WAAR ZIJT GE, ZAKENMAN? DE MICA KOMT nelo r 1936 iolm KIJKERS WORDEN K00PERS Geeft U direct als deelnemer op 1 38-40 4 IGEN srsteiling a a r Ie m 1 J. J. DUIJN lertnueens blad! eft succes. Burgerlijke Stand. Ingezonden. Als straks de Oranje-jubel wat geluwd is, moet GIJ voor de attractie zorgen. En waarmee? Nog slechts weinige dagen en dan moet ge zorgen, dat nog grooter drommen dan zich Dinsdag j.l. in Den Haag bevonden, zich VOOR UW ZAAK verdringen. als ge tijdig zorgt aan Uw cliëntèle de waardevolle MSCATJES te kunnen uitreiken. Ook Uw klant kan een Landhuis, een Auto of een Ameublement winnen, als GIJ voor de Micatjes zorgt. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Agenda. Predikbeurten. ste gewicht E ZAK! emer 1! F 1.25 Ernst en Luim aan het Bloemen- daalsche strand. imes- en tarief A. jk is geves- efoon 14492. 8, A'dam i) 's-Hage •fdcelingen ARIS (één- :1b. onderw. T PRACTI- oor jongelui „Groote", oekhouden, lseh, Itali- ■spondentie, i.-onderwijs. 7-9 uur. 'ANLEER- GOEDE GEN. ZIJN ber Dens uur. MM A kerlj TORN illdtweg V 28 T. Telef. 256 van TURFMOLM ia! van 100 Kilo lige bestelling. blMet ernst en luim heeft de Bloemendaalsche Reddingsbrigade haar laatsten stranddienst van dit jaar gevierd, 's Morgens (13 September) reeds om voor half negen zag men B.R.B.-ers en anderen naar het strand trekken, sommigen beladen met koffers vol geheimen voor liet middagfeest, anderen beladen met hoofden vol drukkende gedachten. Hoe zal het gaan, hoe zal het afloopen. Ernstig liepen zij door de blijde Septemherzon en peilden de zee af. Wat is 't? Vloed? Eh Voorfhun was het ernst, zij moesten examen doen. Om négen uur werden de zeven candidaten voor het Kustwachtdiploma opgeroepen. Bruinverbrand, sterk en stoer, gingen zij, toeli wel een beetje ze nuwachtig. Examen doen valt nooit mee, ook niet aan je eigen vertrouwde zee en strand. Van verre waren de examinatoren gekomen door de ochtendvroegtede heeren v. Lunteren en Moora uit Rotterdam, de heer v. d. Mije uit Zandvoort, de lieer Meijerink uit Haarlem en nog eenige belang stellende T.C.-leden uit Amsterdam en Haarlem. Zij voelden de zeven candidaten theoretisch duchtig aan den tand, lieten hen in zee werken met haspel, boot en stok met grijptouwen, deden hen drenke lingen vervoeren in lialve Nelson, eerste en tweede Zeemansgreep, enz. Maar wilden daarna (om ongeveer Half drie) gaarne getuigen dat alle zeven candidaten waren geslaagd voor het Kustwacht diploma. Zb'lier hun namen: 1. W. Dixon (cum laude), 2. J. Eisker, 3. J. Faber, 4. A. v. Donkelaar (allen leden van de Bloemendaalsclie Reddingsbrigade); 5. Mej. L. Honig, 6. de heer Hietberg, 7. de lieer Ebbelaar (allen leden van de Zaandamsclie Red dingsbrigade). Geen wonder dus, dat het des middags dubbel feest was in het strandgebouw der B.R.B. Vroolijke spelletjes om leuke prijzen werden afgewisseld met liet snoepen van bonbons, cake, enz. En al te spoedig klonk dan ook liet klokje van gehoor zaamheid. Een extra woord van dank zij hier gezegd tot: 1. de examinatoren, die het examen afnamen. 2. De heer Buddingh, die op zoo'n schitterende wijze de candidaten opleidde. 3. De T.C. (met name de heeren De Graaf, Kuijl, Hendriks, Buddingh) voor de keurige regeling der feestelijkheden. 4. Mevr. Dauzon, voor het beschikbaar stellen van een beker. 