1 f N.V. 1 I A. G. G. M. GIORGIS Zn. Spoi 2 ft li iH II ft Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. LABORATORIUM EN SCHEIKUNDE Raad van Rechtsbijstand in Strafzaken. Padvindersgroep No. „Pieter Maritz". 13 English Association in Holland. „Het Brokkenhuis". C0MPL! m Br SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT I8A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Dinsdag 20 Jan. a.s. houdt de afdeeling Bloe- mendaal en Omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde haar Ledenvergadering in hotel „Rusthoek". Aan het Jaarverslag der Mij. ontleenen wij het volgende Ledental. Het jaar 1936 werd ingegaan met 147 leden (v.j. 142) zoodat een kleine vooruitgang viel te constateeren en het Bestuur de hoop had de depressie achter den rug te hebben. Helaas bleek dit niet het geval te zijn daar gedurende dit jaar ons 20 leden ontvielen door overlijden, verhuizen of bedanken en slechts 9 nieuwe leden toetraden, een verlies gevend van 11 leden, zoodat 1937 wordt ingegaan met 136 leden. Het teleurstellende is dat onder de leden die bedankten ook tuinbazen en tuinknechten zijn, vaklieden die juist het nut onzer vereeniging moesten begrijpen. Puntenstelsel. De verbetering in 1933 ingezet heeft zich niet gehandhaafd, maar de kwaliteit der inzendingen bleef uitstekend. Het aantal inzenders was 9 (v.j. 11), het aantal inzendingen bedroeg 37 (v.j. 52) waarvan de heer H. Boegschoten, tuinbaas van „Kareol", er 24 voor zijne rekening nam, waarvoor hem een woord van dank toekomt. Is 't nu werke lijk onmogelijk dat meerdere leden-tuinbazen en bloemisten dit goede voorbeeld volgen? Het is toch niet noodig uitgebreide collecties in te zenden en een ieder zal toch wel eens wat moois hebben om dit de andere leden te toonen. Het aantal toegekende punten bedroeg 351 (v.j. 476) waarvan 20 tienen. 14 negens en 1 acht. Door de ervaring in 1935 opgedaan, werden geen prijsvra gen uitgeschreven. Bijzondere vermelding verdie nen de Kerstinzendingen op 15 December, die allen bijzonder mooi waren en van 15 tot 19 uur door een ieder konden worden bezichtigd. Slechts weinigen onzer leden-liefhebbers hebben deze inzendingen bezocht ofschoon hiervan mededee- ling werd gedaan op de convoeatiekaarten en in de plaatselijke bladen. Excursies. De Zomer-exeursie had plaats op 9 Juli; 33 deelnemers bezochten de Plantenkassen der Haag- sehe Diergaarde en in den namiddag de buiten plaats van den beer D. T. Buys te Wassenaar en de plantsoenen in die Gemeente. Het weer was ons niet bijster gunstig, maar overigens kon deze excursie tot de goed-geslaagde gerekend worden. De Zomeravond-excursies hadden plaats 19 Mei naar'de Stadskweekerij van Haarlem: 11 Juni naar de Buitenplaats „Elswóut" en 25 Juni naar de Buitenplaats „Lindenheuvel", waar de heer Burdet zoo vriendelijk was ons eene aangename ontvangst te bereiden. 16 Juli %verd de kweekerij der Fa. C. G. van Tubergen, 23 Juli de Anjer- kweekerij „Bentveld" en 13 Augustus de kwee kerij der Fa. van Empelen van Dijk, bezocht. Gelukkig viel voldoende deelneming te constatee ren. Minder succes had het gemeenschappelijk be zoek aan de Dahlia-tentoonstelling te Aalsmeer op 19 September, waaraan slechts 8 leden deelnamen. Het Bestuur hield 9 genotuleerde vergaderingen Teneinde de achterstand in de Bestuursverwisseling in te halen, zijn dit jaar de leden, de heeren G. j. van Dijk en H. Boogschoten afgetreden. In hunne plaats werden in de December-vergadering geko zen de heeren: G. de Kruyf die de benoeming aan nam en de heer F. Kroone, die tot zijn leedwezen de benoeming niet kon aannemen, zoodat in de Januari-vergadering voor die vacature nog eene verkiezing moet plaats hebben. Een woord van hartelijken