TOESET JAFFA SINAASAPPELS Sport en Spel. mm ft Tooneel. Agenda. Predikbeurten. TEGEN DE GRIEP Q 10 STUKS 45 CENT O 6 Zoete Sinaasappels 10 ct. Mr. Cornelisstraat 40, Tel. 15014 B.V.C. Bloemendaal. BloemendaalA.F.C. Geen mooie, doch wel een zeer spannende wed strijd is deze ontmoeting geworden, waarbij de tegenstanders de punten broederlijk gedeeld hebben. Door dit punt is A.F.C., dat ook nog niet geheel buiten gevaar was, wel het meest gebaat. De bezoekers voerden, met den wind in den rug de eerste 20 minuten den boventoon, welk over wicht echter niet in doelpunten uitgedrukt kon worden. Ons inziens begingen zij de veel voor komende fout, alles op hun middenvoor te spelen, aan welk euvel meerdere clubs mank gaan, die kunnen bogen op het bezit van een speler met extra kwaliteiten. Door deze speelwijze werd de Bloemendaal-defensie voor geen enkel verrassend probleem gesteld en wisten de acliterspelers het gevaar in den kiem te smoren. I.Tfs en v. d. Meij begrepen elkaar volkomen, terwijl in laatste in stantie de Haas wel raad wist met het werk. Deze hoedde zich echter voor de gewoonte als derde back te Willen fungeeren door opstelling 1 a 2 meter voor de doellijn, dat hem nu bijna een doelpunt kostte. Na het aanvankelijk A.F.C.-overwicht ging het spel gelijk op, waarbij de machtelooze Bloemendaal- voorhoede geen gevaar opleverde voor het Amster- damsehe achtertrio. Indien onvolledigheid haar geen parten had gespeeld, zou A.F.C. ongetwijfeld de rust met een achterstand zijn ingegaan. Nog geen kwartier was de hervatting aan den gang, of Lungen werd eenige bewegingsvrijheid verleend, waarvan hij natuurlijk handig profiteerde. Een klein misverstand in de achterhoede der Witten en met een vrij zachten bal was het 10 voor de roodbaadjes. De Bloemendaal-middenlinie, waarin Beijk en vooral Hartendorp verdedigend zeer goed speelden, hadden hierdoor geen gelegenheid de voorhoede te steunen, zoodat deze geheel aan zich zelf overgelaten was. Het had er allen schijn van dat de stand 10 voor A.F.C. zou blijven, totdat na een hoekschop op het A.F.C.-doel, de jeugdige Noordhoff den bal toegespeeld kreeg en even voor het eindsignaal met een goed schot de partijen op gelijken voet bracht. Aangezien de andere degradaticcandidatcn ook gelijk speelden, is er door dit punt geen zood aan den dijk gezet. Beminnelijke optimisten hebben uitgekiend, dat de Oranje-witten nog 14 punten kunnen halen, maar dan zouden de laatste drie wedstrijden gewonnen dienen te worden. En wij vreezen dat dit een te lastige opgaaf zal blijken te zijn. Immers de concurrenten zullen het er niet bij laten zitten en alles op alles zetten om den dans te ontspringen. Nog is er dus een sprankje hoop, dat wel gerechtvaardigd is, als de Witten nu maar verlost worden van de plaag der onvolledighcid. A.s. Zondag zijn er geen wedstrijden vastgesteld. De reserves moeten echter in het harnas voor een belangrijke ontmoeting tegen Schoten 3. Wil het tweede elftal niet stranden in het gezicht van de kampioenshaven, dan dient hiervan gewonnen te worden. De opstelling is aldus Huisman Donkervoort van Waart K. v. d. Linde Kluen A. de Vries Ruijter Oosterhof v. Bragt Tullenaar v. Leuven o Sportingciub „The Haarlemoys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariën- boseh. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leid- cheplein 50. Voetbal. Van Zondag 24 Januari j.l.: T.H.B. 1 ging met vier invallers naar S.D.W. en kwam met een 74 nederlaag terug. Het was jammer dat de achterhoede zich niet thuis ge voelde op het zwaar te bespelen terrein, waarvan S.D.W. handig profiteerde, want spoedig hadden zij een 61 voorsprong. Toch wisten de T.H.B.