Coöperatieve Diner-Vereen. Prilzen verlaagd! inza»-naaifliachine les Dierendag 4 October. Laat u inschrijven als abonné op dit blad, f 1- per half jaar. Buiten de Grenzen Predikbeurten Allerlei HAARLEMSCHE Jan Geijlvoet Jr. Kunst ■II U zult 't waarschijnlijk weten: Vandaag is 't „dierendag", Waarvoor ik in mijn versje Uw aandacht vragen mag. Als w'aan de dieren denken In huis of in het wild. Dan zijn al die gedachten Vandaag eens extra mild. 't Is dierendag, U weet het, Maar hoe verstaat U dat? 't Beteekent niet 't verwennen Van schoothond of van kat! De harten zacht te stemmen Voor alles, wat ér leeft, Zie, dat is de bedoeling Üie dierëndag nu heeft. Wees goed en lief voor dieren; Ze zijn er dankbaar voor. Behandel ze met zachtheid En spaar het voog'lenkoor. Dat geldt wel alle diagen, Maar wordt niet steeds betracht. Geef daarom vanaf heden Daarop eens extra acht. Wek eerbied voor het leven, In welke vorm men 't ziet. Men kan het wel vernielen Maar scheppen kan men t niet! Ja, eerbied voor het leven, Dat ons geschonken wordt, Üharvan is in de wereld Nog steeds een groot tekort! XANDER. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zondag 6 October, 8 uur, Amsterdamsch Tooneel Ver.: „Eindexamen". Maandag 7 October 8 uur, Amsterdamsch Tooneel Ver.: ,,De geborduurde bal". (Abonnementsvoorst. Ie serie). Donderdag 10 October 8.15 uur, Adolphe Engers: „In een smal straatje". Vfrijdag 11 October 8.15 uur, Geloof en Wetenschap - Xandra Stradowska met plastische dansen. Bé Gerris, pianovoordrachten. Zaterdag 12 October 8.15 uur, Nieuw Schouwtooneel: - „Het Sterke Ge slacht". EEN NIEUWE ZAAK. Een oude zaak heeft een nieuwe zaak geopend: de welbekende firma Simon de Wit heeft aan den Zijlweg hoek Anslijn- straat een nieuwen winkel geopend. Het ligt in de lijn dat men bij de opening van eèn nieuwe zaak iets vertelt van het be drijf, doch daarvan mogen we ons hier ontslagen rekenen. Want ieder Nederlan der tussehen de drie en de honderd weet, wat Simon de Wit nu al hoeveel jaren wel aan den man brengt. Maar wel mogen we hier constateeren, dat Haarlem en het aangrenzende Over- veen een keurige, naar de eischen des tijds ingericht kruideniers- en comesti- blesbedrijf rijker is geworden. Deze hoek van den Zijlweg heeft een keurig, fleu rig aanzien gekregen en de firma Simon de Wit zal stellig niet nalaten, door keur van kwaliteit en verscheidenheid van aanbieding en, wat in onze dagen toch ook telt, billijke prijzen; zich een cliëntèle te verschaffen, waartoe dit volkrijke stadsdeel zoozeer gelegenheid biedt. Men ga eens kijken. Allicht vindt ge aanleiding eens binnen te stappen en wat pittigs voor den smaak of streelends voor de tong mes te nemen. GEVONDEN VOORWEREN EN DIEREN. Gevonden en terug te bekomen bij H. J. Nijland, Graaf Florislaan 35, Vogelen zang, een sierknop van autobumper; de Beer Adr. Stoopplein 6, Overveen, een tax-hondje; Mouwmeester, Dr. Bakker laan 70, Bloemendaal, een doublé scha kelarmband; Akersloot, Zandvoortsche- laan 160. Heemstede, een kinderporte- pionnaie met inhoud; Mackor, Anjelieren laan 6. Aerdenhout, een meisjeshoed; J. Kokkelkoren, Twistplein 8. Haarlem, een paar motorhandschoenen; Steenis, Bosca en Duinlaan 2, Bloemendaal, een postduif Nr. G 1934; Filiaal Amerongen, Bloemen- daalscheweg 18, Bloemendaal, een cein tuur; Oosterling, Kinheimweg 9 b, Bloe mendaal, een beursje met inhoud: Dr. Oldenborgh, Bloemendaalscheweg 148, Bloemendaal. een kinderportemonnaie met inh.; P. v, Zon, Binnenpad 14, Over veen, een rozenkrans; Hoefgeest, Zand- voortschelaan 373 rood, Heemstede, een handschoen; Koetse, Schulpweg 23, Aer denhout, een fox-terrier; E. Harss, Dr. Bakkerlaan 75, Bloemendaal een porte- monnaie; J. van Roode, Bloemendaalsche weg 206, Overveen, een rijwielbelasting- merk: Eichhorn, Middentuindorplaan 17, Haarlem, een nikkelen horlogeketting; J. ter Laan, Leidschevaart 172, Vogelenzang een heerenhorloge; Hensius, Iepenlaan 50 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Kaandorp, Bloemendaalschew. 