D SPORT EN SPEL. KENNEMERTYPE- EN COPIÉER-INRICHTING Hoest bil kinderen T. HORST Het Brokkenhuis. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. GEOPEND: „Papoealand Uitzending van Diners Het BI oemendaalsch Weekblad BLOEMENDAAL Openbare Vrijwillige Verkooping Onder deze rubriek willen wij de verecnigingen uit onze gemeente, die sport en spel, hetzij voetbal, korfbal, schaak- of damsport, gymnastiek of welke tak van sport ook, beoefenen, gaarne gelegenheid geven hun offieieele mededeelingen te doen opnemen. Behoudens bijzondere omstandigheden, verwachten wij copie voor ieze rubriek gaarne des Woensdags vóór 12 uur in tns bezit. Redactie Bloem. Weekblad. B.V.C. BLOEMENDAAL. In den Zondag j.I. in Rotterdam gespeelden wedstrijd BondselftalRotterdamsch elftal heeft de Bloemendaalsehe internationaal Charlie de Bock bewezen dat zijn verkiezing in het Nederlandsch elftal alleszins gemotiveerd is geweest. Hij heeft hier n.l. een dermate ijverige en pittige en, hetgeen helaas zoo zelden voorkomt, gelijktijdig beheerschte en technische partij voetbal vertolkt dat, in den vorm waarin Charlie thans speelt, als rechtsbinnen in het Nederlandsch elftal, in hem momenteel zeker the right man on the right place mag worden gezien. Het moet ieder rechtgeaard Bloemendaal- aanhanger toch wel een groote voldoening schenken dat een speler, die van adspirant af in de B.V.C. heeft gespeeld thans in één adem wordt genoemd mek voetbalgrootheden als v. Heel, Bakhuis en Smit, temeer daar de Bock zich ook nu nog, vóór alles, Bloemendaalspeler blijft voelen en juist hierdoor bewijst een sportman in den waren zin des woords te zijn. Van harte wenschen wij dezen jongen speler nog veel succes in zijn internationale voetballoopbaan. Het tweede elftal van Bloemendaal heeft Zondag j.I. aan de uitgesproken verwachtingen voldaan door zich met een 52 overwinning de meerdere te toonen van den concurrent Brederode. Vooral gedurende de eerste helft van den wedstrijd werd door de Bloemendalers een aardige partij voetbal gespeeld, zoodat de rust inging met een 40 voor sprong door toedoen van Resting (2), v. d. Linde en Oosterhof. In het begin der tweede helft, toen zij den wind in hun nadeel kregen, vervielen de Bloemendalers in de fout om het iets te gemakkelijk op te nemen en daar juist toen Brederode meer aanvallend ging spelen, zag het er nog even benard uit, daar de gasten, zij het op gelukkige wijze, twee tegen- goals wisten te maken. Het gevaar blijkbaar inziende, wist Bloemendaal zich te herstellen, doch door te kort spel in de voorhoede kon de nu weer verkregen veldmeer- derheid niet in doelpunten worden uitgedrukt. Kort voor tijd scoorde van Leuven de vijfde en laatste goal. Door deze overwinning staan de reserves thans op fraaie wijze op de bovenste plaats in hun afdee- ling, doch, wenschen zij zich voor onverwachte nederlagen te hoeden, zoo zal in de nog komende wedstrijdenvan het begin tot het einde de volle 100 moeten worden gegeven. Op het terrein aan de Brederodelaan zal Zondag a.s. een zeer belangrijke wedstrijd door Bloemen daal 1 worden gespeeld, n.l. tegen B.P.C. uit Bussum. Gewoonlijk behaalden De Witten tegen deze vereeniging goede resultaten en vertrouwen wij ook ditmaal op een overwinning, die wel noodig is om het degradatiegevaar niet tè dreigend te doen worden. In het Bloemendaalelftal is in plaats van Van Bragt, die dit seizoen zijn vorm maar niet kan vinden, Noordhoff opgesteld, een nog jong speler, die dit jaar in de Junioren uitkwam en getoond heeft zeker aanleg te hebben. Afgewacht zal moeten worden of hij ook in het eerste elftal, (de overgang is ongetwijfeld groot), zal voldoen en of hij de speler is die gebruik weet te maken van de kansen die aan de binnenspelers van het Bloemendaal elftal worden geboden tengevolge van het feit dat de achterhoede van elke tegenpartij zich hoofd zakelijk op de Bock concentreert. Indien door het opstellen van Noordhoff ook de rechterwing van Bloemendaal gevaarlijker wordt, voor de gasten, zoo zal noodzakelijkerwijs ook de Bock iets vrijer in zijn bewegingen moeten worden gelaten en wij twijfelen niet of laatstgenoemde zal hiervan naar behooren gebruik weten te maken. Daar Leemhuis nog niet beschikbaar is, ver schijnt Bloemendaal dus in onderstaande op stelling: Huisman v. d. Bijl v. d. Meij G. v. d. Linde Beijk Immer Hartman Noordhoff de Bock Tullenaar Hartendorp o Korfbalclub „Sport Vereent", Bloemendaal-Santp. