Min omens I L fl.G. 6.m. GIORGIS Zn iozak-naaimachiDe 185 Ridderstr. 18» Haarlem Losse Blaadjes Twee Slagvelden. Predikbeurten Jan Geijlvoet Jr. Verpleegsters ,.DE HUISVLIJT" Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 Over 't woeste waterarme Abessinisch grondgebied Trekt het Italiaansche leger En weerstreven baat hier niet Met moderne moordwerktuigen Is 't voldoende toegerust, 't Oorlogsvuur, flink aangeblazen, Is voorloopig niet gebluscht. Vliegers gaan de streek verkennen, Gooien dapper bommen neer Op de onbeschermde dorpen, Dat 's beschavingswerk" meneer"! Dat 's een Volkenbondslid waardig! Heel de wereld staat versteld Dat opnieuw men toe gaat passen Domme kracht en ruw geweld! En terwijl dit kan gebeuren, Recht en redelijkheid ten spijt, Voeren Aljechin en Euwe Eveneens een groote strijd. Slechts met geestelijke wapens Wordt gestreden kloek en fier, 't Bord met vier en zestig ruiten Is 't onbloedig slagveld hier. Wie zich 't best kan concentreeren Wie de grootste denkkracht heeft Krijgt op 't eind den eeretitel, Die men kampioenen geeft. Wereldkampioenschap schaken, Welk een edel tweegevecht, Dat door geniale denkers Vredelievend wordt beslecht! XANDER. WAARSCHUWING. Onze gemeente wordt opnieuw onveilig gemaakt door eenige mannen, die onge vraagd tuin en hof inspecteeren, om daarbij tot de conclusie te komen, dat 'n boom of heester ziek is. Ze nemen op zich, de patient te „be handelen" en doen dit, door hem een mengsel water met een of ander prepa raat toe te dienen, doch vragen voor dit luttele en waarschijnlijk nuttelooze kar weitje een overdreven belooning. Men wordt gewaarschuwd voor de practijken van deze „dokters", die eerder kwakzalvers zijn. B.V.C. „BLOEMENDAAL" In de vorige week buitengewone alge- meene vergadering der B.V.C. „Bloemen" daal" zijn de heeren D. Potharst en A. Donkervoort resp. tot 1 en 2e secretaris gekozen. BEWUSTELOOS GEVONDEN. Voorbijgangers vonden op den hoek van de Iepen- eri de Platanenlaan een 15-jarige jongen bewusteloos naast zijn fiets. Na bij een bewoner der Platanenlaan te zijn binnengedragen is medische hulp ingeroepen. Deze constateerde een ver moedelijke hersenschudding, opgeloopen bij den val van het rijwiel. Later is de jongen per ziekenauto van Mathot naar zijn woning in Haarlem ver voerd. BEVESTIGING EN INTREE VAN Ds. Ch. DE BEUS. Zondagmorgen heeft Ds. J. C. van Dijk in de Ned, Hervormde Kerk te Bloemen- daal, die geheel bezet was, Ds. Ch. de Beus, beroepen predikant te Overveen, in zijn kerkelijk ambt bevestigd. Na het zingen van Psalm 68 vers 10 en 17, werd het 2e Hoofdstuk van den lsten brief van Paulus aan de Corinthiërs voor- Celezen. Daarna ging de voorganger voo*> in 't gebed, waarop de gemeente gez. 90 vers 1, 2 en 3 zong. De tekst voor den preek was uit Psalm 90: Heer, Gij zijt ons geweest een toe vlucht van geslacht tot geslacht. Ds. van Dijk sprak er zijn vreugde over uit, dat thans 'n lang gekoesterde wensch in vervulling is gegaan. Daarvoor zijn wij dank aan God verschuldigd. Zich tot Ds de Beus wendend, sprak Ds. van Dijk: Laat Gods werk in uw werk blijven, heb eerbied voor en teerheid bij uw werk, als voorwaarde voor vreugde in uw arbeid. Vervolgens werd Psalm 90 vers 9 ge zongen, en had de bevestiging plaats. De gemeente zong den nieuwen predikant de verzen 1, 2 en 7 van gezang 273 toe. Nadat Ds. van Dijk een persoonlijk woord tot den bevestigden had gericht, werd de plechtigheid besloten met het zingen van Gezang 96. Des middags om 3 uur heeft Ds. de Beus in de tot de laatste