107, Bloe mendaal, een portemonnaie met inhoud; K. Moerman, Stolberglaan 19, Aerden hout, een kinderarmband; Raadhuis te Overveen, een damestas; Postkantoor te Bloemendaal, een huissleutel; B. de Vree- ze, Bloemendaalscheweg 226. Overveen, een R.K. kerkboekje; Goeske, Zandvoort- schelaan 340, Zandvoort, een dameshand schoen; W. van der Veen, Oranje Nassau- laan 96 a, Overveen, een rozenkrans en potlood; aan den politiepost, Aerdenhout, een alpinomuts; aan het bureau van po litie Overveen, een ceintuur, een dames hoed. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe aanslui tingen in het telefoonnet Haarlem in het tijdvak 26 Sptember t/m 2 October 1935. 22839 Aernout H. F., Handelsagent, Pla- netenplein 32. 16394 Bakker Henk, Koninginneweg 37 r. 16519 Heus Ch. de, Ned. Herv. Pred, Laan van Schoonoord, Overveen. 29146 Biegel A, Oud gezagvoerder, Adr. Pauwlaan 3, Heemstede. 22361 Boer Jan de, Radio Techn. Groot handel (ATF), Gijsbr. van Amstel- straat 16. 26640 Beek Calkoen J. A. P. van, Tollens laan 15, Aerdenhout. 10099 Bonsel Jac., Rijwielhandel tevens woonadres: Zijlweg 24. 22895 Boreel Jhr. H. „Kennemergaarde", Duin en Kruidbergerweg 73, Sant poort. 16314 Dansacademie „Pavlova", Hans Pielage, Frederikspark 4. 16503 Dieren Dr. J. W. v, Leeraar Plant en Dierkunde, Kennemer Lyceum. Pr. Mauritslaan 117, Overveen. 20145 Dragt J., Fr. Schubertlaan 47, te Heemstede. 16626 Engelen P. G. v. 2e Zuidpolderst, 22 26741 Gmelich Meyling J. W., Camphuy- senlaan 18, Heemstede. 16563 Goor P. J. van, Fruithandel, Hee rensingel 43 rood. 16467 Holt J. G. H., Arts, Sexuoloog, Flo raplein 9 16515 Jong P. A. de, Lood- en Zinkwerke- rij, aanleg van gas- en waterleiding Compl. badkamerinst., Obisstr. 39 r 26737 Kraemer, Dr. H. Jul. van Stolberg laan 10, Aerdenhout. 16517 Kok M„ Boekbinderij, Tetterode straat 38. 22771 Kuyken le Noble, Mevr. de Wed. M. Lindenstraat 35 26564 Laimböck, J. B., Fred, van Eden- plein 17, Heemstede 29147 Lee Dr. H. C. van der, Sportpark laan 13, Heemstede. 16740 Lijnzaat A., Taxi bedrijf, Twijnders laan. 29585 Pieters J. J. L., Zomerl, 15, Heem stede. 22674 Reygersberg Zr. J„ Particulier ver pleegster, Delftlaan 21. 16585 Schouten Rie, Piano-onderwijzeres, Oranjestraat 96. 16570 Sips J., Hendrik Roozenlaan 11. 22604 Tantechn. Lab. Max. Reneman (be drijfsleider W. Leicher) Laurillards laan 1, Santpoort (station). 16587 Taxibedrijf verhuurinrichting, H. Krijt, Lange Heerenvest 10. 26557 Texeira de Mattos Douair, M. J., Rijnegomlaan 9 b, Aerdenhout. 16442 Veldt, A. v. d., Lid Gem, Raad Haarlem! van 't Hoffstraat 296. 29150 Zanten J. van, Valkenburgerlaan 9 Heemstede. 29161 Zekveld J., Account. (Lid Ned. Inst, v. A.) Raadhuisplein 26, Heemstede mentaliteit van iTALië ini het abessinische geschil. Eeuigen tijd geleden gingen de Ita- liaansche bladen vaak op heftige wij ze te keer tegen de houding van Enge land in het Ethopische geschil. In dezen toestand is eenige wijziging gekomen, na dat Sir Samuel Hoare aan Mussolini liet weten, dat de door Engeland genomen militaire maatregelen niet tegen Italië gericht waren, doch uitsluitend ten doei hadden, rust en orde in eigen koloniën te handhaven ingeval Italië gewapender hand zou ingrijpéri?' Nadien scheen Mus solini minder onverzoenlijk, hetgeen mo ge blijken uit den meer hoffelijken toon, waarvan hij zich in zijn latere communi- qué's bediende. Toch moet men zich hierdoor niet op een dwaalspoor laten brengen en is die .verzoening blijkbaar nog ver te zoeken. De diepere oorzaak van deze hoffelijkheid is blijkbaar slechts gecamoufleerde vrees, om met Engeland in conflict te komen. Dat de beslissing te Genève