baarl. Coöp. Diner Ver. X Brokjes Levenswijsheid. Schoonmaak. Losse Blaadjes. Trein of autobus? „Flora 1935'% Heemstede. ■BBS s« 6®KW-i 35. - en vers'fc- personen Met de schoonmaak heeft men van ouds den spet gedreven. Talloos zjjn de anecdoten over deze uitbarsting van huisvrouwelijken ijver. Toch lijft ook in de moderne huishouding de schoonmaak een onontbeerlijke episode. Wie haar overslaat, zal eenmaal bemerken, dat hij een noodzakelijk onderdeel van het leven verwaarloost. Want de schoonmaak betreft niet slechts de wanden en meubelen van onze woning, ma ook het inner- J— bewoners. Wij hebben op alle gebied op gezette tijden een algemeene inspectie noodig, een inventarisa tie, waarmee een reiniging, een opruiming en een nieuwe opz-' n rangschikking gepaard gaan. Zulk een schoonmaak kan slechts bij lange tusschenpoozen geschieden; het leven is druk en de dagelijksche gebeurtenissen nemen de gedach ten zoo in beslag, dat men geen tijd o* lust overhoudt om zich in zijn levensbezit te ver diepen. Wie aan de schoonmaak begint, weet vooruit, dat hij alles van zijn plaats haalt, en dat de orde een tijdlang door chaos zal worden verstoord. Hierom zien vele menschen tegen de schoo-maak op en zij stellen deze plechtigheid telkens -r weer uit tot een volgenden keer. Hoe langer zij uitstellen, te waarder en onaan genamer wordt echter de taak, die zij straks 'e verrichten krijgen. Het verstandigste is dus, zich maar bij het algemeene gebruik neer te leggen er voor de schoonmaak de dagen uit te kiezen, welke het seizoen daarvoor aanwijst. A' zulke dagen kan men den Oudejaarsavond beschouwen of het begin van een nieuw levens- '-1V. Bij gebrek aan particulier initiatief kan nv (je gelegenheden te baat nemen, welke maatsoh. ppclijke instellingen als bijv. sommige kerkgenootschappen hun leden aanbieden. Zoo geeft de Paaschbiecht voor de Katholieken, het Avondmaal voor de Protestanten en de Groote Verz- ndiag voor de Joden gereede aanleiding om zich rekenschap te geven van zi; innerlijk levensbezit, dit aan een grondig onderzoek te onderwerpen, zijn binnenste te reinigen, te '.nt- ledigen en te vernieuwen. Maar hoe en wanneer dan ook, wij hebben op geregelde tijden innerlijk evenzeer een schoon maak noodig als de huisvrouwen deze voor het in orde houden van de woning behoeven. Bij zulk een aigemeene inspectie worden alle laden en kasten leeggehaald en de zonderlingste zaken komen dan soms voor den dag. Waarom houdt het „doen" van een rommelkast of van een b au-laöe zoo lang op? Omdat men elk oogenblik een ontdekking doet. Men komt eens klaps een voorwerp tegen, waaraan men in langen tijd niet gedacht heeft en dat lang ver vlogen gebeurtenissen in herinnering brengt. Juist op het jachtigste oogenblik vindt men een vergeeld pakje brieven en men kan den drang niet weerstaan, deze oude schrifturen te gaan her lezen. Men bladert een foto-album door en 'oelt zich geheel in beslag genomen door gezichten uit het verleden, die allerlei levensperioden voor den geest terugroepen. Wat is er veel gebeurd sinds dien tijd! De gever van dit cadeautje is reeds jaren gestorven En wat staat mtn thans geheel anders tegenover oe persoon, wiens verbleekte afbeelding uit een stof fige doos ineens aan het licht komt. Wat geeft de schoonmaak veel te denken en te herdenken! Het is, of het gemoed opnieuw wordt geploegd, de aarde wordt omgewoeld, wat in de diepte