7 A G.G.NI. OIOIGIS Zn. u 8 Jilii a.S. Kijkdag v. 10 tot 4 uur i y Brokjes Levenswijsheid UTOPIA Wat zal de toekomst zijn van de Duinen in onze Gemeente. Vereen, der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" Directeur: JHR. G. ELIAS Bilderdijkstrast la Telefoon 11528 Predikbeurten Vervolg Plaatselijk Nieuws Kunst Schoorsteenvegers Ridderstr. W m Haarlem TELEFOON 13310 LUSTER HEEREN COLBERTS VAKKLEEDINGMAGAZIJN PAA8LG8RSÏEFG 1 TELEFOON 12842 B©8@©8©©8©©8©@ Zuinig Snel Vast ■©8@©8©©8©©8©II (Nadruk verboden) Heden is het vier eeuwen geleden, dat Thomas Morus, de schrijver van het fan tastische boek Utopia, door den Engel- schen scherprechter werd ter dood ge bracht, omdat hij zich niet kon vejeeni- gen met de politiek van koning Hendrik de Achtste, aan wiens dienst hij als een hooggeplaatst ambtenaar zijn leven had gewijd. Thomas Morus' geschiedenis is in den vorm van dramatische verzen weergege ven door onze dichteres Henriëtte Roland Holst, die het droomgezicht van den zie ner beschrijft, als zij Morus tot zijn doch ter Margreet laat zeggen: ,,Ik zag der tijden drang, den harden nood der armen duizenden, die hulploos zwerven, verjaagd van hof en erf; 'k zag gouddorst in de grooten mensch- lijkheid, versmoren, de kleinen zich, gelijk wormen gemarteld, winde' in kronkels van den nijd. ....Maar ook zag ik het menschlijk ver nuft opendwingen, een geweldige beitel, de geheime bergplaats der natuur En toen rijpte het droomgezicht In mij; uit vele wortels groeide het omhoog... Land van geluk en minnelijk verkeer der menschen, van vrede die zal omranken hun dagen, als 't bezit gemeen zal zijn van de goederen des levens, en geen mensch meer om geld zijn broeder misbruikt en verdrukt, als allen samen maken wat behoeven allen tot leven, lieflijke velden van Utopia lachende huizen tusschen groene tuinen, lachende kinderen die geen vrees kent, blinkende scharen van mannen en vrouwen edel van leden en zuiver van ziel: eens zult gij zijn, ik weet het. Maar wanneer? Hoe zal de menschheid haar weg tot u vinden? Ik kan 't niet zien Het lieflijke eiland Utopia, het geheim zinnige rijk van 't geluk, waar recht en vrede en eensgezindheid het gemeen schapsleven der menschen zullen leiden, het heeft menigen geest vóór en na Thomas Morus beziggehouden. Het moet wel een beklagenswaardig schepsel zijn, die dezen droom niet kent en die zich hierdoor niet laat betooveren. De ver standige mensch lacht er om? Maar dan blijkt hij wel op zijn onverstandigst fè zijn. Want Utopia is niet louter een waan. Utopia is stellig ook werkelijkheid. Zij het dan werkelijkheid in wording. Alle vastigheden, waarover de mensch heid beschikt ontleenen hun bestaan- aan dit geheimzinnige rijk der verbeelding. De nieuwste vinding der techniek, het vlieg- ny. ryrü-oS!" yi kundigie en wiskundige berekeningen; men zou aan deze berekeningen nooit zijn begonnen, zoo njiet eeuwen geleden de vliegdroom aan de vliegstuüie vooraf gegaan ware. Het sprookje van Icarus ïs de kiem van het moderne vliegwezen, zooals alle sprookjes tastbaarheden in kiem zijn. Zoo is het droomgezicht, waarin de verbeelding aan Thomas Morus de ideale menschengemeenschap aanschouwen liet, de kiem van de moderne economie, welke gericht is op de practische en technische toepassing van de beginselen welke aan Morus' visioen ten grondslag hebben ge legen. En, dat zijn droom eenmaal werkelijk heid zal worden, staat even vast als dat het sprookje van Icarus zich op den duur heeft belichaamd in tastbaren vorm. De menschheid laat de groote ideeën, waarmee dichters en wijsgeeren eenmaal haar geest hebben bevrucht, niet meer los en streeft moeizaam en volhardend naar haar verwezenlijking. Talloos mo gen de mislukkingen