D.E. IN DE PIJP/ esisteii CRAMA DUINLUSTTAX G. E. SIKKENS GENIET VAN UW VACANTIE MET DOUWE EGBERTS Bij onze Dagelijksche Rondwandeling. Een Oproep t tot onze stadgenooten. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Arbeidsbeurs. Predikbeurten. Bellamy-dag te Schoorl. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Prospectus op aanvrage Agenda. Burgerlijke Stand. INDANTHREN BREIKATOEN „EVERLASTING" „DURABLE" „SUPERIOR" „DURABLE" patronen 5 ct 30 ct. 20 ct. Adverteert nu eens in dit blad I Het geeft succes. Ruim 8000 uren onafgebroken Stofzuigerhuis „ELECTRO FORT" Groote Houtstraat 94 - Telefoon 17077 BOSCHLAAN 41 - BLOEMENDAAL ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK F 50 ANNO 1755 WEER THUIS. Toen we in bosch en hei uitgewandeld waren, en onze kamer aan een nieuwen gast verhuurd was, moesten we vertrekken. De meest juiste mede- deeliilg, dat onze centen op waren, klinkt niet defit genoeg. Na van alle boerinnetjes en van enkele boeren afscheid genomen te hebben, moesten we uitzien naar een vervoermiddel om de bagage naar het dichtstbijzijnde station te brengen. Dit bleek minder moeilijk te gaan dan in omgekeerde richting. Toen toch nam de A.T.A. de goederen en de vracht- Kosten wel aan, doch bracht het niet verder dan de rails. Waarschijnlijk was naar hun mecning het menschdom in Strijbeek reeds lang opgehouden. De postbode, die van alle gemakken als postzegels, rijwielplaatjes en dwangbevelen is voorzien, bracht ons de A.T.A.-kaart, waarna we genoodzaakt waren 20 kilomater in een stortregen te rijden om in het bezit van onze spullen te geraken. De Gouden Bruid van 11 Juli bracht met de huifkar de zaak naar het station. Met een flinke zoen en een „tot weerziens" namen we afscheid van elkaar en bracht de trein ons weer naar de plaats van afvaart. Teruggekeerd in onze heimat, konden we onze oogen op de Julianalaan niet gelooven bij de aanschouwing van de bloemen pracht, die wij reeds lang niet gezien hadden. „Dan gevoel je eerst hoeveel je in je landje achterliet" (uit „De Jantjes") DE AFREKENING. We zouden in de haast, met al die verhuisdrukte, nog vergeten de vergadering te verslaan die ge houden was inzake de „versiering" (zie Bloemen- daalsch Weekblad \an 17 Juli 1.1.). In café Chris- tiaanse, des avonds 8 uur, werd de afrekenmgs vergadering gehouden van de opgehaalde gelden ter gelegenheid van de dorpsversiei ing voor de gouden bruiloft. De caféhouder, tevens commissie lid, had een extra-vaatje Licht aan laten rukken om het feest den noodigen luister bij te zetten. Tegen half acht was het grootste gedeelte \an de feest commissie in de vergaderzaal aan vvezig om de spreekmachines bij voorbaat flink te smeeren. Klokke acht uur verschijnt de Voorzitter, alle leden verheffen zich van hun zetels (voor zoover ze althans reeds niet voor het buffet staan) en de praeses wordt met een hoera! be groet. Nadat den Voorzitter als teeken zijner waardig heid een nieuwe ketting (van een waakhond) om den hals gehangen was, werd de rekening inge diend. De feestcommissie heeft opgehaald, aldus de Voorzitter, het bedrag van f 58.(schrijve zes en vijftig gulden). De uitgaven bedroegen: Eere poort f 10.omdat deze niet stuk geslagen is, wordt volgens contract f 6.terug ontvangen. Nadat deze mededeeling met een behoorlijk portie spraakwater was verwerkt, werd de rekening voortgezet. Aan versiering: f 10.luidde de volgende post. OppositieDe begroot.ingspost vermeldde hiervoor maar f 6.Na eenig geklop met den voet van het bierglas hield de opposant zijn mond. Na veel gereken kwam tenslotte het heugelijke feit: er was een bedrag over van f 11.90, welk bedrag ter tafel werd uitgeteld. Aangezien de commissieleden niet veel gevoelden voor ponds- ponds verdeeling, en de meesten niet zoo best konden rekenen, werd besloten den Meester in den arm te nemen en over 14 dagen uitdeehng te houden in hetzelfde café. De caféhouder was waarschijnlijk wel het meest hiermede inge nomen JAN HAMER, Spreekuur loco-burgemeester. blGedurende de maand Augustus zal bij af wezigheid van den burgemeester Jlir. A. j. C. den Tex, diens spreekuur gehouden worden door Wethouder A. J. I'rinsenberg, iederen Vrijdag morgen van 1112 uur. hlHet algemeen Nederlandseh Comité „Onze Marine" richt zich speciaal tot