P. A. KOK Haarl. Coöp. Diner-Ver. De roman rondom ons. Losse Blaadjes. Veiligheid vóór alles SOT PEDICURE EN MANICURE Voor de kinderen. Ons Kinderverhaal. Indië. PREEKBEURTEN SGHAMRUBRIEK (Nadruk verboden) Het blijft altijd merkwaardig, dat de men-, scher zooveel meer belangstelling toonen voor het afgeleide dan voor het rechtstreeksche leven. Een figuur uit een roman of een filmheld boezemt hun bewondering, liefde of afkeer in; zijn verschijning laat diepen indruk na in hun gemoed. Maar de personen uit hun omgeving loopen zij onverschillig voorbij. Toch ontleent de verbeelding, welke zich op het papier of het doek belichaamt, haar mate riaal aan die geminachte werkelijkheid. En die verbeelding kan in haar stoutste vlucht de romantiek, de tragedie of de komedie niet even- aren, welke zich in onze onmiddellijke nabijheid onder de menschen in werkelijkheid afspeelt. Waarom bemerken de meesten onzer niets van dit toch waarlyk uiterst belangwekkende, dat zich in een gewoon, alledaagsch menschen- leven verpersoonlijkt? Waarom staan zij zelfs verbaasd over de verklaring, dat dit belangwek kende bestaan en waarom trekken zij ongeloo- vig de schouders op? Waarom zoeken zij de vermakelijke en droeve figuren, de markante typen en de boeiende levensgeschiedenissen louter in de leeszaal of de bioskoop? Het antwoord is duidelijk: omdat dit het ge makkelijkst is. Boek en bioskoop kijken voor ons, luisteren voor ons en vertellen ons wat ze gezien en gehoord hebben onder de menschen Maar het leven zet ons zelf aan het werk; het dwingt ons, zelf rond te spieden, aan het ont dekken te gaan en onze conclusies te trekken. Weggedoken achter ons boek of in de fauteuil van de bioskoop laten wij onze helden en hun histories de revue passeeren. Maar bij onze ont dekkingstocht onder de menschen moeten wij het geduld, de scherpzinnigheid en het combi- natie-vermogen van een detective in ons ver eenigen. Romanlezers en t skoopbezoekers zijn te vergelijken met de toeristen, die zich in een autocar laten rondrijden en allen op het com mando van den gids de bezienswaardigheden in het oog vatten, welke hij hun door zijn roeper aanwijst. Maar de weetgierigen, wien het om de rechtstreeksche werkelijkheid is te doen, zijn als die eenzame reizigers, die zich in een vreemd land onder het volk wagen, in de echte volkswijken hun verblijf kiezen en door omgang met de bewoners en met de natuur zich een persoonlijken kijk op hun omgeving trachten eigen te maken. Vaak verstaan zy de taal niet, vaak kunnen zij een belangwekkend plekje niet vinden; ze missen den weg en verdwalen, en op hun onbe holpen en omslaohtigBn dooltocht doen zij geen tiende af van hetgeen de touring-car-passagiers in denzelfden tijd te zien en te hooren hebben gekregen. Maar dit weinige heeft voor hen meer waarde, wijl het zelf gezocht en gevonden en daardoor beter verwerkt en doorgrond is. Men zegt wel eens, dat de roman en de film het ware leven beter verto'ken dan de recht streeksche ervaring dit doet, omdat de kunste naar de werkelijkheid van de bijkomstigheden zuivert en hierdoor den stijl en de structuur van het leven duidelijker laat zien. Inderdaad is dit zoo, maar dat wil niet zeggen, dat een gewoon alledaagsch menschenleven in de werkelijkheid geen stijl en structuur zou hebben. Men moet, om deze te ontdekken, misschien zelf in meer dere of mindere mate een kunstenaar zijn. Goethe's woord: „grijp maar in 't volle men schenleven en overal is het belangwekkend" geeft de persoonlijke ervó 'ing van den kunste naar weer. Shakespeare heeft zijn Hamlet en zijn Othello niet bijwijze van een goochelaar uit het niet getooverd, maar hij heeft ze onder het levende menschenmateriaal