zijn, ten slotte is het succes van zooveel volharding verze kerd'. Het is, of een natuurwet zich in deze ontwikkeling van droom tot werke lijkheid openbaart. Utopia noemt de dichter het ontwerp van zijn verbeelding. Utopia, dit beduidt: Nergensland. Uit zich in dezen naam niet het pessimisme? Het eiland van geluk, het bestaat niet. Het is nergens. De verbeelding schept het als een troost voor de bittere werkelijk heid. Utopia bestaat niet, evenmin als Ame rika bestond voor de oude wereld. Slechts vage vermoedens leefden er bij fantas ten en dichters, dat daar ergens een over zijde moest zijn van den onafzienbaren oceaan. Toen kwamen de pioniers. Kloe ke zeevaarders, mannen van het ver stand en de daad. En Columbus ontdek te de overzijde. Zoo zijn ook thans, eeuw na eeuw, de pioniers bezig om den weg naar Utopia te zoeken en eenmaal zal ook hun stre ven worden beloond met de zekerheid, dat Nergensland Ergensland is. Er is geen tegenspraak tusschen ver stand en verbeelding. Juist de verstandige mensch houdt den droom vast en be steedt als zijn verstand aan 't doel, hem praktisch en technisch te verwezenlijken. H. G. CANNEGIETER. Men schrijft ons: De lezingen van de architecten de Ble Leuveling Tjeenk en Komter hebben wel bewezen dat er belangstelling is voor dit vraagstuk in pnze gemeente. Lang heeft dit ontbroken. Toen jaren geleden het Naaldenveld bebouwd zou worden liep de Protestantenbond in Haarlem vol met protesteerenden, maar Bloemendaal werd niet wakker. Toen daarop de omgeving van de Brouwerskolk zijn asfaltweg zou krijgen, was er weinig meer belangstelling voor het meest waardevolle dat Bloemen daal bezit, het natuurschoon. Maar de achteruitgang van het land- schapsschoon, zoowel in 't Naaldenvld als bij de Kolk door een bebouwing wel ke naar terreinen met minder natuur schoon afgeleid hadden moeten worden en door een terreinbehandeling welke onjuist is geweest, ook in zijn détails, hebben vele Bloemendalers doen schrik ken en men vreest dat de bestaande plan nen tot bebouwing van het einde van de Zeeweg eveneens tot te groote schade van natuurschoon zal leiden. Ik schrijf expres „te groote schade". Want iedere verkeersweg, iedere bebouwing, hoe sim pel ook, doet schade aan het natuur schoon. En de eischen van het toenemend verkeer en toenemende bevolking kun nen nu eenmaal niet genegeerd worden. Het gaat er om en als we het goed be grijpen is dit ook het standpunt van de Afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging, welke zich nogal actief verzet tegen het één en an der, de bebouwing en wegenaanleg op zoodanige wijze plaats te doen hebben, dat zoo weinig mogelijk natuurschoon gé1 schaad wordt in het belang van deze be bouwing en in het belang van de bewo ners, van zomergasten, logee's, toeristen, Zondagsmenschen en alles wat er naar snakt op vrije uren ook eens wat ongerep te natuur te zien. Over het belang hier van behoef ik gelukkig niet meer uit te weiden, het wordt gelukkig algemeen in gezien. Een voorbeeld van wegenanleg, waar bij natuurschoon zooveel mogelijk ont zien werd is de Zeeweg. De toenmalige adviseur van de Gemeente heeft hieïbij de hoogten zoo weinig mogelijk afgegra ven, de laagten zoo weinig mogelijk opge vuld, groote hoogten en diepten gemeden. Het resultaat was een slingerende duin weg waar het duinlandschap primair was en de menschelijke techniek slechts schoorvoetend ingreep, alleen waar het moest. De ontwerper cijferde zichzelf als mensch weg en gaf voorrang aan het be staande en het resultaat was de mooiste weg van Europa als we de Alpen-passen uitzonderen, want ook daar was men ge noodzaakt door het bergachtige terrein voorrang te geven aan het bestaande. Van geheel andere opzet was de we>- genaanleg