BURGERLIJKE STAND SPORT PREDIKBEURTEN SCHAAKRUBRIEK 4 ga q lil Brokjes Levenswijsheid. De Verrekijker. Losse Blaadjes. S. O. S. Voor de kinderen. Ons Kinderverhaal. De Haarlemsche Coöperatieve Diner-Vereen. 11II m Er bestaat een verhaal omtrent een styfihoof- digen edelman, die maar niet wilde gelooven, dat de aarde om de zon draait. Hij had in zijn jeugd geleerd, dat de zon zich om de aarde be weegt en al zijn voorvaderen hadden dit geloofd. Het zou ontrouw jegens de voorvaderen zijn, de nieuwe leer van de natuurkundigen aan te han gen. Bovendien was die nieuwe leer ketterij, want zij streed tegen den Bijbel. Immers heeft volgens de Heilige Schrift Jozua in den slag van Gibeon tot de zon gezegd, dat zij stil moest staan, en zij stónd stil. Zoo de zon zich niet had bewogen, zou dit woord van Jozua geen zin hebben en zou die stilstand onder het gevecht geen wonder ge weest zijn. En tenslotte: het druischt tegen het vérstand, aan de nieuwe leer te gelooven. Immers kan men eiken dag het opgaan en ondergaan van de zon met eigen oogen waarnemen! Aldus de stijfhoofdige edelman. Maar de ge leerde, met wien hij sprak, nam hem mee naar zijn observatorium en verzocht hem, doo- den verrekijker het schouwspel van de zon gade te slaan; dan zou het hem wel duidelijk worden, dat hij ongelijk had, wanneer de geleerde hem de beteekenis van hetgeen hij door dit instru ment kreeg te zien, zou hebben uitgelegd. Maar toen werd de edelman boos. „Zoudt ge me willen verleiden om een blik te slaan in de glazen van dat kettersche instrument, dat een uitvinding is van den duivel aèlf?!". riep hij uit. En driftig verliet hij het observatorium. Er leven onder ons betrekkelijk weinig men- schen, die het recht hebben, den stijfhoofdigen edelman uit te lachen. Want zijn methode is nog vrij algemeen in zwang. Zelf heb ik eens een geval beleefd, dat er wonderveel aan doet denken. Met een bezoeker raakte ik in gedachtenwisse- ling over een geruchtmakende politieke gebeurte nis, welke een paar dagen geleden had plaats gehad. De bezoeker bleek over die gebeurtenis zeer eenzijdig ingelicht, en toen hij zich op de verslagen van zijn lijfblad beriep, haalde ik eenige couranten voor den dag, welke van het geval een geheel andere lezing gaven. ,.Lees dit nu ook eens", noodigde ik hem uit. „Da» zul je zien, diat de zaak zich heel anders heeft toegedragen dan jou krant wil doen ge looven." Maar met een resoluut gebaar weigerde mijn bezoeker de hem aangeboden dagbladen in te zien. „Ik denk er niet aan!", antwoordde hij. „Dacht je, dat ik ook maar één blik wou slaan in zoo'n krant!" En driftig liep hij de deur uit. Want de kranten, die ik hem liet zien, waren voor hem even kettersch als de verrekijker dit was voor den stijfhoofdigen edelman. Hij had ze wel nooit ingezien en wist heelemaal niets omtrent den aard van den inhoud. Maar zij ver tegenwoordigden voor hem nu eenmaal een nieuwe leer, een leer, welke naar zijn overtuiging streed met hetgeen hij van jongs af geleerd had, met de opvattingen zijner voorouders en met de uitspraken van 't door hem beleden geloof. Daar om alleen waren die kranten verderfelijk en kon den ze niets goeds bevatten. Al zouden ze hem nog zoo duidelijk maken, dat .zijn voorstelling van zaken onjuist was, toch zou dit hem niet hebben overtuigd van de waarheid, want hij zou meenen, het slachtoffer te zijn geworden van duivelsche begoocheling. Het is een algemeen menschelijke trek, zich van den verrekijker af te keeren, die ons de waarheid onthullen zou. Wij sohuwen de waar heid, omdat zü