van zijn omgeving ontdekt. Maar als kunstenaar heeft hij aan dit ruwe materiaal stijl en vorm gegeven. Belangstelling alleen voert tot de liefde van den kunstenaar en tot het begrip van den ge leerde. Want ook de wetenschap haalt haar materiaal uit de werkelijkheid. Ook Freud heeft zijn theorieën over het zieleleven van den mensch niet als een goochelaar uit de lucht ge grepen; dergelijke theorieën zijn uitkomst van geduldige en scherpzinnige bestudeering van datzelfde gewone menschenmateriaal, dat wij in onze dagelijksche omgeving de moeite van het aankijken en aanhooren niet waard achten. Wij moeten ons aanwennen in een kind, een huismoeder, een werkman even boeiende en be langwekkende figuren te zien als in een film- of romanheld en wij moeten hun levensgeschiede nissen met dezelfde belangstelling leeren vol gen. Dan zal zich aan ons een nieuwe wereld openbaren, een wereld nog veel romantischer, tragischer en komischer dan die van het popu lairste boek uit de leesbibliotheek. Wie aldus de -'ereld leeft zien, krijgt die wereld lief. Een kunstenaar houdt van zijn sujetten, omdat hij met hen meeleeft, zich in hen verdiept en hen tracht te begrijpen. Hij houdt van de dwazen en de misdadigers, waar over hij vertelt, evenveel als van de verstandi- gen en de weldoeners der menschheid. Zooals een echte geneesheer ook van zijn patiënten houdt, ook al is hun kwaal nog zoo onsmakelijk. Een kwakzalver lacht om de inbeeldingen en de aanwensels van zenuwpatiënten; hij ergert zich er aan of ven raakt zich er mee. Maar een genie als Freud staat met deernis en deelneming tegenover zulke verschijnselen en het is hier door, dat hij ze leert begrijpen en leert genezen. H. G. CANNEGIETER Volgens automobilisten Zijn, wanneer het donker is, Fietsers slecht te onderscheiden In de zwarte duisternis. Dat zij worden aangereden Is dan ook hun eigen schuld. Fietsers zonder achterlichtje Moesten daarom, niet geduld. Auto's rijden nooit of nimmer Met een al te snelle vaart! 't Gaat, zoo zeggen de bestuurders, Altijd kalm en heel bedaard! Zoo'n vermaledijde fietser 's Avonds laat dat is een pech! Als je 'm inhaalt, rijdt-ie altijd AHeraak'ligst in den weg! Als je even zit te soezen Ligt zoo'n man op z'n gezicht Door 't ontbreken van een helder Rood-uitstralend achterlicht. Mocht dit soms te kostbaar wezen, Schilder dan de fietsen wit, Of tenminste 't achterspatbord! Een idee, waar wat in zit! 't Is nog verder uit te breiden Voor des fietsers veiligheid, Want het blijft nog altijd moog'lijk, Dat je 'm van de sokken rijdt: Op zijn rug een groote spiegel, Dat lijkt me een goede raad! Daarin straalt het licht van d'auto. Die hem inhaalt 's avonds laat. Een matras aan beide zijden; Daarop valt hij lekker zacht Als je 'm toch nog aan zou rijden! Is dat soms niet goed bedacht? Aan het spatbord een spiraalveer Met een bumper, klein model; Opgepompte autobanden Om zijn lijf zoo kan het wel! Als een lezeres of lezer Nog een ander middel weet, Zendt het in bij de redactie En U spaart den fietser leed! VOETBAL. VeloxEdo. Z. V. V.West Frisa. De SpartaanBloemendaal. Het gaat met de samenstelling van d-e programma's in den laatsten tijd wel eigen aardig: slechts zelden zijn alle vereenigingen in het veld, terwijl veranderingen aan de orde van den dag zijn. Met allerlei belangen en belangetjes wordt rekening gehouden, terwijl de beker-compe titie ditmaal al heel stagneerend gewerkt heeft. Het is dan ook begrijpelijk, dat er in verschillendekringen groote ontevredenheid heerscht, een ontevredenheid die zich zeker zal manifesteeren in de vergaderingen der belangenvereenigingen, welke eerstdaag ge houden worden. Daar zal, nemen wij aan, menig