N. VAN BEEM A G. 6. Dl. GiORGIS Zn Ridderstr. ia# m Haarlem autokappen en bekleden Schoorsteenvegers Vanaf f 2.00 J.G.MARTIN en ZONEN •wakend oog en zijn weer in contact met hun hoogere chefs vlak daarboven. Het publiek den onzichtbaren straal gepas seerd zijnde, wordt in modern ingerichte ontvang kamers te woord gestaan en ge leid langs enkele vitrines, waarin de nieuwste toepassingen van de door het bedrijf goedgekeurde electrische appara ten zijn tentoongesteld. Naast de voor drachtzaal die we reeds betreden hebben bevindt zich de leskeuken, waarin zij die electrisch willen koken of het zelf willen leeren, die kunst wordt bijgebracht. De apparaten zien er keurig en aantrekkelijk uit. In de buurt bevindt tevens de buiten gewoon vindingrijk ingerichte propagan da afdeeling, met al het materiaal dat hiervoor noodig is. De verlichting voordeze zoowel als voor de overige verdiepingen kan weer vanuit de portiersloge worden gecontroleerd en zelfs bediend al naar de behoefte. Ook kan de portier door een vernuftige vin ding, storingsmeldingen enz. zelfs op zijn rondgang door het gebouw ontvangen en aan de betrokken chefs doorgeven. We nemen even een kijkje op de tweede d.i. de zolderverdieping, alvorens we ten slotte overgaan tot de belangrijke eerste verdieping. De zolders zijn gedeeltelijk zoodanig geconstrueerd, met houtbekapping enz., dat later verdere uitbreiding aan het ge bouw kan worden gegeven. Aan de voor zijdedie den indruk maakt van een groot fotografisch atelier met regelbaar licht, zien we links de teekenzaal voor de elec- trotechniek, rechts die voor bouwkunde, met de noodige lich'tdrukinrichtingen en donkere kamers. De chefs, ter linker en rechter zijde, zijn weer dadelijk bij de hand. Tenslotte komen we op de eerste ver dieping. Hier zitten, wat we zouden noe men, de kopstukken van het bedrijf. De kantoren zijn weer zoodanig geplaatst dat de versphillende chefs gemakkelijk contact vinden met hun af deelingen en met de Directie. De vertrekken van de Directie bevinden zich aan de voorzijde. Links van de ver gaderzaal, de verschillende bedrijfs inge nieurs en de technische Adjunct Direc teur. Rechts de Directeur met zijn Secre taris, Adjunct en Personeelchef. Een ver trek is gereserveerd voor den gedelegeer den Commissaris. Al deze vertrekken zijn keurig gemeu beld, en verschillend in uitvoering al naar den smaak der bewoners. De Directieka mer is met eikenhout betimmerd; daar naast bevindt zich een anti-chambre waarin we o.a. een prachtige electrische open haard ontdekken, schepping van een Gooischen artist. Een beeld van de !God Prometheus, die zfijn vurige pijlen omlaag slingert, staat boven op den schouw. Na al dit schoons bewonderd te hebben, en goed in ons opgenomen, gin gen de vertegenwoordigers van de pers op uitnoodiging van de Directeur naar de vergaderzaal, die intusschen een ver andering had ondergaan. De tafel was n.l. gedekt en voorzien van allerlei aan- •"rekkgj^ykheden „bii dqjfaee. Een goed glas Wijn ""meent natuurnjK hieF^'ontbrekeff" Dit gaf den Heer Ir. van Oldenborgh aanleiding een woord van welkom te spreken. Hij bracht allereerst een dronk uit op den li. Zwiers, den schep per van dit prachtige bedrijf, die ons zulk een goed beeld daarvari had weten te geven. Hij hoopte, dat de pers daardoor in gelegenheid zou zijn, het publiek een duidelijke voorstelling te geven. Na een tijd van gezellig samenzijn verhief zich de oudste der persmannen (toevallig de verslaggever van het Bloemendaalsch Weekblad) om den Directeur hartelijk dank te zeggen voor de gelegenheid aan de pers geboden, om dit schitterende be drijf zoo rustig te kunnen bekijken. Hier aan