genomen om een commissie van dertien te consti- tueeren, terwijl de commissie van vijf di ligent blijft, laat Italië geheel onverschil lig. In een hoofdartikel van de Giormale d'Italia, komt althans tot uiting, dat Italië door den Volkenbond geen oplos sing verwacht van het Ethiopisch geschil. Men is van oordeel dat dit conflict valt buiten de sfeer van den Volkenbond. Italië behoudt zich derhalve absolute vrijheid van. handelen voor, en wenscht daarbij zijn belangen in het oog te hou den. Het zal daarbij oordeelen volgens ziin eigen verantwoording. Geneve wil Italië niet de vrije hand laten en men noemt den Volkenbond zoo verwaand, dat hij meent in het geheele universum rege lend te kunnen optreden. Italië kan derhalve de voorstllen van Genève niet aanvaarden, en verklaart den Volkenbond eenvoudig incompetent. De Bond, zoo zegt men, staat onder den invloed van Engeland, hetgeen ten gevol ge heeft, dat de kwestie eenzijdig beke ken wordt. Abessinië vermeent, als lid van den Bond. het recht te hebben de be middeling daarvan te mogen inroepen. Men vergeet echter dat er andere arti kelen bestaan die eerder dienen te wor den toegepast en wel de laatste paragraaf van artikel 16 waarin staat: „eenig lid, dat zich schuldig maakt aan schending van de plichten die voortspruiten uit het lidmaatschap van den Bond, kan zonder meer worden uitgestooten, terwijl artikel 19 bepaalt, dat internationale toestanden welke een gevaar vormen voor den we reldvrede, door den Bond in behandeling kunnen worden genomen en zoo noodlg gewijzigd. Deze beide artikelen zoo zegt het blad had men in 't onderhavige geval moeten toepassen. Men geeft toe, dat Italië hierop, gedu rende de discussies weliswaar niet heeft gewezen, doch dit werd als vanzelf spre kend beschouwd. In zijn memorandum ZONDAG 6 OCTOBER. BLOEMENDAAL Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J, C, van Dijk, Bevestiging van Ds. Ch. de Beus. Collecte voor Christelijke belangen. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C, Brussaard De Vrije Katholieke Kerk Popellaan - Kinheimpark. Zondag 6 October 10.30 voorm Gezongen H. Mis. Woensdag 9 October 8 uur nam. Comple ten en Lof. Zaterdag 12 October 7.25 voorm. Gespro ken H. Mis, Nederlandsche Protestantenbond. 10.30 uur voorm. Ds. H, H, Dorgelo, Naarden. AERDENHOUT. Vereeni'ging Religieuze Kring. 10,30 u. voorm. Dr. Nicolette A Bruining Voorzitter V.R.R.O,, 's-Gravénhage. OVERVEEN, Nederl. Hervormde Kerk. 3 uur nam. Ds. Ch. de Beus; Intrée Collecte voor Christelijke belangen. SANTPOORT. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Prof. Dr, van den Berg van Eysinga, „De Levensweg" (Joh. 14, vs. 6) Nederl. Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. Dr. J Riemens, Leiden, 5 luur nam, Heere Heeresma, Amsterdam HAARLEM. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Heerenstraat 10.30 uur voorm. Ds, C, H, Brandt. Gereformeerde Kerk (K.V.) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 10 uur voorm. Ds. P. A, E, Sillevis Smitt 5 uur nam, Dezelfde. Eglise Wallonne. Dimanche 6 Octobre 10 h: 30 Service présidé par Mr. le Pas teur E Mahien, de l'Eglise Wallonne de Delft, 3e Collecte poud l'Eglise. 11 h: 45 Service des Enfants 20 h: Service du Soir, Pasteur Krafft. College tot Verbreiding van Spiritistische beginselen. Gebouw „Theosofia" - Nassauplein 8. 