Hensen Bloemendaal. Haarlem. 2 ELKEN DAG ESSEM'S olkorenroggebrood EN U BLIJFT GEZOND. Burgerlijke Stand. Tooneel. Muziek. O oeralls Stol jassen Witte {Jassen DE SPECIAALZAAK Vestiging Bureau voor Pers- en Bedrijfsfotographie A. Peperkamp. A. 6.6. M. GIORGIS Zn. Nieuwe Aansluitingen Rijlcstelefoon. Agenda. TELEF. 11070 Aanhoudingen. blDoor de politie werden in de afgeloopen week vier personen aangehouden. Twee Haar lemmers, n.l. tV. E. H. P. en D. v. D., werden terzake van oplichting eener Duitsche dienstbode in Aerdenhout, een dag op het politiebureau ge detacheerd; zij hadden de dienstbode voor tien. gulden opgelicht. j j Twee personen uit Hillegom afkomstig, zeke! C. V. B. en H. B., werden eenigen tijd |vastp| houden wegens verkapte bedelarij. Beide span netjes zijn naderhand weer op vrije voeten ge steld. blBevallenC. W. HulsboschVerhaar, d. Ondertrouwd.: W. Schoon en H. G. Renes. C. Dekker en A. K. G. van Oostvecn, A. Th. J. Damen en M. L. D. van Vlijmen. Getrouwd: J. Uijleman en K. Tsclieuschner. Overleden: J. Padmos 85 j. N. Alberts 79 j., wonende te Haarlem. P. de Jonge, 58 j. wonende te lïaarlem. Examencommissie. blIn de Examencommissie Boekhouden M.O. en Handelskennis L.O. zijn door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ge kozen dr. S. Élzinga te Haarlem; K. Pijper te Aerdenhout en J. H. Textor, te Overveen. Examens. bl- Voor het examen apotliekers-assitentc slaagde mej. M. G. Holster te Overveen. Bestudeering van het Bankwezen. blBij Koninklijk Besluit is een staatscommissie ingesteld met opdracht om te dienen van advies over de vraag of ten aanzien van het particuliere bankwezen voorziening noodig of wenschelijk is zoo ja, in welken zin zulks onder mededeeling van haar gevoelen over de daarmede samenhangende, vraagstukken, ook voor wat betreft de vraag of en in hoeveere het statuut van de Nederlandsche Bank, onder inachtneming van de noodige waar borgen voor haar onafhankelijkheid, wijziging zou behoeven. Tot lid dezer commissie is o.m. benoemd prof., mr. A. M. de Jong, te Bloemendaal. Benoemd. 6Naar wij tot ons genoegen vernemen, is onze plaatsgenoot de heer Hein van Herwerden met ingang van 1 April a.s. benoemd tot, adjunct directeur van de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr., een degelijke zaak te Den Helder. Onze beste wenschen vergezellen hem naar de koudere ge westen. Zijn toekomstig adres is Javastraat 127, Den Helder. „Sallb Poetih". 6— In het Jeugdhuis werden Zaterdagmiddag en -avond twee filmvoorstellingen gegeven van den arbeid der .Witte Kruis"-kolonie bij Salatiga op Java, over welke film wij in ons laatste nummer reeds een en ander mededeelden. Door den heer P. Th. van Emmerik, zoon van den stichter der kolonie, werd de film toegelicht, nadat oud-zendeling Lasschuit een inleidend woord had gesproken. De jeugd was op de middagvoorstelling goed vertegenwoordigd, de ouderen vormden des avonds slechts een kleine schare. Voor hen, die het werk der kolonie willen steunen, mogen we nog vermelden, dat te Haar lem een comité is opgericht, waarvan penning meester is de heer B. Tin, Spaarzichtlaan 4 te Heemstede. o Gevonden voorwerpen. bl— Gevonden en terug te bekomen bijH. W. A. Schoo, Dennenweg 10, een bos sleutels; T. v. d. Weide, Veldlaan 29, een grijs wollen dameshand schoen; C. Tuijl, Verbindingsweg 4, een kist met sinaasappelenFa. Ruijgrok, Leidschevaart 270, Vogelenzang, een zwarte hond; H. v. d. Kort, Kruistochtstraat 61, Haarlem, een bruine peau de suède