Mensen Vanaf f 2- A 6. G. m. GIORGIS Zn Riddersfr. 18»Haarlem inzah-Naaimacliine 185 Mag. „DE HUISVLIJT" Predikbeurten Losse Blaadjes. Beschaving. Kunst Sport Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 Creche's Avondschool Jan Geijlvoet Jr. Buiten de Grenzen aan, je nooit van de natuur vervreemden steeds belangstelling toonen voor alles wat groeit en bloeit! De tentoonstelling, die ook Zondag nog geopend was, heeft zich in een druk be zoek mogen verheugen. o JEUGDIGE DIEF. Uit de kleeren van badenden, opgehan gen (de kleedingstukken natuurlijk) in de badcellen van Stoop's bad, werden in den laatsten tijd voorwerpen van waarde w.o. ook geld vermist. Het is de politie gelukt, den dader van deze diefstallen op te sporen. Het bleek een 14-jarige jongen uit Haarlem te zijn, die zich ook schuldig gemaakt had aan diefstal van geld uit ige gemeentelijke badinrichting aan de Kleverlaan. o LOOS ALARM. Dezer dagen werd de brandweer geal armeerd voor een keukenbrand in 'n per ceelaan den Hoogen Duin en Daalschen- weg. Daar aangekomen bleek van brand of onraad geen sprake te zijn. Als we hier met een grap te doen heb ben is ze wel zeer misplaatst. De brand weerlieden zijn vrijwilligers en zaken- menschen. Het is al mooi genoeg, dat ze zich in tijden van igevaar belangeloos beschikbaar stellen en zich losmaken van hun bedrijf. Maar voor aardigheden als deze voelen zij niets. o VEREENIGING HAERLEM. Het bestuur der Vereeniging Haerlem noodigde de leden met hunne dames uit tot een wandeling langs oude gebouwen en wegen van Aerdenhout, onder leiding van mefrouw J. M. Sterck-Proot, op morgen, Zaterdag 14 September, des na middags om 3 uur. Bijeengekomen wordt bij de tramhalte Aerdenhout, waar ook het eindpunt van de wandeling is. De tocht zal ongeveer anderhalf uur duren. o Dr. JAC. P. THIJSSE SPREEKT OP DEN TIENDEN MONUMENTENDAG. De commissie voor den Monumenten dag houdt den Tienden Monumentendag te Enschedé op Zaterdag 28 September. Na de ontvangst door het gemeentebe stuur is de vergadering in het Rijksmu seum „Twenthe". Op de agenda staat o.m.: openings woord door den eere-voorzitter, Commis saris der Koningin in Overijsel, een voor dracht van dr. L. R. Wentholt, hoofdin genieur van den Rijkswaterstaat te Zut- fen over „Waterstaatswerken en Natuur schoon" en een voordracht van dr. Jac. P. Thijsse, secretaris van de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland over: .,De verarming van ons Landschap". Zondag 29 September zal met autobus sen een excursie door het Zuidelijk ge deelte van .Twente gorden ondernomen. O KENNEMER LYCEUM O VERVEEN. In het Kennemer Lyceum te Overveen waren gisteren alle gordijnen gesloten wegens de begrafenis van Ir. A. Stoop te iBloemendaal, den eerbiedwaardigen grijsaard, die voor het Lyceum in den loop der jaren zoo heel veel heeft gedaan. Op het Lyceum terrein heeft tijdens dezen zomer een groote verandering plaats gevonden door de oprichting van een vrij aanzienlijk bijgebouw, evenals het hoofdgebouw gebouwd onder archi tectuur van architectenbureau Eduard Cuypers te Amsterdam, door de aanne mersfirma A. M. M. en D. P, Joustra, Het nieuwe bijgebouw is op tijd klaar gekomen, zoodat al het schoolwerk (in de gewone school en in de afdeling voor meer individueel onderwijs, en in de nieuw begonnen Montessori-afdeeling) alhoewel een week later dan anders, op Woensdag 11 September is begonnen. Ouders en belangstellenden zullen later in de gelegenheid worden gesteld het nieuwe bijgebouw te bezichtigen. Waar schijnlijk wordt ook het publiek in de ge legenheid gesteld dit te doen. Het is mogelijk, dat