^goedkoop is Simon de wit SPERCIEBOONEN Cofiperalieue Dinei'Vereen. 4Ê*Ê allerbeste kwaliteit I# CT. PER LITERS BLIK Zelfrijzend Bakmeel pondspak Patent tarwebloem. pondspak Tarwebloemp. pond Nieuwe sultane rozijnen p. pond Banketkransjes p. '/a pond Prima cacao. e 2 pondspak Sagoper pak Goede koffie p. '/s pond Geurige thee per ons Kerstkaarsjes .p. pak v. 30 stuks 10 Ct. 10 Ct. 7'Act. 13 Ct. 12'Act. 25 Ct. 13 ct. 10 ct. 18 ct. 10 ct. Schaken Binnen de Grenzen Kunst - HAARLEMSCHE w INDRUKWEKKENDE OVERWINNING OP IEREAND De Oranje jongens hebben Zondag on ze eer op schitterende wijze weten hoog te houden, door de Ieren op eigen terrein met 5-3 te verslaan, hetgeen aan andere ploegen tot dusverre nog niet gelukt is. Doelpunten werden gemaakt door Bak- huijs, van Nellen (twee) Drok en Smit. Leo Halle heeft op kranige wijze ons doel verdedigd, hetgeen dusdanig de bewon dering der sportieve tegenstanders wekte, dat ze hem op hun schouders droegen. Het was een alleszins verdiende zegen voor Holland. Onze jongens bleken in alle onderdeelen van het spel hun sterke te genstanders de baas. Zij toonden zich, zoowel als ploeg als individueel technisch tactisch en physiek de meerderen van de Ieren. Van grooten moreelen invloed was de snelheid en zekerheid der Hollanders, die tot het eind van den stfijd, onver moeid in den aaval bleven. Bravo Oranje mannen! Concertgebouworchest te moeten eeren voor hetgeen zij gedaan hebben om de Fransche muziek op zulk een schitteren de wijze te vertolken. De Fransche Ge zant Baron De Vitrolles reikte na afloop van het Abonnementsconcert, waarop de Derde Symphonie van Saint Saëns werd ten gehoore gebracht, den concert meester Zimmerman de versierselen van Ridder in het Legioen van eer, uit. Dr. Willem Mengelberg kreeg de medaille, vervaardigd bij het eeuwfeest van de ge boorte van Saint Saiëns. BLOEMEND AALSCHE SCHAAKCLUB. In het Jeugdhuis aan de Donkere Laan had Woensdag j.l. een ontmoeting plaats voor de competitie 2e klasse N.H.S.B. tusschen het le tiental van de Bloemen- daalsche Schaakclub en de Schaakclub „Weenink" uit Beverwijk. De uitslag luidt: Bloemendaal I Weenink N. BabeliowskyJ. Zoontjes 01 H. W. van- DordtPh. Bakker 01 J. VreekenF. Ph. v. d. Kolk afgebr, A. HinlopenK. Slings 1/2—1/2 P. A. C. v. d, BronkG, Ettema 10 H. HogenbirkG. van Lent 10 J. VermeerP. Hart 1/2—1/2 J. H. van BoekhoovenH. v. Lent 01 R. VerberneC. Henneman 1/21/2 C. BolsenbroekJ. Visser 10 Voorloopig 41/241/2 De afgebroken partij staat gunstiger voor Bloemendaal. „Weenink" heeft nog even beraad gevraagd, alvorens die partij gewonnen te geven. INCIDENT BIJ DE MATCH Dr. EUWE- ALJECHIN. Zoo langzamerhand zou men den in druk krijgen, dat het optreden van „zwart" niet altijd even sportief is, iets wat bij dit nobele spel voorzeker niet op zijn plaats is. Nog versch ligt ons in het geheu gen het onevenwichtig optreden van Ai- jechin, die onder den invloed van sterke re dan gewone dranken scheen te zijn. Zondagavond moest de Weensche Schaak meester Klein in Amsterdam uit de Mi litiezaal verwijderd worden, omdat, hij inplaats van aan. de tafel, gereserveerd voor de Pers, had plaats genomen aan het tafeltje van Mr. Aljechin. De wereld kampioen schijnt zich gedurende de match met den heer Klein te hebben on derhouden. Op een gegeven momeni drukte hij dezen de hand om hem te be danken voor een tip? Hoe het zij de commissie vond in een en ander aanlei ding den schaakmeester Klein uit de zaal te verwijderen hetgeen genaard' ging met handtastelijkheden. De heer Klein gaf het commissielid dat hem naar bus ten geleidde een slag. Den heer Klein zal geen toegang worden verleend tot de beide volgende partijen. We zijn natuurlijk allen benieuwd hoe onze kranige kampioen, die op waardige wijze deze uiterst moeilijke partij speelt uit het strijdperk zal treden. Onze beste wenschen vergezellen hem. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING Mevr. HegerHendriks te Santpoort Wegens de St. Nicolaasdrukte was het ons moeilijk deze tentoontelling te be zoeken. Niettemin zijn we even een kijkje gaan nemen. Er waren bijzonder mooie schilderijen, teekeningen en litho's te be wonderen. De vader van Mevr. HendfiKs, bruggetjes, grillige boomgroepen en bloe men gaf een mooi coloriet. De prachtige compositie doet even denken aan het werk van Schumacher waarmedre hij veel heeft samengewerkt. Van Johannes Lins zagen we eenige portretstudies; zUn „Jong Meisje" en de twee gelieven, ais- mede zijn bij velen bekende „Ecee Homo" getuigen van buitengewoon knap werk Verder zijn er eenige bloemen studies van de Haagsche Schilderes Mevr. Z. van Doorn van Hulst. Verschillende reproducties, litho's, etsen enz. zijn tegen billijken prijs verkrijgbaar Tenslotte zagen we nog enkele hout sneden van Kees Kalman. Deze zwart witte prenten zijn zeer decoratief: ze zullen het in een modern milieu goed doen. De heer Hendriks te Haarlem geboren bezocht in 1900 de Akademie Allibi tege lijk met Jan Sluyter en Schumacher. In 1914 werkte hij in Parijs en Italië als mede op Corsica. De toegang tot bovengemelde Ten-1 toonstelling is vrii; iedere belangstelling wordt op prijs gesteld. KERSTFEEST - GEVANGENEN. Een oproep is tot ons gekomen waarin de aandacht gevraagd wordt voor het verborgen gevangeniswerk. Het naderend feest van Kerstmis roept allen die van goeden wille zijn op, ge-' meenschap te toonen, ook met hen die afgesloten zijn van het maatschappelijke leven. Men wil ook dit jaar de Gevangenen met Kerstmis zoo gaarne een verrassing bereiden. Zonder hulp is dit echter uit gesloten! Een beroep wordt daarom ge daan op de offervaardigheid voor dit zeer bijzondere werk. De oproep is onderteekend door den heer P. van Eskert (Giro 119487) en Ds. P. W. Foeken, Predikant der gevangenen te Haarlem. Er wordt geen onderscheid gemaakt tusschen gezindten; allen deelen gelijk op ONDERSCHEIDING Dr. WILLEM MEN GELBERG IN LOUIS ZIMMERMAN. De Fransche Regeering heeft gemeend de vooraanstaande personen van ons INTERNATIONALE SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE. Van Zaterdag 28 t.e.m. Maandag 30 Dee. as. houdt de I. S. W. te Amersfoort een Kerstrteunie. Dr. H. I. M. Oldewelt zal bij die gelegenheid spreken over het on derwerp: „De intuitie bij Bergson". Zooals gewoonlijk vindt op 29 Dec. te 20 uur de Kerstviering plaats. Mevr. Stronick (Haarlem) en Mevr. Kunst (Bilthoven) hebben daarvoor hunne me dewerking toegezegd. Deelnemers worden vriendelijk verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan het beken de adres op te geven. Logies pension en cursusgeld ad f 10,te storten op Giro No. 32244; DE VOLKSRECHTELIJKE ELEMENTEN VAN HET CONFLICT ABESSINIE. In het weekblad van het Recht vinden we een goed gedocumenteerde bijdrage van de hand van Paul Verzijl omtrent het hierboven vermelde onderwerp. Het lijkt ons van veel belang, dat ook onze lezers hiermede eens kennis maken. We willen dus trachten, in korte trek ken het een en ander daaromtrent meae te deelen. Bij den tegenwoordigen stand van het internationale recht kan elke staat die op gewapende botsing aanstuurt, behoudens bewijs van het tegendeel, alleen daarom reeds beschouwd worden, ongelijk te heb ben. Italië heeft getracht zijn optreden in Abessinië te verdedigen. Bij die ontle ding van die argumenten stuiten we op het fond van 't conflict. le Meent Italië aanspraak te hebben op een protectoraat over Abessinië, en wel op grond van een verdrag van vriend schap