dameshandschoen; Timmer, Bloemendaal- scheweg 37, een rijwielbelastingmerkG. Zwarte- veen, Lage Duin en Daalscheweg 15, een hand fietspomp; J. v. d. Klucht, N. Tuindorplaan 8, Haarlem, een mondharmonica; De Bruin, Dr. Dirk Bakkerlaan 35, een heerenarmbandhorlogePolitie bureau Overveen: een rijwielhandpomp, een paar contactsleuteltjes, een bruine kinderportemonnaie met inhoud, een blauw alpinomuts, een wollen veelkleurige kinderwant, rose breiwerk op pennen, een damesschoentje, 2 bobsleden, een ring met sleutels, een alpinomuts; Kremer, Jul. van Stol berglaan 10, Aerdenhout, een rijwiel. Attentie. blAan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht, dat men in de gemeente Bloemendaal, op grond van het Koninklijk Besluit van 14Sep- teinber 1935, Staatsblad 572, tusschen 1 April en 1 October slechts dan geveld iepenhout met een doorsnede van 7 c.m. of meer ook al is dit af komstig van gezonde boomen mag laten liggen, opgestapeld houden of vervoeren, indien: le. dit hout geheel is ontschorst; 2e. dit hout onder water ligt; 3e. door den Minister van Landbouw en Vissclic- rij geheel of gedeeltelijk en al of niet voorwaardelijk van dit verbod ontheffing is verleend. Niet nakomen van deze voorschriften is straf baar gesteld. Tegen de nalatigcn zal proces-verbaal worden opgemaakt. Eén dag pret en twee dagen narigheid. blDe onverwachte sneeuwval heeft Dinsdag j.I. onze gemeente in een bijkans Zwitsersch land schap herschapen. De dikke laag sneeuw, die in korten tijd de „bergen en dalen" bedekte, gaf eón ongewoon schoon schouwspel te genieten. II jet spreekt vanzelf, dat de bobsleeërs op de bij uit stek geschikte banen spoedig aanwezig waren om van de sneeuw te profiteeren. Een enkeling, die van de buitenlandsche wintersport droomde, bw n. de ski's onder en trachtte een tochtje te maKta. De narigheid kwam toen het verkeer last van de gladheid kreeg. Dienzelfden Dinsdag botsten tl - schillende voertuigen tegen elkaar; vóór kre R.K. kerk in Overveen kwam een motorbakfiets met een luxe auto in minder zachte aanraking, tvaardoor de bakfiets met berijder op het rijwiel pad terecht kwam en ernstig beschadigd werd. f Een oud Fordje werd op den hoek van Sterrë- bosehlaan en Zomerzorgerlaan door een N.Z.H.- bus gekraakt, en moest weggesleept worden. In de Eikenlaan gleed een luxe wagen, ial remmende, tegen een uit Zandvoort komcjlie tram aan, en kreeg veel schade. f Een lantaarnpaal moest het op den hoek ,n Bloemendaalscheweg en Korte Kleverlaan te; n een N.Z.H.-bus in de bocht, afleggen en tuimelde om. Een juffrouw uit Aerdenhout, verblind door den sneeuwstorm, botste tegen een stilstaande auto aan, raakte buiten bewustzijn, doch knapte spoedig zoover op, dat zij per taxi naar haar woning vervoerd kon worden. De Gemeentediensten zorgden al spoedig voor veiligheidsmaatregelen, waardoor mee het aan tal ongelukken beperkt bleef. „Het Nest" van Dr. Edmond Konrad (Tsjech); Tooneelgroep „Het Masker" (dir. Ko Arnold!). Vrijdag 26 Februari 1937, Stadsschouwburg te Haarlem. aan ..uivV De Tsjechen zijn, evenals de Roemenen, een beetje op Franse he opvattingen en manieren in gesteld. Wanneer deze Tsjechische schrijver ons dus een moeder-broedhen uitbeeldt, met vol wassen kuikens-van-kinderen, die uit en in het nest vliegen, dan moeten die kinderen wel echtscheiding, corruptie in verband met p:f politiek. verpleegster-dilettaatis£c.efen-aod"w- bolligheid lijden. Want om alleen maar v:)Mde categorie echtscheiding te gewagen, als hij of zij het