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Sant poort-Station. Gespeeld Zaterdag 14 Nov.S.V.B.Aurora, ge staakt door weersomstandigheden. Gespeeld Zondag 15 Nov.: S.V. 2Palou 25; S.V. 1—Haarl. 2 10—0; Meerlebos 1—S.V. 8. Te spelen Zaterdag 21 Nov.Haarlem b S.V. a, 3 uur; S.V. bMeerlebos, 3 uur. Te spelen Zondag 22 Nov.: S.V. 2Ooster kwartier 3, 10 uur; S.V. 3T.H.B. 2, 2 uur; S.V. 4Oosthoek 1, 12 uur. Aangenomen als adspiranten: Willy Nieuwen- huis, Joh. Verliulstveg 18, Bloemendaal; E. en B. Planting, Brederodelaan 5, Bloemendaal. Voorgesteld door de Adspirantencommissie Dirk West, Brederodelaan 19, Bloemendaal. Bloemendaalsehe Schaakclub. De Bloemendaalsehe Schaakclub ontvangt a.s. Woensdag, in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan de Haarlemsche Schaakclub voor het spelen van een vriendschappelijken massakamp. De laatste soortgelijke ontmoeting tusschen beide clubs, welke ongeveer twee jaar geleden plaats vond, eindigde met een kleine overwinning voor cfe Bloemendalers. In de competities bleken zij tegen elkaar opgewassen te zijn. Het belooft dus een spannende strijd te zullen worden. De competitiewedstrijd Zandvoort 2Bloemen daal 2, welke 11 November gespeeld werd, eindigde met 45 in het voordeel van Bloemendaal en met 1 afgebroken partij. Deze is 6f voor Bloemendaal gewonnen óf wordt remise, zoodat Bloemendaal 2 den wedstrijd gewonnen heeft. Wedstrijd Holland-België te Amsterdam. Maandagavond zijn te Amsterdam wedstrijden verbokst tusschen Hollanders en Belgen met de volgende resultaten: In het middengewicht won Te Nuyl (Amsterdam) van Noute (Brussel), Claessens (Brussel) won op punten van Heidoorn. De partij Bertoldi Fock was voor de Amsterdamsche halfzwaargewicht Fock. Gerardin en de Vries boksten een fraaie partij, welke onbeslist eindigde. In het bijprogramma bokste de Haarlemmer Vreenegoor tegen Halberstad (Maceabi), welke partij hij verloor door ingrijpen van den scheids rechter. Verdere uitslagen waren: De Moor wint door diskwalificatie van Deegen. Massee wint op punten van Wildschut, Wijnschenk wint op punten van Van Leeuwen, Post wint op punten van Brander II, Van Dijk wint op punten van Penners, Joustra wint door ie. o. van v. d. Pas. Bridgeclub „Santpoort". Clublokaal Hotel „Zomerzorg", te Bloemendaal. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Sant poort-Station. Zooals gewoonlijk nemen wij ook dit seizoen weer met 2 teams deel aan de competitie van den Nederlandsclien Bridgebond. De eerste wedstrijd ging tegen De Kennemers uit Santpoort (Dorp), van wie wij wisten te winnen met 2040 -f Dit jaar nemen wij ook deel en wel met 4 teams, aan de competitie van den Haarlemsehen Bridge bond. De eerste wedstrijd is vastgesteld op Dinsdag 24 November in de groote zaal van de Societeit- Vereeniging, Zijlweg te Haarlem. Nederlandsch Olympisch Comité. In haar laatste vergadering besloot het N.O.C. toe te laten als lid „de Nederlandsehe Unie voor de Wandelsport" (de N.U.W.) Waar dit tegelijker tijd beteekent, dat de N.U.W. beschouwd wordt de organisatie op wandelsportgebied te zijn, mag deze toelating zeker genoemd worden de kroon op den fusie-arbeid, waardoor in Nederland ook in de wandelsport-wereld eenheid werd verkregen. Men ziet alweer: „Samenspel doet overwinnen". Donkere Spaarne 34. Tel. 23676. Dank zij de vele goederen, die de laatste weken werden ontvangen, was het