werd gekoppeld een woord van hulde aan den Directeur en zijn bekwame staf, die door hun noesten vlijt dit bedrijf zoo groot hadden weten te maken, dat een grooter en waardiger verblijf noodig bleek te zijn. Na deze buitengewoon interessante bij eenkomst keerde allen dankbaar en vol daan te ongeveer half zes huiswaarts. NED. NATUURHISTORISCHE VEREEN. TWEE AARDIGE EXCURSIES. Zaterdag 28 Sept., was de afdeeling Haarlem in de gelegenheid gesteld om, onder leiding van den heer G-. Gerbranda houtveste bij 't Staatsboschbeheer, een bezoek te brengen aan het landgoed,.Vo gelenzang" van Jhr. Barnaart. De mycologen konden al dadelijk hun hart ophalen: gele Russulla, heksenboleet kastanjeboleet, mooie Cantharellen, grof- plaat Russula, gr. Parasolzwam, grijze ridderzwam. Decoratief staan de porce- leinzwammen op de beukenstammen, maar 't is tegelijk een trieste aanblik, als men weet, dat door de aanwezigheid van deze fraaie zwammen de boom onherroe pelijk ten doode is opgeschreven. De heer Gerbranda vestigde onze aan dacht op het mooie oude geboomte, de hoogopgaande stammen van de grove den, flinke exemplaren van de lijsterbes, groote eschdoorns (Acer pseudoplatanus) We zagen mooie oude eiken en een prachtig exemplaar van de zilverden (Abies pectinata). 't Was een genot, hier rond te wandelen op dezen milden na jaarsmiddag, waarop de zon zich zelfs weer eens liet zien. Mevr. Barnaart, die met haar dochter de wandeling had meegemaakt, was zoo vriendelijk, het gezelschap uit te noodl- gen nog een kopje thee op het huis te ko men drinken, welke uitnoodiging bijzon der op prijs werd gesteld. De voorzitter de heer G. A. van Schaik, dankte namens de deelnemers Mevr. Barnaart zeer had- tehjk voor de aan de vereeniging geboden gelgenheid het fraaie landschap te be zichtigen en voor de buitengewoon aar dige ontvangst. Zondag stond een bezoek aan de Tuin bouwschool voor Meisjes ..Huis te Lande" in Rijswijk op het programma. Gelukkig hield het weer zich in den voormiddag goed. Bij huis te Lande werd het gezel schap gesplitst: de directrice der school leidde het gezelschap buiten rond, de lei der van het practisch werk in de kassen nam dit onderdeel voor z'n rekening. Wat was er veel te zien en wat kwamen er veel vragen los; Vooral ook in de kassen met de vele kamerplanten. Varens, w.o. Asplenium viviparum, Polypodium aureum (zoo genoemd naar de kleur van de spo- renhoopjes), nestvaren, hertshoornvaren. Mooi rood is de bloem van Impatiena Prometheus. Er was een groote collectie Bromaelia's. Ook de succulentenkas was de moeite waard. O.a. zagen we daar de bladercactus (Pereskia aculeata). En buiten was'ook al weer zooveel te zien: Aronia nigra, de Christusdoorn (Gloditschia sinensis), Malus floribunda, Liquidambar, de Amberboom waarvan de bladen in den herfst zoo mooi rood ge kleurd worden, Tauga, Moerascypres, Ginkgo biloba. Mooi waren de zilverglan- zende pluimen van het pampasgras (Gy- nerium argenteum). De school bezit ook een kruiden-tuin met pepermunt, kruizemunt, üskruid, ci- troenkruid, wijnruit en vele andere. Ook groente wordt gekweekt, o.a. Brusselsch lof. En het fruit niet te vergeten, appels en peren. En dat de peren heerlijk sma ken, dat hebben de deelnemers allen mo gen constateeren. Het was buitengewoon aardig eens ken nis te maken met deze inrichting en men krijgt sterk den indruk, dat de meisjes hier gedurende hun driejarige opleiding een heerlijke leertijd moeten hebben. In den namiddag werd nog een tocht door het Westland gemaakt met bezoek aan de druivenkassen in Poeldijk. Toen kon de regen, die neerstroomde ons ge lukkig niet meer deren. UIT HET POLITIERAPPORT. De politie hield