J. VERDEL VLA TENNISPANTALONS A. ZETSTRA Ie Klas Rijwielen Fa. Gebr. Beekman A. G. G. M. GIORGIS Zn. 2 GR ASM A AIM ACH INE Vervolg Raadszitting Bloemendaal. b. N.V. Handelsvennootschap v.li. P. J. Voorne- veld voor bouw van 2 garages bij drie te bouwen woonhuizen aan de Maurieialaan. d. P. Joosten, voor bouw van twee garages aan de Maurieialaan. h. C. S. Wonink, voor bouw van vier garages aan de Maurieialaan; Bezoekt het Tinholthuis H. M. I. 'N HEERLIJK TOETJE Frambozen - Chocolade Citroen - Vanille Vla 4.25 5.75" Gevonden Voorwerpen. 12%-jarig Bestaan Ziekenhuisfonds „Voorzorg' tili Terzake ""iïiëistal vangrails, bestemd voor kipkarren, die opgeslagen waren op een terrein aan de Zanderij vaart, zijn aangehouden de Gebrs. K. uit Haarlem. Deze hadden een partij rails op een schuit geladen en meegenomen. Zij zijn in middels ter beschikking van de Justitie gesteld. f0 blEen Duitsche dienstbode, die op visite was bij haar vriendin, heeft kans gezien ten nadeele van de mevrouw van haar vriendin, verschil lende goederen te ontvreemden. blBlijkens de aankondiging in de advertentie- rubriek, heeft de heer Th. A. Immers dezer dagen heropend de garage van wijlen den heer fles, nabij den spoorwegovergang aan de Kleverlaan. tegen nog billijke prijzen Gazelle Raleigh (Royal Enfield Vraagt prijscourant bij de Agente: Dorpsstr. 52-54 BLOEMENDAAL blDe 75-jarige mej. K. kwam in de Graat Florislaan over een bananenschil te vallen, waarbij zij haar rechterbovenbeen brak. Na door Dr. van Aalst verbonden te zijn, is zij per ziekenauto van Mathot naar het Diaconessenhuis te Haarlem ver voerd. blZekere M. D. uit Zandvoort wilde per rij wiel van den Zijlweg het Zandvoorterpad inslaan. Daar hij gsen richting aangaf, was een achter hem rijdende auto-bestuurder niet op de manoeu vre bedacht en hoewel sterk remmend, kon hij een botsing niet voorkomen. De wielrijder werd aan het hoofd gewond en door Dr. Talsma verbonden. blZondag j.l. werd in een der lokalen van de o.l.s. Julianaschool te Overveen een tentoon stelling gehouden van de dezen winter op de Huisvlijtcursussen der afdeeling Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik vervaardigde voorwerpen. blDe plannen tot het herverkrijgen van de Bloemendaalsche kerl—amen zijn zoover gevor derd, dat de ramen uit het kasteel Heeswijk dezer dagen zijn aangekocht. Hoewel liet geheele bedrag au f 4()(, nog niet bijeen is, heeft de com missie de overtuiging, dat het non- ontbrekende zal worden aangevuld. Hetgeen r 's aan giften ontvangen is, geeft daartoe zeker aanleiding. bl— Vier perceelen aan den Militaireweg, paars gewijze tegenover elkaar gelegen, hebben in het laatst der vorige week bezoek gehad van onge- noode gasten. Van drie panden werd de geheele beneden-verdieping doorgezocht, het vierde be zoek. waarschijnlijk bekort door hondengeblaf, bepaalde zich slechts tot de keuken. De bewoners van alle vier villa's waren thuis, doch hebben geen van alle iets van de speurtochten bemerkt. blVan de helling van den Bergweg, nabij de begraafplaats kwamen Vrijdagmorgen drie race fietsers, met groote vaart afgereden, juist op het moment toen van de andere zijde de auto var den heer B. uit Bloemendaal kwam. Een botsinj was onvermijdelijk, twee der renners kwamer met groote kracht tegen den wagen aan; de 18 jarige S. L. B. uit Amsterdam vloog met zijr hoofd door de portierruit, de tweede L. de B eveneens uit Amsterdam, smakte tegen de voor zijde. Beiden verloren het bewustzijn en werdei ter plaatse door Dr. Immink verbonden, ei hierna met twee auto's naar het St. Johannes d( Deo Ziekenhuis te Haarlem gebracht. UW ADRES voor een IS Korte Kleverlaan 22-24 - Telefoon 22704 HORREGAAS HORRELATTEN ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. B. en W. stellen voor ontheffing van bepa lingen der bebouwingsvoorschriften te verleenen aan: a. fa. J. Keijzer en H. Oxsener voor houw van 2 garages en 4 woonhuizen aan de Asterlaan. c. J. W. Heuperman voor verbouw der schuur bij de perceelen Vogelenzangscheweg 135 en 137. Alle ontheffingen worden z.h.st. verleend, even