verbor gen was, komt boven en wat de oppervlakte lag. zinkt mee naar beneden. Een ware omwenteling voltrekt zich in het rijk onzer gevoelens. Bij de schoonmaak bemerkt men, dat men veel rijker is dan men ooit had gedacht. Welk een overvloed heeft men aan al dit in hoekjes en gaatics verstopte bezit! Maar bij deze inventarisatie komt men ook tot het besef, dat men niet alles bewaren kan. C~>7e moderne huizen hebben niet meer die on metelijke zolders, waarop het voorgeslacht ai zijn hebben en houden kon opstapelen De piëte jegens het verleden is sterk vermin derd „Wat hebben wij aan al die oude rommel, die zoovee' ruimte in beslag neemt?", vraagt zich de moderne mensch af. Hij leeft niet meer. gelijk vorige generaties, bij het dierbaar verleden en is er steeds op bedacht, dat de oude souvenirs n, -i de dingen van den dag overwoekeren. Het heden neemt hem reeds geheel in beslag. Wij kunnen niet alles bewaren. De schoonmaak geeft ons gelegenheid, ons levensbezit op zijn eigenlijke waarde te kern-en, zoodat wij kunnen opruimen hetgeen ons als ballast van het ver leden in den weg is komen te staan. Hoeveel, wat wij nog eenvoudig uit sleur altijd maar veer aanhouden, blijkt bij grondige inspectie ver ouderd. Naar den vuilnisman ermee! De schoonmaak is de tijd, waarbij alles ge reinigd word' Ook bij ons innerlijk bezit 's veel. dat aan een extra-beurt toe is. Muizenissen en s-'nraggen hebben zich ook daar vastgezet. Er ir.-'t af en toe gelegenheid zijn, om onze liefde, onze vriendschap, onzen arbeid, onze betrekkin gen -i «ev zuiveren. Dit niet zoo- marr vanzelf. We moeten er ons eens toe zetten, ons er ee- osite voor geven, weerstand bie dende aan de gemakzucht, welke ons n maar weer tot uitstel verleidt. Na de schoonmaak richt de vrouw de wo- n opnieuw in. Meubelen worden verzet, schil derijen verhangen, de plaatsing naar de eischen van nieuwen smaak en nieuwe praktijk gewijzigd. Zoo dient men op bepaalde tijden ook zijn levens- p'eens te herzien en zijn '--fwijzs eens te veranderen. De schoonmaak behoedt voor een Conc»n7't'"i-<3. dat doodelijk '--n zijn voor het lichaam en voor den geest. H. G CANNEGIETER (Nadruk verboden) Hst ziet er niet zoo gunstig- uit Voor onze Staatsspoorwegen; Er is per da.g een ton tekort Aan inkomsten verkregen. Het reizigers- en vrachtvervoer Blijft nog voortdurend dalen, En 't is onmoog'lijk om zoo ooit Een winstje te behalen. Toch wordt nog heel wat afgereisd, Maar niet langs ijz'ren sporen; 't Is duid'lijk, dat de autobus 't Publiek meer kan bekoren! In de benzine heeft de stoom Een concurrent gekregen, Die niet te onderschatten valt Door onze Staatsspoorwegen. En om niet dieper in 't moeras Van schulden te geraken Wil men de menschen dwingen, om Van 't spoor gebruik te maken. Men houdt de autobussen vast En slaat ze in de boeien, Maar desondanks gaat bij de spoor 't Verkeer nog steeds niet groeien! De spoorweg' kon met die tactiek Nog geen succes behalen; Men kan eenvoudig 't hoog tarief Niet langer meer betalen. Het is een zeer verwoede strijd, Al gaat het kalm en vredig, Maar straks zijn alle taxi's vol En alle treinen ledig! bekend een te tram de trams larder te uitdaging itand van den dag- ilaats. De 1 min. DE TWEEDE TIJDELIJKE GEOPEND. Communiqué Flora. De Tweede Tijdelijke Tentoonstelling in het Bloemenpaleis- op Flora 1935 Heemstede is geopend. Hedenmorgen om elf uur vond op het bordes van het