T Cooperatieue Dlner uereen. éi Brokjes Levenswijsheid De Zakdoek. Vrouwenlist HAARLEMSCHE Predikbeurten V -V (Nadruk verboden). Ook geschenken hebben hun geschie denis. En nu wij allen nog zitten met ae kersversch ontvangen kostbaarheden, die daar zoo ongerept in haar doos of etui liggen, is het misschien wel eens leerzaam te hooren hoe het afliep met den zak doek, die een ondeugend meisje lang ge leden van haar moeder op Sinterklaas had gekregen. Die moeder meende, dat haar dochter het liefste meisje van de wereld was en dat ze daarom ook den mooisten zakdoes moest hebben om mee te pronken. Zelf zou de moeder den zakdoek maken, en als zij zich aan zooiets zette, was er ns- mand, die haar arbeid kon overtreffen. Zij verstond de kunst van borduren en wist van haar werk een wonder te ma ken. Er was geen vrouw, die niet stil werd van opgetogenheid, als ze lette op de fijne figuren, die, hoe ingewikkeld ook, een harmonisch geheel vormden, -n sierlijk symbool van de diepste geheimen des levens. Toen de moeder haar werk had vol tooid, spreidde zij het lapje batist voor zich op het tafelkleed uit en beschouwde het met voldoening. Nooit zag men een reiner wit dan de kleur van dit zakdoek je; nergens een zuiverder weefsel dan het materiaal, dat zij met haar naald had bewerkt. De teerheid van het borduursel, dat in zijn fijn netwerk van draden sym metrisch als spinnerag was, ontroeroe haar. Het voortbrengsel harer handen deed haar denken aan de zuiverheid van een menschenziel, zooals God deze onge rept had geschapen. Zoo kreeg dus het meisje een zakdoek je mee, dat mooier was dan wat een van de andere meisjes ter wereld bezat. Toen zij er den eersten den besten Zondag na Sinterklaas mee uit wandelen ging, be nijdden de vriendinnetjes haar om dit pronkstuk. De zakdoeken van de vrien dinnetjes waren grof en met een ordinair prentje bedrukt. Maar een van de bru- taalsten, die 't niet verdragen kon, dat een ander iets mooier zou hebben dan zü, hoonde het meisje om haar witten effenen zakdoek, waarop niet eens kleu ren en poppetjes stonden. En het meisje met het borduursel schamde zich en voelde, dat zij de mindere was van haar vriendinnen. Ook begon het haar te verdrieten, dat haar moeder haar telkens als zij in hes Zondagskleed uitging, tot voorzichtig heid maande. Het zou vreeslijk wezen ais ze haar zakdoekje eens verloor, het zak doekje, waarop haar moeder wekenlang eiken avond tot diep in den nacht had zitten borduren, terwijl haar dochtertje, voor wie het geschenk een verrassing tvroaimu «vuvvi vturt j j moest blijven, zorgeloos sliep. Maar hiervan wist het meisje niets en het eenige, waaraan zij dacht, was aan de vermaning van moeder om toch voor zichtig te zijn. Voorzichtig zijn? En dat met een zakdoekje, waarop nog niet eens kleuren en prenüjes stonden. De waar schuwing maakte het meisje opstandig; uitdagend zwaaide zij bij 't verlaten van het huis har zakdoek ten afscheid. Ze wierp het lichte lapje in de lucht, waar de wind het her en der dreef en ving het spelend weer op. Met een angstig hart ontwaarde de moeder van verre dit roe- kelooze spel. Maar ach, hoe slecht zou het met haar kostelijk borduursel nog afloopen. Eens waren de meisjes het veld ingewandeld en een harer viel in de modder Ze huilde verschrikkelijk, want als haar moeder straks zou zien, hoe vuil haar knieën en handen waren geworden, zou ze klappen krijgen. Ze dorst niet naar huis en wou achterblijven. Heelemaal overstuur zonn ze neer aan de berm van den weg. Toen kreeg het vriendinnetje, dat het mooie zakdoekje had, medelijden en ze veegde met haar kostelijk kleinood de vuile knieën en handen af. Het