Tunis arielei Footers iuielen VERBEEK A. G. G. KI. 6IQR6IS 8 ZR. Rlddarsir. 18» Haarlem B. A. CASSEE Zn. Bloemendaal Tel. 11307-ZIJLSTR. 83-Tel.11307 WONINGINRICHTERS ETALEERT HEDEN COCOSMATTEN voor SERRE, VESTIBULE enz., In diver se maten en prijzen en ;j*lma kwaliteit. Ziet Etalages Losse blaadjes. Brokjes Levenswijsheid Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 M$tX M jni bmtegelujcf Het irSa bet Predikbeurten Film een tehuis voor deze stakkers gezocht. Voor 57 honden en 108 katten is dan ook zulk 'n goed tehuis gevonden, en we zien in gedachten den dankbaren blik van de ze viervoeters. Er bestaat evenwel geen verband tusschen de vereeniging en een der bekende kennel. Wel heeft de ver eeniging eenige plaatsruimte om zwer vers op te nemen. Mocht het eens voor komen, bel dan gerust 12832 op. Het Be stuur koestert den wensch eens een flink asvl te kunnen onrichten. Daarvoor is natuurliik veld noodig, dat uit contribu ties of biidragen moet worden gevonden. Door middel van een nieuwe elect.rische inrichting (wii denken hierbii aan de be ruchte eleotrisehe stoel, maar zoo erg is het nletl kunnen de dieren desnoods nün loos uit het lilde worden verlost. In 1934 werden door middel van deze inrichting 110 honfleii 'eri 255 katten afgemaakt waarvan kosteloos 34 honden en 154 kat ten. Het toonraam in de Rinperdastraat 11, trok als steeds de belangstelling van vele voorbijgangers, en het is jammer dat dit raam niet in de Kruisstraat uit komt. In deze uitstalkast onwaart men o.a. de vol gende nuttige wenken: Kinderen haalt geen vogelnesten uit. Onze zwervers vragen 'n goed tehuis. De lacht, is geen vermaak. Vogelvoederine in ri«n winter, een en ander verduidelijkt door spreken de voorbpeldPn. Op tentoonstellingen laat de vereeni ging zich ook geregeld zien, en herin neren we ons nog een tentoonstelling in het oude Postkantoor waarop o.a. een in richting werd getoond, waardoor het vee ongedeerd een brandende stal kan ver laten, en meer dergelijke nuttige vin dingen. Kalenders op dit werk betrekking heb bende werden uitgereikt aan alle scholen te Haarlem. Bloemendaal en Heemstede aan politieposten en verschillende wacht kamers. Het maandhlad Dierenbescher ming en de mededeelingen van den poli tiehond werden eveneens gratis aan de scholen en politieposten verstrekt.. Zelfs de poppenkast werd gecharterd: P. Smit houder van 'n dergelijke attractie laschte in zijn poppenspel een paar scenes in, die van propagandiste waarde zijn voor de dierenbescherming. In één woord een buitengewoon nuttig werk dat, deze vereeniging verricht en dat ongetw'ifeid ons aller steun ten volle ver dient. Wel ziin het moeilijke tijden, maar we willen toch niet dat onze dieren daar onder te veel zullen lijden. Steunt daar om allen naar Uw vermogen dit nuttig werk., cjgior lid te worden van de vdreent ging of Uw bijdrage te schenken. De ver eeniging staat klaar, wanneer ge haar hulo mocht behoeven. Het secretariaat der afd. Haarlem is gevestigd: Schouwtjesplein 13. maar ook n de Ripperdastraat 11 kunt ge ten al len tilde terecht. Hen geeft U daar elke gewenschte inlichting en het is bepaald de moeite waard om de inrichting eens te bekijken. U zult verstomd staan, wat daar tot stand is gebracht. Loopt dus niet voorbij, en gaat gerust naar binnen. Allen ziin er welkom. •e RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe telefoonaansluitin gen in het telefoonnet Haarlem in het tildvak 2 tot en met 8 Mei 1935. 11606 Branta J.: Cand.-notaris; Bosch en Vaartstraat 21. 15006 Broeke E ten: Oud Hoofd eener school; Versnronckweg 9. 26385 Bruin Mzn. M. de; RijnegomlaaA 9 Aerdenhout. 10110 Bureau "Troda" Parklaan 14b (bij f pt. Boorïsrhnnnpndl prist, 17555). 