plaats bezette Ned. Hervormde Kerk aan de Ramplaan, ziin intree-preek gehouden. De godsdienstoefening ving aan met zingen van Psalm 103 vers 1. Als tekst voor de preek had Ds. de Beus gekozen 1 Corinthe 4 vers 1: Alzoo houde ons een ieder mensch als dienaars van Christus en uitdeelers der verborgen heden van God. Spreker dacht met dankbaarheid aan de velen bewijzen van sympathie uit zijn vorige standplaats, Rilland-Bath. ontvan" gen. Is er weemoed bij het verlaten van een vorige parochie, aan de andere kant is hij met vreugde vervuld over het werk dat hem in Overveen wacht. Hij roept Gods hulp in, hem de kracht te geven, vruchtbaar te mogen arbeiden ln zijn nieuwe standplaats. Hij dankte Ds. van Dijk voor zijn beves tiging, en de wenken en raadgevingen welke hij van hem mocht ontvangen. Vervolgens richtte hij zich tot de aan wezige Ring-predikanten, de vertegen woordigers der jeugdvereenigingen en die der Classicale en Provinciale Kerkbe sturen, op wier vriendschap en medewer king hij hoopte. Toegesproken werden de kerkeraadsle- den, de heer Koopman, de kerkvoogden, de organist en de burgerlijke autoriteiten Ds. J. C. van Dijk sprak het slotwoord. Na afloop was er in de constitoiieka- mer gelegenheid met den nieuwen voor ganger kennis te maken, waarvan velen gebruik maakten, INGEKOMEN PERSONEN. A. Trimp, Houtvaartkade 60, Aerdenhuot, Mej. M. A. Libourel, Aerdenhoutsduinweg 1, Aerdenhout; Wed. J. E. SchullerKel derman, Rustenburgherweg 31, Bloemen - daal; H. C. Yanse, Joh. Verhulstweg 14, Santpoort-station; H. W. Slotboom, Zon nebloemlaan 4, Aerdenhout; H. C. Jansen Zonnebloemlaan 4, Aerdenhout; Wed. M. E. van Buurenvan de Koogh, Anjelie renlaan 3, Aerdenhout; E. van der Haas, Alb. Thijmlaan 59, Santpoort-Station; G. J. Boeschoten, Oranje Nassaulaan 89, Overveen; J. M. Verhagen, Midden Duin en Daalscheweg 25a, Bloemendaal; D. J. de Jonge, Schaepmanlaan 23, Santpoort- Station; H. J. Daam, Goudsbloemplein 6, Aerdenhout; W. Walbrecht, Bloemendaal scheweg 125, Bloemendaal; W. Th. Ver- ploegh Chassé, Koepellaan 4, Bloemen daal; H. J. Uges, Oranje Nassaulaan 104, Overveen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: D. van Heeringen-Ten Brink z.; J. van WilligePhilips d. Ondertrouwd: H. Westerhof en M. J. Storimans; C. Ruighaver en S. de Wilde. Getrouwd: P. F. Dorhout Mees en Jkvr. V. G. A. Laman Trip. Overleden: F. Rusting, 84 Jaar, wonen de te Haarlem AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zondag 13 October, 8.15 uur, Nieuw Schouwtooneel„Het sterke Geslacht". Maandag 14 October, 8.15 uur, Nieuw Schouwtooneel (Abonnementsvoorst, ne serie)„Gouden Regen". Dinsdag 15 October, 8.15 uur, De Hage- spelers: „Verdriet gaat voorbij". Woensdag 16 October, 8 uur, Amsterd. Tooneel Ver.: „De Geborduurde Bal". Donderdag 17 October 8.15 uur, Too- neelvereeniging Jacob van Lennep: „Drie wijze Gekken". Vrijdag 18 October, 8 uur, Geheelonth. Tooneelver. „Nieuw Leven": „De Butler". Zaterdag 19 October 8.15 uur, Operette gezelschap Fritz Hirsch: „Die Csardas- Fiirstin." AGENDA. Luxor Sound Theater: „Het schandaal van den dag". Rembrandt Theater: „De Kribbebijter". Cinema Palace: „Artisten". Frans Hals Theater: „Le Gong" (de dans der maagden) NED. NATUURHIST. VEREENIGIN. Vrijdag 11 October des avonds 8.15 uur geeft de heer Jan P. Strijbos aan onze af deeling de primeur van zijn lezing „Zwerftochten over IJsland", met bij zonder fraaie lichtbeelden in de „Kroon zaal, Groote Markt. Zondag 13 October organiseert de Ned. Natuurhistorische Vereeniging een pad denstoelen excursie in de prachtige herfst bosschen om Amerongen, onder leiding van Dr. H. A. A. van der Lek, uit Wage- ningen. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe telefoon aansluitingen in het net Haarlem in het tijdvak 3 tot en met 10 October 1935 29164 Advocaat N. J.; Rembrandtlaan 80, Heemstede. 29141 Barens G. J. A., Binnenweg 80 te Heemstede. 29148 Bartelmans Mevr. A. Th. Huize Maus, Heerenweg 64, Heemstede. 22903 Bracht A. H.; Zaanenlaan 187 te Haarlem. 16621 Constandse-Thomasz Mevr. de wed. J. T„ Bosch en Vaartstraat 14. 22802 Eendracht N.V. Bemiddeligsbank Mij. de, Heussensstraat 76 betaal- zegelkas 912 en 1316.30, Zater dag 913. 16675 Fino fabriek N.V. (Chef afd. Ver koop) Oranje Nassaulaan 164 Over veen. 23122 Garage Zomerzorg, Bosch en Duin laan 30, Bloemendaal. 16644 Haje Dr. Ch. F., Julianalaan 77 te Overveen. 26760 Loos F., Catslaan 8, Aerdenhout. 23034 Marnix Radio Centrale, Stuyve- santstraat 16. 16566 Melgers A„ Dameskapsalon, Ael- bertsbergstraat 44 29163 Pliester Mr. K. A. F. J, Advocaat en Procureur, woonhuis Jan Steenl. 10 Heemstede. 22986 Quesne v. BruchemMüssig E. du Vinkenbaan 2a, Santpoort-stat. 26553 Rappard c.i. Ir. O. E, ridder van Herman Heijermanlaan 13, Heem stede. 16547 SchouteAten Mevr. E. A. Julia nalaan 42, Overveen 16588 Wit Simon de, Kruidenierswaren, Zijlweg 96. 26868 Zieren—du Saar H„ Westerlaan 41 Aerdenhout. GEBEDS-, B2ZINNINGS- EN CONCENTRATIEUUR VOOR DEN VREDE Het comité, dat het op Zondag 20 Oc tober a.s. te houden „Gebeds-, Bezin- nings- en Concentratie-uur voor de Vre de" landelijk voorbereidt, meldt ons dat sinds de aankondiging van het juiste tijdstip (20.30) opnieuw talrijke brieven uit geheel het land toestroomen waarin definitieve medewerking wordt toegezegd. De samenkomsten gaan in elk geval ZONDAG 13 OCTOBER. BLOEMENDAAL Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. W. C. Posthumus Meij- jes, Predikant te Hoogland. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard 5 uur nam. Dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan - Kinheimpark. Zondag 13 October 10.30 uur v.m. Gezon gen H. Mis Woensdag 16 October 8 uur nam. Lof v. het H. Sacrament. Donderdag, 17 October 7.25 voorm. Ge sproken H. Mis. OVERVEEN. -Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereeni'ging Religieuze Kring. 10.30 uur voorm. Ds. J. Leendertz, Doopsgez. Predikant te Haarlem. SANTPOORT. 10 uur voorm. Prof. van den Bergh van Eysinga. ,.Wat moet ik doen?" Hand. 16, ve. 30 b. Geref. Kerk in Hersteld Verband. Gebouw Bethel, Wüstelaan. 10 uur voorm. de heer K. v. d. Berg, Nederl. Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. Ds. J. de Wit, Leiden. 5 uur nam. de heer Heere Heeresma, Amsterdam. HAARLEM. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Heerenstraat 10.30 uur voorm. Ds. G. J, Duijvendak, Eglise Wallonne. Dimanche 13 Octobre. 9 h: 30 Service 10 h: 30 Service et sermon, Past. Krafft. 11 h: 45 Service des Enfants. 20 h: Service de prière pour la pair, Pasteur Krafft. Gereformeerde Kerk (H.V.) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 10 uur voorm. Ds. P. A. E Sillevis Smitt, 5 uur nam. Dezelfde. In de voorzaal voorm. 10 u. Kinderdienst. T;V ZAÏ5DVOORT. /I Gereformeerde Kerk in Hersteld verband 10 uur voorm. de heer A. C. Reuijl. 