lZieuwj,aai&M-e.H*cfoeH~ Hensen l Uitsluitend bij UOORUITBETQLIlfB GETAILLEERDE DAMESJASSEN A fi. G m. 6I0RSIS zn. Ridderstr. 18» Haarlem naaimachines op üheiaiino Vereen, der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" 16 D6C. 6.8. Kijkdag v. 10 tot 4 uur r VERZENDING van BOTER EN KAAS naar Duitschlend Ingezonden Sport Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 Jan Geijlvoet Jr. Predikbeurten ATTENTIE. Naar men ons mededeelt is bij den heer S. M. R. Renaud, Sterreboschlaan 3, Bloemendaal een post gevestigd van de E.H.B.O. (Eerste Hulp Bij Ongelukken), uitgaande van de Vereeniging van Snel- verband te Haarlem. TOEGANGS-VOORWAARDEN DUIN EN KRUIDBERG VOOR 1936. Alleen op aanvrage kunnen door den Rentmeester, den heer P. Piekema, ,Bre- 'dieroodscheweg 82, Santpoort-Station, toegangskaarten tot Duin en Kruidberg worden gegeven aan personen boven ae 13 jaar. Deze kaarten zijn uitsluitend persoon lijk, geldig voor één kalenderjaar en kunnen worden verstrekt aan: a. Wandelaar ad f 0.50 per kaart. b. Wielrijders (ook zij die een rijwiel bij zich hebben ad f 1.per kaart. c. Ruiters ad f 10.per kaart. d. Automobilisten ad f 10.per kaart. e. Motorwielrijders ad f 5.00 per kaart. De kaarten d. en e zijn alleen geldig op Zondag. Ruiters, Auto's, Motorwielrijders in- en uitgang uitsluitend door den Noord-Oos- telijken ingang. Gelden in te zenden op postrekening no. 44294 ten name van den heer F. Pie kema, met gefrankeerde enveloppe en nauwkeurig adres. Kinderen onder 13 jaar worden slechts onder geleide toegelaten. BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Op Zaterdag 14 December a.s. zal Bloemendaal's Tooneel een uitvoering geven ten 8 ure des avonds in hotel „Vreeburg". Opgevoerd zal worden: „Peggy mt)n Kind". Muzikale medewerking van „The jolly Jokers". Programma met bewijs van toegang f 0.50. SNELVERKEER. Op Zaterdag 21 December a.s. zal in het gebouw van den Haarlemschen Kegel bond aan de Tempelierstraat te Haai- lem een bespreking worden gehouden over het Snelverkeer. Als inleiders treden op de heeren Mr. Dr. J. Wijnveld, advocaat-generaal tui den Hoegen Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage en C. J. Toebes, leider v. het V.A.S-bureau te Rotterdam. De vergadering welke des namiddags om half drie aanvangt is toegankelijk voor allen die met het snelverkeer re maken hebben, zoowel heerrijders als an dere autobestuurders. Introducties zün te verkrijgen uit sluitend schriftelijk bij den secretaris van het Centraal Comité te Haai-lem: den heer C. E. van Eykeru, Tetterode straat 41. fv.p£' ÏNGEKÓSfiiN £'Éks' waarvoor de Directrice der school, Mevr. H. SchwarzReeser een woord van hul de toekomt. St. NICOLAAS In „de Kleuterhof" te Overveen. 5 December, 's middags, bracht St. Ni- colaas met zijn knecht een bezoek aan deze school. Alle ouders waren in de „Kleuterhof" aanwezig. Buiten regende 't, maar binnen was 't al zonneschijn en vroolijkheid. Met een vroolijk welkomslied, staande door alle vijftig kleuters gezongen, werd de jarige begroet. Even was er angst voor zwarte Piet, maar dat was, na een vriendelijke grijns van zijn kamt, dadie)- Hjk over. St. Nicolaas en Zwarte Piet moesten eerst zien, wat de kleuters al „geleerd" hadden. Nu, 't was een buitengewone ver rassing voor hen beiden toen zü de kleintjes zagen „voordragen". Vooral het verschijnen van de kleine Sint en Piet lh de poppenkast bracht de oude man in vervoering. De kleine Sint gedroeg zich minstens even waardig als de „echte". Ineen vlogen de pepernoten door de lucht. Hoera! Na een paar tellen grab belden alle kleine vingertjes zoekend over de grond. Zakjes vol werden gevon den. 