Paleis dezer plechtig heid plaats in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden. Eerst sprak de heer J. van der Meer, voor zitter van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Rede J. v. d. Meer. Excellentie, genoodigden, dames en heeren- Het is me een groote eer U alien namens den Aalsmeerschen Tuinbouwbond een harte lijk welkom te mogen toeroepen, inzonderheid U Excellentie Commissaris der Koningin in Noord-Holland die straks de Aalsmeersche tentoonstellingsweek officieel zal openen. Wij stellen dat op zeer hoogen prijs en bren gen U daarvoor onzen hartelijken dank. Ook U mijne Heeren hoofdbestuursleden van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heet ik welkom. De samenwerking tusschen Uw vereeniging en Aalsmeer was altijd zeer goed en het is voor A?'smeer dan ook een groot voorrecht om zeer dankbaar gebruik te mogen maken van de aangeboden gelegenheid op dit onver gelijkelijk schoone tentoonstellingsoord met Aalsmeersche producten een week uit te ko men en een speciale Aalsmeersche week te organiseeren. Ik hoop en spreek den wenseh uit dat wij daarin geslaagd zijn. Er is meer dan gewone moed noodig om in deze sombere en neerdrukkende tijden een tentoonstelling in elkaar te -Zétten, té méér omdat de voor uitzichten zeer donker zijn en toch heeft Aalsmeer gemeend ook zelfs nu den moed niet te mogen laten zakken. Als er ooit reclame noodig is dan is het wel in deze don kere tijden, waarin het schijnt dat reclame toch al zeer weinig effect zal hebben. Im mers de afzetmogelijkheden van onze pro ducten worden met den dag kleiner. De deur van onzen voorheen zoo bloeienden export staat ternauwernood nog op een kier. Het is wel vanzelf sprekend dat waar het buiten land voor ons product al meer en meer door verschillende oorzaken wordt gesloten het oog in bijzondere mate op ons eigen land is gericht. Welnu, daarom grijpen wij de ge legenheid dan ook gaarne aan om op de wereldberoemde Flora met onze Aalsmeer sche producten uit te komen. Wij zijn daar voor het bestuur van Bloembollencultuur van harte dankbaar. Rest me nog een woord van dank te spreken tot de organisatoren van deze tentoonstelling inzonderheid U mijnheer Mensing en Uw staf van helpers. Wij -wisten het wel, maar het is nu voor de zooveelste maal bewezen dat het als het in Uw handen is, in goede handen is. Ik eindig met den wensch uit te spreken dat de Aals meersche week iets moge bijdragen tot het nog meerdere beker dheid geven aan ons mcoie Aalsmeersche product. Moge ik thans aan Zijne Excellentie, den Commissaris der Koningin vriendelijk ver zoeken de Aalsmeersche tentoonstellingsweek te willen openen. Ik heb gezegd. Vervolgens kreeg jhr. mr. dr. A. Röell, Commissaris der Konigin in Noord-Holland, het woord. Rede Jhr. Röell. Recht gaarne voldoe ik aan Uw verzoek om deze tentoonstelling te openen en daar mede naar ik hoop en vertrouw een tweede tijdvak in te luiden van het welslagen van Uwe grootsche onderneming. Ik begrijp zeer goed, dat de plechtigheid, die wederom zoovelen hier bijeen brengt, niet hetzelfde karakter draagt als die van veer tien dagen geleden, toen de Minister van Economische Zaken zich voor een oogenblik aan zijn drukke werkzaamheden wilde ont trekken om te getuigen van de belangstel ling van 's lands Regeering in het bloemen- feest, dat toen voor het eerst landgenoot en vreemdeling naar Heemstede riep, maar ik