en handel op 2 Mei 1889 tusschen beide landen gesloten (toen was Koning Menelik II nog aan het bestuur). De ïta liaansche en Amharische teksten liepen evenwel nogal uiteen; Ethopië zou zich van Italie's tusschenkomst mogen bedie nen, heet het in de Amharische tekst. Prof. Verzijl acht hier een voorbeeld aanwezig van volstrekte nietigheid van een verdragsbepaling, op grond van dwa ling of gemis van overeenstemming. Van actueele beteekenis is deze kwestie even wel niet, omdat in 1896 het conflict werd uitgevochten. Generaal Baretderi moest 't tegen Menelik n afleggen en bij het vre desverdrag van Addis Abeba werd de ab solute onafhankelijkheid van het keizer rijk Ethiopië erkend, een erkenning welke later nog door Italië is bevestigd. Art. 10 van het Volkenbondspact ver biedt ten overvloede elke poging tot ves tiging van een protectoraat van het eene Bondslid tegenover het andere, tegen diens zin. 2. Eischt Italië een pref eren tieele in vloedssfeer voor geheel Abessinië. Dit verlangde Italië op grond van de in 1896 eveneens vervallen bdlofte, dat bij het geven van privilegies aan eenige staat, Italië steeds de voorkeur zou heb ben. Beroep daarop is derhalve rechtens ontoelaatbaar. 3. De ïtaliaansche aanspraak op eco nomische invloed in het belangrijkste ge deelte van Abessinië. Hier stuiten we op verdragen, die hun rechtskracht nog niet verloren hebben. Nadat Frankrijk, Engeland en Italië hun koloniale aanwinsten aan de Roooe Zee geconsolideerd hadden, hebben zij hun belangenstrijd in het Abessinische achterland in 1906 voorloopig bijgelegd door een drie-partijeni-verdrag, waarfotj de bestaande politieke en territorale sta- COS qUO lil isuin/t/xc ^naiiunaaicr oieex, volgens verdragen die geen inbreuk ma ken op de souvereine rechten van den Ne gus. Bij mogelijke troebelen zou men zich van inmenging onthouden, en bij drei gende verstoring van den status duo, hun best dóen de intrigiteit van Ethiopië te handhaven, en gezamenlijk hun belangen te verdedigen, Engeland de wateren van de blauwe Nijl, Italië 't achterland van Erythrea en Somaliland en Frankrijk 't Fransche Somaliland alsmede de zone van den spoorweg Djiboeti-Addis Abeba. Na een studie van vier en een halve maand heeft de Negus de kennisname van dit accoord eerst gemeld. Dit verdrag tusschen de partijen is on getwijfeld bindend; geen harer mag der halve jegens een der beide anderen iets doen, dat met .de overeengekomen in vloedsferen in strijd komt." Tot een poli tieke annexatie is het niet gekomen, door dien Abessinië werd toegelaten tot den Volkenbond. Eikaars invloedssfeer mogen de drie in elk geval niet aantasten. Hoe staat Abessinië hier tegenover? De Ne gus is nimmer tot het verdrag toegetre den en rechtens vrij gebleven. Het verleenen van een concessie aan vreemdelingen (bijv. de olie-concessie aan een Amerikaansche Mij.) valt derhalve nog altijd binnen de uitsluitende be voegdheid van dit land, en is geen „vol kenrechtelijk" delict" jegens één of meer leden van het drietal, tenzij Ethiopië zien rechtstreeks tegenover een van hen heeft verbonden wat, althans tegenover Italië, niet bekend is. Zoo kunnen ook andere landen, bijv. de Ver. Staten of Japan voor zichzelf of hun onderdanen, voorrechten trachten te verkrijgen, die het drietal voor zich zelf heeft getracht te reservee ren. 4. Beweerde grondschendingen. Evenals met Frankrijk en Engeland, zijn de staatsgrenzen bij verdrag ook met Italië geregeld. Alleen is de grensbepaling naar den kant van Ogaden zeer globaal bepaald (naar Europeesche toestanden beoordeeld). Een afbakening is wel ondernomen, maar nooit volledig doorgevoerd. Italië is steeds verder in de richting Ogaden doorgedrongen, terwijl Rome zich hard nekkig verzet tegen onderzoek naar het grensbeloop door een arbitrage commis sie. Het incident Wal Wal spreekt boek- deelen hieromtrent. 