ons dreigt te verontrusten en om dat zij s inspanning oplegt. Hoe moeilijk valt het ons. aan nieuwe en vreemde gezichtspunten te wennen, oude, Ingewortelde vooroordeelen te herzien, een ingeroest misverstand op te ruimen. Liever blijven wy dan maar aan het oude hangen, omdat het zoo gemakkelijk is, langs den een maal ingeslagen weg voort te sukkelen, ook al weten wij, dat deze ons niet naar het doel voert. Want waarom dringen wij aan een nieuwe en ons dus onwelgevallige waarheid het karakter van het dwvelsche op? Waarom spreken wij on middellijk van ketterü? Het zou toch voor de hand liggen, dat wij ook voor een aan de onze tegen overgestelde meening belangstelling koesterden en dat wij ook de tegenpartij wilden hooren. Een rechter, die het om de waarheid en niets dan de waarheid te doen is, roept alie getuigen op. Getuigen A charge en getuigen a décharge. En na nauwlettende overweging van hun uit spraken velt hü zy'n vonnis. Maar het is ons gewoonlijk niet om de waar heid en niets dan de waarheid te doen. Zelfs be teffen wij dikwijls, dat de zoogenaamde ketterij inderdaad de waarheid kan zijn. Daarom keeren wü ons bü voorbaat maar liever van die waar heid af, omdat wy overtuigd zijn. dat wü ons bij kennismaking voor haar zouden laten winnen. Wij zouden hiermee moeten prijsgeven hetgeen tot nog toe ons onverwerkt, onoverdacht en on bestreden bezat is geweest. Wij zouden moeten werken, nadenken en strijden. In één woord: wij zouden ons moeten inspannen. Daarom keeren wij den verrekijker maar liever den rug toe. onszelf wijsmakend, dat het een ge vaarlijk en door den duivel uitgevonden instru ment is. Dat de zon om de aardie draait, is ons niet zoozeer heilige als wel gemakkelijke waar heid. wy zijn er aan gewend en we houden ons maar liever bü het oude. Wanneer men de zaak tot in den grond na speurt. zijn de ketters van alle tijden verbrand niet omdat zij de heilige gevoelens, maar omdat zij de gemakzuchtige neigingen van hun tijdge- nooten in gevaar brachten. H. G. CANNEGIETER Wanneer de stormwind buiten giert, De kou loor alles henendringt, Dan voelen w' ons in huis besehut En van gezelligheid omringd In 't knusse hoekje bij den haard. En is bet weer wat extra guur. Geen nood, we gooien welgemoed Een extra schep op 't vlammend vuur! Maar denken w' eens een oogenblik Aan 't werk, dat daarvoor moet verricht Daal met mij in gedachten naar De plaatsen, waar de steenkool ligt Verborgen in het diepst van d' aard. De mijn! Een som'ber arbeidsveld! Herinner u, wat van dit werk In woord en beeld u is verteld. Hier is 't, waar men niet werkt maar zwoegt! In 't zweet zyns aanschijns hakt men daar De zwarte brokken moeizaam los En overal dreigt steeds gevaar! De werker ademt kolenstof, Vecht tegen water, steen en gas Vroegtijdig komt dan vaak het eind Van wat een slavenleven was! Dit werkt eischt een belooning, die Daarmee verband houdt, dat is recht! En toch is de verdienste meer Dan bitter, hemeltergend slecht! Doch wordt door sommigen geacht Te zijn voldoende ja, te schoon! Hoe anders kon het plan bedacht: Er moet nog af van 't hongerloon! Een maandje uitstel en dan wordt Het harde vonnis toch geveld. Is 't vreemd, dat de bevolking daar Door vrees en wannoop wordt gekweld? Moog de regeering inzien, dat Een werker in de donk're mijn Met zijn gezin ook leven moet En dat die menschenmenschen zijn! ST. GENESIUS GEEFT EEN „BONTE CARNAVALSAVOND IN HOTEL „VREEBURG". Door de R.K. Tooneelver. „St. Genesïus" Overveen, zal op a.s. Zondag 3 Maart in hotel „Vreeburg" te Bloemendaal een „Bonte Carnavalsavond" gehouden worden. De voor stelling wordt gevolgd door een bal met attracties. Kaarten zijn a 50 cent verkrijg baar bij den heer G. Sweijen Jr., Zomerzor- gerlaan 42, Bloemendaal. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bijC. Postma, Verbindingsweg 21, Bloemendaal, een dameshoed; Roozen, Bloemendaalsche- weg 224 Overveen, een ketting met gele steentjes; Schoen, Klein Harteniust, Zuider Stationsweg Bloemendaal, een zwarte bou vier; Brouwersvaart 97 Haarlem, een dames- parapiuie; D. Zijlstra, H. Roozenlaan 89 Haarlem, een school tasch met boeken; A. Lammerse, Bloemendaalscheweg 221, Over veen, een kinderhoedje; C. v. d. Berg, Bloem veldlaan 2 Haarlem, een alpino muts; Ktn- heimweg 37 Bloemendaal, een grijze muts; Manson, Verlengde Koeppllaan 4, Bloemen daal, een dames-portemormaie met mnouüf aan het bureau van politie Overveen, een Lipssleutel no. 969; een heerenhoed. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Ingekomen personen: G. Hoogerheide, Ver bindingsweg 10, Bloemendaal; T. Paauwe, Ju- iianalaan 77, Overveen; G. Beekman, Vogelen- zangscheweg 53, Vogelenzang; M. J. M. Braun, Platanenlaan 23, Bloemendaal; Mr. J. A. G. Baron de Vos van 'Steénwijk, Zijlweg 2, Over- HAARLEM. OPENING T HANDWERKHÜIS. Zaterdag opent mevr. A. H. Riphagen een keurig ingerichte winkel aan de Stuyvesant- straat 97 (nieuwe gedeelte) in wol, trico tages, dames- en kinderkousen en aanver wante artikelen. Vooral in deze omgeving voorziet ,,'t Handwerkhuis" in een groote behoefte en waar de onderneemster vakkun dig is en de prijzen billijk weet te stellen, zal de belangstelling voor deze nieuwe inrichting niet achterwege blijven. We ver wijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer voorkomend en wenschen Hand- werkhuis een stijgenden omzet. VESTIGING MODERN DAMESKAPPER- De heer A. van Veen, gedipl. dameskapper, heeft zich gevestigd aan het Stuyvesantplein 10. De ondernemer heeft zijn bedrijf keurig ingericht niet alleen, maar heeft naast zyn garantie van vakkundige behandeling de prijzen voor die behandeling uiterst laag ge steld, hetgeen o.m. bhjkt uit de advertentie voorkomende in dit blad. We wenschen den heer van Veen gaarne succes. Bevallen: H. L. ValsterMarienfeld, d. Ondertrouwd: P. C. Adrian en A. Adam. Getrouwd: geene. Overleden: J. M. A. Heijnings, 56 jaar, echt genoot van J. J. D. A. van Krieken; M. L. Schrynemakers, 13 jaar. BLOEMENDAAL Hl—HEEMSTEDE Hl. De uitslag van dezen Woensdag j.l. in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan gespeelden wedstrijd luidt als volgt: Bloemendaal HlHeemstede III. J. H. BarensC. v. d. Haak10 A. HofmanW. v. d. Laan 10 P. RotteveelW. Volkers 0—1 F. Kout—P. J. Klein 0—1 A. Breek Sr.J. Post 0—1 Mevr. CaroW. Smink 01 F. v. ReenenA. Rubbens 01 J. Holland—G. J. Jorritsma 10 Adolf v. d. WerffMarinkelle 1—0 Jan de VriesF. van Leer 1—0 5—5 BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB WINT VAN DE HEEMSTEEDSCHE SCHAAKCLUB. Als resultaat van de arbitrage van de 2 af gebroken partyen van den wedstrijd H.S.C.