vind het toch een goede gedachte om, nu het bloemenpaleis nieuwe schatten aan het be wonderend oog zal toonen, ook deze Flora II niet te betreden, zonder dat wij ons vooraf rekenschap hebben gegeven van de noeste vlijt en de taaie volharding die noodig zijn geweest om deze schatten te verzamelen. Ditmaal zijn het de Aalsmeersche tuinbouw organisaties, die het Bloemenpaleis met de vruchten van hun arbeid hebben verrijkt en is het de Aalsmeersche Tuinbouwbond, die gedurende veertien dagen den scepter zal voeren op dit door kunstvaardige hand zoo schitterend ingerichte feestterrein. Wat dit beteekent en welke verwachtingen dit opent, zal aan een ieder duidelijk zijn, die herhaaldelijk te Aalsmeer de voortreffe lijk geslaagde bloemententoonstelling in de veihngsgebouwen heeft bezocht en die bekend is met de wereldreputatie, waarin Aalsmeer zich op het gebied van de bloemencultuur mag verheugen. De ongunst der tijden heeft aan die repu tatie geen afbreuk gedaan, en wij mogen er de Vereenigingen, die in den Aalsmeerschen Tuinbouwbond zijn vertegenwoordigd, erken telijk voor zijn, dat zij, ondanks alle bezwa ren en moeiten, waarmede hun nijverheid in de huidige omstandigheden heeft te kampen, den moed niet laten zakken, maar krachtig en eendrachtig de handen ineenslaan om ge zamenlijk het hoofd te bieden aan de wereld- cirsis met haar verlammenden invloed op eiken tak van handel en bedrijf Van dien moed, van de wilskracht, den durf en den ondernemingsgeest van de Aalsmeersche kweekers zal, ik ben er zeker van, het schouwspel, dat zich zoo aanstonds aan onze oogen ontrollen zal een welsprekend getui genis afleggen, en ik aarzel dan ook geen oogenblik, den Aalsmeerschen Tuinbouwbond reeds bij voorbaat geluk te wenschen met het succes, waarop hij in de komende dagen mag rekenen. Flora II zal zonder twijfel een schitterende schakel vormen in de reeks van tentoonstel lingen, waarmede het jubileum van de Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur wordt gevierd, en ik prijs mij dan ook geluk kig, door het Tentoonstellingsbestuur en door den Aalsmeerschen Tuinbouwbond te zijn uit- genoodigd haar te openen. Ik heb dat niet willen doen zonder met een enkel woord uitdrukking te geven aan mijn onverdeelde belangstelling in het wel en wee van de Aalsmeersche bloementeelt, maar be sef, dat ik Uw geduld niet langer op de proef mag stellen. Wij zien allen reikhalzend uit naar al het schoons, dat het oog bekoren en de zinnen streelen zal. Laat mij het daarom hij dit weinige mogen laten en laat ik mogen besluiten met den oprechten wensch uit te spreken, dat de tweede Flora in de rij harer zusteren haar welverdiende plaats moge innemen en dat haar succes aan allen, die hun krachten heb ben ingespannen om haar te doen slagen, in ruime mate voldoening moge schenken voor den arbeid, die zij daaraan hebben ten koste gelegd. Met dezen wensch verklaar ik deze ten toonstelling voor geopend. Hierna werd een rondgang door het Bloe menpaleis gemaakt en de bewondering voor de bijzondere fraaie inzendingen seringen en rozen, benevens cyclamen, hortensia's, cac- teën enz. twas igroot. Buitengewoon is de pracht die deze komende tien dagen tentoon gespreid wordt, en aangezien de vollegronds- tentoonstelling zich steeds in grooter bloei mag verheugen in letterlijken zin, zal dat in figuurlijken zin eveneens het geval zijn, en zal men zoowel binnen als