Een nuttig Speciaalzaak 9n Boek Kalendera St. Nicolaas-stemming- Schaken. L INTERN. BOEKHANDEL IHL INI.. IMIUIL Tooneel a mis- Predikbeurten HAARLEMSCHE Coiperatieue Dlier-vereen. naaimachines op alhaiaiipp Jan Geijlvoet Jr. Nurige gescnenren voor de a.s. leestdagen S 6.0 Hl. GlORülS fi Zn. Schoorsteenvegers BVWftir. li» Haarlem Vereen, der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" maandag 2 Dec. a.s. Kijkdag v. 10 tot 4 uur eters is, des te grooter ook de vischstand wordt, wat hü geestig wist toe te lichten met een voorbeeld van de groote stern op een der waddeneilanden, in verband met de bot-stand, waarna een nieuwe aansporing tot voederen van vogels. Tot slot de bekende Molfilm, waarin de bloemen uitkomen en verwelken in eenige minuten tijds. Behalve het inte ressante, was in deze film ook te bewon deren, de schitterende lichteffecten, die de heer Mol heeft weten te bereiken. Iedereen die deze avond heeft bijge woond, kan dan ook op een goedge slaagde twee-uurtjes terug zien. LICHTBEELDEN-AVOND. In het kerkgebouw der Protestanten bond aan den Potgieterweg, heeft een lichtbeeldenavond plaats. Op dien avond zullen lantaarnplaatjes vertoond worden uit het Oude Testa ment en van de 4e Wijze uit het Oosten, van Van Dijke. Hetgeen er op het doek geprojecteerd zal worden, wordt op dui delijke wijze toegelicht door Ds. Paber. Het zal een zeer leerzame avond zijn, vooral.voor de jeugd. De lichtbeeldenavond zal gehouden worden op 9 December e.k. Aanvang 7.30 uur. Kaarten 10 cent zijn verkrijgbaar aan het bureau van ons blad en des avonds aan het Kerkgebouw. AGENDA. Luxor Sound Theater: „Op het verkeer de Spoor". Rembrandt Theater: „Episode". Cinema Palace: „Watt en half Watt". Frans Hals Theater: Geprolongeerd: „Suikerfreule". INGEKOMEN PERSONEN. B. B. M. van Perlstein, Zandvoorterw. 17 Aerdenhout; E. van Beem, Klaphekl. 10, Aerdenhout; P. de Wilde, Leijw. n no. 5 Vogelenzang; Mevr. G. de VriesBrois- sois, Noorder Stationsweg 12, Bloemen- daal: E. van Dobben, Bloemendaalsche- weg 164, Overveen; A. A. van Meurs Pr. Hendriklaan 95, Overveen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. C. H. CieremansBec.- keringh Lankhorst z.; J. C. Hoenderdos- Dam d. Ondertrouwd: G. J.van de Linde en M. S. R, Weimert; H. Kreule en E. M. War- necke. Getrouwd: P. P. X. Sanders en I. M, A, H. Bouvy. Overleden: Chr. Edelhauser, 78 jaar. ZEG HET MET BLOEMEN. De feestdagen leenen er zich bij uitstek toe, onze binnenkamers met bloemen te sieren; dat schept een gezellige sfeer. Ook de bloemenhandelaren werken hieraan mede. Wanneer men bijv. de scnituorenue sr. r*K.oiaas-Ciaia5„ van 3ë Gebr. Koebrugge eens gaat bekijken, vindt men daar voor „elck wat wils". Prachtige fantasiestukken in verschil lende afmetingen en opgemaakt met een keur van bloemen. Maar ook aan be scheiden beursen is gedacht. Gaat maar eens de prachtige tinten anjers, azaleas, chrisanten, rozen en cyclamen bewonde ren; zelfs de bescheiden lelietjes van dalen doen zich op zijn mooist voor. Wij kunnen dus onzen lezers aanraden eens een kijkje te gaan nemen. Wilt ge uw vrienden of bekenden een attentie bewij zen, zeg het dan met bloemen! GEVONDEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Heere, L. van Dalenlaan 20 Haarlem, een vulpen in etui; Smit, Brouwerskolk, (theehuis) Overveen, een zwart hondje; Egmond, Joh. Verhulstweg 37, Bloemen- daal, een glacé handschoen; M. Melis, Zijlweg 121, Haarlem een hondje; S. Sik- kens, Noordlaan 32, Bloemendaal een pr. wollen handschoenen; Korstjjens, Prins Hendriklaan 120, Overveen, een dames portemonnaie met inhoud en een klut; Smit, Alb. Thijmlaan 57, Bloemendaal, 'n paar wollen kinderwantjes; Blei, Rijnei- gomlaan 