuur van de Volksuniversiteit zond ons het tweede programma toe voor den cursus 1934 1935 (na de. Kerstvacantie). Daarin zuilen de volgencte voordrachten wor den gehouden: V-cor graphologie door den Heer, J. Kapelner, grapholoog te Amsterdam, over de indeeling van het handschrift, beteekenis der, vormen, wijzen van verbinding enz. Daar komt er een cursus over Astronomie, welke zal worden gegeven door Dr. G. F. W. Mulders van het Hehophysisch Instituut te Utrecht. De Electrcteehniek zal worden behandeld door Ir. A. D. Miesritz te Bloemendaal over de toe passing en de eigenschappen van dy eleetriciteit. H. Ch. van der Manctere uit den Haag zal zijn mwaringen-^pgedaajx-jp.-. bfJLASaargchisft l4UlJ>esthi geven. De behandeling van liet Vogelleven .in Neder land is. in handen van Jan. P. Strijbos te Heerm steöe. en de Moderne- Engelsbhs Romanschrijvers zullen ons worden beschreven door Mej. Ada Geyl te den Haag. Er staat dus heel wat op het programma -.en „clck wat wils", zoodat het bijna overbodig lijkt' leden op. te hukken hun lidmaatschap te blijven behouden en anderen cm zich als lid aan te mei-, den. Het cursusgeld voor elk der leerlingen be- draagt f 5. Oc.k leringen en film-voorstellingen staan neg op het programma, dat op aanvrage gaarne wordt verstrekt door de Btads-bibliotheek en Leeszaal, Prinsenhof, de Fa. Vernout, Bloemend.weg 53 te Bloemendaal enz. De prospectus vermeldt nog, dat men geen lid behoeft te zijn van de V.U. om een cursus bij te wonen. Ieder is welkom! i Nieuwe raad'sels zijn: 1. Neem den naam van een adelljik persoon. Doe zijn, hoofd er af, dan wordt heteen vogel! Doe het hoofd van den vogel er dfdan wordt het een verkorte meisjesnaam. Rara wat is dat? 2. In elk woord van een spreekwoord heb ik de letters door elkaar geworpen. Wie kan ze weer op zijn plaats zetten? REEDI VOELTJEG ZTNGI ZLASOO THE BEEKGT SI. 3. Neem een vjsch. doe daarbij eeti halve erwt, voeg daar nog bjj een smakeiijk stuk vieesch, dan krijg je iets, dat bijna elk mensch iederen cag eet. Vooral jongens! OOM KAREL. EEN GESLAAGDE FILMAVOND. Een Symphonic der liefde. Donderdag 10 Jan. werd in het jeugdhuis de film vertcond: „Een Symphonic der liefde", die wij vorige week aankondigden. Zcoals IP ver wachten was, bestond er veel belangstelling voor deze film. Nu, het was ook de moeite waard; de toeschouwers hebben dien avond genoten. Waren sommigen misschien van nieening, dat zij ver velende beelden van gestichten tb zien zouden krijgen, dan zijn dezen zeker wel aangenaam verrast, door hetgeen er geboden werd, want dit was aandoenlijk en interressant. Ten eerste werd gefilmd een gedeelte natuur, dat prachtig van weergave was, en daarna: hoeveel er gedaan wordt uit liefde tot Christus voor datgene, wat in onze maatschappij dreigt onder te gaan. Het was een mooie avond, waaraan velen met ge noegen zullen terugdenken. De muziek was ook uitstekend verzorgd, terwijl het zangkoor van mej. Riek v. d. Velden eenige keurige zang nummers ten gehcore bracht. De avond werd besloten met een treffend slotwoord van Prof. Dr. Wsterink. Heorieeraar te Amsterdam. Wij hopen dan ook, dat, wanneer dbze film in Haar lem komt. de belangstelling niet minder groot zal zijn. Zij is het ten volle waard. ONZE NIEUWE WEG EN ONS NIEUWE PLEIN. Van verschillende zijden ontvingen wij op merkingen over den n'euwen dubbelen weg tusschen Pannekoeks-huisje en hotel Zome-r- zorg. Wij zullen eerst eens zeggen hoe de weg nu wordt. Er. komentwee asfalt- of topeka- wegen van elk 5 M. gescheiden door een 2 M. breed gazon met boomen. Deze wegen dienen