Mensen c Koopt nu Uw RIJWIEL GEBR. BEEKMAN Stofjassen RALEIGH OF GAZELLE SPECIAALZAAK K De eenige zaak in het Kleverpark met VERGUNNING. Dat wil zeggena 11e artikelen ons vak betreffende - OOK GEDISTILLEERD - zijn daar in voorraad. KLEVERPARKWEG 24 Wereldjamboree 1937. Hoe en wat geconsumeerd wordt. vóór dat de prijzen verhoogd worden. Groote voorraad en keuze bij: DORPSTR. 52-54 - BLOEMENDAAL welke uitmunten in pasvorm en kwaliteit koopt men in de „De Kennemer Padvinders." PALESTINA HUIS Directie L. Rodrigues Pereira A. G. G. M. GIORGIS Zn. --A b.&ttJ.Lo"» «,0° De voor de voeding van de 25.000 deelnemers aan de Wereld-Jamboree benoodigde levens middelen worden betrokken van in Nederland te goeder naam en faam bekend staande groot handelaren. De aanbesteding heeft plaats middels inschrij ving, waartoe verschillende leveranciers worden uitgenoodigd. De inschrijving voor kruidenierswaren en aard appelen heeft reeds plaats gehad, doch terzake is nog geen beslissing genomen. De inschrijving voor brood, groenten en fruit, melk en visch is nog in voorbereiding. Bij de inschrijvingen is rekening gehouden met een behoefte aan levensmiddelen voor 25.000 man. Het benoodigde brandhout wordt geleverd door den eigenaar van het landgoed, waar de Jamboree gehouden wordt, welke enorme hoe veelheid reeds maanden geleden op groote hoopen is verzameld en opgestapeld. De keuring van de te leveren levensmiddelen geschiedt door den Dienst van de Volksgezondheid. Van de artikelen, welke zich daartoe leenen, worden voor de levering monsters gezonden aan het bestuur van de Wereld-Jamboree, welke in de laboratoria van den gezondheidsdienst op kwali teit worden onderzocht. Het vervoer van de levensmiddelen door de leveranciers naar het hoofdmagazijn, heeft zoo veel mogelijk plaats in gesloten auto's. Ook ge durende de leverantie zullen telkenmale monsters worden getrokken, teneinde op dezelfde wijze te worden onderzocht. De aflevering van de benoodigde levensmiddelen heeft dagelijks door de aannemers plaats aan het hoofdmagazijn. Kruidenierswaren en brood worden de dag vóór die, waarop ze geconsumeerd worden, afgeleverd in z.g. éénheidsverpakking, bevattende een hoeveelheid voor 40 man. Zoodra het kamp door de bezoekers is ont ruimd, d.i. des namiddags 8 uur, worden de kruidenierswaren en het brood voor de volgende dag met vrachtauto's naar de magazijnen der subkampen gebracht, om daar door de magazijn beheerders in ontvangst te worden genomen, om op nader te bepalen tijdstip te worden gedistri bueerd aan de verbruikers. De levensmiddelen, welke aan spoedig bederf onderhevig zijn, zooals versch vleesch, melk, groenten, enz. worden, in de vroege morgen van den dag waarop ze geconsumeerd worden, aan het hoofdmagazijn afgeleverd, om vervolgens zoo spoedig mogelijk, vóór de openstelling van het kamp voor het publiek, naar de subkampen te worden vervoerd, alwaar ze zoo spoedig mogelijk worden gedistribueerd. Samengesteld is een Nederlandsch en een Engelscli menu. Het Nederlandsche menu wordt verstrekt aan de Nederlandsche padvinders, het Engelsche menu aan die van Engelsche nationali teit. De padvinders van andere landaarden mogen landsgewijze kiezen tusschen deze beide menu's. Met de wenschen, gesteld aan de voeding van de Israëlieten, Mohammedanen, Hindoes, enz. zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Mede zal aandacht worden geschonken aan de voeding van de vegetariërs. De bereiding van het eten geschiedt door de padvinders zelf. Hiervan zijn uitgezonderd ongeveer 700 voortrekkers, die eenigen tijd vóór, gedurende en eenigen tijd na de Wereld-Jamboree een af zonderlijk kamp op het Jamboree-terrein zullen betrekken, om daar verschillende diensten te ver richten. Voor hen