Fa. v. Vastenhoven Niet met het Woord DE DAAD! LAGE PRIJZEN Logies zonder betalen. Bij onze Dagelijksche Rondwandeling. 100.000ste aansluiting P.W.N. „Ons Contact". Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Burgerlijke Stand. Agenda. Gevonden Voorwerpen. Predikbeurten. Schrijvers getuigen tegen den oorlog. De Redactie van „Het Bloemendaalsch Weekblad" blDoor de politie van Nijmegen werd voor onderzoek naar Sittard overgebracht een 17-jarige jongeman uit Bloemendaal, die op 2 September 1.1. de ouderlijke woning ontvluchtte en sindsdien allerlei oplichterijen heeft gepleegd. Eerst heeft de jongen een paar nachten te Tegelen in een hotel gelogeerd, waar hij zonder te be talen plotseling verdween. Vervolgens logeerde hij in een Maastrichtsch hotel acht dagen lang en verdween eveneens met de noorderzon. Zaterdag 1.1. kwam hij naar Sittard en nam zijn intrek in hotel „St. Jozef", waar hij naar hij voorgaf, tot Dinsdag wilde verblijven. In dit hótel ingeschreven als J. H. uit Overveen, begaf hij zich naar den rijwielhandelaar K. aan den Steenweg, waar hij een tandem huurde om een tochtje in de omgeving te maken. Nadat de rijwielhandelaar aan het hotel geïnformeerd had of daar inderdaad een zekere J. H. logeerde en daarop een bevestigend antwoord ontving, ver huurde hij den jongen het rijwiel. Deze verdween er echter mee zonder terug te keeren. Vanzelfsprekend deed K. aangifte bij de ge meentepolitie, aldus de „Maasbode". Maandag werd bij een rijwielhandelaar te Nijmegen door een onbekende een tandem te koop aangeboden, waarop de rijwielhandelaar, die de zaak verdacht vond, de Nijmeegsche politie waarschuwde. Bij nader onderzoek bleek toen, dat men te doen had met den 17-jarigen M. uit Bloemendaal, wiens opsporing reeds in het pol&iieblad verzocht was en dat de te koop aan geboden tandem thuishoorde bij de Sittardsche firma K. De jongen werd daarop door de politie in arrest gesteld en naar Sittard overgebracht. blHet was of het zoo zijn moest. Op het punt mijn wandeling te beginnen, zie ik in de verte mijn oud-schoolkameraad aankomen. Hij had een lintje in het knoopsgat, iets wat hij met mijn andere vrienden ongemeen heeft. Met het gebruikelijkeHoe gaat het Thuis alles wel! gingen we aan den wandel. Wij begonnen van meet af. Bij Stoop's Bad, ver volgens langs het Lyceum, waar mijn vriend de jongelui les in Economie heeft gegeven, door de Prins Mauritslaan, alwaar de Economist zich de opmerking liet ontvallen: Je kunt wel zien dat de aarde rond is (hij liep op den rijweg) en schoof automatisch tegen mij aan, die op het voetpad mijn schreden richtte. Zoo verzeilden we in het nieuwe stratenplan, waar nijvere handen enkele huizen neerpoten. „Zeg, kan je me de namen van deze lanen ook zeggen?" Ik nam gauw een nieuw slaatje in mijn mond, en met eenige moeite stootte ik enkele klanken uit. „Oh, is liet dat!" Mijn vriend vond het een schitterend terrein. „Als je hier bouwen wilt" zeg ik, „moet je voort maken, want er is niet veel meer over". Ik wilde eerst zeggen: maak dat je bij de sluis komt, doch dat snappen de intellectueelen niet zoo gauw. Vervolgens hebben we een kijkje genomen bij het Raadhuis, waar men bezig is een nieuw stuk bij te bouwen. „Wordt dat een kantoor voor jou vroeg m'n vriend. Ik wist niet waar ik me bergen moest, want het bloed steeg me naar m'n hersens (voor zoover aanwezig). „Oli ja! nee! dat is voor den Gemeente-ontvanger". Want het is van ouds her: Men kan niets uitgeven voor aleer men iets heeft ontvangen. Dat was iets wat in zijn economy- kraam te pas kwam, en toen brandde hij los, over devaluatie enz. enz. „Blijf liever