5 uur nam. de heer Biem Visser. De speciaalzaak VAKKLEEDINGMAGAZIJN IEÜSEI Paarlaarsteeg 1 - Tel. 12842 door ook al zou inmiddels een oorlog zijn uitgebroken. Een volledig tekstboekje van Liturgie, samengesteld door Mej. Mr. G. H. J, van der Molen te Aerdenhout, is tegen beta ling van 6 ct. (10 stuks 45 cent) in, post zegels of postwissel vekrijgbaar bij Mevr. E. J. MioléeRiem Vis, Garenkokerska- de 31 rood, Haarlem. In het comité van aanbeveling namen zitting Mevrouw Prof. A. AnemaGertzen, te Haarlem; Jonkvrouwe C. M. van Asch van Wijck, Zeist; Mejuffrouw M. W. Bar- ger, Utrecht; Mevr. Chr. J. Cohen Ter- vaert-Koch, Overveen; Mevr. Gravin P.v. Heerdt tot EversbergQuarles van Uf- ford, Den Haag; Mevrouw B. Langeveld Hebbenaar, Haarlem; Mejuffrouw Rosa Manus, Amsterdam; Mejuffrouw Mr. G. H. J. van der Molen, Aerdenhout; Mejuf frouw E. H Piepers, Bilthoven; Mevrouw C RamondtHirschmann, Hilversum; Mevrouw A. Bar.esse van Reigersberg VersluysSchimmelpenninck van der Oye, Velp (G.)Jonkvrouwe J. Repelaar van Driel, Scheveningen; Mevrouw J. D. van Romondt VisBar.esse Quarles de Quarles. Zeist; Mevrouw F. Sanders-Trip Amsterdam; Mevrouw W. Wijnaendts I'ranckenDyserinck, Den Haag. Bijdragen in de algemeene kosten van deze actie kunnen gestort worden op postrekening 27913 ten name van W. Dy serinck, Aerdenhout, Motto „Vrede". Het landelijk comité deelt tenslotte nog mede, dat de in opriching zijnde plaatse lijke comité's, correspondentschappen enz. tijdig zullen zorgen voor de bekend making van plaatselijke bijzonderheden. Het Landelijk Comité, Mevr. E. J. Miolée-Riem Vis, Seer, esse, Haarlem, Garenko- kerskade 31 rd. Mevr. N. DyserinckVan Gil- se, van der Pais, Aerdenhout. Mevr. Ir. M. Waardenburg— Lindeyer, Haarlem. Het plaatselijk comité te Haarlem meldt ons: Tot onze groote voldoening kunnen wij meedeelen dat mevr. J. Slingenberg Wessels zich bereid heeft verklaard tot het comité van aanbeveling toe te treden. Mevr. J. W. M. Maarschalkvan Cop- penaal heeft bericht ,dat zij gaarne het eere-voorzitterschap van het Plaatselijk Comité wil aanvaarden. Tevens moeten nog aan de lijst van het comité van aanbeveling worden toege voegd mevr. WeenerKnottenbelt en de dames Heideman. Het telefoonnummer van mej. C. Hissink, Baen 35 is 15463 inplaats van 14563, zoo als in het vorige nummer vermeld was. OPLEIDING IN 'T LITHOGRAVEEREN EN BOETSEEREN. 23 October a.s. zal een cursus worden geopend onder leiding van de heeren Aart van Dobbenburgh en Theo v. Reijn, waar gelegenheid zal worden gegeven het lithograveeren en boetseeren te beoefe nen en waaronder ook begrepen zijn het teekenen en het vervaardigen van hout sneden. De lessen worden gegeven de Woesdag en Zaterdagmiddagen van 24 uur op 't atelier van den beeldhouwer Theo van Reijn. Tevens is ook gelegenheid opgeleid te worden voor academie en kunstnijver heidsscholen. Verdere inlichtingen te bekomen bi) den heer Theo van Reijn, Amalia van Solmslaan 15, Haarlem. Tel. 16814. Zich aan te melden vóór 15 October a.s. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Gevonden en terug te bekomen bij: El- dering, Duinlustweg 1, een ceintuurtje; Snoek, Vinkenbaan 12, Bloemendaal een fox-terrier; Böttger, Zoiperzorgerlaan 17, Bloemendaal, een heerenrijwiel; J. Rosier Vogelenzangscheweg 354, Vogelenzang, 'n paar bruine handschoenen; W. Roozen, Middentuindorplaan 9, Haarlem, een ge streepte das; Hofhuis, Bloemendaalsche- weg 57, Bloemendaal een babymutsje; H. Th. van Klink, Hendrik Roozenlaan 10, Haarlem, een R.K. kinderkerkboekje en een mutsje; van Maren, Bloemendaalsche weg 234, Overveen, een terrier (gebracht in kennel Fauna)J. van Roode, Bloe- mendaalscheweg 206, Overveen, een zak mes; van Amerongen, Zandvoortschelaan 169, Heemstede, een