3e naaimachine Specialist EICHHOLTZ t B. A. CASSEE ZN. - BEHANGERS GORDIJNSTOFFEN VOOR GLAS EN OVERGORDIJNEN J. P. VAN BEEM PER POND 80 GIRT BLOEMENDAAL Tel. 22276 AGENDA ZIJLSTRAAT 83 TELEFOON 11307 ZIJLSTRAAT 83 Etaleeren heden de NIEUWSTE DESSINS in MARQUISETTES e» VOILES Ziet Etalages. WEEFSTOFFEN en VELOURS (dubbel). SPORT KLEERMAKERIJ VERBINDINGSWEG 35, JAN GEIJLVOET JUNIOR, VERSCHE FRANSCHE KUNST. Brokjes Sch Losï Trein „Flora 1 lAAAAAi A AA AA, MISBRUIKTE WETENSCHAP (CHEMISCHE OORLOGSVOORBEREIDING) Voordracht van den scheikundig ingenieur A. Dros te Haarlem. Op uitnoodiging van afd. Haarlem en om streken van den ..Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid" hield de seheikundig- ingenieur A. Dros op Vrijdag 22 Maart in Restaurant Brinkman, Groote Markt, Haarlem, een zeer belangrijke voordracht over „Misbruikte Wetenschap" (chemische oorlogsvoorbereiding) Wetenschap, aldus de spreker, heeft waarheid tot norm en dienst aan de menschheid ten doel. De moderne oorlogstechniek, met haar gift- gassen, brandbommen, explosieven, vliegma chines, enz. misbruikt echter schier alle vindin gen, welke de wetenschap tot heil der mensch heid uitdenkt. Anders dan in den wereldoorlog, toen het vliegtuig nog jong was, zal 'n toekom stige oorlog door de vooruitgang van het mo derne vliegwezen worden omgezet hl een mu nitie-transport. In ons land liggen op Soester- berg de ijzeren gordels gereed, waarmedle de vliegtuigen der K.L.M. onmiddellijk in bom menwerpers omgezet kunnen worden. Zoo'n bommenwerper, vliegende met een snelheid van 4 a 6 KH. per minuut en door draadlooze pei ling zich richtend op zijn doel, is in staat door één enkele handgreep 1500 brandbommen of 3 ton giftgas- en explosristcffen te laten vallen op de burgerbevolking dier groote steden. De vlammen der brandbommen, met hun vulling van witte fosfor, zwavelkoolstof, petroleum en thermiet, ontwikkelen een temperatuur van drieduizend graden Celsius en zijn niet te doo- ven. Bommen gevuld met het nieuwste ontplof fingsmiddel, het radio-atomite, maken trechters van 19 M. diepte en slaan door betondekkingen van 50 tot 100 M..r Door een luchtaanval dlezer bommenwerpers kan men veel gemakkelijker millioenen burgers in weinige uren in groote steden vermoorden, dan duizend soldaten, die in vestingen of loop graven in dekking liggen. (,,Uit Japan op den kruisweg" van minister Yuki Ozaki). Wordt de nadering van een vijandelijke luchtvloot ge seind, dan wordt de luchtafweer ingesteld. Er wordt in ons land ovler dien luchtafweer „hoog van den teren geblazen" zegt spi'eker, maar hij wil deze misleiding „réchtzetten". Aannemend liflt ,rie' on hi 4 K.M. vliegt (hét af weergeschut reikt tot v K.M.) dan heeft de kogel een halve minuut ncodig om op die hoogte te komen. Het vliegtuig is dan inmiddels' 2 a 3 K.M. vierder gekomen. Wel schietmen daarom vóór het vliegtuig, doch dit laatste is op zijn hoede en men weet niet in welke rich ting het zich verder zal bewegen. Met andere woorden: de trefkans is vrijwel nihil. Op het waarsohuwingssein van het overschrijden der landsgrenzen worden jachtvliegtuigen op de bommenwerpers losgelaten. Eerstgenoemden laten dan hun motoren warm loopen. In 1920 kostte dit 40 minuten; aannemende dat dit thans 20 minuten vordert, dan kunnen zij eerst na 20 minuten hun achtervolging inzet ten. In de lucht is het zicht veel kleinJer dan op den grond en door