't Heerlijkste moment was, toen Zwarte Piet met zijn zware zakken bin nen kwam. Iedere kleuter kreeg 't ge- wenschte geschenkje. Plotseling werden de bellen van het paard gehoord. St. Nicolaas moest weer verder en na een hartelijk afscheidswoord vertrok hij met zijn knecht. Nog heel ver waren de bellen van de schimmel te hoe ren. De kleuters gingen dankbaar ver heugd met hun ouders weer naar huis. STADSSCHOUWBURG. Agenda van 14 tof 21 December. Zaterdag 14 Dec. 8.15 uur Ballet Schoop? Zondagmiddag 15 Dec. 2 uur Kindermati- née v .d. Ned. Bond v. Onderwij zers, „Het Raadsel". Zondag 15 Dec. 8.15 uur Nieuw Schouw- tooneel, „Gouden Regen". Maandag 16 Dec. 8.15 uur 2e serie abon. Amsterd. Tooneelvereen. „Een Vrü- dagskind". Dinsdag 17 Dec. 8.15 uur Ver. Rott. Hot- stad-Tooneel, „Boefje". Woensdag 18 Dec. 8.15 uur, Nieuw Leven. Donderdag 19 Dec. 2.30 uur schoolmati- née v.d. hr. v. Amerongen, „Christ mas Carol". Donderdag 19 Dec. 8.15 uur Het Blijspel gezelschap, „Hoogeschool der Lief de". Vrijdag 20 Dec. 8 uur Toonkunst, piano concert v. Rob. en Gaby Casadesus. Zaterdag 21 Dec. 2 uur Kindermatinee v. Imp. Bouwmeester, Goochelaar, Max en Moris enz. !iiN. J. Cornelisse, Rijnegomlaan 16, Aerden- hout; W. Rettich, Oranje Nassaulaan 164 Overveen: Mevr. W. L. de Jong-Christi- ans, Hooge Duin en Daalscheweg 28 te Bloemendaal;: C. van der Kooi, Bloemen- daalsohewesr 43, Bloemendaal; W. L. J. v. d. Veer, Rijnegomlaan 16, Aerdenhout; E. Boos, Bloemendaalscheweg 203, Over veen: Mej. G. W. Jacobsen, Bloemen daalscheweg 203, Overveen: R. Ch. Beek, Korte Kleverlaan 5, Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: N. .J. Bodevan Smalen z. Ondertrouwd: C. J. A. Malchin en B. K. Koning; P. Ch. Dupuij en Ch. H. G. Theunisse; J. H. van der Heide en R .A. Oltmans; I. Duf our en M. M. Daeii Ouwens. Getrouwd: G. J. van de Linde en M. S. R. Weimert; H. Kreule en E. M. War- neeke. Overleden: J. Groen, 34 jaar, over'*to den te 's-Gravenhage: W. Buddineh. 94 jaar, Wed. A. Groot.veld: C. C. Anfeld, 80 jaar. Wed. D. J. Verweij, overleden te Haarlem: A. E. Brandt, 54 jaar, overle den te Haarlem. GEVONDEN. Oei'ondon an +«wm«r te JbeJenniMe» Wis rÜNï--- - Duiveman, Alb. Thijmlaan 30, Bloemen daal, een alpinomuts; Garage P.E.N. Boschlaan, Bloemendaal, 'n blauw werk pak; Mej. Kok, Oost-Indiëstraa(r, 53, te Haarlem een dameshandschoen met kap; J. van Buggenum, Veldlaan 27, Aerden hout, een kinderarmbandje; D. Trap, Karei v. Mandertraat 44, Haarlem, een ceintuur: W. Kromhout, Vogelenzang- scheweg 274, Vogelenzang, een paar re genpijpen; G. J. Prenen, Oostertuindorp- laan 4, Haarlem, een glacé handschoen; Tjaden, Zuider Stationsweg 33, Bloemen daal, een Tiroler hoedje; Koltz, Dahlia- laan 10, Aerdenhout, een beige regenjas, aan het bureau van politie Overveen, 2 geldstukken, een bruine heerenhano- schoen, 'n portemonnaie