Zijne Excellentie de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aanwezig zal zijn in een eenigszins plechtigen samenkomst op den 18en Sepember, waarin de Rector, Dr. A. de Vletter, de bedoelingen met het wer ken in het nieuwe bijgebouw zal uiteen zetten. o GESNAPT. Met een variatie op een der vele van Van Alphen's dichtregelen zouden wij zeggen, Jantje zag eens appels hangen. Nu was Van Alphen's Jantje een on schuldig knaapje van zes, mogelijk zeven jaren, maar minder onschuldig waren de drie opgeschoten Jantjes, die een agent van politie aantrof in een boomgaerd aan den Lagen Duin en Daalschen weg. Zij werden meegenomen naar het poli tiebureau, en ontkenden aanvankelijk ook maar eenige aspiratie voor appelgap- pen te hebben gehad. Later echter viel er een door de mand Hun vrienden hadden op den uitkijk ge staan. Er zal hun aan het verstand ge bracht worden, dat gratis appel eten in een boomgaard, zonder toestemming van den eigenaar, onbehoorlijk is. o SPREEKUUR WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De heer Hogenbirk, in de raadszitting van 3 September 1.1. tot Wethouder van Onderwijs en Sociale Zaken gekozen, zal voortaan eiken Woensdag, des middags van 3-4 uur, spreekuur houden in het Raadhuis te Overveen. o ONGELUKKEN OP DEN HOOGEN DUIN EN DAALSCHEN WEG Zondagmiddag omstreeks .5 uur had- aan de beide ,,afloopen" van den Hoo gen Duin en Daalschen weg een ongeval plaats. Bij het Zandgat kwam een 15-jarig meisje uit den Haag te vallen, daar zij de macht over haar stuur verloor. Dr. Immink verleende de eerste hulp (zij kreeg wonden aan lip en handen) waar na het slachtoffer van eigen onvoorzich tigheid per trein naar huis kon gaan. Bij „Beau Regard" stak een 12-jarige jongen per fiets den weg over, zonder zich te overtuigen, of „de kust" veilig was Dit was zij niet, want op hetzelfde oogen blik kwam een wielrijder naar beneden gereden en torpedeerde den jongen. Hier werd Dr. Bos te hulp geroepen. Deze constateerde een rechtersleutelbeen breuk. De jongen is per taxi naar zijn woonplaats IJmuiden vervoerd. g»* o VERLOREN GELUK. De politie heeft een 22-jarige Haar lemmer aangehouden, die onder het op geven van een valsche naam en beroep liefdesbetrekkingen met een dienstmeisje had aangeknoopt. Het was de Haarlemiet echter meer om geld dan om liefde te doen, want toen hij van de argelooze vrijster f 25.en een gouden ring had losgekregen, zag zij hem niet meer terug. Onze recherche is echter bij de pinken genoeg, om - zelfs al weet zij geen naam en geen beroep van een bedrieger - hem op te sporen. Zij ging eens, met het meis je, in Haarlems hoofdstraat flaneeren, en het duurde niet lang of de jonge dame kon den snoodaard aanwijzen, die op een dergelijke ontknoopinig allerminsii gere kend had. Daarvoor voelde hij zich in de sluier der onbekendheid te veilig. Hij zal zich over zijn laag spelletje nader te ver antwoorden hebben! o HET INSTITUUT VOOR LICHAAMS-CULTUUR. Met genoegen constateeren wij de op richting in Bloemendaal, aan de Popel laan no. 3, niet ver van de bushalte Kin heimpark, van bovenstaand instituut „Mens sana in corpore sano". Een ge zonde geest huist in een gezond lichaam. Deze oude latijnsche stelling gaat ook nog in dezen tijd op. Dit instituut beoogt de bevordering van gezondheid en geluk, die het gevolg zijn van het normaal func- tioneeren van de lichaamsorganen, en het aldus man of vrouw in staat te stel len tot veel en goed verken naar lichaam en naar geest. Gewriohts- en rheumati- sche aandoenipeen te voorkomen en te verhelpen vormt een der onderdeelen. Door een praktische voor elk geval be studeerde toepassing van massage, vi bratie en gymnastische oefeningen, o.a. volgens de bekende Zweedsche methode, wordt de goede houding en de zoo wenschte slanke lijn ontwikkeld en a.