buiten het Bloe menpaleis zijn hart kunnen ophalen. Noenmaal ter gelegenheid van de opening van Flora Twee. Vrijdagmiddag 29 Maart heeft in restau rant Flora een noenmaal plaats gehad aan geboden door het Uitvoerend Comité ter ge legenheid van de opening van Flora Twee. Aanwezig waren o.a. jhr. mr. dr. A. Roëii, commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. J.P. W. van Doom, burgemeester van Heemstede, de burgemeesters van Aalsmeer, de heer Kastelein, van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, en van Leimuiden en Uithoorn, de gemeenten met Aalsmeersche culturen, de voorzitter van den Aalsmeerschen Tuinbouw bond, de h»eer J. v. d- Meer Pzn., en de secre taris de heer J. C. M. Mensing, de jury, waaronder de buitenlandsche juryleden Ehr- hardt (Bern), Buquet (Parijs) en Liithi (Zurich), de voorzitter van de Permanente Tentoonstellingscommissie te Aalsmeer, de heer G. Oud, en voorts o.a. de inzenders. De tafelpraeses, de heer Tom van Wa ve r e n, riep den aanwezigen een welkom toe, in de eerste plaats jhr. Röell, voorts de buitenlandsche gasten, die spr in het Duitsch en Fransch toesprak, en tenslotte de Aals meerders, die zich zooveel moeite hebben ge geven voor deze Tijdelijke Tentoonstelling. Spr. vertolkte de waardeering van het Uit voerend Comité voor den moed en het werk dat in deze crisistijden gedaan is. Als lid van de Sierteëltcentrale kent hij de moeilijkheden in Aalsmeer en daarom heeft hij zulk een geweldige bewondering voor het totstand- brengen van Flora Twee, tot collectieve reclame. Spr. richtte zich tot de burgemees ters van Heemstede en Aalsmeer, welke ge meenten Haarlemmermeer tusschen zich in hebben, dat een trait d'union is tusschen crisisbe'drijvende Aalsmeersche culturen en het bloembollenvak. Spr. maakte een geestige toespeling op mogelijke annexatie van Haarlemmermeer door Aalsmeer en Heemstede, waarna hij een dronk uitbracht op het welzijn van het kweekersbedrrjf in Aalsmeer. De Commissaris der Koningin, Jhr. mr. dr. A. R o 11, bracht opnieuw hulde aan den moed en den ondernemingsgeest der Aals meersche kweekers. Daar men in eigen kring geen tentoonstellingen meer kan houden mag het op prijs gesteld worden, dat men de han den in een slaat om het in Heemstede op Flora te doen. Het groote succes van Flora 1935 zal mede te danken zijn aan de tijdelijke tentoonstellingen en als het waar is, dat een volgende tijdelijke mooier is dan de daaraan voorafgaande, dan zullen de organisatoren van de vijfde een uiterst zware taak hebben. Flora Twee is voortreffelijk en maakt een buitengewonen indruk. Spr. prees den onder nemingsgeest en de durf der kweekers, dat zijn de ingezetenen van Aalsmeer, om den druk der tijden te boven te komen. De heer Ernst H- Krelage, lid van het Uitvoerend Comité en voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, her innerde aan de kennismaking van de Alg, Vereeniging met Aalsmeer nu 25 jaar geleden op de Tentoonstelling in 1910. In 1909 begon Aa'smeer's triomf tijdens het eerste optreden in het buitenland, n.l. in Berlijn, waar bleek, dat haar seringen mooier waren dan de daar inheemsche. Bij vele gelegenheden en overal heeft de bloem van Aalsmeer daarna triom fen gevierd. Dat alles heeft Aalsmeer bereikt door het collectief optreden met het op den achtergrond dringen van het individu door den geest van solidariteit en collegialiteit. Als die geest