SCHOOLBOEKEN 30e Jaargang - No. 6 3 Juli 1936 Oplaag 5000 Ex, Afscheid en Huldiging van den heer H. Hoekstra. --- Boekhandel D. GORTER School- en Studieboeken Firma A. VERNOUT Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem en Santpoort-Station AD VERTENTIEN ABONNEMENTEN A. C. BOON, Slagerij Acaciastr. 78, Tel. 22304 Vóór de Olympiade. De Nieuwe A.V.R.O.-Studio. 1J BLOEMENDAALSE SCHOOLVERENIGING EN DAAL Maandagavond heeft Overveen afscheid geno men van den heer Hoekstra, hoofd der Juliana- school. De Oudercommissie der school had een bijzonderen ouderavond belegd. Daar de ruime gymnastiekzaal nog te klein was, om alle ouders en kinderen te bevatten, had men bepaald, dat het afscheid over twee avonden verdeeld zou wor den. Maandagavond was bestemd voor de kinde ren der drie laagste klassen en hun ouders. De heer Hoekstra werd toegesproken door den heer De Vries, die met den jubilaris het langst aan de school verbonden is geweest. In een korte revue memoreerde deze het werk van den heer Hoekstra, eerst aan de oude, gebrekkige school bij de spoorlijn, later aan de nieuwe Juliana- school en sprak er zijn verheugen is over uit dat 't den heer Hoekstra toch nog gegeven was, een jaar lang zijn krachten te kunnen geven aan deze nieuwe onderwijsinrichting. Voorts schetste hij het hoofd als een „patroon", onder wien het prettig werken was 't „Baasschap" was hem volkomen vreemd. Nog voor de wettelijke school vergaderingen waren ingevoerd, had de heer Hoek stra de7- voor zijn school geheel wij willig inge steld. Door zijn ruime opvatting van de taak der onderwijzers liet hij deze zooveel mogelijk vrij en door zijn groote tact bleef de school altijd vrij van conflicten. Als herinnering aan school, leer lingen en personeel werd den jubilaris een groote foto in lijst aangeboden. Dit echter als voorlooper van 't hoofdgeschenk, dat Dinsdagavond zal aan geboden worden, n.l. een fraai radiotoestel, als geschenk van ouders en leerlingen. Hierna was de beurt aan de verschillende klassen. De leerlingen der tweede klasse zongen de aardige zangspel Ietj'e's .",'KTcïhe Miëke" en „Vlindertje", bij welk laatste versje een alleraardigst wit gevleugeld vlindermeisje rondfladderde en aan de kinderen verzocht: raak mij niet aan, want dat doet mij zoo zeer en dan kan ik vliegen, nooit meer. Ook het „Sneeuwprinsesje", opgevoerd door de kinderen van de eerste klasse viel geweldig in den smaak. Voor de pauze werd nog een schoolfilm vertoond, waarop het spel der schoolkinderen op de speel plaats vertoond werd. Met het oog op den tijd moest het programma na de pauze eenigszins bekort worden. „Het Fronlaanzicht van de 1 Juli 1.1. in gebruik genomen nieuwe A.V.R.O.-Studio te Hilversum. Bloemendaal, Tel. 22874 vroolijk kikkertje en het bezorgde muisje" door de 2de klasse, was een heel aardig nummertje, maar vooral de „Bruidsvaart" door de 3de klasse had een geweldig succes. Nadat nog een paar aardige quatremains ge speeld waren door een paar meisjes uit de derde klasse, een paar leuke Volendammertjes waren opgetreden en de heer Hoekstra de kinderen vriendelijk had bedankt voor hun aardige en lieve spelletjes en versjes, werd door ouders en leerlingen langs de familie Hoekstra gedéfileerd, om het scheidende hoofd nog een laatsten groet te brengen. Bij de huldiging waren tegenwoordig de Bur gemeester van Bloemendaal, Jhr. mr. C. J. A. den Tgx, de inspecteur bij het L. O. in de inspectie Haarlem, de heer v. d. Weijer, de heer Prinsen- benr. wethouder van P.W., de voorzitter en secre taris "der Plaatselijke Schoolcommissie, 'resp.'ds. J. C. Brussaard en dB heer A. S. Wilson, de heer Roosjen, hoofd der Chr. Mulo-School te Bloe mendaal en de heer v. d. Meij, hoofd der R.K. Jongensschool te Overveen. Als eerste spreker trad op de heer J. Eichen- berger, voorzitter van de commissie van oud leerlingen, die eenige oude herinneringen uit het schoolleven van den heer Hoekstra memoreerde, vervolgens zijn groote waardeering uitsprak over het onderwijs van den heer Hoekstra en eindigde met het aanbieden van een fraaie clubfauteuil en een schemerlamp namens de oud-leerlingen. Officieel afscheid. BLOEMENDAALSCHEWEG 53 (bij het Postkanfoor), Telefoon 23039 Our PRICES and QUALITY satisfied you. HET BLOEMENOAALSCH WEEKBLAD Advertentiënper regel t 0.15. KRUIDNOTEN, kleine advertenties, 4 regels f 0.35, bij vooruitbetaling. Elke regel meer i' 0.10 BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING 9H Bureau voor Redactie en Administratie en Advertentiën: KORTE KLEVERLAAN 66, BLOEMENDAAL Telefoon 23453 Postgiro No. 191387 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling f 1.per halfjaar Abonnementen kunnen steeds ingaan, maar zijn ver bindend voor het loopende halfjaar. Losse nummers f 0.05. In de Olympische stad is een z.g. pagedienst ingesteld, een groep