MODE TIPS KNIPPATRONEN komt hij nïeï thuis om ïe eten. En waï het avondeten betreft, hij veronder stelt heusch ntet, dat zijn vrouw langer dan drie kwartier er aan zal besteden. Bovendien verstaat ze het om uit de verschillende blikken, die ze tot haar beschikking heeft, een „supper" klaar te maken, dat iedere critiek kan door staan. In één ding staat de Amerikaansche vrouw echter in het nadeel en wel, dat ze door de buitensporig hooge loonen voor het huishoudpersoneel niet in staat is een dienstmeisje te houden. huisgenooten voor den heelen verde ren dag een goed humeur te bezorgen, rust de plicht op de huisvrouw om te zorgen, dat de ontbijttafel zoo frisch en fleurig mogelijk is. Op onze teeke- ning ziet u een linnen ontbijtlaken, dat opgeborduurd is met zijde in vroolijke kleurtjes, die harmonieeren met het servies. GERDA. HUISVROUW IN AMERIKA. Dat de huisvrouw het in Amerika gemakkelijk heeft met haar huishou ding, komt in de eerste plaats, doordat de woningen zoo practisch ingericht zijn. Meer dan 70% der bevolking in de groote steden woont in de moderne flats met centrale verwarming, warm watervoorziening, badkamer, lift en electrische ijskast. De hooge bouw- en grondkosten, zijn de oorzaak, dat de woningen zoo economisch ingericht zijn. De hooge huren zijn op hun beurt weer oorzaak, dat de menschen kleine huizen kiezen. Vooral in New York zijn de huren hoog. Ongeveer 50 dol lar per maand is de gemiddelde prijs daar voor een tweekamerwoning. Bij het budget opmaken is het heel ge woon, dat men een derde of zelfs de helft van het inkomen voor de huur rekent. Dit is dan ook de reden, dat bij het zelfde inkomen, de Europeesche vrou wen over het algemeen een veel "greater ntns netrDcir, aan naar zusters in de Nieuwe Wereld. Toch heeft men er niet zooveel erg in, dat de woningen in Amerika kleiner zijn en dat komt wel doordat vele meubelstukken, die in Europa nog onontbeerlijk zijn, in Amerika al lang als overbodig zijn af geschaft. Een onbekend meubelstuk is bijv. de kleerenkast. Daarvoor heeft men in Amerika ingebouwde kasten, die meestal nog electrisch verlicht zijn ook. Ook keukenkasten behooren tot de onbekende meubelstukken. In de keuken heeft men eveneens ingebouwde geëmailleerde kasten. Moderne wonin gen zijn bovendien ook van de zoo genaamde „Murphy-bedden" voorzien. Deze bevinden zich aan de binnenzijde van een draaibare wand en kunnen door het drukken op een knop in de kamer gedraaid worden. Het weinige meubilair brengt natuurlijk mee, dat de huisvrouw, die bovendien nog de be schikking heeft over stofzuiger, enz. veel gauwer klaar is. Het grootste verschil tusschen de Amerikaansche en de Europeesche huis houding ligt echter in de keuken. Wat de technische hulpmiddelen betreft, zoo zijn voor de Amerikaansche huisvrouw, ijskast, warmwaterkraan, gas- of elec trisch fornuis, automatische vuilverwij- dering en een lift naar de eetkamer vanzelfsprekend. Het koken wordt daardoor vereenvoudigd, dat conser ven veel goedkooper zijn dan versche waar. Ook soep kan men in blik krij gen. Meelspijzen, die een gevaar voor de slanke lijn beteekenen, maakt de Amerikaansche huisvrouw zoo goed als niet klaar. Ook de Amerikaansche echt genoot stelt minder eischen. 's Middags OH, DIE VROUWEN1 Hij: „Ik heb in mijn geheele le ven maat twee werkelijk mooie vrouwen ont moet. c.i." Zij: „En wie was de andere2 Onderstaande patronen zijn in één maat, de zoogenaamde standaardmaat te verkrijgen. Deze maat is de volgende: bovenwijdte: 102 cm: taillewijdte: 87 cm: heup wijdte: 107 cm. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend ma ken voor het eigen figuur. Nr. 547: eevoudige, sportieve zomerjapon van linnen in een lichte kleur. De garneering bestaat uit tressen in een donkerder kleur dan de japon zelf. Benoodigd materiaal4 meter linnen van 100 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 15 ets. per stuk. Nr. 648: aardige japon voor a.s. of jonge moeders. Als materiaal kan men donker blauwe voile of crêpe georgette kiezen. Benoodigd ma teriaal: 4 meter van 100 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 15 ets. per stuk. Deze patronen zijn dus in één maat tegen JAPONNEN VOOR ZOMER- EESTIVITEITEN. Al is bij ons de zo mer niet het seizoen, voor bals en partijen, zooals dat bij onze Westelijke overburen, de Engelschen, het geval is, toch worden er ook bij ons ten lande meer en meer partijtjes gegeven, die men dan heel ge woontjes een „tuin- partijtje" of „bowl avondje" noemt. Al hebben die feest avonden bij ons dan geen klinkende na men, toch wil iedere vrouw in een passend toilet verschijnen. Onze groote il lustratie toont u een viertal luchtige, fleu rige toiletjes, die zich voor zulke gelegenhe den bij uitstek leenen. Op een rok van soepel materiaal wordt een jasje gedragen van gebloemde crêpe satin. Het jurkje er naast bestaat uit een japon met een bijpas send half-lang jasje van groot-gebloemde voile. Voor meer formeele gele genheden geschikt is het toilet, dat daar naast is afgebeeld, Tenslotte een luch tige jurk voor de jon gere generatie. Dit alleraardigste k!eedj£„ kan zoowel van gtP bloemde voile, als van gebloemde crêpe geor gette of crêpe de chine vervaardigd worden. Tenslotte nog een „gewoon" zomerjurkje van gestreept mate riaal, dat zoowel ka toen als zijde kan zijn. Men kan de drie- kwartlange mouwen, die bij vele vrouwen niet erg in de smaak vallen, vervangen door half-lange mouwtjes. JEANNE DE FL. WENKEN VOOR OP REIS. Om zooveel mogelijk te genieten van uw vacantiereis, is het noodig ver schillende wenken op te volgen. In de allereerste plaats is dat wel neem niet te veel bagage mee Want daarvan heeft men, heusch, meer last dan plezier! U kunt toch wel eens twee keer met dezelfde jurk er gens komen!? Is het dan beslist nood zakelijk, dat u bij elke gelegenheid een andere japon aan hebt? En trou wens, dat is nog niet eens noodig; want ffiet behulp van shawltjes, blouses, cor sages, enz., is het mogelijk dezelfde japon telkens een ander uiterlijk te feven. Een andere welgemeende raad is neem niet zooveel koffertjes mee. Veel beter is één koffer te gebruiken, waas alles ingaat, ook het valies met toilet- benoodigdheden, dan vele kleine kof fertjes. Dat geeft een hoop last en on aangenaamheid op reis, terwijl men ook nog het risico loopt in de drukte een koffertje kwijt te raken. Trek op reis geen besmettelijke klee ding aan; dus geen wit linnen jurk en bijpassende hoed; maar een costuum in een neutraal tintje, dat niet kreukelt. Dan heeft men tenminste nog kans toonbaar uit de trein te komen. Kies een mantel met zakken, waarin u een fleschje goede eau de cologne bewaart, om er, als men de plaats van bestem ming nadert, het gezicht mee af te vegen. Als een lange reis gemaakt wordt, zoodat men wat proviand mee moet nemen, gebruik dit dan discreet om de andere reizigers in de coupée niet te kwetsen. Een etend mensch is nu eenmaal niet zoo'n verkwikkend schouwspel. En voor uzelf zouden we u aanraden niet alleen zoetigheden mee te nemen; aan een „hartig hapje" op een lange reis heeft men veelal meer behoefte dan aan zoetigheden. DE HUISINRICHTING, Nieuwe ideeën. In den zomer moet men zooveel mo gelijk profiteeren van zon, licht en lucht. Als het eenigszins mogelijk is, moet men den dag dan ook beginnen met een ontbijt in den tuin. En om haar bovengenoemde prijs te verkrijgen bij de „Af- deeling Knippatronen" van de Uitgeversmaat schappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ont vangst van het bedrag, dat kan worden over gemaakt per postwissel, in postzegels of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het ge- wenschte patroon te vermelden en tevens naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoo- dige vertraging in de verzending. We maken er onze lezeressen op attent, dat we van bovenstaande japonnen ook patronen naar maat leveren. Prijs wordt dan 50 ets. per stuk. Verder leveren we niet alleen van de afgebeelde modellen patronen, doch van ieder gewenscht model. Toezending van afbeelding of schetsje met vermelding van maten is vol doende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: voor een mantel 60 ets.; voor een japon 50 ets.: voor lingerie en kinderkleeding 40 ets. en voor blouse of rok 30 ets. per stuk.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4