wordt een keuken ingericht, waar het eten door koks wordt bereid. In die keuken wordt ook het eten bereid voor de lijders, die in het hospitaal op het Jamboree terrein ter verpleging zijn opgenomen en waar voor de behandelende geneesheer geen bijzondere voeding heeft voorgeschreven. Het eten voor de verpleegden op een bepaald diëet wordt bereid in een in de onmiddellijke na bijheid van het hospitaal op te richten keuken. Het hoofdmagazijn krijgt de beschikking over een reserve voorraad middageten (geconserveerd) voor één dag, teneinde in de behoefte te kunnen voorzien, wanneer stagnatie in de verstrekking van versche levensmiddelen mocht plaats hebben. Bij ieder submagazijn bevindt zich een ruil- magazijn, waar levensmiddelen, welke niet in den smaak vallen en zich nog in de oorspronkelijke verpakking bevinden, kunnen worden geruild tegen andere. De gegevens voor hötel- en pen- sionaecomodatie in Haarlem en omstreken werden verzameld door den commissaris voor logies, den lieer André de la Porte te Haarlem, in nauwe samenwerking met het Jamboree Beisbureau. Voor een goede gang van zaken is de Nederland sche Vereeniging van Reisbureaux ingeschakeld voor de organisatie van drie excursiedagen en tevens om de vele aanvragen om logies te be handelen, die reeds nu van het buitenland binnen komen, o.a. van familieleden en niet-padvinders. De commissaris voor logies ontving reeds een aanvrage voor logies van een aantal padvinders uit Hongarije. Accomodatie werd hiervoor reeds verkregen. Enkele voorloopige aanvragen uit het buitenland zijn in behandeling, zoowel voor grootere groepen als voor enkele personen. Door de nauwe samenwerking met het Jamboree Reis bureau beschikt het commissariaat voor logies over uitgebreide gegevens en kunnen ook aan vragen over algemeene inlichtingen via dit com missariaat loopen. Van de 64 beschikbare winkeltjes op het markt terrein zijn er momenteel 32 verpacht aan eerste klasse firma's, waarbij er verschillende zijn, die geheel ten dienste van de Jamboree zullen zijn, zooals: voetverzorging, schoenreparatie, kapper, kleermaker en een bankgebouw. Het midden van het marktterrein zal onder toezicht van een bekende tuinarchitect beplant worden, terwijl deze in een daarvoor geplaatste kiosk inlichtingen zal verschaffen en tegen een lagen prijs planten en bollen van de vertoonde gewassen zal verkoopen. VAKKLE DINOM AOAZV?» PAARLAAR STEEG 1. TEU 11 43 „De Markt", zooals deze winkelbuurt zal ge noemd worden, heeft een restaurant, dat een 3000 tal bezoekers tegelijkertijd kan bevatten en zal worden geëxploiteerd onder toezicht van de Heinekens Bierbrouwerijen. In het kamp zullen de cantines door bovengenoemde firma worden bediend, terwijl de buffetten op het demonstratie- terrein in dezelfde handen zijn. Er dient op gewezen, dat deze cantines voor de padvinders-deelnemers zijn. Zwemmen in zee. Door een groepleider der N.P.V.. die tevens commandant "is van de reddingsbrigade te Zand- voort, is een schema opgesteld van de regeling van het zwemmen der deelnemers in zee. Door de directie van de Amsterdamselie Water leiding is toestemming gegeven, dat de deel nemers aan de Jamboree zich langs het pad, dat loopt van het Jamboreeterrein naar de kust, naar het strand mogen begeven. In zee zal met boeien en vletten een gedeelte van 500 m. langs de kust worden uitgezet, waarbinnen de kam peerders mogen zwemmen. Voor het toezicht op het zwemmen, dat onder leiding staat van genoemde deskundige, wordt een aantal voortrekkers opgeleid. Aan den voet der duinen zal een hut met reddingsmiddelen worden gebouwd. Deze hut, waarin tevens een E.H.B.O.