^^s het aesthetische uitdrukkingsvermogen en de veerkracht van het lichaam ver hoogd. Dit is, naar wij van personen, die dit iijstijuut regelmatig bezgchten weten, ook op gevorderde leeftijd nog te berei ken. De leider, de heer Ko Borsten, oefent, zooals wij ook vernamen, door zijn fijne en hoogstaande persoonlijkheid zelve reeds een weldadige invloed uit. Dat aan het instituut eerst nu nadere bekendheid gegeven wordt, geschiedt om dat de leider, die in den grond een een voudige en naieve' persoonlijkheid is, eerst zelf de overtuiging moest hebben in Haarlem e.o. met zijn instituut in een bestaande behoefte te kunnen voorzien. Het lelsptrogramma en die miassagebe- handeling geschieden volgens de moder ne werkwijzen en met de nieuwste instru menten. Wij voorspellen den heer Bor sten een gestadig groeiend, maar zeer wezenlijk succes. f. o CHR. GEMENGD KOOR. De repetities van het Bloemendaalsch Christelijk Gemengd Koor, dir. Piet Halsema, hebben weer een aanvang ge nomen. Elke Maandagavond om 8 uur In het Jeugdhuis aan den Donkerelaan. Geeft u op als lid. AGENDA. Luxor Sound Theater: „Het Geheim van Evelyn Prentischa". Rembrandt Theater: „Abessinië". Cinema Palace: „Hartedief". Frans Hals Theater: „Rumba". 0 RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe tele foonaansluitingen in 't telefoonnet Haar lem in het tijdvak 5 tot en met 11 Sep tember 1935. 26550 Backer W. P. H„ Luitenant ter Zee, Chrysanthemumlaan 9, te Heemstede. 16348 Bakker W., tabak, sigaren en si- garettenh., KI. Houtstr. 121 zw. 16272 Balm W., Kuiperij en vatenhandel v. Keulenstraat 31. 26549 Bothe Jos. J., Dir. Handelskantoor boekenfabriek en drukkerij, „H.K.B." te Amsterdam, Vondel kade 20. Heemstede. 16268 Domeinen Inspectie der, Parkl. 85 16267 Kuile Ingenieursbureau ter, Hop straat 24. 16342 Pol fam. H. H. J. van de, Midden laan 60. 16271 Weering J. J. van. Oranje Nassau- laan 132, Overveen. o INGEKOMEN PERSONEN. Mevr. E. Blijdenstein geb. Mjijskert, Zandvoorterweg 52, Aerdenhout; W. Op der Heijde, Prins Hendriklaan 108, Over veen; L. H. Enters, Julianalaan 51- mw., Overveen; Mevr. J. Hoogland, geb. van der Schoot, Oranje Nassaul. 121, Over veen; J. Bastiaans, Acacialaan 22, Bloe mendaal; H. J. A. A, M, Prencken, Prins Hendriklaan 114, Overveen; Mevr. R. Rademakers geb. Bartelds, Oranje Nas- saulaan 181. Overveen; J. S. M. de Jong, Rijperweg 6, Bloemendaal; O. P. Ceveke, Koepellaan 12, Bloemendaal; Jhr. P. N, Quarles van Ufford, Bekslaan 32a, Voge lenzang. ZONDAG 15 SEPTEMBER. BLOEMENDAAL. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. H. W. Cre'utzberg, van Den Haag. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard, 5 uur nam. Dezelfde. Nederlandsche Protestantenbond 10.30 uur voorm. Ds. W. Mackenzie, Amsterdam. De Vrije Kaitholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 15 September: Geen dienst. Woensdag 18 September, 8 u. nam. Com pleten en Lof. Donderdag 19 September, 7.25 voorm. Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. de Vlij Mesdagh, van Rotterdam. SANTPOORT. 10 uur voorm. Prof. Dr. G. A, van den Berg van Eysinga. „Gij zult uzelf liefhebben". Lb. 10, vs. 27 slot. Geref. Kerk in Hersteld Verband. Gebouw Bethel, Wüstelaan. 10 uur voorm. De heer K. v. d. Berg, 5 uur nam. Dezelfde. Nederl. Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. Ds. H, E, Beker, Haarlem. HAARLEM. Gereformeerde Kerk (H.V.) Groote Zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 10 uur voorm. Ds. E. C. B. Kok, van Oude Middum. 