50RG" MPER lessen itomobielen Slipovers, enz. ERLAND" i verkoop ind" 38 ZOON IENDAAL i Partijen ten en Fruit lomestibles ^ZUREL Jr. MENDAAL MG NG DON 23639 OORT 23554 oopste adres ATEUR elefoon 22383 TANIS Bloemendaal. Burgerlijke Stand. Ledenvergadering „Het Witte Kruis". Verbetering gewenscht. Gevonden voorwerpen. Agenda. Predikbeurten. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Ingezonden. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Prospectus op aanvrage Haarlem. Heerenmodes 700N 23701 «EMER MICA bekende RT HIERVAN. HILDERS RATEURS alscheweg 35 on 22263 Telefoon 22192 - IJSBAAN - TELEF. 22446 en verplegings- ;é's -Homoeopa- onmaakartikelen rij, Boschlaan 61. 1, Telefoon 23912 ne Vleeschwaren: 22905. blBevallen: E. Hansenvan Doerburg, zoon; A. W. P. SchoenKeg, dochter: J. H. Leef- langHoutman, zoon; F. WarmerdamSmit, dochter; G. B. van den BrinkToom, dochter; C. C. PostmaHeijblom, dochter; J. H. Leeuwe Bloemzaad, zoon; B. C. Bosvan den Enden, zoon; M. J. BoerrigterBruning, dochter. Ondertrouwd: H. F. P. Obertop en G. A. Kamphuis; S. H. Brongersma en P. N. A. C. Dresch; A. van Kampen en M. V. Matthëus; J. J. Polak en H. Roos. Getrouwd: J. Blankenstein en P. M. van Ooijen; J. G. Stokman en C. M. Warmerdam; J. Stegeman en M. G. Ende; J. H. van Kampen en M. H. S. Levy. Overleden: F. F. Schoo, 70 jaar, weduwe van S. van Bachum de Boer; P. M. de Vries, 70 jaar, echtgenoote van E. J. H. Dull; H. J. Langen- dijk, 40 jaar, wonende te Amsterdam: E. M. Z. Fren'cken, 26 jaar, echtgenoote van J. C. M. Gen- zer, overleden te Haarlem. blIn verband met den slechten toestand van den Bovenweg, is door het bestuur van de Buurt- vereeniging Aerdenhout-Bentveld een schrijven gezonden aan den Raad onzer gemeente. Wellicht dat dit aanleiding geeft dat de situatie daar ter plaatse eens afdoende verbeterd kan worden. Het ware gemakkelijker, indien de omliggende gronden aan de gemeente toebehoorden, doch waar dit niet het geval is zal slechts in samenwerking met den eigenaar van de langs den Bovenweg liggende per- eeelen grond, een verbetering tot stand kunnen komen. Het adres der Buurtvereeniging luidde als volgt: „Onze vereeniging heeft de eer uwe aandacht te vestigen op den buitengewoon gevaarlijken toe stand. waarin de Bovenweg (de weg van het land goed Elswout tot de Westerlaan) verkeert. Daar deze weg een van de twee eenige recht- streeksche verbindingen vormt tusschen Aerden- houtBentveld en de kom der gemeente Bloemen daal, is te voorzien, dat bij het stellig te verwach ten zeer drukke verkeer langs dien weg in den tijd vóór, gedurende en na de Wereldjamboree 1937. bedoeld weggedeelte het verkeer niet behoorlijk zal kunnen verwerken en dat vele ongelukken het gevolg zullen zijn. Er is geen fietspad langs, noch een voetpad en de rijweg is zóó smal, dat twee vierwielige voer tuigen elkaar nauwelijks kunnen passeeren. Voor de voetgangers en voor de fietsers is dan in het geheel geen plaats meer. Daar langs bedoeld weggedeelte geen |bebouwing is, doch slechts struikgewas, komt het onze Vereeni ging voor, dat tijdige afdoende verbetering zeer wel mogelijk is. Reeds een betrekkelijk geringe verbreeding en verbetering van den rijweg met aanleg van een fietspad aan weerszijden en een wandelpad aan een zijde zal ongetwijfeld voldoende zijn. Ook afgescheiden van de verkeersdrukte, die de Wereldjamboree zal opleveren, is de gevraagde voorziening dringend noodzakelijk. Ieder oogen- blik kan een ernstig ongeluk de sombere waarheid doen inzien van het spreekwoord dat men niet moet wachten met den put te dempen, totdat het kalf verdronken is". blGevonden en terug te bekomen bij: J. M. Vonk, Prov. Ziekenhuis, een rijwielbelasting- merk; Boekhoven, Neptunusstraat 49, Haarlem, een boor; Chr. de Vries, Wynoldy Daniëlslaan 12, Santpoort, een stuk ventielslang; v. d. Einde, Rollandslaan 40, Haarlem, een