- post wordt gevestigd, wordt telefonisch met het kamp verbonden. Afhankelijk van het weer zal worden bepaald of en wanneer gezwommen zal worden. Hiervan is ook de grootte van liet te beveiligen stuk zee afhankelijk. De dienst bij het zwemmen zal zoo worden ingericht, dat niet meer dan 1500 jongens tegelijk mogen zwemmen, dus onder toezicht van deskundigen en voorzien van al het noodige tegen eventualiteiten. Opleiding Voortrekkers. Men is thans druk bezig alle voortrekkers van Nederland zoo doelmatig mogelijk inde Jamboree- organisatie in te schakelen. Alle voortrekkers moeten hiertoe hun beroep, liefhebberijen en verdere kennis op kaarten vermelden, waarna een keuze zal worden gedaan, om de beste menschen op de juiste plaatsen te krijgen. In totaal zullen er ongeveer 750 voortrekkers te werk worden ge steld. Buitenlandsche gasten. Zondag 28 Februari j.I. heeft Graaf Bernadotte, de assistent van Z.K.H. Prins Gustaaf Adolf van Zweden, een bezoek gebracht aan het Jamboree terrein. Gedurende de Paaschdagen worden leiders uit Zwitserland, Engeland en Hongarije op Voge lenzang verwacht, Bouwkamp. De voorbereidingen voor den houw van het kamp vorderen gestadig. Met de eigenlijke werk zaamheden op het terrein zal in Mei een aanvang worden gemaakt. Thans wordt het plantsoen in de winkelwijk begonnen en het plaatsen van struiken als maskeering voor latrines, wasch- plaatsen, enz. Jamboree-postzegel. Dank zij de aangename samenwerking met de Posterijen en Telegrafie wordt een speciale post zegel uitgegeven, die niet tegen verhoogden prijs worden uitgegeven, maar die daardoor ook meer verkocht zal worden en dus een uitgebreide reclame zal worden over de geheele wereld voor ons land. De zegels zullen in waarden van 12% cent, 6 cent en 1 cent worden uitgegeven, zoodat voor binnenlandsche gebruik, zoowel als voor buiten landsche verzending (ook \y2 en 6 cent te com bineeren voor buitenlandsch drukwerk en brief kaarten) de zegels gebruikt kunnen worden. Deelneming tot dusverre bekend: Armenië 50, België 860, Denemarken 500, P<;len 650, Czechoslovakije 400, Noorwegen 500, Letland 50, Zwitserland 600, Finland 50100, Luxemburg 375, Portugal 25, IJsland 25, Groot- Brittannië 8000. Griekenland 40, Rusland 16, Oostenrijk 100, Estland 15, Roemenië 200, Zweden 400, Frankrijk 2400. Lithauen 25, Iran 36, Liech tenstein 25, Hongarije 500, Egypte 40, Japan 7. Afd. Haarlem N.P.V. Aan het jaarverslag 1936 van ,,De Kennemer Padvinders" ontleenen we het volgende: Het afgeloopcn jaar is voor onze vereeniging bijzonder belangrijk geweest daar hierin het Zil veren Jubileum der afdeeling werd gevierd. Op 15 April 1911 werd de vereeniging „De Kennemer Padvinders" opgericht, welk feit op 16 Mei 1936 op grootsche wijze werd gevierd. De Verkenners en A'oortrekkers marcheerden met een Padvinders- Band door de stad naar de Gemeentelijke Concert zaal, waar ook de Welpen samenkwamen na op de Groenmarkt een Horderoep te hebben uitgevoerd. In de concertzaal werd door den voorzitter Mr. Julius Hoog een toespraak gehouden, waarna de vertegenwoordiger van den Hoofd-Verkenner, de heer Moret de gelukwenschen van het Hoofd- Bestuur overbracht en eenige oud-leden der afdee ling, onder wien Dr. J. B. Schepers, één der oprich ters, de jongens toespraken, 's Avonds was dezelfde zaal wederom geheel gevuld voor een Feest-avond, waaraan alle groepen mede werkten. Na afloop vereenigden de leiders en leidsters zich met het Bestuur aan een eenvoudig souper in de tentoon stellingszaal, waar padvinderswerk was uitgestald. De Feest-commissie onder leiding van de heeren Bonnes en Dorst kan met voldoening op haar werk crugzicsü. •wfi na.iuLit .totale aantal padvin- (JeSroe van 496 tot 576, een toename dus van 16 liet aantal Welpen vermeerderde tot 200, een toe name van 24%. Het aantal Verkenners tot 237, een toename van 9 en het