met inhoud, een agenda-boekje, een dameshandschoen, -n ceintuur en een schep. St. NTCOLAASFEFST Fröbelschool „Klcuterhuys" De Fröbelschool ,,'t Kleuterhuys", Pr. Hendriklaan 119, heeft Woensdag 4 De cember in Stoop's Bad een welgeslaagde Sinterklaasfeest gevierd. Met groote voldoening kan men op dezen middag terugzien. Behalve de kin deren van de school, waren alle kleintjes tuschen 4 en 6 jaar uit Overveen uitgt- noodigd. Groot was dan ook de opkomst en het gymnastieklokaal van Stoop's Bad was bijna te klein. Om 3 uur verscheen de goede Sint, die met een hartelijk welkomslied werd om vangen, daarna speelden de kinderen een aardig zangspel, waarna zij de klompjes, door hen op school bij den schoorsteen gezet, gevuld van St. Nicolaas terug kre gen. Jammer, waren vele kinderlen van de school ziek, zoodat het spelletje van de boerinnetjes en boertjes, dat berekend was op 8 paartjes, gedanst werd door 3 boerinnetjes en 8 boertjes. Toch was het effect alleraardigst en voelden de kleintjes, dat zij de eer van de school moeten hoog houden. Na afloop van alle voordrachten deeloe de Sint met gulle hand cadeautjes uit. De oude kindervriend had voor ieder een vriendelijk woord en wist ook de bah- gen op hun gemak te brengen. Eindelijk om half vijf ging de Sint pas weg en toen begon de kermis. In aardig versiereje tentjes konden de kinderen nog verschillende leuke prijsjes winnen met behendigheidsspelletjes. Het aardigste was, dat de meeste prijs jes door de leerlingen van de school wa ren gemaakt. Het was een uitstekend geslaagd feest, DE VREEMDELING door Antoon Coolen bij „Het Nieuwe Schouwtooneel" (regie Cor Hermus). Een gezond Nederlandsch tooneelspel, een spel van karakter! Een stuk van aartsvaderlijk gezinsleven en de liefde overwint alle dingen. De smid Elooy Ha mers en ziin vrouw zijn zielsgelukkig met; hun drie kinderen, van wie Agnes, de oudste, verloofd is met den dorpsschool meester, een niet geheel onsymnathieken jnnveman. Echter als de Vreemdeling zich als boerenknecht komt verhuren slaat de coun de foudre in het hart der tenve maaed. Dit zou zoo erg niet zijn, ware het niet dat lajter blijkt, dialt hij i"ist uit de gevangenis was ontslagen -i 'Ut meldde hii dadeliik - maar wat later bleek. was dat hii acht jaar gezeten haci w°gens moorid. De vader weigent, de ■'echter wil wegloonen met haar liefste. r»e vader schiet op hem. Hij komt go- wond b'nnen. De vader komt tot bezin ning: ..Wat zoo'n groot gpluk is voor den een, kan voor den ander wel smar*. maar in wezen geen ongeluk beteekenen" Ko van Dijk was de harteliike. liefhen- bende smid en Jetty van Dük-Riecker de lieve, verstandige moeder. Dogi Ruga- no de dochter, ietwat zwakjes in haar aarzelingen, (trouwens een moeilijke rol) Zeer sympathiek maakte zich Jacques Snoek als de vreemdeling. EEN VRIJDAGSKTWÏ) dnor Leopold Atlas bü „Amsterdamsche TooneelverpeniUng" (regie A. Defresner. Dit stuk en het snel daarin heeft m>l tot tranen toe onroerd. Het is een heel gewoon geval. Het laat het leed zien van een kind, dat in een gezin leeft, waarin vader en moeder slecht met elkaar leven en later scheiden. Hii is een svmoathte- ken kerel, zij echter houdt niet van hem, maar van een ander. Nu is het goede m dit stuk, dat die andare