5. Mevr. de Graaf, voor de heerlijke cake en liet krentenbrood. De Reddingsbrigadei heeft gesmuld. 6. De heer v. Donkelaar, die als vaste 'strandwacht zoo door de week, gedurende den ge- lieelen zomer, eenzame bewoner van ons strandhuis was en het keurig schoon en zandvrij hield, al wakend over strand en zee. Dat was in orde hoor. Hulde. 7. Allen, die ik niet persoonlijk genoemd heb, maar die er tocli toe hebben hijgedragen, om onzen laatsten stranddienst te maken tot een mooie, prettige herinnering. Gevonden Voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen hij,T. Lan- geveld, Zoetestraat 8 rood, Haarlem, een gouden armband; A. Bosma, Yogelenzangscheweg 5a, Acrdenliout, twee vulpenhouders in étui; tan Boegschoten, v. Lennepweg 20, Acrdenliout, een damestasch met inhoud; C. Sondaar, Spiegélen- burghlaan 7, Aerdenhout, een fietspompT. Dippel, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, een portc- monnaie met inhoud; J. C. Baerts-Schutte; Julianalaan 317, Haarlem, een dameshandschoen. B. van 't Land, Boschlaan 39, Bloemendaal, een paar rolschaatsen; B. de Vreeze, Bloemendaalsclie- weg 226, Overveen, een grijs poesje; J. L. Bakker, Zeeweg 36. Overveen, een damesregenmantel; Hoogland, Oranje Nassaulaan 121, Overveen, een gouden damesring; M. Lazones, Westerstraat 51, Haarlem, een dameshoedje; C. van Kampen, Stolberglaan 9a, Aerdenhout, een hondentuig; aan het bureau van politie te Aerdenhout, een handzaag; een fototoestel in bruin leeren étui; aan het bureau van politie Overveen, een hamer; een 'ceintuur; een zilveren kinderarmbandeen bos sleuteltjes; een Chineesche ring; een dames tasch met inhoud; een ceintuur; een verm. zilveren broche. Alg. Ned. Vrouwen Vredebond. blZondag a.s., 20 September, zal de gewestelij ke landdag van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond plaats vinden in Gebouw „Dreefzioht" hij den Hout van 11 tot 17 uur. Deze dag belooft zeer belangrijk te worden, door de rede van mevr. H. van Geuns- Godfried, Sappemeer, met liet onderwerp „Kunnen wij vrouwen den oorlog voorkomen Mevr. van Geuns is ons allen hekend als uitstekend spreekster, gedacht den laatsten Vrouwenvredesgang. Verder zal mevr. Overdiep, voorzitster van de afdeeling Velsen, een korte toespraak honden en heeft mevr. Sj. Strauh Sclimidt, secretaresse van de afd. Haarlem, toegezegd hare indrukken weer te geven van liaar bezoek aai) liet vredescongres, dat 56 September te Brussel gehouden werd. Artistieke medewerking, door middel van decla matie en dans, zal verleend worden door den heer Karei Pekelharing uit Utrecht. Hij zal o.a. dansen: „De demon van liet geweld", „Aan den klaag muur", „Profetie" en „Gestalten hij liet graf van den onbekenden soldaat", terwijl hij voor decla matie gekozen lieeft „Tijdsbeelden" en „Chanson triste", een droom van een dichter. De muzikale begeleiding is in handen van mej. H. Kruseman te Haarlem. Mogen leden en introducées in grooten getale aanwezig zijn. Bevallen: C. Denton-Thompson Hulett, z. W. C. A. Nijkerk-van Wienen, z. D. Mense-Elizen, z. F. Duijckinck Sander-de Clercq, d. Ondertrouwd: J. W. H. van Rijn en L. M. Boldingli. J. H. A. van der Wal en E. A. van Riessen. Getrouwd: G. C. Smit en L. C. Bakker. C. Weller en A. Bührmann. E. van Loo en G. A. A. Bleijerveld. Overleden: F. M. Zwan, 54 j„ eclitgenoote van J. de Geus, overleden te