leveren konden, de Fransche man of vrouw zouden aan één huwelijk wel twee scheidingen willen verbinden. Een ander Fransch trekje in dit stuk is de in alle eerzaamheid levende langen tijd onuitgesproken liefdeband tusschen de beminnelijke lieve nest moeder; mevr. Anna Berger (Magda Janssens) en den minister met een naam, die naar ouden adel riekt, Zijne Excellentie Wengraf (Ko Arnoldi). Het ideaal van een Fransche vrouw op leeftijd, mqar altijd nog lieftallig, is de genegenheid te be zitten van een afstammeling uit een oud Fransch geslacht. De echte Fransche vrouw zal dan echter in afwijking van deze Tszeehische dame bij voor keur een vicomte beminnen in een vaal jasje en niet iemand van maatschappelijken invloed, zooals een minister. Trouwens, de maatschappelijke in vloed, waarover Zijne Excellentie Wengraf be schikt, had de schrijver noodig om te dienen als reddingboot om een der nest-schoonzoons van de corruptiezandbank te halen, waarop hij die te hoög wou zeilen, was gestrand. Zoo schijnt „Het Nest" (eigenlijk heetende: de Kloekhen) dan een echt „modern" stuk in den zin van het woord die wil zeggen: het is er mis, rommelig, ondegelijk, on- noodig druk, en losgeslagen van alle kabels waaraan een behoorlijk en waar familieleven pleegt vast- gemeerd te zijn. Dat zou op zich zelf niet zoo erg wezen, het is meer vertoond. Er is echter nog iets anders in dit stuk: een waar hart en kern van liefde voor het leven en voor medemenschen. Het zal daaraan wel te danken zijn, dat ook ditmaal de Schouwburgzaal voor Haarlem's doen beneden wederom goed bezet was. Het zijn Magda Janssens als de Moeder, Marie van Westerhoven als de huishoudster en Ko Arnoldi als de beschaafde huisvriend Wengraf. die het stuk uit zijn moderne burgerlijke sfeer optillen naar hooger, naar het normale peil' van de mensclie- lijke verhoudingen, zooals die overal en altijd zijn geweest en zullen zijn, en waarin de toeschouwer met zijn hart, zijn aandoeningen kan medeleven. Ank van der Moer als hyper-moderne kleindochter moet daarnaast genoemd worden, zoowel om de plaats van deze figuur in het stuk, als om haar uitnemend levendig spel. Want dit kleinkind is door de moderne decadentie heen tot hyper modern, d.w.z. tot weer gewoon mensch geworden, hetwelk echtscheidingen en andere moderne rommel alweer onbelangrijk vindt. Haar trekt de groot moederlijke generatie weer aan. Het stuk is in de eerste drie bedrijven erg uitgesponnendat diende om de situatie van de moeder midden in het nest goed te bepalen, maar men had dit ook in één bedrijf kunnen doen. Alleen de verschijning van Marie van Westerhovcn redde vóór de pauze voor ons liet geval. Doch het derde en het vierde bedrijf zijn subliem. De kloekhen wordt wakker, de Moeder komt los. Magda Janssens, gul, mooi van beminnelijkheid, moeder-vrouw zonder meer, vult enkel met hare liefde heel het tooneel, overgiet er haar vriend en hare kinderen mee en als zij met hem in het midden van de kinderketen staat, die de gescheidene, de weer-getrouwde en de terug gekeerde kuikens rondom hen beiden vormen, rebben wij ten slotte, óm Magda Janssens vooral, toch geen spijt, ons een gang naar het Wilsonsplein te hebben getroost. T. o Hermann Thimig-ensemble naar Haarlem. Naar wij vernemen zal de film-acteur en too neelspeler Hermann Thimig met zijn Weensch tooneelgezelschap ook te Haarlem een enkele voor stelling geven van het muzikale blijspel in 3 be drijven „Schneider im Schloss" van Paul Armont en Leopold Marchand, muziek