slachtof fer glimlachte weer, stond op en huppel de vroolijk naar huis. Maar het gebor duurde zakdoekje had zijn ongereptheid verloren. De volgenden Zondag ontmoetten de meisjes onder de wandeling een jong poesje, dat verdwaald was en jammerlijk miauwde. Een van de vriendinnen wist waar het thuis hoorde, maar niemana durfde het angstige dier in de hand ne men; het sidderen en wroeten van het hijgende lijfje gaf zulk een griezelig ge voel. Toen knoopte het meisje de zwer veling in haar zakdoek en zoo bracht men het beest in triomf naar zijn thuis terug. Maar in zijn angst had da poes het borduursel leelijk gehavend. Nog zou het erger worden met dit kost- Iijke sieraad. Er was een jongen door een fiets aangereden en hij bloedde uit zijn been. De vriendinnetjes liepen hard weg bij dit enge gezicht. Maar het) meisje met het borduursel overwon haar na tuurlijke afkeer en hielp den gewonde. Ze bond haar zakdoek om het bloedende been en ondersteunde den jongen bij het naar huis gaan. Maar sindsdien had het gehavende borduursel ook zijn vlekke loosheid verloren, want bloed gaat nooit meer uit het linnen, wat men er ook aan doet. Het kostbare werkstuk met de fijne •figuren was allengs een onoogelijk vodje geworden en de meisjes, die hun met ge kleurde prenten bedrukte katoentjes angstvallig hadden bewaard, behoefden nu niet meer naijverig te zijn en konden nu eerst recht hun vriendinnetje hoonen De moeder, die eerst hevig vertoornd was geweest bij elke gelegenheid, als haar pronkstuk weer in vervallener staat thuis kwam, beschouwde het gehavende, bevlekte vodje en weende. Maar niejj weende zij, omdat zij treurde om wat er geworden was van zooveel weken toege wijd werken, maar omdat zij begreep, dat deze toewijding haar vrucht had ge dragen. Nooit hadden de kunstige figu ren noch het zuivere weefsel zoo ster* tot haar gesproken als de menschlieven- de diensten, waarin zij waren versleten. H. G. CANNEGIETER. Vervolg Plaatselijk Nieuws KON. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE Afd. Bloemendaal en Omstreken. Propaganda-'avond. (Kort verslag). De Afdeelihg Bloemendaal en omstre ken der K.N.M. v. Tb. én Pk, hield Dins dagavond 26 November, een propaganda- avond in café Rusthoek. De voorzitter heette allen en vooral ae Algemeene Secretaris der Maatschappij, den heer J. Mensing, welkom, die de filmvertooning zou verzorgen. De eerste film liet ons het wereldberoemde bloe- mencentrum Aalsmeer zien, welke een duizendtal kleine bedrijven omvat. De rozencultuur alleen omvat ongeveer 400 H.A. en andere bloemen en planten 115 H.A. Men zag het nieuwe veilinggebouw, waarin eene veiling werd bijtgewoond en verder het verpakken, vervoeren der bloemen per spoor en per vliegtuig, als ook de straatverkoop van bloemen, die 'n groote uitbreiding heeft gekregen in deze voor Aalsmeer ongunstige tijden. De volgende film liet de herinnering aan de Flora 1935 herleven. De derde film demonstreerde den ar beid onzer Maatschappij, liet de voordee- len aan het lidmaatschap verbonden, goed uitkomen en spoorde aan als lid toe te treden. Na een korte pauze werd de filmver tooning hervat. De film „Een reis in ae landen van zon en sneeuw" kon om tech nische reden niet plaats hebben en werd in de plaats daarvan gegeven de reeds bekende „Fruitfilm". Ten slotte werd de parkaanleg van de Brusselsche Wereld tentoonstelling gegeven, waarbij ook een kijkje werd gegund op de grandiose ge bouwen en waterfonteinen. De voorzitter vertolkte den dank van al de aanwezigen toen hij den heer Mensing dankte voor de goedgeslaagde films en de daarbij gegeven verklaringen. Voor het puntenstelsel was maar wei nig ingezonden, doch de drie inzendingen waren allen prima en behaalden elk 10 punten. Peinsettia pulcherima 10 met lof, P. Buning. Chrysanth Miss Edith Cavell 10, An Jager, een mooi opgestelde groep Be gonia Gloire de Lorraine Egers favori te, KI. Pieterse, eveneens 10 punten. Na afloop der filmvertooning werd eene groote verloting gehouden van bloeien de en niet-bloeiende planten met 80 prij zen, geschonken door de leden van het Fonds voor buitenlandsche excursies. De opbrengst diende tot versterking van de kas vfan'gëhóëmff fónas.