Bloemendaal. Burgerlijke Stand. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. NET DAGMEISJE GaatU Boodschappen doen, Uw Rijwiel geen bezwaar. Rijwielstallen 2 cent p. 3 uur. Geopend v. 8 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. 's Zondags gesloten. W, VAN DANTZIG Ruim 8000 uren onafgebroken Stofzuigerhuis „ELECTRO FORT" U hebt voorrang Arbeidsbeurs. blJ.l. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 234 mannelijke en S vrouwe lijke personen, in totaal 239 werkzoekenden. Gesplitst als volgt: Stucadoors 2 Loodgieters5 Behangers4 Timmerlieden9 Schilders 10 Metselaars8 Opperlieden3 Grondwerkers7 Overige bouwvakarbeiders3 Electriciens4 Monteurs (div. soorten) 15 Bankwerkers5 Chauffeurs19 Bloemist-, land- en tuinbouwarbeiders 61 Handels- en Kantoorpersoneel 27 Losse arbeiders45 Diverse beroepen 17 239 waaronder 2 dames; waaronder 3 dames. Het kantoor is gevestigd Brouwerskolk weg 2 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Telef. te bereiken onder no. 23250. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloos. 35-jarig Bestaan Chr. Nat. Werkmansbond. bl- De afdeeling Bloemendaal van den Christe- lijk-Nationalen Werkmansbond hield Maandag avond haar 35ste jaarvergadering in het Jeugdhuis. De heer K. Koopman, voorzitter der afdeeling, liet ter opening 'zingen Psalm 68, vers 10, las hierna Psalm 11, en ging voor in gebed. Hierna 'riep hij de aanwezigen het welkom toe, in 't bij zonder de afgevaardigden van zusterafdeelingen en bevriende vereenigingen. Er is alle reden voor, zeide spreker, dat deze jaarvergadering een feestelijk karakter draagt; het 35-jarig bestaan geeft een kroningsjaar; de afdee ling heeft een respectabelen leeftijd bereikt waar wij dankbaar voor moeten zijn. Ons feestvieren is een uiting van dankbaarheid; de menschen zijn veel eerder geneigd tot klagen dan tot danken ook in het vereenigingsleven, maar bij dit jaarfeest staan we stil, zien wat achter ligt en getuigen dat trots vele verkeerdheden er toch ook veel onver diende zegeningen zijn. Het past ons vóór alles God te danken voor die zegeningen; als die dank er is zullen we een goeden avond hebben. De heer J. J. Huizinga, secretaris, brengt daarna zijn jaarverslag uit, dat geheel op rijm is gesteld. Spr. zegt reeds bij het 25-jarig bestaan een verslag over die periode te hebben uitgebracht, doch hij wil thans nog een en ander uit dat, tijdperk rele- veeren. In October 1901 werd de afdeeling Bloe mendaal opgericht, waarbij Ds. J. A. van Leeuwen het voorzitterschap aanvaardde. Yan het eerste bestuur, bestaande uit de heeren Beekman, Bookmaker, Hessels, Kemper en Huizinga, is nog slechts de laatste in functie. Beeds spoedig volgde de oprichting van een Ziekenfonds voor de leden, in November 1901, met een begrafenisfonds in 1903, terwijl als eerste bouw 18 woningen werden gesticht. Tot 1914 was Ds. van Leeuwen voor zitter, waarna de heer K. Koopman hem opvolgde. Eere-lid der vereeniging is Ds. de Vrijer, terwijl Ds. van Dijk eere-voorzitter is. In 1936, na ver schillende pogingen, werd opnieuw met den bouw van een complex woningen begonnen, die thans bijna gereed zijn. Het ledental blijft vrijwel stabiel en bedraagt thans 72. Met gemiddeld 35 leden werd in het afgeloopen jaar 16 maal vergaderd; 3 filmavonden, waaronder een zendingsavond, werden gehouden. De heer A. W. Blom, penningmeester, bracht hierna in zijn verslag eerst dank aan den