geenszins een schurk is en zij weliswaar geen duive», maar ook niet een vrouwelijke havik. ZÜ hebben ook geen spijt, geen van allen, al leen is er een strijd om het kind en dat lijdt ontzettend, houd|t meer van den vader, omdat het de moeder schuldig weet, moet voor den rechtuank getuigen (zeer navrant) wordt half aan vader, half aan moeder toegewezen) voelt zien zich bij de moeder vervreemd en verwaar ioosd, ofschoon dit niet het geval is en ontmoet bij den vader een vreemae vrouw, die met den vader trouwen zal en die tracht, goede vriendjes met hem te worden, hetgeen hij niet wil. Het kind wordt ziek. Vader en moeder aan het ziekbed, die zich niet verzoenen (ook al weer het goede in dit stuk, want het an dere is zoo banaal). Een wijze dokter raadt, het kind naar een kostschool te zenden, waar het zichzelf hervindt. Wij hebben een jong talent gezien: den veertienjarigen Bob Verstraete, dlie het kind wonderbaarlijk heeft gespeeld. Elk gebaar, elke intonatie was zuiver en aandoenlijk. Prachtig en nog eens prach tig. En hoe forsch heeft Paul Huf den vader opgezet en volgehouden en de har telijkheid en de groote liefde gemarkeerd En hoe fel verdedigde Charlotte Kohier haar moederschap in den strijd om het jonge kind! Een voorstelling, welke wij nooit zullen kunnen vergeten. EDMOND VISSER. EEN GLAS WATER. De abonné's van den Stadsschouwburg die zich niet te beklasen hebben over ge brek aan verscheidenheid in het hun ge- bodene, werden onthaald op Scribus snel van politiek en liefde, getiteld „Een glas water". Evenals onze hedendaagsche kleeding sterk verschilt van die in 1700, zoo komen ons de opvattingen van dien TELEFOON 13151 tijd nu zoo- vreemd en weinig interesl- sant voor. Wij zijn niet meer gewend aan die vleierij en intrigue; we hebben ons ingesteld op wat meer pittigheid, rond heid en eerlijkheid. Daarom zullen stuk ken als „Een glas water" ons over het al gemeen maar matig kunnen boeien. Ondanks deze omstandigheid heelt Bets Ranucci het klaar weten te spelen door buitengewoon knappe regie, dit stuk smakelijk op te dienen. Vera Bondam gaf één vertolking vgn de slappe Queen Ann, zooals we die van haar gewend zijn. Bui tengewoon goed spel liet ook Bets Ra nucci ons zien als Hertogin van Marlbo rough in samenspel met Dirk Verbeek, die de rol van Graaf Balingbroke vertolk- In ons nummer van 28 December a.s. stellen wij ieder in de gelegenheid vrienden, beken den en zakenrelaties een Gelukkig 1936 te wenschen, tegen een tarief van 8 cent per regel, met een minimum van 4 regels Gelegenheid tot aanbieding bestaat TOT UITERLIJK DINSDAG 24 DECEMBER, 11 uur 's morgens, aan ons kantoor Bloemen daalscheweg 42 Telefoon 23453 vanaf f 1.95 VA K K L B ethlö M A«AÏVM PAARLAARSTEEG It TEL'. 12 8 42 te. Hier kregen wen een goed kijkje op de hof-intriges van dien tijd. Paul Steen bergen als Masham, vaandrig in het Garde Regiment van de Koningin, had 'n minder dankbare rol te vervullen als min naar van Abigail, een winkelmeisje van goede geboorte, die het tot Hofdame wist te breneen en vertrouwde van Queen Ann, wat piinlijk voor haar bleek, omdat ere Koningin zelve verliefd was op haar min naar, evenals de Hertogin, het paar hier door in een moeilijke positie geplaatst, waaraan de scène met het