&a focA» Melisiag Wapatd I. VAN STAVEREN I I J. E. A. Uflfl 1ULICK CRAMA T. SCHAT ïnzaK-liaaimaciiine 185 EXPOSITIE Ruim Donderdvijiiig laar worden in haarhui Palthe - Almelo Automobielbedrijf „Bloemendaal" Losse Blaadjes ADVERTENTIES DUINLUST-TAX EAU OE COLOGNE Drogisterij W. Scheepstra Rijwielplaatje. HENDRIK Lood- en Zinkwerker, Gas en Waterleiding, Sanitair Alb. Thijmlaan 31 Telefoon 23592 Breiwol en Katoen Kousen en Sokken Wol 30 ct. per knot AFSLAG P. J. KOK Zoon Jan Geijlvoet Jr. Schilderijen en Pastels Heisk de Vries Biosmendaaiscne straatweg 8 OVERTOLLIGE HAARGROEI C.. IS II IR Q II S C IHI verkocht, de slijmpillen van Oe erven G. F. fiflefz. Ze zijn bekend als een zacht en uitstekend werkend laxeermiddel, in doosjes v. 40 stuks voor 35 cent 1 Gierstraat 3 Gereden wordt met de bekende Singer-Taxi Telefoon 's morgens vöör 8 uur en 's avonds na 5 uur 22198 én van 8-5 uur 22387. Voor deze stadswijk is het agent schap der ververij en Chem. Was- scherij Gevetsigd: Tetierodestr. 40 - Teï. 14492 Voor uw reclame is dit blad het beste object Vraagt inlichtingen bij de ADMINISTRATIE Dr. DIRK BAKKERLAAN 12-16 - TELEFOON 22992 BRANOSTOFFENHANDEL Koudenhorn 10 - Gasthuislaan 54 - Vclscrstraat 31 - Kant. Zakstraat 8 29E JAA DE G< Brokj Opy pk \r Dieneer Kiezel S3» ^JasitlgSa Meneer Giezel kwam thuis, dat is ie zeggen bij het huis waar hij een kamer had, een gemeubileerde zit-slaapkamer met een boekenkast, een opklapbed en een radio. Hij hield de trappers van zijn fiets in, hoewel hij niet harder reed dan een ge woon mensch wandelde, tastte met zijn voet naar de step, hield naast het trot toir bijna stil en trok moeizaam zijn rech terbeen over het zadel heen en stond even later met een gezicht rood van in spanning, op de begane grond. Meneer Giezel was altijd zoo voorzich tig, hij reed liefst op een rijwielpad, en anders vlak naast het trottoir. Hij belde op iedere hoek, en vertrouwde het niet, er mocht soms eens een andere fiets aan komen, dan stapte hij af. Meneer Giezel vertrouwde het doorgaans niet. Hij duwde het tuinhekje open en kwam de tuin in, waar hij zijn fiets netjes neer zette. Dan veegde hij zijn voeten op de mat voor de keukendeur, waar een ge dichtje over vuile voeten opstond en liep naar de kapstok, waar hij zijn hoed, dió samen met hem was opgegroeid, zorgvul dig neerhing. Dan nam hij een doek en veegde zijn schoenen af. Je mocht zeg gen wat je wou, maar meneer Giezel was een kraakheldere man, vond z'n hos pita. „Nooit last van vrouwenbezoek, meneer Giezel was vrijgezel, nooit asch op het tapijt, meneer Giezel rookte niet en je hoefde nooit voor wijn of zooiets ie zorgen, want meneer Giezel was geheel onthouder". Bjj de deur van zijn kamer gekomen veegde hij z'n voeten nogmaals en draai de ae kruk om. Dan haalde hij zijn pan toffels naast de boekenkast vandaan en zette z'n tasch met wiskundige zekerheid ervoor in de plaats. Ja, meneer Giezel was wiskundeleeraar. Dan trok hij z'n broekspijpen op, die normaal niet verder kwamen dan vijftien centimeters boven de grond, en die rond en nauw waren, zette zich neer op zijn ligstoel en nam een aanvang met het los maken van z'n hooge schoenen. Meneer Giezel's eerbiedwaardig gezicht werd rood van het gebukt zitten en aan iedere zijde van zijn smal voorhoofd zwol een dikke