-ers den achterstand te verkleinen tot 64. De Boys werkten hard voor den gelijkmaker, maar het succes kwam aan den anderen kant en de Boys gaven zich gewonnen. T.H.B. 2 kon het niet tot een overwinning brengen en verloor met 63 van Kenau 1. T.H.B'. IV sloeg V.V.B. 2. Dit was wel de ver rassing van den 'dag. Met een 32 nederlaag werden de V.V.B.-ers naar huis gestuurd. Voor de tegenpartij was het jammer, daar ze door deze nederlaag haar kampioenschap verspeelde. T.H.B. 5 behaalde een overwinning op Damiate 2 met 62, wat ook trouwens wel te verwachten was. Voor den wedstrijd Schoten-adsp.T.H.B.-adsp. werd het terrein afgekeurd: Voor Zondag 31 Januari a.s.: T.H.B. 2 krijgt om 10 uur H.F.C. 4 op bezoek, die de laatste weken flink uit haar slof schiet, want Zondag j.l. bracht zij de a.s. kampioenen D.C.O. een flinke nederlaag toe met 85. Dus Boys, wees op je hoede, want met 12 punten zijn jullie nog niet geheel buiten gevaar. T.H.B. 3 gaat naar V.V.B. 3. Kom Boys, er moet gewonnen worden, men mag geen wedstrijd meer verliezen. Doe je best, en zie dat eene punt, dat jullie nog voor zijn, te behouden. T.H.B. 4 gaat naar R.C.H. 9. Dat zal vermoede lijk een gelijk spel kunnen worden. Zaterdag 30 Januari gaan T.H.B.-adsp. naar Haarlem c-adsp. Dit zal wel een overwinning voor hen worden. Korfbal. T.H.B. 1 speelde een vriendsehappelijken wed strijd tegen de a.s. H.K.B.-kampioenen en won met 21. Dit was voor Palvu geen slecht resultaat. T.H.B. 2 behaalde een zeer kleine overwinning op Haarlem 4 met 2—1. Deze uitslag is voor een twaalftal dat de bovenste plaats bezet, geen teeken van kracht. T.H.B. 3 was vrij. Voor Zondag 31 Januari a.s.: T.H.B. 1 gaat naar A'mum. Deze wedstrijd was al eerder vastgesteld, maar werd omgezet in D.T.V. 2T.H.B. 1, die door T.H.B. werd verloren met 42. Daar voor beide twaalftallen geen be langen op het spel staan, kan dit een aardige strijd worden. Daar A'mum thuis speelt, heeft zij de beste kans op de overwinning. T.II.B. 2 gaat naar Flora 2. Dit is een zeer be langrijke wedstrijd voor het kampioenschap van de 2e klasse H.K.B. Door Flora 2 Zondag j.l. het tegen S.V 3 niet verder kon brengen dan een gelijk spel, kwam ze een punt achter op T.H.B. 2. Maar Aurora 2 is nog niet uitgeschakeld, zooals men uit dezen stand kan zien: T.H.B. 2 13 10 Flora 212 8 Aurora 2 12 8 De eerste wedstrijd op het T.H.B.-terrein werd gelijk gespeeld, 11. Wie zal er winnen? Kom Boys, weet wat er op het spel staat: Een beetje meer enthousiasme en schotvaardigheid (wat de laatste Wéken zoek is) en dan is er kans op succes. T.H.B. 3 is vrij. C. K. Bridgeclub „Santpoort". Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Op Dinsdag en Vrijdag 19 en 22 Januari heeft een 16-tal resp. in Haarlem en Bevenvijk voor bekerwedstrijden gespeeld. De uitslag in Beverwijk zal t.z.t. bekend gemaakt worden. In Haarlem moesten wij in het tweede 16-tal van den Nederl. Bridgebond onze meerdere erkennen. Het verschil was pl.m. 10 m.p. 3 0 23 49—14 4 0 20 38—16 3 1 19 33—10 Korfbalclub „Sport Vereent", Bloemendaal-Santp- Secr.: Bruno Klauwersstr. 5, Santpoort (S.) Gespeeld Zaterdag- 23 Jan. op het uitgesteld Kersttournooi H.K.B.-adspiranten: S.V. 1Haar lem 1 21, S.V. 1Meerleboscli 1 30. Zondag 24 Jan.: Swift 2S.V.I 35, Alw. Ready 1—S.V. 2 1—5. S.V. 3—Flora 2 2—2. Te spelen Zondag 31 Jan.Falow 1S.V. 2,2 uur, S.V. 3Aurora 2. 2 uur; S.V. 4Palow 2, 10 uur. Tot uiterlijk Dinsdagavond (laatste post) kan men zich nog opgeven voor de korfbalfilm op a.s. Vrijdag, aan ons secretariaat. o Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging. Jaclitrit op Zaterdag 30 Januari 1937. Meet: om 2.15 aan het Paviljoen „Brederode", Boekenroodsche weg te Santpoort, bij de Iluine van Brederode. Jagermeesterde lieer .T. L. Prins. Fieldmaster: de heer N. M. Henriquez Pimentel. Parcours: Boekenroodsche weg, Velserendenlaan, weilanden „De Paardenkamp", Middenduinerweg Krans ivetscneriaicn, vvuiveraeriaanr; Terras Wég! Hoofdstraat te