Duitselie herder; K. Moerman, Stolberglaan 19, Aerdenhout, een rijwielbelastingmerk; v. d. Hatert, Middentuin- dorplaan 17, Haarlem; een ketting met twee sleuteltjes; Kops, Groote Houtstraat 5, Haarlem, een schoolétui; Van Meurs, Prins Hendriklaan 95, Overveen, een hondje; F. Zorge, Prins Hendrik laan 70, Overveen, een haarkam in étui; Genestet- weg 1, Bloemendaal, een Lipssleutel no. 15204; Cohius, Prins Hendriklaan 124, Overveen, een kinderportemonnaie met inhoud; T. Huijgens, Hendrik Roozenlaan 1, Haarlem, een kinder schortje; Brons, Hendrik Roosenlaan 4, Haarlem, een driewielig kinderfietsje; Spegelenburghlaan 19, Heemstede, een aire dale terrier; P. Velan- dorf, Hoofdstraat 182, Hillegom, een verm, gouden sierspeld; Bartels, Zijlweg 18a, Overveen, een dameshandschoen; aan den politiepost te Aerdenhout, een gleuf hoed; aan het bureau van politie, Overveen, een kinderportemonnaie met inhoud; een tweetal sleutels; een nappa hand schoen; een auto-nummerbord G 38982. Vestiging Houthandel Kiaassen. blWij maakten in ons vorig nummer melding van de vestiging in perceel Bloemendaalscheweg 124 (naast bakkerij Slot) van den Bloemendaalsche Houthandel, welke zaak volgens ons bericht zou geopend zijn door den heer Bakker. De welwillende lezer zal begrepen hebben, dat het hier een mis verstand betrof, en de heer G. F. G Klaasen, zooals in de advertentie, voorkomende in dat zelfde nummer, werd vermeld, aan de Bloemen daalscheweg 124 de Bloemendaalsche Houthandel heeft geopend. o Kunstijsbaan van „Duinwijk". blNaar wij vernemen wordt door de IJsclub „Duinwijk" een kunstijsbaan aangelegd nabij den Joh. Verhulstweg, De baan, die een oppervlakte zal krijgen van ca. vijfduizend M2., zal van electri- sche verlichting worden voorzien. bl— Onder voorzitterschap van Dr. J. Th. Bom- water kwam de afdeeling Bloemendaal van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis' Woensdagavond j.l. in ledenvergadering bijeen. Nadat de notulen door den secretaris den heer A. IJzerman, waren gelezen en goed gekeurd, werd tot primus-afgevaardigde naar de op 3 November a.s. in Krasnapolsky te Amsterdam te houden algemeene vergadering benoemd de heer IJzerman, als secundus de heer S. P. Rijnierse. De beschrijvingsbrief voor deze vergadering gaf aanleiding tot enkele korte opmerkingen; naar aanleiding van een ingekomen adres van de afd. Haarlemmermeer werd besloten de candida- tuur van Dr. H. G. Bult voor lid van het Hoofd bestuur te steunen. In de vacature Mevr. Komter-van der Mey, die wegens vertrek moest bedanken als lid van de Commissie voor Wijkverpleging werd benoemd Mevr. Dyserinck-Engelberts. De penningmeester, de heer S. P. Rijnierse, gaf een overzicht van de begrooting voor,. 1937, die in ontvangst en uitgaaf sloot met een "bedrag van f 5845.Rekening is gehouden met een verminde ring van het batig saldo van circa f 150.—. Onder de inkomsten paraisseereno. a. aan contributien f 2900.rente f 599.,chuur f 286.verpleeg- gelden f 1100.Emmabloem f 500.- In de Commissie tot het nazien der boeken wer den benoemd Mevr. van Heumen-Benit en de heeren Kuiper en de Vries. De vergadering kon na ruim een half uur te heb ben geduurd, weder gesloten worden; de talrijke leden der afdeeling hadden door hun afwezigheid blijk gegeven de vereenigingszaken aan het bestuur volkomen toe te vertrouwen. Propagandavergadering „Bellamy". bl— Op Vrijdag 30 October a.s. des avonds 8.15, zal door de Internationale Vereeniging „Bellamy" (I.V.B.) een propaganda-vergadering gehouden worden in het gebouw van den Ned. Protestantenbond, Berkenstraat 10, Haarlem- Noord. Als sprekers zullen optreden de heeren M. van der Stijl uit 's-Gravenliage en C. Oder- kerk uit Velsen, met als onderwerp resp. „Door samenwerking tot welvaart" en „Wat wil Bel lamy?". De toegang tot deze vergadering is kosteloos. Personalia. blAan onze plaatsgenoote mej. A. H. Rutgers