5. Het incident Wal Wal. Wanneer deze plaats rechtens binnen Abessinië ligt, kan een aanval op daar gelegerde ïtaliaansche troepen, een vol kenrechtelijk delict jegens Italië opleve ren. Een arbitrage commissie onder Poli- tis heeft echter beslist dat de verantwoor delijkheid van geen van beide staten kan worden vastgelegd. Hieruit kon derhalve geen actie voorspruiten. 6. De beloften aan Italië gedaan in het geheim verdrag van Lonen. In 1915 marchandeerde Italië zoowel met de Centrale Mogendheden als met de geallieerden, waarna hij zich ten slot te van de eersten afkeerde. Het resul-' taat van dezen handel was, de huid van enkele nog niet geschoten beren te ver- deelen. Zouden dè geallieerden ten koste van Duitschland hun koloniale domeinen in Afrika vermeerderen, dan zou Italië hiervoor eenige compensatie verkrijgen met betrekking tot de grenzen van Ery threa en het Somaliland. Na den vrede hebben deze belde staten aan hun belofte voldaan, waarmede Italië zich accoord verklaarde. We weten wat Italië verkregen heeft. Wat bij de gelegenheid nog cmtrent Abessinië gezegd of gezwegen is, kan niet met zekerheid worden gezegd. Italië kan tegenover zijn medecontractanten van '35 geen rechten meer doen gelden; tegen over Abessinië heeft het dit uiteraard nooit gekund. 7. Expansiebehoefte van Italië, Hier verlaat Italië den grondslag van het stellig recht, om het drasserige tei- rein der internationale „gerechtigheid" te betreden. Zouden Frankrijk en Enge land die behoefte erkennen, dan zou het allereerst op hun weg liggen uit hun ko lonialen overvloed, Italië verder tegemoet te komen. De internationale gerechtig heid zal evenwel nimmer kunnen gedo gen: de opoffering van een onschuldige. Het probleem van de vervulling der le vensbehoefte van een volk kan ernstig zijn, doch op onrechtmatige wijze mag het niet worden opgelost. 8. Voortdurende verdragsschendingen door het als barbaarsch gequalificeeru Ethiopië. Indien Italië van plan is het te Genève over deze boeg te gooien, kan het argu ment als de oorzaak van het geschil daarbij geraakt wordt, en het Italië niet te doen is om aan het Geneefsche pro cesrecht te ontsnappen, zeer goed onpar tijdig door derden worden beoordeeld. Vorenstaande heldere uiteenzetting van Prof. Verzijl kan er ongetwijfeld toe bij dragen, velen die zich voor de Ethiopische kwestie interesseeren, een goed beeld te geven van de rechtspositie der oorlogvoe rende landen. COFLÏCT ITALIë ABESSINIë. Uit Engeland vernemen wij, dat in goed ingelichte kringen de meening be staat, dat de Minister van Buitenlandi- sche Zaken, Sir Samuel Hoare, voorne mens zou zijn een soort wapenstilstand voor den tijd van drie weken voor te stel len. Gedurende dien tijd zouden de vij andelijkheden in Afrika gestaakt worden. Met het oog hierop zou de versperring van den toevoer van petroleum produo- ten tot een later tijdstip worden verscho ven, terwijl intusschen internationale vredesonderhadelingen met kracht zou den worden gevoerd. We weten, dat door verhindering van Laval om de conferentie bij te wonen de uitbreiding van de sancties op bovenge melde producten automatisch eenige we ken is uitgesteld. Voorloopig kan Italië dus nog wat van dat kostbare goedje bin nenkrijgen. In zijn Parlementaire rede heeft Sir Samuel Hoare er nog eens de klemtoon op gelegd, dat Engeland en on getwijfeld ook de overige naties Italië niets dan goeds toewenschen. onder welk bestuur, kan in vriendschap pelijke samenwerking er veel toe bijdra gen, dat het evenwicht in Europa niet verstoord wordt. Men heeft zich evenwel te houden aan de verplichtingen