gezond, doe me een pleizier en praat daar met mij niet over", en de daad bij het woord voegende 3tapten we „Het Hemeltje" binnen, waar juist de koffie bruin was. Daar hebben we ons twaalfuurtje opgesmikkeld. „Wat heb je daar tusschen je brood, Jan?" „Zie je dat niet, een stuk gramofoonplaat". Hij zette zijn lakensche bril op, bekeek het geval en zei: „Dat noemen ze bij ons bloedworst" JAN HAMER. blTer gelegenheid van de 100.000ste aanslui ting heeft het personeel van het Provinciaal Water leiding-Bedrijf Zaterdagmorgen j.l. aan de directie een geschenk aangeboden in den vorm van een zonnewijzer, die in den tuin bij het gebouw is op gesteld. Namens het personeel droeg de heer J. v. d. Plas, Districtshoofd te Hoorn, in tegenwoordigheid van Directie, ingenieurs, ambtenaren en hoofdambte naren en de vertegenwoordigers van de bijkantoren het geschenk over, waarbij hij in herinnering bracht het vele werk dat verricht moest worden alvorens het thans verkregen resultaat werd bereikt. De groote offers, die het personeel in de achter liggende jaren heeft moeten brengen, hebben echter niet vermocht de groote liefde voor het bedrijf te ver flauwen; de commissie die de uitvoering der plan nen verrichtte, had dit op aangename wijze kunnen doen. Spr. verzocht tenslotte den Directeur, den heer J. van Oldenborgh, het geschenk wel te willen aanvaarden. De heer van Oldenborgh aanvaardde het cadeau met woorden van waardeering voor den arbeid, verricht door hen die van de oprichting van het bedrijf af htm beste krachten hadden gegeven; het geheele personeel, van laag tot hoog, heeft groote toewijding aan het bedrijf geschonken, ook in dikwijls moeilijke jaren. Spr. ziet in den zonne wijzer, welks as wijst naar één punt, een symbool van aller samenwerking, en hoopt dat in de toe komst het streven van personeel en directie naar éénzelfde doel gericht zal zijn. o Opbrengst Elswout- Bazar. De opbrengst van den Elswout-Bazar ten bate van het Jeugdwerk bij de Ned. Herv. gemeente te Overveen bedraagt pl.m. f 2500.Hieronder is een gift van f 80Ö.van een ingezètene, die onbe kend wenscht te blijven. maar met handhaven wij onze bekende Groote voorraad Groot sortiment Ostadestraat 4 Telefoon 10413 In Manufacturen Sinds 189S blDoor de afdeeling Bloemendaal van den Nederlandschen Protestantenbond is dezer dagen voor de eerste maal een maandblad uitgegeven, dat in het vervolg geregeld zal verschijnen, aan het begin van iedere maand, en als naam draagt „Ons Contact". De Redactie wordt gevoerd door de onlangs benoemde voorgangster, Mej. T. A. Voute, Iepenlaan 18. In het October-nummer wordt o.a. medegedeeld, dat voor de maanden October en November drie lezingen in het Kerkgebouw van den Bond zullen worden gehouden. Mien Labberton, de welbekende schrijfster van talrijke boeken met Vrijz. Religieuze strekking, zal Vrijdag 9 October, des avonds 8 uur, spreken over „Kind en Godsdienst". Nu het Bestuur zoowel Zondagsschoolwerk als catechisatie gereorganiseerd heeft, meende zij dat juist zoo'n lezing haar leden zeer welkom zal zijn. Den tweeden avond, Vrijdag 23 October, zal Ds. S. H. Spanjaard, Rem. pred. te Vlaardingen, spre ken over het laatste boek van Arthur van Sclien- del: „Een Hollandsch drama". Ds. Spanjaard hield met veel succes deze lezing op menig andere Vrijz. godsdienstige bijeenkomst. Vrijdag 13 November 8 uur, hoopt Ds. West- mijse uit Rotterdam te spreken over: „De groote vraag en het antwoord". Om de vele kosten te dekken, die deze avonden met zich meebrengen, zal de toegangsprijs voor leden voor de 3 avonden tezamen f 1.bedragen en f 0.50 per lezing afzonderlijk. Voor niet-ledcn zijn de entree's resp. f 1.50 en f 0.75. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij den heer Kaiser, Potgieterweg 5 en bij Drogist Scheepstra, Bloemendaalseheweg 75. blWij gaan weer zwemmen! Ja, natuurlijk, we hebben den geheelen zomer gezwommen, maar nu, nu gaan we weer zwemmen in Stoop's bad. Vanaf Zondag 18 October 1936 zwemmen de leden der Bloemendaalsche Reddingsbrigade weer van 12 uur om de veertien dagen. Nu is het oefenen geslagen en popduiken en onder water zwemmen: hier leert iemand zich losrukken van een weerspan nige drenkeling, daar redt men een woesteling op de juiste manier. Komt LT eens kijken, hoe dat alles in zijn werk gaat? Belangstellenden zijn altijd welkom. Laat U eens een keer introduceeren, zwem mee en leer van nabij het mooie, nuttige werk der Brigade kennen. Alle leden present 18 October? Nieuwelingen, zet Uw beste beentje voor! En vóór alles, ter vergadering. De B.R.B. houdt 9 October haar ledenvergadering in Hotel Roozen- daal te Overveen. Eén der agendapunten is: de wintercampagne, daar is natuurlijk iedereen nieuws gierig naar. Dus komen blOndertrouwd: L. N. M. de Weerd en W. G. Wansink; J. Stegeman en M. G. Ende; J. H. van Kampen en M. H. S. Levy; J. G. Stokman en C. M. Warmerdam. Stadsschouwburg: Zondag 4 Oct., 8.15 uur, Ge zelschap „Jan Musch". „Het wederzijdsch huwe lijksbedrog". Maandag 5 October, 8.15 uur, Alg. Nederl. Verbond. Lezing over het „Wilhelmus". Dinsdag 6 October, 8.15 uur, Tooneelgroep „Het Masker". „Liefde in 1906". Woensdag 2 uur, kindermatinée Paula de Waart. „De Gelaarsde Kat". Woensdag 7 October, 8.15 uur, „Geloof en Wetenschap". Voordracht van Charlotte Kohier. Vrijdag 9 October, 9 uur, Meijer Hamel's revue „Kom je ook 's kijken?" Zaterdag 10 October idem. Zondag 11 October idem. Rembrandt-Theater; „Merijntje Gijzen's Jeugd". Luxor-Theater„Grootmoedertje". Frans Hals-Theater: „Een fatale vrouw". Cinema Palace: „Fanfare d'Amour". Spaarne Sound Theater: „De Duivel van het Verkeer" en „De Wreker". o blGevonden en terug te bekomen bij: J. de Ruiter, Noordlaan 26, Bloemendaal, een paar regenpijpenVermeulen, Tugelastraat 65, Haarlem, een gordelriem; taxi-standplaats van der Sluis, Rijnegomlaan Aerdenhout, een gouden damesbril; Ouwejan, Bloemendaalseheweg 43, Bloemendaal, een pop (kinderspeelgoed); J. P. Dingerdis, Duin- lustparkweg 12, Bloemendaal, een heerenhand schoen; J. Vrenegoor, Nijlstraat 9, Haarlem, een dameshandschoen; H. Kuling, Noordertuindorp laan 23, Haarlem, een etui met foto's; Dr. Veen, Zeeweg 1 Overveen, een tax-hond; W. Blanke voort, Kortelaan 14, Aerdenhout, een rijwielbelas- tingmerk; Dienstmeisje van Bierens de Haan. Josef Israëlsweg 2, Bloemendaal, een gestreepte rok; Cassee, Kerkplein 5, Bloemendaal, een jon gensjas; Rustenburgerweg 7, een klein rood zak mesje; aan den politiepost te Aerdenhout, een huissleutel; 4 gebruikte auto-banden; een paar koppen en schotels; aan het bureau van politie Overveen, een paar dameshandschoenen; 'n dames hoedje; een doosje met potlooden; een klut. o Opgepast! blDe oude wisseltruc heeft Woensdag weer een slachtoffer gemaakt. Een winkelier aan den Bloe mendaalseheweg kreeg bezoek van een dame, die na eenige boodschappen besteld te hebben, een bankbiljet van f 10.