deze en vele andere oorzaken meer, is het naar beneden halen der bommenwerpers niet eenvoudig. De laatste luchtoefeningen in hlet buitenland toonen dit duidelijk aan: van de 68 bommenwerpers kwa men er 51 onaangevochten door. De eenig mo gelijke verdediging is dan ook, volgens de foui- tenlandsche experts', de snelst megehjken tegen aanval. In het buitenland faalt dus de lucht afweer. In ons land' alleen schijnen die ma noeuvres wel te slagen. Zijn die luchtoefeningen in Italië, Frankrijk enz., realistisch, in ons land zijn ze minder realistisch, maar de schijn van het slagen blijft bewaard. Hoe onbruikbaar daarbij verder zoeklichten zijn, (ook al rijken dezen 8 a 10 KM. ver), bleek 1932 in Londen, waai", van de 250 vliegtuigen, slechts 16 door de vliegers werden ontdlakt. Inderdaad, roept spreker uit, bommenwerpers zijn niet af te weren! Ing. Dros g:af hierop een uitvoerige uit eenzetting van de samenstelling en uitwerking der verschillende giftgassen en dito vloeistoffen die iter uitroeiing van het menschdom gereed liggen en welke uitlegging wij onzen lezers willen besparen. Genoeg zij daaruit aan te stippen, dat gasmakers en gasvrije onderkomens ter afweer daarvan, niet bestaan; men late zich dus op dat punt niet in slaap wiegen of mis leiden! Een men houde ook wel in 't oog, dat op dit oogenblik de 157.000 chemische verbin dingen, die bestaan, systematisch door de oor- logs-chemie worden afgezocht; eveneens is het een feit, dat elke chem.fabriek in enkele dagen tijds, voor giftgaspnoductie kan worden om gezet. In ons land wordt door minister Deckers in dit verband, leen bepaalde scheikundige fa briek vrij geregeld bezocht. Spreker besluit met de verzekering, dat chemici, mstalurgen, machinebouwers kortom alle empirisch-weten- Stadsschouwburg;-. Zaterdagmiddag 3 uur, Kinderuitvoering. Mevr. Ruth TobiEls Keesen. Zaterdag 6 April 8.15 uur, Tooneelgroep „Het Masker"Toekomst. Zondag 7 April, 8 uur, Fritz Hirsch-Operette. Me:n Liebchen wohnt am Donaustrand. Dinsdag 8 Aor'l, 815 uur. Ver. Rotterd. Hof- stad-tooneel. Volksvoorstelling: „Boefje". Woensdag 9 April, 7.30 uur, Leerlingen-uit voering Muziekschool „Toonkunst' Luxor Sound Theater: Geprolongeerd. Rembrandt Theater: Het leven gaat verder. Cinema Palace: De Ellendigen. schappelijke werkers, een tragische positie heb ben en dat niet de wetenschap immoreel is maar- zij die haar misbruiken. In haar dankwoord aan den spreker laschte de voorzitster de opwekking in, deel te nemen aan den „Vrouwen Vredesgang", die Zaterdag 18 Mtei a.s. in den Haag zal plaats vinden. VOOR DE GROOTE SCHOONMAAK! Mevr. Van Marselis Hartsinck, presidente, en de heer P. J. Muider, secr.-penningmeester van de Vereeniging „Het Brokkenhuis" te Haarlem, doen een klemmend, een bijna hartstochtelijk beroep op U, vrouwen, huis moeders vooral, die eigenlijk zelf niet weet hoe rijk gij zrjt, wat Uw huis, in Uw kasten, Uw zolder en wat Uw schuur, ja ook Uw kelder nog ag.n voorwerpen bergt, die niet meer worden gebruikt die er maar liggen, hangen of staan om elk jaar te worden schoongemaakt en weer te liggen of te han gen of ergens in een hoek terecht te komen. Er zjjn medemenSchen van ons die met die voorwerpen schatrijk zijn te maken, schatrijk voor een korten tijd natuurlijk, maar toch echt rijk, geholpen, gelukkig. Er is een vereeniging, die zich de zorgzame maar dankbare taak heeft gekozen om tus- schenpersone te