-"" -.A*)-v.. v>- NOORDHOLL. VEREENIGING „HET WITTE KRUIS" Afd. Bloemendaal. Déze vereeniging houdt een ledenver gadering op Woensdag 4 December, aes avonds te 8 uur, in hotel "Vreeburg'' te Bloemendaal. Agenda: 1 Opening, notulen en inge komen stukken. 2 Benoeming van een ar- gevaardigde en een plaatsvervangend af gevaardigde voor de Algemeene Vergade ring op 10 December 1935. 3 Behandeling van den Beschrijvingsbrief. 4 Benoeming van een lid van de Commissie voor Wijk verpleging ter vervanging van Mevrouw J. Bornwater-Eldering, die is afgetreden. 5 Aanbieding van de begrooting voor '36. 6 Benoeming van de leden del; Commis sie voor het nazien der rekening over '35. 7 Rondvraag en Sluiting. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING - AFD. HAARLEM Vrijdagavond hield de afdeeling Haar lem der Ned. Natuurhistorische Vereeni ging een ledenbijeenkomst, welke gewijd was aan de nagedachtenis van wijlen den heer H. Boting, trouw lid en vriend der afdeeling. Velen waren gekomen um blijk te geven van hun medeleven in dit door allen gevoelde verlies. Na een kort openingswoord van oen voorzitter der afdëeling, werd door den heer A. van der Velden de March Fune- bre gespeeld, gevolgd door Berceuse, van Chopin, welke muziek diepen indru»: maakte. Dr. Jac. P. Thijsse wilde dezen avond in het bijzonder spreken over het leven van Boting. Deze eenvoudige mensch, de ze natuurvriend, is gelukkig geweest in dit leven, dat voor hem persoonlijk nog zooveel extra zorgen bracht. En het ge luk, dat hij vond in het beschouwen van al het schoone in de natuur, in de mu-1 ziek en in de literatuur, wist hij naar buiten uit te dragen. Boting's leven is voor spreker het bewijs, dat het goed en geoorloofd is om, in deze tijd van twij fel en duisternis, zich het geluk te ver-1 schaffen, dat de natuur den mensch biedt. Spreker hoopt, dat deze avond in den geest van Boting zal worden doorge bracht. Hierna werden een drietal nieuwe films van den heer Burdeti vertoond, 'toege licht door Dr. Jac. P. Thijsse. De eerste film gaf het opvoeden van een koekoeks jong in het nest van sen heggemusch. Gelukkig is hier het kwaad, dat de '«oekoek aanricht, niet groot, omdat in de 3e week van April, als de koekoek komt, het legsel van de heggemusch al klaar is' De twsede film liét de zilvermeeuw be wonderen. 'n Moeilijk geval voor de na tuurbeschermers, deze vogel. Eenigen tijd terug moest hij in bescherming worden genomen en thans dreigt overbevolking. Ten slotte toonde de film, hoe onder ae vogels, die dankbaar gebruik maken van het voedsel, dat de mensch in de winter maanden ophangt, ook wel eens een zeldzame gast verschijnt, n.l. de groote bonte specht. Na de pauze liet de heer G. A. van Schaik ons genieten van de prachtige lantaarnplaatjes van Boting, v.n.l. op bo tanisch gebied. Vele foto's zijn genomen in Thijsse's Hof, maar ook voor mooie plekjes in Haarlem en omgeving had Bo ting oog. Nadat Dr. S. Leefmanz aan de' hancr van vele fraaie lichtbeelden een indruk had gegeven van het vele, dat hij gezien heeft op zijn tocht naar het Oostelijk gedeelte van