mnrcinm Zeer Cage Urijzeti N.V. WED. OOSTEN ZOON'S Geheel Nieuwe ETALAGES Sport en Spel. ZATERDAG 23 JANUARI A.S. MET O.A. 'T BETERE GENRE MEUBELEN EN TAPIJTEN, W.O. „DARRAB" KARPETTEN COMPLETE WONINGINRICHTING - BARTELJORISSTR. 13-17 Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Agenda. Muziek. KORTE KLEVERLAAN 76 Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Gevonden voorwerpen. WOENSDAG 27 JANUARI LAATSTE DAG DER OPRUIMING Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal-Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zondag 17 JanuariS.V. 2Auroral 10; S.V. 3Mcerlebosch 1 14; Aurora 5 S.V. 4 afg. Te spelen Zaterdag 23 Jan. de uitgestelde wed strijden voor het Kersttournooi adspiranten. Óp het Meerlebosch-terrein Haarlem 1Meerlebosch 1 22.30 uur; Meerle- bosch 1S.V. 1 2.353.05 uur; S.V. 1Haarlem 1 3.103.40 uur. Zondag 24 Januari: Swift 2S.V. 1 2 uur; Always Ready 1S.V. 2 2.15 uur; S.V. 3Flora 2 10 uur; S.V. 4Meerlebosch 2 10 uur. Eén van de twee laatste tijden moet 2 uur zijn. Opgaven voor het bezoeken van den film-avond alleen via ons Secretariaat worden nog deze week ingewacht om teleurstelling te vorkomen. Prijs per persoon 10 cent, alleen toegankelijk voor H.K.B. leden. Voorgesteld door den Secretaris als lid: Thera Failé, Gladiolusstraat 8, Santpoort (dorp). BRIDGECLUB „SANTPOORT". Seer. Bruno Klauwerssfraat 5, Santpoort (S.) Donderdag 14 Januari was een open Drive ge organiseerd, waaraan door 48 personen werd deel genomen. In Afd. A behaalden: le prijs N.Z. de heer en Mevrouw Soomers (de Kennemers); 2e prijs de heeren J. van Hooff Jr. en G. Handgraaf. le prijs O.W. de heeren Rosies en van 't Land. 2e prijs de heeren Kroone en Grootegoed (allen van Santpoort). In afd. B. le prijs N.-Z. de heeren Wigman en H. v. Hoof; 2e prijs de heeren Meijlink en v. d. Werf. le prijs O.W. de heer en Mevrouw Weerman (de Kennemers). 2e prijs Mej. Pastoor en de heer de Vries (allen van Santpoort). B.V.C. „BLOEMENDAAL". Hoever we ook in de geschiedenis der Tweede Klasse terugbladeren, we hebben nog nimmer kun nen constateeren, dat Bloemendaal veel plezier heeft beleefd van het bezoek aan de Amsterdam- sche 'vereeniging ,,De Spartaan". Indien onze informaties juist zijn, is het den Witten nog nooit gebeurd met de beide punten uit den Polder als overwinnaars teruggekeerd te zijn. Aan den ande ren kant is Spartaan er nimmer in geslaagd op het Bloemendaal-veld te zegevieren. Ook dit jaar scheen alles er op te wijzen, dat de traditie niet verbroken werd en inderdaad heeft zich de ge schiedenis herhaald, kunnen we met reden zeggen na de 60 nederlaag in Amsterdam. Echter had den we meer verwacht na de productieve bui van de Bloemendaalvoorhoede in den vorigen wedstrijd. Zelfs de „eer" is niet gered kunnen worden, om eens een gemeenplaats te gebruiken. Veel is er daarom niet te vertellen van deze tragedie. De Oranje-Witten voelen zich nu eenmaal niet thuis op dit zware terrein, terwijl de Spartanen aan stonds de juiste manier vonden om het goede resul taat te verkrijgen. Door het spel flink open te gooien naar de vleugels werd de Bloemendaal- defensie door deze verrassende aanvallen totaal uit elkaar getrokken en