Santpoort, Hagelingerweg, Kwee kerslaan. Biezenweg, weilanden boerderij „Aus- picus et Telis", P. C. Hooftlaan, Doodweg, Water landweg, Driehuizerkerkweg, Hagelingerweg, wei landen „Hageveld" en van ,,'t Huis te Veisen", J. T. Cremerlaan, Kruidbergerweg, Velserender- laan, Boekenroodsche weg. Einde: aan het Paviljoen „Brederode". In het parcours bevinden zich slooten en de gebruikelijke hindernissen. Te Amsterdam. „3 door Roger Ferdinand, bij „Het Nederl. Indisch Tooneel" (regie Cor Ruys). Ruys is toch een merkwaardig acteur. Den laatstcn tijd zocht hij het in 't komische en wist het grootste, niet het beste deel van het publiek te trekken, maar zijne eigenlijke kracht ligt elders: in het meer tragische, vermengd met een trekje humor. Zóó hebben wij dan nu in „3 zijn prachtig mannetje Ilippolyte Griand, een gepen- sionneerden hoofdonderwijzer met ouderwetsche, braaf burgerlijke manieren, maar met een gouden hart, bewonderd. Zijn zoon CamilJe (zwak spel' van Jan Mulder) is verliefd op een mooi meisje, dochter van een groot-industrieel (een prachtig type gaf Jan. C. de Vos, die hoe langer hoe meer op zijn vader gaat lijken, wat zijn spel betreft, en dat is geen gering compliment). De groote man weigert natuurlijk de hand 'van zijne dochter, maar ware liefde overwint alles en na intrigetjes de brave burgerpa, die denkt, dat zijn zoon niet gelukkig, zal zijn met zoo'n rijke juffer onder schept brieven en natuurlijk krijgen zij elkander. Hoe prachtig was Ruys ook als hij op bezoek komt in het groote hótel om zijne a.s. schoon dochter te ontmoeten. Dat schuchtere, stuntelige, zielige, daarin ligt Ruys' kracht. „De Klokkengieter", door Anton Coolen, bij het „Nieuw Schouwtooneel" (regie Cor Hermus). Coolen heeft al menig knap stuk geschreven, welke steeds door Het Nieuw-Schouwtooneel zijn gegeven. Hoe jammer, dat het stuk van nu aan geen enkel verlangen heeft beantwoord. De hande ling is traag, langdradig, de dialoog is rhetorisch, boekjestaai, het geval onbelangrijk. Zelfs het prachtige, monumentale spel van Ko van Dijk, die de titelrol speelde, heeft het niet kunnen redden. Een klokkengieter, een groot kunste naar, heeft een zoon, die ook hooge aspiraties heeft en even beroemd wil worden als zijn vader. Deze is bang, dat zijn zoon hem overvleugelen zal en werkt hem tegen. Bovendien is hij verliefd op het meisje van den zoon (mooi spel van Dogi Rugani), die zich tegenover de hartstocht van dien man gedroeg als een vluchtend vogeltje. De zoon gaat in het geheim de klok gieten, die zijn vader wilde maken. Deze bemerkt het en in woede grijpt hij hem het gereedschap uit de hand. Die hand echter raakt het vuur en ver brandt. De vader heeft nu veel berouw en verlaat het huis in koude en wind. Het meisje zal den jongen man verder helpendie jonge man werd vurig gespeeld door Jacques Snoek, terwijl goed een trouwen-, wijzen meesterknecht speelde en 't zou móói zijn als 't niet zoo leelijk was allemaal. EDMOND VISSER Van Dietsche Steden onder grauwe lucht. Lyrische impressies van Nederlandsche steden. ARNHEM. II. Trof ons bij Maastricht het Fransche uiterlijk der stad, Arnhem is doordrenkt met Gerinaansche invloeden. En geen wonder! De stad is reeds eeuwen lang het centium geweest van het ver keer met Duitschland. En zooals bij Maastricht de Fransche invloed zich het meest opvallend uit in den stijl der gebouwen, zoo is dit ook het geval bij Arnhem: de gevels der huizen hebben een uitgesproken Germaansch karakter. Het eigenaardige nu is, dat de gangbare opvatting, dat Duitsche stijl niet vroolijk ïs, hier in het geheel niet van toepassing is. Arnhem doet zich op zijn minst even jolig en vroolijk voor al mijn geliefde Maastricht. Deze heerlijke vroolijkheid geniet men het meest tijdens den marktdag. Reeds 's morgens vroeg komen de landlieden uit de Over-Betuwe en