blijft, zal Aalsmeer de moeilijk heden ongetwijfeld overwinnen. De burgemeester van Aalsmeer, de heer Kastelein, dankte voor de gelegenheid aan Aalsmeer geboden om op het schitterende blcemenfeest uit te komen met haar cultures. Deze tentoonstelling getuigt van moed en be- drijfsvreugde, twee eigenschappen waardoor Aalsmeer steeds bekend is geweest. De kwee kers hebben aangepakt, alsof er geen vuiltje aan den economischen hemel was. De bezoe kers zullen ervaren dat Aalsmeer nog steeds het belangrijke tuinbouwcentrum is, Aals meer, dat meeleeft met Flora 1935. Spr. bood den heer van Waveren een medaille aan als extra prijs voor Flora Twee. De heer G. Oud bracht den Commissaris van de Koningin dank voor zijn bereidwillig heid de Tweede Tijdelijke Tentoonstelling te openen en voor zijn voortdurende belangstel ling voor Aalsmeer. Namens de permanente Tentoonstellingscommissie dankte hij het Uitvoerend Comité voor de uitnoodiging om Flora Twee te verzorgen. Al zijn de omstan digheden moeilijker dan vroeger, toch is men zoo goed mogelijk voor den dag gekomen, dank zij den geest van samenwerking. De jury prijs hij voor de loffelijke wijze, waarop zij zich van haar taak gekweten heeft. Spr. richtte zich in het Fransch tot den voorzitter der internationale jury en in het Duitsch tot de andere buitenlandsche juryleden. De heer B u q u e t, voorzitter der jury, hield in het Fransch een toespraak, waarin hij zei, dat de prachtige tentoonstellingen hier zóóveel hebben bijgedragen tot het ver spreiden van de beste en nieuwste teelt- methodea, dat dat meer dan voldoende was voor spr. en de Fransche Vereeniging van in- en exporteurs van bloemen om mede werking te verleenen aan Flora 1935 door in de jury zitting te nemen. Van de terreingesteldheid heeft men hier prachtig partij getrokken, en deze tentoon stelling is het beste' bewijs voor de superiori teit der methodes. Hij dankte voor de eer aan Frankrijk bewezen en aan den bloemenhandel in het bijzonder doordat hij als vertegenwoor diger aanwezig mocht zijn. Mr. A. Slob zei in een geestige speech, dat de voorzitter op vernuftige wijze het vraagstuk der annexatie in de bloemetjes gezet had. Nu de annexatieplannen van Am sterdam voor Schiphol en van Halfweg voor Zwanenburg van de baan zijn, komt de voor zitter met nieuwe plannen. Men moet tegen woordig niet meer van samenvoegen maar van samenwerking praten. Spr. eindigde met een dronk uit te brengen op de vriendschap pelijke samenwerking van de drie gemeente besturen Aalsmeer, Heemstede en Haarlem mermeer. De heer van Waveren sprak een slot woord van dank uit, ook o.a. voor de ont vangen medaille en zei, dat hij die „annexa tie" alleen in economischen zin bedoeld had. BEKRONINGEN FLORA II. Ter gelegenheid" van de 2e tijdelijke ten toonstelling zijn de volgende bekroningen toegekend: Aan groep nieuwe seringen (Hugo de Vries). Ingezonden door Firma K. Keessen Jr. Aalsmeer, Firma W. Topsvoort, Aalsmeer. Ftereprijs, groote gouden medaille. Aan goep cyclamen Kalanchoë Cineraria Calceolaria. Ingezonden door firma D. Spaar garen Nzn.. Zn., Aalsmeer, Eereprijs, gou den medaille. Aan groep Genista. Ingezonden door Erven W. C. Keessen, Aalsmeer. Verguld zilveren medaille. Aan groep Anthurium. Ingezonden door firma G. Oud, Aalsmeer. Groote gouden me daille. Aan groep seringenstruiken. Ingezonden door Gebrs. J. A. Alderden, Aalsmeer. Eereprijs zilveren