ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. •c* e i mm is ii GEBREIDE VOORJAARSKLEERTJE» VOOR BABY. j PARIJS .BEGRAAFT DE CRISIS! La ville lumièreDe stad van de flon kerende lichtende fraaie parken, de dui kelende verkeersdruktevoor ons gevoel nog steeds de Koningin der Aarde, het Cen trum van de Mode, de Verpersoonlijking van Smaak en Levenslust.... Wel hebben sindsdien andere steden de aandacht getrokken: Londen, New York, Brusselweldra Berlijn met de Olympi sche Spelenmaar in onze voorstelling bezit nog steeds Parijs de ongerepte roem de bloem der wereldsteden te zijn! Achtereenvolgens hebben die steden de crisis begraven: Londen bij het huwelijk van den hertog van Kent, New York bij de herleving van Broadway, Brussel bij de Wereldtentoonstelling.Slechts Frankrijk zal de laatste zijn. Parijs komt de eer toe, de laatste schep aarde op de kist van de wereldcrisis te werpen: Parijs zal de eer ste klaroenstoot geven voor de zeven vette jaren, die volgen op de zeven magere ja ren, die in 1937 tot het verleden zullen be- hooren,.. Parijs zal het zijn, dat de kroon van Metropool der Metropolen weer op nieuw, steviger, op het hoofd zal drukken: door.de Wereldtentoonstelling 1937! „Exposition mondiale".een sprookjes wereld, een kaleidoscoop van exotische landschappen, dorpen en inwoners., de Seine-oever als Atlantic, Pacific of Indi sche Oceaan, alles gecomprimeerd tusschen de bruggen van Grenelle en Passy het Zwanen-eiland met beelden uit Indo-China, Madagascar en de Antillen. De Rivièra- kust.. de blauwe wateren van de Middel - landsche Zee., tusschen de Pont de Passy en de Jena-brug.En, midden op de rivier, het woeste, schilderachtige Corsica, het vre dige Cannes en St. Maxime in miniatuur. Het oevertreintje voert ons verder.in 3 uur rondom de wereld: Bretagne, Norman- dië, Fransch-VlaanderenMotor- en zeil- booten voeren de mensehen over de spie gelende watervlakten der meren.. Op de Trocadero-heuvel twee groote, mo derne gebouwen: de sociale vraagstukken vinden hier hun weerklank. Op de hellin gen daar omheen de paviljoens der vreem de landenOm den Eiffeltoren, een mach tig werk van gedurfde techniek, de tech nische expositie en de Kunst-afdeeling. Een Omroepgebouw en een Museum voor Moderne Kuhst zullen de tentoonstelling overleven Het opvallende aan deze expositie zal zijn, dat men ernaar zal streven de indruk JONGENSPAKJE 2—4 JAAR. WK 1807. Patronen verkrijgbaar voor 38 cent van het geheele pakje. Voor het slobbroekje heeft .men noodig 90 gr. babywol en begint boven aan fig. 5 met 188 st. op te zetten op vier naalden. Men breit in het rond 4 c.M. 2 recht 2 aver, daarna 6 c.M. recht en vervolgens een toer gaatjes (3 st. recht, omsl., mind.; 3 st. r., omsl., mind, enz.), recht door breien tot 23 c.M., daarna eenige st. afkanten en been tjes beginnen en minderen volgens pa troon. Als het werk 39 c.M. lang is, wordt 3 c.M. 2 r. 2 av. gebreid, daarna wordt het voetje gebreid. Door de gaatjestoer wordt een koord gehaald of een toer lossen met kwastjes afgewerkt. Verder worden twee reepen gebreid, die op het broekje ge knoopt worden. van een coulissenbouwwerk van geprepa reerd carton, die men meestal van zoo'n wereldtentoonstelling krijgt, geheel weg te werken, terwijl ook de geluiden met el kaar in harmonie gebracht zullen worden, waartoe een zestal deskundigen zijn aan gewezen; het door elkaar heen snerpen van tal van luidsprekers zal vermeden wor den. „Zooveel mogelijk groen!" is de leus voor de tentoonstelling; prachtige lanen en parken zullen de expositie maken tot een lustoord.. Sprookjes van vuurpijlen, lam pions, exotische klanken., zullen de Juli nachten te Parijs worden., een kleurrijke -weerspiegeling van het Leven zélf! Parijs zal weer geworden zijn, wat het was: de fraaiste, de indrukwekkendste, meeslee- pendste, prachtigste hoofdstad ter wereld! A. T. P. EEN FRAAIE PREMIE. Vraagt nog heden aan! Wij hebben voor onze lezeressen de hand weten te leggen'op een zeer fraaie premie, welke bestaat uit een modeblad, waarin men alles kan vinden, wat men wenscht. Deze premie is aan te vragen bij Het Prac- Voor het jasje en manteltje wordt even eens babywol gebruikt, pl.m. 110 gr. Het jasje wordt volgens fig. 1 gebreid en 128 kettingst. worden opgezet, 1 st. in de vijf laatste kettingst. en 1 vaste in de derde kettingst. (voorg. toer), 1 st., 1 kett.st., 1 nopje, 1 kettingst., 1 st. enz. De nopjes wisselen iedere toer, versprin- pen dus. Heeft men 16 c.M. gehaakt, dan worden er vasten gewerkt volgens het pa pieren patroon; de mouwtjes en het mutsje worden op dezelfde wijze gehaakt. Jasje afwerken met 2 lossen, 1 st. en er een koord door halen met pompoms of kwas ten, als de teekening aangeeft. DAMES-JUMPER. B 15. EEN WERELDREIS VAN DRIE