een man aan, die hout weggenomen had van een terreintje te Aerdenhout. Dit hout was een verzame ling afgekapte takken (overblijfselen van de laatste stormen) die door den eigenaar op dit terreintje gedeponeerd was. Een heerenrijwiei, dat onbeheerd werd gelaten voor een coiffeurszaak te Over- veen. was, toen de eigenaar terug kwam, verdwenen. Men dacht aan diefstal, en deed aangifte bij de politie. Later bleek, dat een zorgende hand de fiets een veilig plaatsje binnenshuis had gegeven. Door een familie te Aerdenhout werd bij de politie aangifte gedaan, dat uit een tasch, zich bevindende in een slaapkamer een bedrag van f 80.— is ontvreemd. De raadselachtige diefstallen van geld uit huizen te Aerdenhout blijven dus voort duren. AANRIJDINGEN EN BOTSINGEN. Op de Rijnegomlaan botsten twee "auto'é-Veteri' eïkaai-, ÓooTcÏEc eVh~aéT~ w§-~ gens, toen hij de andere dacht te passee- ren, slipte. Bij het station Bloemendaal werd een taxi aangereden door een vrachtauto. Beide ongevallen liepen met materieele schade af. Wel werden de inzittenden der taxi twee dames licht gewond, maar de verwondingen waren van zoo weinig beteekenis, dat van persoonlijke ongeluk ken niet gesproken kan worden. Op de helling van de Elswoudslaan reed een motor met zijspan tegen een vrachtauto. De motorrijder wilde de vóör hem rijdende vrachtauto passeeren, juist op het moment, dat deze naar links zwenkte, om de oprijlaan naar de boerde- boerderij in te gaan. Ook hier slechts materitele schade. OUDERAVOND BORNWATERSCHOOL. Donderdagavond had een bijeenkomst plaats in het sloydlokaal der Bornwater- school van ouders, wier kinderen deze school bezoeken. De bijeenkomst, die druk bezocht was, werd gepresideerd -door den heer Benne- witz, en voorzitter der vorige oudercom missie, die uiteenzette, dat door de con centratie der scholen B en C een nieuwe oudercommissie gekozen moest worden. Vijf der bestuursleden stelden zich we derom ter beschikking, doch er waren twee vacatures, waarvoor candidaat ge steld werden Mevrouw Talsma en de heer Dyserinck. Voodat tot de verkiezing werd overgegaan, hield het hoofd der Bornwa- terschool, de heer J. B. Klein Poelhuis, een inleiding, waarin hij voornamelijk de tot standkoming, de indeeling en het klasseverband der nieuwe school besprak. Hij hoopte voorts, dat de school binnen afzienbaren tijd de beschikking zou krij gen over een eigen gymnastieklokaal. De oudercommissie werd als volgt sa mengesteld: de dames Noordhoff en Talsma en de heeren Strong, Dhont, van Essen, Klay en Dyserinck. Nadat de heer Bennewitz de vergade ring had gesloten, was gelegenheid met het personeel der school kennis te ma ken. VERGADERING. MIDDENSTANDS-VEREENIGING. Dinsdagavond hield de Bloemendaal- sche Middenstands-vereeniging een ver gadering in hotel „Vreeburg", ter bespre king van de vraag, of de vereeniging zou deelnemen aan de „Mica", de nationale midldenstandsweek, georganiseerd door de drie landelijke bonden, de Koninklijke Nederl. Middenstands Bond, de R.K. en Chr. Middenstandsbond. Na een uiteenzetting door den voorzit ter, die het bestuursstandpunt uiteenzet te, werd het bestuursvoorstel, aangeno men, zich van deelname te onthouden. In plaats daarvan werden besprekingen gehouden voor het organiseeren van een winkelweek omstreeks St. Nicolaas, en "t houden van een Mitodaal II in den loop van 1936. Autobekleden - Zadelmaker INRICHTING VOOR HET VER NIEUWEN EN REPAREEREN VAN KORTE KLEVERLAAN 76 Telef. 23187 BLOEMENDAAL Trlef. 