in dit jaar afgetreden functionnaris, den heer IJzerman, die vele jaren belangeloos de financiën verzorgde. Wat de bondskas betreft, bedroeg het saldo per 31 December 1936 f 52.31, de bezittingen f 627.31; het Ziekenfonds had per 31 December een kassaldo van f 35.42, met een bezit van f 1412.21. De voorzitter dankte secretaris en penning meester voor de verslagen en den in het afgeloopen jaar verrichtten arbeid. Hierna werd een gelukwensch uitgebracht door een afgevaardigde der zusterafdeeling te Haarlem, den heer van Dalen, die met dankbaarheid memo reerde dat tusschen beide afdeelingen reeds ge durende 35 jaar aangename banden bestaan. Spr. verheugde zich in het feit dat de heer Huizinga thans reeds gedurende 35 jaar het secretariaat vervult en dit met liefde en trouw doet. De afgevaardigde van de afdeeling Velsen achtte het een groot voorrecht als vertegenwoordiger der jongste afdeeling, die nog slechts 3 X 35 dagen bestaat, het feest van Bloemendaal te mogen meemaken, en wenschte de afdeeling een goede toekomst. De heer Hilgeman bracht gelukwensehen over namens de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Clir. Bond van Ambtenaren. Ook namens het Hoofdbestuur werden hartelijke wenschen overgebracht. Het feestelijke gedeelte van den avond werd ditmaal niet met eigen krachten, doch met het herhaald optreden van het „duo Busch" gevuld, dat met vroolijke kunst de aanwezigen heeft vermaakt. Twee kluchten, „Olga van de Wolga", en „Bosa's geheim" gaven geduchte oefening aan de lachspieren. De pianist George Latude, die de liedjes van het duo begeleidde, toonde zich tevens vaardig op de accordeon. De eere-voorzitter, Ds. J. C. van Dijk, sprak een kort slotwoord; vorig jaar had spr. opgemerkt dat jet jaar 1936 een belangrijke periode zou worden door den woningbouw; thans zijn deze huizen bijna onder den kap, wat wijst op een actief vereenigingsleven. Spr. hoopt dat de plannen vol gend jaar kunnen voortgezet en voltooid worden. Met het zingen van Gezang 96 werd de feest avond gesloten. Een tombola en de Amerikaansche verkoop van een groot krentenbrood gaven de afdeclingskas een gewensch$e,«tij'wmg» Vergadering Tuinbouw en Plantkunde. bl— De afdeeling Bloemendaal en Omstreken van de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, vergaderde Dinsdagavond in café „Busthoek", alhier. De vergadering was slecht bezocht. Aan de bestuurstafel misten we den secretaris, den heer P. L. van Bueren en den penningmeester, Mr. Snellen. Ook het in de vorige vergadering nieuw be noemde bestuurslid, de heer F. Kroone, ontbrak, daar deze zijn benoeming niet heeft aanvaard. De voorzitter, Mr. D. J. r an der Plaats, opende met een „nieuwjaarswenschje" voor de leden in hun gezin en in hun werkzaamheden. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Vereeniging tot bevordering der Bijen teelt in Nederland, waarin de afdeeling uitge- noodigd wordt tot bijwoning van de vertooning der Marsfilm „Fruitteelt" op Vrijdag 19 Fcbr. in ..De Kroon" te Haarlem. De voorzitter wekte de leden op, deze in teressante film bij te wonen. Toegang wordt ver leend op vertoon van diploma 1936. De notulen der vorige vergadering, gelezen door het bestuurslid, den heer G. J. Boeschoten. werden goedgekeurd. De rekening 1936 werd vastgesteld, nadat de heer J. Boekschoten geadviseerd had den penning meester te déchargeeren. Het jaarverslag 1936 van den secretaris was in druli