22325 Diehen en Gnbhi N.V. Deunt Sant poort: Amstel Bieren; Rijksstraat- lon?7 FUns Koffie pn TTipe: Florat>lein 22 22817 "Garage Orion" Taxi en Luxe Ver huur: C. H. Piët; Pegasusstraat 113—115. 29344 Hoogerworf N'co; Jac. v. Ruysdael- laon 6. Heemstede. ?qoq7 ■Rv.qt-er A. HQerenw. 160, Heemstede 10993 Krnse tl L. C.; Pro. v. d Waal straat,. 63 10167 toghom tl i. if. j. b„ Architect, Pn°arnelaan 38. 2934-5 TModerkoorn NV. Woninginrichting ■Tnh.: woonhuis Cravennesteiisingel 61: fabriek telef. 10747. 23500 Nol Kl.: Pnnd-, Kalfs- en Varkens- slager; R.üksst,raat.weg 344. 10119 Nu - Enamel h. m. Aulbers; Gr. Houtstraat 50. 10361 Ruiiven. B. A. van; Behangerij en Meubelinirichting; Leidsche vaart 23177 Riinierse Gebr., Bloemend.weg 221 16953 Scherinea P.; Rund- en Varkens- slaver. Kamperstraat 18. 11293 Strieker, B. H. C.; Julianalaan 17, Overveen. 23424 Thunissen W.: Directiekeet R. K. Kerk; Rijksstraatweg bij Jan Gij- zenvaart (tijd. aansluiting) 10240 Versteege's Manufacturenhandel Ziilweg 117 hoek Duvenvoorde straat. 23407 Vorst M.; Vert. Amsterd. Chinine fabr.; Stuyvesantstraat 48. 10029 Zijltax Taxi en Luxe Verhuur J. Hart, Jan Nieuwenhuizenstr. 14 N.B. Mocht, wegens gebrek aan plaats ruimte, deze rubriek in één onzer num mers niet kunnen worden opgenomen, dan zijn deze lijstten ten allen tijde op ons kantoor, Bloemendaalscheweg No. 42 te Bloemendaal te consulteeren. MOEDERDAG. 12 Mei. Moederdag een aardig denkbeeld! Noem het niet sentimenteel! Eén dag slechts aan moeder te wijden Dat is waarlük niet te veel! Hoeveel van die kleine zorgen, Waar een kind nog niet van weet, Heeft een moeder aan haar kleinen Ied'ren dag opnieuw besteed? Neen, dat is niet uit te meten Wat zij in haar liefde doet; Dat kan ook een kind niet weten; Dat begrijpt 't eerst later goed. Dikwijls gaan wij pas beseffen, Wat zij voor ons heeft gedaan, Als die lieve trouwe moeder Eens voor goed is heengegaan. Daarom als een kleine hulde Voor wat z'n aan haar kind'ren gaf Geef haar bloemen bij haar leven En niet enkel op haar graf! Meer dan woorden spreken bloemen Hier een duidelijke taal. Wat het kind er mee wil zeggen Hoort de moeder allemaal! Wie nooit moederdag wou vieren Maak' nu Zondag een beem. Laat het ziin een mooie feestdag Voor de liefste in 't gezin! xander. 0 SPEENKRUID door H. G. CANNEGIETER Zij merkte opeens, dat zij de radio had aanstaan. Een zangeres zong Schubert's Frühlingsglaube. Reeds klonk het slot na: Nun armes Herz, vergisz dein' Qnal! Nun musz sich alles, alles wenden. En tot haar onsteltenis werd het meisje zich hewust, dat ze nu eerst luisterde en dat de rest van het lied, haar lievelings lied, ditmaal niet tot haar was doorgedron gen. Met een krampachtig gebaar draaide ze de radio af. In de stilte, welke nu plot seling inviel, hoorde ze een vreemd gesuis in haar ooren. Ze schrok van haar eigen wezenloosheid. De m^rel jn de nog naakte kastanjeboom voor het venster floot een paar tonen. Het deed haar niets. Ze constateerde het met een zonderlingen wellust: het deed haar evenmin iets als wanneer zij den fluitketel gehoord had. Maar toen werd ze angstig om deze on gevoeligheid, die haar als een ziekte was overvallen. Geen week nog geleden, of alle lentegeluiden hadden voor haar elk hun bizonderen klank gehad. Elk tintje van een ontluikende crocus of van een door zon licht gekleurde wolk had iets in haar aan het trillen gebracht. Een schaduw die over het weiland gleed, de rimpeling van het water onder den zuidenwind, het roepen van de in den schemer spelende kinderen. Ze had het alles over zich voelen komen als was ze een muziekinstrument met on eindig vele en oneindig fiine snaren, wel ke door 't geringste zuchtje in beroering werden gebracht. Ja, muziek had er in haar en door haar geklonken, een melodie, afwisselend van tonp en varieerend van rhythme, maar