biengen hun vee. Daar staan de beesten dan onder het groene loof der oude eiken. Wit, zwart, rood en rose, alle kleuren wemelen dooréén en vormen een compositie, die een Ruysdael verrukt, zou hebben. Begint de verkoop, dan mengt zich tusschen het geblaat, geloei, gehinnik en derge lijke geluiden het bieden en loven der handelaars. Dan, op eens, daar klinken klaterende klanken van de Eusebius-toren. Vanaf de transen van den grijzen toren, doet het carillon zijn vroolijke wijsjes samensmelten met het geluid der woelige menigte daarbeneden. N Ik zou den indruk wekken, dat Arnhem in de eerste plaats marktstad is. Verre van dat! In de eerste plaats is Arnhem bloemenstad. Als een geurige, kleurige guirlande slingeren zich de ge dempte singels om en door de stad. En 's avonds, als de lichten gloeien en de fonteinen ruisehen, komen de stadsbewoners en bevolken de terrassen der café's. Minnekoozende paartjes loopen ver zwolgen in hun toekomstdroomen door de parken. Hier en daar klinkt uit een muziektent of een restaurant de vroolijke muziek van een strijkje en boven dit alles koepelt zich het firmament, mcelacbende met de menschen. Ziet, dat is de eerste indruk, die de reiziger ont vangt als hij in de Rijnstand aankomt. (Wordt vervolgd). JOOP H. BARTMAN. Erratum In mijn vorig artikel stonden enkele zinstorende fouten. De intelligente lezer zal ze wel in gedachten hebben gecorrigeerd. Geslotenverklaring van Wegen voor Rijwielen. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland gesloten hebben verklaard voor het ver keer met rijwielen in beide richtingen het voor het algemeene rijverkeer bestemde gedeelte van: a. den provincialen weg van Broek in Waterland naar Monnikendam, gelegen in die gemeenten; b. het Zandpad, tusschen de Bijlmerbrug en de brug over de Gaasp in de gemeente Weesper- karspel c. den provincialen weg door den Aetsveldschen Polder en van de brug over de Vecht bij Uitermeer in de gemeenten Weesperkarspel en Weesp; d. den provincialen weg langs het Ililversumsch Kanaal tusschen Vreeland en Hilversum in de gemeenten Kortenhoef, 's-Graveland en Hilversum; e. den provincialen verbindingsweg tusschen den provincialen weg van Hembrug naar Limmen en den Krommenieërweg in de gemeente Wor- merveer. Stadsschouwburg: Vrijdag 29 Januari, 8.15 uur, Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel: „De club der gangsters". Zaterdag 30 Januari, 8.15 uur, Amsterd. Tooneel- vereeniging: „Een vrouw in haar bloei". Zondag 31 Januari, 8.15 uur: als voren. Maandag 1 Februari, 8.15 uur, Abonnement le serie, Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel: „Car rière". Dinsdag 2 Februari, 8.15 uur, Nieuw Leven: „Saigon Milly". Woensdag 3 Februari, 8.15 uur, Haarl. Tooneel- Club: Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van den Armenraad. Donderdag 4 Februari, 8.15 uur, Haarl. Tooneel: „Dr. Sally". Vrijdag 5 Februari, 8.15 uur, Geloof en Weten schap, Nieuw Schouwtooneel: „De Klokken gieter". Zaterdag 6 Februari, 8 uur, Fritz Hirsch Operette Liefdadigheidsvoorstelling ten bate van Maatsch. Zorg voor Zieken: „Das Dreimadlenhaus". Rembrandt-Theater: „De Tuin van Allah", met Mariene Dietrich en Charles Boyer. Luxor-Theater: „Drie Pleegvaders", met Chester Morris, Lewis Storie en Walter Brcnman. Frans Hals-Theater: „Zinga", met Paul Robeson. Cinema-Palace: „Vrouwen en Soldaten", met Hans Albers. Spaarne Sound Theater: „Schattebout" en „Stan Laurel en Oliver Hardy". Concert Haarlemsche Bachvereeniging. Het Haarlemsche publiek had bij het vijfde concert der Haarlemsche Bachvereeniging de gelegenheid zijn Il.O.V.