9a, Aerdenhout, een damestasch (nieuw)Garage Genis, Bispincklaan 1, Bloemendaal, een handtasch met inhoud; Station Bloemendaal, een jonge poes; aan den politiepost te Aerdenhout, een damestasch met inhoud, een grijze wollen handschoen; aan het bureau van politie Overveen, een dameshandschoen, een le deren handschoen, een belastingmerk, een sleuteltje, een handschoen en een kinderringetje. KAMER VAN KOOPHANDEL. Bij de op Woensdag 20 Nov. 1935 ge houden verkiez'ng van leden van de Ka mer van Koophandel en fabrieken voor Haarlem en Omstreken, zijn bij enkele candidaatstelling gekozen: Voor de afdeling grootbedrijf de hee- ren: Ir. P. C. Dufour te Haarlem; B. P, Enschedé te Heemstede; C. A. C. Gun- ters te Zandvoort; J. C. M. Mensing te Aalsmeer; W. A. Phdippo te Bennebroek; J. J. Swens te Haarlem; Jhr. P. Teding van Berkhout Jr. te Haarlem. Voor de afdeeling Kleinbedrijf de hee- ren: C. ten Boom, te Haarlem; J. J. Brink man te Haarlem; E. H. Brokmeier te Zandvoort; J. van der Burg te Haarlem; G. Deddens te Hoofddorp; H. J. L. Klein Schiphorst te Haarlem; P. J. M. van Te- tering te Haarlem. De heer Th. G. C. Hooy stelde zich niet weder verkiesbaar; in zijn plaats werd de heer P. J. M. van Tetering geko zen. FILMAVOND WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Evenals het vorig seizoen, zal ook thans weer de Vereeniging „WeldadigJ- heid naar Vermogen" een filmavond ge ven ter versterking van haar kasmiddet- Druilig, drenzig drupt de regen Op de natte straten neer, Dat is weer het onvervalsch'te Miezerig Novemberweer. In de week vóór 't Sinterklaasfeest Hebben we dat Ieder jaar, Maar om t opgewekt te vieren Blijkt het geenszins een bezwaar. Is de atmosfeer ook somber, Blij gestemd is reeds de jeugd, Die zich in het schoon vooruitzicht Op een pretje al verheugt. Lustig klinken reeds de liedjes; 't Kleine grut is onvermoeid. Het geloof aan Sinterklaasje Is zoo gauw niet uitgeroeid! D'etalages van de winkels Prijken weer in volle fleur; Allerlei begeerenswaardigs Ligt te keus daar en te keur. 't Is een lust, er langs te loopen En dan al die lekkernij! Kunt u 't laten, iets te koopen, Als u wandelt daar voorbij? Praat me niet van slechte tijden! Sinterklaastijd is niet slecht! Daarvoor wordt - al is men platzak 'n Kleinigheidje weggelegd. 't Kinderhart weet van geen crisis; 'n Kinderhand is gauw gevuld. En wanneer g'iets geeft dan weet ge Dat ge zelf genieten zult! XANDER. len, teneinde in de komende winter bet ter haar t-aak, de steun van behoeftige stadgenooten, te kunnen vervullen. Op 11 December a.s. zal in de Groote Zaal van het Gemeentelijk Concertge bouw worden vertoond de film: „Naar den hoogsten top der aarde". Deze grootsche natuurfilm beschrijft de lotgevallen van de vierde expeditie, die getracht heeft den voet te zetten op den hoogsten top der aarde. Naast indrukwekkende natuurtaferee- len brengt deze film interessante opna men van zeden en gewoonten in Tibet, Het comité, dat deze filmavonden or ganiseert, hoopt en vertrouv/t, dat, op 11 December a.s. de groote zaal van het Concertgebouw uitverkocht zal zijn als bewijs van waardeering voor het werk, dat „Weldadigheid naar Vermogen" al zooveel jaren in onze stad verricht. Kaart,en ad f 0.75 zijn vanaf 30 No!