glas water een eoed einde maakte. De rol van Abigail werd snoezig vertolkt door Joekie Broe- delet. Ten slotte nog een compliment aan Piet Bron, die als Kamerdienaar deze rol op sobere en degelijke wijze vertolkte. De costumes van dien tijd droegen er natuurlijk toe bij aan dit stuk een schoon relief te geven. Het Rotterdamsch Hofstadtooneel heeft niet te klagen over het succes met dit st.uk behaald; Bets R.anucci bad bloemen in ontvangst te nemen, terwijl een krach tig applaus uitine gaf aan de dankbaar heid van het publiek. Dit verslag kon wevens plaatsgebrek niet eerder worden opgenomen. ONTWAPENING. Motte: Het is niet alleen aangenaam or mogelük voor ons om meer dan alle anderen tot de vredesconfe renties bij te dragen, maar het Ss onze internationale plicht. Prof Mr. C. van Vollenhoven. Nog frisch ligt in ons geheugen het ini tiatief van de Nederlandsehe Dagblad pers tot een ontwapeningspetitionhement- Wij weten met welk een enthousiasme dit initiatief door het Nederlandsehe volk werd toegejuicht niet alleen, doch ook welk een indruk het resultaat van de«.; actie, 2.438.908 adhaesie-betuigingen, - p de andere volken maakte. Als wij het resultaat van de sindsdien ondernomen ontwapeningspogingen be schouwen, moeten wij costateeren, dat de verwachtingen bitter werden teleurge steld. In plaats van beperking en vermin dering der bewapening zien we een bewa peningswedloop ontstaan, waarvan de ge volgen in ,al hum verschrikkingen niet zijn te overzien. Staat het Nederlandsehe volk, dat zoo overtuigend van zijn vurig verlangen naar ontwapening blijk gaf, hier machteloos tegenover? Neen! Zijn roep om ontwapening heeft weer klonken, de eerste maal helaas tevergeefs- Laat het thans die roep herhalen, lus der als het moet! Het kan niet anders of die stem moet weerklank vinden in de harten van ce andere volken. Nederlandsehe Dagbladen, Uw initiatief indertijd heeft duizenden en duizenden Nederlanders aan U verplicht. Zet Uw schouders ook onder dit werk! Heel Ne derland, ja, heel de wereld zal U dan ken. En gij, Nederlanders, bij wie dit plan weerklank vindt, betuigt als particulier of in vereenigingsverband bij onderge- teekende Uw adhaesie, opdat wij dit vooi- stel tot een tweede petitionnement voor internatiohale ontwapening met des te meer klem bij de Nederlandsehe pers kunnen bepleiten. Voor het hoofdbestuur van Jong-Europa, C. ARENDSE. A. P. MEIJER-GERHARD. M- ELSEN, Alg. Secretaris Sneeuwbalstraat 2Ó8, %-Gra- venhage. Goedkooper dan bij anderen. Contant met 5 jiar sch iftelijke garantie. Re paratie aan alle merken met 1 j. garantie. Haarlem, Doelstr. 35. Opger. 1902. Tel. 13538. ZONDAG 15 DECEMBER. BLOEMENDAAL. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm Ds. J. C. van Dijk. Donderdag 19 Dec. Gebouw „Maranatha 's av. 8 uur D's. J. C. van Dijk. Bijbelleznv. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds J. C. Brassaard. 5 uur nam. Dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk. LANDELIJKE RUITERSPORT. Tien jaar landelijke ruitersport. 