10.30 uur voorm. de heer A. Muis uit Rotterdam, Onderwerp: „De steen des aanstoots". heeft Italië ten duidelijkste aangetoond, dat Abessinië in veel opzichten zijn plich ten jegens den Volkenbond verzaakte. Het lidmaatschap van dien slaat dien de derhalve te worden opgezegd. De toestanden in Oost-Afrika, zoo gaat men verder zijn van dien aard, dat zij voor rust en vrede in de Italiaansche ko loniën een bedreiging vormen. Het ware derhalve de plicht van den Volkenbond, Abessinië tot rede te brengen. De Bond koos echter van begin af de partij voor de „barbaarsche slavenjagers". De Bond kan niet onpartijdig zijn, omdat hij staat onder den invloed van Engeland. Daarentegen blijkt de Bond niet mach tig bepaalde artikelen toe te passen. Te gen Japan en Duitschland durfde men blijkbaar niet optreden, zooals volgens de artikelen noodig waren geweest. Waarom werden in die gevallen geen sancties toe gepast? Men zal het daarom niet wagen dit ten opzichte van Italië te doen. In vorenstaand betoog zijn dunkt ons enkele punten, die nader bekeken dienen te worden. Allereerst dient in aanmerking te worden genomen 't verweer van Abes sinië op de beschuldigingen van Italië, 'n land dat indertijd door Italië bij den Vol kenbond geïntroduceerd werd. Men vraagt zich af, of Italië de toen ongttwijfeld in Ethiopië bestaande toe standen geen bezwaar achtte voor de toetreding als lid. De Negus heeft verder pertinent verklaard, dat de slavenhandel in Abessinië niet meer bestaat en dat overtreders zelfs met doodstraf kunnen worden gestraft. De beschuldiging van „slavenjagers" lijkt dus wel kras. Italië heeft schijnbaar gelijk wanneer het wijst op de zwakke houding door den Volkenbond ten opzichte van Japan en Duitschland aangenomen. Maar wanneer de Bond daarvan zelf overtuigd is, moet men het toejuichen dat hij niet nog eens in dezelfde fout wil vervallen. Wij vreezen echter dat Mussolini zijn condities niet dermate zal wijzigen, dat ze voor Abessinië en den Volkenbond aanvaarbaar zijn. Het heeft er den schijn van, dat Italië slchts wacht op gunstiger weersgesteldheid in Ethiopië, om tot den aanval over te gaan. Naar verluid zal dit land van drie zijden tegelijk worden aan gevallen. De Negus neemt een defensieve houding aan, laat zelfs zijn troepen te rugtrekken, opdat hij later niet als „aan valler" zal worden aangemerkt. Dit lijkt een wijs besluit, dat zijn invloed in den Bond voorzeker niet zal verzwakken. Het eerste woord, of liever de eerste daad, is nu aan Italië. Nadat dit artikeltje geschreven was, heeft Italië inderdaad de eerste stap op hel; pad der vijandelijkheden gezet. Woensdag heeft de Negus den Volken bond er van verwittigd, dat Italiaansche troepen de grenzen van Erythorea waren overgetrokken en Donderdag moest daar helaas aan worden toegevoegd, dat Adoea was gebombardeerd. De oorlog tussehen Italië en Abessinië is dus practisch een feit geworden en hét zal nu van Abessinië afhangen, in welken vorm hij zal worden gevoerd. Voorhanós schijnt de Negus ieder treffen in het open veld te willen ontwijken en zijn heil te zoeken in de afmattende querilla, waartoe het terrein daar te lande zich zoo bij uit stek schijnt te leenen. o ZOMERPOSTZEGELS. Het Comité voor de Zomerpostzegets deelt ons medé dat den dag vóór het ein de van de verkoopsperfode, zooveel moge lijk dus op 11 October, een algemeene postzegeldag in heel het land zal worden georganiseerd, een algeheele „uitverkoop" of „opruiming van restanten". Wie daar bij wil helpen door straatverkoop, ve'r- koop langs de huizen of anderszins, melde zich aan bij het Zomerpostzegel-Comité, in zijn woonplaats of bij heft algemeen Comité gevestigd te Amsterdam, Tessel- schadestraat 9. Voor hem of haar die dien dag het grootste bedrag aan Zomer- postzegels verkoopt, in verhouding tot de bevolking der gemeente, wordt een fraaie premie beschikbaar gesteld, resp, een eerste of tweede prijs. HOE EEN TELEFONISTE EEN GEHEELE STAD REDDE. Dat zich in het vreedzame beroep van telefoniste oogenblikken kunnen voor doen, waarop iemar.tls gejheeJe tegen woordigheid van geest geëischt wordt, is in het dagelijksche leven nog maar al te weinig bekend. Slechs in enkele gevallen is het wereldkundig geworden, dat een telefoniste door haar tegenwoordigheid van geest en koelbloedigheid een groot, gevaar