penning van Kamer van Koophandel van Rotterdam. Groote gouden medaille. Aan groep cyclamen. Ingezonden door N.V. Handelskweekerij v.h. J. C. Maarse, Aals meer. Extra eere-prijs: zilveren medaille ge meente Aalsmeer. Groote gouden medaille met felicitatie van de jury.. Aan groep Cacteeën en Succulenten. Inge zonden door Fa. van Zijverden, Aalsmeer. Groote gouden medaille. Aan groep Cacteeën en Succulenten. Inge zonden door Fa. R. Mantel. Aalsmeer. Eere prijs groote gouden medaille. Aan groep Begonia's. Ingezonden door fir ma Wed. P. Eveleens en Zoon, Aalsmeer. Extra eereprijs: Kleine gouden medaille van de afdeeling Noordwijk van de Algem. Ver. Bloembollencultuur. Groote gouden medaille met felicitatie van de jury. Aan groep Hortensia. Ingezonden door D. Keessen Czn. Co., Aalsmeer, Groote gou den medaille. Aan groep Clematis (Prins Hendrik). In gezonden door Fa. K. Maarse Dzn. Jr., Aals meer. Kleine gouden medaille. Aan groep Rozen. Ingezonden door Aals meersche Tuinbouwbond, Aalsmeer. Extra eere-prijs: groote zilveren medaille van Prin ses Juliana. Groote gouden medaille met gelukwenschen van de jury. Aan groep Seringen Ingezonden door Aals meerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Extra eere-prijs: groote zilveren medaille van de Koningin. Groote gouden medaille met geluk wenschen van de jury. Aan groep Snijbloemen. Ingezonden door Aalsmeerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Eereprijs een groote gouden medaille. Aan groep Gemengde Snijbloemen. Inge zonden door Aalsmeerschen Tuinbouwbond, Aalsmeer. Eere-prijs: groote gouden medaille. VORSTELIJKE BEZOEKEN AAN FLORA. Had reeds te voren onze rustige ingezetene van Doorn, de ex-keizer Wilhelm in gezel schap on. van baronesse ven Panwitz Flora Bij de hebben de verbruikers steeds vrijen toe gang tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt dus daar Uwe maaltijden Levering tegen kostprijs. Prospectus op aanvrage. BAKENESSERGRACHT 27. TEL. 14393. met een bezoek vereerd, Dinsdagochtend van 1112, terwijl onder hare beeldtenis in het sombere Paleis van Justitie aan de Jansstraat in sombere toga's gehulde som bere rechters, sombere vonmssen uitspraken, fleurden Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin in persoon met Hare K. H. prinses Juliana de fleurige Flora met hare vriende lijke tegenwoordigheid op. Niettegenstaande de bestuursfunctionaris, die benoemd was voor het bestellen van oranjezonnen te Heemstede met griep te bed lag, zoodat het. regende, sneeuwde en woei, lieten de hooge Vrouwen zich ook over het buitenterrein rondleiden, aldus hoffelijkheid aan durf pa rende. Moge dit bezoek voorlooper en aan kondiger zijn van een of meer latere be zoeken bij milder weersgesteldheid. Onze ijverige kweekers en organisatoren hebben er recht op, dat heel Nederland van hoog tot laag zich tot Flora voelt aangetrokken en ev zich thuis weet als in een groote, deftige en toch betrekkelijk eenvoudig ingerichte huis kamer, waarvan alle wanden, meubelen, vloerkleeden, ja alle matjes en drempels in zinrijke taal spreken van de grootheid der Schepping en de duizendvoudig genuan ceerde teederheid, waarmede het beste in ons menschen een goede, samenleving weet te omringen, opdat die grootheid en fijnheid eenmaal ook tot het hart der samenleving; zouden doordringen. Flora, door wijze men schen bedacht en uitgevoerd, zij, neen zij is, voor Nederland