— B.S-C. werd aanvankeiyk aan. deze clubs me degedeeld, dat de wedstrijd door de Heem- steedsche Schaakclub gewonnen was met 5% Ui- Thans is vastgesteld, dat bij één der arbitrage-partijen de Bloemendaalsche speler op zijn notatiebiljet bij vergissing ten onrechte vermeld heeft, dat hij met zwart" gespeeld heeft. Ongelukkigerwyze is deze niet veel voor komende vergissing aan de Heemsteedsche wedstrijdleiding, die voor de toezending van de notatiebiljetten heeft zorg gedragen, ont snapt. Daar de betrokken party voor „wit" gewon nen verklaard Is heeft de Bloemendaalsche Schaakclub den wedstrijd gewonnen met 5 te 4%. Het wachten is thans op de arbitrage van 2 party en van den wedstrijd Haariemsehe Schaakclub—Bloemendaalsche Schaakclub. Valt deze ten gunste van de laatste uit, dan ein digen de Heemsteedsche Schaakclub en ae Bloemendaalsche Schaakclub in de competitie geiyk, ieder met 4 gewonnen en 1 verloren wedstrijd. Beste meisjes en jongens, Hier zijn de oplossingen van de vorige raadsels weer: 1. Vele banden maken licht werk. 2. Het oog van den meester maakt het paard vet. 3. Hansop, De nieuwe raadsels zijn: 1. Wie kan, door slechts één letter te veranderen, van een trekdier een kostbaar sieraad maken? 2. Neem de helft van een koek, voeg daarbij een hemellichaam, dan krijg je den naam van een vogel. 3. Neem een medeklinker, voeg daarbg de vacht van een schaap, zet daarna een lengtemaat op zijn kopdan krijg je den naam van een stad in Overijssel. OOM KAREL. 3. DE ZANDMAN. Vrij rewerkt naar een sprookje van And rsen door Louise Vertoren. (Nadruk verboden). WOENSDAG. Sapperdekriek, wat regende het buiten! Halmar kon het zelfs in zijn slaap hooren. Nu, toen Olie Loek, de Zandman, dan ook het raam opschoof, om Halmar te komen be zoeken, stond het water tot aan de venster kozijn! Het leek net een groot meer en er lag een prachtig schip in, met groote zeilen aan drie masten! „Wil je met mij een fijn tochtje maken la myn schip?", vroeg Olie Loek". Als je wil, gaan we naar verre landen, en toch zal ik zorgen, dat we morgenochtend weer hier terug zijn, op tijd om naar school te gaan". Nu, Halmar wilde wel. Opeens had hij zijn Zondagsche matrozenpak aan en waren ze aan boord van het mooie schip. De zon scheen heerlijk en er woei een flinke wind, die de zeilen deed bollan. Ze zeilden dooa- de straat langs de school, totdat ze aan de open zee kwamen, waar erge groote golven wa ren. Ze zeilden zóó ver. dat ze geen land meer konden zien. Onderweg zagen, ze een heeleboel ooievaars, die op weg warén naar warme landen. Ze vlogen in een lange rij, achter elkaar. En z© waren al een heel lan gen tijd onderweg. De allerachterste ooievaar was erg tnoe, zoodat hy de anderen niet meer bij kon houden. Hij vloog hoe langer hoe langzameren viel toen op het dek van bet schip neer. De scheepsjongen raapte hem op en stopte hem in het kippenhok, bp de kippen en eenden eni kalkoenen. De arme ooievaar stond daar erg bedrukt tusschen te kijken. „Wat een raar schepsel!", zeiden alle kip pen, „Wat heeft dat malle beest een onmoge lijk lange pooten, en zoo dun. En kijk eens, wat een lange snavel. Wat lijkt het wel!" De kalkoensche haan blies zich op, zoo groot hij kon, en vroeg verwaand aan den ooievaar, wie hij was. De eenden waggelden met zijn allen en- schudden hun korte staartjes en riepen nijdig: kwak, kwak! Toen vertelde de ooievaar hun een mooi verhaal over het mooie, warme Afrika, met de pyramiden, en de struisvogels, die door den woestijn loopen. Maar de eenden snapten er geen sikkepitje van, en ze stootten elkaar aan en zeiden: „Is dat nu een dwaas, of niet?" „Ja, natuurlijk, het is een groote dwaas", zei de verwaande kalkoensche haan grinni kend. Toen zweeg de ooievaar stil en dacht aan het mooie, warme Afrika. Maar de kal koensche haan was erg plaagziek en rtép: „Hé daar, mooie sinjeur, wat een mooie, dunne pooten heb jij! Wat kosten die wel per el?" „Kwak, kwak, kwak!", lachten alle eenden. Maar de ooievaar luisterde er niet naar. „Je mag ook wel eens lachen", zei de kal koensche