in het Naaldenveld en in de "omgeving van de Brouwerskolk. In het Naaldenveld werden 'bestaande kleine nafu"^mon_uraenteo als de Primu labeek niet ontzien, op het oogenblik is het er een mestvaalt. Het fraaie duinlandschap met duinwei den is er geschonden, terwijl terreinen welke in de omgeving liggen en welke voor bebouwing even geschikt waren, zoo niet beter, nog onbebouwd liggen. Bij de Kolk ligt een asfaltweg met de daarbij-behoorende onrust van het verkeer, vlak bij een rustig intiem plekje, één van de weinige duinmeren die we hadden, terwijl de Zanderijvaart als aan gewezen lag om het verkeer onder de be staande spoorbrug, zonder dat een extra viaduct noodig was, naar den Zeeweg te leiden. Van plan-economie gesproken. En om het onheil goed te voltooien plaatst men, de in de toekomst kaarsrechte Oos- terijksche dennen teegen de schilderach tige grove dennen, weke zoo'n windkruïn hebben en het landschap zoo verfraaien. Het bijna rechte begin getuigt ook al niet van veel smaak en als we de foto's van de vroegere situatie en de huidige naast elkaar bezien, op hetzelfde punt genomen, zien we dat hier veel verloren is gegaan. 't Is geen wonder dat in Bloemendaal huizen leeg staan en het er, vooral >- ",- vacantiemaanden opvallend stil is. Vri'- wandeling is er weinig of niét, wat er aan natuurschoon is, is doorsneden door asfaltstrepen met de geuren en geluiden die er bij hooren. Komt men echter op Texel, bij Bergen, op Voorne, Schouwen, Walcheren, zelfs ln het afgelegen Zeeuwsch-Vlaanderen, dan zien we allerwege wielrijders, wandelaars, pensiongasten en kampeerders. Ze bren gen er hun geld en de middenstand heeft het druk. Op het provinciaal Landgoed bij Bakkmn en in de Staatsbosschen bij Schoorl worden door ambtenaren wande lingen geleid voor pensiongasten, wordt hun geleerd voorzichtig te zijn met vuur, geen papieren achter te laten, geen zeld zame planten te plukken. In den winter worden die vooruitgaan de streken dienstbaar gemaakt om db groote werkloosheid te lenigen. In de staatsbosschen op Texel en bij Schoorl, op het Provinciaal Landgoed in Noord-Hol land werken een zeer groot aantal welke anders werkloos zouden zijn. Ze planten bosch in de duinen, wat absoluut niet beteekent dat er landschapschoon ver nield wordt. Duinbebossching is het compromis tus schen den eisch van werkverschaffing ZONDAG 7 JULI. Ned. Herv. Gemeente Bloemendaal. 10 uur voorm. Ds. J. C. van Dijk Ned. Herv. Gemeente Overvieen. 10 uur voorm. Prof. Dr. P. W. A. Korff, Hoogleeraar te Leiden. Ned. Herv. Gemeente Santpoort. 10 uur voorm. Prof. Dr. G. A. van den Berg van Eysinga. „Meer dan geld" 2 Kron. 25, v. 9. Doopsbediening. Extra collecte voor de kerk. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort 10 uur voorm. Ds. H. E. Beker, Haarlem. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heerenstr. TÜ130 uur. voorm. Ds. G. J. Duijvendak. Gereformeerde Kerk te Bloemendaal 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard. 5 uur nam. Dezelfde. Nederl. Protestantenbond afd. Bloemend. 10.30 uur voorm. Ds._ G. Westmijse, Rot terdam, ond. ,',Een scheut olie bij kwijnende zléïelampen". Math. 25:8. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband. Wüstelaan - Santpoort. 10 uur voorm. de heer K. v. d. Berg. 5 uur nam. Dezelfde. Geref. Kerk (H.V.) Oude Groenmarkt 20 Haarlem. 10 uur voorm. Ds. J. v. d. Woude van Hil versum. 5 uur nam. Dezelfde. In de voorzaal: 10 uur voorm. Kinder- dienst. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband Brderodestraat 31 - Zand voort. 10 uur voorm. Ds. P. v. d. Vloed. Eglise Wallonne Dimanche 7 Juillet. 20 h. Service et Sermon. Mr. Ie pasteur E. Mahien de Delft. 3e Collecte spéciale -pour l'Eglise. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan (Kinheimpark). Zondag 7 Juli 10.30 voorm Gez. H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament v. 2.30 tot - 5.30 nam. Gelegenheid tot me ditatie ook voor belangstellenden. Woensdag 10 Juli 8 uur nam. Comple ten en Lof. Donderdag 11* JüTT 7,25 uur voorm Ge- sproken H. Mis. Tusschen 11 en 12 uur Huwelijksinzegening door Z.H. Eerw. Mgr. Dr. A. G. Vreede. eenerzijds en den eisch van natuurbehoud en gelegenheid tot vrije wandeling ander zijds. Wie er nog aan twijfelt ga eens zien. Het plan van de gemeente dat door den raad reeds aangenomen is, maar waarvan we alleen maar mogen hopen dat het doorGedeputeerde Staten ver nietigd zal Wórden, is volkomen in de lijn van de veranderingen in het Naal denveld en bü de Brouwerskolk. Het toont geen eerbied voor het be staande, het opent de mogelijkheid tot verdere uitbreiding en tot den aanleg van 'n boulevard naar IJmuiden, wat voors hands overbodig is en veel vernietiging van landschapsschoon met zich brengt. Wenscht mén een verbinding miet IJmuiden, laat men dan eens beginnen met een fietspad en als dit niet afdoende is laat men 'dan 'n smallen duinweg aan leggen in den geest van den Zeeweg. Blijkt verbreeding noodig dan kan dit later weer. Een boulevard is goed voor snel heidsmaniakken en voor lintbebouwers. Men zie maar eens welk een landschaps vernieling er in de Belgische duinen Is gepleegd met boulevards en hoe leelijk het onvermijdelijke korte stukje is ten noorden van Zandvoort, vergeleken met den Zeeweg. En wie het niet ziet heeft blijkbaar nog te weinig rondgekeken in de natuur om het aan te voelen en doet goed zijn oordeel maar tot later op te bergen en late meer deskundige landschaios- aestetici oordeelen, zoodat er geen on heilen plaats hebben, die later niet meer hersteld kunnen worden en waarover het nageslacht niet malsch oordeelen zal. 'V-,'-.,, - Een oplichtersbende van vijf personen gearresteerd. Het is de politie elders gelukt de hand te leggen op 5 personen, die deel uitmaak ten van een oplichtersbende. Thans heeft onze Bloemendaalsche politie hierbij een zesden deelgenoot, een zekere H. H. kun nen aanhouden, die zich voor penteeke- naar en kunstschilder uitgaf. o Christelijk Lyceum. Voor het Christelijk Lyceum slaagden in de vorge week: Pim v. Monsjow, Aafke Marmelstein, Piet v. Marken. Piet Rot en Ella Heinsius voor het Kopje: Nelly Rot en voor het Kennemer Lyceum Nora Kremer, allen leerlingen van de Christe lijke school, voor L.O. en U.L.O., alhier. o Donderdag 27 Juni maakten de leerlin gen der Chr. Mulo-school een uitstapje naar het eiland Voorne. De reis werd ge maakt per trein naar Vlaardingen, per boot naar Den Briel en daarna met vijf Janpleziers over Oostvoorne en Rockanje. In den Briel werd de toren beklommen en de kerk, met de gedenkramen, de Ncor- derpoort en het Vrijheidsbeeld bezichtigd, terwijl in Rockanje een paar uur op het mooie strand werd doorgeracht. Htet prachtige zomerwteer werkte mee om dit uitstapje heel goed te doen slagen. Agenda Bioscopen. Luxor Sound-Theater: ,,De schaduwen van den misdaad". Rembrandt Theater: „Frühlingstimmen". Cinema Palace: „In de schaduwen van Sing Sing. Kapsalon Truus Kohier. Wij waren in de gelegenheid dezer da gen eens een kijkje te nemen in de nieuw gerestaureerde kapsalon van Truus Köh- ler, géiégen aan de Bloemendaalscheweg, ingang Zomerzorgerlaan. De salon, die vroeger boven was, is nu gelijkvloers. Het bedrijf maakt een degelijken en gezelligen indruk. Een knusse wachtkamer veraan genaamt het washten en de goede roep welke Truus Kohier reeds jaren geniet zal gezien het billijke tarief, ongetwijfeld onze dames aanleiding geven, nog meer dan vroeger, van deze salon