dank aan de aftredende Bestuursleden voor den genoten steun en de steeds aangename medewerking is hier zeker op zijn plaats. Ledenvergaderingen. Er werden 8 gewone ledenvergaderingen gehou den en een Propaganda-avond van het Fonds voor Buitenlandsche excursies annex planten-verloting. In de Februari-vergadering hield de heer C. van Drent, Tuinchef van de Buitenplaats „Rust en Vreugde" te Wassenaar, een causerie met licht beelden over „Fruitteelt op Buitenplaatsen". In de Maart-vergadering was de heer C. Sipkes aan het woord over een „Botaniseertocht met de camera in Algiers". In de April-vergadering gaf de heer G. Boe- schoten een causerie met lichtbeelden op Tuinbouw gebied, puttend uit zijn langdurige ervaring. De Mei-vergadering was weer gewijd aan afdoe ning *an huishoudelijke aangelegenheden, gevolgd door vakbespreking over „Snoei van Perzik en Abrikoos" ingeleid door den heer An. Jager. In September begon het niéuwe seizoen met vaststelling van het Werkprogram 1936/'37 en verdere aangelegenheden. De October-vergadering werd besteed aan de behandeling van den Beschrijvingsbrief van de Algemeene Vergadering der Maatschappij en zou gevolgd worden door een causerie van den heer P. Steetskamp over „Klein Fruit" maar werd deze uitgesteld daar het stormachtig weer oorzaak werd van een zeer slechte opkomst der leden. Evenals vorig jaar werd de Novcmber-vergade- ring gebruikt als Propaganda-avond voor het „Fonds voor Buitenlandsche excursies" waarin door den heer W. Beunder een verslag, opgeluis terd door lichtbeelden, gegeven werd van de in Juli gemaakte studiereis dèor het Rijngebied. Een plantenverloting verhoogde de attractie. De December-vergadering werd besteed aan vaststelling der Begrooting 1937 en verkiezingen voor het Bestuur en de verschillende commissies. Tot besluit werden vertoond filmopnamen uit den Indischen Archipel, op aangename wijze toegelicht door den heer P. v. d. Mije te Aerdenhout. De heer An. Jager, Tuinbaas van „Lindenheuvel" was zoo welwillend gedurende 4 maanden een cur sus te geven over de behandeling van „Steenvruch ten" waaraan een achttal jongere leden deelnam. Bovenstaande opsomming moge het bewijs leveren, dat het Bestuur het mogelijke doet om den leden „elk wat wils" te geven, doeh voor iederen vakman interessant en leerzaam tevens. Dies te meer teleurstellend is het voor het Bestuur dat de 8 gewone ledenvergaderingen slecligs door totaal 179 (v.j. 169) leden werden bezocht, gemiddeld per vergadering 22 personen (v.j. 21). Het is te hopen dat de vaklieden, die de vergaderingen ge regeld bezoeken, hunne medeleden er op zullen wijzen hoe op ieder dezer samenkomsten wat te leeren valt dat van nut kan zijn in hun werk. De medewerking aan de „Floralia" werd ook dit jaar verleend doch op zoodanige basis dat deze zichzelve kon bedruipen afgezien dan van de plantjes zeiven die ons welwillend werden geschon ken door: de Gemeentelijke Kweekerij; de Fa. van Empelen van Dijk; den heer A. Burdet; de Erven van der Vliet en den heer J. M. Barnhoorn, voor welke onmisbare medewerking w ij hier gaarne onzen hartelijken dank betuigen. Het aantal uit gedeelde plantjes aan 13 scholen bedroeg dit jaar 1535 waarop 93 eerste, 99 tweede en 248 troost- prijsjes werden geschonken die zeer in den smaak der kinderen vielen. Financieel. De door de Algemeene Vergadering in 1935 besloten contributieverlaging bleek voor onze Afdeeling geen voordeel te zijn. Meerder toetreden van leden werd daardoor niet verkregen. Onze Donateurs, alsook onze Buitengewone Leden sterven langzaam uit zonder dat nieuwe verkregen worden. Door de bezitters van groote buitenplaatsen schijnt het nut van het werk onzer Afdeeling niet voldoende te worden