bestuur weder om in staat een groot aantal gezinnen, dat in zéér armelijke omstandigheden verkeert, te helpen aan het allernoodzakelijkste wat kleeding, bedde- goed en schoeisel betreft. Verder werden er ver scheidene gezinnen aan een kachel geholpen, die eensdeels werden ontvangen en anderdeels voor dit doel werden aangekocht. Het aantal aanvragen dat dagelijks binnen komt, is echter zoo ontzettend groot, dat de voor raad kleeding etc., lang niet toereikend is om een ieder te helpen, zoodat velen helaas noodgedwongen moesten worden afgewezen. Gehoopt wordt op een grootere toevloeiing van kleeding e.d., het geen noodig is als men bedenkt, dat er zelfs ge zinnen zijn, die bij gebrek aan kleeding, de kin deren van school thuis moeten houden. Met het oog op de St. Nicolaas, welk feest ook zoo gaarne in de armste gezinnen gevierd wordt, houden wij ons ten zeerste aanbevolen voor het in ontvangst nemen van gebruikt en natuurlijk ook nieuw speelgoed. Het ligt in de bedoeling dit op de uitdeelmiddag tegen genoemde feestdag aan de gezinnen uit te reiken. In vriendelijken dank werd de laatste 4 weken ontvangen van: Mevr. D. een wintermantel, een regenmantel, 2 paar kinderschoentjes, 3 borstrokken en eenig speelgoed; van mevr. R. eenige kleeding; van mevr. B. een pakket kleeren; van mevr. K. een karpet, traploopers; van mevr. R., Bloemendaal, kleeding; van mevr. B., Heemstede, een kachel met pijpen; van mevr. V., Bloemendaal, 2 dekens, 1 pakje kleeren; van mevr. T., Heemstede, een kinderwagen; van mevr. v. YV., Bloemendaal, 1 doos goed; van mevr. V., Aerdenhout, kinder- kleeding; van mevr. P. G., Bloemendaal, een pak kleeding; van hotel D. en D„ Bloemendaal, eenige kleeding; van mevr. v. R., Aerdenhout, eenige kleeding; van mevr. d. B„ Overveen, kleeren en speelgoed; van mevr. F., Overveen, schoenen; van mevr. H., heerenpakkenvan mevr. S. een costuum; van mevr. J. kleeding; van mevr. H. damesschoenen; van mevr. V., kleeding; van mevr. S., Spaarndam, pakje kleeren; van den heer S., kleeding; van mevr. S., doos kleeren; van mevr. C. 1 deken en 50 ct.van den heer v. d. W. 1 lieeren- costuum; van mevr. P., Aerdenhout, 1 ledikant met matrassen; van mevr. S. G., vele goederen; van mevr. B. een kinderwagen; van mevr. S. goederen; van mevr. T., Aerdenhout, kousen e.d., van mevr. M., Bloemendaal, viltpapier en matten; van mevr. N., Overveen, diversen; v. mevr. M. Overveen, diverse goederen; van mevr. L., Bloe mendaal, dekens en kleeding; van mevr. T., Heemstede, diverse goederen; van mevr. S. 1 pr. nieuwe en een paar gebruikte schoenen; van mevr. v. T., Aerdenhout, goederen; van mevr. R., kleeding, schoenen en 2 hoeden; van mevr. B. goederen; van mevr. S., Heemstede, stoelen e.d.; van mevr. A., 1 karpet, 2 lampen, 1 lampe- kap; van mevr. W. doos met kleeren; van den heer J., 2 doozen kleeding en schoenen; van mevr. T. 1 doos kleeren; van mevr. B. R., kachel en divan; vari mevr. D. kleeding; van mevr. R. stroo- matrassen en kleeding; van mevr. D., kleeding; van mevr. T. kleeding; van den heer W., 2 pakken kleeren; van mevr. B. V. een bed; van mevr. v. G., goederen; van mevr. de C., 2 doozen met kleeren; van mevr. T. goederen; van mevr. v. d B. eenige kleeding; van mevr. L. kleeding; van den heer G., 2 pakjes kleeren; van den heer v.d. H., kachel, pijp en tuinstoel; van den heer R. motorpak; van mevr. S. divan; van mevr. L. wieg e.d.; van mevr. de Wed. H., divan; van mevr. K., kleeding; van den heer v. L. kleeding; van den heer v. G. veeren bed; van Dr. J., klee ding: van den heer V., 1 divan; van mevr. M., kleeding; van Jhr. R., speelgoed; van den heer L. 1 kachel met plaat en kleeding; van den heer B., kinderledikant, stoel e.d.; van den heer F., doos met speelgoed; van mevr. v. d. W., Aerden- houd, heeren- en dameskleeding. De adressen voor het afhalen van goederen kunnen schriftelijk worden opgegeven aan het adres Donkere Spaarne 34, of Tel. onder no. 23676, Gironummer van de Vereenigfng is 147245. Het Bestuur van het Brokkenhuis: A. v. Marselis Hartsinck, Presidente. P. J. Mulder, Secr.