gebruik te maken. Natuurhistorische Vereeniging. De afdeeling Haarlem en Omstreken houdt op Vrijdag 5 Juli een avond-excur sie naar Thijsse's Hof, onder leiding van den heer H. Boting. Samenkomen 7.30 uur 's avonds ingang Thijss's Hof, Bloemendaal. Fietsenstalling gratis. Ingekomen personen. S. de Vries, Waldeck Pyrmontlaan 22, Overveen; A. Laduc, Leidschevaart 12, Vogelenzang; J. H. van Pol, Zijlweg 20, Overveen; A. W. Haks, Prins Maurits- laan 102, Overveen; S. P. Greschner, Bloemendaalsclïs straatweg 123 li, Sant poort-Station; J. Piek, Prins Mauritslaan 111, Overveen; Wed. E. Kieviet geb. Struijk, Prins Hendriklaan 108, Overveen. H. Wijtkamp, Kinheimweg 91 boven, Bloemendaal. Burgerlijken Stand. Bevallen: Geene. Ondertrouwd: A. C. Domhof en M. G. Lieftinck; R. A. Kuin en J. S. F. van der Bijl; G. T. C. Kroon en J. Kruize; J. P. van Tongeren en A. W. M. L. Kleiböhmer. Getrouwd: G. H. J. van der Veldt en G. C. Lensen. Overleden: A. H. Buhrs, 60 j. Nieuwe Telefoonaansluitingen. Abbe von Reeken A. M. van; Dreef 92, Heemstede. Bakema Jr. F. W. tandarts, Wüste laan 92, Santpoort. BergBrinkman Mevr. C. J. v. d. Engelsstraat 21. Blitz Ido L., Johan Vermeerstr. 14, Heemstede. Boon J. P., Direct. Bureau Wijsmul ler, Willem de Zwijgerlaan 19, Sant poort. Cobelens A. G., Ajour en Plisseerin- richting en Manufacturen; Dr. Leydsstraat hoek Gen. Cronjéstraat. Chemische Kattenbakken Centrale „Felix", Burgem. Rampstraat 4. Engelenberg W. B. Leidschev. 312. Könhke Mej. M., Verloskundige, Rijksstraatweg 254. Gecomb. OnderhandsbedrijfVeld- laan 57, Aerdenhout. Sluys' Vleesch- en Veehandel N.V. v.d. op te nemen na de vermelding van het telefoonn. 16160 de num mers: 14337 Kruisweg 53. 15470 Heerensingel 3. 14026 Glashandel en Industrie „Lux" v.h. H. W. Hemmes, Sehoterweg 69 zw. 26754 Heringa J. A„ Directeur N.V. Techn. Mij. Heringa en Wüthrich, Specht laan 11, Aerdenhout. 29285 Ridder C. de Jan v. d„ Bergstr. 76, Heemstede. 13184 Rol R. Timmerman en Aannemer, Wijde Geldeloozepad 3. 26764 Winterink B)!#., Herman Heijer- manslaan 10, ^ïfogmstede. 29372 22748 14105 29270 22815 14297 14413 14096 22897 26721 Fotosalon „Focus". Door de Redactie van het Ned. Foto blad „Focus" wordt een fotosalon georga niseerd in de zalen van „Arti et Amici- tia" te Amsterdam van 1430 September a.s. Dit jaar hebben alleen buitenlanders recht van inzending. In het Eere-comité voor deze expositie heeft o.m. zitting de her L. E. W. van Albada, Generaal-Majoor b. d. Bloemen daal. Het Nieuwe Schouwtooneel. Het Nieuwe Schouwtooneel zal van 16 October af in het Rika Hopper Theater opvoeren ,,De Onderwereld", een film revue in veertig tafereelen door S. de Vries Jr. en Jan Lamers en van 26 No vember af „De Vreemdeling", tooneelspel in vier bedrijven door Antoon Coolen. Voorts zal het Nieuwe Schouwtooneel in studie nemen „Het sterke geslacht" (The dominant sex) en „The Old Ladies" door Rockney Ackland,, twee tooneelstukken, die momenteel in Londen worden opge voerd. UIT FILMLAND. De Warner Bros studio's leggen een on gekende activiteit aan den dag, teneinde voor het komende seizoen een zeer sterk product uit te kunnen brengen. Diverse nieuwe sterren, regisseurs, ca mera-men etc. zijn onder langdurig con tract geplaatst. Een der grootste veran deringen is wel het toevoegen van de Cosmopolitan-productie, wier films in de toekomst ook door Warner Bros zullen worden uitgebracht. Hieronder volgen eenige bijzonderheden betreffende de te verwachten Warner films. De populaire komiek Joe E. Brown, die na DE ZESDAAGSCHE en CIRCUS CLOWN zich in de rij der eerste spelers heeft geplaatst, maakt voor Warner Bros minstens 3 films t.w. ALIBI IKE (Een sportfilm), BROADWAY JOE, waarin hij de rol vervult* van