DE MICA 1936. 'Boerenkaas De Twentsche Bank N.V. - Bloemendaal ALLE BANKZAKEN 't Kaaswinkeltje 5000 Ex. Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem en Santpoort-Station AD VERTENTIEN ABONNEMENTEN OPROEP TOT DEN VROUWEN KRUISTOCHT. HAARDEN EN KACHELS D. HOGENBIRK Zn. Kon. Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, Aid. Bloemendaal en Omstreken. Koningstraat 56 (bij de tramhalte) Derf S. oast ZHaarleen 4 Wulverderlaan 4, Telefoon 239, Santpoort-Dorp Advertentiënper regel i 0.15. KRUIDNOTEN, kleine advertenties, 4 regels 1 0.35, bij vooruitbetaling. Elke regel meer f 0.10 BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Bureau voor Redactie en Administratie en Advertentiën: KORTE KLEVERLAAN 66, BLOEMENDAAL Telefoon 23453 Postgiro No. 191387 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling fl.per halfjaar Abonnementen kunnen steeds ingaan, maar zijn ver bindend voor het loopende halfjaar. Losse nummers f 0.05. Bloemendaalscheweg 147 - Telefoon 23270 Goedkoope Marken voor reisdoeleinden. - Assuranties. - Safe-loketten vanaf f 5.— per jaar. De drie landelijke Middenstandsbonden (Kon. Ned. Middenstandsbond, Ned. R.K. Midden standsbond en Ned. Chr. Midd. Bond) besloten dit jaar, zooals dit geschiedde in 1935, weer een Middenstandscampagne te houden en wel van Zaterdag 10 tot en met Zaterdag 24 October 1936. Was de deelname in 1935 reeds bevredigend, die van 1936 overtreft haar voorgangster belang rijk en nog dagelijks melden zich uit alle deelen van het land middenstandsvereenigingen aan, die alsnog zullen meedoen aan deze Middenstands campagne. Als algemeene, landelijke attractie wordt aan de Mica-1936 verbonden een Mica-puzzle-wedstrijd. Over het geheele land zal het publiek bij alle deelnemende middenstanders (kenbaar aan een Mica-raam-affiche) bij eiken, contanten aankoop van 50 cent aan artikelen een puzzle-deeltje, of zooals dit heet, een „Mica-tje" gratis ontvangen. 12 Verschillende Mica'tjes worden uitgegeven. Het publiek kan gemakkelijk 12 verschillende mica'tjes krijgen, daar elk Mica'tje in gelijke hoeveelheden wordt aangemaakt; bovendien zullen overal „ruilbeurzen" worden ingericht om het publiek gemakkelijk gelegenheid te geven „gelijke" mica'tjes te ruilen. De 12 verschillende Mica'tjes kunnen als een geheel worden geplakt op een „oplossingsformulier", welk formulier gratis bij den leverancier te krijgen is. Dit oplossingsformulier wordt dan verder in gevuld en ingeleverd bij het plaatselijk Mica- secretariaat. Aan dezen puzzle-wedstrijd is een zeer groot aantal prijzen verbonden. Ten eerste worden er tal van „plaatselijke prijzen" aan verbonden. Elk plaatselijk Mica comité zal de plaatselijke prijzen nader bekend maken; die plaatselijke prijzen zullen ook plaatse lijk geëtaleerd worden. Daarnaast of daarboven zijn aan de Mica-1936 tal van landelijke prijzen verbonden, waarvan we noemen: een land- of week-end huis -f f 1000.- grond, een luxe-auto, een salon-ameublement, een huiskamer-ameublement, een slaapkamer ameublement, radio, motorfiets, Jaarsma-liaard, waardebonnen van f 100.f 50.f 25. tientallen rijwielen, enz. De prijzenreeks zal geregeld worden uitgebreid; de nieuwe, uit te loven prijzen zullen telkens be kend worden gemaakt door middel van bulletins. Dit alles gevoegd bij de vele andere attracties, die in voorbereiding zijn, belooft de Mica-1936 over het geheele land uitstekend te slagen en zal ongetwijfeld het doel van deze Mica: „het publiek in geheel Nederland weer eens een duidelijk beeld geven van de prestaties van den Ned. Midden stand", worden bereikt. De leuze „koopt en laat werken bij den midden stand" zal gedurende de Mica-weken het onder werp van den dag zijn. Uit de Bloemendaalsclie Middenstandsvereeni- ging en de R.K. Middenstandsvereeniging te Bloe mendaal en Overveen