aan de leden toegezonden en gaf geen reden tot verdere bespreking. De uitslag van het puntenstelsel zal in de vol gende vergadering worden bekend gemaakt. Bij de bestuursverkiezing, noodig geworden door het bedanken ran den lieer F. Kroone, werd gekozen de heer G. Brokke. Voor het puntenstelsel was geen enkele in zending. Wel was er een plant, afkomstig uit liet Middellandsche Zeegebied, waarvan de eigenaar gaarne den naam wilde weten. Geen enkele der aanwezigen kon daaromtrent den vrager inlichten. Na de pauze hield de heer P. Steedskamp een vakbespreking over Klein fruit". Achtereen volgens behandelde hij 't vervroegen van aard beien, waarbij hij besprak de cultuur in de warme bakken en in den vollen grond en de cultuur van ananassen in vroegeren-, lateren- en tegenwoor- gen tijd. Beide besprekingen gaven aanleiding tot een uitvoerige gedachtenwisseling. Naar aanleiding van de ananas bespreking stelde een der leden voor om gezamenlijk eens een excursie te houden naar Vogelenzang, ten einde deze cultuur bij den heer Steedskamp daar in oogenschouw te nemen. De heer Steedskamp zal belangstellenden gaarne ten zijnent ontvangen. Met een woord van dank aan den spreker sloot de voorzitter daarna de vergadering. blBevallen: M. van Bakel-Boot, d. J. C. Brockman-Zeistra, d. Overleden: H. Millaard, 55 jaar. P. van den Bogaard, 72 jaar, eehtgen. van H. van den Berg. Ch. H. H. P. Smulders, 79 jaar. P. van der Ent, 33 jaar, eehtgen. van B. A. Barendsen. Gevonden voorwerpen. II— Ge on den en terug te bekomen bij: IV. Zorger, Prins Hendriklaan 70, een blauwe pet J. v. Asch, Kamplaan 14, Haarlem, een paar grijs nollen handschoenen; J. Kuling, N. Tuindorp laan 23. Haarlem, een geldstuk; Spaargaren, Merk- inanstraat 19, Haarlem, een kist met tomaten; .1. Exel, Verbindingsweg 6, een gouden ring; II. Zijlstra, H. Koozenlaan 39, een kijker; Post kantoor Overveen, een paar glacé heerenhand- sehoenen; B. Glazenburg, Ilospeslaan 4, Haarlem, oen verchr. damesarmbandhorloge; Dedding. N. Tuindorplaan 4, Haarlem, een damessjaal; Firma A. Yernout, Bloemendaalscheweg 53, een paar glacé handschoenen, een paar zwarte dames- iiafidschoenen, een gebedenboekje; Hofhuis, Bloe- memlaalscheweg 97, een bobslee; J. A. v. Bugge- 1111111, Veldlaan 27, een plaid; J. H. Domhof, Zonne bloemlaan 44, fietssleutels; Politiebureau Over- veén. een handwarmer, een schroevendraaier, een glacé kinderhandschoentje, een grijze nappa handschoen, een oud heerenrijwiel, een bruine ceintuur, een wollen kinderhandschoentje. Mr. Dr. J. Luden 80 jaar. Als raadslid afgetreden. blTer gelegenheid van zijn 80en verjaardag is de lieer Mr. Dr. J. Luden Zaterdag j.l. be noemd tot Commandeur in de Oranje-Nassau- orde, welke onderscheiding hem namens den minister van Financiën door Mr. Trip, president der Nederlandsche Bank, waarvan de heer Luden voorzitter van het college van commissarissen is, werd uitgereikt. Zijn 8Óste verjaardag is voor den heer Luden een dag van buitengewoon veel belangstelling ge weest. Des morgens kwam het college van B.enW., met vele raadsleden bijeen. De burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, deed in een hartelijke speech de groote verdiensten van den heer Luden uit komen en bood de gouden eerepenning der ge meente Bloemendaal aan. Tijdens de receptie, die des middags van 3 tot 5 uur op „Koningshof" werd gehouden, kwamen talrijke personen cn deputaties den heer Luden