hartig woordje gesproken worden over de gan$ van zaken en o.i. niet ten onrechts Het systeem dat thans gevolgd wordt, uit gestelde wedstrijden door terreinafkeuring op de eerstvolgende Zondag vast te stellen lijkt ons zeer aanvechtbaar, omdat het er toe medewerkt, de boel hopeloos in de war te schoppen. Is het niet absurd, dat Bloemendaal sinds November zegge en schrijve één thuiswed strijd heeft gehad? En dat de op 24 Februari vastgestelde derby Bloemendaal-Edo achter eenvolgens verschoven is van 3 Maart op 10 Maart. Door deze verschuiving kan „de sfeer" er wel eens af zijn. Was de ontmoe ting inderdaad op 24 Februari doorgegaan, dan was zij gespeeld zonder concurrentie der eerste klassers, tusschen twee elftallen, die beide nog een behoorlijke kans op de eerste plaats hadden. Nu echter én Edo en Bloe mendaal vóór 10 Maart waarschijnlijk twee, maar ieder zeker één competitiewtedstrijd heb ben, is de mogelijkheid groot, dat hun kam pioenskansen belangrijk gedaald, zoöal niet geheel verkeken zijn, wat natuurlijk haar terugslag zal vinden in de publieke belang stelling. Nu komende op het programma van a-s. Speciale Voetbehandeling. Massage en Heilgymnastiek. DE GENESTETWEG 28. TEL. 22251. Zondag, valt al direct op, dat Edo een heel zware wedstrijd voor de boeg heeft. Niet, dat wij Edo geheel kansloos achten, maar Velox is geen elftal, dat zich, ook al is de rol der Utrechtenaren praktisch uitgespeeld, zonder strijd over zal geven. Dat heeft Z.V.V. in Zaandam nog pas tot haar schade aan den lijve ondervonden. Nu zou een eventueels nederlaag Edo wel niet verplichten haar matten definitief op te rollen doch zeker is het, dat de party der rood-zwarten in dat geval minder fraai wordt. Z.V.V. ontvangt West-Frisia. De Enkhui- zers hebben zich in de achtereenvolgende overwinningen op Bloemendaal en T.O.G. zoo goed als veilig gesteld, maar toch zullen zij hun best doen voor alle zekerheid er nog eenige puntjes bij te verzamelen. Maar anderzijds vewachten wij van Z.V.V. dat deze ploeg al haar krachten in gaat spanned nog niet meer terrein te verliezen, en wij vreezen, dat dit de Zaandammers Zondag zal gelukken Voor Bloemendaal geldt: er op of er onder. Weten de witten de leelijke traditie nooit te winnen en de Spaarndammerpolder nu eens te breken, dan blijven zij beho-oren tot de kopgroep, waaronder een heroïsche strijd om de ereplaats uitgevochten moet worden. Verliezen zij echter, dan kunnen zij als vol komen uitgeschakeld geacht worden, en zien wij hen in 't kleurlooze midden eindigen. Het elftal is enigszins gewijzigd en is als volgt samengesteld: de Haas. de Wilde Hogervorst Röbken Beijk Leemhuis de Bock Kohier van Gelder Kammeijer van Leuven. Na de nederlagen tegen Zeeburgia. West Frisia en 't Gooi zou een overwinning een welkome verrassing zijn maar dan ook met de eensgezinde gedachte te willen winnen het veld in. Men kan er verzekerd van zijn, dat de Spartaan met haar benauwde positie voor oogen de huid duur zal verkoopen! Het is Bloemendaal niet gelukt, zich door de eerste ronde voor het kampioenschap van Haarlem heen te werken In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd werd Zater dagmiddag in het Heemsteedsche Sportpark van R.C.H. verloren, met cijfers, die zoowei de zwakte van achterhoede als aanval duide lijk demonstreeren. Nu maakte wel is waar de hevige wind goed voetbal onmogelijk, doch beide partijen hadden van de ongun stige weersgesteldheid nadeel. De afwezig heid van de Bock in de voorhoede was een groote handicap, hoe overigens de invaller Hartman zijn best ook deed hem zoo goed mogelijk te vervangen. O.i. is de hoofdzaak echter voornamelijk te zoeken in de gedepri meerde stemming, waaronder