ingezien. Aan contributies en de bijdrage van „Bloemen- daal's Bloei" werd geind netto f 649.85 waarvan aan het Hoofdbestuur afgedragen f 223.Om onze uitgaven te dekken moest f 106.02 aan het Reservefonds onttrokken worden. Wij eindigen met een beroep te doen op onze leden om meer bekendheid te geven aan het werk onzer Afdeeling en te trachten nieuwe leden te Het Bestuur: Mr. J. I). van der Plaats, Voorzitter; P. L. van Bueren, secretaris; Mr. W. Snellen, penningmeester; P. W. Waller, W. van Dijk, An. Jager, J. M. Barnhoorn, G. J. van Dijk, II. Boegschoten, G. J. Boeschoten, leden. '1: Prima witte gemakkelijke jeans en pasvorm VAKKLE DINGMA8A7VW PA ARLAAR STEEG 1.TEU 12841 Op deze wijze wordt in de training de ontwikke ling van het lichaam, verstand en geest gecom bineerd door methoden, die tot den jongen spreken en zijn zelfopvoeding hierin bevorderen. De beweging is niet-militair, niet-politiek, niet sectariseh en kent geen klassen-onderscheid. Zij staat open voor allen, die de belofte om hun plicht te doen tegenover God en Jiun land, kunnen onderschrijven". Deze door Baden Powell uitgestippelde gedachte wil de „Pieter Maritzgroep" helpen waar maken. Ouders, indien gij Uw jongens het spel van ver kennen wilt laten beoefenen, zend hen dan eens naar ons groephuis. Zij vinden de welpen daar op Woensdag en Zaterdagmiddag om 2% uur en de verkenners op Woensdagavond 7 f2 uur en Zaterdagmiddag om 2 y, uur. De eontributie's zijn laag en binnen het bereik van iedere beurs. S Jongens, Begint liet nieuwe jaar met een nieuwe goede) daad: „Wordt Padvinder!" De Wereld-Jamboree is in zicht Het verslag van den Raad van Rechtsbijstand in strafzaken bij de Arrondissementsrechtbank te Haarlem, over 1936, vermeldt: De Raad liield 52 zittingen, terwijl zich ver voegden 111 (vorig jaar: 155, in 1934: 168) bezoe kers en bezoeksters; buiten de zittingen wendden zich tot den Raad, hetzij schriftelijk wegens ver wijderde woonplaats, hetzij persoonlijk bij voor zitter of secretaris in spoedeischende gevallen: 22 (vorig jaar 18; in 1934: 20) verdachten. In 57 gevallen (v.j. 76, in 1934: 117), waarvan 40 (v.j. 62) in zitting, 17 (v.i. 14) buiten zitting, werd voldaan aan het verzoek tot toevoeging van een raadsman. Deze 57 (v.j.: 76) gevallen betroffen de navol gende categorieën van zaken: Brandstichting 0(1) Omkooping0(1) Wederspannigheid 0(2) Valsche aangifte 0(1) Meineedj.0(2) Onttrekking goederen aan beslag1(0) Yalschheid in geschrifte2(7) Zedendelicten5(0) Dierenmishandeling1(0) Beleediging2(2) Poging tot doodslag...0(1) Mishandeling5(7) Dood of lichamelijk letsel door schuld .7(6) Diefstal9 (12) Strooperij0(2) Verduistering8 0) Oplichting5(4) Bedriegelijke bankbreuk1(0) Zaakbeschadiging.....0(2) Belastingwetten Crisiswetten Bovengenoemde Padvindersafdeeling, aangeslo ten bij de Clir. Padvindersbeweging, die onderdeel is van de N.P.V., werd ongeveer 1% jaar geleden opgericht in Haarlem-Noord met. de bedoeling om in dat gedeelte der gemeente Haarlem de jongens tusschen 8 en 17 jaar in eigen omgeving de gele genheid te schenken de Padvinderij te beoefenen. Het was n.l. gebleken, dat de aldaar wonende jongelui, zich steeds bij een in het centrum der gemeente gevestigde groep moesten aanmelden, indien zij tot de Padvinderij wenscliten toe te treden. Dit is nu dus overbodig door de vestiging van bovengenoemde groep in Haarlem-Noord. Aanvankelijk was het moeilijk om een geschikte lokaliteit te vinden waar men een eigen sfeer" kon schepen, doch thans is men daarin volkomen geslaagd. In November 1936 is de beschikking verkregen over een grooten zolder aan de Jan Gijzenvaart nabij de spoorwegovergang alwaar een „echt" padvindersgroephuis is ingericht. Men vindt