TENNISPANTALONS LUST 5 N. van Beem 4.25 5.75 Neem 'n "AKKERTJE" Autobekleeder Bloemendaal. A. G. G. M. GIORGIS Zn. D. J. JANSSE Vrijheidsbond 2 Korte Kleverlaan 76 - Tel. 23187 Burgerlijke Stand. Vakkleedingmagazijn „Wie eens door Bloemendaal's Tooneel. Vereeniging van Jong-Hervormden. Bezoekt het Tinholthuis ELKEN DAG ESSEM'S olkorenbrood Speciale inrichting voor het vernieuwen van Autolcappen en Bekleeding Reparatiën hlBevallen: geen. Ondertrouwd: H. P. J. Lohman en A. J. 1). Weller, M. van Escli en J. Schouten: Getrouwd: Th. S. Apswoude en A. Kon- stanczak. Overleden: B. C. Calkoen 81 jaar, wed. van G. Coninck Westenberg. F. W. Hudig, 53 jaar, overleden te Haarlem. Zomerwedstrijden Bloemendaalsche Schaakclub. De eerste van de zes ronden van deze wedstrijden werd Woensdag j.l. in het clublokaal in het Jeugd huis gespeeld, waaraan door 38 spelers werd deel genomen. Verscheidene leden waren verhinderd, zoodat verwacht mag worden, dat aan de '2e ronde welke 5 Mei a.s. gespeeld wordt, een grooter aantal schakers zal deelnemen. Omtrent de uitslagen valt in dit stadium van deze soort wedstrijden uiteraard nog weinig te vermelden. Groep b, waarin ongetwijfeld de sterkere spelers talijker waren, dan in groep a, won met flinke cijfers. Gevonden Voorwerpen. hlGevonden en terug te bekomen bij: Hout- werf, Kampersingel '22, Haarlem, een raamkozijn; J. P. Exel, Rijksstraatweg 280, Haarlem, een witte hond; Hertenkamp, Bloemendaal, een zilverfasant- hen; Broeksma, Platanenlaan 37, een bruin dames hoedje; Parkwachters Bloemendaalsche boseh, een stecnen tuinrol; L. Molendijk, Amsterdamsehe- vaart 12, Haarlem, een heerenrijwiel; J. v. d. Vliet, Prof. v. d. Waalstraat 56, Haarlem, een damesceintuur: M. L. Roozen, Oranje Nassaulaan 120, een nikkelen heercnliorlogeP. v. d. Weide, llompvloedslaan 11, een rechter glacé heerenhand schoen. Politiebureau Overveen: 'n padvindersmes, een grijze heerenhandschoen, een vulpotlood, een bruine alpinomuts, een bruin fluweelen ceintuur, een Yale sleutel, een grijze ceintuur, een bruine Nappa heerenhandschoen, een hondenketting, een regenzeil, een ring met sleutels, een paar gummi dameslaarzen. Politiepost Aerdenhout: een N.L. plaat van een auto, een blauwe ceintuur, een bruine dameshoed, een blauwe kinderjas. Mooie geste. hlNaar wij vernemen heeft het raadslid Jlir. G. C. Quarles van Ufford aan het gemeentebestuur aangeboden voor een collectie nieuwe raadszetels te zullen zorgdragen, daar de thans in gebruik zijnde edelachtbare zetels dringend vernieuwing behoeven. Alweer een karretje. Een bewoner van de Ramplaan kwam bij de politic aangifte doen dat zijn rijwiel in Overveen was ontvreemd. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18 A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Insluiping. Via een naastgelegen onbewoond perceel, klom een insluiper op het balcon van de villa bewoond door de familie S. te Aerdenhout. De balcondeuren stonden open, en de indringer forceerde een kast, toen hij werd gestoord door een hond die op den overloop lag en de slaapkamerdeur open wist te springen, na een vergeefsche poging waarbij de deur bleef klemmen. Het moment van de ver geefsche poging was echter voor den dader vol doende om ijlings over het naastgelegen balcon, weer te verdwijnen. Toen de familie S., die door het hondengeblaf gewaarschuwd werd, boven kwam, was de indringer verdwenen. Een geldkistje, waarin geen waarde was, werd geopend gevonden: overi gens wordt er niets vermist, behalve de dader, die nu door de politie wordt opgespoord. Iets nieuws op het gebied van Cinematographic! blDe snel vooruitgaande technische ontwikke ling van de cinematographic heeft het thans moge lijk gemaakt dat men speciale familie-gebeurte nissen zelf in beeld kan brengen. Enkele jaren ge leden behoorde iets dergelijks nog tot de onmoge lijkheden, ten eerste door de groote kosten, maar vooral door de dosis technische ontwikkeling waarover men toen zou moeten beschikken. Die moeilijkheden zijn thans overwonnen: er is een