het elftal momenteel lijdt door de in den laatsten tijd geleden nederlagen. Deze stemming moet ten spoedigste ver anderen, indien de neg resterende competitie wedstrijden eenig succes zullen sorteren. De lagere elftallen spelen als vol^t: Kinheim 2Bloemendaal 2, 10 uur. Bloemendaal VeteranenV.V.B., 10 uur. Bloemendaal 3Kennemers 9, 10 uur. H.F.C. 8Bloemendaal 4, 10 uur. D.K.T. 2Bloemendaal 5, 10 uur. Junioren: Bloemendaal bEdo b, 12 uur. Adspiranten (Zaterdag). Zeemeeuwen aBloemendaal b, 3 uur. Bloemendaal cVI. Vogels b, 2.30 uur. Bloemendaal eD.C.O., 3 uur. SPORT. BLOEM. VOETBALCLUB EN MASSA.PSYCHOLOGIE. Voor de op 31 Maart 1935 Ie spelen landen-wedstrijd Nederland.België kunnen door leden en donateurs bij den secretaris den heer Kaspers, kaarten worden' aange vraagd, Uitsluitend Dinsdag 26 Februari a.s. des avonds van 78 uur in Hotel „Roo- zendaal". Overveen. Aanvragen niet op deze wijze gedaan, worden terzijde gelegd evenals die welke later binnenkomen. Bij de .aan vrage worden de benoodigde gelden tegelijk gestort. De prijzen loopen van f 5.10 tot f 0-60. Ook voor studeerenden in massa psychologie een interessante samenkomst. Nadrukkeijk wordt er op gewezen, dat het Bestuur de toewijzing niet garandeert. De toegewezen plaatsbewijzen kunnen worden afgehaald op Dinsdag 26 Maart 1935, des avonds van 78 uur in Hotel „Roozen. daal" te Overveen. Beste meisjes en jongens. De antwoorden op de raadsels van verleden week luiden als volgt: 1. Graaf, raaf, aaf. 2. Ieder vogeltje zingt zooals l)et gebekt is, 3. Boterham. (Bot-er (wt)-ham). De nieuwe raad sels zijn: 1. Wanneer je in elk der volgende woorden slechts één letter verandert, krijg je een bekend spreekwoord: velp hangen malen zicht werp. 2. Dit is ook weer een spreekwoordraaósel. Hier hebben in elk woord slechts twee letters van plaats gewisseld. Zien jelui nu eens, of je die letters weer kunt laten omwisselen en dus op hun plaats doen komen. Dan komt er weer een spreekwoord te staan. HTE OGO AVN NED TEESMER TAAKM TEH RAAPD VTE. 3 Mijn geheel bestaat uit 6 letters en noemt een kleedingstuk, dat door niemand ooit op straat gedragen wordt. Rara wat is dat? 6, 2, 3 is een voorwerp dat men in bijna iedere keuken vindt. 1, 2, 6 neemt men bij het eten. 5, 4 is een familielid van de koe. OOM KAREL. DE ZANDMAN. II. Vrij bewerkt naar een sprookje van Andersen, door Louise Vertoren. (Nadruk verboden) DINSDAG. Zoodra Haünar in bed lag, kwam Olie Loek, de Zandman, en raakte met zijn tooverstokje alle meubelen en alle voorwerpen in het kamertje aan, zoodat ze begonnen te spreken. Ze spraken allemaal over zichzelf. Er was ook een groot schilderij in een gouden lijst, waarop groote boomen stonden en bloemen tusschen het gras, en een rivier, en in de verte kasteelen. De Zandman raakte ook het schilderij aan en meteen begonnen de vogels in de boomen te zingen en de boomen begonnen te ruischen en zelfs de wolken dreven voorbij. Toen tilde Olie Loek den kleinen Halmar op, tot hij bij het schilderij kon komen en toen stapte Hal- mar in de lijst en meteen in het heerlyke gras. Hij liep hard naar het water van de ri vier toe en stapte in het bootje dat daar lag. mooi rood en wit geschilderd!, met zilveren zeilen. Zes zwanen met gouden kronen op hun hoofden trokken de boot door duistere bosschen, waar de boomen verhalen vertelden van roo- vers en tooverheksen. Maar het gras vertelde weer heel andere verhaaltjes over de aardige kleine elfjes en dan nog al die verhalen, die de vlinders verteld hadden! Prachtige visschen, van goud en zilver zwommen achter de boot aan, en af en toe sprongen ze omhoog en kwa men weer met een plons in het water terecht. Roode en blauwe