altijd muziek, voortdurend muziek En nu was die vooriaarsmuziek nlotse- ling beëindigd. De snaren van het speel tuig waren gesprongen. Zelfs Schubert was niet meer in staat, indrukken te wek ken. Ze had niet eens gehoord, dat de radio speelde! ■Waar nu zü haar verlies zoo scherp he- sefte, ging zij zich verdienen in den rilk- dnrp. die ze dit voorjaar genoten had. Het werd een wreed spel. zich alles weer voor den geest te halen. De zachte luchten wa ren ontwaakt, inderdaad, nadat het lang winter geweest was. Ze was niet jong meer Else, en ze had haar levensverwachting reeds opgegeven. Toen was hij gekomen, Alfred, en met hem was alles veranderd. Nu kreeg alles, wat te voren voor haar zoo goed als niet had bestaan, leven en beteekenis. Dingen, die volmaakt buiten en tegenover haar stonden, werden nu door een innige aan raking haar eensklaps verwant. Nooit had ze -ecu-eten wat ppp bloem was of een vo gel of een zonsondergang. Op straat speel den kinderen, od straat liepen mannen achter een groentekar en vrouwen, die uit winkelen waren. Ze ging ze achteloos voorhij. Maar nu speelde ze met de kinderen en ze leefde mee het zorgelijk leven, dat zich weerspiegelde op de smartelijke gezichten van de tobbers om 'tdagelijksch brood. En ze keek de vrouwen onder 't voorhiigaan in de oogen en las daar heele verhalen van leed en van liefde. Er hestonden voor Else geen kleinighe den meer. Elke gebeurtenis in haar een voudige omgeving was iets bizonders ge worden; de dag zat vol avonturen. Lachen deed ze en schreien en de omstanders zel den tegen elkaar, dat die Else een heel ander mensch was geworen den laatsten tijd. En nu was deze vreugde weer uit. Was ze nu maar weer, wat ze vroeger geweest was: een tamelijk suf van den éénen dag op den anderen voortlanterfantende vrouw zonder zorg en zonder plichten, een vrouw zonder hart, maar een vrouw, die niet leed onder dit gemis, omdat zij het bestaan van een hart niet kende. Nu had zij het hart leeren kennen, zijn onrustig kloppen, zijn kracht en ver moeienis, zijn doodelijke zwakte en zijn herhaalde inzinkingen maar die altijd weer uitliepen op nieuwe stormen van vreugde en verlangen. En nu had dit hart opgehou den te kloppen; het sloeg weer zijn ouden regelmatigen slag, maar die slag was nu mat en loom geworden, zoodat ze hem nog minder merkte dan vroeger. Maar nu aanvaardde zij dezen regelmaat niet meer als natuurlijk, vanzelfsprekend iets. Nu wist ze, dat er wat anders was, maar hoe en wat dit precies was geweest, kon ze zich niet meer in 't geheugen terug roepen. Ze voelde haar bestaan als een leemte, als een vergeten stuk temidden van het algemeene groeien en bloeien dat daarbuiten weer aan den gang was ge gaan. Dit weten dèt het er is en zich niet meer te binnen kunnen brengen, hoè het is, bezorgde haar angst. Alle contact met het leven was in haar verbroken; wezen loos was ze geworden en de wereld, die mooier wordt met eiken dag, zei haar niets meer. Terwijl alles nieuwen opbloei verwacht te, had zij niets meer te hopen. Nu niet en nooit meer. „Hoe wreed is de lente!", dacht Else en bitterheid vervuld haar hart. De naklank van Schubert's lied gonsde haar door 't hoofd als een hoon. „Nun musz sich alles wenden!" Ja, hij haar was ook een ommekeer gaande, maar juist in de tegenovergestelde richting. Haar hart en de lente gingen ieder een kant uit. Hier dl wereld mooier met iederen dag, en bij haarJa, ze mocht zich heusch wel afvragen, wat er uit dit alles nog wor den zou! De lente had haar bedrogen. Het ver raad van Alfred was het verraad van de lente geweest. Doodelijk vermoeid liet Else zich in haar stoel neerzinken. En toen er geheld werd, had ze bijna geen kracht om op te staan. Met loome beenen wankelde zij naar de deur. Haar lusteloosheid drukte haar