zijn tusschen U en de voor U onbekenden, die met Uw mantel, met de jas, de overhemden van Uw man en oudsten zoon, met de kousen die Uw jongste doch tertje toevallig over heeft, gelukkig en rijk zijn te maken. Dat is juist het mooie van deze vereeniging, dat niemand weet aan wie zij geeft en niemand weet wiens goed of meubels of kinderwagen of leege Veekfles- schen of onderkleeren, snuisterijen, wandver sieringen, oude zakdoeken en beddelakens zij ontvangen. Kleeren en beddegoed, meubels en huishoudelijk gerei is natuurlijk het voor naamste, maar het Brokkenhuis weet voor alles wel een vruchtdragenden weg, want er moet ook geld zijn voor een eigen huisves ting in Haarlem. Menschenvrienden in Haarlem e. o., hier is een goed werk te doen: naast de zoek naar brokken, de afval die elke groote schoon maak aan de huisvrouwen oplevert, een aan val op de beurs der huisvaders voor den bouw van een eigen, belastingvrij, ruim, liefst aan water gelegen Brokkenhuis. Dus moeders, vaders en menschenvrienden, allen aan het werk. U belt maar op: 23676 (Duinoordstraat 18) of mevr. v. d. Vangst- de Gilde, Brederodestraat 14, tel. 11702, om goederen bij U weg te halen; U kunt ook een briefje schrijven. Doet U het? ZWIJNTJESJAGERS WEER AAN 't WERK. Donderdag 28 Maart j.I. werd door een be woner van den Kinheimweg bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat door hem te ongeveer 7 uur 's avonds gedu rende hoogstens een paar minuten onbeheerd voor zijn huis gezet was, daar hij in de over liggende sigaiienwinkel van den heer Linnen- kamp een pakje sigaretten wilde koopen. Het geval bewijst weer hoe bliksemsvlug gauwdieven hun slag weten te slaan en hoe riskant het is - fietsen onbeheerd te laten. DE AUTO ALS WEGWALS. I» den- nacfet—was. 29-op-3A-JMaart o»-'- gevèer twee uur-, zagen 2 agenten op den Zijl- weg nabij het Zandvoorterpad een auto stil staan, waai-van leen der banden leeg stond, ter wijl aan den achteras een groot stuk prikkel draad vast zat. De bestuurder, een zekere Z., wonende te Amsterdam, verklaarde van Zand- vcort komende op den Zeewe naast den weg te zijn geraakt en in de afrastering te zijn ge reden. Blijkbaar was een stuk prikkeldraad, zonder dat hij het gemerkt had, aan den wagen blijven haken. Een ondferzock wees uit, dat Z„ komende van Zand voort, innlaats van de Sp oor laan te zijn ingereden, recht door over het bouw terrein hoek Militaireweg-Spoorlaan was gere den en het rasterwerk over een lengte van e.a. 20 Meter had meegenomen. Nadat de wagen weer rijklaar was gemaakt, toonde een rijproef aan, dat Z„ die naar alcohol rook, de wagen goed behearschte. DE KWETSBARE SPOORBOOM AAN DE KLEVERLAAN. Op 30 Maart j.I. dies avonds om half elf, reed een luxe auto bestuurt} dooi- zekeren v. E. uit Haiarlem tegen den dalenden, oostelijken spoor boom op de Kleverlaan, na den westelijken, neg g;openden spoorboom, al te zijn gepasseerd. De boom werd hoofdzakelijk aan het afhangend hekwerk beschadigd, doch kon in gebruik blij ven. Van den auto werden een koplamp, radia- teur en motorkap beschadigd. FIETSER DOOR AUTO TEGEN DEN GROND GEWORPEN EN GEKNEUSD. Dezer dagen circa kwart voor tien n.m„ reed zekere M. uit Santpoort als bestuurder van een luxe auto op de Bloemendaalschewog ter hoogte van de Mollaan in de richting Bloemendaal. Bij de Dr. D. Bakkerlaan komende, zag hij uit die laan een wielrijder komen, die de Bloemendaalscheweg