Rutte opent een tweede Zaak te Bloemendaal, P. RUTTE STRASSBURGER Schaaknieuws van de Bloemendaaische Schaakclub. blNa Euwe's z waar-bevochten overwinning, is er thans in Holland een „hausse" in schaken; zelfs in ons kleine BloemendaalMaar daar dateert de animo eigenlijk al lang van vóór dit glorieuze feit. Zij kwam reeds naar buiten tot uiting, toen het Jeugdhuis aan de Donkerelaan geopend was. Dit bood aan de schaakvrienden de lang gewensclite gelegenheid, in alcohol- en biervrije en rustige omgeving, gezamenlijk eens een avondje per week elkanders krachten op de 64 ruiten te meten. Daar de zaal van 't Jeugdhuis bovendien ruim, luchtig en goed geventileerd is, kan er straffeloos een stevig sigaartje gerookt worden, zonder de damesschaaksters last te veroorzaken. De Bloe mendaaische Schaakclub bracht dan ook al gauw haar schaakborden onder de hoede van onzen sympathieken lieer Blom, bij wien de zorgen voor deze Stichting in zoo goede handen zijn. En van dat oogenblik af, ging liet ledental der club steeds met sprongen vooruit en het is thans nog lang niet te voorzien, wanneer de toeloop zal eindigen. Ook de vrouwelijke schakers w illen niet achter staan en verschijnen in gezelschap van hun echtgenoot of alleen, op de Woensdagavonden, waarop de B.S.C. geregeld haar bijeenkomst houdt. In 't voorbijgaan gezegdiedereen is daar steeds van harte welkom. Dank zij dan ook de publieke be langstelling en de activiteit van liet bestuur, mag de afwerking van het zomer-programma bijzonder geslaagd heeten; steeds was er een groote opkomst en ad de zomer-wedstrijden namen niet minder dan vijftig dames en heeren deel. Het slot van het seizoen vond Woensdag j.l. op feestelijke wijze plaats en, evenals vorige jaren, werd dit een fipgewekt en gezellig samenzijn. HET ADRES VOOR LEVENSMIDDELEN. Woensdag 15 Juli a.s. n.m. TEL. 23976 3 uur. Door het steeds toenemend aantal onzer cliënten hebben wij besloten een filiaal te openen aan de KLEVERLAAN 117 (bij Spoorovergang) op Woensdag 15 Juli Deze nieuwe zaak voldoet aan de modernste eischen, zoodat wij een ieder naar tevredenheid kunnen bedienen. Wat Rutte U levert is altijd het beste! W Vraagt het onze cliënten! Mogen wij ook U verwachten op Woensdag 15 Juli a.s. onze nieuwe zaak. in Kleverlaan 117 Tel. 23976 Woensdag 15 Juli Beleefd aanbevelend Bloemendaalscheweg 34 Tel. 22184 Woensdag 15 Juli blAls onderdeel van de Woensdag en Donder dag, 8 en 9 Juli gehouden Tentoonstelling van het werk der kinderen uit de Chr. Kleuterschool te Overveen, werden voor ouders cn belangstellenden openbare lessen gegeven, die bijzonder goed be zocht waren. „Spelen" was het voornaamste ,,vak" van dezen middag. Het was een vroolijk troepje kleuters, dat daar stond te zingen bij de piano. Maar niet alleen zingen, ook „declamcc ren" kunnen ze! Even later werd ons getoond boe alleraardigst de spelen uitgevoerd kunnen worden. Het is spel en oefening tegelijk. Het Summum van Circusorganisatie Impressario FRANS MIKKENIE Het Toppunt van Circus-Kunst HEEMSTEDE-HAARLEM (terrein t.o. de Sportvelden, directe Halte van de N.Z.H.T.) WERELDCIRCUS OPENINGSVOORSTELLING op MAANDAG 13 JULI - 8 UUR DIERENPARK HALVEN PRIJS. Slechts 5 Dagen CIRCUS STRASSBURGER, Nederland's grootste attractie in 1936 Predikbeurten. Agenda, Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij: Hui- zinga, Boschlaan 21, Bloemendaal, een porte- monnaie met inhoud; H. Hoek, Julianalaan 113, Overveen, een bal; S. Arbouw, Ramplaan 28, Haarlem, een portemonnaieB. van Boxem, Lam- brecht van Balelaan 4, Haarlem, een portemon naie met inhoud; D. Kenbeek, Duinlustparkweg 18, Bloemendaal, een damestaschje met inhoud; Hardebol, kiosk Pannenkoekenhuisje Bloemendaal, een gouden dameskettinkje; Raves, Zuid Polder straat 34, Haarlem, een paar dames handschoenen van Delden, Hoofdstraat 178, Santpoort, een dek zeil; L. Philipsen, van Duinstraat 