Een Eiectrisch Fornuis, thans ook in Uw huis VAK DER GRAAF Co.^ VAN DER GRAAF &Co's 5 V«i. en Paardententoonstelling en jubileum Ruiterfeesten te Utrecht. De Mica. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Bij onze dagelijksehe rondwandeling, Electrische Fornuizen zijn voortaan ook in Huur te verkrijgen voor 30 ct. per week (f 1.20 per maand Vraagt inlichtingen bij Uwen installateur of bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Prospectus op aanvrage In September a.s. zal te Utrecht de jaarlijksche nationale Vee- en Paardententoonstelling van de N.R.V. worden gehouden, waaraan jubileuin- ruiterwedstrijden zijn verbonden. Paard en rund zullen, geëscorteerd door klein vee, weer op 9 en 10 September a.s. eomparecren in veelheid, in groote verscheidenheid, maar ook en bovenal in uitmuntendheid. Vorig jaar domineerde het rund in de reeks van tentoonstellingen drie dagen achtereen ge houden wijl het Xcderlandsclie Rundveestam boek haar groote fokveetentoonstclling hield in samenwerking met de nationale. Dit jaar is het paard de hoofdrol toebedacht in het machtige spel van kracht, sierlijkheid, tempe rament, naast superieure kwaliteit, welke de veeshow annex haar paardensportfeesten maken tot een beteekenisvol gebeuren. Het nationale ruiterfeest ter gelegenheid van het jubileum van de Koninklijke Federatie van Landelijke Rijvereenigingen, waarbij de natio- nrle kampioenschappen op 9 September te Utrecht zullen worden verreden, geven dit jaar aan de tentoonstelling cn hippische feesten een speciaal cachet. En zeker zal het natoinaal hengstennummer een demonstratie van twaalf der beste vaderpaarden uit den lande, georganiseerd door den Ncderland- schen Bond voor de Warmbloedfokkerij, de kroon zetten »p den gloriedag van liet paard. Het jubileum-ruiterfeest wordt gehouden op het z.g. Suikerterrcin, terwijl het middagpro gramma op het concoursterrein aan de Croesclaan uit, te voeren, hoofdzakelijk is samengesteld uit massa-demonstraties. Een bijzonder attractief nummer belooft voorts to worden de historische schoolquadrllje uit te voeren door de beste dressuurpaarden der Kon. Federatie. BLOEMENDALERS. De Bloemendaalsclie Reddingsbrigade oefent lederen Woensdagavond aan liet. Bloemendaalsche Strand. Iedere belangstellende wordt, uitgenoodigd daar eens te komen kijken en het prachtige materiaal te beschouwen, dat de B.R.B. (ook dank zij het Gemeentebestuur) bezit. Het is een tochtje langs den Zeeweg waard. U weet, dat Zondag twee mensehen verdronken 8an het Stille strand van Zantvoort. Weet u ook, dat over het Stille Bloemendaal sche Strand waakt de Bloemendaalsclie Beddings brigade? Ja; dan zult u thans nog meer ervan overtuigd zijn hoe noodzakelijk liet is, dat deze vereeniging zoo bloeiend cn krachtig mogelijk moet zijn. Draagt daartoe uw steentje bij door toe te treden als werkend lid of als donateur (trice). Vele kleine druppels vormen samen de machtige, zee, laten vele kleine draagkrachten samen een stevige maeht vormen om rockeloozen, maar veelal ook onkundigen te redden uit die zee, zoo heerlijk, zoo genotvol, zoo vol gc\ aren. Niet alleen aan zwemmers en baders verleent de B.R.B. zijn hulp. Ook aan lien, die gewond zijn of door de warmte bevangen worden. U komt eens kijken? U weet wel: rechts van den Zeeweg, dat grijsbetonnen gebouw, waarop des Zondags een witte vlag wappert met B.R.E. in kruisvorm. Penn, E. de Graaf, Dompvloedslaan 