er n.l. een „welpenliol" en ,patrouillelioeken". De groep bestaat thans uit een afdeeling ver kenners benevens een welpenhorde. Nu het groeps- huis in het meest noordelijk deel der gemeente ge vestigd is, lijkt het ons niet ondienstig op het Padvinderswerk de aandacht te vestigen, óók bij hen die in de omgeving .van het Station-Santpoort wonen. Immers, op enkele minuten afstand daarvan is het groephuis gelegen, zoodat ook voor jongens uit Santpoort een goede gelegenheid bestaat in de naaste omgeving van hun woonplaats de Padvin derij te gaan beoefenen. Is het nog noodig te zeggen wat de Padvinderij beoogt Laat ons liooren naar wat de Chief Scout (Lord Baden Powell) er nog onlangs van heeft gezegd. (Tel. 22. 10, Avondbl.): „Scouting (Padvinderij) is een vorm van karak- tertraiiiing en opvoeding voor het leven, in aan vulling op de schoolopvoeding, die vermeerdering van kennis beoogt. De jongens worden geoefend in kampeeren en trekken, we leeren hen den weg vinden door voor hun onbekend terrein, eigen kampen opslaan, hun eigen potje koken en zelf verantwoordelijk te zijn voor hun gezondheid en ontwikkeling. Door studie van de natuur verkrijgen ze een betere waardeering voor God den Schepper en door hun taak om dagelijks een goede daad te doen en anderen te helpen, leeren ze de practijk van het Christendom. ,4(3 (2(6 .4(0) De Raad was in 1936 samengesteld uit: Mrs. P. Tideman (voorzitter), J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R. C. Bakhuizen van den Brink (secretaris), J. Deenik, C. Blankevoort, F. van der Goot en F. J. D. Theijse. Mr. J. Foster Forbes, die, zooals de Voorzitter ons in zijn inleidend woord mededeelde, te Cam bridge studeerde, een Fellow van de Royal Ar- cheologieal Society of Scotland is, den oorlog meemaakte en medewerkte aan den Volkenbond, dus voorzeker iemand van alle markten thuis, vergaste de leden van de English Association, als mede vele jeugdige gasten Dinsdagavond op een interessante lezing met lichtbeelden, gehouden in een der bovenzalen van Brinkman. Spr., die behalve over een groote dosis kennis over 'n niet minder sterke fantasie beschikt, wijdde het eerste deel van zijn voordracht aan Engeland en zijn bewoners, duizende jaren vóór Christus geboorte, dus in een tijd toen Londen nog een groot moeras was en de eerste bewoners, die blijkbaar uit het Nijldal afkomstig waren, hun woonplaatsen op de hooger gelegen landen vestig den. De heer Forbes voerde ons terug naar Egypte- land van vóór de dynastie (ongeveer 4000 jaren voor Chr. Geb.) om aan te toonen, dat er veel overeenkomst bestaat tussclien de oude Egyp tische graven met de daaraan verbonden zonne cultus, en de in Engeland gevonden 3 kamer graven of grotten, waaraan alleen de obelisk ont breekt. Hij vertoonde ons oude steenen „stone- hedges" (steenen cirkels) blijkbaar voor astrono mische doeleinden opgericht, die door latere be woners als heilige steenen beschouwd werden. We zagen afbeeldingen van heilige-vuurheuvels, waarvan de volksnaam „St. Ann" spr. ertoe had gebracht, verband te zoeken met de Japansehe „San Tan" heuvel. Daarop volgden afbeeldingen van vóór-historische monsters en reuzen. De folklo ristische verhalen hieromtrent doen telkens den ken aan den zonnedienst. De bekende brandende plumpudding is feitelijk eveneens van lieiden- sclien oorsprong, en eerst veel later gekerstend. Zoo doen nog de may-pole feesten en de heilige eiken, alsmede de in Schotland gebruikelijke mid winterfeesten ons telkens denken aan heidensche gebruiken. Het tweede gedeelte van de lezing was gewijd aan het hedendaagsche London, velen onder bekend. Deze metropolis zou volgens spr. gesticht zijn door zekeren Lud, van wine de naam van Ludgate Hill