PUROL kAl m Dames- en Meisjeshanden IL Adverteert in dit blad. KENNEMER TYPE- EN COPIËER-INRICHTING Wijnhandel „Roozendaal" OOK U Hollandsche Sociëteit van Levensverzekering N.V. Haarlem. Predikbeurten. Agenda. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Wat Klanten opmerken. Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN G. M, W. MARGADANT - Accountant DROGISTERIJ W. SCHEEPSTRA De Hollansche Soeieteit van Levensverzekerin gen N.V., opgericht in 807, hield op 9 April haar jaarlijksche vergadering van aandeelhouders ter goedkeuring van de balans. Uit het daarop uit gebrachte verslag blijkt, dat liet jaar 1936 in be langrijke mate heeft bijgedragen tot de uitbreiding en versterking van baar bedrijf. Aan nieuwe verzekeringen Werd bijna 23 millioen gulden gesloten; het totaal verzekerde bedrag klom met ruim 15 millioen gulden tot 134 millioen gulden. Ten aanzien van de beleggingen zij allereerst opgemerkt, dat de Hollandsche Sociëteit in 1936 voortging met het koopen van huizen voor be leggingsdoeleinden. Zij bleef zich daaibii beperken tot op goeden stand gelegen, gemakkelijk te ver huren panden, voornamelijk bestaande uit niidden- standswoningen en enkele winkels. liet bezit aan vaste eigendommen steeg daardoor na toepassing van verschillende afschrijvingen tot f3.944.900. Met het sluiten van hypotheken, dat in den loop van het voorafgaande jaar ten gevolgde van de verschillende rcgceringsmaatregelen op dat gebied gestaakt was. werd weder een aanvang gemaakt. Op land werd niet meer dan 50 op huizen ten hoogste 60 van de conserv atief geschatte waarde verstrekt. De effecten werden evenals vorige jaren ge taxeerd naar den laatsten beurskoers van het boek jaar en stegen aanzienlijk in waarde. De leeningen op schuldbekentenis aan pro vice it'll, gemeenten en waterschappen staan a pari op de balans. De premiereserve werd voor een aanzienlijk ge deelte omgerekend naar een 3rentevoet; zij bedraagt thans 1' 49.372.401.cn de daaraan ten grondslag liggende gemiddelde rente is 3.68 De vrije reserves stegen na verschillende af- cn bijschrijvingen van f 1.885.924.07 tot f3.241.640.40. De bedrijfsresultaten waren alleszins gunstig, zoowel teil aanzien van den opslag, de rente, als de sterfte. De winst was weder grooter dan het vorige jaar cn bedroeg f 632.254.82 tegen f 567.882.85 in 1935. De behaalde resultaten lieten toe om een bedrag van f 500.000.(vorig jaar f 460.000.naar de extra-reserve ovei te boeken cn een dividend van 10 (vorig jaar 8 uit te keeren. De heer J. van Hasselt werd bij zijn perodickc aftreding als commissaris herkozen. BINNEN 30MEt van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben Kleinkunst „De Eikel". ha— Ontsproten uit een artistiek gezin, zijn ook de kinderen Balendong de artistieke richting uitgegaan. Wij ontmoeten dan de gebroeders Jan en Frans Balendong in de Sophiastraat, waar zij een ex positie gehouden hebben. Uitgerold liggen groote kartons van kerk ramen, die ons een beeld geven van de afgewerkte glazen, vooral de geheel uitgewerkte. Vooral de religieuze kunst wordt daar beoefend: gesneden kruisbeelden, rozenkransen, geschilderde kruisen, Mariabeeldjes, strak van lijn, en schoon in devotie. Typisch gekozen wat betreft kleur, moet de kruisafneming ieder treffen. Ook in pro fane kunst zagen wij: portret van een dame, liefde, danseres, werkelooze, smeedwerk van hun ont- werk etc. De kunstenaars zijn nog jong en zullen bij groeiingen van hun talent ongetwijfeld veel kunnen presteeren. Zeer te waardecren, is dat ze hun kunstf naarschap pas op de tweede plaats stellen en op de eerste plaats vakman zijn, zoodat het praetiseli niet ondergeschikt is aan do vrijheid van uitbeelding. Ook met den prijs wordt bijna uit sluitend met liet aantal arbeidsuren rekening gehouden. Wij kunnen onze lezers ten zeerste aanbevelen eens een kijkje te gaan nemen. Frans Hals-Theater: „De Jungle Prinses" met Dorothy Lamour, Ray Milland, Akim Tamiroff cn Lynne Overman. Rembrandt-Theater: „HcleneWillfuer",studente in de chemie, naar het hoek van Vicki Baum. Zondagmorgen half 12 populair wetenschappe lijke voorstelling: ..Met Jan P. Strijbos naar IJs land", toegelicht door den heer Jan I'. Strijbos. Cinema-Palace: ..Brandend Goud" met Gustav Fröhlich cn Brigitte Horney. Luxor-Theater: „Suzy" met Jean Harlow, Tran- cliot Tone en Cary Grant. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31. Tentoon stelling teekeningen van Henk Henriet. Dagelijks van 16— 19 uur, 's Zondags van 25 uur. Agenda Stadsschouwburg. Zondag 25 April 8.15 uur, R.K. Tooneelver. Ludamus „Het Witte Paard". Maandag 26 April 8 uur: Fritz Hirscb Operette, „Wenn der Weisse Flieder Wieder Blulit". Dinsdag 27 April 8.15 uur: Alb. Thijm „Don Quiehot op de Bruiloft van Kamacho". Woensdag 28 April 2 uur schoolvoorstcllin! Tooneelgroep ..Het Masker" „Jonkvrouwe de la Seiglière". Woensdag 28 April 8 uur. Overijselsche Ont spanning Ver. „De Schande". Vrijdag 30 April 8 uur. Xcd. Ver. van Huisvrou wen. Amsterd. Tooneelverecniging ..Macbeth". Zaterdag 1 Mei 8.15 uur A.BJ'. Cabaret „Men- sclien kijken U aan". bloemendaal. ZONDAG 25 APRIL 1937. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Dr. I\. H. Miskotte van Haarlem. Gcref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Biussaard. Ned. Piot. Bond v.m. 10% uur Kinderkerk mej. T. A. Voute. Vrije Kath. Kerk (Popellaan. Kinlieimpark), v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Completen m. Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Gespr. H. Mis. 0verveen. Ned. Hèrv. Gem. v.m. 10% uur Ds. Ch. de Bcus, Jeugddienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kvang. v.m. 10 uur Dr. J. G. Hooijer, van Diemen. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Gcref. Kerk (H.V.). v.m. 10 uur Ds. G. Ubbink. HAARLEM. uur Ds. Geref. Kerk (H.V.). v.m. 10 en n.m 1'. A. E. Sillevis Smitt. In de voorzaal v.m. 10 uur Kinderdienst. Eglisc Wal lone (Begijnhof), a 10 h. 30 Service présidé par M. Richard, candidal au Saint ministère; 3e collecte pour 1' Eglise a 9 h. 15 Ecole du Dimanchc. Coll. tot verbr. van Spir. begins., v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. Nel Snoek, van Utrecht, (dochter van wijlen J. H. Snoek). Toegang vrij. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. 1' Brandt. Ned. Ver. v. Spiritisten „haimonia" afd. Haar lem II (Soe. „Vereeniging", Zijlweg 1), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen, spr. de heer A. 't Hoen. van Amsterdam: helderziende waar nemingen: mevr. J. Remmers-v. d. Lans. AERDENH0UT. Vereen. Heiig. Kring, v.m. 10 uur Ds. W. Mackenzie, Rem. pred. van Amsterdam. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed. blijven ondanks alle Huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden in doozen van 30 en óÖtejL, tube45 et. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten. Laat ons tijdens de Schoonmaak Uwe maaltijden bezorgen. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 17319 A. D. O. Schocnenhuis, Gen. Cronjéstraat 71. 17946 Apotheek Teyler W. C. Keizer, Apotheker, Teylerplein 79. 17309 Berenschot G. H., Ripperdapark 11. 28971 Breeser, J. F. LI., Heemst. Dreef 167. Heemstede. 17308 Centrum Handelshuis, Gasthuisstraat 7. 17207 Doesburg Lanooy F. G„ Banketbakker. Gen. -nnjéstraat 12. 17302 Doi F. van. Frederik Hendriklaan 16. 22892 Reden J. van, Schildersbedrijf, Kweektuin straat 2. 23137 Ëtl'ing Sparenbergstraat 37. 23172 Geenevasen, J. C., Lood- en Zinkwerker, Lindcnstraat 1, 17307 Hartman W., Waldeck Pyrmontlaan. 9. Overveen. 29057 Jonker, C. W., César Francklaan 50, Heem stede. 17318 Junge, Mr. J. H., Advocaat en Procureur, Prinsessekade 13. 29599 Kleedingmagazijn Smoorenburg, Binnen weg 132. Heemstede. 17315 Kleermakerij Spronk en Co., Gen. C'ronjc- straat 140. 27017 Laan P. van der, Rijnegomlaan 25. Aerden- liout. 17988 Loenen. J. N. M. van.' Assurantiekantoor, Kamerlingh Onnesstraat 28. 23434 Lucas. C. F., Huis cn Decoratie-schilder. (Glasetserij), Hodgewoerdstraat 38. 17204 Melchers Hzn., W. J., Import-Export Kunst meststoffen en Chemische Producten Oranje- laan 6, Overveen. 22491 Mudde, W., Delftlaan 17. 10124 Olie, C. M„ Bouwkundige. Rijksstraatweg 62 17301 Prevde, E. S. M., Heilgymnastiek en Mas sage, Frans Halsstraat 10. 