zilveren oorbelr* vano Eerden, Kleverlaan 1, Bloemendaal, een kiderschoen; K. L. Miljon, bureau van politie Overveen, een looper; H. Barn- horn, Middentuindorplaan 18, Haarlem, een hondenriem met penning; M. M. J. Terpoorten, Korte Hakanstraat 10. Haar lem een duimstok; Kroeze, Zijlweg 14, te Overveen, een damesrijwiel; van Schaa- gen, Vondellaan 17, Aerdenhout een gou den schakelarmband; aan den politiepost te Aerdenhout een rozenkrans; aan het bureau van politie Overveen, een bril; een ceintuur, een aipinomuts, een hondenriem een rozenkrans, een ledige damestasch. CONFLICT ITALIë—ABESSINIë Wanneer men onbevooroordeeld kennis neemt van den inhoud van het telegram, dat Italië Woensdag 2 dezer aan den Volkenbond zond. onderteekend door Su- vich, dan krijgt men onwillekeurig het gevoel, dat de argumenten daarin naar voren gebracht op zijn zachtst genomen, niet erg steekhoudend zijn. Daarin zegt Italië dat de oorlogs- en aanvalszuchtige geest die in Addis Abeba zich onder de hoofden en soldaten heeft ontwikkeld, de Abessinische krijgers zou hebben geinspireerd. Italië den oorlog on te dringen. Dit klopt niet met de hér- haaldelijk door den Negus uitgedrukte wensch, zelfs door 't doen van concessies, een vreedzame oplossing te vinden en de radiorede van de Keizerin, waarin zij de vrouwen der wereld oproept om met haar voor den vrede te bidden. De mentaliteit van de hoofden moet dan wel verschillen van die van hun Kei zer öf zijn prestige moet hebben geleden en dit schijnt ook weer niet 't geval te zijn, want deze is er blijkbaar in geslaagd de strijders die gereed waren hun land te verdedigen ertoe te dwinven van de grenzen terug te trekken. Dit lijkt al hee weinig op provocatie. Maar, zoo vragen wij ons af, zou het te verwonderen zijn, als deze lieden, voelende den ijzeren greep van de enorme Italiaansche legers die zich aan hun grenzen ophoopen, althans paraat wilden zijn? Dit retireeren, ter voorkoming van incidenten leek ons juist gezien, ook tegenover den Volkenbond, ,cïie het niet voor d(en „aanvaller" kan opnemen. Het bewuste telegram noemt dit terugtrekken echter een strategische beweging, zooiets van „retirer pour mieux sauter". Dit lijkt ons onder de gegeven omstandigheden wel ver gezocht. In zijn memorie van September zou Italië met documenten hebben gestaafd, dat het de laatste tientallen jaren is blootgesteld geweest aan voortdurende en bloedige aanvallen van de Ethiopiërs. Italië blijkt dan wel erg lankmoedig te zijn geweest en niet haatdragend, want hoe zou het anders ertoe komen Abessinië te introduceeren bij den Volkenbond, le klas merk, voor- en achterui- werkend, gloednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tal. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. Op Uw oude japon een niewe taille of mouwen ingezet en deze gaat weer een reuzen tijd mee. De meest gesorteerde Speciaalzaak op dit gebied is TELEF 14461 SCHAGHELSTRAAT 46 (alleen) Losse Taille en Mouwen in diverse kleu ren en kwaliteit verkrijgbaar. Zaanenstraat 54 zelf de candidatuur warm aan te beve len? Abessinië heeft zich tegen de beschul digingen behoorlijk verdedigd; hierover wordt echter niet gerept. Dan neemt Italië het Abessinië kwalijk, dat het uiteindelijk heeft gemobiliseerd, nadat Italië ongeveer een millioen gemo toriseerde troepen, moderne vlieg-eska- ders, tanks enz. aan de grenzen van Ethopië had opgehoopt. Dat is wel erg naief en men beweert dat deze mobilisa tie een direct en ernstig gevaar met zich mee zou brengen (in de gedemilitariseerde