27, Overveen, een hondenbelastingpenning; aan het bureau van Politie Overveen, een gymnastiekschoentje; een poederdoos; een zonneparasoleen damesschoen; aan den politiepost te Aerdenhout, een parapluie; aan den politiepost Noordzeestrand, een kinder muts; een nummerbord G 40844; een rijwielsleutel; een Lipssleuteleen ceintuureen ring met sleutels een zonnebril en een rood wollen kinderbadpak L blOp den Zeeweg te Overveen heeft Zatei dagavond te circa elf uur een aanrijding plaat - gehad, die kwade gevolgen had kunnen hebben. Omstreeks dien tijd stond de 24-jarige chauffeui M. R. en mej. L. V., beiden afkomstig uit Sant poort, op de begroeide strook zandgrond tusschen het rijwielpad en den Noordelijken rijweg van den Zeeweg, met hun fietsen aan de hand. Een automobilist, komende uit de richting Overveen. haalde bij het passeeren van de beide wielrijder-, teveel naar links uit, greep eerst met het rechter- voorspatbord de rijwielen en daarna B. en me. V. Door de botsing werden zij eenige meters opz gesmakt, en kregen verschillende wonden, terwijl van de fietsen niet veel goeds over bleef. blOp het nieuwe bouwterrein achter de Juli analaan in onze gemeente ls een aanvang gemaakt met het bouwen r an een complex van 4 woningen. 0 Vu. «n Pai jubileum Ri Nie Allereerst vond er de uitreiking plaats van de prijzen der zomerwedstrijden. Twintig prijzen waren hiervoor door het bestuur beschikbaar ge steld. Dat hierbij ook het juist verschenen studie boek over schaken, bewerkt door den wereld kampioen Dr. M. Eu we, waarover wij in het „Het Bloemend. Weekblad" van 12 Juni j.l. jn „Van de Leestafel" een korte aanduiding gaven, niet ontbrak, spreekt vanzelf. Nummer 1 van de winnaars, de heer J. Barens, legde er beslag op Deze „veinard" heelt niet alleen 5 partijen ge wonnen, een resultaat dat geen der andere mede dingers bereikte, doeli hij had tevens het buiten kansje, steeds te behooren tot een winnende groep. De premie aan winnende groepen, dient hoofd zakelijk om zwakke broeders te steunen en te animéeren. De zes op hem volgende winnaars waren: No. 2, de heer A. de Vries, Nos. 3, 4 me vrouw Omvlée en J. v. Weering, Nos. 5, 6, 7 de heeren C. Bolsenbrock, J. Caro en 1'. Sehultink. Na dezen volgde nog een rij van kranige spelers die de rest van de buit onder elkaar mochten ver doelen. Vervolgens vond de uitreiking der gedenk penningen plaats voo r de gehouden medaille kampen van de competiticgroepcn. De heeren W. Visser (groep IV), F. v. Reenen (groep III) en J. Barens (groep II) namen bezit van liet eere metaal. Het hoogtepunt vormde de plechtige overreiking van den zilveren wisselbeker. Deze ging uit handen van den heer N. Babeliowsteij over in die van den lieer J. Barens (kampioen- groep). Eerstgenoemde ontving echter de herin- nerings-medaille. Tot slot van den avond spanden allen nog eens hun beste krachten in bij een gong wedstrijd. die een zeer geannimeerd verloop had. Door de leden waren vier en twintig prijzen be schikbaar gesteld en daar er in 12 groepen van 4 deelnemers gespeeld werd, ontvingen de num mers 1 en 2 van eiken groep, een prijs. Hoewel de avond bedoeld was als sluiting van het seizoen, blijft de Club evenals vorige jaren geopend voor vriendschappelijke wedstrijden in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan. Een belangrijke ontmoeting zal dan ook aldaar plaats vinden op 8 Juli e.k. Dan toch zal de Amsterdamsche Schaakclub „De Pion" een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen de B.S.C. Aan deze massa-kamp wordt door ruim 70 spelers deelgenomen. B. OPENBARE LES EN OUDERAVOND CIIR. KLEUTERSCHOOL. We zagen de groote Toovcnaar in „cóstuum"; vrijmoedig toonde hij zijn kunsten aan de kin deren, die om hem heen staan, cn later (^c ielfde bewegingen uitvoereiï. De kleinste kleuters verschijnen in pyama op 't tooneel. Klaas Vaak komt hen verrassen; ze moeten slapen gaan. Hoewel deze