de druk werd al spoedig zoo groot, dat doelpunten niet konden uitblijven. Wel verdedigde de Haas op energieke wijze zijn doel, maar voor de overmacht moest hij ook be zwijken. Van Bloemendaal-zijde werd liet spel zoo klein gehouden en niet vlug genoeg afgegeven, dat alleen de vraag maar op kon komen hoe groot de nederlaag zou worden. Met ,de rust moest tot overmaat van ramp Immer door een oude blessure het veld verlaten, waardoor het elftal er niet ster ker op werd. Bovendien was hij de Bloemendaal- schoten geen greintje geluk met hen, zoodat het per slot van rekening aan keeper de Haas te dan ken was, dat de nederlaag niet in de dubbele cijfers liep. Met dat al is Bloemendaal danig in de knel gekomen, zooals de ranglijst aanwijst. De toestand is nu zeer précair, om niet hachelijk te noemen. Er zou de komende weken een wonder moeten gebeuren, om de laatste plaats nog te kunnen ontloopen. Aangezien het geloof in wonderen nog uit onze prilste jeugd dateert, kunnen we geredelijk aan- nemen\ dat de nu resteerende competitie-wedstrij den als een ernstige voorbereiding beschouwd kunnen worden voor de promotie-degradatie. Want de gegadigden voor een plaats in de 2e klasse bereiden zich serieus voor en het zou struis vogelpolitiek zijn dit niet spoedig in te zien. Het is dus zaak de wedstrijd van a.s. Zondag tegen A.F.C. zeer ernstig op te vatten en een reso lute poging te doen de beide punten binnen te halen. De kleine theoretische kans voor ontkoming aan het degradatie-gevaar, moeten we zien te be houden, door de A.F.C.-ers met leege handen naar huis te zenden. Aanvoerder Beyk kenne zijn plicht betreffende den gevaarlijken middenvoor, waarbij de binnenspelers iet of wat rétireeren ter ondersteu ning van de halflinie. De voorhoede zal het hare doen om door snelle uitvallen het vijandelijke doel ernstig in gevaar te brengen. Laat het elftal too- nen aan zijn supporters, dat het beter spelen kan, dan het vertoonde tegen Spartaan. Good Luck! Opstelling van het elftal is door ziekte van diverse spelers nog niet definitief. Sportingclub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariënbosch. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leidsche plein 50. Voetbal. Zondag j.l. was het geen slechte dag voor de Boys, er werd| geen wedstrijd verloren. Dit was een beter resultaat dan op Zondag 10 Jan. Toen zijn alle wedstrijden verloren. Vooral de nederlaag van T.H.B. 3, was een groote teleurstelling voor de Boys, 'want het was de eerste, die E.D.O. 7 haar toebracht, waardoor E.D.O. haar achterstand op T.H.B. 3 tot 1 punt terugbracht. T.H.B. 1 kon het niet verder brengen dan tot een gelijk spel tegen Spaarnevogels. (44). Het was een goed gespeelde wedstrijd van beide zijden. T.H.B. 2 bracht D.S.K. 1 een flinke nederlaag toe en wel met 82. Dit was buiten verwachting. Met deze overwinning zijn de Boys vrijwel buiten gevaar voor de onderste plaats. T.H.B. 4 speelde gelijk tegen R.C.H. 9, 33 en behaalde daarmee een kostbaar puntje, dat wel eens van belang zou kunnen zijn» T.H.B. 5 behaalde ook weer eens een overwinning en wel op Schoten 6 met 50. T.H.B. Adsp. speelde tegen Hillinen Adsp. in Hillegom. Het resultaat was een gelijk spel, 22, waarmee de Boys hun eerste verliespunt kregen. Voor Zondag 24 Jan. a.s. T.H.B. 1 gaat naar S.D.W. 1, die thans de bo venste plaats bezet, met 2 punten voorsprong op Swift 1 en Ripperda 1. De Boys kunnen op een warme ontvangst rekenen. Maar als de linkshalf van de Boys, de rechtsbuiten van S.D.W. in be dwang kan houden, is een overwinning voor de T.H.B.