23187 TELEFOON 15310 Door de geringe opkomst was het niet mogelijk bindende besluiten te nemen. Binnenkort zal opnieuw een vergade ring belegd worden, om een principieele uitspraak over de plannen te krijgen. PROVINCIAAL WATERLEIDINGSBEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND. Ons werd ter kennisname toegezonden het jaarverslag van dit bedrijf over 1934. Dit verslag sluit een lustrum af, hetgeen aanleiding gaf een korten terugblik te werpen op den ontwikkelingsgang van het P.W.N. Uit de regelmatige toeneming van het aantal aansluitingen blijkt, hoezeer de plattelands bevolking van Noord-Holland de beschikbaarstelling van voortreffelijk drinkwater bleef waardeeren, als zijnde een hygiënische en economische factor van groote beteekenis voor het maat schappelijk bestaan. De aflevering van water in vergelijking met het aantal aansluitingen, bleef de laatste vijf jaren vrijwel op peil. De stichting van eigen watei winningsplaat sen te Bennebroek en Laren - dateerend van 1933 had ten gevolge dat de P. W. N. grootendeels met eigen middelen voor ziet in de waterbehoefte der beide distric ten in de afdeeling Zuid. VAKKLEEDINGMAGAZIJN Paarlaarsteeg 1 - Tel. 12842 Het voorzieningsgebied onderging gedu rende het laatste lustrum nog uitbreiding door de aansluiting van het eiland Mar ken, van De Kaag. Alkemade, De Nes, De Zwarte Kat, Nieuwer Amstel en van de dorpen Slootdorp en Middenmeer in den W-ieringermeerpolder. Een schematische voorstelling van de gestrekte lengte van het hoofdleidingnet toont ons, aan de hand van 'n landkaart dat de lengte in 1920 nauwelijks de kust van Engeland zou bereiken, terwijl die in 1935 zich zou uitstrekken tot voorbij Tunis in N. Afrika. Uit het financieel overzicht blijkt, dat waar in 1920 nog een bedrijfstekort van f 24.074 moest worden geconstateerd, in 1934 een exploitatie overschot van f 588,195 kon worden geboekt, bestemd voor bijzondere afschrijving en reservee- ring. Na ruime afschrijvingen bedroeg het totaal der reserves op net 1934 de som van f 2.085.764, zijnde bijna 10 pet van het geinvesteerde kapitaal. De sterkte van het personeel in vasten en tijdelijken dienst bedroeg in 1920 124 en in 1934 189, dus betrekkelijk een ge ringe stijging. Het verslag van den Directeur geeft nog een overzicht van de verkregen ex ploitatie resultaten over 1934 en van de financieele resultaten van het bedrijf. De resultaten zijn bevredigend te noemen. Na de gebruikelijke afschrijvingen, ver nieuwingen en pensioenen kon nog een bedrag van f 372,601,32 aan de exploita tie-reserve worden toegevoegd, welke daarmede op een bedrag van f 1.617,609 is gekomen. Het personeel vervulde zijn dienst groo tendeels tot volle tevredenheid van de Direktie. Ten slotte kunnen wij nog vermelden, dat de diverse baten opgebracht op de, winst- en verliesrkening over het jaar '34 behben bedragen f 121.787.65. DE WERELD-JAMBOREE 1937 IN BLOEMENDAAL? Er bestaat groote kans, dat de Wereld- Jamboree ('t internationale, Padvinders kamp) in 1937 te Bloemendaal gehouden zal worden. Dat dit van groote beteekenis voor onze gemeente zal zijn, behoeft geen nader be toog. Dank zU het ijverig werken van het bestuur van Bloemendaal's Bloei en de toezegging van het gemeentebestuur van f 20.000 te participeeren in het garantie fonds, waarvoor bereids een bedrag van f 30.000 is toegezegd voornamelijk door inwoners onzer gemeente, zijn wij een eind op den goeden weg. Indien de pogingen slagen, zal er in de eerste plaats voor onze werkloozkn wat te verdienen zijn. De inrichting van het kamp zal onder eigen beheer der Pad vinders-organisatie geschieden, doch er zullen zooveel mogelijk Bloemendaalsche arbeiders te werk gesteld worden. Van elk toegangsbewijs wordt f 0.10 in de ge meentekas gestort. Bovendien zal bij elke reclame de naam „Bloemendaal" gebe zigd worden, als