een cultureele gebeurtenis van groote kracht en echte schoonheid. T. BEZOEK AAN FLORA. Zaterdag 30 Maart: Gezant van Argentinië. Buziau. Ongeveer 100 Amerikanen die per Statendam een trip naar Europa maken en 24 uur in Nederland vertoefden. Ze lunchten: in restaurant Flora. PRAAGSCH GEZELSCHAP NAAR FLORA. Maandag 1 April wordt de luchtlijn Am sterdam—Praag geopend met speciale Vluch ten vice-versa. De burgemeester van Praag, evenals dé onder-burgemqester zal met vier luchtvaartautoriteiten mèt hun aames door het uitvoeend comité van Flora worden ont vangen. Hoe het autoverkeer geregeld is. Het autoverkeer komende uit Amsterdam en Noord-Holland, dat via Haarlem gaat, is gelegd langs de Hecmsteedsche Dreef, ten behoeve waarvan in Haarlem eenige blauwwitte richting aanwijzers zijn opgesteld. De ingang bij de Dreef is' niet alleen de moois',B, doch ook de meest praictische. De personenauto's, die geparkeerd moeten worden, volgen de op hst wegdek geschilderde oranje tulpen langs de Dreef, door Camplaan, Van Merlenlaan, en komen door het Grotstuk op het parkeerterrein, waar voor de inzittenden een ingang naar de tentoonstelling is gemaakt. Dat is voor auto's die willen parkeeren. Chauf feurs van auto's die langs den Heerenweg zijn gekomen, en die niet moeten parkeeren, worden verzocht op dien weg te blijven of op de Van Merlenlaan, en niet het Grotstuk in te rijden, omdat daar geen doorgaand verkeer langs mag, draaien zou daar een verkeersopstopping teweeg brengen. Deze regeling geldt voor overdag en 's avonds. Autobussen volgen de Heemsteedsche Dreef (de oranje tulpen) tot aan de Camplaan, waar een groot bord links van den wee aangeeft, dat ze rechtdoor dienen te rijden, geleid door cd het wegdek geschilderde witte tulpen. Ze komen dan vanzelf aan het parkeerterrrein voor autobussen in Groenendaal. Taxi's en auto's, dia passagiers moeten afzet ten, doch niet gaan parkeeren, moeten overdag de route van de autobussen volgen en op het Valkenburgerplein hun passagiers uitlaten. De passagieirs wandelen dan de voor deze tentoon stelling voor hfet rijverkeer afgesloten Molen laan door en komen aan den dagingang bij het Molentje. In de avonduren, dus na 's middags 5 uur, wanneer de avondingang aan de van Merlen laan opgengesteld wordt, moeten die taxi's en genoemde auto's bij de Camplaan rechtsaf gaan en de oranje tulpen volgen tot aan den avond ingang van die tentoonstelling. De bezoekers, die per tram zijn gekomen, stappen overdag uit op het Valkentourgerplem en 's avonds bij de Lenteiaan, waardoor ze via een bruggetje zonder eenigen hinder van ver keer bij den avondingang kunnen komen. De nadruk wordt ér op gevestigd, diat voet gangers geen toegang tot het tentoonstellings terrein krijgen via het autoparkeerterrein. TOURNEE JOSEF SCHMIDT. De wereldberoemde film- en radio-tenor Josef Schmidt, die onder auspiciën van im presario Ernst Kraitss deze en volgende maand een groote tournee door ons land zal maken, arriveert begin van de volgende week in ons land. Josef Schmidt zal dezen keer, behalve te Amsterdam, Den Haag, en Rotterdam, ook te Utrecht, Haarlem, Dordrecht en zeer waar schijnlijk ook te Arnhem. Nijmegen, Eind hoven, Roermond en Maastricht concerteeren. Josef Schmidt zal o.a. de schlagers uit zijn nieuwe films ten gehoore brengen. ÉÈMHtAü ia Vj.ii m:HM i?..— yafrwrewi n

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3