-ers niet uitgesloten. T.H.B. 2 gaat naar Kenau 1, die op eigen terrein nog ongeslagen is. Als er zoo gespeeld wordt als tegen D.S.K., is ook hier kans op succes. T.H.B. 4 krijgt om 10 uur bezoek van het onge slagen V.V.B. 2. En de Boys zullen zich dan ook wel met een nederlaag tevreden moeten stellen. T.H.B. 5 gaat naar Damiate 2. Dit wordt weer een overwinning voor de jeugdige T.H.B.-ers. T.H.B. 3 is vrij. Zaterdag 23 Jan. gaan de T.H.B. adsp. op bezoek bij Schoten C Adsp. wat vermoedelijk een over winning voor hen wordt. Maar dan zal er beter gespeeld moeten worden dan tegen Hillinen adsp. Korfbal. T.H.B. 2 behaalde een zwaar bevochten zege op Oosterkwartier 4 met, 21. De Boys kregen meer dan hun toekwam, meer dan een gelijk spel ver dienden zij niet. Maar met dat al staat ze nu met Flora 2 weer aan den kop van de ranglijst, ieder met 3 verliespunten. T.H.B. 3 verloor met 42 van Aurora 4. Het was wel jammer voor de Boys want 10 minuten voor het einde, was de stand 21 voor T.H.B. 3, Maar door beter uithoudingsvermogen en schot vaardigheid behaalde Aurora 4 de overwinning T.H.B. 1 was vrij. Voor Zondag 24 Jan. T.H.B. 2 krijgt om 10 uur Haarlem 4 op bezoek, die tot de zwakke zusjes behoort. Dit kan weer een overwinning voor T.H.B. 2 worden al zal de uitslag geen 140 worden als op het Haarlem-terrein. T.H.B. 3 gaat naar Flora 3, die wel te sterk voor haar zal zijn en men verwacht dan ook wel een nederlaag. T.H.B. 1 is vrij. C. K. Bloemendaalsche Schaakclub. De uitslag van dezen Woensdag j.l. gespeelden competitiewedstrijd luidt Bloemendaal 3Zandvoort 3: J. de VriesJ. Terwes 10, G. A. StemersS. S. Crok 10, II. B. v. d. HoeffE. v. Orden 01, P. Rotte veelII. Versteege 01, Mr. Th. de Lestrieux HendriehsH. Paap 10, R. J. PlompB. Oud- kerk 10, W. F. CramerA. Kollenberg Jr. 10, W. VisserG. Kollenberg 01, J. 't Wijnmalen G. Kop 10, W. K. KemperA. Smit 10, totaal 73. o ZONDAG 24 JANUARI 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor nood. kerken en personen. Ned. Protestantenbond v.m. 10% uur Dr. J. C. A. Fetter van Den Haag. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 89 uur, Uitstelling van het H. Sacrament. Meditatie. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem, v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Bed. H. Avondmaal. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, v.m. 10% uur Ds. J. Kalma, voorg. Ned. Prot. Bond te Zandvoort. SANTPOORT. Ned. Herv. Evang. v.m. geen dienst. N.m. 5 uur Ds. M. G. Blauw te Schoten. Dinsdag n.m. 8 uur Bijbellezing. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. K. H. Krom. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. HAARLEM. Onafh. Relig. Gem. (geb. „De Nijverheid", Jans straat), v.m. 10% uur Ds. J. M. Erkelens van Hilversum. Toegang vrij. Evang. Lilth. Gem. v.m. 10% uur Ds. G. J. Duijven- dak. Donderdag n.m. 3.15 uur dezelfde. Huwelijks inzegening. Eglise Reformée Wallonne (Begijnhof), Dimanche 10 h. 30 Service presidé par Mr. le pasteur Olivet de Bruxelles. Vendredi pas de Service. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia" (afd. Haar lem II", Societeitsgeb. „Vereeniging", Zijl- weg 1) v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heeren J. en W. Gmelig Meijling (media) van Bloemendaal. Trance reden. blBevallen: A. M. van HaasterMeskers, zoon. Ondertrouwd: A.A.A.P.J. van Tetering en G. M. M. Lamp. Getrouwd: A. L. Ziegler en A. Resch. Overleden: W. F. van den Broek, 73 jaar, J. Langendijk, 80 jaar, weduwe van P. Schoen. W.'tadssehouwburg. Zaterdag 8.15 uur Centraal Tooneel, Prof. Dr. Hiob Pratorius. Zondag 8.15 uur Gez. Jan Musch. „De Sabijn- sche Maagdenroof". Maandag 8.30 uur Nieuwe Haarl. Kunstkring. Gez. Jan Musch. „De Sabijnsche Maagdenroof". Dinsdag 8.30 uur als voren. Woensdag 8.15 uur „Kunst aan het Volk". Pianoconcert Nicolai Orloff. Donderdag 8.15 uur. Volksvoorstelling De Boer van Rijk Ens. „Het Zevende Gebod". Vrijdag 8.15 uur, Rotterd. Hofstad Tooneel. Zaterdag 30 Jan., 8.15 uur Amsterd. Tooneel Vereen. „Een Vrouw in haar bloei". Zondag 31 Jan., 8.15 uur. als voren. Rembrandt-Theater: „De Golem" met Harry Baur. Luxor-Theater„Het meisje van buiten", met Jeannet Gaynor en Robert Taylor. Frans Hals-Theater: Prolongeert „Amsterdam bij Nacht". Zondagmorgen 11% uur „Midzomer- nachtdroom" van Shakespeare. Cinema-Palace„Wittebroodsweken", met Annie Ondra. Spaarne Sound Theater: „De Misdaad" en „De mooie Chineesche". Haarlemsche Bachvereeniglng. Het vijfde concert der Haarlemsche Bach- vereeniging wordt gehouden op Dinsdag 26 Jan. a.s., 8.15 uur in de Gemeentelijke Concertzaal. Het „Residentie-Orkest", onder leiding van Frits Schuurman, met den solist Jacques Thibaud, viool, verzorgen dien avond het volgende pro gramma: Symphonie D gr. t. (de Klok) Joseph Haydn Adagio-Presto, Andante, Menuetto- Allegretto, Finale-Vivace. Concert (e kl. t. op. 64) voor viool met orkestbegeleiding F. Mendelssohn Bartholdy Allegro molte appassionato, Andante Allegro ma non troppe Allegro molte vivace. Solist: Jacques Thibaud. Pauze. Zes Symphonische Epigrammen Willem Pijper Rondo Capricioso Camille Saint-Saëns Solist: Jacques Thibaud. Ma mère L'Oie (cinq pieces enfantines) M. Ravel I. Pavane de la Belle au Bois Dor mant; II. Petit Poucet; III. Laider- onnette, impératrice des Pagodes; IV. Entretiens de la Belle et de la Béte; V. Le Jardin féerique. Nicolai Orloff voor „Kunst aan het Volk". Woensdag a.s. zal de Rus Nic. Orloff voor bovengenoemde vereeniging optreden. „De Tele graaf" zegt: „Nic. Orloff herschiep het werk van den grooten Pool Chopin, zooals slechts een meester het ver mag'.'