vogels, klein en groot, vlogen in twee lange rijen achter de boot aan en de muggen zoemden en de bromvliegen bromden, want ze wilden allemaal bij Halmar blijven. Omdat ze allemaal weer een verhaaltje te ver tellen hadden. Nou, wat een heerlijke tooht was dat! Soms waren de bosschen denker en dicht, dan weer met groote open plekken, met gras begroeid en prachtige bloemen. En ze voeren langs prachtige kasteelen, met groote balcons, waarop Prinsessen in zijden kleeren en met gouden kroontjes op haar blonde krul len stonden. En toen Halmar goed keek, wa ren het allemaal kleine meisjes, die hij heel goed kende en waarmee hij wel eens speelde. Zy wuifden niet haar handen en wierpen hem heerlijke suikeren beestjes toe, als hy voorbij kwam in zijn boot. Bij elk kasteel stonden prinsjes op schildwacht en zij groetten hem met gouden mutsen en strooiden borstplaatjes van fondant en chocolade in de boot. Daaruit kon je wel zien, dat het echte prinsen waren. De zwanen trokken de boot niet alleen door bosschen, maar ook zelfs dwars door groote poorten en steden en zoo kwamen ze ook door de stad, waar de baker van Halmar woonde, die hem op haar arm had gedragen, toen hij nog een klein jongetje was en nog niet eens loopen kon. En. ze wuifde naar hem en zong een heel oud kinderliedje, ik geloof dat het was van „Daar buiten in ide biezen, daar ligt een hondje bloot„Nou, en al de vogels zongen hun mooiste liedjes en de bloemen zon gen heele fijne bloemenliedjes en dansten daarbij op hun dunne stengels en de boomen wuifden met hun kruinen, alsof Olie Loek bezig was hun verhaaltjes te vertellen. En toen Halmar den volgenden morgen wak ker werd, was het Woensdag. (Wordt vervolgd). NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN VAN 14 T/M 20 FEBRUARI 1935. 14644 Bock-Verdel, N.; Leerares M. O. Piano en Orgel, Kleverparkweg 240. 14814 Boes, J.; gep. Hoofd eener O. L. School; Gaelstraat 33. 14688 Dekker, J. A.; Groentenhandeiaar; Delftstraat 4 zw. 22619 Delachaux, E. V. R.; Dr. Dirk Bak kerlaan 73, Bloemendaal. 14861 Eerste Noord Holl. Papierhandel; Kleine Houtstraat 2a. 15590 Fietsma, O.; Verhuizingen door ge heel Europa; Gierstraat 87. 22641 Fretjser, Jos.; Zomerzorglaan 16, Bloemendaal. 282394 Haarlem, Bert van; Accountant en Ee'aeiir a-consulent; Wulverlaan 4, Santpoort. 29259 Rabt-menl, J.; Joh. Verhulstlaan 1, Heemstede. 29250 Heemsteedsche Rubberindustrie de; Mesdaglaan 14, Heemstede. 14802 Huntelaar, S. H.; Mode-Academie; Kleverparkweg 130. 22664 Kehrer, W.; Dennenweg 3, Bloemen daal. 11101 Kenau Tax J. Engeman; Korte Hee renstraat 24. 26756 Kersten. Ir. W. M.; Orchideeënlaan 11, Heemstede. 26312 Lippits v. d. Burgh, Mevr. de Wed. C. E.; Zandv. laan 119, Heemstede, 14766 Melker, A. de; Zijlstraat 93rood. 22640 Meyboom, B. H.; Arts; Marnixstraat 58, spr.u. 89, 1314. 14794 Nationaal Kasregisters v.h. Cord H. v. Erk N-Y-; Vertegenw. J. Roelfs; Wagenweg 184. 29250 Heemsteedsche Rubberindustrie; Mesdaglaan 14, Heemstede. 22606 Peyl Taxi; Rep. inr. en stalling; St. Bavostraat 3, Haarlem-Noord. 14654 Pot, Mr. H. J.; Advocaat en Procu reur; Leeghwaterstraat 12. 22692 Scherpenhuysen, A. M.; Eigen Haard; Vinkenbaan 4, Santpoortstation. 14684 Sorgdrager van Thiel, Mevr. de wed. E. P. M.; Pyntorenstraat 15. 