de marinevrienden in onze stad en tot allen die belangstelling toonen in de marine, om daarvan thans op spontane wijze uiting te geven. Binnenkort zal de nieuwe kruiser „De Ruyter" in dienst gesteld worden en omdat het in de be doeling ligt te dezer gelegenheid aan boord van dit schip een nationaal geschenk te plaatsen, zullen ongetwijfeld allen die daarmede sympathiseeren hun medewerking daaraan willen verleenen. In het bijzonder wordt dit aan onze stadgenooten gevraagd als inwoners van de hoofdstad der provincie Noord-Holland. Ook in onze stad zijn talrijke marinevrienden. Een beroep op hun daadwerkelijke belangstelling zal zeker niet te vergeefs gedaan worden. Zij worden vriendelijk verzocht hun sympathiebetuigingen en bijdragen voor het nationaal geschenk te willen zenden aan het Comité „Onze Marine", postbus 0, Den Helder, giro-nummer 42883. Aan allen die een bijdrage zenden, wordt t.z.t. een uitnoodiging gezonden voor een bezoek aan boord, terwijl allen een „De Ruyter-uitgave" zullen ontvangen als dank voor de medewerking aan de totstandkoming van het aan boord te plaatsen nationaal geschenk. 23855 Bernhard, F. J„ Lid der Firma D. W. Brand, Terhofstedeweg 21, Overveen. 14597 Bussemaker, Mevrouw de wed. H„ Oranje- kade 31. 14069 Beekes, T„ Tooropkade 4, Heemstede. 14441 Dans Instituut A. Kwekkeboom, Zijlweg 49, Haarlem. 14124 Duinker S„ Oranje Nassaulaan 78, Over veen. 13626 Fleury, M. W„ Mesdaglaan 11, Heemstede. 13376 Gelder, J. van, Joh. Vermeerstraat 9, Heemstede. 12994 Haarlemsche Vernis- en Gominrichting Barnesteeg 4. 23805 Goenderpark „Oud Schoten", Rijksstraat weg 410. 16811 Hoogendoorn, M., Vakwerkman der Tele grafie en Telefonie, Diederikstraat 21. 26400 Houtman's Electr. Bakkerijen, Zandvoort schelaan 171, Heemstede. 13067 Meiland, H., Melkhandel, Korte Zijlstraat 7. 13204 Molanus, G. D„ Schouwtjeslaan 54. 28575 Poetsdoekenfabriek „Walco", Ned. Kan toor: Koediefslaan 4 Hms. 23867 Quick, D„ Duinoordstraat 82. 14059 Sark, G. J„ Ripperdapark 15. 13485 Schraal's Vischhandel, Wijde Geldelooze Pad 25 rood. 10377 Tongeren, W. A. van, Chauffeur, Barba rossastraat 11. 13735 Wagnière, Charles A„ Horloger Suisse diplomé, Tempeliersstraat 51. 11387 Wallien, J. J„ Geneesheer bij de Arbeids inspectie, Wilhelminapark 27. 13621 Wolterbeek, C„ Julianalaan 154, Overveen 13650 Woudsma, P. C., Jozef Israëlplcin 10, Heemstede. Door de afdeelingen Alkmaar, Bergen, Schoorl en St. Pancras zal een Bellamy-dag worden ge houden in Schoorl, op Zondag 9 Augustus a.s. op een terrein aan de Slotlaan. Het programma luidt als volgt: 11 uur: Bijeenkomst van alle deelneemsters op het terrein. 11.30 uur: Rondwandeling door het mooiste gedeelte van Schoorl. 1 uur: Opening van den Landdag door Mr P. IJssel de Schepper, voorzitter der Intern Vereen. Bellamy. 2 uur: Lezing van Mevr. Heuff, onderwerp: „De vrouw in den Bellamy-staat". 3 uur: Lezing van den heer C. F. D. Kohnert, voorzitter der afd. Alkmaar. Onderwerp: „Wat is er tegen Bellamy?" 4 uur: Slotwoord door Mr. P. IJssel de Schepper. Alles wordt afgewisseld door muziek van Ernst en Luim van den heer Henri Nolles en ande- fen. blJ.l. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 205 mannelijke en 3 vrouwelijke personen, in totaal 208 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Stucadoors Loodgieters Behangers Timmerlieden5 Schilders4 Metselaars4 Opperlieden4 Grondwerkers9 Overige bouwvakarbeiders3 Electriciens3 Monteurs (diverse soorten)15 Bankwerkers5 Chauffeurs19 Bloemist-, land- en tuinbouwaibeiders 42 Handels- en kantoorpersoneel 17 Losse arbeiders55 Diverse beroepen 14 208 waaronder 3 dames. Het kantoor is gevestigd Bloemendaalscheweg 313 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telefonisch te bereiken onder de nummers 10795 en 10796. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. o Examens. blOp het te Utrecht gehouden examen voor het politie-diploma slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Voerman voor het diploma met aantee- kening.'Hij was een leerling van den heer G. K. ï'ogtema, hoofdagent-rechercheur van politie te Bloemendaal. Voor het Mercurius-examen Nederlandsche Handelscorrespondentie slaagde de heer H. Ber- noski, opgeleid door den heer G. H. Schaap Jzn., Prof. van Vlotenweg 9a, Bloemendaal. Onze plaatsgenoot, de heer G. J. Pool, slaagde voor het praktijk examen Duitsche Handels correspondentie der Vereeniging het Nederland sche Handels-Instituut. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden onze plaatsgenooten M. Oosterzee en N. A. Cassée. ■0« Inbreker nam niets mee, doch liet wat achter. blEen tot nu toe onbekend persoon heeft J 1««•«nnlrf «nn flo oftiroirirr. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 ^™Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING Stadsschouwburg: Zaterdag 8 Augustus Ver. Leden van het Ver. Rott. Hofstad-Tooneel, .Heilige Sammetje". Zondag 9 Augustus idem. Rembrandt-Theater: K XVIII (matinée's) en „Tophat" (avondvoorstellingen). Luxor-Theater: „Vorstelijke Emigranten". Frans Hals Theater: „Hallo hier Amerika". Cinema Palace: „Zoo'n aap van een jongen." Spaarne Sound Theater: „De Kampioen" met Edward Robinson en „De Opschepper" met James Cagney. Bevallen: M. L. Th. Redeke—Goes z„ C. J. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. A. Adriani, te Delfshaven. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. R. Schip pers te Waalsbeek. Ned. Protestantenbond geen dienst. Vrije Katholieke Kerk, Zondag 9 Aug. 10.30 v.m Kindermis; Woensdag 12 Aug. 8 uur n.m. 4, Completen en Lof; Zaterdag 15 Aug. 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. D. Kuilman van Leiden. Ned. Herv. Evangelisatie, geen dienst. AERDENH0UT. Vereeniging Religieuze Kring, geen dienst. HAARLEM. Evang. Luth. Gemeente, v.m. 10% uur Ds. C. H Brandt. ►0V Hl 10 Li i lui ju. xiii xiuuvuv M. van Ogtrop—Povel, d., E. van Tienhoven Rypperda Wierdsma, 2 d„ C. M. Marchand van den Raadt, z., Th. W. WarmerdamJan sen, z., E. ValkTerpstra, z„ J. P. VrijAn- driesen, d„ M. W. A. M. Kriegervan der Schoot, Ondertrouwd: F. R. van de Stadt en R. M. C. Leendertz., J. Dingerdis en J. W. Borreman. Getrouwd: F. Dol en C. M. J. Schoorl. Overleden: C. Planije, 63 j., echtgenoote van P. Meijer; M. van Diemen, 49 j„ echtgenoote van B. C. van Saase, overl. te Haarlem; A. M. Nije, 74 j., wed. van A. S. Keurschot. 0 Een kwade dronk. blDe 20-jarige Haarlemmer J. H. kwam Woensdagavond van den Duinlustparkweg, en wilde de Brederodelaan infietsen. Uit de richting van het Provinciaal Ziekenhuis kwam een slinge rende wielrijder, die niet op het rijwielpad reed, en tegen H. aanbotste. Beiden sloegen tegen den grond, maar de slingerende passagier, die onder invloed van sterken drank verkeerde en een kwaden dronk over zich bleek te hebben, gaf zijn tegen partij aan wiens schuld de aanrijding in 't geheel niet te wijten was zoo'n paar opstoppers dat hij met een bloedneus en een blauw ook zich fluks aan de woning van een agent aan de Noordlaan vervoegde, door wiens bemiddeling zal getracht worden den vechtlustigen dronkaard voor zijn gedrag te doen boeten. 01üch iui hu tuc vuuvu>(,uv. j^fwuuw» uvv.v Maandagavond gebruik gemaakt van de afwezig heid der familie L„ wonende aan den Lage Duin en Daalsche weg, om een bezoek aan de villa der fam. L. te brengen. Blijkbaar is de ongenoode gast in overhaaste vlucht vertrokken toen de chauffeur der familie bij de woning kwam om de post na te ziende laatste vond de deuren van de achterkamer open, terwijl van de keukendeur een raampje gebroken was. Bij zijn vlucht moest de inbreker zijn rijwiel in den tuin achterlaten. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Redden van Drenkelingen. bl- Door den Nederlandschen Bond tot het redden van duenkelingen werden examens afge nomen ter verkrijging van hét diploma. O.a. slaagden daarvoor onze plaatsgenooten de H.H. W. Dixon (diploma C.), H. van Leeuwen, J. Boer en J. v. d. Pol (allen diploma A.). 35 kleuren voorhanden 36 ct. Pracht kwaliteit Goede kwaliteit Alles 100 gram vol gewicht! Lichtecht, Waschecht, Weerecht HAARLEM- BLOEMENDAAL zuigt en blaast de beroemde „Electro Fort" Stofzuiger in één onzer filialen, dus bij normaal gebruik van 30 minuten per dag ruim 47 jaar 100 pCt. Nederlandseh fabrikaat 3 jaar garantie f 27.50 - f 35.00 - f 42.50 - f 50.00 HET SINDS JAREN GEVESTIGDE Gereden wordt met vier- en groote zes-persoons wagens De ondernemer: Telefoon van 8—5 uur 22387 Garage Lansdorp X Telefoon na 5 uur 22198

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5