zou zijn afgeleid. De rechters, wier pruiken eigenlijk van Egyptisch model zijn, dient men uit reverentie voor den stichter, die een groot rechtsgeleerde was aan te spreken met: „my lud". Op zeer onderhoudende wijze vertelde Mr. Foster verder aan de hand van lichtbeelden, w.o. enkele zeer mooie van Westminder Abbey, over Engelsche gebruiken als bijv. het aflossen van de wacht bij Buckingham Palace, het uitdeelen van aalmoezen door den Koning, het ontstaan van Chelsea Hospital voor oude soldaten enz. Hij liet ons den Tower zien met de 21 „beefeaters", die eigenlijk „buffetiers" moesten heeten, hij sprak over de elf uur-sluiting van den Tower met groot ceremoniel nog heden ten dage in gebruik, van Guy Fawkes day even vervelend op den duur als onze hartjesdag en van de a.s. kroning, bij welke gelegenheid de Koning komt te zitten op een zetel, waarin een heilige steen is aangebracht, die na vele reizen ook in Schotland eindelijk te London is terecht gekomen, om te eindigen met de wapenstilstands ceremonie bij den ceno taph. De voorzitter, Dr. v. d. Voorde, dankt den spr. voor zijn interessante en onderhoudende rede. er terloops even op wijzende, dat wij Nederlanders op liet gebied van Engelsche gebruiken en traditie een uitstekende voorlichting vinden in het boek van Dr. Fijnvandraat. Niettemin had de heer Forster hedenavond veel belangrijks gebracht. C. E. Donkere Spaarne 34, Tel. 23676. „Dringend kleeding gevraagd". Wederom een noodkreet van het Brokkenhuis, dat thans ernstig met een tekort aan kleeding heeft te kampen. Het aantal aanvragen om hulp is ontstellend groot en dagelijks neemt dit aantal nog toe. Veel is er gedaan gedurende de laatste maan den, doch thans is de voorraad •totaal uitgeput. Aanvulling is dan ook dringend gewenseht. Uit de brieven die worden ontvangen en bij huis bezoek blijkt wel, hoe diep treurig liet in tal van gezinnen gesteld is. Kleeding geheel onvoldoende, dekking slecht en veel te weinig, terwijl omtrent, het overige maar gezwegen zal worden. Vele gezin nen hebben reeds 4 a 5 jaar met werkloosheid te kampen en wanneer men bedenkt, dat dien tijd van een kleine ondersteuning geleefd moest wor den, behoeft het wel geen betoog, dat er aan alles gebrek lieerscht. Het Bestuur doet wat het kan, doch zonder medewerking en steun van U allen, is het niet goed mogelijk veel hulp te bieden. Het Bestuur is dankbaar voor den steun en sympathie die het in den loop der jaren heeft ontvangen, doch hoopt ook in de toekomst dien steun te mogen be houden. Het Brokkenhuis, dat strikt neutraal is, helpt een ieder die in nood verkeert en doet dit met blijdschap. Het is in verband hiermede, dat het Bestuur spoedig hoopt een groot aantal adressen te mogen ontvangen, waar goede kleeding, bedde- goed, schoeisel, enz. gehaald kunnen worden. Laat liet nu eens telefoontjes regenen!!! Door het Brokkenhuis te steunen, helpt gij mede, leed en armoede te verzachten en een zonnestraal tje te brengen daar waar zulks zoo zéér noodig is. De adressen voor het aïhalen van goederen kunnen schriftelijk worden opgegeven aan het adres Donkere Spaarne 34 en Telefoon no. 23676. Het gironummer van de Vereeniging is 147245. Het Bestuur van het Brokkenliuist A. VAN MARSELIS HARTSINCK, Presidente. P. J. MULDER, Secretaris-penning meester. WAT BEDOELEN WIJ MET DE WAARHEID? Door de Vereeniging Volksuniversiteit te Am sterdam, wordt op achtereenvolgende Donder dagen, beginnende 18 Februari, 8 15 uur, in de Gem. Universiteit te Amsterdam een cursus van 6 lessen gegeven over „Wat bedoelen wij met de waarheid", door Dr. H. Oldewelt, leeraar aan het Kennemer Lyceum. Behandeld zal worden: Inleidende beschou wingen; innerlijke bereidheid tot waarheid; karakter