als een last. Met een trage beweging trok zij de deur onen en haar doode oogen staarde in het gezicht van een kind. „Alsjeblieft, juffrouw Else; dit is voor u!" Ze liet zich den bos bloemen in de hand duwen, een bundeltje speenkruid, door het lange meedragen in het kinderhandje ge plet en ineengedrukt. De beteekenis van de gave drong niet tot haar door. „Dank je wel, Irma! zei ze met toon- iooze stem. En werktuiglijk sloot ze de deur. Eerst toen ze (.haar kamer weer was. bin nengetreden, kwam de indruk van Irma's verbaasde kindergezichtje in haar op. In scherpe trekken zag ze het voor zich: de angstige, niet begrijpende oogen, de van schrik en teleurstelling opensplijtende mondIrma stond op het punt in tranen uit te barsten hij deze kilheid, wel ke zij van haar volwassen vriendin niet gewend was. Else had Irma ontdekt een paar dagen nadat het geluk met Alfred begonnen was. Irma was een ziekelijk, schraal meisje uit een verwaarloosd gezin. Toen Else, stra lend van vreugde om Alfred, het arme kind voorbij had zien komen, was haar duidelijk geworden, wat dit meisje miste. Spontaan had zij dit onrecht goed willen maken. Ze had Irma aangehaald, haar mee op de wandeling genomen, haar thuis spelletjes en handwerkjes geleerd. En Irma was in haar nabijheid opgebloeid als een plant, welke men uit den kelder in de zon had gezet. En nu had ze haar lieveling koudweg van zich gestooten. Ze zag weer Irma's gezicht, dat geen verwijt uitgedrukt had, maar waarop alleen maar verwondering stond te lezen en de vraag: Maar wat heb ik juffrouw Else toch gedaan?! jrlcp leerde de Meereen op tafel. Speen kruid, de eerste bode der lente! Speen kruid. dat bil haar herinneringen wakker riep van heerlijke vonriaarseevoelens sinds haar allerprilste kinderjaren. Hoe kan men nu speenkruid gevoelloos op tafel leggen! En dan nog speenkruid, geplukt door een lieftallige kinderhand en aange reikt als een gave van een liefhebbend kinderhart! Een traan druppelde neer op de bloemen. Else wreef met de hand haar oogen droog en haastte zich naar de deur. Trma was er poe! Zo flreptolde ropd ip het voortuintje, aarzelend, treuzelend, als of ze hoop had. dat dit. afschuwelijke maar inheelding van haar was geweest en alsof het in een volgend oogenblik door een prettiger werkelijkheid ongedaan zou wor den gemaakt. Ze wachtte, geduldig wacht te ze, tot juffrouw Else terugkomen zou. En juffrouw Else kwam terug! Nog eer der dan Irma verwacht had. De deur ging open en Else had het kind opgeheven en tegen zich aangedrukt. Zij overstelpte Ir ma's mager, sproetig gezichtje met kussen en tranen en fluisterde zonder ophouden: „Hoe lief van je, Irma! Hoe lief van je, kleine meid!" „Ik heb ze zelf geplukt!" zei het meisje trotsch en glimlachte van voldoening. Teen Irma ws was. leek er iets in Else's leven veranderd. Het oude vrouwtje, dat met Paaschbrood ventte en dat ze gister kregel had weggestuurd, noodigde ze bin nen en geduldig hoorde ze het trieste, een tonige levensverhaal van tobster aan. Ze kon nu meelijden het groote verdriet, dat er overal onder de menschen is, zelfs in de lente, maar ze kon nu ook troosten met een gevoelig woord, een zachten handdruk, een begrijpende glimlach. En, toen het oude vrouwtje zoo tevreden haar hekje uitwan delde en nog eens naar haar wuifde, voel de Else zich gelukkig, al was dit een an- c"c- e-o-Ho- geluk dan wat ze met Alfred beleefd bad. geluk van het speenkruid, dat reeds tot haar gesproken had, toen ze nog maar een heel klein onwetend en hulpeloos meisje geweest was. Dat speenkruid had nogmaals tot haar gesproken, nu ze een rijpe, erva ren maar even hulpelöoze vrouw was ge worden. Het speenkruid had haar geleerd, dat de lente niet louter hij de gratie van Alfred bestaat. Geen tien Alfreds zijn voor