- vember a.s. te verkrijgen aan het kanl- toor der Vereeniging, Jansstraat 38. KAMERMUZIEKAVOND. Gijs Beths Viool. Nely de Bock-Verdel Piano. Piet Halsema Piano. Vrijdagavond 22 November jJ. had in het Jeugdhuis, Donkere laan, een kamer muziekavond plaats. Het gezellige zaaltje leent zich daar bijzonder goed voor. Er was een talrijk gehoor en de toe hoorders zullen er ook geen spijt van gehad hebben, want het bovengenoemd trio heeft ons een kunstvollen avond ge geven. Het programma werd geopend met een Sonate in f kl. t. van LocatelliRöntgen voor viool en piano. Gijs Beths gaf ons een technisch goed verzorgde uitvoering daarvan, goed bijgestaan door Piet Halsema (die trouwens het leeuwenaan deel had in dezen avond). Ons heelemaal boeien kon ons het. spel van Gijs Be'ths in deze Sonate nog niet, In Cinq Com- mentaires pour Violon et Piano van Joaquin Nin, genoten wij veel meer van het vioolspel, vooral Sur un thème de Pablo Esteve werd uitstekend gespeeld. Ook hier accompagneerde Piet Halsema zeer correct. Voor de pauze hoorden we nog voor piano vierhandig: Variaties in G gt. t. van W. A. Mozart. Het werd door Mevr. Nely de BockVerdel en den heer Piet Halsema correct weergegeven, hoewel 't ons leek of men wat voorzichtig speelde. Na de pauze hoorden we voor piano vierhandig Jeux d'enfants van Bizet. Dit stuk zi't vol voetangels en klemmen, maar dit was voor de uitvoerenden geen bezwaar. Er werd een schitterende ver tolking van genoemd werk gegeven. Het concert werd besloten met een Sonate voor viool en piano van Claude Debussy. Dit zeer lastige werk stelt zware eischen, zoowel voor viool als voor piano, vooral wat het samenspel betreft. Beths en Halsema hebben zich er echter schitterend doorheen geslagen. Dat men hét werk der drie uitvoerenden waar deerden, bleek wel uit het applaus, dat het drietal te incasseeren kreeg. W. SCHAKEN. De uitslag van den Woensdag j.l. in het Jeugdhuis gespeelden wedstrijd Bloemen daal IIZaandam II luidt als volgt: Bloemendaal n Zaandam II A. v. d. WerffW. Brinkman 1/21/2 A. J. de Vries—D. v. Hoorn 10 J. H. Barens—G. J. Hubach 10 W. HogenbirkN. Valkoog 1/21/2 J. LankampD. Brinkman 01 H. J. BeckJ. de Boer 01 J. H. Caro—C. W, Visser 1/2—a/2 P. RotteveelC. Broek 1/21/2 H. G. v. RiessenTh, W, v, Velzen 01 W. K. Kempen—H. Kaaijk 1/2—1/2 GROOTE KEUZE Kruisstraat 25 Tel. 10004 HAARLEM „DE FILMSTERVOOR HET DOEK" door Laurence Riley bij „Het Blijspelgezelschap" (regie C. v. Kerckhoven) Vroeger placht de belangstelling van ouder of jongere bakvisschen uit te gaan naar hét podium en naar de menschen, die zich daarop bewogen. Tegenwoordig, waarin veel bovenal gemechaniseerd is, worde die belangstelling meer bepaal delijk op de film gericht en zijn de hel den en de heldinnen op hét witte doek t onderwerp van adoratie. De schrijver van dit stuk neemt een loopje met die soort van heldenvereering eenerzijds en ander zijds laat hij zien dat het niet alles goud is wat er blinkt en dat een schijnbaar lieve filmster, lief naar den buitenkant mét haar glimlachend mombakkes, in werkelijkheid wel eens een canaille wezen kan met toch zóó verweven kan een vrouw nu eenmaal zijn een fond van goedhartigheid. Zóó komt Carole Arden (Tilly Perin Bouwmeester) binnenvallen in een pen sion, waarin aanwezig zijn een allerliefste tante (Marie van Westerhoven), een overdreven mama met adellijke allures en zonder duit, bij wie inwoont haar dochter bij wie telkens inloopt een aanstaande schoonzoon, de verloofde van het meisje, Overhemden Sporthemden Slipovers Lumberjacket Sportvesten Leren handschoenen jassen Wollen Herenvesten koopt men beter in de VA K K L E DING MAOA2VN 4 1/2—5 1/2 PAARLAARSTEECI.TEL: 12 842 flinke werkman (Jan Teulings). De tan te en de moeder zijn eigenaars van het gezin en pensiongasten hebben zij niet. Er is ook nog een dochter van een buur vrouw in dit stuk (Marie Sophie Nathu- sius), een bakvisch gelijk boven geschetst Al deze menschen zijn verrukt dat de groote filmster bij hen te gast komt van wege een panne én in haar gezelschap is een impressario, die tevens haar mentor is (Elias van Praag), een zwarte meid (Mien Erfmann■Sasbach) en een chauffeur (C. van Kerckhoven). Al spoedig beziet de filmster den knappen, jongen werkman met een al te welgevallig oog en er zouden erger dingen gebeurd zijn, wanneer de wijze, oude tante nieti op het juiste oogenblik'bin nen gekomen was. Caroline wil den wer kelijk naieven jongen man meenemen naar Hollywood om daar zijne uitvinding zoogenaamd te exploiteeren, maar de im pressario weet op haar beter ik te specu- leeren en alles loopt dus bevredigend af. Tilly PerinBouwmeester gaf brillant spel als de filmster met de twee facetten. Mooi de overgang van het felle wijf naai de glimlachende lieverd en omgekeerd. Jan Teulings gaf geheel het naieve rondborstige en sympathieke van den jongen werkman. Zelden heb ik een auteur in zoo korten -tijd zien vooruit gaan. Elias van Praag was prachtig als de impressario, die de feeks tijdig wist te temmen. Mevrouw Marie van Westerho ven gaf weer één van die pareltijes van oude, wijze vrouwen, die wü van haar kennen. Mien van KerckhovenKlingi geestig de dame van deftige allure en Marie Sophie Nathusius perrifleerde het dweepstertje met filmsterren alleraar digst. Dus een prettige voorstelling van een geestig, vlot stuk. EDMOND VISSER. ZONDAG 1 DECEMBER BLOEMENDAAL. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard. 5 uur nam. Dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 1 Dec. 10.30 uur voorm. gezon gen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2,30 tot 5.30 nam. Gelegenheid tot meditatie. Woensdag 4 Dec. 8 uur nam. Completen en Lof. Zaterdag 7 Dec. 7.25 uur voorm. Gespro ken H. Mis. NederL Protestantenbond. 10.30 uur voorm. Ds. G. J. Sirks, A'dam AERDENHOUT Vereeniging Religieuze Kring 10.30 uur voorm. Ds. P. van der Veer, voorg Vrije gem. Amsterdam. SANTPOORT Nederl. Hervormde Gemeente 10 uur voorm. Geen dienst. 's Avonds 7 uur: Prof. van den Bergh v. Eysinga. „De klop op de deur", Ooenb. 3, vs. 20. Extra collecte voor de Kerk. Medewerking van het zangkoor. Nederl. Hervormde Evangelisatie 10 uur voorm. Ds. D. Kuilman, Leiden. 5 uur nam Ds. J. W. Swaan. T.Tmuider. Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing. Geref. Kerk in Hersteld Verband. Gebouw Bethel, Wüstelaan 10 uur voorm. Ds. K. H. Kroon. HAARLEM. Evang. Luthersche Gemeente. 10.30 uur voorm. Ds. C'. H. Brandt 7,30 uur nam, Ds. G. H. Duyvendak. Avondmaal. Gereform. Kerk (H.V.) Kerkzaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 30 uur voorm. Ds. P. A. E, Sillevis Smltt 5 uur nam. Dezelfde, Eglise Réformée Wallonne. Dimanche Ier Décembre jgóCultepour la jeunesse. Service divin avec. Sermon. 3e Collecte pour les Réoarations. 11 h. 45 Service des Enfants. 20 h.: Service du soir et chant. Le Pasteur de la Paroisse. College tot verbreiding van Spiritistische beginselen. Gebouw „Theosofia" Nassauplein 8 10.30 uur voorm. Wijdingsmorgen. Spre ker Ds. M. Beversluis uit, Schiedam. Toegang vrij. CONFLICT ITALIë—ABESSINIë. Maarschalk Petro Badoglio heeft zich naar Afrika ingescheept. Zijn voorganger de Bono heeft zijn komst niet afgewacht. Zou Mussolini, de man die in Italië de lakens uitdeelt, toch niét zoo toijzondier ■tevreden zijn over den gang van zaken? We zullen spoedig bemerken hoe Maar schalk Badogliozijn taak opvat. Nieuwe bezems vegen schoon. De Negus blijkt achteraf niet naar Dessié, doch naar Harrar in de Provin cie Ogaden te zijn gevlogen, waar hij zijn mannen een hart onder den riem heeft gestoken. Dat kon wel eens nooidg zijn, want in die buurt zal 't spannen; de spoorwegverbinding loopt gevaar te wor den afgesneden. Het oog der Italianen is gericht op Harrar daarna op Diredauna. Op Maandag 18 November ziin de sanc ties in werking getreden. Italië neemt allerlei voorzorgsmaatregelen; "het sloopt oude stoombooten, graaft oude rails op en zelfs de kinderen leveren hun speelgoed in om te dienen voor oorlogsmateriaal. Amerika, dat neutraal wenscht te blij ven tracht de petroleum maatschappijen ertoe te bewegen hun producten niet aan de oorlogvoerende landen te leveren. Al deze maatregelen kunnen er dunkt ons toe leiden den oorlog te bekorten. Italië is hierover in woede ontstoken. Volgens Reuter heeft Addis Abeba een officieel communiqué uitgegeven, mel|- dende dat op 12 November de Abessiniërs in 't gebergte van Enderda ten N.O. Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Diner THUISBEZORGD f 0 90; met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen extra bezorgloon. Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage. GEEN LIDMAATSCHAP. GEEN OMZETBELASTING Goedkooper dan bij anderen. Contant met 5 jaar schriftelijke garantie. Re paratie aan alle merken met 1 j. garantie. Haarlem, Doelstr. 35. Opger. 1902. Tel. 13538. DE HUISVLIJT, Schagchel- straat 46, Telef. 14461, meer malen bekroond. De kleine verpleegsterszaak met zijn groote reputatie. TELEFOON 13310 van Makalé een overwinning behaal de. De troepen van Raskassa vielen des morgens ten 7 uur de Italianen aan. De strijd duurde tot zonsondergang en, naar het heet, hebben de Italianen het veld geruimd met achterlating of liever mee nemende 300 dooden, waaronder een ko lonel en 'twee officieren. De Abessiniërs maakten' twee auto colonnes, 200 geweren' alsmede 4 mitrailleurts buit elk met 4000 patronen. Uit Pigré wordt gemeld, dat de Italianen in een treffen bij Ternbien ver liezen hebben geleden. Een aanval van Ras Sejoem op inlandsche troepen bij Abano werd echter afgeslagen. Naar het heet zijn de inlandsche troepen er niet over te spreken, dat zij door de Italianen steeds vooraan worden geplaatst om den eersten stoot op te vangen. De Maandagmorgen berichten melden, dat het legercorps van Generaal Santini in Noord Abessinië zich gereed maakt voor een nieuwen afmarsch naar het Zuiden als afweermaatregelen tegen het oprukken der Abessiniëers onder Dedjas- matsj Kassa Seba't, die naar vliegtuigen geconstateerd zouden hebben in gefor ceerde marehen van uit 't Danakil gebied Noordwaarts rukken. Ras Kassa Sebat zou optrekken naar Enda Moessi, ten Noorden van het meer Asjanzi, om te trachten een verbinding tot «(tand ite brengen met het ca. 30000 man sterke le ger van den bekenden Ras Seyoem. Generaal Santini zal trachten deze vereeniging te voorkomen. Lukt hem dit, dan is de weg naar hét meer Asjangi vrij, van waaruit een autoweg leidt naar Addis Abeba. Baldwin heeft een particulier schrijven gericht tot Mussolinie, welks inhoud ver moedelijk een vernieuwde vredespoging zal zijn van Engeland. De basis waarop event, onderhandelingen zullen worden geopend, zou dan kunnen zijn: het En- gelsch Fransch plan, dat juist te Parijs gereed is gekomen. Het heet te omvatten gebiedsuitwisseling t.usschen Itialië en Abessinië en internationaal toezicht in dit land. Wordt de toevoer van petroleum pro ducten naar Italië inderdaad afgesloten, 't laatste woord in deze is aan Amerika, dan zal Italië wel wat soepeler worden. Intusschen gaat de strijd lustig voort. Reuter meldt, dat een legercorps uit Eritrea verder oprukt in Ternbien, terwijl de zwar'themden het gebied Gheralta organiseeren tot aan Abaro pas. Aan het front van het tweede leger corps is een sterke Abessinische bencre verslagen en teruggeworpen over de Weri een zijrivier van Takaze. De Iatalianen maakten krijgsgevangenen. Aan het Somalifront heeft Generaal Directeur: JHR. G. ELIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11928

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2