Schoonmaak «4. Tammer, PRESTO 12, Stofzuiger en Lampekappentijd Sport en Spel. D. J. JANSSE Bloemendaal. Filiaal te Bloemendaal: Bloemend.weg 119, Tel, 23937 (na 20 uur 14753) B. V. C. Bloemendaal. VAKKLEEDING „DE HUISVLIJT" blDoor den architect J. A. van Asdonk te Bloemendaal is namens zijn principaal aan den blIn hotel „Vreeburg" hield het Bloemen daalsch €lir. Gem. Koor Maandag j.l. een propa ganda-avond, onder leiding van zijn voorzitter den heer Vis. Deze sprak er zij n vreugde over uit, dat velen zich hadden opgemaakt, om den intiemen avond van het koor bij te wonen. Het ging niet speciaal om een avond van zanggenot, doch door middel van dezen gezelligen avond wil het koor trachten, de zoo noodige aanvulling van zijn gelederen, vooral door versterking der hceren-partijen, te verkrijgen. blOok de reeds bestaande 18 woningen aan de Boschlaan van den Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Bloemendaal, zullen eenige veranderingen en verbeteringen ondergaan. Het bestuur heeft gemeend deze woningen ook terdege onder handen te laten nemen, zij het dan met de bescheiden middelen die er voor aanwezig zijn. blVoor het eerste gedeelte van het arts-examen slaagde te Amsterdam aan de Gem. Universiteit, dc heer Th. O. J. M. Smit, alhier. VOOR DE SCHOONMAAK Sp&ciajfis CUuiStocling/ Predikbeurten. Agenda. Wist U dat wij de beste Stofzuigers van de wereld verkoopen. Merk „ERRES" vanaf f 45.—. In huurkoop (zonder vooruitbetaling) 65 ct. per week, en wij nemen 2 jaar risico voor ons. Vraagt juist nu demonstratie! En een prima Stofzuiger maakt voor U schoon. Voor KAMER-, SALON- EN SCHEMERKAPPEN munten wij Speciaal uit door onze aparte modellen. Eerste klas mate riaal en uiterst lage prijzen, naar elke keus, kleur en eigen ontwerp. Vraagt U eens prijs. Ook voor nieuw overtrekken zeer billijk. BELEEFD AANBEVELEND, Electro Techn. Radio en Sanitair Bureau. Erk. Install. G.E.B. en P.E.N. Hoofdkantoor: Kleverlaan 176, Haarlem (t.o: Sportveld), Tel. 14753 Giro 210607 BloemendaalH.V.C. Zoo is liet dan definitief uitgemaakt gepasseer- den Zondag, dat de oranje-witten het volgend seizoen van uit de derde klasse K.N.V.B. een poging zullen moeten doen, om weer in de om geving terug te keeren, waarin zij ruim vijftien jaren met min of meer succes vertoefd hebben. Het zal een zeer zware opgave blijken te zijn, maar vertrouwen op een succesvolle terugkeer is voldoende aanwezig, gezien het ruime aantal jonge spelers, in liet bezit van voldoende capaci teiten om hieraan mee te helpen. Door allerlei tegens! een getroffen, is het niet gelukt tot nu toe een winstpunt te bemachtigen in deze zware competitie, of het zou dan moeten gebeuren a.s. Zondag te Amsterdam tegen De Volewyckcrs. Zwaar gehandicapt door het niet medespelen van De Bock, verscheen Bloemendaal met een gewijzigde voorhoede, waarin een jeugdig speler als middenvoor geplaatst werd en zoowaar op deze moeilijke plaats zeer verdienstelijk debuteerde, waarbij hij het genoegen smaakte door een mooien kopbal de gelijkmaker te scoren. Voor de rust werd voornamelijk op de H.-helft geopereerd door een vlotte combinatie in de voorhoede, waarbij echter zooals in vele vooraf gaande wedstrijden het beslissende schot ont brak. Eenmaal kwam een hard welgericht schot van Leemhuis, die nu linksbuiten speelde, tegen de lat, waarbij het geluk niet met licm was. Zelfs Beijk loste eenige malen venijnige schoten, even eens zonder resultaat. Aan de andere zijde was een misverstand in de B.-achterhoede oorzaak, dat de gasten gemakkelijk konden doelpunten, waarmede zij dus de leiding namen. Tot de rust konden de stevige backs van H. zeer goed ge assisteerd door een betrouwbaar doelman, dezen stand in hun voordeel behouden. De tweede helft was nog geen 10 minuten oud, toen bij een vlotten B.