is het volgende plaatselijke Mica-bestuur samengesteld! H. Lohman, Overveen, Voorzitter. II. Beekman, Bloemendaal, Vice-voorzitter. J. A. Gras, Bloemendaal, le Penningm. J. P. de Jong, Overveen, 2e Penningm. J. R. Stuijt, Overveen, le Secretaris. J. Lindeman, Bloemendaal, 2e Secretaris. W. Scheepstra, Bloemendaal, Commissaris. J. Tullenaar, Overveen, Commissaris. L. P. Walbrecht, Bloemendaal, Commissaris. Dit plaatselijk Mica-bestuur verstrekt gaarne alle inlichtingen. Een extra-attractie vormt de groote vlieg machine-reclame van de Mica. De welbekende vliegenier J. Tb. Riintjes zal gedurende de dagver 7, 8, 9 en 10 October boven alle deelnemende Mica plaatsen komen. Welke der vier dagen precies Bloemendaal zal worden bewerkt, is nog niet be kend; dat wordt nader medegedeeld. Dat het de Mica-Vliegmachine zal zijn, blijkt spoedig door de groote letters „Mica Mica" onder de vleugels. Zoodra de vliegenier boven de gemeente ge komen is, zal hij, behoudens goedkeuring der autoriteiten, minstens één parachute uitwerpen. Aan die parachute hangt een label en daarin bevindt zich een door het landelijk Mica-comité beschikbaar gestelde waardebon; de vinder van de parachute heeft dus een buitenkansje. Ook Bloemendaalsche zakenmenschen, deel nemers aan de Mica, kunnen dergelijke parachutes tot een gezamelijk maximum van tien tegen zeer billijke voorwaarden uit de vliegmachine boven Bloemendaal laten werpen; zakenmenschen, die er iets voor gevoelen, moeten zich nog heden 25 September tot den secretaris van boven genoemd comité wenden, want morgen, Zaterdag, is de laatste dag, waarop aanmeldingen voor de parachute-deelname worden geaccepteerd. Z. Exc. Minister Gelissen heeft zich bereid verklaard,[aan den vooravond der Mica, n.l. Vrijdag 9 October, 's avonds 9 uur, door de radio over de Mica te spreken en dus als 't ware een officieele openingsrede te houden. Diep doordrongen van de verantwoordelijkheid der vrouw in het sombere heden en van haar heilige roeping in dienst van een lichtere toekomst richten wij ons tot alle weldenkende en goed willende vrouwen van Nederland om elkaar, over alle maatschappelijke, politieke en goedsdienstige verschillen heen en boven elk eigen-, partij- of groepsbelang uit, de hand te reiken, teneinde samen te trachten om de wereld van verderen ondergang te redden en tot nieuwen opgang te voeren. Wij willen ons samen 'rekenschap geven van onze schuld in het verleden, toen wij niet zelden in een wedloop om materieele en maatschappelijke gelijkheid met den man onze geestelijke ongelijk heid aan dezen hebben miskend; toen wij, vrouwen en moeders, die tot den dienst aan het leven, de liefde en den vrede zijn uitverkoren, veelal het leven terwille van de materie verloochenden, ver dienen boven dienen stellen en meer hebben gestreden dan liefgehad. Wij willen elkaar op wekken en helpen om ons in den nood dezer tijden aangaande onze eigene en hoogste roeping in dienst der menschheid te bezinnen en daaraan gehoorzaam te zijn. Wij willen elkaar aanmoedigen en steunen, om ons bewust te worden van onze geheel eigen, goeddeels nog sluimerende gaven, mogelijkheden en inzichten en om deze ten volle in de samenleving uit te dragen. Wij willen elkaar behulpzaam zijn om de dienende en scheppende krachten in de vrouw, die thans slechts moeizaam en afzonderlijk aan den dag kunnen treden, te ittTlwr. te organiseeren en samen te voegen tot één machtige en boven alle partijen en belangen uitgaande geestelijke kracht, die mogelijk den geest der menschheid tot waarachtige Menschelijk- heid om zou schakelen. Daarom roepen wij alle weldenkende en goed willende vrouwen van Nederland op om zich met ons te scharen in de rijen van den Vrouwen Kruis tocht, teneinde te trachten om samen in volstrekten trouw aan ons hoogste vrouw-zijn en in