5 uur nam. Dezelfde. In de voorzaal, voorm. 10 uur Kinder- dienst. Eglise Walloime. Dimanche 15 Septembre. 9 h. 30: Service. 10 h. 30 Service et Sermon, Pasteur P. Ch. Krafft. Collecte speciale pour l'Eglise. 11 h. 45 Service des Enfants. ZANDVOORT. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband 10 uur voorm. De heer Biem Visser. 5 uur nam. Geen dienst. VA KKLE DING M AGAZVN PAARLAARSTEEC1.TEL: 12 8 42 burgerlijke stand. Bevallen: J. M. W, G, van den Heu velHegge d. Ondertrouwd: Jhr. W. Ph, Teding van Berkhout en A. A. G. van Valkenburg; H. W. Welvaart en W. R, A, Visser; P, P, Dorhout Mees en Jkvr. V. G. A, Laman Trip. Getrouwd: A. M. A. H. van Tetering en M. G. Tuinder; H. G, Rupert en W, P. A. M. Neelissen; K. van Giffen en J, J, M, Visser; J. J. P. Beijnes en A, M, W, Schmitz; J. P. H. Nieuwenhoven en E. Smit. Overleden: M. G. van den BroekOt ter, 49 j., overleden te Haarlem; A. M. W. Kouwenhoven, 80 jaar; A. Stoop, 78 j, o gevonden voorwerpen. A. v. d. Laar, Oranje Nassaulaan 112, een das; Ravenhorst, Boschl. 69, Bloe mendaal, 'n bankhamer; F. v. d. Weijden Dompvloedslaan 11, Overveen, een muts; R. Bruin, Damasstraat 1, Haarlem, siga renaansteker; Mevr. v. Eeghen, Bentvelds duinweg 8, Aerdenhout, een armband; Jansen, Pastoorstraat 22, Santpoort, da messchoen; Warmendam, Vogelenzang- scheweg 180. Vogelenzang, een shawl; Schoorl, Alb. Thijmlaan 39, Bloemendaal, een rozenkrans; H. C. v. d. Stadt, Kleine Houtstraat 136, Haarlem, een fox-terrier; W. Nieuwpoort, Zomerzorgerlaan 38, Bloemendaal, een portemonnaie; C. de Vries, Waldeck Pyrmontstr. 61, Haarlem, een rozenkrans; v. d. Pol, Zijlweg 267, Haarlem, een broche; E. Ruiten, Oranje straat 6, IJmuiden, een damestasch met inhoud. O Eén staat is er in Europa Waar thans ieder over spreekt: 't Is het land van Mussolini, Die daar „lust in oorlog" kweekt. Abessinië beschaven Is het hoofddoel, naar hij zegt. Vrijheid brengen aan de slaven, Want die hebben 't daar zoo slecht. Daarom wil hij moord en doodslag, En "t verwondert ons geen zier, Dat is bij beschaafde volken Al sinds jaren de manier! In Amerika, daar ziet men 't Wel al te zaak'lijk aan, Want daar heeft een omroepleider Onlangs nog 't verzoek gedaan Een verslag te mogen geven Hoe die oorlog wordt gevoerd. Microfoon en ooggetuigen Worden 't slagveld rondgetoerd! Is een oorlog dan een spel soms, Waarmee ieder zich vermaakt? Is het noodig, dat we hooren Hoe geducht daar wordt geraakt? Waarom moet dat uitgezonden, 't Mitrailleurgerikketik, 't Aak'lig reut'len der gewonden En hun laatste stervenssnik? Neen, Amerikaansche omroep Zend die oorlog maar niet uit!! Liever hooren wij iets anders Dan dit hoogst beschaafd geluid! XANDER. Politiebureau Overveen: een kerkboekje, een paar dameshandschoenen, 'n mantel ceintuur; een lampekgp; een monddeksel van een geweer. Politiepost Aerdenhout: een rijwiel, een ceintuur. „FOCUS" FOTOSALON TE AMSTERDAM. Door de Redactie van het ten onzent gevestigde fotoblad „Focus" wordt van 1429 September in de mooie zalen van het Kunstschildersgenootschap „Arti et Amicitiae", aan het Spui te Amsterdam, een internationale Fotosalon gehouden. In het Eere-Comité van dezen Salon hebben o.a. zitting genomen de Commis saris der Koningin i.d. provincie Noord- Holland, de burgemeester van Amster dam, de burgemeester van Bloemendaal en verschillende andere autoriteiten. Deze tentoonstelling zal bijzonder be langrijk worden. Uit vier van de vijf we- relddeelen zijn ruim 600 werken aange boden, waarvan na