jegens den Volkenbond. Dit sluit echter geens zins in vijandschap jegens Italië. Het bombardement, dat naar gemeld wordt, Donderdag Dessié bestookt heeft, schijnt een aanwijzing te zijn, dat de strijd nu met kracht wordt doorgezet, mogelijk onder den invloed van den nieu wen Generalissimus Badoglio. Eigenaardig is hierbij, dat de Negus toevallig op bezoek was bij den kroon prins. Zou men den Negus kunnen tref fen, dan zou hierdoor verwarring kunnen ontstaan, welke den Italianen van nut zou kunen zijn. Zijn prestige is nog zoo groot dat hij de verspreide Stammen, van zoo verschillende constellatie, bijeen weet te houden - Door het lucht bom bardement is het paleis in brand ge schoten en, wat minder netjes lijkt, het Amerikaansche Roodekruis Hosnitaal be schoten. Hierdoor werden 12 Abessiniërs gedood en tachtig anderen gewond. De Negus heeft bij den Volkenbond tegen deze daad geprotesteerd. Een boven Dabat vliegend toestel, door de Italianen achtervolgd!, was gedwon gen een noodlanding te maken. Hierbij werden 2 Ethiopiërs door 'bommen ge dood. De Abessiniërs hebben nu groote hoe veelheden geweren, mitrailleurs en snel vuur kanonnen ontvangen met de hoo- dige ammunitie. Die kunnen ze nu best gebruiken. De Negus zal van Dessie naar het Noorderfront vertrekken om met zijn voormannen de te volgen taktiek te be spreken. De Vredesvoorstellen zijn niet van de lucht. Uit Parijs vernamen wij j.l. Zonctag dat, na een onderhandeling van twee da gen, de Minister Presidenten Laval en Sir Samuel Hoare tot een volledig ac coord geraakt zijn omtrent de voorstel len, die namens hun resDectieve Regee ringen aan Mussolini zullen worden voor gelegd. Wat deze vredesvoorstellen inhou den wordt natuurlijk geheim gehouden; in de diplomatieke kringen is evenwel een en ander daaromtrent uitgelekt. Aan genomen mag worden dat Mussolini ze niet zonder meer ter zijde zal schuiven, ondanks de oorlogszuchtige redevoering en die hij dezer dagen weer eens gehou den heeft! Innerlijk zal hij wellicht den wensch koesteren, dat dit eenmaal be gonnen avontuur, dat door de toepassing een voor Italië gunstige wending moge nemen, mits Italië maar op eervolle wij ze uit 't strijdperk zou kunnen treden. Het bombardement van een Amert- kaansch Hospitaal te Dessié heeft na tuurlijk kwaad bloed gesticht; het zaï Amerika voorzeker niet gunstig stemmen ten opzichte van den uitvoer van de zoo noodige petroleumproducten, zoodat we maar willen hopen dat Mussolini zbn vuist voorloopig binnen houdt en een wil lig oor zal leenen aan de voorstellen; 't allermeest in eigen belang. In Fransche kringen is men van oor- Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Diner THUIS 3EZORGD f 0 90; met soep of toespijs f 0 15 meer. G>-en extra bezorgloon. Gebruik van uitsluitend natuur boter, le sooit duinaardappeleii en verder de beste «rondstoffen. Prospectus op aanvrage. GEEN LIDMAATSCHAP. GEEN OMZETBELASTING deel dat de voorgestelde concessies in sterke mate tegemoet zullen komen aan de door Jtalie gestelde territoriale ei- schen. Mussolini staat in deze voor een gesloten front en 't zal voorloopig wel zijn laatste kans zijn. Italië laat het protest van Abessinië niet op zich zitten en dient nu eveneens een protest, in bij den "Volkenbond. Indien zoo zegt Italië, men in Dessié een Rooue Kruis Hospitaal opricht, moet daarvan aan- Genève kennis worden gegeven. Dit is niet geschied, zoodat Italië met het be staan van zulk een hospitaal niet bekend was. Overal op tenten en daken was het Roode Kruis teeken aangebracht, dus feitelijk een misbruik. Ook zijn de ïtali aansche vliegtuigen beschadigd door projectielen uit afweergeschut te Dessié. Dit was derhalve geen open stad. Weer een kluifje voor den