zone?) waarop onverwijld gereageerd moet worden, uit elemetaire overwegingen van veiligheid! Daarom heeft Italië het oppercommado in Eritrea gemachtigd tot het nemen van de noodige „verdedigings maatregelen" (let wel). Daarmee wil Italië blijkbaar trachten, de blaam van zich af te schuiven van als „aanvaller" te worden beschouwd. Of de Volkenbond hierop in zal gaan? Vooralsnog heeft bij Italië ten volle met de schuld van her- conflict belast. Intusschen is Italië tot den aanval ■"overgegaan. Het heeft Adoea gebombar deerd (als wraakneming voor de jaren tërug geleden nederlaag?) een plaats, waar zich volgens den Negus slechts vrouwen en kinderen en ouden van da gen heeten te bevinden. Of het waar is dat ze een Roode Kruis Hospitaal gebom bardeerd hebben moet nog worden on derzocht. In elk geval zullen wel vele onschuldige slachtoffers van dezen aan val zijn geworden. Wat kan Ethiopië stel len tegenover de goed geoutlieerde le gers van Italië? Slechts enkele vliegtui gen, vermoedelijk onvoldoende afweerge schut en althans één tank, die de Negus destijds bij een bezoek aan den Koning van Italië ten geschenke heeft gekregen. Wanneer de Volkenbond niet tusschen- beide komt zal Abessinië wel zijn toe vlucht moeten nemen tot den guerilla- oorlog, en dan kan het den Italianen in deze onherbergzame oorden nog lastig genoeg maken, evenals de Boeren on dei de Wet dit deden in het laatste stadium van den oorlog tegen het machtigs Enge land. De Zondagmorgen bracht ons het bericht dat Adoea na een hardnekkige verdediging gevallen is. De nederlaag des tijds door de Italianen gelsden is gewro ken. Voor de Abissiniëers zal dit een aan sporing zijn om zich hardnekkig te ver dedigen, zoo denkt de Negus er althans over. Naar verluidt hebben de Abessiniërs toch nog de kans schoon gezien, zich op andere stellingen terug te trekken en 't meeste geschut mee te nemen; blijkbaar een kranig stuk werk onder zulke om standigheden. Het heeft er nu allen schijn van dat de Volkenbond zich inderdaad het lot van de zwakkere zal aantrekken. Door het goedkeuren van de rapporten der beide Volkenbondscommissies (die van z)es en van ,13) is de sterke broeder Italië nu forme'el in gebreks verklaard en verant woordelijk gesteld voor de schending van het Volkenbondspact. Intusschen onder handelen Frankrijk en Engeland over we- derzijdschen steun bij eventueeie sanctie maatregelen. Over de houding van Frank rijk in deze behoeft Italië dus niet langer in twijfel te zijn. 't Isolement gaat lang zaam maar zeker; Of 't tot militaire sanc ties zal komen is twijfelachtig. Door krachtige maatregelen van Engeland in de Middenlandsche zee en zijn Afrikaan- sche koloniën is het op alle gebeurtelijk- heden voorbereid en Frankrijk heeft be loofd te steunen. Naar uit Frankrijk, dat het grootste belang heeft bij de zaken van 't Suezkanaal, gemeld wordt, ligt het niet in de bedoeling, dit kanaal te sluiten. Amerika, dat 't liefst buiten het conflict zou willen blijven heeft een embargo ge legd op den wapenuitvoer naar beide oor logvoerende landen. De vraag is echter of het door 't Kellog-pact wellicht toch nog daarin betrokken kan worden. Italië blijft bij monde van zijn verte genwoordiger in den Volkenbond, Aloisi, volhouden, dat het uit „zelfverdediging" gehandeld heeft. Voorwaar een ondank bare en blijkbaar hopelcoze taak. Aloisi woont nog steeds de Raadszittingen bij en zijn land schijnt vooralsnog geen aan stalten te maken om uit den Bond te tre-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2