scherpe "selectie, cir ca 330 foto's geplaatst zijn. Daaronder is het allermooiste en allerbeste wat vak- en amateur-fotograaf over de geheele wereld maken. Er zijn o.a. ook prachtige foto's in een geheel nieuw procédé voor artis tieke beïnvloeding, waarvan voor het eerst in Nederland resultaten op deze tentoonstelling te zien zijn. Het initiatief van de Redactie van „Focus, die in dezen moeilijken tijd een dergelijke breed opgezette onderneming durfde op touw zetten, verdient zeker een woord van waardeering, zoodat alle be langstellenden goed zullen deen deze tentoonstelling te bezoeken. De opening heeft plaats morgen Zater dag 14 September te 3-Hta; de openstel ling voor het publielf vangt om 4 uur n.m. aan. o ALGEMEENE VERGADERING VAN „BLOEMENDAAL". De voetbalvereeniging „Bloemendaal" hield Donderdagavond in Rusthoek een druk bezochte ledenvergadering onder presidium van den heer Adr. Cassee. Na de installatie van een groot aantal nieuwe leden hield de voorzitter een ope ningsrede, waarin hij de verwachte per spectieven voor het komende seizoen uit een zette. Daarna volgde voorlezing der notulen van de vorige vergadering, het jaarver slag van den penningmeester over '34-35 de begrooting seizoen 1935-36 en het ver slag der kascommissie welke agendapun ten geen bijzondere besprekingen ont lokten. Bij de bestursverkiezingen werden de aftredende secretaris-penningmjeester en de beids commissarissen (resp. de heeren J. C. Kaspers, Ph. Immer, C. J. Cassee en J. Yp herkozen. De bsstuursmededeelingen werden inge leid door het overhandigen van een be drag bijeen gebracht in de zomermaan den door eenige vrienden der vereeniging, en dat bestemd is, om ook gedurende de wintermaanden den trainer, den heer Bollington aan de club te verbinden. De voorzitter bracht den heeren dank voor hun initiatief, en deed vervolgens een beroep op de spelers, door trouwe op komst op de trainingsavonden te zorgen dat het fonds een maximum aan rende ment af zal werpen. Dan werden in het bijzonder de nieuwe leden toegesproken en hun op de ver plichtingen, welke het lidmaatschap met zich meebrengt, gewezen. Als organisatie, zei de voorzitter, hebben wij meer aan goede sportieve leden, dan aan prima spelers, welke Ihet aan! sportiviteit ont breekt. „Bloemendaal" heeft een uitmun tende naam in de voetbalwereld, een naam verkregen door fair spel en spor tief optreden. Wij hebben er allen voor te zorgen, dat we deze naam, die de trots is onzer vereeniging, te houden. Tegen excessen zal dan ook streng en zonder aanzien des persoons opgetreden worden. Na een geanimeerde rondvraag werd de vlotverloopen vergadering gesloten. SCHAGELSTR. 46 ZAANENSTR. 54 Extra aanbieding voor JASSEN SCHORTEN MUTSEN le klas merk, voor- en achterui- werkend, g'oednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. abessinie. Aller oogen zijn gericht naar Genève, waar de Volkenbond op het punt staat belangrijke beslissingen te nemen. Italië heeft zieh, bij wijze van protest van de besprekingen teruggetrokken (er staat dus nog een ledige zetel naast dien van Duitschland. Dit geschiedde omdat Jeze, de vertegenwoordiger van Abessinië,, zich vermat de zaak van het land dat hij ver tegenwoordigde, voor den bond te beplei ten. Abessinië moest eruit, zegt Italië, want het is een minderwaardig land. Eigenaardig is dat juist Italië dit lid bij den Volkenbond introduceerde! Volgens Italië staat dit land in ontwikkeling en beschaving op een zeer laag peil; er heerscht nog slavernij. Om dit te bewij zen, zond Italië acht kisten vol met ma teriaal. De Negus stelde dezer dagen de naieve vraag of