van Alexander Steinbrecher, en wel op Woensdag 17 Maart a.s. in den Stadsschouwburg. Dansavond Sigrld Jungé. De danseres Sigrid Jungé zal onder auspiciën van impressario Ernst Iirauss op Zondagavond 14 Maart a.s. een dans-avond geven in „Diligentia", Den Haag, met medewerking van Dela Catena (piano). JAN K1EPURA NAAR NEDERLAND. Onder auspiciën van impressario Ernst Krauss zal Jan Kiepura een enkel concert in ons land geven en wel op Zaterdag 13 Maart a.s. in de grootc zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Ned. Chr. Vrouwenbond. haDe vijfde (en laatste) winterlezing, uit gaande van de afd. Haarlem en omstreken van den Nederl. Christen-Vrouwen-Bond zal, D.V. gehouden worden op Vrijdag 19 Maart a.s., des avonds te 8 uur, in het „Blauwe Kruis", (Oude Groenmarkt 20). Spreker voor dien avond zal zijn: de heer C. Rijnsdorp, te Rotterdam (schrijver van „Koningskinderen"), over het onderwerp: „Het mag". Nederlandsch Natuurhistorische Vereeniging. Op de Zondagmorgenexcursie van 7 Maart j.I. naar de pieren van IJmuiden, onder leiding van den voorzitter, den heer G. A. van Schaik, werden door de leden o.m. waargenomen in de Visscliers- haven: twee futen, en eenige doodaarsjes; bij de pieren vijf futen, eenige zwarte zee-eenden, twee troepen meerkoeten, een groot aantal scholeksters en vele jonge zilvermeeuwen. Op het strand werden gevonden doode exemplaren van fuut, zeven zee koeten, twee zwarte zee-eenden, een groote zee- eend, een drieteenmeeuw, een roodhalsfuut, een parelduiker, twee niet nader te determineeren duikerachtigen en twee meerkoeten. Ook een haaien- en een roggenei behoorden tot de „prooi". Van de schelpenwereld werden nog even de be langrijkste soorten gerepeteerd; o.a. werden de 3jEJ,alttJ,t.e-pUjkgaper en mooie exemplaren van zaagjes, ■*- nonnetje, stevige strandschelp, teere platschelp enz. gevonden. Door de drie juniorleden werden nog gezien en gehoord: Vlaamsche gaai, kool- en pimpelmees. VAK KL E DIM O MAOAlyw PAARIAARSTEBC1. TEL! 11 «43 Het interne bedrijf bezichtigen van een persfotograaf is niet alleen een „unicum" maar het is ook interessant. Deze eer viel ons te beurt bij den heer A. Peperkamp, wiens zaak sinds jaren in Haarlem gevestigd, thans verplaatst is naar de Santpoorterstraat hoek Aelbertsbergstraat. Hoe smaakvol de etalage en het winkelinterieur ook moge zijn, het valt toch op den achtergrond bij de kostbare toestellen en inventarieele waarden welke de groote „camera obscura" tevens de geheime werkplaats, vertegenwoordigt in het achter den winkel gelegen lokaal. Iets „geheimzinnigs" heeft zoo'n donkere kamer wel, met z'n roode, gele en groene lampen, die elk op zichzelf weer een aparte functie hebben te vervullen voor het werk van den pers- en bedrijfs- fotograaf. Doch over den teclinischen arbeid van dit bureau zwijgen wij verder (er valt genoeg over te vertellen, maar dat zou te veel ruimte in beslag nemen). De vraag zou gesteld kunnen worden: wat voor nut heeft dit bureau in 't Kleverpark, 't is toch alleen voor industrieën en dagbladen? Wij kunnen hierop antwoorden dat de pers- en bedrijfsfoto- graaf zeer ongeregeld werkt in zijn atelier en daardoor ook tijd over heeft voor het vervaardigen van smalfilms voor speciale gebeurtenissen, huwelijk of jubilea, of voor bedrijven. Doch ook wordt er nog tijd gereserveerd om den amateur- photograaf bij het ontwikkelen en afdrukken van dienst te zijn. liet behoeft geen betoog dat men voor dit doel i dc'/.e inrichting met haar modernste fotografkmid: t.'cn goed terecht kan. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Personalia. aTot gemeente-veldwachter te Loppersuni (Gr.) is met ingang van 1 April a.s. benoemd de lieer T. Baron, agent van politie le klas, alhier. 28085 Brandon F.-C., Heemst. Dreef 68, Heem stede. 17947 Bruijns G., caféhouder, Lange Yeerstr. 30. 27005 Buschback P. van, Fred. v. Eedenplein 21. Heemstede. 17926 Duchateau J. W., Liehttechnisch Advi seur, Jan Steenlaan 25, Heemstede. 17929 Eyk A. van, Anslijnstraat. 23. 17924 Kerkuil de, Handweverij, Kenaupark 21. 22213 Ilaarl. Graszodenliandel G. J. Verwer; Roemer Visscherstr 193. Haarlem Noord. 17927 Ileering J. F., Brood-, Koek, Banket, Kampervest 33. 29571 Loogman G. A. M., Architect B.H.A. Ingenieur, Timorstr. 51, Heemstede. 26784 Hotz J., Zandvoort er Allee 4, Heemstede. 17919 Nietzman A., Bloemveldlaan 32, Overveen. 17902 Noorlander Ir. C. M. J., Architect, Diek- manstraat 58, Haarlem Post Overveen. 27004 Nortier A., Fred. v. Eedenplein 25, Heem stede. 17921 „Retvo" N.V. Vleeschwarencentrale fijne Vlceschwaren, comestibles, filiaal Klever- parkweg 6. 23808 Reuter A. Bloemist, Duinwijckweg 8, Bloe mendaal. 17938 Schouten, Wed. W., Wagenweg 212. 17918 Spee J. A. J., Oranje Nasaulaan 53 Overveen 17916 Stok's magazijn J. J. Stock, Kampervest 1. 17925 Wagenaar Reisiger II. F., uitgever, v. Ilortstraat. 80. 29448 Hermans, E. J. C.Kerklaan 48, Heemstede. 29528 Houtman, A. W.; Heemst. Dreef 6, Heem stede. 29527 Korteweg-Brandligt, Mevr. T. W. S.; César Franklaan 42, Heemstede. 17884 Kunsthandel „Pictura" (P. L. Leunis); Gierstraat 31na 19 uur tel. no. 10537. 27000 Meyer, M. J.; Zandvoorterweg 53, Aerden hout. 22062 Mode-Atelier J. E. Veldhuizen; Gedipl. Coupeuse; Verbindingsweg 32. 22194 „Palestina Huis", Mevr. de Wed. S. Rodri- gues Pereira; Kinheimplein 1, Bloemendaal. 17905 Pension Marianna; Schotersingel 3. 17909 Postzegelhandel „Tilco"; Damstraat 4r. 17907 Reichman, H. F.; Prins Hendriklaan 123, Overveen. 17990 Sneijders de Vogel, W.Speciaalzaak in Regenkleeding; Rijksstraatweg 43. 17901 Sijpesteijn, C.; Leidschevaart 416. 17894 Verwoerdt, P.; Kleermakerij; Barteljoris- straat 7. 17923 Voss Martin; Jeroen Boschlaan 18, Heem stede. 17886 Vries, S. de; Tuinwijklaan 31. Stadsschouwburg: Zaterdag, 8.15 uur, Ned. Ind. Tooneel. „Jantje uit Indië". Zondag, 8.15 uur, als voren. Maandag, 8.15 uur, Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel, „Des Duivels Prentenboek". Dinsdag, 8.15 uur Tilly Sylon", balletavond. Woensdag, 8.15 uur, Hermann Thimig, „Sclinei- im Schloss". Donderdag, 8.15 uur, „Door Inspanning Uit spanning". Vrijdag, 8.15 uur, Concert Lola v. d. Ben. Zaterdag, 8.15 uur, le H.B.S. b. Jubileum- Revue. Rembrandt-Theater: „Jij bent mijn Leven", met Ben jamino Gigli. Luxor-Theater: „Z'n laatste rit", met Godfried Bearer en Hugh Williams, en „De pseudo-spion", met Edmund Lowe en Valerie Hobson. Frans Hals-Theater: „Champagnewals", met Gladys Swarthout en Fred Mc. Murry. Zondag morgen half 12 „Het eiland der Demonen". Cinema-Palace: „Charley Chan in de Opera", met Borlis Carloff. Spaarne Sound-Theater: „Watt en Half Watt als dakloozen" en „Het geheim van den dubbel ganger van Charley Chan", innen 8 me ier van auto bus-halten Is stilstaan met auto's en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggen, voor uitritten, binnen 8 me ter van straat hoeken of op hinderlijke wijze voor het verkeer. f k'—-ÏL'

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2