. En het „Algemeen Handelsblad" zegt: maakte hij voor ons Chopin, Rachmaninoff, Debussy, Strawinsky tot wonderen, ongekende TELEFOON 23187 ervaringentot een feest van onuitputtelijk gevarieerde muzikale schoonheid". Het is kenmerkend voor Orloff's artistieke men taliteit, dat hij ook in werken, die een extra zwaar beroep doen op de pianistische virtuositeit, het louter instrumentale nimmer laat overwegen, doch zich volledig concentreert op den muzikalen inhoud, zonder daarbij overigens het pianistische ook maar eenigszins te kort te doen. Orloff's Chopin vertolking is geheel van dien zelfver- loochenenden, dienenden geest doortrokkcn.Boven- al in de Etudes, die zulk een summum van artis tiek reproductievermogen vergen, laat liet licht en innig muzikaal spel van den concertgever diepe indrukken na. Na zijn zoo juist beëindigde en succesvolle tournee door Ned. Indië kan het niet anders of het Haarlemsche publiek zal in grooten getale opkomen. 28997 Bloemenmagazijn Jac. Jansen, Raadhuis straat 89. Heemstede. 17845 Brandt-Rudolfs, mevr. Wed. A. A„ Lorentz- kade 124. 17847 Eerste Nederl. Administratie Bureaux, Frans Halsplein 9. 23557 Gooi, Wed. van, Kruidenierswaren, Van Nesstraat 78. 23469 Hartman, G. J. C„ Veenbergplein 10 rood. 17808 Hemmes, H„ Prins Hendriklaan 23, C .'er- veen. 17849 Hogerheijde, J„ Kleeding naar maat, Tetterodestraat 98. 26798 Jong, J. de, hoofd der Bronsteescliool, Tesselschadelaan 12. 17851 „De Lelie", o.h. Y, Amsterdam, Stoomen, verven, fijne wasch, Tempeliersstraat 39 zw, 23459 Metten, P. G. LI., Levensmiddelenbedrijf, Berkenstraat 3335. 17805 Pel, J. B„ Carrierhandel en verliuurinrich- ring, tevens verhuur van markramen en wagens, carrosserieën- en wagenbouw, Korte Lakenstraat 13. 23534 Rauwerda, A., leeraar N.O., secr. Haarl. Bloei, Uranusstraat 37. 29007 Rietdijk Jhzn., A„ Vischhandel Engros, kantoor IJmuiden, Melchior Treublaan 7, Heemstede. 17848 Rijsdijk, Pl„ Thomsontaxi, Thomsonl. 19. 17806 Stange, C„ Aardappelen-, groenten- en fruithandel, Zaanenstraat 6. 17800 Stuifbergen, W„ De Ruijterweg 34. 22924 Verkade-Liwijn, mevr. J„ Rustenburger- weg 12, Bloemendaal. 17135 Vliegenthart, mr. L„ Rechter Arr. Recht bank, Zuiderhoutlaan 4. blGevonden en terug te bekomen bijBona- ritts, Kleverlaan 19, een ovale broche met groene steentjes; Gielis, N. Tuindorplaan 10, Haarlem, een nappa jongenshandschoen; Van de Pavert, Bleekerspad 5, een vulpen; J. Kamphuis, Prins Hendriklaan 132 een belastingmerkP. van der Heijden, Verbindingsweg 1een alpinomuts Minkman, Dr. D. Bakkerlaan 51, een jonge bruine hond; Bersé, Lambrecht van Dalelaan 1, Haar lem, een grijze gleufhoed; Cornelissen, Bloemen- daalscheweg 25, een zwarte vulpen; Cassee, Bloemendaalscheweg 4a, een hondenhalsband met penning; Brachthuizer, Kleverlaan 75, een portè- monnaie met inhoud; Bonnema, Ramplaan 63, Haarlem, een zwart portemonnaiet jeK. C. A Valken, Spechtlaan 5, een broche; Ellie Roozen, Oranje Nassaulaan 120, een zilveren broche. Aan het bureau van politie te Overveen: een kinderhandschoentje een roode ceintuur, een huissleutel, een bruine motorhandschoen. Politiepost Aerdenhout; een gouden broche. o Examens. bl- Voor het Mercurius-examen Nederlandsche Handelscorrespondentie slaagde de heer R. Groot te Aerdenhout. Mej. T. Beun te Haarlem behaalde het diploma Nederlandsche Handelscorrespondentie van de Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen. Beiden werden voor dit examen opgeleid door deli heer G. H. Schaap Jzn., Leeraar Economisch* Taal M.O. te Bloemendaal.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 3