theater-directeur, en in de film EEN MIDZOMERNACHTS- DROOM, vertolkt hij de rol van Flute. De meer en meer op de voorgrond tre dende „He Man" James Cagney kan men IN ZWART BLAUW GRIJS IERS Flat Open tweezitter f 1250. Coach 2-deurs f 1200. Sedan 4-deurs f 13SO. Cabriolet 4 o/d k, f 147S. Agentschap voor Haarlen en Omstr. REM. lEillll Wagenweg- 74 Bloemendaalscheweg 52 - 54 bewonderen o.a. in DEVIL DOGS OF THE AIR, een film, die een kijkje geeft op het Amerikaansche Luchtvlootleven, en SLIM met Pat O' Brien. De kroon op zijh werk is echter de film G-MEN (Staatsvijand no. 1), die zich, zooals de titel reeds aan duidt, afspeelt in de strijd tegen de Ame rikaansche gangsters, en waarvan de ge- heele buitenlandsche pers vol lof is voor Warner Bros en Cagney. Ook speelt hij in MIDZOMERNACHTSDROOM de rol van Bottom. Gezien het succes van Golddig- gers 1933 heeft Warner 'n nieuwe GOLD- DIGGERS gemaakt, onder regie van Bus by Berkeley met Dick Powell, Gloria Stu art, Adolphe Menjou, Glenda Farrell, Frank Mc Hugh etc. De scène met de 70 vleugels en vooral de LULLABY OF BROADWAY zijn verbazingwekkend van techniek en mede dank zij het populaire lied van dien naam, gespeeld door het beroemde orkest van Leo F. Forbstein, is met deze scène het toppunt op dit ge bied bereikt. EEN VERSTANDIGE VROUW. De basis, waarop Kay Francis, de be kende filmactrice, haar financiën beheert, maakt het mogelijk, dat ze onbezorgd kas leven. Ofschoon ze zich niet over haar financiën uitlaat, staat het wel vast dat Kay, die de laatste jaren veel geld verdiend heeft, rijk is. Wanneer ze haar gelden solide belegd heeft, is ze wel één van de rijkste vrouwen in Hollywood. Geen actrice leeft minder pretentieus dan Miss Francis. Na een kort verblijf in een mooi groot huis, vier vijf jaar geleden, ver huisde ze onverwacht naar een kleinere woning, die niet meer dan zeven kamers bevat en daar is ze gebleven, ondanks haar vooraanstaande plaats, die ze thans bij de film inneemt en ondanks, dat haar salaris sedert dien meer dan verdubbeld is. Voor auto's geeft ze ook niet veel geld uit. Ze rijdt een Ford, een nieuwe, omdat haar andere wagen niet meer deugde en te veel aan onderhoud kostte. Kay heeft openlijk erkend,' dat ze er steeds naar streefde haar carrière zoodanig uit te buiten, dat ze onbezorgd de toekomst kon tegemoet zien. Ze belegde haar geld niet in huizen, bezit geen zwembassins, jachten of rijpaarden. Van juweelen houdt ze niet Haar .smaak op het gebied van kleeding is eenvoudig doch effectief. Ze wordt als de best gekleede vrouw beschouwd in Holly wood, doch niemand heeft ooit beweerd, dat ze tevens het duurst gekleed gaat. Dat maakt natuurlijk een groot verschil. Haar eenige buitensporige uitgave is rei zen. Van reizen houdt ze bijzonder veel hetzij per trein, per boot of per vliegma chine. Zij heeft meer gevlogen, dan ze zich kan herinneren. Te Parijs, Weenen, voelt ze zich evengoed thuis, als te New- York of Hollywood. Wat ze aan rente ont vangt van haar kapitaal is ruim voldoen de om te reizen zoo dikwijls ze verkiest. In haar nieuwste film voor Warner Bros, „Stranded" vertolkt Kay de rol van se cretaresse bij een reisbureau. De vragen, die haar door reislustigen om informatie worden voorgelegd, weet ze alle te beant woorden. zooda ze haar rol bijna niet be hoefde te raadplegen. Kay is thans niet ta Hollywood. Zooals wij reeds onlangs meldden, is ze op reis naar Europa en amuseert zich uitstekend. Ze logeert nooit in de durrste hotels, chartert geen vlieg tuigen en smijt niet met het geld op een wijze, zooals dat in Hollywood te doen gebruikelijk is. Kay heeft geen conversa tie-zaal, geen bibliotheek of boeken van

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2