ader dreigend op. Na verloop van eenige minuten stond hij op. Zijn twee schoenen in de linkerhand en met de rechter be tastte hij zijn rug. In deze houding hep hü naar de deur en plaatste zijn schoenen in de gang. Werktuigelijk pakte hij z'n kamerjas waarvan de ellebogen als het hoofd van een haarlooze heer glommen vanwege de ouderdom, trok het aan en kwam de kamer weer binnen. Meneer Giezel nam het avondblad dat de hospita op z'n bureau gelegd had en nam weer plaats op de ligstoel. Hij vouwde de krant open en liet z'n oogen gaan over de kolommen. Eden reist, H'tler spreekt .Volkenbond verhuist, Rede van Laval Och, het in teresseerde hem niet en hij sloeg een blad om. Huiselijke twist, Dronken achter het stuur, Nlcotineverg'ftiging. 't Was de menschen hun eigen schuld Moesten ze maar niet trouwen, drinken rooken. Autobotsing, wielrijder gedood. Meneer Giezel rilde en sloeg een blad om. Zou hem n>et overkomen hij leef de ideaal zoo voorzichtig als hij leef de niemand, in z'n eten en drinken, op de wegHij rookte niet, nee hoor, niks van dat alles. Wat zou hèm nu nog kunnen doen sterven? Ouderdom alleen, voor niets anders was hij vatbaar. Hij leest verder. Radio-programma. Pa rijs 5.20. Orgelsolo's van Bach, afgewis seld door Bach-trio. „Kon ik wel aan zet ten". Meneer Giezel stak de stekker in 't contact en draaide naar Parijs, kwam langs Luxembourg en hoorde nog net: „I love you", 't Bloed steeg meneer Gie zel naar het hoofd en draaide vlug ver der. „Bah, als ze dat nou óók nog muziek noemen. Jes een jasband" hij grin nikte voor zich uit om zijn eigen geestig heid. Ja, meneer Giezel kon nog grinne ken! En dan die liefde der bij altijd!" Een schok van zaligheid ging door hem heen. „Prélude van Bach" murmelde hij zacht, met de oogen dicht. Hij vouwde zoo geruischloos mogelijk de krant dicht „Die muziek bleef bestaan, ue klassie ke muziek, maar die schreeuwgeluiden bah., die dingen werden eens gespeeld en je hoorde ze niet meer. De menschen dansten erop, moest verboden worden. Oh! hoe durfden ze". Hij vouwde z'n handen in verrukking over de borst. „Enorm, wat een vingervlugheid heeft die geniale organist.! Van hoog naar laag en van laag naar hoog alsof ze op de toetsen aan 't knikkeren zijn. Dat is pas kunst!" Een bescheiden klopje op de deur. „Binnen". De hospita stond in de deuropening in stemmig zwart, de japon tot de hals toe gesloten, en met een knotje op het ach terhoofd. Meneer, de tafel is gedekt". „Jawel, juffrouw Bonge, ik kom dade lijk". De deur werd gesloten. Meneer Giezel stond op, liep naar de waschtafel en waschte z'n handen. Hij bleef nog even in verrukking bij de radio staan, trok den stekker uit het contact en ging naar beneden. Na het eten kwam meneer Giezel bin nen en pakte z'n actetasch. Hij haalde er een paar bundeltjes papier uit en zette z'n tasch tegen 't bureau, dan nam hij plaats op een kruk en ontstak een sche merlampje. „Ziezoo. Nu zullen we eens zien hoeveel onvoldoenden er vallenExtra voor ze uitgezochtmoeilijke som men, heb er zelf meer dan een kwartier op ieder zitten peinzenzullen me wel verwenscht hebben". Dit alles zei meneer Giezel langzaam en zachtjes, voor zichzelf. Hij vouwde 'n bundeltje papier open en pakte zijn roode potlood. „Nou, noudat rooie gebruik ik meer dan dat blauwemaar