wilde oversteken. M. moest deze wielrijder voorrang verleenen, doch zag diait hij daartoe onmogelijk tijdig zou kun nen stoppen. Hij haalde daarom (intusschen krachtig remmende) naar links uit. Desondanks werd de wielrijder nog door den auto gegrepen en tegen den grond geworpen. Dr. Imminck, die hem onderzocht, consta teerde een lichte kneuzing van het rechter bovenbeen. De fiets werd ernstig beschadigdde auto vrijwel niet. Bij remmen-controle bleek, dat de voetrem goed, de handrem evenwel ge brekkig werkte. EEN PAAR VEELBELOVENDE BOEFJES. Wederom is in onze gemeente een ergerlijk geval van straatschenderij voorgekomen. Maan dagmiddag werd nl. aan het Bureau van politie aangifte gedaan, van de vernieling van vijf en twintig stuks glas-in-lood ruiten, in een per ceel aan den Potigieterweg. Uit het ingesteld onderzoek Week, dat de daders twee jongetjes zijn van 7 resp. 8 jaar, wonende aan de Zomer- zorglaan. Herhaaldelijk bereiken ons, ook van andere zijden, klachten over het stukgooien of stuk schieten met den kattepult van (vaak kost bare) ruiten, door dfe jeugd, die op straat aan haar lot is overgelaten. STADSSCHOUWBURG HAARLEM. Mein Liebchen wohnt am Spaarne, vsrzeihe! am Donaustrand Operette van Hermann im mer (ach wiederum verzeiihe!) Feiner und Hardt Warden (sagen Ihnen diese Namen nicht schon viel, liebe Leserln?) Musik von Walter Kollo (das sagt uns etwas). Regie von Fritzel Hirsch (ah das sagt uns alles!) Sönnewendend! Ein Bach hat die Periicken geliefert. Kann man sich darüber wunderen, dass ein Hans Lichtenstein dirigierte? Diese wunderbare Kom- bination von abendlandischer Bauernhaftigkeit und universeller Intelligenz hat dirigiert, und wie! Sogar unser uralter Musikkritikoser de Jong, vom Haarl. Dagblad, hat mit wohlwollen- dem Kopfnicken „ja" dazu gesagt! Es war ein herrlicher Abend der 30 Marz. Eine Masse Automobile und hinter dem Stadt- thbater zwei Bungalows auf Rader, in denen die Gesellschaft Hugo Helm und sein sohn als Chauffeure kirschfrisch von Wïen hierherge- kommen waren. Und gelacht das wir haben! Es war pyramidal-voll und es ergab eine an- strengende Zwerchfeilbewegung. Und doch rich- tige Kunst. Diese Kunst haben wir zunachst der Marie Eisner, dem Albert May aber auch dem Paul Harden zu t danken die Lustigkeit dem Arpad Latabor (Arm und Bein-Jongleur) der Claire dairy (eine weibliche Chantecler) gleichfails dem Paul Harden und Iticht am allerwanigsten dem Spasz-Erfinder l'uomo piacevole Hirschiel Fritzel; der ist nun einmal der bessisre Typus Spaszerzahler, der es ver- steht das „nichts" zum „etwas" zu verkünstlern. Er vermag sogar unsere in moraliseher Sohlaff- helt versunkenen Hollander zum Lachen zu brlngen, ohne dabei ein wildes Pasquill oder eine bedaucrliche Satire hervorzubringen. Und neben ihm haben wir dazu die Buffonerie des Walter Triebel. Deutsche Madchen Hollandisehe Damen, Mannen- und Grossvater aus Blumen- ttoal (auf Hollandisch Bloemendaal), Heemstede, Haarlem sowie aus der „Flora": besuchen Sie ruhig diese Operette noch zweimal in Amster dam! Nehmen Sie abel- Stimmung und gute Laune mit, und Sie werden etwas erleben. Of wel in 't Holiandsch samengevat: 't was goed, en wie 't nog zien wil, naar Amsterdam. Of beter nog, komt ge nog eenmaal hier Hirschel Fritzel? VEREENIGING „HAERLEM." Voordracht met lichtbeelden van architect A Kok over: Het bewaren en herstellen van oude bouwwerken. Wat is