het verlangen der lente voldoende, die heel de schepping aan haar hart wenscht te drukken in ontvangende en gevende liefde Zoo was töeh tenslotte de profetie van Schubert's lied uitgekomen. Zij het anders dan ze verwacht had, de lente had ook Else's arme hart zijn kwelling doen verge ten en alles, alles doen wenden. <y DE AMERIKAAN SCHE BEZOEKERS VAN FLORA. Official Delegatie Garden Club. In aansluiting od reeds gepubliceerde berichten over de komst aan het einde dezer wepk van de groen die uit de Ver- eenisde Staten van Amerika per s.s. Sta tendam een reis naar Flora, maakt, kan worden meegedeeld dat zich in het gezel schap bevindt Mrs. Samuel Seaburv, die als officieel gedelegeerde komt van de ..Garden Clubs of America", een in de Vereenigde Staten wiid vertakte veree niging van Da.mes-tuinliefhebsters met een groot aantal plaatselijke afdeelingen. Mrs. Seaburv is een van de voornaamste dames uit de Amerikaansche milionairs- wereld en heeft zich bizonder voor de totstandkoming van deze tocht geïnte resseerd. o ZONDAG 12 MEI. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. 10 uur voorm. Ds. P. J, de Jong, Prd, te Amsterdam Ned. Herv. Kerk te Overveen. 10 uur voorm.: Efe. P. A. Klap, Em. Pred. te Haarlem. Ned. Herv. Kerk te Santpoort. 10 uur voo'Tn.: Prof Dr. G A. v. d, Bergh van Evsinga; ..Wat blijft" (1 Joh. 2, vs. 171. Dezelfde zal op Woensdag avonden om 8 uur. te beginnen 15 Mei een viertal voordrachten geven over het boek Job. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. 10 uur voorm.: Ds. J. W. Swaan, IJmui- den. Geref. Kerk in Hersteld Verhand, Wüstelaan. Santpoort. 10 uur: Ds. F L. Smelik. bed. Avondmaal. 5 uur: de heer K. v. d. Berg. - Dank zegging. Geref. Kerk in Hersteld Verband Brederodeftraat - Zandv.aort. lOuur voorm.: Ds. P. v. d. Vloed. 5 uur nam.: dezelfde. Evang. Luth. Gem. - Haarlem. 10,30 uur voorm.: Mej. M. P. Stol, Theol. cand., Haarlem. Geref. Kerk (H.V.), Geb. „Blauwe Kruis" O. Groenmarkt, 20 Haarlem. 10 uur voorm.: de heer H. A. ten Brug- genkate, Theol. Doet. 5 uur nam.: Dr. K. H. Miskotte, Herv Pred. te Haarlem. In de voorzaal v.m. 10 uur: Kinderdienst. Eglise Wallonne - Dimanehe 12 Mai 9 h. Service. Pasteur Krafft. 10 h. 30 Service M. K. Brants, Ancien. 11 h. 45 Service des Enfants. 20 h. Service Pasteur Krafft. h tous les ServicesColïëcte spéciale pour l'Eglise Geref. Kerk Bloemendaal. 10 uur voorm.: Ds. J. C. Brussaard. 5 uur nam.: Dis. J. C. Brussaard. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark. 10.30 uur voorm. Gezongen H. Mis. Pre dikatie van Priester Ko Borsten. Woensdag 15 Mei, 8 uur nam. Genezings dienst en Lof. Donderdag 16 Mei: 7.25 voorm. Gespro ken H. Mis. o HET JOLIGE WEEUWTJE. Graaf Danilo, een elegante, jonge Ka pitein van de garde in Marshovia, houdt van een avontuurtje en zijn escapadbs met vrouwen zijn er vele. Sonia. de we duwe van een schatrijk bankier, heeft 'n amourette met hem en hij tracht haar voor zich te winnen. Wanneer hij over de muur van de tuin klimt, om met haar te flirten, is zij zeer verontwaardigd, maar toch is zij. ondanks zichzelf, belang in hem gaan stellen. Zij besluit niet langer te blijven treuren over haar overleden Telefoon 22276 echtgenoot en gaat naar Parijs, om daar een vroolijken tijd door te brengen. Dani lo hieieft haar alleen giesluierd ontmoet, zoodat hij haar gezicht niet kent. De ko ning van Marshovia is er bang voor, dat Sonia niet zal terugkeeren en wanneer zij al haar geld uit het koninkrijk zal bren gen, beteekent dit voor hem een paniek stemming, mischien zelfs een revolutie'. Hij neemt het besluit om een paar knap pe jongelui uit Marshovia er op uit te sturen om te trachten haar te trouwen en haar naar Marshovia terug ie brengen. Wanneer hij Danilo betrapt bij. een in- titem