opname-apparaat ,,Cino 3" in den handel gebracht tegen een prijs van ongeveer gelijk aan een gewoon fototoestel, waarmee iedereen zonder voorafgaande studie kan filmen. Talrijke gebeurtenissen in het leven zou men gaarne vast willen leggen, b.v. een huwelijk, een afscheid, een heerlijk vacantie-uitstapje in het buitenland, welke opsomming met veel meer voor vallen is aan te vullen. De ,,Cino 3" maakt dit thans mogelijk. Na verloop van jaren krijgen deze opnamen waarde en het bezit van zulk een film geeft als vanzelf aanleiding op het witte doek de herinnering weer wakker te roepen. Het toestel wordt in den handel gebracht door Fotohandel Postma, Korte K lever laan 70; de uit rusting wordt gecompleteerd met een projector om de filmen in beeld te brengen. Fotohandel Postma verschaft gaarne alle inlichtingen. Een hard schot m»ar op het verkeerde doel. blTijdens den hockeywedstrijd Holland-België op de terreinen bij het Kennemer Lyceum, vloog een verkeerd gerichte bal juist tegen het hoofd van den toeschouwer v. O. Een op het terrein aan wezige dokter constateerde dat de klap zóó hard was aangekomen dat v. O. een lichte hersenschud ding kreeg. Per ziekenauto van de firma Bouekacrt werd hij naar huis vervoerd. Timmerman Haarlem Te efoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabriek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Mar.jaizen nieuw be- kleeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordijnen. GEN CRONJÉSTRAAT 88 Groote keuzcTuinparasols, Tuin meubels, Strandtenten, enz. PRIMA MODEL EN AFWERKING In de bocht. Een wielrijder, die, komende van de Prins Bernhardbrug, in de bocht de macht over het stuur verloor, kwam in onzachte aanraking met een boom. Met een diepe wonde boven het linkeroog werd hij naar de woning van Dr. Liitge gebracht; na aldaar verbonden te zijn, kon hij naar huis ver voerd worden. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie van den Justitieelen dienst B te 's-Gravenhage geeft belang hebbenden in overweging, bij het aanknoopen van relaties met het aldaar gevestigd ,,Haagseh Leesgezelschap", geëxploiteerd door G. van Mun ster, groote voorzichtigheid in acht te nemen. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. blDe Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde, afd. Bloemendaal en Omstreken, houdt een ledenvergadering op Dinsdag 27 April 1937 te '20 uur in café Rusthoek" te Bloemendaal. De agenda vermeldtUit het leven onzer Vogels, een vogelfilm met toelichting door den lieer J. Drijver. o Filmmiddag Jeugdhuis. fyl— Zaterdag j.l. werd in het Jeugdhuis een filmmiddag voor kinderen gehouden. Klokke half drie nam de voorstelling een aan vang voor een vrij goed bezette zaal. Leerzame en luimige films wisselden elkaar af. Behalve de onmisbare teekenfilmen, die vanzelfsprekend veel bijval oogstten, werden filmen vertoond, over zaaien, oogsten en vervoeren van graan, prachtige tiatuur-opnamen met bosschen, watervallen enz., een paddenstoelen-film, en een rolprent over de levenswijze der kleinste Amerikaansche en Afri- kaansehe apen. De hoofdfilm, die hierna volgde en de span nende avonturen van twee gelukzoelcende boek- verkoopers behandelde, met het onontbeerlijk happy-end, hield de kinderen nog geruimen tijd bezig. Paarlaarsteeg 1 - Telefoon 12842 - Haarlem Verplaatsing Horlogerie Breen. hlDe heer Breen heeft zijn zaak verplaatst van Bloemendaalsclieweg 4 naar nummer 42, in het voormalige kantoor van ons blad. daar de eigenaar van genoemd perceel zelf over no. 4 moest beschikken. Het valt in Bloemendaal niet mee om in zulk een geval spoedig een ander winkelperceel te vinden, want onze gemeente is niet ruim bedeeld met leegstaande winkelhuizen. Met de inrichting van perceel 42 is de lieer Breen. die van den nood een deugd heeft gemaakt, echter volkomen ge slaagd en wij mogen aannemen dat de zaak van deze verplaatsing ook geen enkele schade zal lijden. De zaak ligt thans in het centrum van de winkelstraat en het interieur is gezellig en intiem met de talrijke