het geiteim van de schoonheid onzer oude bouwwerken? De heer A. Kok, een der ge meente-architecten van Amsterdam, heeft het Donderdagavond in zijn lezing voor de Ver. „Haerlem" onthuld: Die oude gevels zijn zoo schoon, omdat zij „geordend" zijn naar een bouwleiding eerst gekomen uit de kloosters, later uit de gildekamsrs. De gevels waren onderwor pen aan proportiostelsels, die min of meer ge heim gehouden werden. Zoo liep nog betr. kort geleden een oud architect in Haarlem met „de foimule voor trapgevels" diep in den zak. Dit netwerk van verhoudingslijnen, dit grond-prin cipe dei- bouwkunst is verloren geraakt. Maar iemand als de heer Kok, die door speciale op drachten in de gelegenheid is, de weinige mid- deleeuwsche leerboeken te raadplegen en op de bouwwerken zelve met geduld en mciaite te zoe ken, zoo iemand moot ten slotte de sleutelzet voor dit probleem vinden: het stelsel der maat verhoudingen, de orde en harmonie, waalbij vooral de zoogenaamde „schaal" van het bouw werk, belangrijk is. Achttiende eeuwsche gevels, "zoTidbr -sieraden én toéh* vürïr groote schoonheid, ziedaar de resultante van lijnenspel, proporties en schaal. Spreker liet verschillende foto's op het doek verschijnen van bouwwerken vóór en lid door hem geleide restauraties, juister uitge drukt: herstellingen. Door schaduwlijnen, die hij op de gevels liet vallen, bootste hij het oude „lijnenspel" na en openbaarde hij, hoe juist door dit laatste, elk raam, elke deur of muur vlak die plaats en grootte krijgt, die richting en ontmoetingspunten dier lijnen, doen geboren worden. Hoe gehavend, veranderd, ja schier onherkenbaar verminkt oude bouwwerken ook mogen wezen, de bouwmeester, die met liefde zijn taak aanvaardt, zal hun de vroegere schoon heid weten terug te geven. Architect de Bazel heeft in dit opzicht in Amsterdam den wegge- baand door zijn restauratie van het „Rem- brandt-huis". Dit was zijn eerste restauratie werk, en daar moeten wij, zegt spreker, groot respect voor hebben. De baksteenen gevel penanten werden in hun geheel weggenomen en weer neergezet! Spreker's eerste herstelwerk, dat de gemeente Amsterdam hem opdroeg, (dit is nu c.a. 15 jaar geleden) waren een paar oude poortjes te Amsterdam, die danig in verval ge raakt waren, vooral het Sint Pieterspoortje van hbt Binnen-Gastihuis. Twintig jaar geleden had de gemeente dit reeds gerestaureerd en inwen dig „versterkt" door zwaar ijzerwerk, met het noodwendig gevolg, dat dit ijzerwerk alles kapot maakte. Ja, wat had men toen begrip van de vernietigende werking van ijzer op met selwerk? Trouwens, zegt spreker, ook op onze onderwijsinrichtingen en in onze bouwkundige leerboeken, wordt over deze werking nog steeds gezwegen! In de laatste 15 jaar werd studie gemaakt van alles wat bij hlet herstellen van oude bouw werken onder de oogen gezien moet worden: speuren naar oude venstervormen, de techniek cm steen van glasharde pleisterwerken of verf te ontdoen, de wijze van voegwerk, enz. Eén factor moet daarbij niet verwaarloosd worden: te weten wat wél en wat niét gerestaureerd mag worden. De „Leeuwenpoort van Mikéne", het oudste bouwwerk van Europa, waarvan een foto op het doek gegeven werd, zou de heer Kok niet willen restaureeren, hoe gehavend de leeuwenkoppen ook mogen zijn. Doch het torentje te Korten- hoef, de „Steenrots", te Middelburg, waarin wij het eeniga bouwwerk in Vlaamsche renaisance van Nederland bezitten, de geestige spieeltoren te Monnikendam, de beide huisjes die tegen de Ronde Luthe-.