voor één-rtehttec-ve'-keer. Tn de middenstrook staan granito-lichtpalen met armen ter weers zijden. Voor- de voetgangers zijn aan beide kanten binnenpaden gemaakt in het bosch, ook langs de Mollaan vanaf Saxenburg. De iepen aan den weg, die meest ziek waren, zijn ge vallen, de eiken zijn behouden. De op- en aan merkingen over den weg gemaakt, betreffen: le. het niet maken van rijwie1paden; 2o. groote en ligging van de verhoogde rotonde tegen over hotel Zomerzorg, deze zouden voor het gewone verkeer een grootte belemmering en voor het snelverkeer vooral bij avond groot levensgevaar opleveren. Wij brengen dit onder de aandacht der overheid. ONGEWENSCHTU VERDWIJNING. Dienselfden dag ontdekte de eigepaar van een auto, die eenigen tijd onbeheerd op de Harte- lustlaan gestaan had, dat deze- wagen verdwenen was. De politie waarschuwde onmiddellijk haar collega's uit de omliggende gemeenten en ont ving pog dien zelfden avönd bericht van 'de Heemstiaedrohe politie, dat de auto onderaan den berm van den Cruquiusweg was aangetroffen. Hij was daar geslipt; waarschijnlijk was er met greote snelheid gereden en daarna met een flinke vaart den berm afgeschoten, totdat de wagen tot aan de wieldoppen, in den grond bleef steken. Den volgenden dag werd hij weggesleept. De politie zet hat onderzoek in deze ont vreemding met kracht voort. NIET GEREDEN, MAAR GEROLD. J.J. Zaterdag wer.d ten nadeele van mej. S., die als kinderjuffrouw bij een familie aan den Zandvcortscheweg in betrekking is, oen hand- taschje ontvreemd, waarin zich een porte- monnaie, inhoudende c.a. f 5.bevond. Dit handtaschje lag in een kinderwagen, die êen oogenblik onbeheerd in dén tuin "stond. Eenigen tijd later werd het in gesclteurden toestand en zonder het geld teruggevonden in een tuin aan den Zwartew-eg te Aerdenhout. ONTSPORING VAN AUTO'S: Een steeds dreigend gevaar ook voor voetgangers. Door het onklaarraken der stuurinrichting reed dien zelfden middag te c.a. 12 uur een bestelauto der firma Fvpckler, met een matig gangetje het trottoir van den Bloem-endaalscheweg op en hotste tegen 6en aldaarstaande boom. De bcoto werd ontveld en het linkervoórspatbord van den wagen beschadigd, Gelukkig raakte .geen voor bijganger hlerhij bekneld. DE ELSWQDTSLAAN GEBARRICADEERD. Het verkeer op de Elswoutslaan werd Dins dagmiddag vanaf omstre'ks vijf uur voor eenigen tijd gpstremd. Bfj het boomenrooiën was daar ml;, een boom dwars .over den, weg blijven han gen. De politie plaatste een paar stormlantaarns bij dit obstakel en legde het verkeer jp andere banen. Verschillende vcetganger-s en fietsers gaven er echter de voorkeur aan over die barri cade heen te klauteren. - f -Aj BLOEMENDAAL. Gevopdep en terug, te bekomen bjj: Schiefer- decker", NfqiJaan 7, Bloejnendaal, een Lips- hangslot; Vleeshouwer," Albertbergstraat 98. Haarlem, een schroevendraaier; J. -Borst, Middentuindofplaan 16, Haarlem, een heeren handschoen; Concierge Jeugdhuis, Donkere- 'aa.il, Bloemendaal, een heerenrijwiel; J. A. V. d. Heide, KweékeTS'aan 158, Santpoort, een rugharige foxterrier; H. v. d. Brink, Duiplust- ■veg 24. Overveen, een schno'+gsrh; P. v. d. Meïj, Wèsterduinweg 9, Aerdenhout, 'een re- 'erv-ewiel met bandvan auto; W.' Snellen. Hooge Duin en DaalscheiVêg 14, Bloemendaal, oen vulpenhouder; wed. Hofhuis, Bicemen- daalscheweg 97, Bloemendaal, een gouden om belKaandorp, Bloemendaalscheweg 107. Bloemendaal, -een jongenshandschoen; en een rijwielbelastingmerk; Toornent, Bloérnendaa)- echeweg 250a. Qv et-veen, een autosleutel; Vondellaan 14,Aerdenhout, een kindertrui; Mevr. S-emoicmius, een naar beige wollen kin derhandschoenen; aan den politiepost te Aerden hout, een rozenkrans en een wóUen want; aan het bureau .van politie te Overveen, eén band een ceintuur; een., kinderportemonnaie; een kinderwantje; een kinderhandschoentje. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN 10—17 JAN. 1935. J. J. M. Teule, Bloemendaalscheweg 287, Overveen; Mej. B. Postrrla, Dujnwijckw.eg 8, Bloemendaal; A. H. Rikkertnk, Kinhei-mweg 85 Bloemendaal; O. Deggeller, Hartenlustlaan 7, Bloemendaal; Mej. E. H. Bielke. Noorder Sta tionsweg 18, Bloemendaal; J. A. de Jong, Ju- iianalaan 49, Overveen; J. G. Hamel, Veldlaan 2 Aerdenhout; Chr. E. Kramer, Oranje Nassau- iaan 52 Overveen; P. Pastoor, Schaepmanlaan 4 Santpoort-Stat. OVERVEEN. VERPLAATSING ELECTRO TECHNISCH BUREAU J. R. STUUT. Alle veranderingis nog geen verbetering, dit kan moeilijk gezegd worden van de verande ring weike hét bekende-Electr. Teehn. Bureau van den heer J. R. Stuut heeft ondergaan.' Het bedrijf is sléchts een paar huizen verder ge plaatst op den Zijlweg. -Dit perceel staat op Bloemendaalsch en Haarl-einsch grondgebied, de grenslijn loopt precies door het perceel, wèl een eigenaardig geval, alleen daarom reeds een hij zonder feit om bèk.endheid te verkrijgen. Doch het zaleerder bekendheid verkrijgen door de smaakvolle -installeering en exposities in de royale showroom dan door de merkwaardige situatie. Het is wel 'de moeite waard om de showroom te'bezichtigen, men vindt er naast de verschil lende electrisebe ornamenten en modernesche mer- en salonlamnen ook luxe artikelen van bijzondere constructie, vervaardigd van Ewee'dsch Edelhout, prachtig uitgevoerd. We bezichtigden o.m. een sigarettendoosie van dit edele hout vervaardigd, het was parlemoer ge lijk, zoo ook andere kunstyoorwernen, o.a, een luxeschemerlamp, Dit is een nieuw product dat nog geen algemeene bekendheid heeft en alleen in het Electr. Techi). Bureau van den boer. Stent v?rkrHgh0!>r is. De ondernemer mocht zich 5e opening van het nieuwe nerre"! in een groote belang-, stell'ng verheuo-en, tal van bloemstukken wa ren er een bewijs van. Den ondernemer inmid dels onze beste wenschen. Wegens VERBOUWING bij ZIJLSTRAAT 83, TEL. 11307, Complete Meubileering, wordt de van COUPONS en RESTANTEN tegen zeer lage prijzen nog voortgezet tot en met DONDERDAG 24 JAN. a.s., en zullen op de prijzen geëtaleerd vanaf beden nog 10 KORTING hierbij worden toegestaan. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Bevallen: C. Dinger:Freese z. .Ondertrouwdgeene. Getrouwd: J. C. Korsnjan en M. A. Voogdt; R. P. Kviipers en A- M. Costeris; J. F. Linde man en G. Spinder; E. van der Zwaan en H- M. Lindeman. Overleden: geene. ZONEN VAN EEN VADER, Toen in 1904 de reusa htige pleizierboot, de Generaal Slocum", in de haven van New-York in brand vloog, kwamen meer dan duizend men- sc'hen om het leven- Onder de e.pkclen die aan dep. dood ontsnapten, behooren1 twee school vriendjes, Biackie Callancur en Jim Wade, wiel- ouders evenwel verdronken. Pater Joe, een jong priester, redde beide jongens uit het water en de goedhartige Jeodsche koopman Rósen, wiens zoon zelf bjj den ramp was omgekotrien, voedde de knapen op. Doch toen eenlgn jaren later de rechtschaosn 'Rosen zelf- om het leven kwam, wérden de jongens aan zichzelf overgelaten. Reeds vroeg traden de voornaamste karaktertrek ken van Biackie en Jim aan het licht. Eerst- genormde is aangeboren speler en een roelte- lcos en gewetenloos najager van geld. Jim daar entegen is ernstig en, ijverig, eerlijk en vol am bitie. Hij