er van plaatsaanduiding sprake is. Maar ook voor onze neringdoenden openen zich aangename perspectieven, want voor de proviandeering van het kamp is heel wat noodig. Vermoedelijk zal de Jamboree gehouden worden op de terreinen van het „Huis te Vogelenzang", die er zich bijzonder voor leenen. Moge de plannen spoedig een definitief beslag krijgen. EEN NIEUWE PRIJSVRAAG VAN HET COMITé VOOR DE ZOMERPOSTZEGELS. Het Comité voor de Zomerpostzegels heeft besloten een nieuwe prijsvraag uit te schrijven. Het geeft gelegenheid om te raden naar de totale extra opbrengst van de gedurende de geheele periode van ver koop en over het geheele land verkochte zomerpostzegels. Men moet dus schatten de overwaarde en niet de totale bruto- waarde. Het is de proef op de som voor het Comité, hoe hoog men de offervaar digheid van het Nederlandsche volk aan slaat, met andere woorden hoever de ge negenheid van het Nederlandsche publiek in dezen eersten wedren gaat, die beoogt om door een klein offer culltureele en sociale waarde te behouden. Zal blijken dat men van ons kan zeggen: „Daaraan herkent men den Nederlander, dat hij liever vrijwillig geeft dan gedwongen?" Voor hem of haar, die het dichtst of op één na het dichtst bij het werkelijke be drag is, wordt een fraaie prijs beschik baar gesteld, te weten een abonnement op de winteruitvoeringen van één der acht orkesten of een fototoestel. Inzen dingen per briefkaart met één zomer- postzegel van 6 cent aan het adres van het Comité, Tesselschadestraat 9, Am sterdam. CRISIS-COMITé BLOEMENDAAL. KLEEDINGFONDS. Dit Comité vraagt Weder de aandacht voor hare kleedingvoorziening. Nu men tegen den herfst bij het te voorschijn ha len van winterkleeding vermoedelijk wel het een en ander zal aantreffen, wat men niet meer zal dragen, of waar de kinde ren uitgegroeid zijn, zou het Comité dit zoo gaarne willen hebben. De Padvinders van Bloemendaal zullen daarom op den 9en October a.s. te Bloemendaal en Over- veen, die van Aerdenhout op 23 October zich tot het in ontvangst nemen aan de huizen melden. Stelt hen niet teleur., Ook gelde lijke bijdragen zullen zeei; welkom zijn. Voor een en ander spreekt het Comité, namens zoo velen, bij voorbaat reeds zijn dank uit. Het crisis Comité Bloemendaal (Klee- dingfonds) is per telefoon te bereiken onder no. 22117. DIERENDAG. Heden Vrijdag 4 October heeft te 7 uur 30 de opening plaats van de Dierendag- tentoonstelling in de tuinzaal van de Ge meentelijke Concertzaal, Lange Begijne straat. De tentoonstelling zal voor het publiek .toegankelijk zijn Vrijdag 4 October des avonds van 8—10 uur. Zaterdag 5 Octo ber van 210 uur en Zondag 6 October van 10—10 uur. De toegang is vrij. SPELDJESDAG VALKENHEIDE. ZATERDAG 5 OCTOBER. Waar frissche winden waaien, Waar gouden zonlicht straalt, Waar blauwe luchten glanzen, Waar zachte regen daalt, Daar ligt aan Gelders grenzen In Utrecht's heuv'len rij, -In jonge teere schoonheid Het vriend'lijk Valkenhei. Dagen van donkerheid doen de zwak keren lijden en de jongeren dwalen. De jeugd van ons volk doorleeft harde tij den. Een verblijdend verschijnsel valt even wel vast te stellen: het barmhartigheids- werk bloeit. Naarmate de nood nijpender wordt, is de hand ter redding vaardiger. Waar, vooral in onze groote steden, de verwaarloozing en verwording der jeugd beangstigend toeneemt, daar dient dank baar toch ook vermeld, dat immer weer gelegenheden aanwezig zijn waar de mis deelde jongeren kunnen worden onderge bracht en opgevoed. „Valkenheide". Opvoedingsgesticht voor jongens, waar 180 knapen boven de leer plichtigen leeftijd, weleer overgegeven aan verwaarloozing en ondergaande in misdadigheid, worden