-sche Kerk leunen, welke dankbare stof zijn ze geweest voor dezen bouwmeester, die hen bij het herstellen der oude vormen, de historische sfeer writ terug te geven. Zie daar naast ook het Brigitta Spieghelhurije uit 1611, of de oude huisjes te Haestrecht, Edam, Ncord- wijkbinnen, of die aan de Mient te Alkmaar en een gansche reeks herboren schoonheid, die de heer Kok in zijn voordracht op het witte doek deed verschijnen. KLEVERPARK. 1 VESTIGING NIEUWE BOEKWINKEL. Mevr. J. W. v. ZeelandHagenaar, die in het Kleverpark geen onbekende is, heeft een nieuwen boekwinkel geopend in de Ostade- straat no. 6 naast de fa. van Vastenhoven. Een boekw'nkel in den ruimsten zin des woords, want niet alleen boeken vindt men in ruime sorteering aanwezig, ook kantoor- benoodigdheden in groote verscheidenheid en een keurig ingerichte leesbibliotheek en vooral het laatste is voor het Kleverpark een groote aanwinst. Het is een winkel die er wezen mag. Het perceel is geheel verbouwd en is een sieraad voor deze winkelstraat. De onderneemster heeft kosten nog moeite ont zien om alles naar de eischen des tijds in te richten, een overzichtelijke ruime etalage, keurig ingericht, noopt den voorbijganger een blik te slaan in de smaakvolle uitstalling. En het interieur is niet minder verzorgd. Het gebruikelijke woord, wat U in de etalage niet ziet, vraag het binnen, is hier van toepassing want men slaagt beslist. Moge deze „stille" wenk door het publiek ter harte worden ge nomen, het succes van de onderneemster is dan verzekerd, hetgeen we haar gaarne toe- wenschen. t HOLLAND—BELGIë 4—2. Deze uitslag zou doen vermoeden, dat Hol land veel sterker geweest zou zijn dan België, maar niets is minder waar dan dit, de laat ste 20 minuten uitgezonderd, toen was Oranje zeer zeker sterker. Over het algemeen speel den de Hollanders mat. Te elfder ure bleek ons elftal iets veranderd te zijn, daar Drok niet mee kon spelen, omdat hij water in zijn knie had. Lagendaal viel nu voor hem in, wat geen verzwakking beteekende. want de Xerxesman heeft goed voldaan, hoewel hij als centervoor toch beter is dan als binnenspeler. De debutant Caldenhoven is zeker evengoed als de Ajaxman Diepenbeek, hij wijfelde af ea toe wel even, maar het was dan ook zijn eer ste Interlandwedstrijd. Indien hij voor een volgende wedstrijd herkozen wordt (wat wel het geval zal zijn) wie weet, toont hij ons dan ,,de ware man op de ware plaats" te zijn. Ging het met onze eminente rechtshalf Pellikaan (die nu nog niet geheel fit blijkt to zijn) niet evenzoo? De overige oranjemannei} waren goed, hoewel ze wel eens heter gespeeld hebben. Maar we dienen toch even Leo Halle te noemen, diie zijn doel moedig verdedigd heeft. Hij heeft heel wat te doen gekregen, maar verweerde zich schitterend. Het tweede doelpunt had hij misschien kunnen voorkomen, maar ja, een fout maakt iedereen wel eens. De' Roode Duivels" zijn bijzonder 'meegeval len; hun spel was soms beter dan dat der Hollanders. Onze jongens dienen, ais zij bij de Belgen op bezoek gaan, heter te spelen dan Zondag j.I.. anders konden zij wel eens met leege handen thuis komen, maarzoover is het nog niet. Dit wat de Interlandwedstrijd betreft: A.s. Zondag wachten ons weer belangrijke wed strijden. Ten eerste om het Landskampioen schap. Ajax gaat naar het Noorden om