haan boos, want hij kon het niet hebben ,dat de ooievaar niet kwaad werd. „Zijn bek is te groot, hy kan niet lachen!", gierde een kip, en toen schaterden alle een den en kippen het uit. Toen kwam Halmar langs het hok, maakte de deur open, riep den ooievaar, die nu weer heelemaal uitge rust was, en liet hem naar buiten op het dek komen. De ooievaar knikte „dank je" en vloog heen. Terwijl de kalkoensche haan zoo rood werd van kwaadheid, dat het leek of zijn kop in brand stond. „Morgen eten we jon op, in de soep", zei Halmar tegen hem. En toen werd hy wakker, in zijn eigen bedje. Sapperdekriek, dat was een mooie reis, die hij met Olie Loek, den Zandman gmaakt had. (Wordt vervolgd). Een goede redenaar. Politicus: „Het is toch merkwaardig, hoe een en dezelfde zaak verschillende menschen op verschillende w*zen beinvloeden kan!" Een ander: „Hoe bedoel je dat?" Politicus: „Nou, daar heb je nou mijn jong ste groote redevoering. Ik heb er vier nachten niet van kunnen slapen en nauweipks was ik aan den gang of de anderen sliepen allemaal!" Zondag 3 Maart. Gereformeerde Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Donderdag 7 Maart (gebouw Maranatha), 's avonds 8 uur, Ds. J. C. Dijk. Bijbellezing. Ned. Herv. Kerk Overveen. V.m. 10 uur Ds. C. M. Briët, predikant te Heemstede. Vereeniging Religieuze Kring, Aerdenhout. V.m. 10 uur 30 Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pre dikant, Den Haag. Ned. Herv. Evangelisatie Santpoort. V.m. 10 uur A. van Dpk, oud-zendeling, Heem stede. N.m. 5 uur, Ds. M. G. Blauw, Schoten, Geref Kerk in Hersteld Verband. Gebouw Bethel, Santpoort. V.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. Ned. Herv. Gem. te Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. V. d. Bergh v. Eysinga, „Stil" (Ps. 62 vs. 2). Extra collecte voor de kerk. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Brederodestraat 31, Zandvoort. V.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. (Voorbereiding) N.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. (Bediéning H. Avondmaal). Eglise Wallonnè. Dimanche 3 Mars. 10 h 30: Service présidé par mr. Ie pasteur G. Forget, de Rotterdam: collecte pour 1'Eglise. 11 h 45: Service pour les Enfants. 20 h: Service du Soir: Pasteur Krafft. Mercredi 6 mars: journée de 1'Eglise; 10 h 30 11 h. soir (vente et soirée). Vendredi 8 mars; Service a 20 h: Pasteur Krafft. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 Hoogmis. Celebrant: Mgr. Dr. A. G. Vreede. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. Gelegenheid tot medi tatie. Woensdag 6 Maart, Aschwoensdag, Completen en Lof, met toespraak van Priester Ko Borsten, 8 uur n.m. Donderdag 7 Maart, 7.25 v.m., Gesproken H. Mis, ONECHTE MILLETS, DIE ECHT ZIJN. Na een vooronderzoek van vier jaar is te Parijs het proces inzake de nagebootste Millets begonnen. Volgens de deskundigen zijn de copieën op artistieke manier vervaardigd en heeft men te doen niet de grootste en geraffi neerdste schilderijenzwendel dezer eeuw. De plegers zijn er dan ook trots op, en een klein zoon van Millet, die in deze met den heer Cazot heeft samengewerkt, betwist zijn helper de eer aan het bedrog te hebben deel gehad. Charles Millet, de vervalscher, yfeen begaafd graveur en aquarellist, een kleinzoon van den beroemden Jean Charles Millet, wiens werken hy naschildert, beweert, dat Cazot slechts een aantal geïmmiteerde schilderijen uit de im pressionistische school van Manet, Monet, Carot en Renoir in de handel heeft gebracht. Cazot heeft volgens de inlichtingen van