en draagkracht omtrent waarheid; het eindelooze benaderingsproces omtrent waarheid; waarheid en werkelijkheid; beleven en denken. Samenvattende eindbeschouwing. inlichtingen omtrent deelname zijn te verkrijgen aan het Secretariaat, Keizersgracht 708, Amster dam-C., Tel. 34071. o Mr. Dr. J. Luden 80 jaar. blMorgen, 23 Januari a.s. wordt de heer Mr. Dr. J. Luden, o.a. lid van den Bloemendaalschen Gemeenteraad, 80 jaar. Ondanks zijn hoogen leeftijd, volgt Mr- Luden met bijkans jeugdig vuur de gemeentelijke zaken; behalve raadsvertegenwoordigcr voor de Chr. Hist. Unie, is de heer Luden voorzitter van de finantieele raadscommissie, en o.a. president van het College van Kerkvoogden der Neder!. Hcrv. Gemeente te Bloemendaal. Mr. Luden werd 23 Januari 1857 te Amsterdam geboren, studeerde aan het Amsterdamsche Gym nasium en daarna aan de Universiteit te Utrecht in de rechts- en staatswetenschappen. In 1879 promoveerde hij tot doctor in de rechtsweten schappen met een dissertatie over „Het procura endossement, dus het onvolledig endossement". Na zijn promotie vestigde Mr. Luden zich als advocaat te Amsterdam, werd daarna ambtenaar bij de Nederlandsche Bank, en later lid der firma's Van Loon Co en Hope Co. te Amsterdam. In de financieele en zaken-wereld vervult de heer Luden de functie van commissaris in verschil lende N.V.'s, o.a. van de Nederlandsche Bank, de Nederlandsch-Indische Handelsbank, de Associa- tie-Cassa en de Rente-Cassa, de Kon. Mij. tot Exploitatie van Petroleum-bronnen in Ned. Indië, de Dordtsche Petroleum Industrie Mij. en de North Western en Pacific Hypotheek Bank. De 80ste verjaardag zal voor den heer Luden ongetijwfeld een gedenkwaardige dag zijn. Chr. Nat. Werkmansbond. blDe afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond houdt Maandag 25 Januari a.s. haar 35e jaarvergadering in het Jeugdhuis. Het programma vermeldt o.a. de jaarverslagen van sedcretaris en penningmeester, groeten van afgevaardigden, en wordt voorts gevuld met vroolijke kunst door het duo Bosch, optreden van den accordeon-virtuoos George Latude m de opvoering van de klucht „Rosa's geheiai". o Korfbalt Bloe Seer.: Bruno KI Gespeeld Zonda 1—0; S.V. 3—Mi S.V. 4 afg. Te spelen Zater strijden voor het Óp het Meerleb Haarlem 1Me boseh 1S.V. 1 2. 3.103.40 uur. Zondag 24 Jai Always Ready 1- 2 10 uur; S.V. 4 Eén van de twe Opgaven voor h alleen via ons Sec ingewacht om te per persoon 10 een leden. Voorgesteld doi Failé, Gladiolusst BRIDG Seer. Bruno KI Donderdag 14 organiseerd, waan genomen. In Afd. A beh: Mevrouw Soomei heeren J. van Hoi le prijs O.W. d 2e prijs de heere van Santpoort). In afd. B. le i H. v. Hoof; 2e i Werf. le prijs O.W. d Kennemers). 2e Vries (allen van B.V.C. Hoever we ook Klasse terugblad nen constateeren heeft beleefd var sche vereeniging informaties juist gebeurd met de overwinnaars teri ren kant is Spart Bloemendaal-vele scheen alles er o verbroken werd schiedenis herhas na de 60 nedei den we meer ver de Bloemendaalv Zelfs de „eer" i; eens een gemeei daarom niet te Oranje-Witten v op dit zware te stonds de juiste r taat te verkrijgi gooien naar de defensie door di uit elkaar getrol zoo groot, dat d Wel verdedigde doel, maar voor zwijken. Van Bli klein gehouden dat alleen de vri de nederlaag zoi overmaat van ra het veld verlatei ker op werd. Bc schoten geen gr per slot van rek ken was, dat c cijfers liep. Met knel gekomen, toestand is nu noemen. Er zou moeten gebeure kunnen ontloopi Aangezien hel prilste jeugd d£ nemen) dat de i den als een e: kunnen wordei Want de gegac klasse bereiden vogelpolitiek zij Het is dus z: tegen A.F.C. zei lute poging te J- i -vr*—-li "VU

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2