Velo- citas een bezoek te brengen. We gelooven niet, dat de Amsterdammers hun tweede nederlaag tegemoet gaan, hoewel hij voethal natuurlijk alles mogelijk is; ze zullen hun beste beentje wel voorzetten. Ook D. W. S. speelt uit en wel tegen Go-Ahead. We houden het hier op een overwinning van Go-Ahead. In Amsterdam speelt Blauw-Wit haar twee de promotiewedstrijd, nu tegen Z. V. V. Aan een voorspelling durven we ons niet wagen; mochten de Amsterdammers ook deze wed strijd winnen, dan gaan zij de goede richting uit. Wint echter Z. V. V., dan staan de kansen van de Zaandammers weer mooier. H. B. S. speelt haar eerste degradatie wedstrijd a.s. Zondag tegen D. O. S„ terwijl 'H. V. V. en C. V. V. het met elkaar zullen uitmaken, wie de tweede tegenpartij zal zijn voor H. B. S. In afdeeling 2A zal het Zondag ook geducht spannen. De zaak is daar erg ingewikkeld. W. F. C. gaat naar E. D. O. en De Spartaan ontvangt T. O. G. Verliest W. F. C. van E. D. O. en wint Spartaan van T. O. G„ dan zouden T. O. G. en W. F. C. een beslissings wedstrijd moeten spelen. Spelen ze alle drie gelijk dan valt de beslissing ten nadeele van Spartaan; winnen daarentegen Snartaan en W. F. C. dan zou T. O. G. degradatiewed strijden moeten spelen. Men ziet dus, dat nog van alles kan gebeuren, maar tevens dat Je kansen van WT. F. C. het mooist zijn. In de andere afdeeling heeft de beslissings wedstrijd HerculesT. O. G. plaats; de ver liezer bezet dan definitief de onderste plaats. Men ziet, er kan nog van alles gebeuren. Programma, voor Zondag 7 April. Kampioenschap van Nederland. VelocitasAjax. Go AheadD. W. S. Afdeeling I. Promotie-degradatie 2e klasse. Blauw-WitZ. V. V. Beslissingswedstrijd 2A. HerculesD. O. S. Competitie 2A. E. D. O.—W. F. C. De SpartaanT. O. G. Afdeeling II. Promotie 2e klasse. H. B. S.—O. D. S. Beslissingswedstrijd. 'H. V. V.—C. V. V. WANDELSPORT. R. K. A. V. „Holland", Secr. R. Knappe, Riouwstraat 30, Haarlem. 30 K.M. Jubileum-marsch op 14 April 1935. Naar aanleiding- van het feit, dat boven staande Vereeniging in Mei as. haar 10-jarig bestaan viert, wordt op 14 April as. een 30 K.M. jubileum-marsch georganiseerd. COLBERT COSTUUMS NAAR MAAT. VRAAGT ONZE RTALENCOLLECTIE. REPAREERT ALLE MERKEN MET EEN JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. DOELSTR AAT 35. TEL. 13538 HA JRL^M Opgericht 1902. Deze tocht zal gaan door de mooiste streken van Blcbmenidaal en Aerdenhout, dwars door de natuur en langs bollenvelden. De deelname staat epen voor alle R.K. wan delaars vanaf 14 jaar. Sportbeoefenaars beproeft Uw spieren eens op deken schitterenden wandeltocht. Na volbrach-' ten tocht ontvangt iedere deelnemer de fraaie hertnneringsmedaille met lint in de clubkleuren van „Holland.' Prachtige prijzen voor' grootste en verst- komende groep. Iedere groep (van 10 personen plus leider) ontvangt een groepsprijs. Schijft nog heden in, hlet inschrijfgeld be draagt per persoon f 0.60. Na 10 April 10 cent meer met het oog op de dan na te bestellen, medailles. Inschrijvingen kunnen geschieden bij; M. Herben, Accaciiasferaat 64, Haarlem en H. Coblens, Leidschegracht 56 R„ Haarlem. HAMBURGER THALIA-THEATER. SHAKESPEARE'S „WINTERMaRCHEN". Gala-voorstellingen te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Haarlem. Aan de gala-voorstellingen van het Ham burger Thalia-Theater, die onder auspiciën van impressario Ernst Krauss volgende week