1926 1936 De Nederlandsehe landelijke ruitersport beweging hoopt in 1936 het 10-jarig be staan van haar centrale organisatie, de „Nederlandsehe Federatie van Landelijke Riivereenigingen", te gedenken. Er is onder leiding der Centrale Pers en Propagandacommissie een grootsch jubileumprogramma opgemaakt, dat bin nen kort b°kend gemaakt zal worden. De landelijke ruitersport heeft alle re den haar 10-jarig bestaan met trots en op eenigszins feest.eliike wijze te gedenken, want het is wellicht de eenige paarden- snortorganisatie, die niettegenstaande oe slechte tijden dank zij het poDulaire karakter, dat zij draagt nog steeds in belangrijkheid toeneemt en in korten tijd gegroeid is tot de machtigste hippische sportbewegins van ons land. Honderd riivereenigingen over 10 pro vincies verdpeld, telt zi1 tot haar leden. Mede door haar arbeid is tot stand ge- knmen de ..Bond v. d. Nederlandsehe Warmbloedfokkerij", tengevolge waarvan een samenwerken der Nederlandsehe paardenfokvereeniging is ontstaan. Door stichting van het „Veterinair In stituut" is een samenwerking met de ve terinaire wetenschap mogpliik geworden en wil de landeliike ruitersport zich oo?t voor die wetenschap dienstbaar maken. De concoursen-hipnicme meermalen zelfs ook de groote internationale ge beurtenissen staan tegenwoordig in 't te°ken van de landeliike ruitersnort, ter- wiil de landeliike ruiters steeds zeer ge waardeerd worden als mede-demonstran ten bii koninginnefeesten, volksfeesten optochten e.d. Waar de landelijke ruitersport voor al ten plattelande een zeer belangrij ke positie is gaan innemen, zal de viering van het 2e lustrum zeer zeker door velen met sympathie worden begroet. Zondag 15 Öec. 10.30 uur voorm. Gezon gen H. Mis. Zaterdag 21 Dec. 7.25 uur voorm. Gespro ken H. Mis. Nederl. Protestantenbond. 10.30 uur voorm. Prof. Dr, G. J. Heering, Leiden. AERDENHOUT. Vereeniging Religieuze Kring. 10.30 uur voorm. Ds, C. M. Briët, Nederl. Herv, Predikant, Heemstede. SANTPOORT Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Prof. Dr. G, A, van den Bergh van Eysinga. „Waarop wacht Gij?" Gen. 49, vs. 18. Donderdag 19 Dec. om uur zal dezelfde zün tweede lezing houden en wel over: „Gelooven en Weten". Medewerking van het zangkoor. Gereform. Kerk in Hersteld Verband. Wüstelaan. 10 uur voorm. Ds. J. G. Geelkerken, Ned. Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. Ds. M. J. Punselie, Leiden, 5 uur nam. Heere Heersema, A'dam. Donderdag nam. 8 uur: Bübellezing. HAARLEM. Gereformeerde Kerk (H.V.) Kerkzaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20 10 uur voorm. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt, 5 uur nam. Dezelfde. Evang. Luthersche Kerk 10.30 uur voorm. Ds. G. Westmüse, Rot terdam. Onderwerp: „Een scheut olie bij kwijnende zielelampen". Tekst Mth. 25 8. College tot Verbreiding- van Spiritistische Beginselen. Gebouw „Theosofia" Nassauplein 8 10.30 uur voorm. Wüdingsmorgen. Spre ker de heer A. 't Hoen uit A'dam. Toegang vrü. Eglise Réformée Wallonne. Dimanche 15 Decembre. 9 h. 30 Service. 10 h. 30 Service divine et Sermon. 3e Collecte pom- le fonds spéciale de l'Eglise. 11 h. 45 Service des Enfants 20 h. Servise du soir. Pasteur Krafft. ZANDVOORT. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband 10 uur voorm. de heer A. C. Reuül. 5 uur nam. de heer Biem Visser, Directeur: JHR. G. ELIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11928 w I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2