wist af te wenden. In Amerika schenkt men aan, deze feiten meer aan dacht dan in de oude wereld. Men heeft zich aan gene zijde van den oceaan er aan gewend, de telefoniste als redster in nood te beschouwen. Wie zich in een of ander gevaar bevindt, grijpt, indien geen andere hulp aanwezig is, onmiddellijk naar de telefoon en deelt de telefoniste mede in welk hachelijke positie hij zich bevindt. Hij kan er zeker van zijn, dat de juffrouw aan de andere kant van de lijn alle mogelijke moeite zal doen om de ge- wenschte hulp te verleenen. De tefoniste voelt zich verplicht niet alleen de abon nees van haar maatschappij in de uren des gevaars te helpen, doch ook hen voor eventueel gevaar tijdig te waarschuwen, natuurlijk indien zij hiervan op de hoogte is. In de Vereenigde Staten waar na tuurrampen dikwijls voorkomen, bestaat hiervoor alle gelegenheid. In het bijzon der bij groote prairiebranden en wervel winden kunnen de telefonisten staaltjes van groote moed geven en meer dan één stad is door de waakzaamheid van de te lefoniste voor groot onheil bewaard ge bleven. Dezer dagen is weer een dergelijk ge val bekend geworden. Een hevig onweder. gepaard gaande met groote overstroomin gen, eischte in de staten Colorado, Ne braska, Wyoming, Kansas en Missouri een groot aantal slachtoffers. Volgens de Amerikaansche dagbladen bedroeg het aantal dooden, dat bij deze ramp te be treuren viel, ongeveer driehonderd. Hui zen werden door de bruisende golven ge woon weggespoeld. In de stad Roggan was het de telefoniste, die de rustig sla pende en niets vermoedende burgers tele fonisch wakker riep en hen van het drei gende gevaar op de hoogte stelde, zoodat zij in tijds hun huizen verlaten konden en zich in veiligheid brachten. Van de tele foniste, die moedig op haar post bleef, ofschoon het water het telefoonkantoor binnendrong, heeft men niets meer ge hoord. Naar alle waarschijnlijkheid heeft zij haar moed met haar leven moeten be talen. Zij is niet de eerste telefoniste, die op 't veld van eer gestorven is. Voor den oorlog was reeds iets dergelijks gebeurd met een zekere Miss Rooke. Zij was in 't stadje Folsom werkzaam, 's Avonds om elf uur ontving zij bericht, dat de rivier in de nabijheid van het stadje sterk aan het stijgen was. Miss Rooke had allen tijd zich in veiligheid te brengen. Zij gaf er echter de voorkeur aan eerst de veertig abonnees telefonisch te waarschuwen. Pas toen zij hiermede gereed was, dacht zij er aan zelf te vluchten. Toen was het echter te laat. Toen het water weer ge zakt was, vond men haar lijk. Bij het doorbreken van een dam te Austin, waren het de beide telefonisten, die het eerst het bericht van deze cata strofe ontvingen. Ook deze dappere meis jes bleven op haar post, ofschoon het na derbij stroomende water reeds de huizen in den omtrek verwoest had. In alle rich tingen verzonden zij de waarschuwing, zoodat de verwoestingen tot een mini mum beperkt bleven. In de kleine plaatsen in de V. S. is de telefoniste dikwijls het eenige wezen, dat 's nachts wakker is. Zoo is het mogelijk, dat zij het eerst een prairiebrand ontdekt en de menschen uit hun slaap kan halen. In het plaatsje Springfield deed op een nacht een zekere Miss Sullivan dienst, toen zij plotseling uit het huis tegenover het telefoonkantoor de vlammen zag slaan. Miss Gertrude Lent.wist door ener giek en koelbloedig optreden het geheele stadje Wallace van een boschbrand te redden. Wegenshaar kordaat optreden verleende' de telefoonmaatschappij haar een gouden medaille. ESPERANTO. Een niet te overtreffen middel ter bevordering van den wereldvrede. Wanneer wij in deze dagen van alge meene neerslachtigheid en gebrek aan Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90; met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen extra bezorgloon. Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage. GEEN LIDMAATSCHAP. GEEN OMZETBELASTING 1© klas merk, voor- en achterui- werkend, gloednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. vertrouwen, met een opwekkend woord tot u komen, dan doen wü dat, gedragen door een rotsvaste overtuiging, dat alleen door gemeenschappelijk streven naar nieuwe vormen van samenleving, de we reld uit de huidige impasse gered kan worden. Nieuwe vormen van samenleving, waar in de binnen hooge grensmuren wegge drongen volkeren elkander niet langer als tegenstrijdige elementen beschouwen, maar waarin een geest van samenhorig heid geheel de menschheid doordringt. Hoe wordt het bereiken van dit ideaal, ondanks de vele internationale communi catie-middelen, nog steeds belemmerd door onoverkomelijke taalverschillen hoe geheel anders kon dit zijn indien ons een hulpmiddel ten dienste stond, waar door wij rechtstreeks met elkander door telegraaf, telefoon, radio en pers over al le kunstmatige grenzen heen, van ge dachte konden wisselen. Hoeveelbeter zouden de dikwijls wanhopig verwarren de internationale congressen slagen. Welnu, dat middel ligt binnen ieders bereik. Reeds lang, Alléén de laksheid van de massa is de oorzaak, dat nog zoovelen verstoken blijven van de ontelbare mo- reele, maar ook materieele voordeelen, welke uit het gebruik van een internatio nale hulptaal kunnen voortkomen. De Esperantisten lossen al die taalmaei- lijkheden kostelijk op, door hun wereld taal Esperanto. Hun devies is: „De Moe dertaal in het eigen land, daarbuiten Esperanto!" En dat dit geen droombeeld is, maar dat het practisch kan, hebben tientallen internationale congressen, waar Esperantisten van uit de ganse we reld aanwezig waren en elkaar konden verstaan en begrijpen, alsof ze in hun Moedertaal spraken, meer dan bewezen. Hier in Haarlem werd dat nog gede monstreerd in het begin van dit jaar, toen voor een driehonderdtal Esperantis ten een Japansche professor in het Espe ranto een lezing hield over zijn land en volk. Oo.k de internationale correspondfntie met alle landen, want over de geheele we reld is Esperanto reeds verspreid, is een van de groote voordeelen, welke deze we reldtaal u biedt. Ge komt op de hoogte van de zeden en gewoonten der vreemde naties; ge leert elkander begrijpen en ge bevordert zoodoende de wereldvrede op een wijze, welke niet te overtreffen is. Welnu lezer, wordt het dan voor u ook geen tijd om nader met deze taal kennis te maken? De gelegenheid is gunstig, want Woensdagavond, 9 October a.s. om 8 uur zal er in gebouw ,.De Toorts", Duin weg te Santpoort (station) een propa ganda bijeenkomst, waaraan verbonden een openbare les in Esperanto, worden gehouden door de Federatie van Arbei ders Esperantisten en waar u zich tevens op kan geven voor de cursussen voor be ginners. Ieder is daar welkom. Niemand is te oud, of te jong om Esperanto te leeren. Bij voldoende deelname zal er ook een kindercursus worden gevormd. Wij rekenen op uw belangstelling. MAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Op Dinsdag 8 October des avonds ten 8 uur zal in de Gemeentelijke Concertzaal het eerste concert worden gegeven door het Orchest van het Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van Bruno Walter. Het programma luidt: Ouverture „Der Freischütz, C. M. von Weber. Symphonie D gr. t. (De Klok) Jos. Haydn Na de Pauze: Vierde Symphonie (Es gr. t.) Romantische, Anton Bruckner. Aanvang van het tweede gedeelte te ongeveer 9.15 uur. JUBILEUM-TENTOONSTELLING H. HEUFF. Het bestuur van „Kunst zij ons Doel" organiseert een jubileum-tentoonstelling van den kunstschilder H. Heuff ter gele genheid van diens zestigste verjaardag van 1 tot 14 October in het Frans Hals museum te Haarlem, ingang Klein Hei ligland. Dagelijks van 10 tot 4 uur.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3