onvoor- waardelijken dienst aan de menschheid den weg te banen naar een waarachtig samenleven in liefde, vrede en oprechte menschelijkheid. E. J. MIOLEE-RIEM VIS, Haarlem. A. E. TALENS-EBBENS, Apeldoorn. Adliaesiebetuigingen worden gaarne ingewacht aan het Bureau Vrouwen Kruistocht, Langendijk- straat 13, Haarlem, hetwelk gaarne schriftelijk nadere inlichtingen verstrekt. Geldelijke bijdragen voor dit doel zijn hartelijk welkom op postrekening 286200 t.n.v. W. A. v. Sonsbeek, Adm. Vrouwen Kruistocht, Haarlem. Wilt tevens mede helpen aan de Verspreiding van de brochure: Vrouwen Kruistocht. De prijs daarvan bedraagt 5 et., te voldoen op voornoemde postrekening. Aantallen korting. Hierin zijn vele bijzonderheden nader omschreven. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I „MAIS0N IV0NNE". Speciaalzaak in Verlichtings-Artikelen. Het betere genre. Aparte Modéllen. Lage prijzen Eigen Ateliers. Ook overtrekken wij uw kap. Gierstraat 38, Haarlem, Telefoon 10925 VOOR Bloemendaalscheweg 56, Bloemendaal Telefoon No. 22238 Ruime sorteering UT Vertro uwde vakkundige bediening. blDe afd. Bloemendaal en Omstreken der bovengenoemde Maatschappij hield Dinsdagavond 22 dezer haar eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen in café „Rusthoek" te Bloemendaal. Bij de opening herdacht de voorzitter in een toe passelijke rede de verheugende gebeurtenis der verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld. Vervolgens bedankte hij namens liet ibestuur de schenkers van Floralia- plantjes en de leden der drie keuringcommissies, die moeite en» fgTf^ielangloos ter beschikking iii ickienstelllngtóeeen goed einde te brengén. Verder deelde hij mede dat de heer An. Jager zich wegens omstandigheden ver plicht zag als voorzitter en lid der keuringsoom- missie onzer afdeeling af te treden en bracht hem dank voor de toewijding waarmede hij deze taak had vervuld. In zijn plaats was de heer Boesehoten bereid bevonden tot de eerstvolgende verkiezing deze taak op zich te nemen. De notulen der vergadering van 26 Mei j.l. werden vervolgens voorgelezen en met een kleine verbetering goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur bij de stemming voor voorzitter en 3 ean- didaten voor het hoofdbestuur, om den voorzitter Jhr. F. van Tets te herkiezen en op de heeren II. Hartlieb, G. J. van Noordt en Dr. J. M. Sirks te stemmen, werd met algemeene stemmen aange nomen. 1-Iet voorgestelde Werkplan 1936/'37 werd zonder wijziging aangenomen. Daarin werd aange kondigd een prijsvraag voor kerstartikelen in De cember en een kleine tentoonstelling van voorjaars- planten in Maart en in overweging gegeven bij voldoende medewerking der inzenders, beiden op den dag der vergadering van 4 tot 6 uur 's namiddag voor het publiek toegankelijk te stellen. De secretaris deelde vervolgens mede betreffende de Floralia, dat 1535 planten aan 12 schiften werden uitgereikt, waarvan ongeveer 900 ter keuring werden ingeleverd, waaraan werden toegekend 93 eerste, 99 tweede en 248 derde prijzen. Finantieel heeft het Floralia-werk zich zelf kunnen bedruipen, zoodat geen geldelijk offer van de kas der afd. werd gevergd. De Vragenbus met daarbij gevoegd materiaal gaf aanleiding tot leerzame en interessante mede- deelingen. Een takje hulst droeg twee soorten bloem en vrucht, vermoedelijk een gevolg van de vele regens en het warme najaarsweer, maar slecht voor den bloei van het volgend jaar. De naam werd gevraagd van een takje Sorbus, welke bleek te zijl de Sorbus aria (meelbes), die bij voorkeur geënt wordt op Crategus en eerst bessen draagt op hoogefen leeftijd. Opgemerkt werd dat nog een S. hybride bestaat, die geen hybride is, maar een afzonderlijk soort, herkenbaar aan de insnijding der lladeren en die zich ontwikkelen tot mooie oude boomen. Op de vraag naar de kweekwijze van Erythrina crista Galli, waarvan een mooi exemplaar in een onzer gemeentelijke plantsoenen staat,Wist de heer H. Boegschoten ons op de hoogte te brmgen. De stekken, liefst met hieltje, moeten op wi 'men voet gehouden worden en vervolgens als g; ,vone stekplant behandeld; Verlangt klei achtig grond met bladaarde. Wenscht men er lcroori oompjes van te maken, dan wordt de plant niet a! gesneden, maar laat deze doorgroeien tot het stami etje hout is geworden, wat 3 jaar duurt en dan li pen. 