opgewekte, in het wit gekleede jongens, die voor verschillende diensten ter beschikking staan. Zij zijn inmiddels aangetreden en hierboven ziet men ze opgesteld bij de aankomst van de Austra lische sportgroep in de stad. Hierna was het woord aan den Burgemeester van Bloemendaal. In warme bewoordingen schetste spreker het mooie werk van den onderwijzer in het algemeen en van den heer Hoekstra in het bijzonder. Gedurende-zijn burgemeesterschap had liij den heer Hoekstra leeren kennen als een plichtsgetrouw ambtenaar, een „goed" hoofd der school, in de beste beteekenis van het woord, waardoor zijn school, ook blijkens de rapporten van het Rijksschooltoezicht, goed stond aangeschreven. Uit rapporten en adviezen, uitgebracht door het hoofd der school, was steeds gebleken, dat de heer Hoekstra een hooge opvatting had van zijn taak als schoolhoofd. Spreker memo reerde de toestand aan de oude school, die verre van rooskleurig was, waardoor de heer Hoekstra zich echter niet liet ontmoedigen en zijn best bleef doen, om er van te maken, wat er van te maken was. Als blijk van waardeering Voor de vele en goede diensten, de gemeente en het onder wijs bewezen, bood spr. een geschenk onder enveloppe aan. Vervolgens werd de heer Hoekstra toegesproken door den heer Van de Weijer, inspecteur in de inspectie Haarlem. Ook deze sprak waardeerend over het werk van den heer Hoekstra. Achtereenvolgens traden nog als sprekers op Ds. J. C. Brussaard, namens de Comm. van Toe zicht op het L. O., de heer Wilson, die den lieer H. toesprak als lid van de Bioscoop-commissie en de heer Van der Meij, als collega-schoolhoofd. Nadat de heer Hoekstra de verschillende spre kers bedankt had voor hun vriendelijke wenschen, was er gelegenheid den heer Hoekstra nog even de hand te drukken. (O. H. Crt.) Kennemer Lyceum. blGeslaagd-voor de afd. gymnasium: Elly van Detli A, Harry Frater Smid, Amy Gallas, Lies Gerzon, Lex van Nierop, Betsie Rezelman, Maria Schilthuis, Ym v. d. Werff, Jan Bastiaans B, Jan Jansonius, Paula Lemans, Pauline Les, Rob van Maanen, Tilly van W. Kühr, Annie v. Tertholen. Voor de afd. H.B.S. B: Hans Boele, Ad. Bijlmer, Piet Hoekstra, Paul Hollander, Kees ten Seldam, Rob Spanjaard, Lee Vietor, Jeroën van Wessem, Kees Wiclierlink, Ate Wieberdink, Koos Wieber- dink, Hugo v. W. Kühr, Rob Wijnberg. Voor de litt. economische afd.Joop Brokmann, Bep Kessler, Willy Kok, Marijke L. Vermeer, Nico Mouton, Hans Neumann, Cor Out, Hans van Perlstein, Leendert Roodenburg, Heinz Rucken- brod, Jutta Steinenbohmer, Henny van Straalen, Ju Tameling, Atie Teer, Cattie v. d. Waa, WicherHnk, Willy Wildschut. a, Lies Vertegenwoordigers der pers de eerste gasten. Het bestuur van de Avro heeft Dinsdag de ver tegenwoordigers van de Nederlandsche pers in zijn nieuwe studio te Hilversum ontvangen. Zij werden in het Palace Hötel begroet door heeren bestuursleden en directeur W. Vogt, waarna een gemeenschappelijke iuneh volgde. Hierbij richtte de voorzitter van de Avro, de heer G. de Clercq, een welkomstwoord tot de genoodigde journalisten. Vervolgens had de beziehting van de nieuwe studio plaats. In de groote concertzaal werd het gezelschap, bestaande uit circa 100 redacteuren uit alle wind streken des lands, door den heer W. Vogt ver welkomd, die vervolgens een uiteenzetting gaf van het fraaie moderne studiogebouw. Alvorens een rondwandeling door het gebouw te maken vergastte de heer Nico Treep met zijn orkest de genoodigden op de ouverture „Marl tana" van Wallace, terwijl de heer J. H. Besse laar Jr. op het kerkorgel ten gehoore bracht „Fuga in Es dur" van J. S. Bach en de heer Pierre Palla op het concertorgel de wals: „Morgen- blatter" vertolkte en een potpourri gaf: „Van toetsen, registers en pedalen". Na bezichtiging van de studio werd een rond rit gemaakt door het feestelijk versierde Hilver sum en een der drie feestterreinen bezichtigd, welke a.s. Zondag de duizenden luistervinken zullen ontvangen. o Excursie. blDe afdeeling Bloemendaal en Omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, maakt Donderdag 9 Juli a.s. een zomer-excursie naar Den Haag en Wassenaar. Des voormiddags wordt een bezoek gebracht aan de Plantenkassen der Haagsche Diergaarde; na een gemeenschappelijk noenmaal in Restaurant „Bellevue" te Wassenaar wordt des middags de buitenplaats van den heer D. F. Ruys bezocht, waarna een rondrit door de Gemeentelijke plantsoenen volgt. De geheele reis gaat per touringcar; vertrek uit i Haarlem 8 uur van het Kennemerplein (achterzijde station). 1 De aangifte van leerlingen is opengesteld voor de afdelingen: a. Kleuter-ondawijs b. Klassikaal-iji derwijs c. Montessori-imderwijs Gewijzigde contributie-regeling. Prospectus op aanvrage bij het ïtjé-r Hoofd der School, S./A. Wi son Tel. 22068 en 22128.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 1