aantal Voortrekkers tot 67, een toename van 14 Het leiderseorps ver meerderde slechts met 3 tot 55. De overige mede werkers d.z. bestuursleden en beoordeelaars bleven op 17 constant. Een nieuwe groep werd gevormd in Heemstede onder leiding van Hopman J. G. de Vries, terwijl het aantal leden der Bijzondere eischen groep (no. 12) door verschillende omstandig heden zoo terugliep, dat het Bestuur juist dezer dagen heeft moeten besluiten deze groep op te hef fen. De afdeeling telt thans elf actieve groepen, waarvan slechts één nog geen Welpenhorde en vier geen Voortrekkersstam bezitten. De belangstelling voor het Padvinderswerk werd gestimuleerd door de berichten omtrent de Jam boree, hoewel helaas aan het einde van het jaar de minder gunstige berichten over moeilijkheden in de hoofdleiding ernstige schade hebben toegebracht aan onze beweging. Het is te hopen dat de pad vinders zelf blijven doorwerken als tot dusverre om den naam „Padvinder" zijn goeden klank te laten behouden. De bloei van onze beweging vindt zijn grond in het werken van de groepen onder leiding van een belangeloos Leiders-corps. Gelukkig bleken de groepen in staat om de jongens te blijven pakken. Eenige grootere medewerking van oudere personen blijft evenwel gewenscht, vooral voor de Verkenners. Indien op het werk van de Welpen met succes moet worden voortgebouwd, is uitbrei ding van het aantal Verkenners-leiders geboden. Nog teveel groepen hebben gebrek aan leiding of werken met slechts één-overbelasten-Hopman. Voor het Voortrekkers-werk werden eenige oudere personen bereid gevonden om als V.T. leider (Oubaas) op te treden. Bij verschillende gelegenheden werd de hulp van de padvinders ingeroepen o.a. bij het Concours Hippique op Koninginnedag en bij de feesten ter gelegenheid der verloving van Prinses Juliana. De heer Beekes, als ass. Districts-Commissaris regelde een en ander op uitstekende wijze. Dit was even eens het geval met de Kerst-aandacht, welke dit maal in de Waalsche Kerk werd gehouden en een geweldige opkomst van Padvinders te zien gaf. Mr. Wieringa uit Utrecht hield een Kersttoespraak en vertelde het Kerst-verhaal. Bij de op 20 en 21 Mei op Woestduin gehouden patrouille-wedstrijden kwam de patrouille der Vliegende Pijlgroep als no. 1 der Haarlemsche groepen te voorschijn. Het najaars-kampvuur vond plaats op 10 October op het landgoed Wild hoef, waar het immer groeiende aantal padvinders thans voldoende plaats kon vinden. De oude kamp vuurplaats op Duinvliet was n.l. te klein geworden. Evenals vorige jaren werd een Kerst-uitdeeling georganiseerd voor behoeftigen en konden ditmaal 85 pakketten worden bezorgd. Het Bestuur vergaderde zevenmaal. In plaats van den aftredenden heer van der Kort werd als vertegenwoordiger der leiders Hopman van der Vecht in het Bestuur gekozen. Overigens bleef de samenstelling ongewijzigd. De Insigne-commissie, bestaande uit de heeren Dorst en Beekes admini streerde de verstrekking van insignes voor Ver kenners en Welpen. Het afdeelings-maandblad „De Blinkert" ver scheen negenmaal, waaronder eenmaal als speciaal verzorgd en zeer uitgebreid Julileum-nummer. Hoewel het blad zeker in een behoefte voorziet en een band vormt tusschen alle padvinders en be langstellenden, bleven de kosten een voortdurende bron van zorg voor het Bestuur, hetwelk hiertoe tenslotte op 21 December een bijeenkomst bijeen riep van vertegenwoordigers der groeps-commis- sie's. Hier werd het advies verstrekt om de Blinkert minder veelvuldig te doen verschijnen. De bijeen komsten met de groeps-eommissies moeten ook van waarde worden geacht wegens het contact, hetwelk daarbij verkregen wordt met de ouders. Opheffing van de Blinkert zou te betreuren zijn temeer waar slechts een tweetal