Indië, beginnend met de be drijvigheid in de haven van Makassar, e>i eindigende met de schoone oude cultuur op Lombok en Bali, werd de avond be sloten met pianospel van den heer v. a. Velden, die een de Inventionen van Bach en een Sonate van Scarlatti speelde. JAARREVUÉ „LAURINAC". Zondag 1 December gaf dë St. LUuren- tiusgroep der Verkennners één jaarrevue genaamd „Laurihac". De zaal was goed gevuld en de stem ming was animeerend, maar laaide op tot een enthousiasme gevolgd door een dreunend applaus, toen kapelaan Roel- vink, oud-kapelaan en aalmoezenier, ge volgd door pastoor Willenborg binnen kwam. Buiten de donateurs en belangstellen den, kwamen vele Verkenners hun groep vertegenwoordigen, w.o. ook Pater Ver hagen, die de functie van aalmoezenier bekleedt bij de St. Jozefsgroep. Hopman v. d. Meij opende den avond met een hartelijk woord van welkom, ge volgd door het heele verkennerskoor. Kapelaan Haming bediende nu het filmtoestel en bracht fragmenten uit het padvindersleven. Bij de foto van den oud-aalmoezenier werd weer hevig ge- applaudiseerd. Hier en daar waren ae opnamen bijzonder geestig. Door middel van een tooneelstukje werd propaganda gemaakt voor „Van Spoor en Jacht", wat bij het publiek, ze ker ook door het origineele, goed insloeg- Hierna werden de 4 jaargetijden uitge beeld door welpen in kleurige pakjes en besproeid door verschillend gekleurd licht. In de talenkwestie die teweeg ge bracht werd door de wereld-jamboree had o.i. Esperanto een betere oplossing aan het geval gegeven. Na de pauze voerden eenige verkenners "De Blanke Dief" op, waarbij "de slijme rige slak", "Bloedbijl" en ,de sluwe slang' overliepen van geestige uitdrukkingen op de Indianenmanier. De wereld-jamboree werd nogmaals aangeroerd, en wel in den vorm van een radio-uitzending, waar de diverse verte genwoordigers van allerlei nationaliteiten en hun gewoonte en taal een stukje voor droegen. Het geheel was een zeer geanimeerden avond. De verkenners in 't algemeen en Hopman v. d. Meij, kunnen op een ge slaagden, geestigen avond terugzien, -.Ui-'1. .-...-w! /.AVl., 'maïdij"zë"finë aamrêsageB mJ kunnen uitnoodigen een kijkje te nemen ip het echte padvindersleven. SCHILDERIJEN TENTOONSTELLING. Door mevrouw HegerHendriks, vroe ger werkzaam geweest in den Amster- damschen Kunsthandel Van Meurs, zelve schildersdochter, wordt in haar woonhuis aan den Brederodeweg 68, Santpoort- Station (men komt er door langs 't Prov. gesticht, rechtuit te rijden en leest dan a.d. rechterkant even veór en schuin over Kees Koeman's atelier en woning, no. 68 gauw af) een tentoonstelling ge houden, waar wij een kijkje namen öat ons niet heeft teleurgesteld Zeer mooie schilderijen, teekeningen en litho's zijn er te bewonderen van, haar vader, Joh. D. Hendriks (ook bekend on der den naam Hendriks Delzenne, die in 1931 bij De Bois exposeerde). Deze werd te Haarlem geboren, stu deerde aan de Amsterdamsche Akademie onder Allebé, tegelijk met Jan Sluyters en Schumacker (1900), aan wiens werk het zijne in compositie soms doet denken Zij werkten veel samen. Achtereenvolgens woonde hij in Laren, Renkum. Amerika (waar hij veel portretten maakte) weer in Nederland, daarna in Parijs, Italië en Corsika. Het zijn romantische plekken, ouae bruggen, grillig gevormde boomen en bloemen, waarin Hendriks toont hoe innig vertrouwd hij is met zijn kleuren. Van Johannes Linse zijn er eenige por tretten, waarin ook in het portret van den (Amerikaanschen?) schilder op valt de fijne wijze, waarop het aandachts volle zijner sujetten is weergegeven. „De twee gelieven" van Linse heeft ie'ts Thijs Maris-achtigs. Zijn „E'cce Homi nes" bij velen welbekend is buiten gewoon knap van compositie en gedach te. Van Mevr. L. van Dam van Isselt, ae Haagsche schilderes, hangen er eenige bloemstillevens. Er zijn reproducties van litho's en et sen verkrijgbaar. Van Kees Koeman veel zwart en wie prenten, decoratief en in een modern in terieur goed tot hun recht komend. De toegang is vrij, iedere belangstelling wordt zeer op prijs gesteld. Rondgeleid door de beminnelijke gastvrouw zal ieder onzer lezers een tochtje naar de Brede- rodelaan in prettige herinnering houden. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 7 Dec. 8.15 uur, Tooneel-I groep Het Masker „Jonkvrouwe de ia Seigliere". Zondag 8 Dec. 8.15 uur: Centraal Too- neel „De Figurant". Dinsdag 10 Dec. 8.15 uur: Tooneelver- eeniging „Jacop van Lennep". Woensdag 11 Dec. 8 uur: Frits Hirsch Operette „Ein Walzertraum". Vrijdag 13 Dec. 8.15 uur: Ver. v. Int. Vriendsch. en Wereldvrede „Royal Welsh Ladies Choir". EEN SINT NICOLAAS-VERTELLING. Krelis was een boerenknecht, Die voor 't werken scheen geboren, Flink en knap van kop en ooren, En van lijf en leden recht. IJzersterk van pees en spier, Kon hij spitten, ploegen, zaaien Wieden, dorschen, hooien, maaien. Of hij 't deed voor zijn plezier! 't Weeuwtje, in wier dienst hij was, Was niet blind voor Krelis' deugden, En zei overdacht met vreugde: 't Is een man van 't ware ras! Drommels, ik ben nog niet oud, t Is gezell'ger met z'n beien, En als Krelis mij mag lijen Was 'k wel graag met hem getrouwd! Soms kijkt hij verliefd mij aan, Maar hij schijnt me wat verlegen 'k zal hem helpen eens terdege!" Zoo gezegd en zoo gedaan. Maar o jee, wat een verdriet: Krelis wilde 't maar niet snappen. Om hem toe te laten happen Bleek nog zoo gemakk'lijk niet! Zoo brak 5 December aan, .^Schoentje zetten, 's morgens „zoeken" Wordt in boerenachterhoeken Ook door oud'ren nog gedaan, 't Geeft daar pret aan man en vrouw, 'k Ben benieuwd, wat of mijn deel is!" Mét die woorden zette Krelis Ook zijn klompen bij de schouw. Tijdig uit zijn bed gegaan, Ging hij 'smorgens naar beneden, En daar zag hijheel tevreden 't Weuwtje in zijn klompen staan: En voordat hij "t goed nog wist Waren Krelisboer en Klaart je Samen een gelukkig paartje, Dank zij vrouwelijke list! XANDER. EEN TACHTIGJARIGE. Op 6 December viert een bekend Bloe mendaler het feest van de sterken, vol-' gens Koning Salomo. De heer G. J. A. Menningh bereikt dan den leeftijd: van 80 jaren. Op jeugdigen leeftijd had ae Heer Menningh in 's Rijksdienst ten Te- legraafkantore te Amsterdam. Vervolgens was hij na volbracht examen 25 jaar als commies werkzaam ten Telegraafkan tore 'te Haarlem. Daarna eenige jaren se Maastricht en Rotterdam. Bij zijne be vordering 'tot hoofdcommies werd hij we derom te Amsterdam geplaatst. Op 1 Ju ni 1921 werd de heer Menningh na 48 'l'arëfi"eb^iMn"hiHi?^'rg4iBnSfSijëiiÖnëJ* vestigde hij zich te Bloemendaal. Dage lijks ziet men de Heer Menningh van de mooie omstreken" van Bloemendaal ge nieten. Mogen er voor hem nog meerde re gelukkige jaren zijn weggelegd. „SURSUM". Concert op Donderdag 12 December 's avonds 8 uur in de groote zaal van Hotel Vreeburg, uit te voeren door de Chr. Harmonievereeniging .jSursum", direc teur J. A. Meng met welwillende mede werking van de Haarlemsche Operet'te- vereeniging „Bart Kreeft/", directeur H. Kreeft, solist R. Voerman, Clarinet, voor Donateurs en Kunstlievende leden. Programma 1. Psalm 47 J. A. Meng 2. Excelsior Ouverture W. F. Sprink 3. Britannicus Ouverture R. de Soutter 4. Concert in f mol voor Clarinet C. M. von Weber Allegro Moderato, Adagio ma non Troppo en Rondo 5. Rosenkoor uit de Vogelkoopman Zeiler 6. Finale lie Acte, Gri, Gri F. Lincke PAUZE 7. Finals Ie acte uit de „Vice Admi raal" Millocker 8. Fantasie Ballet L. J. de Schepper 9. L'Avenir Fantasie élégate, J. Martin 10 .Finale Voor zoover de ruimte 'toelaat kaarten a 25 ct. 