als aan: e. Jhr. A. Bas Backer voor den bouw van 2 landhuizen aan den Midden Duin en Daalsclie- weg; Ir. F. Kruger, voor den bouw van 2 huizen tusschen Lonbar Petiilaan en Kweekduinweg; g. M. Scheffers, voor bouw van twee garages aan de Maurieialaan; i. N.V. Bredero's Bouwbedrijf voor bouw van twee garages aan de Vrijburghlaan. k. A. Sehulte, voor bouw eener garage bij perceel Ruysdaelweg no. 7 l. W. L. Beijnes, voor bouw van een villa aan de Nachtegalenlaan. DANKBETUIGING. Voor kennisgeving wordt aangenomen een dankbetuiging der leerlingen van de lagere scho len voor het feest ter eere van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard. INTREKKING RAADSBESLUIT. Volgens een in 1913 gesloten overeenkomst van de Gemeente Bloemendaal met den heer G. J. van der Vliet en de N-V. Nederlandsclie Maatschappij tot exploitatie van roerende en onroerende zaken te Bloemendaal is aan de ge- i meev' y JjIoemewdïpP i\het recht t-crleend; om r -gmj" „o. cling'tfe'icygli! in 'een isiöö't is dén f Korte ZQIweffen in den Oosterduinweg. AÏS vergoeding voor dat recht moet naar een per ceel aan den Oosterduinweg gratis water geleverd worden tot een maximum van 50 M.3 per jaar. De bedoelde slooten in den Korte Zijlweg en den Oosterduinweg zijn gedempt en vervangen door rioolbuizen, terwijl de zinkers ook niet meer bestaan en vervangen zijn door evenwijdig aan het wegdek liggende leidingen, zoodat de gemeente Bloemendaal van het recht niet meer gebruik zou kunnen maken. B. en W. stellen daarom voor de bestaande overeenkomst met ingang van 1 April 1937 te beëindigen. Mede-contractanten gaan hiermede aceoord. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. RONDVRAAG. De heer CASSE (V.D.) vraagt of B. en W. ook inlichtingen kunnen verstrekken omtrent de plan nen tot aanleg der sportterreinen aan den Bredero- deweg. De heer QUARLES VAN UFFORD (V.B.) merkt in dit verband op dat hem enkele klachten ter oore zijn gekomen over het feit dat deze sport terreinen zoo dicht bij de begraafplaats aan den Bergweg komen te liggen. De VOORZITTER antwoordt den heer C'assé, dat binnenkort de plannen in den Raad tegemoet bij de Ruïne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. Kleverpark Tel 10180 gezien kunnen worden, terwijl spr. den heer Quarles opmerkt, dat diens klachten niet ge grond kunnen zijn omdat die terreinen daar reeds jaren liggen. De heer NOORMAN (S.D.A.P.) herinnert aan de toezegging, dat B. en W. de indertijd gekorte loonen van de tewerkgestelden zouden herzien in een stijging van den levensstanddaard daartoe aanleiding zou geven. Daar spr. meent rijat de kosten van levensonderhoud inderdaad geitegen zijn, zou hij gaarne van B. en W. vernemen of bereids plannen in bewerking zijn tot herziening der loonen. De VOORZITTER antwoordt, dat dergelijke plannen tot dusverre nog niet in B. en W. besproken zijn, doch belooft, naar aanleiding van een nadere vraag van den heer Noorman, dat het college in de volgende zitting hierover nadere mededeelingen zullen doen. De' heer BOUVY (R.K.) heeft opgemerkt dat van gemeentewege op verschillende plaatsen vluchtheuvels worden aangelegd. Hoewel spr. dergelijke dingen op zich zelf nuttig acht, meent hij dat die vóór de Ramplaan geen verkeers- verbetering, maar een verkeersobstakel zal ople veren. Reeds is gisteren een wagen met ladders daar ondersteboven gevallen. Als men bovendien nog bedenkt dat daar ter plaatse een halte is voor de bussen der N.Z.H., dan is op sommige oogen- bliklcen, indien daar een bus stil staat, het verkeer geheel afgesloten. Dc heer QUARLES VAN UFFORD oordeelt dat de daar ter plaatse gemaakte vluchtheuvel een goede verbetering is. Dat daar een ladder wagen omver gerold is, is niet de schuld van de verkeersheuvel, maar van den bestuurder die waar-' schijnlijk de heuvel niet gezien heeft en daar tegen aan gereden is. De VOORZITTER zegt dat Vrijdag met de heuvel bij de Ramplaan proeven genomen zullen worden, en aan mogelijke verbetering aandacht zal geschonken worden. De heer OUWEHAND (C.H.) vraagt nog de vluchtheuvels niet