het blauwe is ook voor voldoendenen die zijn er zooveel nietO de punt is der afik zal hem wel even slij pen". Hij pakte een puntenslijper uit een laadje. Een mes gebruikte meneer Giezel nooit. Hij was voor ontwapening. Hij knipte z'n nagels nooit, hij vijlde ze. Vanwege de ontwapening. Meneer Giezel bezat ook geen zakmes. Ziezoo, dat is alweer klaar" en op een papiertje wierp meneer Giezel het slijp sel in de papierbak. „O ja!dat is èh.. juist ja die had willen afkijkenmeteen maar'n half geven, bedriegen is 't ergste wat je doen kan, en dan vooral als je dat een leeraar doet. Schande!" „De volgendehè, gelukkig, eerste som foutde tweede taalfouten en de methoden verkeerdde derde heeft-ze niet. Nou eene twee plus. Wie nu?.... o ja, Piet van der Meer, die vervelende knul. Nee maar, wat is dat nou. ik kijk toch mis hoop ik.hè, dat kan toch niet, hij heeft de eerste goed, nee toch, ik vergis me toch hoop 'rnee, ik vergis me toch niet, nee hoor, definitief goedwacht eens even, is er niet op aan te merken? Even zien. ...ja, hij schrijft nogal smerig.... even op zü leggen, die moet afgekeken heb ben afijn, laat ik er maar onder zet ten: onleesbaar.... ziezoo, dat staat er". Meneer Giezel nipte even aan zijn glaasje ranja. „Die van der Meer is toch feitelijk een akelige, onhebbelijke jongen, die zit in de 4e klas, al eens met een meisje gezien, loopt vlak bij school te rooken, nee, die moest maar een twee hebben.'k zal er onder zetten: hoe durf je zooiets een leeraar in de handen te stoppen. Hoe durf je! Ziezoo, o, het slaat al 9 uur, ik ga maar naar bed. De rest komt morgen w.?l". „Ik geloof dat er geklopt werdja! Binnen". „Meneer, hier is uw warme kruik". „Dank u, juffrouw Bonge, wel te rus ten". „Goedennacht meneer Giezel". Meneer Giezel stond op, deed de blaad jes in z'n tasch, zette z'n tasch naast ae boekenkast en sloot zorgvuldig de gordij nen. „Toch wel goed, dat ik altijd de gordij nen dicht trek, de menschen mochten me eens zien, in m'n overhemd bijvoorbeeld, hoe onzedig zou dat zijn, ik zou wel eens aanstoot kunnen geven, hu!" Meneer Giezel huiverae ervan. HÜ deed zooals iedere avond: hü poetste z'n tan den, evenals 's ochtends en 's middags. „Hygiënisch". Hu waschte z'n gezicht en z'n handen. Dan scheerde hü zich. „Bah! Dat akelige mes, zou er niets op te vinden zün om je zonder mes te sche ren? Het is toch diep en diep treurig, dat je als eerzaam man van zoo'n moord werktuig gebruik moet maken!Diep en diep treurig!" Zoo spoedig mogelük borg hü z'n ba kelieten veiligheidsscheerapparaat weg, en begon zich verder te ontkleeden. Meneer Giebels ontkleedde zich altüd haastig. „Het is toch schande, dat je je uit moet kleeden. Ik zal in 't vervolg m'n pyama onder m'n kleeren aandoen, dan ben ik tenminste altüd zedig gekleed. Dan hoef ik mü niet bang te maken dat iemand mü in m'n overhemd ziet staan, of erger nog, in m'n borstrok met lange mouwen.wie zou mü nu feitelük zien, maar ja, je kan toch nooit weten nee, je kan toch nooit weten". Meneer Giezel verborg zich achter een kamerscherm, om zun broek uit te trek ken, schoot haastig zün pyama aan, keek vervolgens schichtig over het scherm om te zien of er soms iemand vanuit een ver borgen hoekje naar hem gluurde en kroop onder de dekens. „O ja, m'n avondgymnastiek, zou ik haast