van der Loeff is in den wedstrijd om den Prix de Rome 1936 voor monumentale en versierende beeldhouwkunst de zilveren medaille toegekend. Omvergereden. bl- Een rijdende fruitwinkel of een bakfiets, bestuurd door den 24-jarigen T. uit Haarlem, geraakte Dinsdagmiddag in botsing, komende van de Mollaan, met een luxe auto, bestuurd door den 34-jarigen Bloemendaler A. N., die over derr Bloemendaalscheweg passeerde en nog vóór de bakfiets voorbij wilde rijden. Door de botsing kwam de geheele fruit- en groentezaak over de straat; behalve veel schade aan dezen voorraad, kreeg T. tevens een sterk gehavende bakfiets. De politie maakte procesverbaal op. De Gemeentebegrooting. blBlijkens een mededeeling van den burge meester in de vorige week gehouden raadszitting, zal de Gemeentebegrooting voor 1937 in een waarschijnlijk speciaal daartoe einde November te beleggen zitting worden behandeld. De gewone maandelijksche bijeenkomst van den gemeenteraad zal daartoe eenige weken vervroegd worden. Hoe de financieele situatie onzer gemeente zich voor het komende jaar zal laten aanzien, is nog niet met zekerheid te zeggen. Wel mag uit een mededeeling van den burgemeester in de raads zitting van 17 September j.l. de conclusie getrok ken worden dat al te optimistische verwachtingen niet gemotiveerd zijn. Bij de behandeling van de nieuwe werkloozenregeling toch waarschuwde de burgemeester op 17 September den Raad: „Ten aanzien van de gemeente-financiën niet te opti mistisch te zijn, omdat de nivellqeringspolitiek dér regeering zware eisch zal stellen". De mogelijkheid, om uit de reserves -' die blijkens een uitlating van den heer Sehulz in dezelfde raadszitting, nog f 250.000.bedragen een bijdrage aan de begrooting 1937 te geven, is ook nog aanwezig. Met belangstelling zal de begrooting voor het volgend jaar tegemoet gezien worden. Stadsschouwburg: Zaterdag 24 Oct. 8 uur Ver. Rotterdamseh Hofstad-Tooneel. „Onschuldige Meisjes". Zondag 25 Oct. 8.15 uur R.-K. Gem. Tooneel- ver. „Thalia", „Oud Heidelberg". Maandag 26 Oct. 8.15 uur Tooneelgroep „Het Masker". Abonn. 2e serie „Het Hart". Dinsdag 27 Oct. als Zondag 25 Oct. Woensdag 28 Oct. 8.15 uur Kunst aan het Volk. Concert „Het Holiandsch Strijkkwartet". Donderdag 29 Oct. 8.15 uur Boer v. Rijk ensemble. Volksvoorstelling. „Om de Ronde Tafel". Zaterdag 31 Oct. 8 uur. Fritz Hirseh Operette „Sisi". Rembrandt-Theater: „Rose-Marie", met Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy. Luxor-Theater: „De Onzichtbare Macht" met Boris Karloff. Frans Hals-Theater: „De Keizer van Californië" met Louis Trenker. Cinema-Palace: „De Dorpsdokter" met de Canadeesche vij fling. Spaarne Sound Theater: „Het Raadsel van het Spookhuis" en „Moeders Eer"» BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. J. Eykman van Amsterdam., n.m. 7.45 uurDs. G. Barger van Heemstede, Jeugddienst. Onderwerp: „Bijna Christen". Vrijdag 30 October: Herdenking van de 100-jarige Zondagsschoolarbeid in ons land met ouders en belangstellenden. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur. Ds. Joh. C. Brussaard. Heilig Avondmaal en Dankzegging. Nederl. Protestantenbond v.m. 10)4 uur Ds. D. A. Vorster te Arnhem. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheim- park. Zondag 25 October, 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. Viering van het Feest van St. Raphael. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. Gelegenheid tot meditatie. Woensdag 28 October, 8 uur n.m. Vespers en Lof. Donderdag 29 October, 7.25 v.m. Gesproken II. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Religieuze Kring v.m. 10% uur Ds. A. Trouw van 's Gravenhage. Herdenking van het 12%-jarig bestaan der vereeniging. SANTPOORT. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 10 uur de heer Heere Heeresma te Amsterdam. Geref. Kerk N.V. v.m. 10 uur. Ds. J. ter Sehegget. ZANDV00RT. Geref. Kerk H.V. v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. HAARLEM. Evang. Luth. Gemeente v.m. 10% uur Ds. G. J. Duyvendak. Eglise Réformée Wallonne de Haarlem (Begijn hof). Dimanche 25 Octobre 9 h. 15 Service des Enfants. 10 h. 30 Service présidée par M. ie pasteur Th. A. Eekman, ancien pasteur de l'église Wallonne de Haarlem. 3e Collecte pour la restauration. 10562 Bie, N. de; R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Haarlem; Centr. Comité voor Werk- loozen (Penningm.), Gen. de la Reystr. 18. Cieremans, C. N.; Rembrandtlaan 19, Heemstede. Duyckinck Sander Dames; Prinsessekade no. 28. 10642 10699 10458 Giebels, B. A. M.Mesdaglaan 15, Heem stede. 10678 Hilling, C.; v. d. Vinnestraat 6 rood. 22925 Maatschappij tot het verleenen van Bijstand in en buiten Rechten, N.V. in oprichting, Middenweg 24. 22957 Mensendieck, Instituut Mevr. A. Koning, lid R.M.B.; Berkenlaan 8, Bloemendaal. 10645 Oskam, Maarten; Brood- en Banketbakkerij „de Korenschoof", Rollandslaan 44, Haar lem-W. 28673 Pull, H. C.tandarts, spreekuur Ma., Do. 18-19, Di., Wo. en Vrij. 13-14 en volgens afspraak; Heemsteedsche Dreef 156, Heem stede. 15659 Regenhardt, J. C.; Jeroen Boschlaan 4, Heemstede. 10729 Schats, M.; Opticien, Santpoorterstraat 30. 28726 „Schippers", Algemeen Advertentie- en Reclamebureau, Laan v. Insulinde 12, Heemstede. 22731 Verffabriek Kinheim, Kleverlaan 236c. 23059 „Voorzorg", J. v. Ouwel, Betaalzegelbedrijf ,De; Neptunusstraat 20. 10850 Wiegman, R. F.Frederikspark 3. 22384 Woltering, B.; Directeur N.V. Woltering's Meubileering Mij., Binnenhuis Architect, Kweekduinweg 9, Overveen. 22667 Zondervan, P. J.; Essehenlaan 17, Bloe mendaal. Bloemendaal, 22 October 1936. Geachte Redactie, Gaarne zou ondergeteekende iets schrijven naar aanleiding van verschillende uitlatingen in uw blad van 18 dezer, betreffende de MICA-1936. Wanneer een groote partij voor haar zaak reclame wil maken, is dit een billijk recht. Maar als dat gebeurt op een manier zooals dat geschiedde in eenige artikelen over de Mica in uw blad van Vrijdag j.l., dan heeft mij dat ten zeerste verbaasd. Vooral liet op pagina 3 opgenomen artikel „Voor de Keuze" is volgens mijn meening nogal eenzijdig geschreven. Hier wordt het grootbedrijf geschilderd als één geheel. Zou de schrijver zich daar niet in vergissen? Vooral wanneer men eens een grootbedrijf-zaak in een dorp als Bloemendaal beschouwt; en deze in alles correct ziet handelen als b.v.: het onderhoud van zaak en huis, het transport, alle benoodigdheden voor huisgezin en kinderen voor 95 procent door en in Bloemendaal laten verrichten en leveren, wat niet altijd van de middenstanders gezegd kan worden. Slaat dit artikel dan ook op dit soort zaak Veel wordt er geschreven o.a. ook op pag. 7, wat eenzijdig, zelfs beleedigend is. Iederstrijdtvoor zijn brood. Maar doe het eerlijk! U dankend voor de plaatsing, teekene, J. v. T. (Reeds 0 jaar Bloemendaler.) j Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon - Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING Ned. Natuurhistorische Ver. afd. Haarlem en 0. Lezing door den heer Jan P. Strijbos. hNadat de voorzitter, de heer G. A. van Schaik, den avond had geopend en in enkele woorden het overleden lid der afdeeling, den hee» Herman van Thiel, had herdacht, kreeg de heer Strijbos het woord om iets te vertellen over het uitgestrekte gebied der Rhone-Delta, de Camarque. De bevolking daar heeft geheel andere denk- beelden, t.a.v. natuurbescherming, behoud van natuurmonumenten enz., dan hier te lande. Het aantal jachtvergunningen dat wordt uitgegeven, is ongelimiteerd en het aantal bewakers van het gedeelte, dat thans natuurmonument is, onvol doende, zoodat het kon voorkomen, dat in dit beschermde gedeelte nog 1200 legsels werden ver zameld. De Camarque ondervindt bij tijden weer den invloed van de Middellandsche