Haarlem. Jhr. G. Elias, 37 jaar, overleden te Warmond. NEDERL. CHRISTEN VROUWEN BOND. blDe afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Christen Vrouwen Bond hoopt op Donderdag 24 September a.s. des avonds te 7.45 uur een „hegroetingsavond" te houden in liet ge bouw van de H.J.M.V., Lange Margarethastraat no. 20. Die avond zal tevens een lezing gehouden wor den door den Miss. Predikant A. F. .1. Pieron te Katendrecht, over het onderwerp: „De Chineezen in eigen land", o DE NATIONALE FEESTDAG. blDe Nationale feestdag heeft Zaterdag j.l. voor de schoolkinderen nog enkele prettige uren geleverd. Op de scholen werden op kosten der gemeente verschillende versnaperingen uitgedeeld, terwijl de beteekenis van dezen dag voor ons land werd uiteengezet. Des avonds was het weer feest voor de ouderen. Bij de hotels Roozendaal en Van Ouds het Raad huis op het Dorpsplein te Overveen werd een reprise gegeven van het openluchtfeest dat ook den Donderdagavond tevoren zoovele menschen op de been had gebracht. Een orkest en een draai orgel zorgden voor de vereischte stemming en begeleiding van den dans. De vroolijkheid werd verhoogd door de kleurige lichtbundels uit de schijnwerpers. De muziekvercenigingen „Euplionia" en „Sur- sum" maakten een rondwandeling. „HET BROK KEN HUIS". o Het Bestuur van het Brokkenliuis te Haarlem deelt mede, dat, in verband met liet groot aantal aanvragen om hulp, reeds op Vrijdag 11 September j.l. een aanvang is gemaakt met de uitdeeling van kleeding, etc. Aangezien echter de aanwezige voorraad niet zoo bijster groot is (gedurende de zomermaanden is er niet r eel ingekomen) is aanvulling dringend gewenscht. Het bestuur lioopt, om zijn taak in den a.s. winter weer te kunnen blijven vervullen, gelijk aan vorige jaren, op aller steun te mogen rekenen, door het afstaan van overtollige kleeding, schoeisel, beddegoed, meubilair en last not least kachels. Waar het aantal gezinnen dat jaar in jaar uit met werkloosheid heeft te kampen, zoo ontzettend groot is, behoeft liet wel geen betoog, dat ook in de komende wintermaanden weer veel, zéér veel zal worden gevergd van Het Blokkenhuis, dat reeds ongeveer 12 jaar pogingen in liet werk stelt, leed en armoede te verzachten, daar waar zulks zoo noodig is. De goederen kunnen voortaan weer op Maandag, Woensdag en Vrijdag aan liuis worden afgehaald. Een telefoontje no. 23676 of een briefkaartje aan liet adres Donkere Spaarne 34, en onze wagen komt voor uw deur om uwe gaven in ontvangst te nemen. Namens het Bestuur van liet Brokkenliuis, A. van Marselis Hartsinck, Pres. P. J. Mulder, Secr.-Penn. Bloemendaalsche Middenstands-Vereeniging R.K. Middenstands-Vereeniging Bloemendaal en Overveen 11255 15686 28674 1454] 26431 23884 13205 23885 15697 16664 15901 14437 A tot Z diensten, Kampervest 41 a-b Berg. Aug. J. van den; Vredenhofstraat 12 Bertholée. J„ Sportparklaan 7, Heemstede. Bottelier. H. B„ Dames Kapsalons, Kruis weg 27. Bunge. Mevr. N., Oosterduinweg 251, Aerdenhout. Café Rusthoven, P. Waaijer, Brederode- laan 80, Bloemendaal. Klijnveld, P., Accountant, Frederikspark 4. Pension Woerlee, Bloemendaalsche weg 163, Bloemendaal. Lampekappen Atelier, G. E. A. Kaptijn, Anslijnstraat 67. Meirmans, G. J„ Expediteur, KI. Heilig land 40 h. Serné Jr., P. F., Timmerman en Aannemer, Mentawistraat 17. Tadema, C„ Paardenslagerij, Nassaulaan 