's avonds a.d, zaal KERST ZWART, t Bij het verscheiden van Kerst Zwart, die Maandag op 76 jarigen leeftijd te Overveen is overleden, past een woord van eerbiedige nagedachtenis aan een leven, dat in vele opzichten ten zegen heeft gestrekt. Meer dan eens heeft Bloemendaalsch Weekblad bijdragen van den heer Zwart mogenv opnemen. De natuur observeeren was hem een behoefte, anderen deelge noot te maken van zijn ontdekkingen een vreugde en zoo werd hij nimmer moede, in krant, tijdschrift en boek, liefde en belangstelling te wekken voor de levende natuur. Vogels hadden wel in de eerste plaats zijn liefde en het Kennemerland - waar hij zich sinds eenige jaren gevestigd had na lange jaren in Ruurlo het onderwijs te hebben gediend bood hem ruimschoots gelegenheid, op zijn wandelingen het le ven der vogels te bsstudeeren en uit den rijken schat van zijn aldus opgedane er varingen aan anderen mede 'te deelen. Zoo heeft deze eenvoudige, hartelijke man in zijn werkzaam leven gearbeid zoolang het dag was, en bijgedragen tot die ontwakende belangstelling voor ae natuur, die onzen tijd kenmerkt. Kerst Zwart en zijn arbeid zullen niet vergeten worden, Bakenessergracbt 27 - Telefoon I439S Diner THUISBEZORGD f 0 90; met soep of toespij's f 0.15 meer. Geen extra bezorgloon. Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage. GEEN LIDMAATSCHAP. GEEN OMZETBELASTING VOOR HUIDLIJDERS. Uit een advertentie in ons blad blijkt, dat lijders aan huidaandoeningen ver standig zullen doen eens een proef te ne men met een nieuw preparaat, de Hy- giëazalf. Deze zalf moet een groote ge neeskracht bezitten en is absoluut on schadelijk van samenstelling Er zijn geen vetten in verwerkt, waardoor kleeding- stoffen niet worden aangetast. De zalf heeft een verkoelende werking en droogt direct in, waarna in 'n tijdperk van 5-16 dagen genezing optreedt. Ook voor licht te huidaandoeningen als koortsuitslag, smetten, stukgeloopen voeten e.d. moe deze Hygiëazalf, die bij apothekers en drogisten verkrijgbaar is, het aangewezen middel zijn. ZONDAG 8 DECEMBER. BLOEMENDAAL Gereformeerde Kerk. 10 uur v.m.: Dr. J. C,'Brussaard 5 uur nam.: Dezelfde. Ned. Hei-V. Kerk. 10 uur voorm.: Ds. J. C. van Dijk. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk Vrijdag 6 December, 's avonds 8 uur. Bij bellezing. -•■ aIHT AriTiwwi: "r~^ Zondag'8 UecVhioer ritf ir;'Vbui nr.- lL. jjl- Jong, Amsterdam. SANTPOORT 10 uur voorm. Prof. van den Bergh van Eysinga, „Zou Jesus komen?" (Open baring 22 20). Ned. Herv. Evangelisatie. 10 uur voorm.: H. Heeresma, Amsterdam 5 uur nam.: Ds. A. A. Wildschut, iJmui- den-Oost. HAARLEM. Gereformeerde Kerk (H.V.) Kerkzaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20 10 uur voorm. Ds. J. Groeneweg van Hil versum. 5 uur nam.: idem. In de voorzaal: 10 uur voorm. Kinder - dienst. Evang. Luthersche Gem. 10.30 uur voorm. Ds. G. H. Duyvendak, De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark Zondag 8 December, Gezongen H. Mis. Woensdag 11 December, 8 uur nam. Ves per en Lof. Donderdag 12 December, 7.25 uur voorm. Gesproken H. Mis. AERDENHOUT. Vereeniging Religieuze Kring. 10.30 uur voorm. Prof. R. Casimir van 's Gravenhage. Het is van groot belang dat gij uw artikelen, onder de aandacht van het pu bliek brengt. Door middel van ons blad is de juiste methode. Vraagt inlichtingen bij de Administratie,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3