UUR.... Na 7 magere, thans 7 vette jaren? Ben. wol 270 gr. Lengte 50 c.M. Omtrek onder armen gemeten 85 c.M., lengte mouwnaad. en manchet 52 c.M. Dikte wol 13 st. in 5 c.M. Uitvoerige be schrijving f 0.25. Een vyella kiel met fluweel broekje is een aardige combinatie voor kleine jongens, alhoe wel het geheel zich voor alle mogelijke stof fen leent. Blouse met zijsluiting en smock-werk aan de schouders, voorzijde, terwijl de rug recht is gehouden; blouse mou wen cn aansluitend kraagje. Het broekje is een voudig te maken en wordt bij voorkeur aan een lijfje geknoopt, ter wijl aan de zijnaden splitten worden ge maakt. tisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Men sluit dan twaalf cents aan postzegels bij Men kan ook per giro aanvragen op giro nummer 203203. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent postzegels aan „Het Practisch Modeblad", Post bus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toe- gezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen Is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. MODERNE FLUWEELEN JAPON. G 17. Prijs f 0.25. De moderne japonnen geven een geheel gewijzigde schouderlijn en mouwinzet weer en het model, dat gedacht is van fluweel, doch ook van cloqué en andere weefsels, een zeer apart geheel geeft, is gegarneerd met tafzijde, voorzien van rijkelijke stik sels. De platte kraag, sluit hoog aan den hals, terwijl de pas midden voor gesloten wordt met decoratieve knoopen. De rok bestaat uit vier banen en wordt vanaf de kniehoogte ruimer; doorgestikte ceintuur met eenvoudige gesp. Kimonomouwen. Patronen verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46. JAPON VAN WOLLEN STOF. G 15. Prijs f 0.25. Vele dames zouden gaarne een japon van gestreepte stof dragen, hetzij een diago naal, dan wel een ingeweven streep, die mooi dik op de stof ligt. Het bezwaar is echter, dat zoo'n derge lijke streep niet flatteert en de japon min De tijd nadert weer, dat de moeders met haar baby gaan rijden. Gedurende de win termaanden is een vacht heerlijk warm, doch met het zachtere weer wordt een minder warm dekje vereischt. Bijgaand garnituur voor de kinderwagen is bijzonder geschikt om cadeau te geven. Het kussen is 38 x 45 c.M. groot en het dekje 52 x 70 c.M. De voorzijde van het kussen is 43 x 48 c.M. en aan de lange en smalle kanten haalt men draden uit voor een open zoom, 4.5 c.M. van den kant af en bevestigt de zoom op de stof. 2 c.M. binnen deze open zoom trekt men weer draden uit en ten slotte nogmaals 6 c.M. verder, daarna wor den deze open randen gewerkt, daarna brengt men door middel van carbonpa pier het motief op de stof over cn borduurt het met witte borduurkatoen. De 35 x 44 c.M. groote achterzijde, zoomt men tegen de zoom aan drie kanten. De bovenkant van het dekentje, bestaat uit zalmkleurig crêpe de Chine op een ondergrond van wit batist gehecht. De zijde wordt dubbel ge nomen en nadat een tusschenvoering van watten is aangebracht, wordt het op de machine doorgestikt. Voor het batisten on derkleed worden eveneens open randen en een breede zoom gemaakt, terwijl in de hoeken 4 groepen van drie motieven ko men. Het zijden middenstuk wordt op het on derkleed geregen, om bij het wasschen ge makkelijk losgemaakt te kunnen worden. De kleertjes worden eerst van papier ge knipt volgons de opgegeven maten, zoodat men zich kan vergewisschen of zij iets grooter of kleiner gemaakt moeten worden. Bij het breien en haken legt men daarna telkens het werk op het pa troon en mindert of meerdert dien overeenkomstig Het in den rug geheel open hemdje wordt vol gens afb. IV ge knipt en aan de voorzijde gebor duurd met drie motieven, hals festonneeren. {jpt' 46 ff 11 -N i i i X t i i •Hl 10 Kt! VKK 1807 KINDERJURK. B 17. 120 gr. wol b.v. fingering 3 dr. Lengte 45 c.M., omtrek rondom onder de armen 63 c.M. Mouwtje pl.m. 7 c.M. Dikke wol 14 st. in 5 c.M. Uitvoe rige beschrijving f 0.25. of meer stijf maakt. Dit ontwerp geeft aan hoe een streep met succes verwerkt kan worden en waarbij geen andere garnee ring wordt aangebracht dan een velours stofreep, die door een kleine horizontale opening van het voorpand wordt gehaald. Men maakt deze reep b.v. van twee kle ren velours, waardoor een aardig effect wordt verkregen. De mouw is gedeeltelijk op de normale wijze ingezet, wordt echter in zijn geheel op de voor- en achterpanden gestikt. In het midden van voor- en ach terzijde komt, zoowel aan den rok als het bovendeel een naad, terwijl een klein splitje in den rug wordt aangebracht en met knoopjes en lusjes sluit. Fluweel.n ceintuur met eenvoudige gesp. Aan de zijnaad worden postuunMtfEjE aangebracht. Patronen verkrijgbaar in de maten 44, 46 en 48.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3