-dirigent Frits Schuurman als leider van het Residentie-orkest te zien op treden, en dat het zich daarin verheugde bewees de hartelijke ontvangst bij den aanvang der uit voering. Schuurman had zich geen gemakkelijke taak gesteld. Zijn programma begon met de „Klok"- symphonie van Haydn. Dat een gastdirigent met een orkest, dat hij slechts enkele malen dirigeert, niet al zijn intenties verwezenlijkt kan krijgen en dus niet in alle onderdeelen zijn ideaal bereikt, is begrijpelijk. Maar de door en door muzikale opvatting, die Schuurman kenmerkt en de vele fijnheden, die hij uit de partituur naar voren wist te brengen, maakten het een waar genot er naar te luisteren. Als solist trad Jaques Tliibaud op, eerst in het concert van Mendelssohn, daarna in het Rondo Capricioso van Saint Saëns en bewees weer eens zijn groot kunstenaarschap, door de charme van zijn spel, de prachtige toon, de elegante zwier, vooral in het Rondo Capricioso. Jammer, dat in het eerste deel van het Mendelssohn-concert zijn into natie iets naar den hoogen kant was. Door de vele tempo-fluctuaties was het geen eenvoudige taak voor Schuurman de begeleiding steeds aan het spel van den solist aan te passen, doch hij wist zich daar bewonderenswaardig van te kwijten. Dat Thibaud's succes groot was, behoeft nauwelijks te worden vermeld. De zes Symplionische Epigrammen van Willem Pijper, die het programma bracht, zijn zeer korte stukken, ieder met een eigen karakteristiek, maar toch van zekeren innerlijken samenhang. Het is, wanneer men de partituur niet door en door kent, moeilijk er een oordeel over te vellen de in drukken gaan bovendit-n te snel voorbij. Een oprecht kunstenaar schrijft zijn werk omdat hij het zoo schrijven moet, niet voor het publiek. Maar de uitvoering is er ten slotte, opdat het publiek ervan zal kunnen genieten. Of en wanneer men deze muziek zal aanvaarden, is nu nog een open vraag. De tijd zal het leeren. Dat het publiek op het Bach- concert nog niet zoo ver was, bewees het zeer matige applaus. Het slotnummer was „Ma mère 1 Oie van Ravel, deze fijne sprookjesmuziek, die door Schuurman op poëtische wijze verklankt werd, en waarvoor hem en het orkest dankbare hulde ge bracht werd. Wij hopen Schuurman nog meerdere malen als leider van het Residentieorkest te mogen zien optreden. B- BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Prof. De Zwaan te Leiden. Gebouw „Maranatha", Donderdag 4 Febr., n.m. 8 uur, Ds. J. C. van Dijk, Bijbellezing. Gfttef. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. Joh. C. Brussaard. H. Avondmaal en Dankzegging. Nederl. Protestantenbond, v.m. 10.30 uur, Kinder- kerk, Mej. T. A. Voute. De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan. Kinheim- park. Zondag 31 Jan., 10.30 v.m. G-zongen II. Mis. Dinsdag 2 Febr. 7.27 v.m. Gesproken II. Mis. Woensdag 3 Febr. 8 uur n.m. Viering van Maria-Lichtmis. Completen en Lof. LTitreiking van gewijde kaarsen. 0VERVEEN. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur, Ds. Ch. de Beus. Collecte voor noodl. kerken en personen; n.m. 7.45 uur, Ds. J. J. Stam te Rotterdam. Jeugddienst. AERDENH0UT. Vereen. Religieuze Kring, v.m. 10.30 uur, Ds. G. J. Sirks, Rem. Pred. te Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Evangelisatie, v.m. 10 uur, Ds. D. Kuilman te Leiden; n.m. 5 uur de heer H. Heeresma te Amsterdam. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Luth. Gemeente, v.m. 10.30 uur, Ds. C. H. Brandt. Jeugddienst. Eglise Reformee Wallonne, Dimanclie 31 Janvier, 10 h. 30 Service présidé par Mr. le pasteur J. Arnal. Vendredi 5 Februier 20 h. Service. College tot Verspreiding van Spiritistische Begin selen, Gebouw Thesofia, Nassauplein 8, v.m. 10.30 uur, Wijdingsmorgen, Spreker Ds. Beversluis uit Amsterdam. Toegang vrij. ZANDV00RT. Geref. Kerk H. V. v.m. 10 uur, Ds. P. van der Vloed. Voorber. H. Avondmaal. N.m. 5 uur, dezelfde. Bed. H. Avondmaal. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in olie bochten altijd rechts te houden).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 4