-aanval, de jeugdige middenvoor kans zag met een perfecten kopbal gelijk te maken. De hoop op een overwinning her leefde bij de talrijke supporters, te meer daar Cassee hét op een haar na wederom gelukte te doelpunten. Deze aanvankelijke meerderheid in spireerde de oranje-witten tot talrijke aanvallen op de vijandelijke veste, echter zonder succes. Dit kwam evenw el aan de andere zijde doordat een grove fout oorzaak was, dat de Il.-middenvoor slechts voor het intrappen had. Ofschoon hierna door Beijk c.s. sterk op aanval gespeeld werd, heeft dit geen resultaat opgeleverd. Met een royale mistrap van den rechtsback, waarbij deze in het geheel geen moeite deed, zijn fout te herstellen, doch als een fatalist bleef kijken, hoe zijn tegenstrever het vonnis zou voltrekken, was de degradatie een voldongen feit. Op ge makkelijke wijze werd het derde doelpunt ge- Meermalen bekroond SCHAGCHELSTRAAT 46 - TELEF. 14461 BADHUISSTRAAT 29 - TELEFOON 15993 HAARLEM Uw adres voor: VERPLEEGSTERS-, DOKTERS-, NURSE-, HUISHOUD-en INDUSTRIESCHOOL-KLEEDING Timmerman Haarlem Te efoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- f abriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN, CRONJÉSTRAAT 88 GrootekeuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. fabriceerd en tijd om den achterstand op te halen ontbrak, hoewel zich nog wel eenige kansen voordeden voor de thuisclub. Einde 81 voor H. Zondag tegen De Volewyckers verschijnt Bloe mendaal in de volgende opstelling, echter weer zonder De Bock: De Haas. Donkervoort v. d. Meij Immer, Beijk, Tuilenaar. v. Bragt Noordhoff Cassee Hartman Leemhuis. KORFBALCLUB „SPORT VEREENT". Bloemendaal/Santpoort (S.) Seer.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.). Gespeeld Zaterdag 10 April: S.V. aHaarlem b; S.V. liAurora. Afgelast door weersomstandigheden. Zondag 11 April: K.Z. 2S.V. 1, t.a.Oosterkw. 3S.V. 2 0—4; Haarlem 4S.V. 3 (S.V. niet opgekomen). Aurora 5—S.V. 4. Te spelen: Zaterdag 17 April: Meerlebos b-—S.V. b, 3 uur. V—- Zondag 18 April: S.V. 1—Kemp. afd. G., 2 uur (prom.-degr.); D.S.V. 1S.V. 3, 10 uur, op ons terrein. Voorgesteld als adspirant door den secretaris: G. Vlaanderen, Dr. Schaepmanlaan 22, Bloemen daal en door den heer C. de GoederenT. Oudolf, Boogstraat 10, Haarlem. ZOMERWEDSTRIJDEN Bloemendaalsche Schaakclub. De jaarlijksche zomerwedstrijden van de Bloe mendaalsche Schaakclub zullen Woensdag a.s. aanvangen. De regeling daarvan, welke het vorige jaar een succes is gebleken te zijn, is onveranderd gebleven. De deelnemers worden ook thans weder iederen avond voor loting in groepen verdeeld. Speelt men gedurende het winterseizoen bijna uitsluitend tegen de leden van de eigen competitiegroep en dus tegen spelers van ongeveer dezelfde sterkte, thans krijgt men gelegenheid ook met leden van de andere groepen een ernstige partij te spelen. Door de wijze waarop punten worden loegekend. wordt ook aan zwakkere spelers een goede kans op een prijs geboden, terwijl door de spelers met een nagenoeg gelijk aantal punten tegen elkaar te laten loten voorkomen wordt, dat reeds spoedig een deel der deelnemers kansloos zou worden. Wie de winnaars zullen worden, zal eerst op de laatste avonden uitgemaakt kunnen worden. De wedstrijden worden gespeeld op Woensdag 21 April, 5 en 19 Mei, 2, 16 en 30 Juni, terwijl de uitreiking van de vele prijzen op 7 Juli zal plaats liebben, gevolgd door een gongwedstrijd. Ook dit jaar kunnen schakers, die geen lid van de Bloemendaalsche Schaakclub zijn, aan de zomerwedstrijden deelnemen, tegen een inleg- geld van f 1.Aanmelding daartoe kan ge schieden bij den aanvang van de wedstrijden op a.s. Woensdag 8 uur, in het clublokaal, Jeugd huis. Donkere Laan. Wij hopen, dat, evenals vorige jaren, velen van deze goede gelegenheid om met het Bloemen- daalscbe schaakleven kennis te maken, zullen gebruik maken. BloemendaalDe Rochade. De vriendschappelijke ontmoeting tussclien de Bloemendaalsche schaakclub en de schaakclub ,,De Rochade", welke 7 dezer plaats liad, is ge ëindigd met een 1210 overwinning voor Bloe mendaal. Door spelers uit de 4 tientallen van Bloemendaal werd aan den wedstrijd deelgenomen, waarvan uit het le tiental echter slechts 2. Bij „De Roeliade" ontbraken 3 spelers van het le tiental. Gunning van een verbouwing. aannemer W. Cassée te Overveen opgedragen het verbouwen van het perceel Jozef Israëlswcg 8 te Bloemendaal. 