Volkenbond om uit 'te zoeken! In het Noorden van Abessinië sohijnt groote activiteit, te heerschen. Nadat het heilige Aksoem is ingenomen, komt nu de stad Gondar het eerst aan de beurt, Het ïtaliaansche legerbericht vermeldt dat een Abessynisch legerkamp ten Noor den van Dessié gebombardeerd is. (dus niet Dessié) Vliegers namen sterke leger- concentraties waar tusschen Filtoe en Negelli, op de- vliegtuigen werd gevuurd. De Negus schijnt veel te voelen voor querilla oorlog in dit den Abessiniërs zoo goed en aan den vijand geheel onbekende terrein. Op deze wijze hebben ze meer gelegen heid de Italianen nadeel toe te brengen. De Ethiopische legatie te Londen zou bekend hebben gemaakt, dat Abessinië niets wil weten van een compromis. Het wijst elk vredesvoorstel van de hand dat voor Abessinië verlies van grondgebied zou beteekënen. Het wil geen territoriale offers brengen. In Volkenbondskringen blijkt men evenmin voldaan over deze geruchten, want officieel zijn ze nog niet bevestigd. Italië reageert er althans in het geheel niet op. Men is' van meening ^ac" ooor êln-comp^r^è"^ I.ll'll VIA Italië en het bezit nemen van grondge bied in de Provincie Tigré hierdoor als het ware gesanctioneerd zou worden. Er zal dus nog wel een tijdje worden door gevochten, en zullen we ook ditmaal op Kerstmis niet. mogen zingenVrede op aarde!. CHINA. Het moet wel ieders verwondering heb ben opgewekt, dat Japan in Noord China betrekkelijk rustig zijn gang kan gaan zonder te stuiten op groot verzet. Het land heeft natuurlijk behoefte aan ex pansie, gezien de omstandigheid, dat zijn bevolking per jaar met ongeveer ander half millioen menschen toeneemt en overbevolking ondragelijk gaat worden. Dit lijkt echter nog geen reden, om hier en daar wat te gaan annexeeren (Italië zou dat„beschaven" noemen). Dat gedoe in Mansjoekwo en NoorA- China begint de Ghineezen erg te verve len en men herinnerde zich, dat er nog zoo iets als een negen mogendheden ver drag bestaat, waarbij de integriteit van China gewaarborgd is. Nederland is een van de onderteekenaars. En nu heeft Chi" na eens officieel tegen het optreden van Jaoan geprotesteerd. Engeland weet er bliikbaar geen raad mee, het heeft trou wens zijn handen vol in Afrika, en wendt zich nu tot-Amerika, wetende dat dit land meer geschikt is om Japan op de vingers te kijken. Amerika heeft voorloo pig geantwoord, dat men zich al gerui- men tijd met dit vraagstuk bezig houdt. Groote lust Om er zich mede te bemoei en blijkt Amerika evenwel niet te hebben, uit vrees voor complicaties die daaruit in het verre oosten zouden kunnen voort vloeien. Dit oogenblik is niet gunstig voor verwikkelingen in het verre Oosten en dat beseft Janan ook, vandaar dat het zich voorloopig van het" protest niet veel aantrekt. De eerstvolgende stap van Chi na zal wel ziin een klacht bij den Volken bond, maar deze heeft geen vat op Japan, dat zich sedert het conflict in Mands- joekwo, uit den Bond terugtrok. Het ziet er dus voor China niet fraai uit. VLOOT.CONFERENTÏE. Nu de vlootconferentie nadert verne men we langzamerhand, hoe de groote mogendheden hiertegenover staan. Reuter maakt melding van een officï- eele verklaring, afgegeven door Japan, die hierop neerkomt: 1. Pariteit met de Britsche 'en Ameri kaansche vloten. Japan verzet, zich tegen een gemeenschappelijke verklaring om trent bouworogramma's welke niet in principe gelijkheid, erkennen. 2. Afschaffing resp. sterke beperking van aanvalswapenen, zooals catapult schepen, vliegtuig moederschepen en kruisers van 10000 ton. Japan komt ter conferentie met een geelt van verzoenig, terwijl het de ver wachting uitspreekt, dat Amerika hetzelf de zal doen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3