groepen een maand blad uitgeeft. Omtrent de groepen kan het volgende worden medegedeeld Groep 2 bleef onder de beproefde leiding van Hopman P. Klant en hield een geslaagd Zomer kamp in Ommen. Tot de groep behoort een bloeien de Zee-Verkenners-afdeeling in Aalsmeer. Groep 3 eveneens staande onder leiding van een oude rot in het padvinderswerk, Hopman van Looy, verhuisde naar een nieuw Hoofdkwartier aan het Nieuw Heiligland. Daarmede werd de laatste band verbroken met het oude Rolhuizen, hetwelk bijna 35 jaren als padvinders-troephuis heeft dienst gedaan en thans afgebroken is. Helaas beschikte het Gemeente-Bestuur afwijzend op ons verzoek om van gemeentewege andere lokaliteiten toegewezen te krijgen. Groep 4. opende een nieuw Welpenhol nabij het troephuis bij de Waterleiding in Overveen en vormde een stichting voor het beheer van de financiën en het materiaal der groep. De ervaring met dergelijke door de Ouders gevormde com- missie's, waarvan ook groep 9 er één bezit, heeft geleerd dat deze bijzonder nuttig kunnen zijn en den leider van een groote zorg kunnen ontlasten. Groep 5 is de actieve Bloemendaalsche groep, welke onder leiding van Hopman Wezelman staat en een Zomerkamp in Hellendoorn hield. De groep geeft een goed verzorgd maandblad „Elswoutnieuws" uit. Groep 6, onder leiding van Oubaas Ockeloen bezit een bloeiende Welpenhorde, doch heeft een tekort aan Verkenners-leiders. De groep verhuisde naar een nieuw hoofd-kwartier aan de Kamper singel. Groep 7, onder leiding van Hopman Ratsma is nog steeds één der sterkste Haarlemsche groepen en beschikt over een ruim groephuis aan de Bake- nessergraclit. In November hield de troep een ten toonstelling van padvinderswerk. Groep 8 werd omgezet in een open groep, welke onder het nummer 19 een nieuwe tijdvak in zijn bestaan is begonnen. De troep b<drok eveneens een nieuw kwartier n,l. aap dp I^Eftesserstraat, Ook hier 'staat een actieve ouder^P(missie ae leiders bij. Groep 9. werkt in Hoofddorp onder leiding van Hopman Verburgt. De financieele omstandigheden zijn daar, evenals in meerdere andere groepen we bijzonder moeilijk. Groep 10 is dc onder leiding van Hopman van der Kort staande Halfwegsclie groep. Groep 11. is de nieuw opgerichte Heemsteedsche groep, die reeds een groot aantal jongens tot zich heeft weten te trekken en waarvoor een oud lid onzer afdeeling, de heer J. G. de Vries, patrouille leider uit de jaren 19261927 zich bereid heeft verklaard om als leider op te treden. Groep 12 was de groep van gebrekkige jongens, die wegens het ontbreken van padvinders is moeten worden opgeheven. Groep 13. de jongste N.C.V.P. groep werkt onder leiding van Hopman van der Vecht in Haarlem- Noord en heeft een hoofd-kwartier aan de Jan Gijzen vaart betrokken. Bijzondere vermelding verdient nog de goede samenwerking, welke in het afgeloopen jaar heeft bestaan met de „Katholieke Verkenners", hetgeen voor een groot deel wel mag worden toegeschreven aan de goede verstandhouding, welke de Districts commissaris. de heer M. C. de Jong, heeft weten te bevorderen tusschen de twee padvinders-organi- satie's. Alles bijeengenomen is 1936 een jaar van bijzon dere activiteit voor onze vereeniging geweest, het welk vertrouwen geeft voor de toekomst. Wij wenschen dit jaarverslag te besluiten met een woord van opwekking aan daartoe geschikte personen om als leider toe te treden, opdat het mooie padvinderswerk zoowel kwalitatief als kwan titatief tot volle ontplooiing kan komen. Voor 't Kennemerland te Bloemendaal K1NHEIMPLE1N 1 TELEFOON 22194 Verkoop van uitsluitend Palestijnsche Natuurproducten Wijn. Limonade, Olijfolie (ori- gineele verpakking), Olijfzeep, honing, custardpoeder enz. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2