Italië de beschaving denkt te bewerkstelligen door het dooden van een groot aantal Abessiniëers. Is dit wel licht een beschaafde methode?, zoo vraagt de Negus zich af. De Engelsche Minister Eden, hield een verzoenende redevoering, doch drong er namens zijn Regeerinig' op aan, dat de regelen van den Volkenbond strikt zul len worden toegepast. .Laval, sprekend#., namens Frankrijk is nog meer tegemoet komend. Ofschoon een trouw aanhanger van den Volkenbond, wil Frankrijk Italië zoo veel mogelijk sparen door niet al te streng op te treden. Litvinow, de Russi sche woordvoerder erkende dat ln een soortgelijk conflict ten opzichte van Ja pan geen sancties werden toegepast, doch is van meening dat zulks geen precedent mag vormen, en dat men vooral nu niet meer een dergelijke fout mag maken. Het prestige van den Bond staat op het spel. De vertegenwoordiger van Abessinië Jeze, hield een gloedvol pleilooi voor dit land en gaf nogmaals uiting aan den volkswil om, ondanks alles, het conflict op vreedzame wijze uit de wereld te hel pen, hij drong aan op een spoedige afdoe ning, omdat Italië wel eens tot den aan val kon overgaan. De Bond staat dus voor een moeilijke beslissing. Italië tracht het daarheen te leiden, dat Abessinië als „aanvaller" wordt beschouwd, waardoor volgens Italië de positie van den Volkenbond versterkt zou worden. Intus- schen zendt dit land steeds meer schepen met troepen en oorlogsmateriaal, terwijl het blijkbaar om de mogendheden te in- timideeren, tegelijkertijd in Europa ma- nouvres op groote schaal hield. De geest drift in Italië is opgezweept tot oorlogs- steroming en het zal Mussolini niet ge makkelijk vallen, als 't moet al die geest driftige lieden onverrichter zake terug te laten komen. Een belangrijke vraag is of Egypte zal durven over gaan tot sluiting van het Suezkanaal voor oorlogsbodems. Het) recht daartoe schijnt het wel te hebben. Intusschen is de Volkenbond niet tot een beslissing gekomen en wordt de zaak, zooals gebruikelijk, naar een commissie verwezen. En we weten wat dit betee- kent. De opzienbare concessie door den Negus aan een Engelsch Amerikaansche combinatie gegeven tot exploiatie van petroleum en andere bronnen, schijnbaar een mooie troefkaart in de handen van Abessinië, schijnt weer te zijn ingetrok ken, ofschoon de geheimzinnige Mr. Rec- kitt het tegendeel beweert. Terwijl dus de leden van den Volken bond blijkbaar alles in het werk stellen om tot een vreedzame oplossing van het conflict te geraken ,komt Italië met een paar argumenten, die lang niet onhandig gekozen zijn. Het wijst er bijv. op, dat Egypte destijds ook door Engelsche troe pen geoccupeerd werd, en dat dit land niettemin een groote mate van zelfstan digheid geniet (ditzelfde is feitelijk in Zuid-Afrika het geval). In de mandaat landen, beweert Italië verder, treedt ook maar één land tegelijk op. Dit zegt het om te voorkomen, dat een combinatie van verschillende landen zich hiermede gaan bemoeien. Het wordt den Volkenbond waarlijk niet gemakkelijk gemaakt, om in het doolhof van al die overwegingen den rechten weg te vinden.. Intusschen heeft Woensdag in de ver gadering der Assemblie de Engelsche Minister, Sir Samuel Hoare, verklaard, dat Engeland alle verplichtingen, die het lidmaatschap van den Volkenbond mee brengt, stipt zal nakomen en het Haat zich aanzien, dat dit kloeke woord Italië, al is het dan ook op het uiterste oogen- blik, tot bezinning zal brengen, vooral wanneer, hetgeen te voorzien is, Frank rijk en de kleinere Staten zich aan de zijde van Engeland scharen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2