54, hoek Ursulastraat. BENOEMD. blMevr. Suze Biele-Wintershoven te Haarlem is. met ingang van 1 September j.l. benoemd tot leerares voor Muziekgeschiedenis aan de Middel bare School voor Meisjes ,,'t Kopje", alhier. Verbetering. hlIn ons vorig nummer stond in het bericht over de opening van het Kunstnijverheidshuis, Kleveriaan 225, Haarlem o.m. dat er eind Septem ber een cursus zou worden geopend in het vervaar digen van eigen haardschermen, de goede lezeressen zullen wel reeds begrepen hebben dat dit moet zijn liet vervaardigen van eigen handschoenen. Stadsschouwburg: Zaterdag 19 Sept., 8.15 uur, Vereen. Rotterd. Hofstad-Tooneel„Onschuldige Meisjes". Zondag 20 Sept., 8 uur, R.K. Tooneelvereen. „Ludamus": „De 7 sleutels van Baldpate". Woensdag 23 Sept., 8.15 uur, Fritz Hirsch Operette: „Ich habe in Wien cinen Walzer ge- tanzt". Rembrandt-theater: „De gevangene van het Haaieneiland". Luxor-theater: „Getrouwd of niet getrouwd". Frans Hals-theater: „Rubber". Cinema-Palace: „Wedding Nine". ARBEIDERSGEMEENSCHAP WOODBROOKERS. DER bl- De Arbeiders-Gemeenschap der Woodbroo- kers heeft haar programma-1936 uitgegeven, waarin een aantal bijeenkomsten in liet najaar in liaar gehouwen te Bentveld te houden, wordt aan gekondigd. Zaterdag en Zondag, 19 en 20 September a.s. wordt liet eerste Bentveld-Lustrum gevierd in een bijeenkomst die alleen toegankelijk is voor gewone en buitengewone leden; deze is tevens de jaarver gadering. Zaterdagavond 7 uur wordt de leden vergadering gehouden. Zondagmorgen 10 uur spreekt de Voorzitter Dr. W. Banning over „De tweede vijfjaar", terwijl Frits Tingen Zondag middag een voordracht houdt: „De vreemdeling in Jeruzalem". Het programma vermeldt verder een achttal cursussen, die in de eerstkomende maanden wor den gehouden, en waarvan wij noemen: „De mensch zichzelf een raadsel?"; „Oorlogsbestrij- ding"; „Het Christendom en de Sociale Vraagstuk ken der 20e eeuw"; „De positie van liet Christen dom" en „Bijbel-Opvoeding-School". BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Nederl. Prot. Bond geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinlieimpark) v.m. 10.30 uur Gezongen Kindermis. Woensdag 8 uur n.m. Vespers en Lof. Zaterdag 26 Sept. 7.25 uur v.m. Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. CIi. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Religieuze Kring v.m. 10 uur Ds. J. M. Leendertz, Doopsgez. Pred. te Haarlem. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw, Schoten. Ned. Herv. Evang. geen dienst. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. van der Berg. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. v.m. 10.30 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Réformée Wallone (Begijnhof) Dimanclie 20 Sept. 10 h. 30 Service et Sermon, 3e coll. pour la restauration; 11 li. 45 Ecole du Di manclie, 20 h. Service du soir. Pasteur Krafft. Vendredi 25 Sept. a 20 h. Service en frangais et en hollandais pour preparer ie 350e anni- versaire de l'Eglise réformée Wallonne de Haarlem. Mr. les pasteurs Van Dijk, Miskotte Krafft. Coll. tot Verbr. v. Spiritistische Beginselen (geb. „Theosofia", Nassauplein 8) v.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen, spr. de heer H. Nieukerke (inspiratie medium), toegang vrij. ZANDVOORT. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur, de heer A. C. Reuijl, n.m. 5 uur de heer Biem Visser. Tooneei. „BOY MEETS GIRL". „Boy meets Girl", een spel uit de filmwereld door Bella en Samuel Spewack hij de Amster- damsche Tooneelvereeniging (regie Albert van Dalsum). De tooneeldirecties moeten in dezen moeilijken tijd hunne artistieke daden betalen, d.w.z. na eene dusdanige daad („St. Joanne") moeten zij wel geven wat „men" verlangt, en kenmerkend is dan ook dat bij drie tooneelgroepen dit nu ja, dan wel aardige, stuk wordt gegeven. Dit blijspelletje is onpretentieus en biedt zich als zoodanig aan en waarom zouden wij dan veel pretentie hebben. Nemen wij het dus louter als amusement, dan is het een niet al te felle satyre op filmtoestanden, filmacteurs en andere belangheb benden, met daar tussclien door een liefdetje van een jongen en een meisje. Eene der belangheb benden is dat meisje dat geen meisje is en wier baby „Happy" genaamd, wordt geëxploiteerd, heel goedig, want er worden groote sommen voor betaald, maar als Happy een vader krijgt (ziet hoven) dan wordt een andere baby de matador. Zóó is het leven niet, maar wat doet 't er allemaal toe. Gelegenheid tot komisch spel voor Dick Van Veen, een mallen scenarioschrijver, die in boekjes- taal spreekt, voor Louis van Gasteren, een verwa ten filmacteur, voor Frits van Dijk, een regisseur, een mooie rol van Paul Huf, den manager van de film, soms zelfs gevoelig spel van Willy Haak, het meisje, en van Paul Storm, den jongen man. Dit om de voornaamste rollen te noemen. Eene goede voorstelling, en toch toch ligt een ernstig spel deze tooneelartisten beter dan dit genre. EDMOND VISSER. De nieuwe parfumeriezaak en dameskapsalon van den heer W. G. Kruse, Kleverparkweg 3. hlDoor de opening van bovengenoemde zaak j.l. Dinsdag is liet Kleverpark een prachtzaal- rijker geworden. Het perceel is geheel verbouwd, een luxe voorpui met moderne, verlichte klok trekt de aandacht van eiken voorbijganger. In de etalage een uitstalling van alle soorten parfumerie-artike len en in den ruimen winkel eveneens, zoodat men nu in het Kleverpark volkomen kan slagen voor parfumerie en toiletbenoodigdheden, tegen scherp eoncurreerende prijzen. De dameskapsalons voldoen aan de hoogste eischen van moderne comfort, niet minder dan 5 vaste wasohtafels met koud en warm stroomend water en 4 systemen voor permanent wave behan deling. Niet in liet minst trok de beauté-studio onze belangstelling, onder de diverse apparaten is ook aanwezig een toestel voor ultra-violetstralen, aan deze aparte inrichting wordt een gediplomeerde voetkundige medewerker verbonden. Het perceel is voorzien van vele moderne elee trische lampen welke het interieur bij avond in een zee van liclit brengen. De vele bloemstukken, ingezonden ter gelegenheid van de opening geven aan het geheel een feestelijk aanzien. Het zal naar onze meening spoedig blijken dat deze zaak in het Kleverpark in een bestaande b<" hoefte voorziet. Vereeniging voor Jeugdwerk. blZooals uit de in dit nummer voorkomend annonces blijkt vangt de Vereeniging voor Jeugd werk haar arbeid voor het winterseizoen weer aan. In 't bijzonder wordt de aandacht gevraagd vooi een cursus in lederbewerking, voor welke nieuwig heid ongetwijfeld veel belangstelling zal bestaan. Men zie de bijzonderheden in de advertentie.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5