Zee en verzout, waardoor vegetatie van vnl. Salicornia fruticosa optreedt. De bevolking leeft van wijnbouw, land bouw (rijst), terwijl het wilde rund een belangrijke rol speeit. De bosschen langs de groote Rhone, waar de zilverreiger voorkomt, zijn waterhosschen en dit feit veroorzaakte den onderzoekers nogal moeilijkheden bij het doortrekken; muskieten en bloedzuigers waren bovendien zeer hinderlijk De boom, die men in dit boseh veel aantreft, is de Tamariek. Voor de pauze vertoonde de heer Strijbos fraaie lantaarnplaatjes o.a. ook van de stieren gevechten, het merken der jonge stieren e.d. Prachtige opnamen van de marats met zijn mooie begroeiing van waterranonkel, een nog niet voltooid nestje van de buidelmees, een nest der zeezwaluw, en aardige opnamen van de gras groene boe kikkertjes, en van de dwerg ooruil. Ook de foto's van de jonge wouwaapjes en van de steltkluut waren prachtig. De fla mingo's verkiezen het zoutewater, waarin zij als voedsel een moluskensoort, Caxdium, in groote hoeveelheden aantreffen en komen dus voor op de klei-eilandjes in de etangs. In de bosschen leven de kwak en de zilver reiger en uit spr.'s waarnemingen bleek wel de analogie van het leven van den zilverreiger met dat van den blauwen reiger. Om hun mooie „aigrettes" wordt op den zilverreiger jacht ge maakt. Na de pauze vertoonde de heer Strijbos een smalfilm, die, ondanks spr.'s zeer bescheiden en eenigszins sombere aankondiging, juist heel veel te genieten gaf. Na eenige opnamen van de boer derij, waar dit jaar het kamp was opgeslagen, van stierengevechten, enz. kwamen mooie op namen van uit de in de boomtoppen opgebouwde schuilhut, van het leven der zilverrreigers, waarop o.a. het voederen der jongen zeer mooi te zien was. De oude vogel bewaart het voedsel in de keelzak: de jongen trachten steeds weer de snavel van de oude vogel te pakken en trekken daaraan, totdat deze tenslotte het voedsel uit braakt. Een film van elanden, opgenomen op de Kuri- sehe Nehrung, besloot dezen buitengewoon mooien lezingavond. De dankwoorden van den voorzitter werden dan ook door de talrijke aan wezigen door enthousiast applaus onderstreept. De Paddenstoelendag. liIn samenwerking met de leerlingen van de 2e Gem. H.B.S., die een groot deel van het mate riaal verzamelden en hielpen opstellen, hield de afd. Haarlem der Ned. Natuurhist. Vereeniging Zaterdag 17 October j.l. een z.g. „paddenstoelen dag", in de hall van bovengenoemde school aan het Santpoorterplein. Aan de wanden der hall waren gekleurde af beeldingen van paddenstoelen opgehangen, litte ratuur lag ter inzage en op de tafels lag de oogst aan paddenstoelen uitgestald. De bedoeling was, dat leden en belangstellenden met door hen gevonden exemplaren kwamen om deze door den heer G. van Eijndhoven e.v. te doen etermineeren en velen van de talrijke be zoekers maakten van deze gelegenheid gebruik. Maar niet alleen kon men hier verschillende paddenstoelen, naar soort gerangschikt en van namen voorzien, bezichtigen, ook kon men, dank zij de kookkunst van mevr. Van Schaik, consta- teeren hoe van de jonge exemplaren der ge schubde inktzwam een smakelijke soep kan worden bereid. 's Avond werden door den voorzitter fraaie lantaarnplaatjes vertoond. Van de vele ver scheidenheden, die op de tentoonstelling te zien waren, willen wij hier slechts de volgende noemen Trieholoma Columbetta, Tricholoma Irinum (Iriszwam), Tricholoma grammopodium, Mycena pura en Mycena pelianthina, Lactarius auran- tiacus, vele Russula's, Nyctalis asterophora, Len- tinus Cochleatus, Volvaria speeiosa, Ochroporus ribis fbrma evonymi, een mooi exemplaar van de Berkenzwam; voorts Polystictus perennis. Hydnum ibricatum, en Hydnum repandum, Geaster pectinatus, Geaster striatus, Rhizopogon luteolus (de valsche truffel), Cyathus striatu» «n Cyathus olla.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 7