— wilde wisselen. De winkelier voldeed aan dit verzoek doch na het vertrek van de dame bleek hem, dat zij het bank biljet met het wisselgeld weer meegenomen had. Tevoren had dezelfde dame, naar later bleek, ook een anderen winkel bezocht en voor bijna f 10. aan goederen gekocht. Zij zeide niet genoeg geld bij zich te hebben, doch vroeg het gekochte mee te mogen nemen om later het geld te brengen. De winkelier vertrouwde het geval niet geheel, en zeide liever de goederen te bezorgen, waarna een naam en adres aan de Kleverlaan werd opgegeven. De dame vertrok, doch alras bleek den zakenman dat op het adres niemand van den opgegeven naam woonde! Beide personen hebben aangifte bij de politie gedaan. o Twee slachtoffers. blIn het smalle gedeelte van de Brederodelaan nabij den Bergweg slipte een uit de richting Sant poort komende vischauto, afkomstig uit Noord- wijk, in den bocht tengevolge van de gladheid van den weg, juist op het moment dat van tegenover gestelde richting een bestelwagen van Vroom en Dreesman naderde. Een botsing was het gevolg; beide wagens werden zoodanig zwaar beschadigd, dat zij door een kraanwagen weggesleept moesten worden. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. o Geen wedstrijdmateriaal. blDe ca. 14-jarige knapen W. H., C. W., J. A. «rs- H. A. meenden de kluiten zwarte grond, die vóór de nieuwe lanen achter de Julianalaan waren gedeponeerd, als ballen te kunnen gebruiken en door middel van hockeysticks smeten zij-een laag zwarte aarde over den openbaren weg. De politie maakte een einde aan den strijd. o Op tijd gesnapt. blDe 14-jarige C. van S. en de 17-jarige P. V. uit Haarlem werden gesnapt, toen zij uit een schuurtje achter een leegstaande villa te Aerden hout een heele partij oud ijzer, als staven, gas- pijpen, wielen, schroeven en een grasmachine op twee handkarren hadden geladen en met deze zich wederrechtelijk toegeëigende buit er vandoor wilden gaan. De politie ontfermde zich over het oude ijzer en de knapen. o Fiets en geld ontvreemd. blAan de politie werd de puzzle voorgelegd om uit te zoeken wie de dader is van een Dinsdag avond ten nadeele van D. van N. te Aerdenhout gepleegden diefstal in den vorm van een ont vreemde nieuwe Gazelle-fiets, die uit een naast de woning gelegen garage was ontvreemd, terwijl uit de keuken een doosje met ca. f 4.werd ver mist. De politie zoekt naar de oplossing. o Verkeer Bloemendaalsche Zeeweg. blBij de samenkomst van den Bloemendaal- schen Zeeweg met den Boulevard is een gevaarlijk verkeerspunt, omdat even daarvóór het in het midden van den Zeeweg gelegen rijwielpad eindigt, waardoor de wielrijders genoodzaakt zijn den rijweg te kruisen. Bovendien is het, door het gemis van een goede verlichting, zelfs voor ter plaatse bekende automo bilisten, komende van den Boulevard, des avonds bezwaarlijk den goeden weg te houden, waardoor het reeds meermalen is gebeurd, dat zij met hun auto op het middenpad terecht kwamen. In verband hiermede heeft de A.N.W.B. tot het gemeentebestuur van Bloemendaal het verzoek gericht een asverkeersstreep aan te brengen, als mede een goede verlichting te willen bevorderen. o Bloemendaalsche Schaakclub. blAan de competitie van den Noord-Holland- schen Schaakbond, die in November a.s. aanvangt, zal de Bloemendaalsche Schaakclub met vier tien tallen deelnemen, derhalve met 1 tiental meer dan het vorig jaar. Het ledental is nog steeds stijgende en thans een eindweegs in de vijftig gevorderd. De onderlinge competitie's in de club zijn reeds 16 September j.l. aangevangen. Hieraan nemen alle leden deel. Uiteraard valt over de resultaten van de 3 eerste wedstrijdavonden nog weinig op te merken. o Personalia. blWoensdag j.l. werd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam bevorderd tot arts de heer G. J. Puister te Bloemendaal. Ter vervanging van Mej. Coenen, die haar functie niet langer kan waarnemen, zal met ingang van 1 Oct. als leidster van de Bloemendaalsche Kleuterschool aan den Yijverweg optreden mej. A. Spruyt, uit Haarlem. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. H. C. Hogerzeil, te Den Haag. Collecte voor het Zuiderzeefonds. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark), v.m. 10 y2 uur Gezongen H. Mis. Predikatie van Priester K. Borsten. Uitstelling H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. Gelegenheid to medi tatie ook voor belangstellenden. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. Zaterdag 10 Oct. v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Voorbereiding H. A. Collecte voor het Zuider zeefonds. n.m. 7 uur, Ds. Ch. de Beus, H. Avondmaal. AERDENHOUT. Vereen. Religieuze Kring Ds. S. H. Spanjaard, rem. pred. te Vlaardingen. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. J. Weener te Haarlem. Ned. Herv. Evang. geen dienst. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Réformée Wallonne de Haarlem (Begijn hof) Dimanche 4 Oct. 9 h 30 Service de jeu- nesse; 10 h. 30 Service et Sermon. 8e collecte pour la restauration; 20 h. Service. Pasteur Krafl't. Vendredi 9 Oct. Conféience a 20 h. La Méso- potamie et la Bible par Mr. Ie pasteur A. Parrot, de Paris, directeur des FoniUés du gouvernement francais. Avec une belle série de projections eumineuses. College tot Verbreiding van Spiritistische Begin selen, („Theosofia", Nassaupl. 8) v.m. 10 uur. Wijdingsmorgen. Spr. mevr. Z. v. Beuge- Balsem. (Anthroposophe). Toegang vrij. haOp Woensdag 28 October a.s. belegt de Jongeren Vredes Aktie in de groote zaal van het Concertgebouw te Haarlem een zoogenaamde „Schrijversavond", een groote openbare getuigenis avond, waarop door schrijvers van verschillende politieke en godsdienstigé overtuiging het woord zal worden gevoerd. De schrijfster Elisabeth Zernike en de schrijver Maurits Dekker hebben zich reeds bereid verklaard om op dezen avond te komen spreken, terwijl nog zijn aangezocht de schrijvers A. Viruly, Lodewijk van Deysel en Garmt Stuiveling. In dezen tijd van steeds toenemende oorlogs dreiging is het een zeer verheugend teeken, dat talrijke schrijvers krachtig tegen den oorlog stelling nemen. Het is van groot belang, dat de stem van deze schrijvers overal in het land gehoord wordt. Daarom besloot het landelijk bestuur der J.V.A. tot het organiseeren van bovengenoemden avond. o T00NEEL. Het tooneeloverziclit van Edmond Visser, dit maal over „Family Affairs" en „Charlotte", wordt in ons volgend nummer opgenomen. 0 Nieuw filiaal Fa. Hooij. Blijkens aankondiging in dit blad opent de Wijnhandel Firma Hooij heden een nieuw filiaal aan den Kleverparkweg no. 24. Wij hopen vol gende week een en ander van de nieuwe zaak te vertellen. 0 „De Liga". In een op 27 September j.l. te Amsterdam gehou den bijeenkomst voor belangstellenden uit alle deelen des lands is met algemeene stemmen beslo ten tot oprichting van „De Liga" tot verdediging van menschen en burgerrechten, naar analogie van de Fransehe ligue des droits' de l'homme. De bond, neutraliseerend alle overweging van religieusen, politieken en klassen tegenstellenden aard, stelt zich op den bodem van de algemeen geldende rechtsbeginselen. Als leden van het voorloopig regelings-eomité werden aangewezen de heeren: J. Hoving te Zwanenburg bij Halfweg, J. Dircks te Arnhem en P. Kolfschoten te Bloemendaal, Dr. D. Bakkerlaan 32. ontvangt gaarne van alle vereeni- gingen en openbare instellingen, bericht van vergaderingen, uit voeringen, enz., zoo mogelijk met agenda ot programma. Toezending van jaarverslagen en mededeelingen van algemeen be lang wordt tevens zeer op prijs gesteld.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3