studeert in d-e rechten en wordt weldra een gezien Officier van Justitie, terwijl Biackie een rol gaat spelen In Wat .gangstermilleu van New-York. Eigenaardig is de diepe en hartgron dige vereering, welke Callanger koestert voor zijn boezemvriend Wade, naar trien hfj ais tegen een halfgod opziet. Biackie heeft een geliefde. Eleanor, een meisje dat zich niet thuis voelt in de omgeving van spelers en pclitie-'-inkco-a-'de misdadigers, waarin zij gedwongen is te leven. Door een toéval raakt Eleanor in kennis met Jim en een nieuwe wereld gaat voor haar open. Zoo groot is de reinigende invloed, dien de ont moeting met "den hoogstaanden man op haar maakt, dat zij Biackie verlaat, als'déze wèijbrt zijn schunnig bedrijf op te gevén. Als Callanger verneemt, dat zyn geliefde hem in den steek iaat voor zijn boezemvriend; doet hij geen moeite haar te "beletten heen te, gaan;, te.n behoeve van Jim. is hij tterehi elR'AJffet te brengen." Jito ep Eleanor trouwen en eenigen tijdlater js Jito genoodzaakt een onderzoek in' te stellen naar een-moord, waarvan Blackie .de schuldige schijnt te zijn' Maar de gangsterleidér weet zoo handig te manouvreeren, dat hij .van rechts:urvolging wepdt ontslagen. Later, als Jim op hét punt staat tct Gouverneur te .werden gekozen van den stqat New-York, tracht een van zijn hulpofficieren van Justitie zijn candidatnur te ondermijnen dcor over zijn optreden, tegenover Biackie lasterpraat te verspreiden. Biackie, door Eleanor hiervan cp de hcegte gebracht, doodt Show, den' lasteraar. Doch thans gelukt Jj?é h?m niet aan de wre kende hand der Justitie te ontkomen. Hoezeer het hem opk aan het hart gaat. Jim stelt plicht boventelk ander gevoel en Biackie weidt ter dcod veroordeeld, bijna' op 't moment, dat zijn „boe zemvriend" zich tot gouverneur van den staat New-York g-kozen ziet. Eleanor kan niet ge- looven, dat Jiw zijn vriend op de electrischen stoel zal laten brengen. Zij smeskt- hem gebruik te'maken van zijn recht tot gratie en de dood straf te veranderen- in levenslange gevangenis straf. Als haar man dit weigert, deelt zij hem mede, wat Biackie haar Verboden had hem ooit te vertellen, n.i. dat zijn verkiezing te danken is geweest aan den moord op Snow. Diep bewogen wil Wade thans het vonnis wijzigen, doch Black'lï weigert, hij gaat liever in den dood dan zijn vriend te comprcmitteeren. AlsCallanger ge storven is deelt Jim in een openbare zitting van de regeeringslichamen mede, hoe hij verkozen Werd en hoe hij Biackie- toch gratile- wilde aan bieden, daarbij tevens ontslag nemend uit zijn ambt en zich dientengevolge opnieuw de achting verzekerend van Eleanor. REPAREERT ALLE MERKEN MET EEN JAAR. SCHRIFTELIJKE GARANTIE. DOELSTRAAT 35. TELEF. 13538 HAARLEM Opgericht 1903 Zondag 30 Maart. Eglise VVallone. 10 h. 30 Service et Sermon, par le pasteur E. Mahien (de Delft) collecte pour lEglise, U h. 45 Service des Enfants. 20 h. Service, par les pasteurs Mahien et i Krafft. Vendredi 25 Janvier a 20 h. Service: Pasteur Krafft. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk Jeugddienst in Maranatha V.m, 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Gereformeerde Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. Voorbereiding H. Avondmaal. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Catechismus Zondag 46. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 uur Gezongen H. Mis, met praedi- catie van Priester -Ko Borsten. Donderdag 24 Januari. 7-25 uur rinh, Gespro kén H» Mis. Ned. Herv. Keak Overveen. i V.m- 10 uur Ds. D. Kuilman, Pred. te Lieiden. Ponderdag 24 Januari, 's avonds 8 uur de heer Kï Koopman. Bijbellezing. Ned. Herv. Gem. Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga. „Nacht, of Morgen"? (Jes. 21 vs. 12). Geref. Kerk in hersteld Verband Gebouw Bethel, Wiistelaan, Sant'paort. V.m. 10 uur de heer K. v. d. Be.g, Voorber. H. Avondmaal. N-m- 5 uur de heer K. v. d. Berg. Vereeniging Religieuze Kring Aerdenhout. V.m. 10.20 uur Ds. A. Trouw. Voorg. Vrijz. Herv., Den Haag. Evang Luth. Gem. Haarlem. Ds. D. Drijver. Geref. Kerk H. V. Kerkzaal Blauwe Kruis". Oude Groenmarkt, Haarlem. Vim. 10 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smith. In de voorzaal kinderdienst. N.m. 5 uur Da. P. A. E. Sillevis Smith. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie,' In. het laatst verschenen nummer las ik o.m. onder het hoofö of motto „Januari Louw maand". „Zet. op elke leege plek een boom neer. kweek hem op, ge krijgt de rente dub bel weer". Natuurlijk is dat op zieke en rot tende boomen eveneens van toepassing, en omdat onze af deeling beplanting om dezen tijd geregeld bezig is met rooien en vervan gen, kunnen wij aannemen dat zij, wat men noemt, bij is. En nu Januari de goede maand voor plan ten. nog niét geheel voorbij is zou ik deze af- deeling beleefd - willen verzoeken zich ook eens te ontférmén over de rotte en zieke boo men nabij den vijver in de Ponellaan. Het is gewoon ongeloofelijk zoo vol die zitten met wespennesten waardoor ze ten doode zijn op- geschreveh: Hét zachte soort hout schijnt voor die beesten geschikt om den boom uit te hol len. Met ramen en deuren open zitten is 's zomers' zoo goed als ondoenlijk en niet zon der gevaar. Het is de moeite waard daar eens te gaan kijken hoe wespen bbomen kunner vernietigen. È^en harder soorthout zou dit euvel kunnen verhelpen en daarom „Strijk Uw hand eens óver 't hart Directeur" de om wonenden zulleri U er c'ankbaar voor ztjn. Met dank en Hoogachtend, P. BLANKEVOORT. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN van 10 t/m 16 Januari 1935. 29292 Bloemenmagazijn „Flora"; C. W. Philips; Jan van Goyenstraat 25, Heemstede. 14001 Fa. F. J. van Dam; stucadoor, Oost-Indië- straat 65, 22209 P. B. Eising, Magnetiseur, Neptunusstr. 47, Haarlem-Noord. 17456 Frans Hals Theater, Schoterweg 14, Haarlem. 29232 Dir. E. Prager, Heemstede. 22113 Garage „Noorder Sportpark", -..J. Koe- dooder, van Nesstraat 2, Haarlem N. 29495 L. P. J. Geldens, Steenfabrikant, Jan Steenlaan 1, Heemstede. 22143 Groen en Co., Bur. voor Centrale Ver warming, Bloemend, weg 65, Bloem.daal. 26615 F. J. Herberman (firma A. F. Herber- man, Koningsplein, Amsterdam), Ooster duinweg 247, Aerdenhout. 15904 J. G. A. Hermann, Gasthuissingel 42. 15968 J. Holdrinet, Vert. Gebr. v. Leer, Amster dam, Langendijkstraat 29. 15993 „de Huisvlijt", Verpleegsterskleeding, Zaanenstraat 54 zw. en Schagchelstraat 46, telefoonnr. 14461. 29255 J. M. G. van Huizen, Heemst. Dreef 103, Heemstede. 29496 Kurt Kaetzler, Paulus Fotterlaan 9, Heemstede. 28739 S. de Leeuw, v. Siingelanu-laan 30, Heem stede. 15893 D. J. van Loenen, Vert. „Mahez", Am sterdam. Madoerastraat 11. 29453 N.V. Verbandstoffenfabriek „Hygiëna", Heerenweg 79, Heemstede. 26601 E. W. Odenwald, Brederodelaan 13, Aer denhout (ook Naamlijst) (was geheim nummer. 15956 J. B. Uges, Staten Bolwerk 30. 14030 J. A. Vergay, Automobielfinanciering en Verzekering, Vosmaerstraat 76. 22171 Woningbouwv. „Bloemendaal Noord", Brederodeweg 3a, Santpoort. 22163 J. P. Wijngaarden, Kapper, Sigarenhan- del, Hoofdstraat 173, Santpoort-dorp,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2