feliciteeren. Een schat van bloemen, schriftelijke en telegrafische gelukwensehen mocht de jubilaris reeds in den loop van den dag ontvangen. Nu de heer Luden den 80-jarigen leeftijd heeft bereikt, meende hij het oogenblik gekomen als raadslid 'der gemeente Bloemendaal te moeten bedanken, van welk voornemen hij in de geheime raadszitting van Donderdag j.l. mede- deeling heeft gedaan. Een 13-tal jaren heeft de heer Luden in den Baad zitting gehad, terwijl hij gedurende dien tijd tevens voorzitter der financieele commissie was. Opvolger van den heer Luden is de .lieer Ir. J. Ouwehand, die de plaats van den scheidenden senator zal innemen. De heer Ouwehand, 5 Mei 1883 te Katwijk geboren, kwam in 1905 in dienst bij de firma Hofstede Crull Wielink te Hengelo, welk be drijf later in een N.V. werd omgezet. Na in 1911 in de directie dezer N.V. tezijn opgenomen, verliet de heer Ouwchand zeven jaar later dit bedrijf, om zich zelfstandig te vestigen en werk zaam te zijn op electro-technisch gebied, in welke hoedanigheid hij o.a. optrad als adviseur voor diverse gemeenten, liet P.E.N. en meerdere officieele instellingen; o.m. werd een gedeelte van Groningen en Friesland onder zijn leiding ge-ëlec- trificeerd. De heer Ouwehand is vice-voorzitter van het curatorium over het Kennemer Lyceum, voor zitter der Chr. Historische Unie en ouderling bij de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. Onze gevaarlijke hellingen. blBij het afgaan van de Noordelijke helling van den Hooge Duin en Daalsche weg, verloor de 19-jarige F. J. O. te Haarlem, de macht over zijn stuur en botste tegen een ijzeren hek nabij het Zandgat. Dr. Immink, die spoedig ter plaatse was, constateerde een hersenschudding en eenige ont vellingen. Per ziekenauto van Mathot werd O. naar het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem vervoerd. Alles voor Spanje? bl— Door de Bloemendaalsclie politie is als verdacht van heling van gestolen lood te Haarlem aangehouden de lompenkoopman v. d. B. Sneeuwpret en Sneeuwleed. b'De sneeuwval der laatste dagen heeft vele liefhebbers van een baantje sleëen naar het Bloe mendaalsclie Kopje doen trekken, waar de natuur lijke banen in goede conditie waren. De16-jarige W. H. is Dinsdagmiddag bij het afsleden van den Hooge Duin- en Daalselieweg in de lichting Oyerveen, tegen een in de buitenbocht staand betonpaaltje van ca. 20 c.m. hoogte gebotst. Hij brak zijn sleutelbeen en werd per particuliere auto naar zijn woning gebracht. Van een jongedame, die achter Kraantje Lek aan 't sleeën was, en haar fiets tegen een hek had gezet, werd een tasch ontvreemd, waarin zich bevonden een vulpotlood, vulpen, sigarettenkoker, portemonnaie met 80 cent en een kam. Bij de politje is aangifte gedaan. Looddiefstallen. Verschillende leegstaande huizen hebben gehad van twee 17-jarige knapen, die uit Je perceelen lood ontvreemdden. De politie lieft de twee verdachten aangehouden en inge laten, terwijl het gestolen lood in Haarlem bij c£pi opkooper gevonden en in beslag genomen werd. Bakenessergrp.cht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING Een abonnement op Hef Bloemendaalsch Week blad is voordeeliger. blEen dame in Aerdenhout kreeg in Decem ber j.l. bezoek van iemand, die zeide het „Haagseh Leesgezelschap" te vertegenwoordigen. Tegen vooruitbetaling van f 10.zou de dame zich kunnen abonneeren op verschillende tijdschriften in een leesportefeuille; de