verpleegd en opge leid tot nuttige leden der maatschappij en goede burgers van den Staat, zet zijn deuren wijd open voor alle dolende zonen N.V.DAN SA CADE Ml E AMSTERDAM HAARLEM van ons volk. Ondergebracht in een tweetal pavil joens, bij groepen van 20 naar leeftijd gevoegd, worden deze jongens van twaalf ambachten en dertien ongelukken, hier voor het overgroote deel gevormd tot bekwame vaklieden. Hun vlindernatuur, fladderend van alles tot alles en daardoor in niets wezenijk belangstellend en op niets zich werkelijk toeleggend, wordt hier bestreden door vasten regel en bon dige tucht, die allen leidt. Na een verblijf in de inrichting, wisse lend van 3 tot 5 jaar, keert de verstoo- ten knaap van voorheen, of het handige diefje van weleer, als een nuttig lid, de gewone samenleving weer binnen. Terug ziende, op wat hij daar ontving, ziet hij de vaste leiding en het leven van stille plichtsbetrachting, waarover hij wel eens kankerend klaagde, thans in het mooie licht van warme dankbaarheid. Meer dan duizend zonen van ons volk vonden hier reeds een plaats van inkeer en opbouw, van lichamelijk herstel en geesetelijken gróeJ. Waar in de luwt' der bosschen, Ver van het stadsgedruisch, Men krachtig kon beginnen Den böuw van 't ievènsliuis; Waar ruste kwam in 't leven Na razend stormgetij, Daar ligt voor dankbre harten Gezegend Valkenhei. Het moeilijke, maar mooie werk onder de verwaarloosde en misdadige jeugd, vraagt vooral in deze tijden onzen steun, onze gaven, ons medeleven. HAARLEMSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. De trekking van de verloting te houden ten bate van de Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose zal gehou den worden op Donderdag 5 October in het Gem. Concertgebouw, Lange Begij nestraat, des avonds ten 20 uur. INTERNATIONALE ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN, AFD. HAARLEM, m Bovengenoemde Orde stelt zich voor een Bazar te houden in het Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23 op Vrijdag 4 Oct. van 811, Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag 7 October van 2 tot 11 uur. Als bijzondere attractie stelt men zich voor, iedere 100ste bezoeker (ster) een Droste surprise beschikbaar te stellen. Voor elke 1000ste bezoeker een reis voor 2 personen naar Brussel of een K.L.M. vliegtocht voor 2 personen boven Am sterdam. GEMEENTE BLOEMENDAAL INGEKOMEN PERSONEN. G. Bongers, Oranje Nassaulaan 73, Over- veen: Wed. W. C. Willebrord-Huijbens, Bloemendaalscheweg 287, Overveen; P. C. van Koningsbruggen, Bloemendaalsche weg 287, Overveen: J. H. Varekamp, Pr. Hendriklaan 89, Overveen; J. P. van Dijk, Hartenlustlaan 3, Bloemendaal: A. M. A. H. van Tetering, Boekenroodeweg 24 Aer denhout; Wed. J. H. Mensink-Schumer, Oranje Nassaulaan 29, Overveen; G. G. H. Vonfelde, Ign. Bispincklaan 15, Bloe mendaal; Mr. W. A. Hecke.Pinellaan 15, Santpoort-St.; H. Kraemer, Jul. v. Stol berglaan 10, Aerdenhout; Wed. C. M. W. v. d. Bergh-Smits, Julianalaan 257, Over veen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. Téuwiase-Rolvers d.; E. A. H. Vehmeijer-Wentrup levenl. z. Ondertrouwd: M. B. van de Werk en A. J. van Dijk; J. van Ter Tholen en J. E. Meerwaldt; J. Menalda van Schou wenburg en Jkvr. C. S. van Panhuys. Getrouwd: H. W. Welvaart en W. R. A, Visser. Overleden: A. de Bruin, 42 j.; M. J. G. Glasbergen, 84 j.; Wed. L. C, van Hou ten; E. C. Snel, 73 j., Echt. W, A, Wol- fers, overleden te Haarlem. AGENDA. Luxor Sound Theater: ,De mode-dokter". Rembrandt Theater: „Kruier 17". Cinema Palace: „Houd je roer recht". Frans Hals Theater: Patrouillewagen 99,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2