gesprek met de koningin, besluit de listige monarch, dat Danilo de aangewe zen man moet ziin cm bii de weduwe si'cces te boeken. Danilo wordt naar Pa- riis gestuurd om verslag uit. te brengen aan den gezant van Marshovia. Hii aaat naar Café Maxis. waar hii alle melsies kent. S^nia boort dat hii daar is. volgt hem en doet het voorkomen of zii een der Maxim-meisjes is. Op deze manier komt zij met hem in contact. Zij is verliefd op hem geworden. Onder het dansen maakt hii haar het hof, doch zij begrijpt dat 't slechts liefde voor één avond is. Onge merkt weet zij te verdwijnen. Wederzijds is Danilo op haar verliefd geraakt en te vens ziet hij in, dat zij niet degene kan zijn, waarvoor zij zich uitgaf. De gezant organiseert een groot bal ter eere van Sonia en Danilo zal haar daarbij ont-i moeten. Tijdens het dansen bemerken zij eikaars genegenheid, doch dan hoort Sonia van de opdracht, waarmede Danilo naar Parijs gestuurd werd en zij wil niets meer met hem te maken hebben. Danilo wordt gearresteerd, onder verdenking van het geheim verraden te hebben, doch zij pleit voor hem aan het hof, door den ko ning in te lichten, dat Danilo onschuldig is en hii alleen in opdracht van een su perieur handelde. Doch haar hart is ge broken. Danilo verklaart, dat hij wel schuldig is, doordat hij op haar verliefd werd. Hij wordt in de gevangenis opge sloten. Het land verkeert) in staaft van faillissement; de bewoners verkeeren in een paniekstemming. Sonia zoekt Danilo in de gevangenis op hetwelk den koning ter oore komt. Met den gezant zorgt de koning ervoor dat Sonia en Danilo in één cel worden geplaatst en in een uiterst komische scène vinden de twee geliefden elkaar Een happy end valt elk der be langhebbenden ten deel. -o VERKEERSTELLING OP BRUGGEN De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, schrijft: De telling op de bruggen is afgeloopen. Aangespoord door de verkeersbonden zul len vele weggebruikers kort en serieus hun opgaven hebben verstrekt. Deson danks hebben tal van automobilisten zich de vraag gesteld, of de verkregen cijfers nu wel zooveel waarde hebben. Daaraan wordt getwijfeld. De weggebruikers zijn van meening, dat het tiidvak. dat voor de telling is geko zen, nu niet zoo biister geschikt was. om een werkeliik betrouwbaar beeld betre- fende het verkeer te kriiven. De Paasch- week geeft o.a. een sterke vermindering in het bedrijfsleven te zien, hetgeen in de eerste nlaats van invloed is op het verkeer. Daarentegen ontstaat in de Paaschweek vooral als Paschen vrij laat valt een opvallende toename van het toeristisch verkeer. Nu kwamen daar nog verschillende omstandigheden bij, die het toeristisch verkeer in bijzondere ma te stimuleerden, zooals de Flora te Heem stede, de Tentoonstellingen te Boskoop en te Brussel. Het verkeer in het voor de telling gekozen tijdvak is dus verre van normaal te noemen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat men herhaaldelijk de vraag heeft hooren stellen, of de instantie, die de telling ge lastte, met die bijzondere omstandighe den wel rekening heeft gehouden en of de verkregen cijfers van de telling wel toelaten, dat er eenige conclusie uit wordt getrokken. Men zal terzake de uiterste voorzichtigheid heblren te be trachten. Ondergeteeken.de wenscht zich tot wederopzegging te doen inschrijven als abonnè van „HET BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD" voor de gemeen ten Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem en Santpoort-Station, tegen fl.per kalender-halfjaar, bijvoor uitbetaling. De tot 1 Juni 1935 verschijnende nummers worden dan gratis per post toegestuurd. NaamWoonplaats (A. 't u. b. duidelijk invullen) AdministratieBloemendaalscheweg 42, Bloemendaal,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2