gewichtige persoon 'ook een kleuter van 3 jaar is, toonde hij zijn waardigheid ten volle en keek minstens zoo bestraffend als de „echte". „De bloeiende Jaargetijden", een spel van Jaeq- d'Alcrose, werd door de grooteren, geheel in costuum, alleraardigst gespeeld. Achtereenvolgens verschenen Lente, Zomer, Herfst en Winter, die van hun goede gaven op het zingend vragen qer kinderen rijkelijk rondstrooien, en dan op htm beurt vroolijk zingend, bedankt worden. Wij merkten dat de belangstelling der kleutert, hoewel ze dit spel natuurlijk dikwijls gen peter; 1 hebben, niet verloren was gegaan. Daardoor oo c maakte dit spelen der kleuters op de aanwezig! 1 den indruk, alsof 't voor hen ook „nieuw" was. Tot besluit van den prettigen middag kwa;i Een programma, dat onmiddellijk het gesprek van den dag vormt door zijn buiten gewone prestaties en dat de toeschouwers tot het uiterste boeit. Het publiek schatert van het lachen. Het programma biedt gratie en schoonheid, kunst en sensatie. Na jaren voor de tweede maal in Nederland. met zijn ongeëvenaarde onderneming en zijn onovertroffen phenomenaal programma Het interessante is alle dagen te bezichtigen van 10 uur des morgens tot 6 uur des avonds. In de namiddagvoorstelling betalen kinderen op alle zit plaatsen Dinsdag 14 Juli 1x8 uur Woensdag 15 Juli 2 2 uur en 8 uur Donderdag 16 Juli 1 X 8 uur Vrijdag 17 Juli 1 x 8 uur Kaarten verkrijgbaar en plaatsbespreking van 's mor gens 10 uur onafgebroken aan de circuscassa. Telefoon 28606. Voorverkoop: Sigarenmagazijn „HET ANKER" Groote Houtstr. 18, Tel. 11438 CIRCUS STRASSBURGER zal bij een ieder een onvergetelijken indruk achterlaten door het boelende, waardevolle schouwspel, dat in de ruime, van alle rangen overzichtelijke inqnège Wordt geboden. Jan Klaasscn met z'n poppenkast en liet merkbaar van zijn grappen genieten. Na het zingen van een gebedje door de kleuters, vertrokken de aanwezigen: de ouders trotsch op liun knappe kleuters, ae belangstclllcnde enthou siast ov er de aangename sfeer waarin de kinderen van deze „Kleuterhof" spelen en leeren. Ouderavond. In Hotel Rozendal werdWoensdagavond een ouderavond gehouden van de Chr. Kleuterschool. De leiding berustte bij den weleerw. Heer Ds. Joh. C. Bntssaard, die 11a het iczen van Psalm 8 met gebed opende. In zijn openingswoord zeide spreker dat het eerste jaar reden tot dankbaarheid heeft gegeven. Onder leiding van mej. van Riessen werd de arbeid geregeld verricht; een der helpsters, mej. Berghorst, behaalde het diploma Fröbelonderwijs, waarmee spr. baar feliciteert. Enkele openbare lessen werden gegeven, waar bij spr. het van mej. van Riessen goed gezien achtte dat het spel als middelpunt voor deze lessen werd genomen. Bij de jonge kinderen speelt het spel reeds een groote rol, wat zich uit in het spel van het experimenteeren en van het nabootsen, wat spreker nader uiteenzet. Is het niet schromelijk overdreven een Christe lijke kleuterschool op te richten? Of dwaasheid? Velen nreenen van wel. Spr. meent echter dat het goed is de kinderen te houden in de sfeer van Christus. Gods geest heeft ook wel degelijk toe gang in het kleinste en geringste. Na dit openingswoord hield de leidster der school, mej. van Riessen, een causerie over het Fröbelwerk. Fröbel, die in de 17e eeuw in Duitsch- land leefde, beeft veel studie van de kinderen gemaakt, en baseerde zijn methode op het feit dat de kinderen werken om het werk. Zijn methode berust hoofdzakelijk op de grondvormen; bal, kube en rol, en hij heeft bij de ontwikkeling van zijn stof de groote mate van fantasie der kinderen de volle gelegenheid willen geven zich te onwikke- len. In regelmatige opvolging behandelt en demon streert spreekster dan de verschillende leer middelen die in de klassen worden gebruikt. Ds. Brussaard dankte mej. van Riessen voor haar causerie, waarna de avond met gebed werd gesloten. De aanwezigen begaven zich hierna naar het schoolgebouw, waar op de tentoonstelling gelegenheid was het werk der kinderen, dat op aantrekkelijke wijze was gerangschikt, te be zichtigen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Genr. v.m. 10 uur Ds. A. C. van Uchelen te Meppel. Geref. Kei v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, v.m. 10 y2 uur Ds. VV. Mackenzie van Amsterdam. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinhcimpark) v.m. 10 y2 uur Kindermis. Uitstelling H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m., gelegenheid voor medi tatie, ook voor belangstellenden. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur de heer K. Koopman. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst.j SANTPOORT. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. J. de Wit, van Leiden. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Lïvang. Luth. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. C. Riemers van Bussum. Donderdag n.m. 714 uur Ds. G. J. Duijven- dak, Weeshuis. Eglise Réformée Wallone. 10 h. 30 Service et Sermon. Pasteur Krafft; 11 h. 15 Communion. 3e collecte pour la restauration. 0 Zij kon niet tegen de drukte. blDe 30-jarige mej. W. R. uit Haarlem reed Zondag op het rijwielpad van den Zeeweg. Op een gegeven moment kwam zij teveel onder den indruk van het drukke verkeer, waardoor zij haar beheer- sching verloor en kwam te vallen. Nadat ter plaatse de niet ernstige verwondingen verbonden waren, werd de juffrouw per auto naar huis vervoerd. -- - Stadsschouwburg: Dante en zijn sensationeele mysterie-revue: „Sim-Sala-Bim". Vrijdag tot en met Zondag. Rembrandt-theater: „Als de natuur roept". Luxor-theater: „Het testament van Dr. Mabuse". Frans Hals-theater: „Martha" met CarlaSplctter. Cinema-Palaca: „De Roberta", showfilm. Spaarne Sound Theater: „Rin-Tin-Tin" en „Ver gane Glorie". Wereldcircus Strassburger: Heemstede-Haarlem terrein tegenover de Sportvelden, Maandag 1 tot en met Vrijdag 17 Juli. 0 GEEN MEELIJ MET SLACHTOFFERS. De automobilist stopte even, doch reed direct weer door, gelukkig kon het nummer worden op genomen en met dit gegeven gewapend gelukte het de politie den bestuurder op te sporen; het bieek te zijn de 38-jarige koopman H. A. M. B. Zijn wagen, die juist in een garage was onderge bracht, werd in beslag genomen, terwijl H. proces verbaal kreeg. Woningbouw. In September nationale Vee- de N.R.V. word ruiterwedstrijden Paard en rune vee, weer op 9 e in veelheid, in en bovenal in ui Vorig jaar don tentoonstellingcr houden wijl boek haar groo samenwerking m Dit jaar is hi in het machtige s rament, naast veeshow annex tot een bcteeken Het nationa van het jubileu van Landelijke 1 n lie kampioensc zullen worden tentoonstelling cachet. En zeker zal 1 demonstratie vi uit den lande, schen Bond voc zette» op den gli Het jubileun het z.g. Suike gramma op het uit te voeren, massa-demonsti Een bijzondc te worden de voeren door d< Federatie. De Bloemen lederen Woensc Strand. Iedere daar eens te materiaal te 1 dank zij het G tochtje langs d U weet, dat Ban het Stille Weet u ook, Sche Strand we brigade? Ja; 1 overtuigd zijn vereeniging zc moet zijn. Dri toe te treden al Vele kleine dri zee, laten veh stevige macht r ook onkundige zoo genotvol, z Niet alleen de B.R.B. zijn zijn of door d( U komt een den Zeeweg, dies Zondags e in kruisvorm. Penn, Secr. 6?— De insc de Middensta met 24 Ootol 15 Juli openj De bestun standsverceni; zich spoedig daar na 15 roepelijk gesh Zeer velen gegeven. Men de plaatselij Overveen, de J. A. Gras, I W. Scheepst Overveen; J. Vet bl— Eenig« over twaalv de Ramplaai Bloemendaal voorbij zou tegen de ve gaat altijd vc lijve ondervi mot den aut van hij zijn de auto krcgi 12682 29010 23888 23851 12364 10598 2677# Ackct Spaai Corre straal Germ Bloer Gleru 2, Oi Groo Goye Hage korm 21 z» Hooi hout

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4