0 Propaganda-avond Bloemendaalsch Chr. Gem. Koor. Na een openings-nummertje door het zangkoor, werd een zeer gevarieerd programma, met decla maties, solo-zang, een gedichtenwedstrijd, viool- soli, enz. voorgedragen, dat tezamen een ge*- zelligen avond bood. De tractaties door het koor aangeboden, verhoogden de animo, terwijl een tombola verschillende aanwezigen met een prijs gelukkig maakte. In zijn slotwoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat door hetgeen dezen avond geboden was, velen zich gedrougen mochten gevoelen tot het koor toe te treden, om daarmede de plaats, die het B.C.G.K. met zijn bekwamen dirigent in het Bloemendaalsche vereenigingsleven inneemt, te versterken. Het directe resultaat kon geconsta teerd worden door de aanmelding van eenige nieuwe leden, maar men hoopt gaarne, dat deze eerste aanwinst door een grootere zal worden ge volgd. Eiken Maandagavond bestaat op de repe tities in „Vreeburg" daartoe gelegenheid. Verbouwing 18 woningen. Vooral de voorverlichting en de ruimte der zolderverdieping zullen belangrijke verbeteringen ondergaan. Daartoe worden de bestaande half vergane en minder fraaie steenen topgeveltjes vervangen door betere dakkapellen. Ook het buitenaanzien wordt daarmede aanmerkelijk ver anderd, en naar wij hopen verbeterd. Een en ander zal onder de leiding geschieden van den architect J. A. van Asdonk te Bloemendaal, door wien het werk na onderhandsche prijsopgaven is opgedragen, het timmer- en metselwerk aan .1. Tit, het schilderwerk aan v. d. Zwaan (fa. Willi- genburg) beiden te Bloemendaal. Huldeblijk S. H. Brongersma. blZooals wij in ons vorig nummer mededeel den, heeft Dr. Brongersma dezer dagen zijn praktijk neergelegd. Er heeft zich thans een comité gevormd, welks leden meenden, dat het niet aangaat Dr. Brongers ma, die een bijna 38-jarige practijk in Bloemen daal achter den rug heeft en die zich daaraan met al zijn kunde en met zijn gelieele hart heeft ge geven. met stillen trom te laten vertrekken. Het comité heeft de bedoeling onder zijn patiënten een bedrag bijeen te brengen en hem dit ter vrije beschikking ter hand te stellen. Men rekent op aller hartelijke medewerking. Ieder maar dan ook ieder -drage bij naar vermogen, opdat de eenvoudige naamlijst, die bij liet geschenk zal voTden gevoegd, onzen dokter, dien we samen met mevr. Brongersma gedurende vele jaren een -wèl-verdiende rust toe- wenschen, het bewijs mag geven van de vriende lijke en dankbare gevoelens van ons allen. Het comité is als volgt samengesteldDs. J. C. van Dijk, voorzitter; W. F. G. Dankbaar, secre taris, Bosch en Duinplein 8, Bloemendaal; mevr. S. Bierens de HaanDudok de Wit, penning- meesteresse, Zomerzorgerlaan 10. Bloemendaal, Postgiro 12048, Twentsclie Bank, Bloemendaal; dames M. A. en J. M. Bierens de Haan, de heer en mevr. De Bijll Nachenius-Stork, Dr. en mevr. Van den Berg-Van Duijn, mevr. C. L. van Dijk Van Vierssen Trip, de heer en mevr. Donker- Breunink, de heer W. A. Duijvesteijn, mevr. A. P. ter Haar Romeny-Louis, mej. B. Harmens, de heer H. Ilogenbirk, dames Koopman, mevr. dc Wed. A. C. van Kranendonk Duffels-Tomeij, Prof. Dr. II. H. Kujjper, de lieer II. de Looff de heer en mevr. Nienhuijs-Versteegh, mej. J. M. E. Reijers, dames Rouwens, mevr. M. C. B. Tesselaar-Goede, Dr. en mevr. Jac. P. Thijsse- Boscli, de heer en mevr. Thöne-De Vries van Does- burgli, de lieer P. Tideman Jr.. mevr. A. Veenen- bos-Kroes, de heer en mevr. Veltman-Nienhuijs, de heer en mevr. De Visser-Roelofsz, de lieer J. M. van Vorden, de heer cn mevr. Warnderink Vinke-Van Verre, de heer S. A. Wilson. Examens. Feestavond Esperantisten. De