's Winters de plant droog en vorstyrij houd# en wanneer ze in Maart teeken van leven geeft, de plant in het licht brengen en wanneer geen achtvorst meer te vreezen is, naar buiten breng n, veel water en vloeimest geven. De plant kan x Ifs bij dik dekken op het Zuiden staande, buitel overwinteren. Er( ook een soort E. robusta, welke verpotten niet Ti odig heeft. Nog andere soorten zijn bekend in Ne Indië en Zuid-Amerika. De heer W. van Dijk i istigt nog de aandacht op de soort E. Bid- willy.' ruising van E. crista Galli met E. compacta. Very< ;ens werd de kweekwijze van Gardenia's, speeil ke warme kasplant behandeld, alsook die van I berozen, een import uit de Kaap, die hier niet or den handel gekweekt wordt. In Z.-Rus- WIJ MUNTEN UIT IN meer dan 50% vetgehalte voor slechts 29 cent per pond Alleen Accountant, Belasting-Expert-Consulent (Lid N. G. v. A.) Alle Accountantswerkzaamheden. Gespecialiseerde Afdeeling Belastingzaken". Adviseerend Bedrijfseconoom. land zijn er soorten die in den vollen grond gedeien. Het plaatselijk afsterven van de Ligustrum ovalifolium gaf aanleiding tot een geanimeerde gedachtenwisseling, voornamelijk daarom gaande of de, op de wortels der afgestorven planten voor komende zwammen, oorzaak dan wel gevolg zijn van het afsterven. Alleen van de honingzwam, de dennendooder en de Larixkanker is betreden dat die awamn.en oorzaak zijn van a,otcr Verïand 'Igc- raden werd materiaal naar den Planteuzie.wen- kundigen dienst te zenden om advies. Bij de Vragenbus was ook gedeponeerd een bloeiende tak van Solanum Wendlandi, waarover het noodige werd gezegd, alsmede een stengelknol Discorea, waarover de heer W. van Dijk wist te vertellen dat deze oorspronkelijk zijn uit Zuid-Amerika. Deze knollen zijn bestemd voor voortplanting, maar werden ook gekweekt voor voeding en waren be kend als patates. In Zuid-Europa komt naar een klein groepje dezer planten voor en wel zeer verspreid: S. Borderea in de Pyreneeën de S. Tamis in het dal van de Rhone en in het Schwarz- wald. De S. Testidunaria komt weer in Zuid-Afrika, groeit daar in de dikte uit een heel dikke stam met groeven, lijkend op het schild van een schildpad, vandaar de naam. In de Hortus staat er een exemplaar, waarvan beweerd wordt dat deze al 250 jaren oud is. De zeer mooie inzendingen voor het punten- stelsel gaven ook aanleiding tot het stellen van veR vragen, waarbij o.a. door den heer H. Boeg- schoten de aandacht erop werd gevestigd dat bij bontbladerige planten snelle groei door opjagen met kunstmest aanleiding zijn tot groen worden der bladeren; een bonte plant moet armoede lijden om goed te blijven. Voor het puntenstelsel waren ingezonden door: H. Boekschoten: Bougainvillea fol. var. 10 Philodendron cannaefol. 10 Bill- bergia's 10 gr. Acaluplia mezaiea 10 Poly- podium punctulatum 9 nieuwe Dahlia Zaailing 1935 10; W. Beunder: Vanda Lowi 9 O. F. Muller von Czernicki mand met Dahlia's 9. De voorzitter dankt de inzenders voor deze mooie inzendingen en allen die hebben deelge nomen aan de besprekingen, die van deze samen komst 'n interessanten en leerzamen avond hebben gemaakt. HARRY BAUR, de beroemde Fransche Tooneel- speler, die ook veel van zich doet spreken als vertolker van groote karakterrollen op het witte doek.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 1