tien gulden werd be taald, doch de belofte, dat op 3 Januari de eerste portefeuille zou worden ontvangen, werd niet ingelost. Slechts werden Zaterdag j.l. twee losse vuile bladen ontvangen. De commissaris van politie waarschuwt tegen dezen „vertegenwoordiger". Examens. blVoor het le gedeelte van het Doctoraal examen in de veeartsenijkunde slaagde te Utrecht, de heer F. Heemstra te Bloemendaal. blVoor het examen gediplomeerd coupeuse slaagden aan de Modevakschool „Kinheim", alhier, de dames: N. van Bruggen te Haarlem, J. Engelenberg te Heemstede, M. v. d. Leij te Amsterdam en L. van der Schoor ,te Haarlem. R.-K. Kiesvereeniging. b>— Door de R.-K. Kiesvereeniging te Over- ve|n zijn de volgende candidaten voor de Tweede Kamer gesteld: Pater Mr. Dr. Beaufort, Mr. Dr. Wftteman, Mr. Goseling, de heer Stumpel, Mr. filter, Prof. Dr. Schmutzer, de lieer Van de Bilt en mej. Dr. Hillen. In de plaats van den afgetreden secretaris- peimingmeester werd de heer E. Povël, Militairen- i$g, gekozen. Opheffing Kunstnijverheidshuis. blMen schrijft ons: Het Kunstnijverheidshuis, Kleverlaan 225 te Haarlem, is genoodzaakt binnenkort na afloop van liet huurcontract de zaak te sluiten wegens huuropzegging. Dit is voor de onderneemsters een groote teleurstelling, aangezien haar artistiek werk door velen werd gewaardeerd. De eigenaar van dit perceel heeft er echter anders over ge dacht, en heeft haar, ondanks de gemaakte groote kosten voor arrangeering en installatie, de huur opgezegd. Blijkens een annonce in dit. nummer worden aile voorradige artikelen uitverkocht. Gunning. blHet houwen van 16 woningen aan de Graaf Florislaan te Vogelenzang is voor B. en W. van Bloemendaal opgedragen aan den heer A. Berg* hoef te Alphen aan den Rijn voor f 35.400. Drogisterij C. Jongejans. blDe heer L. Grotenhuis heeft zijn dro gisterij deze week overgedaan aan den heer C. Jongejans, die deze zaak zal voortzetten. Wij verwijzen de lezers naar een desbetreffende ad vertentie, voorkomende in dit nummer. Heden overleed in vollen 'vrede, onze geliefde Moeder, 'Behnwd- en Grootmoeder JOHANNA TAKKEN. Ti ed. Ds. TL. van den Berg, in den ouderdom van acht en zeventig jaren. Nijeveen, Dr. P. W. J. VAN DEN BERG. C. VAN DEN BERG— SCHRöDER. Utrecht, S. A. MEULENBELT— VAN DEN BERG. Den Haag, W. VAN DEN BERG. K. VAN DEN BERG— BOUTMY. Hilversum, J, M. VAN DEN BERG. En Kleinkinderen. Hilversum, 26 Jan. 1937. Waldecklaan No. 30. GEVRAAGD van 8-4 u. Zondag vrij. Zelfst. kunnende werken en v. g. g. v. Aanbied, aan Mevr. De Vreeze, Bloemend.weg 226, Overveen. Winkelen, Bioscoop of Theater. JA CO BIJ# STRAAT Bloemendaal, 29 Januari 1937. Ondergeteekende brengt ter kennis dat hij zijn Drogisterij heejt overgedaan aan den Heer C. JONGEJAN. Hij dankt zijn clientèle voor het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvolger beleefd in Uw gunst aan. Hoogachtend, C. GROTENHUIS. Bloemendaalscheweg 123 b. zuigt en blaast de beroemde „Electro Fort" Stofzuiger in één onzer filialen, dus bij normaal gebruik van 30 minuten per dag ruim 47 jaar 100 pCt. Nederlandsch fabrikaat 3 jaar garantie f 27.50 - f 35.00 - f 42.50 f 50.00 HET SINDS JAREN GEVESTIGDE Groote Houtstraat 94 - Teleloon 17077 indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher Is op den weg, krijgt meestal In 't ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! ++*V+#> A

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5