41. Sëcr. A. E. Evers, Platanenlaan 83, Bloemendaal. M— De inschrijving tot deelname aan de „Mica", de Middenstands-Campagne, die van 10 tot en met 24 October a.s. gehouden wordt, is nog tot 15 Juli opengesteld. De besturen der beide plaatselijke midden- standsvereenigingen wekken de winkeliers op, zich spoedig als deelnemer in te laten schrijven, daar na 15 Juli de mogelijkheid hiertoe onher- roepelijk gesloten wordt. Zeer velen hebben zich reeds als deelnemer op gegeven. Men wende zich tot een der leden van de plaatselijke Mica-Commissie Bloemendaal- Overveen, de heeren H. Beekman, Bloemendaal; J. A. Gras, Bloemendaal; H. Lobman, Overveen; W. Scheepstra, Bloemendaal; J, K. Stuut, Overveen; J. Tullcnaar, Overveen. —a— Verkeer van rechts gaat vóór! bl— Eenige jongens wilden Maandagmiddag even over twaalven uit de richting Zijlwcg linksaf de Ramplaan inrijden, nog juist, vóór Dr. I. uit Bloemendaal komende uit de Elswoutslaan hen voorbij zou gaan. De knapen zondigden echter tegen de verkeersregel: het verkeer van rechts gaat altijd vóór, en één van lien moést het aan den lijve ondervinden, toen hij op onzachtzinnige wjjze met den auto in botsing kwam, tengevolge waar van liij zijn linkerbeen verwondde. Het rijwiel cn de auto kregen voorts flinke schade. 12682 Ackcma, Ir. K. A., Tandheelkundige, Spaarnelaan 32. 29010 Correct Algemeen Service Bureau, Haven straat 23, Heemstede. 23888 Germeraad, L., Dr. Drik Bakkcrlaan 50, Bloemendaal. 23851 Glerum. C. .Middenduin", Ivweekduinweg 2, Overveen. 12364 Groot, E. J. de. Rijwielhandel, Jan van Goyenstraat 12, Heemstede. 10598 Hagedoorn, J. C„ aannemer van alle voor komende schilderwerken, Sehermerstraat 21 zw, werkplaats Jacobijncstraat 4. 26778 Hooft, L. K. van 't, Asterlaan 4, Aerdeu- bout» 28640 23852 23834 15611 16011 26386 12497 12351 12604 26778 17149 Keeken, Wed. van, Schoenrep. inr., Celebes- straat 18. Kort, J. J. de, Aannemer, Rijksstraat weg 187 zw. Linde, J. v. d., Lederhandel en Schoenen magazijn, Rijst.raat 40, Haarlem-N., Lookeren, J. H. van, Ref. der PTT, Velser- straat 66. Mandema, J., Ref. der PTT, Julianalaan 92, Overveen. Oyens Dames de Marez, „de Merelhof", Tramweg 5, Aerdenliout. Philips, C., Slijterij en Wijnhandel ,,'t Schouwtje", Schouwtjcslaan 65. R.K. Coöp. Woningbouwvereeniging „St.. Jozef" (G.A.) P. E. A. Strijbosch, voor zitter, Jan Evertsenstraat 12. Sporry, S. C., Zonnelaan 19. Taxi standplaats Aerdenhout, Bijnegom- laan. Tijdgeest depót A. C. Peterse, Flores- straat 25. bl— Duizenden cn duizenden hebben zich op gemaakt om het feest hunner omrocpvereenigingen bij te wonen. Wij kunnen niet van alle feesten ver slag geven, daarom hebben wij ons naar liet Bloemendaalsche feest begeven; voor ditmaal was het „Controle-Regiment", beter hekend misschien onder den naam „rijwjelbelasting- amhtenaren" gecharterd om aan den feestclijken uitgang naar het zeebad luister bij te zetten. Dc heeren stonden aan het begin van den zeeweg opgesteld om de ben opgelegde plicht te vervullen. Menig traantje is er gevallen, van kinderen die Onvoorzichtig passeeren. blMaandagavond, te ongeveer 9 uur, deelde de 21-jarige chauffeur C. H. uil Overveen aan dc politiepost te Aerdenhout, gem. Bloemendaal, mede, dat hij dezen middag omstreeks kwart over 5 op den Zandvoortsclien weg met zijn auto een aanrijding had gehad. Hij reeds in de richting Zandvoort. Juist toen hij een rechtsche bocht nam, kwam hem een auto uit dien bocht tegemoet. Deze zou die, voor liem linksche bocht hebben afge sneden. Hierdoor was II. genoodzaakt, naar links uit te wijken, hetgeen tot gevolg had, dat hij tegen een boom opreed, terwijl de andere auto hem nog net. tegen het linkcraciitcrgedccite aanreed. Zijn auto werd aan rechter voor- en linker achterkant flink beschadigd. Het nummer van de andere auto is brkend. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. Tussclien de spaken. bl— Aan de politiepost nabij bet Bloemen daalsche strand werd Maandagavond ongeveer acht uur het S-javig meisje A. K. uit Haarlem gebracht, die met haar voetje tusschen de spaken van bet achterwiel was geraakt, toen zij met haar 14-jarig zusje een tochtje maakte. Renstrand- agent verbond liet ernstig gekneusde voetje, en adviseerde doktershulp in te roepen. De kleine werd per taxi thuisgebracht. Opdracht. hl- - Aan den heer G. Hulsebosch, aannemer tc Bloemendaal, is opgedragen het maken van een verbindingsweg tusschen de Jan van Schond- kade cn den Helderschenwég met een gewapend betonnen brug over dc Houtvaart, voor de som van f 36.800. zonder hun brandmerk op slap waren gegaan om van het zilte nat te genieten cn hun rijwiel be waard zagen tot ook weer liun boete was betaald. We zagen een lieer, die zijn band over 'z'n hart streek om voor een overtreedster het zaakje voor twee kwartjes af te koopen. Over enkele weken zien we ze misschien dank zij deze aanknooping in een of ander gemeentehuis op de „huwelijks- afkondig prijken" Waar zoo'n belasting ambtenaar toch al niet goed voor kan zijn. Tromgeroffel kondigde een of andere vredes- voorstclling aau en aangezien de muziek mij altijd aantrekt, lieb ik daarheen koers gezet. Op het sportterrein van de gemeente aan den Zeeweg waren de Burger wachters in hun eenvoudige uniform opgesteld om tegenover eenige militaire autoriteiten als medeburger-autoriteiten hun proeven van bekwaamheid af te leggen. Wat ze daar allemaal deden mag ik niet verklappen, maar wel zou ik willen voorstellen: wilt ge liefde voor uw Bloemendaalsche burgerwachters kwee- ken, zet dan bij een volgende voorstelling de hekken wijd open. Menig jongmeisje zal dan op het terrein aanwezig zijn, waardoor de harten van de burgerwachters met meer vuur gaan kloppen. Wat bij rijwielhelastingambtenaren kan gebeuren, kan ook een burgerwachter overkomen Opening. blWoensdag 15 Juli a.s. opent de firma P. Rutte een nieuw filiaal in perceel Kleverlaan 117, Bloemendaal, nabij den spoorwegovergang. Vol gende weck hopen we een en ander van de nieuwe zaak te vertellen» Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon Gebruik van uilsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING 21, bankwerkers 4, chauffeurs 17, bloemist- land en tuinbouwarliciders 44, Handels- en Kantoor personeel 18 (waaronder 1 dame), losse arbeiders 37, diverse beroepen 19. Totaal 192. 1-Iot kantoor is gevestigd Blocmend.weg 313 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Tel. te hereiken onder nr. 10795- 10796. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. De Vrije Katholieke Kerk. hlEen onzer lezers vroeg ons onlangs: Wat is cn wat wil toch de Vrije Katholieke Kerk, die ook liier in Bloemendaai aan de Popellaan, een kerkgebouw heeft, en wier hier gevestigde priester de keer Ko Borsten, zoo groote achting geniet van allen die liem kennen. Zondag j.l. hield naar de Tel meldde, de Vrije Katholieke Kerk in Nederland een landelijke samenkomst in de St. Micliaelskerk te Valkcnvcen, waar des ochtends door Mgr. Vrede een pontificale mis werd opgedragen, terwijl des middags in dc open luclit werd gepreekt. De kenschetsing van de bedoeling dezer Christen kerk, wier eeredienst sterk aan die der Roomsch- Katholieke Kerk herinnert, is in het kort weer te geven in de woorden op liet hord geplaatst in den tuin voor het kerkgebouw aan de Popellaan alhier Zij luiden: De Vrije Katholieke Kerk vcrecnigt den sacrementeclen eeredienst met gewetens vrijheid; moedigt liet vrij cn wijsgecrig denken aan; laat have leden volkomen vrijheid van geloof; heet welkom allen, die hare altaren met eerbied naderen. Arbeidsbeurs. bl— J.l. Zaterdag stonden hij de arheidersheurs alhier ingeschreven 191 manl. en 1 vrouwl. per sonen, totaal 192 werkzoekenden gesplitst als volgt: stueadoor J, loodgieters 4, behangers 2 timmerlieden 3, schilders 5, metselaars 3, opper lieden 2, grondwerkers 6, overige bouwvak arbeiden 8» electriciet» 8» monteur» (div, soorten) Maximumsnelheid le Heemstede. Op den rijksweg Haarlem—Leiden geldt in de gemeente Heemstede, van Groenendaal tot Haar lem een snelheidsbeperking van 30 K.M., waar door deze weg voor het snelverkeer feitelijk on bruikbaar is geworden. Aangezien voor niet roekelooze weggebruikers de weg ook bij een aanzienlijk grootere snelheid geen gevaar oplevert, heeft dc A.N.W.B. tot het gemeentel lesluur van Heemstede het verzoek gericht de snelheidsbeperking op dezen weg te doen opheffen, of het maximum te verhongpn. Dit college heeft thans meegedeeld, dat liet besloten heefl, de maximum snelheid op den Rijksweg binnen de kom der gemeente te ver- hoogen tot, 40 K.M. Het Borgstelliiigsfonds voor Kennemerlano. De financiecle medewerking die van officieele zijde noodig was voor de oprichting van het Borg- stelliugsfonds voor Kenncmeriand, is verkregen, aldus meldt 't II. D. Maar toch kan het fonds nog niet aanstonds beginnen te werken. In het midden an Augustus zal een vergadering van het bestuur gehouden worden om nog verschillende details te regelen. O.a. zal het nog noodig zijn een leider voor liet bureau aan te wijzen. Het is voor de werking van het fonds van groot belang dat daar voor de geschikte persoon gevonden wordt, daar het welslagen van het werk voor een groot gé. deelte van hem afhankelijk is. Het fonds zal in het gebouw van de Kamer van Koophandel en Fabrieken zetelen. Reeds nu zijn meer dan 25 aanvragen om borg stellingen voor credieten hij liet fonds ingekomen. Die zijn natuurlijk voorloopig ter zijde gelegd. Aan de aanvragers is medegedeeld, dat niet voor September met de versterking van hulp kan worden begonnen. Eerst als de leider van het bureau in functie is getreden kan met het onderzoek betref fende de aanvragen begonnen worden. Het is de bedoeling alleen financiecle hulp te verleenen als daardoor bereikt kan worden dat de crcdiet- nemer zich in de toekomst zal kunnen staande houden. Het heeft geen zin— zoo wordt geoordeeld als een crediet alleen ten gevolge zou hebben, dat de betrokkenen slechts tijdelijk uit de moeilijk heden zou geraken. HANDELS- INFORMATIES Toestel 43 INCASSO'S van achterstallige Koopman»-v orde-" ringen Toestel 25 ONTWERPEN EN OEPONEEREN vanHandelsmerken Toeetel 20 Bureaux voor den Handel N.V. Amstelstraat 14-18 - Amsterdam (C.) Tel. 32000, 6 Lijnen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5