22758 Werff, J.'b. van der; Oud-gezagvoer der Maatschappij Oceaan", Veen- bergplein 37rood. Volgens een berichtgever van het Handels blad, is er voor Nederlandsche handelaren nog wel kans in Indië zaken te doen, als ze hun winstmarge maar wat kleiner willen stellen. Japan heeft lntusschen kans gezien, zich daarginds heel wat klantjes te verwer ven. Het woont ook zoo dichtbij, en het kan goedkoop leveren, omdat de loonslandaard in Japan erg laag, en de levensbehoeften der Japansche werklieden bescheiden zyn. Daar bij verricht het een menschlievende daad door de lui in Indië billijk aan de zoo noodige goederen te helpen. Is dat niet erg vrien delijk Alleen schijnt er aan de kwaliteit der Japansche goederen nog wel eens wat - te mankeeren, dus wil men den Nederlandschen handel nog eens een kansje geven. Of een en ander zal slagen is de groote vraag, de vrachten zijn nog hoog en de invoerrechten in Indië piet minder, terwijl het „Neder- landsch fabrikaat" aldaar niet zulk een slag woord is als ten onzent. Wie volgt? Zondag 24 Februari. Nederl. Protestanten Bond afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 Ds. C. Brinkerink, Oostvoorne. Gereformeerde Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Catechismus Zondag 47. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. l. D. Poot, Predikant te Den Haag. Jeugddienst in „Maranatha". V.m. 10 uur de heer W. F. C. Dankbaar. Ned. Herv. Kerk Overveen. V.m. 10 uur de heer K. Koopman. Ned. Herv. Gemeente Santpoort. V.m. 10 uur -Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga „Sterke Liefde". (Rom. 8, vs. 39a). Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten. N.m. 5 uur Ds. A. A. Wildschut, IJmuiden (O.) Bij de hebben de verbruikers steeds vrijen toe gang tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt das daar Uwe maaltijden Levering tegen kostprijs. Prospectus op aanvrage. BAKENESSERGRACHT 27. TEL. 14393. Oplossingen, bijdragen, enz. te richten aan den Sehaakredacteur, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. PROBLEEM No. 452. R. S t e i n w e g, (Berlijn.) a b c u c Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: KÖ4, DL4,-Ta8, Te2, Pa4, a2, b2, c6, d7, e3, e5. Zwart: Kb4, Te8, Pel, Pe7, a5, b5, g3. EINDSPEL No. 96. In een, in November 1933, door den wereld kampioen te Amsterdam gegeven simultaan seance ontstond na den 15en zet van Zwart (Heiscber), f7f5, de volgende stand: Dr. A. Aljechin, aan zet, forceerde in bovenstaanden stand de winst op buitenge woon fraaie wijze. Wat zou U spelen? OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 124. (Heinrich Meyer.) Stand der stukken: Wit: Kd5, Th8, Lel, Pg4, Pli4, a2. Zwart; Ke7. Dgl, Tfl, Thl, La8, Ld8, Pa5. Pb7, a4, b6, c2, c7, f3, f7, g2, g7. 1. Ph4—f5|, Ke7d72. Pg4—e5f, Kd7— c8; 3. Pf5e7j-, Kc8—b8; 4. Pe5—d7?, Kb8— a75. Pe7—c8f, Ka7—a6; 6. Pd7—b8-j-, Ka6 - b5; 7. Pc8a7fKb5—b4; 8. Pb8—a6t, Kb4c39. Pa7—b5f, Kc3—d3; 10. Pa6—b4f, Kd3e211. Pb5—c3j-, Ke2—f2 (niet Ke2— el, wegens Pb4—d3 mat); 12. Pb4—d3f, Kf* g3; 13. Pc3—e4f; Kg3—g4; 14. Pd3—e5t. Kg4—f5; 15. Pe4g3fKf5—f6; 16. Pe5- g4j-, Kf6g6; 17. Pg4e5f remise. Indies Zwart 16Kf6e7 antwoord, volgt 17. Pg3f5t, en de zwarte Koning, wordt wederom over het geheele bord gedreven, als boven is aangegeven, derhalve eveneens remise („eeuwig schaak"). Goede uitwerking ontvangen van: H. W. van Dort, te Haaarlem. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Gebouw Bethel, Santpoort. V.m. 10 uur Ds. J. Diepersloot. Vereeniging Religieuze Kring Aerdenhout. V.m. 10.30 Ds. D. Tromp, Ned. Herv. Predi kant, Zandvoort. Eglise Wallonne. Dimanche 24 Fevrier 9 h. 30 Service. 10 h. 30 Service et Sermon, Pasteur Krafft (Collecte pour l'Eglise). 11 h. 45 Service des Enfants, 20 h. Service du Soir. Vendredi 1 Mars: Service. Causerie sur les problèmes de lan- dela. Pasteur Krafft. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 Gezongen H. Mis. Woensdag 27 Febr. uur n.m., Completen en Lof. Donderdag 28 Februari. 7.25 v.m., Gesproken H. Mi.s. Zaterdag 2 Maart, 7.25 v.m., Gesproken H. Mis.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3