Millet Jr. de door dezen laatste geschilderde doeken den schqn van vereischte ouderdom ge geven. Met genoegen deelt de jonge Millet mee,dat de schilderijen in de jaren 1921'24 ■tot stand kwamen. De misdaad is verjaard, en alleen voor de „Vanneur au Bonnet Rouge" kan men hem nog straffen. Experts gaven toentertijd te kennen, dat dit de beste Millet was, die ze onder de oogen hadden gehad. RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe telefoonaansluitingen in het telefoonnet Haarlem gedurende het tijdvak 21 t.m. 27 Februuari 1935. tfnnr. gidsvermelding. 29271 Abegg D; Meydert Hobbemastraat 19, Heemstede. 22807 Akker J. A. v. d.; Platanenlaan 34, Bloemendaal. 13612 Bakker Cor; Lunchroom, Koning straat 6. 13617 Baning H. J.; Oranjekade 27. ,14887 Ereira Ph.; Vischhandel, Ridder straat 27. 26653 Gewin-Mijnssen Mevr. H.; Chrysan themumlaan 14, Heemstede. 26712 Goor G. W. v.; Dir. Instituut Pont; Woonh. Orehideëenlaan 19, Heemstede 14845 Gorter G. de; Brood- en Banketbak kerij, filiaal Zaanenstraat 13. 13735 H.A.B.A.T.; Bakkerij Tentoonstelling Nationale; Staten Bolwerk 2. 14670 Hesta F. J.; Drogisterij, Huishoud en Schoonmaak art.; Ohmstraat 15. 13635 Linden C. H. v. d.; Spaarne 36. 13795 Molenaar F.; Stemmer, Piano en Or- gelhandel, Ged. Schalkburgergr. 38. 13789 Nieuwkamp Mej. Cath. A.; Gedipl. masseuse Heil-gymnaste; Verspronck- weg 77r. 14871 Nijboer. H.; Eindenhoutstraat 14. 22801 Rïibrup W. R. A.; Vert. der Fa. H. Herder Solingen; Zaanenlaan 74. 22856 „Slot en Co." N.V.; Bouw en Exploi tatie Mij. Ryksstraatweg 489. 14745 Strijbps Joh.; Heerenweg 219, Heem stede. 13110) 14552) Uylenhoed N.V. Handelsbureau C.; Nieuwe Gracht 5—5a, Haarlem. 14917 Zwirner E. T.; Modes, Emmastr. 32. Bakenessergracht 27. Telef. 14393 Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs: Dinerprijs f 0.81met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap. Bezorging ook in de buitengemeenten. J Prospectus op aanvrage. Oplossingen, bijdragen, enz. te richten aan den Schaakredacteur, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. EINDSPELSTUDIE No. 125. J. B. Hor wi tz, (1808—1883). Wit aan zet wint. Stand der stukken: Wit: Ke3, Tb2, Tc2. Zwart: Kei, Tal, Thl, a3. PARTIJ No. 213. Gespeeld in het tournooi te Hastings, 4 Januari 1935. Wit: Zwart: Mej. W. M e n c h i k, P. S. Millner, St. Leonards-on-Sea)Barry. (Londen). GEWEIGERD 1. d2—d4 2. Pgl—f3 3. c2—c4 4. Pblc3 5. c4Xd5! 6. e2e3 7. Lfl—c4 8. O—0 9. Ddle2 10. e3e4 Zwart verrekent 11. b2 x c3, e6e5. 11. De2e3 12. Lc4Xf7fl DAME-GAMBIET. Pg8—f6 d7—45 c7c6 Lc8—f5 Pf6Xd5 e7e6 Pb8dY Lf8d6 Lf5g4 Pd5—f4 iich; beter was Pd5X<v3; e6—e5 IJSB ■'/zg*. mm. 12 Op 12 waarna Pf4 met 13. Pf3Xe5 14. d4xe5 15. Lf7b3 16. De3c5t 17. Lel—e3 18. Dc5c4 19. f2—f3 20. Pc3dof 21. Dc4Xd3 22. f3—f4! 23. Le3Xf4 24. TflXf4t 25. e4xd5 Ke8e7 Ke8Xf7 volgt 13. d4Xè5, schaak verloren 'gaat. Pd7 x e5 Ld6Xe5 g7—g5 Ke7—f6 Pf4—dS Dd8—d7 Lg4efi c6Xd5 Ta8d8 g5Xf4 Le5xf4 Kf6—e7 Opgegeven. OPLOSSING PROBLEEM No. 44S. (J. D. v. d. Werf), Stand der stukken: Wit; Ka4, Dg3, Lh6, Pd3, Pf2, b2, b3, 'bó. c5, ©4. Zwart: Kd4, Pf3, Ta6, a5, b6, e2, e7, g4. 1. Pd3f4 enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W. v.. Dort te Haarlem. OPLOSSING PROBLEEM No. 449. (Ir. A. J. C. v. Belde, 1857—1913.) Stand der stukken: Wit: Kg7, Db8, Pb3, Pe5, a4, b6, d2, g3, h4. Zwart: Kd5, a3, 'b4, d3, e7, g4. 1. Pe5c4, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. J, S. Beek, te Bloemendaal; H. W. van Dort, te Haarlem.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3