nog vergeten" Meneer Giezel ging recht op in bed zit ten: „Inademen, handen boven het hoofd, handen züwaarts, uitademen. Ik heb er toch maar goed aan gedaan dat kamer- ^onerm te koopen. Handen naar achte ren, inademen, handen naar voren, uit ademen". Meneer Giezel ging weer liggen. „Wat zou mü nu kunnen deren, niet getrouwd, drink niet, eet matig, rook niet ben voorzichtig, hygiënisch en doe och tend- en avondgymnastiek. Ja wat k&n mij nu deren, niets toch zeker, niets!" „Je hebt wel andere menschen.... die Piet van der Meer büvoorbeeld.die snotneus.... een jaar of zeventien.... loopt al met meisjes. Vrouwen, bah, de Pvan de gemeenschapDie snotneus rooktmisschien drinkt hü wel 'ns. ja natuurhjk drinkt-iekan je wel nagaan, iemand die al zoo in-en-in be dorven is, is tot alles in staat." Meneer Giezel wond zich op bü deze gedachten, dan plotseling zei hü half luid: „Nou, 't is toch zeker maar goed, dat ik hem een twee gegeven heb". Meneer Giezel dacht verder: „Ja, en daar. heb je van die snotneuzen, die zoo'n jaar of 6, 7 en dikwijls al kor ter van school af zün, hè, die verloven zich, bah! Twee jaren later zün ze ge trouwdsnotneuzen van zeven- en acht en twintig". Meneer Giezel's lippen krulden zich van minachting. „Hij was acht en dertig en leefde toch maar ideaal", en bü deze liefelüke ge dachte ging mijnheer Giezel sluimeren hü sliep in, hij sliep vast! Toen was hü net een gewoon mensch, alleen hij snorkte niet, daar had hü zich op getraind. Pr. Ziezoo, ik ben voorzien Van 't nieuwe rüwielplaatje. Dat ding, zoo lucratief Voor het belastinglaatje! Het heeft dit jaar precies De vorm van een rijksdaalder, Maar 'k deed een slechte koop, Want zie eens: ik betaald' ei- Een harde zilv'ren voor En 'k kreeg een koperblikkie Van weinig waarde, hoor! 't Is prachtig potverdikkie! De Nederlandsche leeuw In 't genre: beer-op-sokken Staat er op afgebeeld. Moest 'k daar een riks voor dokken? Van vreugde slaat het beest Wat platvoets aan de huppel; In d'opgeheven klauw Draagt het een gummi-knuppel! 't Is duid'lük wat 't beduid,: (Het is geen loos bedreigen!) „Wanneer je niet betaalt, Dan zal ik je wel krügen!" Hoe 't zü ik heb er een, En 'k ga het rap monteeren. De fiscus mag gerust Mün rijwiel controleeren! Het nieuwe doet ons weer Een jaartje rustig rüden; En 't oude? Daarmee gaan We T.B.C. bestrijden! Stuur 't naar 't bekende adres Wanneer men 't niet komt halen. Als iedereen dat doet Dan vormt 't kapitalen! Laat het in geen geval Dë vuilnisbak in glüden, Maar doe een nuttig werk, Dan zult ge prettig rijden! XANDER. Breedeweg 5, Amsterdam (O'.). Door Gods goedheid wer den wij verblijd met de ge boorte van een zoon A. S. van Riesen M. J. van Riesen-Slappendel Bloemendaalschezv. 131 BloemendaaJ voor alle soorten In zwart, jaeger en grijs vanaf van 100 gram volgewicht Het beste en voordeeligste adres sinds 1875 Kleine Houtstraat 79 Gen. Cronjéstraat no. 43 Bloemendaalscheweg 105 Echte duinaardappelen per 25 kilo 6V2 cent per K.G. Kweekerij „De Omval" Overveen Malse soepkippen 30 ct. per pond Braadkuikens vanaf 45 ct. p.stuk Eendvogels wild of tam 75 ct. of f 1.p. gtuk Braadkippen van 90 ct. per stuk Telef. 