tikkende uurwerken. Ook de etalage doet" het. Een vreemd geval. blEen tijdelijk onbewoonde villa te Bloemendaal bleek bezocht te zijn door een of meer personen die er niets te maken hadden. Een ingesteld onderzoek wees uit dat er niets is ontvreemd: alleen de tcle- foonleiding was doorgesneden en de hoorn van het telefoontoestel was meegenomen. Kwajon- genswerk misschien H.B.S. A MET 5-JARIGEN CURSUS. Tot gecommitteerden bij het dit jaar te houden eindexamen aan de Hoogere Burgerschool A met 5-jarigen cursus zijn benoemd: de heer prof. mr. P. A. J. Loseeaat Vermeer, hoogleeraar aan de Universiteit van Amsterdam, te Bloemendaal; de heer J. de Breuk Lzn., directeur der Firma Sabelis Co., te Haarlem; de heer ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N.Z.IL Tramweg Mij., te Haarlem: de heer H. A. J. de Bijll Naclienius. directeur der Werf Conrad, te Haarlem; de heer mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en pro cureur, te Haarlem; de lieer W. Ch. van Daalen, voorzitter. Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, te Haarlem; de lieer J. Lucassen, oud-ontvanger van den Waarborg, enz. te Haarlem; de heer jlir. dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer v. Koophandel, te Haarlem; de lieer M. Petrie, bankier, lid der firma Pctric Co., te Bennebroek. Dit drama hebben wij met veel dankbaarheid zien opvoeren door de leden van „Bloemendaal's Tooneei". Het stuk zelf is zeer eenvoudig: Een jongeman. Dolf, (H. Meier) is sinds kort thuis uit Amerika waar liij door diefstal voor speelschulden een jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. Zijn vader, de heer A'erduin (Hes sels). lijdt er onder en is nog steeds wantrouwig tegenover hem. Door dit wantrouwen voelt Dolf geen persoonlijkheid meer en gaat weg, waar niëmaiid hem kent. De climax, her dramatische moment, ligt in de verdwijning van 200 gulden. <b/later teruggevonden werden, en waar zijn huis- oot.en hem op aangekeken hebben, iföët' speUahs geheel werd vlot afgèspéeld. maar iiler en daar speelde men nog te veel ..tooneel". bet ging te stroef. Het sterkst kwam dit uit bij Catherina (mej. Groenevcld). verloofde van Dolf, en bij Herman (H. v. Meeteren), zijn oudere broer; al had Catherine ook haar goede momenten, ze was toch hier en daar te kort van spreken. Ook voor mevrouw Verduin (mej. de Vries) geldt hetzelfde. Roosje, zuster van Catherine (mej. Stinne) heeft echt meisjesachtig, vlot, ongedwongen gespeeld. De twee beste rollen, vadpr en zoon zijn door de beste spelers vertolkd; de vader als de neerslachtige, vroeg-oude, wantrouwende: Dolf. die zich probeert te verzetten tegen het ncerdruk- irende van het niet vertrouwd worden, en dan noet lachen en stoeien, terwijl hij merkt, dat als hij binnenkomt het gesprek stokt, en hij be droefd moet zijn. In het. dramatische moment was het geen spel meer. het naderde de werkelijk heid, wat in de zaal sterk nreegevoeld werd. Wij kunnen met dit spel den heer Meier veel geluk wenschen, terwijl zij opdat moment allen (alle spelers waren op 't tooneel) zoo begeesterden, dat die passage door allen zeer goed werd ge speeld. De regie mag ook wel een vermelding. I,. M. D. VAN LIDTH DE JEUDE Jhr. Ir. 0. C. A. Minister van Waterstaat omschreven vindt: (1e ..band" tusschen de jongr leden onderling en die met de Kerk te handhaver en te verstevigen; en als 2de doelstelling voert werkzaam té zijn in het belang van de Ned. Her\ Kerk in Bloemendaal-Overveen en in dat van met haar samenwerkende of uit haar voortgc komen instellingen van weldadigheid. Haar taak beweegt zich dus op twee gebieden het interne vereenigingsleven met haar gezellig; vergaderingen en lezingen, haar studiekringen, weekends en excursies en haar optreden naar buiten. De vergaderingen dragen altijd een intiem op gewekt karakter, de ongeveer 20 a 25 aanwezigen kennen elkaar goed en daarom durven zij zicli rijuit tegenover elkaar uitspreken. De kringen, '2 in getal, een literaire kring onder- leiding van Ds. J. C. van Dijk, en een