grooter te maken dan beslist noodzakelijk is, wat de VOORZITTER toezegt. De heer VAN RIESSEN (A.R.) wijst nogmaals op den ongewensehten toestand die bij de Taxi standplaats aan den Zeeweg heerscht. Zij levert een verkeersbelcmmering. Nu is er weer een vecht partij geweest tusschen een compagnon van den vroegeren eigenaar en detegenwoordige eigenaresse. Dc VOORZITTER merkt onder hilariteit van de raadsleden op dat deze vechtpartij, waarbij een dame een heer op het gezicht sloeg, toch geen verkeersbelcmmering genoemd kan worden. Dc heer VAN RIESSEN: Maar de oploop die door de vechtpartij veroorzaakt werd, was geen bevordering van het verkeer! De VOORZITTER antwoordt verder, dat in het midden van dit jaar een regeling omtrent de taxi-standplaatsen verwacht kan worden. v VA K K L E DtNO MASAZVM PA ARL AAR STEEG t. TEU 12 843 De heer OUWEHAND (C.H.) herinnert er aan, dat de heer Cramer in de vorige raadszitting heeft gesproken omtrent den Noorder Stationsweg als een der belangrijkste wegen van Bloemendaal: spr. weet niet of de heer Cramer dezen weg be langrijk vond. omdat er drie raadsleden aan wonen, maar spr. wil er wel op wijzen, dat de be gaanbaarheid van dien weg vooral 's Zondags, in 't gedrang komt door de vele, aan weerszijden parkeerende auto's. Soms is de situatie zóódanig, dat men eerst den chauffeur van een der wagens moet opscharrelen, die den wagen verzetten kan om doorgang te krijgen. De VOORZITTER deelt mede, dat er reeds op verschillende wegen een parkeerverbod is ge. legd, doch spr. weet niet of de Noorder Stations' weg ook hiervoor in aanmerking zal moeten komen. In ieder geval zegt spr. onderzoek toe. Wctli. PRINSENBERG komt nog even terug op een onlangs door den heer Quarles van Ufford gestelde vraag, of tegen het drukke seizoen ook het tweede voetpad langs den Zeegweg in orde ge maakt zou kunnen worden. Spr. had toegezegd deze mogelijkheid te zullen overwegen, doch door het afnemende aantal werkloozen en het daardoor geringer aantal beschikbare arbeidskrachten, zullen deze werkzaamheden waarschijnlijk niet tijdig gereed kunnen komen. Op zichzelf vindt spr. liet een verheugend feit, dat het aantal werk loozen afneemt, en thans nog slechts 130 a 140 bedraagt. De vergadering wordt hierna te 2.25 gesloten. blGevonden en terug te bekomen bijDuivc- stein, Boschlaand 9, een paar rolschaatsen; Schönhart, Lage Duin en Daalscheweg 5b, een gouden ring; Niepoort, Duinlustparkweg 19, een dop van een auto; Bogaart, Lage Duin en Daal scheweg 6, een sportriem, Van der Plaats, Bloe- mendaalseheweg 2, een ceintuur; G. Krabbe, Bentveldsweg 136, een zilveren damesclips, Meister, Oranje Nassaulaan 48, een paar wildlee- ren handschoenen; Jansen, Mollaan 1, een lang werpige broche; T. Terbeek, Rijksstraatweg 150, Haarlem, een broekriem; A. Noort, Bloemveld laan 65, Haarlem, een paar gymnastiekschoentjes. Politiebureau Overveen: een bruine alpino muts, een handwarmer, 2 sleuteltjes, een rozen krans. een lange sleutel, een Lipssleutel, een im. Lipssleutel, een rozenkrans, een portefeuille met paspoort t.n.v. Plantjé. Politiepost Aerdeniiout: een wildleercn dames handschoen. In gebouw „Domi" vond gisteravond de jaar vergadering van het Ziekenhuisfonds „Voorzorg" plaats, welke bijeenkomst in verband met het 1214-jarig bestaan van het fonds een feestelijk karakter droeg. De voorzitter, de heer J. G. VAN KESSEL, zeide in zijn openingswoord, dat hij voor dezen herdenkingsavond grootere belangstelling had verwacht. In de eerste plaats is de animo van dc leden noodzakelijk voor hun eigen zaak, want het fonds is immers een zaak der leden zelf. Naar aanleiding van de notulen der vorige jaar vergadering deelde de voorzitter nog mede dat in het afgeloopen jaar circa 50 der leden zich aansloot bij de onbeperkten verplegingsduur. Verschillende dankbetuigingen van leden die voor rekening van het fonds werden verpleegd, werden voorgelezen. De voorzitter bracht een bijzonder woord van dank aan het gemeentebestuur van Bloemendaal, dat ondanks den minder gunstigen tijd toch weer een subsidie van f 0.80 per lid en per jaar heeft toegestaan. De secretaris, de heer J. Tullenaar, deelde in zijn jaarverslag mede, dat het aantal leden per 31 December 1936, bij een toetreden van 79 nieuwe, en het bedanken of overlijden van 57 personen, in totaal 1248 bedroeg. Er werden 44 patiënten verpleegd, met totaal 1098 verpleegdagen. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer Van der Linde, gaf een beeld van den gezonden toestand waarin het fonds verkeert. Door een batig saldo van ruim f 1000. over 1936, is het reservefonds per 31 Dec. 1936 gestegen tot f 5682.03%. Den penningmeester werd, gehoord het gunstige verslag der contröle-eommissie, bij monde van den heer Kooiman, décharge verleend. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Tulle naar en C. van Roode, werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. In de rondvraag dankte dc lieer Nieuwpoort het bestuur voor het vele werk dat reeds zoo langen tijd geheel belangeloos wordt verricht. De heer Van de Linde, die zijn 12%-jarig bode schap herdacht, kreeg voor dit feit met een toe passelijk woord een cadeau onder couvert. De Zeereerw. Heer Pastoor der parochie Over veen sprak een woord van hartelijken gelukwensch, speciaal tot voorzitter en secretaris, die beiden mèt de vereeniging jubileeren. Van het Zusterfonds te Heemstede, den R.K. Volksbond te Overveen, en den Directeur van den Geneeskundigen Dienst te Haarlem waren schrifte lijke felicitaties ingekomen. Na afdoening van dit huishoudelijk gedeelte toonde „Voorzorg" niet alleen voor haar zieke leden goed te zorgen, doch ook voor haar gasten een gézelligen avond te kunnen bereiden. Enkele tractaties. muziek en de vertooning van eenige films, deden de aanwezigen den verderen avond in prettige harmonie bijeen zijn. 0 Oud ijzer nog steeds In trek. Van je vrienden moet je het maar hebben. De politie, die met het geval in kennis werd ge steld, heeft er voor gezorgd, dat de ondankbare bezoekster over de grens naar haar heimat terug gaat. Ook de Duitsche dienstbode II., die van haar werkgeefster mevr. I). te Aerdcnhout zich een en ander wederrechtelijk toegeëigend had, is naar haar familie in Duitschland teruggestuurd. 0 Garage Immers. De ruime garage biedt stalling voor verschil lende auto's en rijwielen; voor beiderlei soort is tevens een reparatie-inrichting aan het bedrijf verbonden. Een taxi-verhuurinricliting zorgt voor passagiers-vervoer. Men zie voor bijzonderheden de annonce elders in dit nummer. De beruchte bananenschil. o Geen richting aangegeven. o Aid. Bloemendaal van den Volksbond. Onder leiding van de dames Hulshoff en Van der Zwaan werden resp. in de Julianaschool en in het gebouw van de Bloemendaalsche Schoolver- eeniging cursussen gehouden met circa 50 meisjes. Er waren veel fraaie en nuttige werkstukken te bezichtigen, waaruit het nut van deze cur sussen duidelijk werd gedemonstreerd. De koop is gesloten. o Veel moeite, weinig buit. De totale buit was niet groot cenig klein geld, wat. postzegels, een verrekijker, vijftien doozen sigaretten en een beetje fruit. sjc Naar wij nader vernemen, is de dader van deze inbraken reeds aangehouden. Door de Duitsche politie was de uitlevering gevraagd van een Duitscher, die zich vermoedelijk in deze om geving zou ophouden. Enkele dagen na de hier gepleegde inbraken, werd deze Duitscher in Gro ningen aangehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van eenige der hier ontvreemde voorwerpen én heeft bekend zich aan de inbraken schuldig te hebben gemaakt. o In de gevaarlijke bocht. Ook de auto kreeg van de botsing veel schade. o In conflict. blOp den hoek Zijlwcg-Bovenweg te Over veen kwam de kruidenier G. A. W. uit Haarlem die aldaar per motorbakfiets reed, in botsing mei een door G. F. uit Haarlem bestuurde auto, die aan W. geen voorrang verleende. Alle half pondjes suiker enz. kwamen op den berm van den weg terecht en de motorbakfiets werd halverwege gekraakt. De bestuurders kwamen er zonder on gelukken af, alleen F. kreeg een proces-verbaal SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2