-Penningm. .Het Noord-Hollandsch Landschap' Stichting voor natuurbescherming. Sin de Statenzaal te Haarlem is Dinsdag een ver gadering gehouden op initiatief van de Ver eeniging tot Behoud van Natuurmonumenten dm te komen tot oprichting van een stichting ,f0et Noord-Hollandsch Landschap". Tot de genoodigden behoorden vele burgemeesters uit de provincie, en bestuurderen van vereenigingen en corporaties, welke zich met de natuurbescher ming bezig houden De vergadering stond onder leiding van Mr. P, G. van Tienhoven, die een belangrijke inlei dende rede uitsprak. Als taak der te vormen stichting zag hij niet alleen de bescheiming van het natuur-, doch ook van het stads- en dorps- §choon in de provincie Noord-Holland, de eenige tot dusverre waar een dergelijke provinciale stich ting nog niet voorkwam. Het initiatief van „Na tuurmonumenten", aldus de spreker, ondervond Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 015 meer Geen extra bezorgloon - Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING grooten steun van den Commissaris der Koningin. Ook Dr. Jac. P. Thijsse stelde de noodzake lijkheid van het vormen der stichting in het licht, waartoe daarna werd besloten. De zetel der stich ting zal te Haarlem gevestigd zijn. De Commis saris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. J. A. Roëll werd tot eere-voorzitter benoemd. In het dagelijksch bestuur werden gekozen de heeren H. de Bordes, burgemeester van Bussum, tot voorzitter; Mr. Westerman tot secretaris; de heer Tellingetot penningmeester; en de heer Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. Het borstje inwrijven met Dam po. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apotb. co Drogisten. ampO tucht op m geneest! VISCHHANDEL BLOEMEND.WEG 38 TELEF. 22240, 10828 e, Ruime sorteering van .soorten verse he en gerookte Visch. Nieuwe Schotsche Haring 7 cl. p st. n Nieuw-Guinea-Film toegelicht door Zendeling de Neef, wegens overgroote belangstelling nog éénmaal, op Maandag 23 Nov. 8 uur, Gem. Concertgebouw. Entrée 25 cents. Opbrengst oor Diaconie en Zending. Vóórverkoop bij Concertbu reau Alphenaar, Kruisweg 49; Boekhandel „Veko", Zijlstraat 98. vanaf f 1.-, keuze uit 10 soor- tpn groenten en vleesch. HJ.P.vanDAALEN, Cuisinier v.h. chef-kok Maison Gude Pieter Kiesstraat 63, Haarlem. Tel. 16494 Giro 236002 Werkt onfeilbaar in één enkelen nachtL Korte Kleverlaan 66 plaatst advertenties in alle Nederland sehe Bladen zonder prijsverhooging. BLOEMENDAAL, Joh. Verhulstweg 8. Notaris H. M. VAN WEEL te Bloemendaal, zal op Donderdag 17 December 1936 nam. na 7 uur in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat, te Haarlem, publiek verkoopen: Het halve LANDHUIS, met TUIN, te Bloemendaal aan den Joh. Verhulstweg 8, groot 525 centlaren. Verhuurd aan den Heer J. van den Berg, Ambten. P.E.N., tot 30 Juni 1937, voor f 550.per jaar. Grondlasten f 45.36. Aanvaarding in het genot der iiuur, na betaling, uiterlijk 28 Januari 1937. Lasten vanaf 1 Januari 1937. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags 24 uur nam. Inl. ten kantore van gen. Notaris Van Weel, Overveen. Bloemendaalscheweg 198, Telefoon 23716. INMIDDELS UIT DE HAND TE KOOP. KORTE KLEVERLAAN 66 - BLOEMENDAAL TELEFOON 23453 Haarlem Adressen (schrijven en typen) Agenda's Begrootingen Bestekken Brieven Briefkaarten Bruiloftsliederen Catalogi Circulaires Cluborganen Feestgidsen Huurcontracten Jaarverslagen Ledenlijsten Notulen Prijscouranten Rapporten Reglementen Roosters Staatwerk Statuten Teekenwerk Toegangsbewijzen Zangstukken enz., enz. worden Vlug, Goed en Goedkoop vermenigvuldigd aoor de KENNEMER TYPE- EN C0PIËER-INRICHTING Bloemendaal, Korte Klever laan 66 Tel. 23453 (Haarlem).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 7