te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Haarlem zullen plaats vinden, zullen in William Shakespeare's „Wintermar- chen" (met muziek van Edmund von der Meden) o.a. medewerken: Ruth Baldor (Her- mione)Charlotte Kramm (Paulina)Ernst Leudesdorff (Leontes)Ernst Fritz Für- bringer (Polyxenes); Egon Clauder; Hanns Huth; Wolf Paetow; Hans Weisbach; Hans Herhert Michels; Carl Heinrich Schultz; Hermann Braüer; Herbert Hartmann; Willy Maertens; Maria Kühnen; Ingeborg Vollmer; Traute Fölss; Ingeborg Schlüer, Angeiika Feldman; Freca R.. ate Bortfeldt; Traut Nichmann; Eckart Hoehdörfer; Hermann Lenschau; Alexander Hunzinger; Otto Hans Meinecke; enz. De dansen zijn ingestudeerd door Freca Renate Bortfeldt. De decors en costumes zijn ontworpen door Johannes Schroder en uit gevoerd in de ateliers van het Thalia-theater onder leiding van Reinhold Schaefer. Het technische gedeelte der voorstellingen staat onder leiding van Karl Mühlberger en Otto Ohenau, de tooneel-verlichting (met gebruik making van de nieuwste vindingen op dit gebed) wordt geleid door Ingenieur Kar/ Schreck. Door Paul Mundorf werd het „Winterm&r- chen" van Shakespeare geheel nieuw inge studeerd. strijd tusscken ik am en ttournattsf In een Middenduitschc stad had een bekend journalist de directie van de gemeentetram aangevallen, omdat naar zijn meening de trams te langzaam reden. Hij beweerde harder te kunnen loopen. De tram liet deze uitdaging niet op zich zitten en over een afstand van 1800 meter had een wedren tusschen den dag bladschrijver en een tramwagen plaats. De journalist won met een voorsprong van 1 min. en 16 seconden. Met de schoonm spet gedreven. Talie uitbarsting van hui ook in de moderne een onontbeerlijk* zal eenmaal bemer onderdeel van het schoonmaak betref meubelen van onze J~ bewi Wij hebben op een algemeene ins] tie, waarmee een r nieuwe opzr' n 1 Zulk een schoor tusschenpoozen ges de dagelijksche gei ten zoo in beslag, overhoudt om ziel diepen. Wie aan vooruit, dat hij a dat de orde een t verstoord. Hierom schoo" 'naak op ei telkens r wee Hoe langer zij uit genamer wordt ec verrichten krijgen, maar bij het alge er voor de schoon welke het seizoen A1 zulke dagen beschouwen of he' '-«v. Bij gebrek ri - - --V de geleg roaatsoh. poelijke kerkgenootschappe geeft de Paaschbi Avondmaal voor Verz- ndiag voor c zich rekenschap levensbezit, dit onderwerpen, zijn ledigen en te verr Maar hoe en w; geregelde tijden i maak noodig als in orde houden va Bij zulk een a) laden en kasten 1 zaken komen dar houdt het „doen' een k au-lade oogenblik een oni klaps een voorw langen tijd niet vlogen gebeurten Juist op het jacl vergeeld pakje bri Het ziet er Voor onze f Er is per d Aan inkom: Het reizige: Blijft nog 1 En 't is onr Een winstje Toch wordt Maar niet 1 't Is duid'lij 't Publiek n In de benzi Een concur Die niet te Door onze En om niet Van schuldi Wil men d£ Van 't spot Men houdt En slaat ze Maar deson 't Verkeer De spoorwi Nog geen Men kan e Niet langei Het is een Al gaat he Maar strak En alle tre DE TWEED De Tweede het Bloemenp: is geopend. E op het bordes heid plaats in noodigden. Eerst sprak zitter van der Excellentie, Het is me den Aalsmeer lijk welkom ti U Excellentie Noord-Hollani tentoonstellinj Wij stellen d£ gen U daarvi U mijne Hee Alg. Ver. v< welkom. De samenvs en Aalsmeer voor Ap'sme om zeer dan van de aangi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2