door het bestuur van de afdeeling Sant- poort-Bloemendaal der Fed. van Arb. Esperan tisten georganiseerde propaganda-feestavond op Dinsdag j.l., is een groot succes geworden. De op komst was zóó groot, dat de zaal zelfs te klein bleek te zijn om allen te kunnen bevatten. Om even 8 uur opende de voorzitster den avond, waarna gezamenlijk „La Espero" werd gezongen. Hierna sprak de lieer Suurmans over het Espe ranto in het algemeen, waarbij hij tevens de cur sisten opwekte lid te worden van de Federatie, terwijl hij de niet-Esperantisten aanspoorde de taal te gaan leeren. In de pauze werd thee geserveerd, terwijl even eens een verloting plaats had. De beide opgevoerde tooneelstukjes oogstten een groot succes, evenals de voordrachten van mej. Blom en den heer Nieuwenhuisen, welke aandachtig werden be luisterd. Het tableau vormde op waardige wijze het slot van den avond. Deze mag dan ook in alle opzichten geslaagd genoemd worden. i PAKKEN VOOR ZONDAG 18 APRIL 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk 4 Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C* Brussaard. Ned. Piot. Bond v.m. 101/, uur Dr. W. Banning te Bentveld. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Zaterdag v.m. 7.25 Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Relig. Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. H. H. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur de heer H. Heeres- ma van Amsterdam. Geref. Kerk H.'V. v.m. 10 uur de lieer K. v. d. Berg. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. v.m. 10 y2 uur Ds. G. J. Duij- vendak. Eglise Wallone (Begijnhof), a 10 h 30. Service pré- sidé par Mr. le pasteur G. Forget de la Haye. 3e Coll. pour 1' Eglise; k 9 h. 15 Ecole du Dimanche. Geref. Kerk H.V. (geb. „Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 20) v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. In de voorzaal v.m. 10 uur Ivinderdienst. Onafhankelijk Religieuze Gemeenschap, gebouw „De Nijverheid", v.m. 10 uur Ds. A. R. de Jong. Onderwerp: „De schrik der Religie". Toegang vrij. ZANDV00RT. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur de heer A. C. Renijl, n.m. 5 uur de heer Biem Visser. Vrijdagavond 23 April 8.15 uur Ds. P. G. v. d. Hooff te Middelburg. Onderwerp: „De boodschap der kerk met betrekking tot den Staat". Vrije toegang voor belangstellenden. STADSSCHOUWBURG: Zondag 18 April, 8.15 uur. Thalia „Bruno de Rare". Maandag 19 April, 8.15 uur. Thalia „Bruno de Rare". Dinsdag 20 April, 8.15 uur. R'd. Hofstad- Tooneel. 600ste voorstelling van „Boefje". Woensdag 21 April, 7.30 uur. Muziekschool „De Vogel". Leerlingenavond. Donderdag 22 April, 8 uur. Haarl. Meisjeselubs. Demonstratie van liet Clubwerk. Vrijdag 23 April, 7.30 uur. Haarl. Muziek Insti tuut. Leerlingenuitvoering. Zaterdag 24 April, 8.15 uur. Haarl. Tooneelclub. „De Ernst van Ernst". „De Kerkuil", Haarlem, tentoonstelling van binnenhuiskunst, Kenaupark 21, dagelijks van 10 tot 5 uur; Zaterdag 17 April laatste dag. Kunsthandel „Pictura", Greistraat 31. Tentoon stelling teekeningen van Henk Henriët. Dagelijks van 1019 uur, 's Zondags van 25 uur. Afd. Bloemendaal Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde: Zaterdag 17 April 3 uur n.m. Excursie naar de Ivweekerijen der fa. Tubbergen. Gebouw „De Nijverheid", Donderdag 22 April 1937, n.m. 8.15 uur: Ds. A. 11. de Jong draagt voor: Fred, van Eeden's Dubbeldrama: „Kenterend Getij". Tooneelvereen „Bloemendaal's Tooneel". Zater dag 17 April, hotel Vreeburg, opvoering van „Wie eens Rembrandt-Theater: Prolongeert „Pygmalion". Zondagmorgen 11 uur „4000 Mijlen onder zeil", aan boord van de „Zeearend". Cinema-Palace: „Marinella" met Tino Rossi, en Yvette Lebon. Frans Hals-Theater: „Incognito getrouwd" met Margaret Sullivan, Henry Fonda en Charles But- terworth. Luxor Theater: „De geheime Code" met Wil liam Powell en Rosalind Russell.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 6