17090 Zijlstraat 23 le klas merk, voor- en achterui- werkend, g'oednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538.Reparatie met 1 jaar garantie. ie^'ere Zondag v. 10-1 u.v.m. „SINNEVELD" Santpoort-Station. TCïuidtto&tje**,,» MEVR. v. PELT—LUCAS Planeetk. Zijlweg 25 b. d. Zijl- brug. Dag. van 10-10 uur. Ook schriftelijk of op foto. Alleen TEEKEN- EN SCHILDERLES door Henk de Vries, Bloemen- daalschestraat 8, „Sinneveld" Santpoort-St. C. VERWEY Waldeck Pyrmontstraat 1 a b. d. Brouwersvaart. Het goedkoopste adres voor alle soorten schilderwerk. Vraagit prüsopgaaf. 'n VAKKUNDIGE Permanent Wave, onze specialiteit, f 5.— met garantie. Bosvan den Enden, b.h. Postk. Bloemen- daal. Tel. 22386. Gez. eenvoudige SLAAP KAMER in Bloemendaal of Overveen. Br. no. 285 bur. v. d. blad Bloemendaal of O-verveen KLEIN HUIS OF WONING te huur of te koop gevraagd. Br. onder no. 283 bur. van dit bi. Te SANTPOORT STATION in kl. gez. op g. st. een deg. pens. aangeboden m. gr. gest. z. st. balcon str. w. desgew. m verpleging. Br. no. 284 bu'. van dit blad. Gevraagd 1 September flinke DIENSTBODE v.g.g.v. eenigs" zins k. koken, in gezin van 4 volw. pers. Goed loon. Iepen laan 70, Bloemndaal. VERLOREN Zaterdagavond in de nabüheid van de Her tenkamp 'n zwarte bontkraag van apenhaar met witzüden band. Tegen belooning terug te bezorgen bü Hotel Duin en Daal (Senator) Herplaatsing- wegens m'sdruk. wordt volgens een specia'e door artsen goedgekeurde methoden, grondig en in den kortsten tijd zonder lidte- kenvorm'ng met blijvend succes verwijderd. Meest modern en hyg. ingerichte salon ter plaatse. M Al S ON „FIGARO" DAMESKAPSALON ZIJLWEG 163 - HAARLEM - TELEF 16487 Een familie van Standing Kiest een Leverancier van Standing Nieuwe Gracht 33 Haarlem Tel. 11288 Het vakkundig en betrouwbaar adres voor Bandage's, Corsetten naar maat e d. s. J. ui der run auigiers verzekerd. De ondernemers: G. E. S1KKENS, Boschlaan 41, Bloemendaal u zich tegen de hitte en koopt een flacon in diverse prijzen (bij elke flacon een flacon GRATIS) verkrijgbaar bij Bloemendaalscheweg 75, Bloemendaal Tel. 22029 en Bloemend. Straatweg SO, Santpoort Sta! ion, Tel. 23554. Alle andere artikelen tegen concurreerende prijzen. TELEF. 10497 Het grootste en modernste bedrijf In BLOEMENDAAL Normale prijzen General Motor Dealer - Vauxhall Bedford truck - Sub-Dealer Bulck PRIMA ENG. en BELG. ANTRAC., GIET- en BRECH- COKES VOOR CENTR. VERWARMING TELEF. 10497 I V; ''''If' BLC Al blijft ver opvoeder mand zich zün kroost leiden. Doel voeding twee van de opvo methode toe juist zün d-erven. Vraagt ren bemoeit hü eigenlük al is men men bewust Men kan soort onder verschillen doel. Somm ken tot wal hun best, iets, wat Maar in be: en de opvoeder Zelfverzek zelf tot moe gen alles en opvattin: thans wat tot voorbeelc ren allang herinneringe latere wens voorbeeld Te .goei deren voor ordelievend schooljaren zichzelf als zien, zooals weest, dan beeld zou aanblik op' het geval beeld gefla aan hun het model maar het dit als den leven Het ideaa leeren strev Gelukt het ideaal te ideale worden, vader of kind zou Zelfverz voor idea! overtuigd schenwaard len zü evenbeeld ze pupille: kinderschi opvoeders teleurstelhi dien zü strüd met zü een Naast staan mislukking beneden levensidea minderwa hun leven zouden ze maken! Zelf waar kinderen kansen, heeft get laten ont- zün: hu: zélf heb

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 4