Bijbelkring onder leiding van Ds. Ch. de Beus, leenen zielr hier natuurlijk nog beter voor. Zij worden eens in de veertien dagen ir drie weken bij een van de leden aan huis gehouden. De vergaderingen vinden altijd plaats in het gebouw ..Maranatha" aan de Donkerelaan, ons door Heeren Kerkvoogden kosteloos afgestaan, waarvoor wij het voornoemde College zeer dank baar zijn. Daar heeft ook plaats onze Kerstfeestviering- Jaarsluiting, welke in het smaakvol versierde zaal- tje altijd een hoogtepunt in ons vereenigingsleven is. Eveneens houden wij daar onze openbare ver gaderingen, waarvoor steeds op groote schaal uit- noodigingen verzonden worden. Velen zullen zich de lezingen Over ..Christendom en N'ationaal- Socialismc" en die over ,.De Oxfordgroep" en „Möttlingen" herinneren. Hiermee zijn we op het andere, zeer breede ter rein gekomen van de praktische werkzaamheden voor de Kerk. De organisatie van den Hervormingsdiénst, die beurtelings in Bloemendaal en Overveen ge houden wordtde tot standbrenging van vele deur en straatcollectes, acties tot het werven van nieuwe contribuanten voor instellingen van weldadig heid, Bijbelgenootschap, enz. Dan hebben enkele van onze leden zitting in de commissie voor de jeugddiensten. Het hoogtepunt in ons Vereenigingsleven is dan verder de ..Landdag" welke elk jaar op den 2den Pinksterdag door de ..Federatie van Vereenigingcn van Hervormde Jongeren In Nederland" gehouden wordt Als wij op deze 5 jaren terug zien, zijn we in de eerste plaats zeer dankbaar voor het vele, dat wij. zij het dan ook in onvolmaaktheid, in de gemeente Bloemendaal-Overveen doen mochten. Daarnaast spreken wij ook onzen groolen dank uit, aan de twee predikanten van Bloemendaal- Overveen, Ds. J. C. van Dijk en Ds. Ch. de Beus. die ons steeds met raad en daad bijgestaan hebben en aan (1e vele sprekers die ons in die 5 jaren met hun gaven hebben gediend. Vol moed gaan we de nieuwe 5 jaar tegemoet, vertrouwende op tie kern van leden die in de eerste jaar gevormd is, verzekerd van de belangstelling t het warme medeleven van velen onder de oudere gemeenteleden, maar boven alles met het oog op Hem, die ons geleid en gezegend heeft en dit in de toekomst verder zal doen" Het programma-boekje bevat verder nog een kort artikeltje van de twee predikanten, Ds. van Dijk en Ds. de Beus, en van den secretaris der Federatie van Vereen, van Ilerv. Jongeren in Nederland, den heer J. de Smalen. EERSTE LUSTRUM. 29 Apr il a.s. is het vijf jaar geleden, dat in onze gemeente bovenstaande vereeniging werd opge richt. Natuurlijk mag dit belangrijke feit niet ongemerkt voorbijgaan in onze Bloemendaalsche gemeente. Stelt U er belang in hierover iets te hooren en iets te zien van de ..Jong-IIervormden", komt U (lan: Donderdag 29 April, om kwart over acht in 't Jeugdhuis", Donkerelaan 6, Bloemendaal Toegang vrij voor iedereen Het Bestuur. Voor den Lustrumavond is een keurig pro grammaboekje verschenen. Het bestuur vermeldt daarin o.a., over het ontstaan en de werkzaam heden der vereeniging. „Zooals dit gebruikelijk is in de Kerk werd er in 1932 weer een groep jonge menschcn be vestigd als lid der Ned. Ilerv. Gemeente te Bloe nrendaal. Enkele jaren waren zij op de catechisatie geweest en daar was langzamerhand een zekere band ontstaan tusschen de catechisanten onderling en met den dominee. Na de bevestiging, als de catechisatie-uren tot het verleden belmoren, zou aan deze „gemeenschap" een eind komen. Ieder kwam dan „los" te staan en ging v erloren in de groote groep van gemeenteleden. Om dit te voorkomen en om de afgelegde be lofte om in bet bijzonder werkzaam te zijn in liet belang der Ned. Ilerv.' Kerk. werd op 21 April 1932 de-.,Ver. van Jong-Hervormden" te Bloemen daal opgericht, welke zijn doel dus als boven bij de Ru.ne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. EN U BLIJFT GEZOND. 1ELEF. 11070 uil zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Migraine, "Kaler", Hoofdpijn. •*r o den.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2