17216 Siémerink en Reeliuis, Aannemersbedrijf Bouwwerk Oud Katli. Kerk Haarlem, Garenkokerskade. 27100 Taxibedrijf A. W. Heemskerk, Kamphuizer- laan 2, Heemstede. 17317 Veltman J., Manufacturenmagazijn en De- lanahuis, van Oosten de Bruynstr. 203. 17226 Vischhandel, Fa. Reeders, Santpoorter straat 44. 28973 Welters, J. G., Smederij, Binnenweg 72A, Heemstede. 17221 Westerwoudt, A. E., St. gedipl. Kraam verzorgster, Emmaplein 42. 17219 Zwart, Fr., v. Dortstraat 18zw. Een van mijn jeugdherinneringen is dat wij als jonge kinderen gingen spelen bij een Franschsprckcnde familie, waar wij in den tuin vrijelijk mochten jij-en en jouw-en, doch waar ons dat binnens buis verboden werd, en wij, zeer tot onze verbazing, ook elkaar met u moesten toespreken. Toen vonden we dat „gek"; nu be grijpen wij dat voorschrift. Het gebruik van jij en jou tegen volwassenen cn in liet bijzonder li j onvriendelijken toon klinkt onaangenaam, en belaas krijgen wij dikwijls een bitsen snauwerigen toon te hooien san liet bedienend personeel onderling. Wij hooren b.v.„Zeg, waar hèj-jij die schaar nou weer gelegen!", terwijl bet beleefder en taalkundige! juist is te vragen: „Juffrouw Anna. waai hebt u <le schaar gelegd V" Naast een goed taalgebruik zou een beschaafde toon onderling wel aanmoediging verdienen; een eersten stap daartoe lijkt ons de cisch dat liet personeel tijdens de diensturen niet jij't en jouxx't en ook overigens elkaar iets be leefder en vriendelijker bejegent. Elkaar op verzuimen wijzen of van verschil van inzicht doen blijken in liet bijzijn van derden, is onnoodig kwetsend en ontstemt alle aanwezigen. In dit verband willen wij nog iels opmcikcn. Geen klant zal éisclien dat bij zijn binnentreden een eeibiedige stilte intreedt, doch een ander uiterste is wanneer zijn binnenkomen tengevolge van-een geanimeerd onderling gesprek niet wordt opgemerkt; exen- min is het prettig als luistervink gedwongen te zijn heele brokstukken van een voortgezet onderhoud te moeten aanbooren. Dit laatste doet. zich ook voor bij privé-telefoongesprekken, waaraan men dan zoo blijkbaar een ongewenselit einde maakt met een zinnetje als „daar komen klanten", terwijl de klani al lang begrijpt dat hij ongelegen komt. Het goed te woord staan is zeker een kunst, die oefening en warenkennis verlangt Vraagt een kooper b.v. naar limonade's, dan wil bij niet hooien: „deze is best. die gebruiken we zelf." maar wel: „deze is frisch, pittig, geurig, zoet, of deze valt erg in den smaak bij kinderen." Ilij wil een omschrijving van een indruk over de eigenschap dier limonade, maar liet feit dat u een bepaalde soort gebruikt, interesseert hem niet. Zorg dat ook liet personeel vragen naar eigenschappen of (nulli teiten kan beantwoorden, dat ook zij oxer eenige xak- en xvaren- kennis beschikken: ook is liet van belang, dat zij die kennis in be hoorlijk Ncderlandscli kunnen ox-erdragen. Niet iedere xvinkel- juffrouxv of -meneer is een geboren verkoopster (kooper). maar het publiek 'li«eft het vlug dooi of ze ox er vakkennis beschikken of maar xvat beweren. Ook indien de klant komt klagen over liet,gekochte is een juist optreden zoo gexvensclit. Met de gexxonc repliek van „Daar hebben xvc nog (nooit) geen klachten oxer gehad", is men toch niet van de verantxvoordelijkheid af. Natuurlijk zijn er onredelijke klachten, misschien xoimen ze zelfs een belangrijk deel. maar waarom zoudt ge uitgaan van de gedachte dat de „eerste" klacht, alleen omdat liet de eerste is, ook ongegrond moet wezen. Met een dergelijke repliek geeft ge alleen te kennen rlat de klager lastiger of nouxvleltender is dan uw andere afnemers, doch liet xerkoehte moet dan nog nagezien, exentuecl onderzocht worden. De klant heelt zeker niet altijd gelijk, maar evenmin perse ongelijk, dat moei nog blijken. Denk maar, als ge u eens geprikkeld gevgeld: „Klanten zijn lastig, maar geen klanten, dat is nog lastiger." Alg. (Weekbl. v. d. Middenst.) KEEREV\EER'S WONINGINRICHTING f I KINHEIMWEG 5 TELEFOON 22565 x 3 i bevcc.lt zich beleefd aan voor Beliangerij, Stoffeerderij, I c Matrassen, Meubelen. enz. De air uwe Stalen liggen ter 5 inzage. TEL 22299 BLOEMENDAAL Dr D BAKKERLAAN 8-10 Dr. D. BAKKERLAAN 57 BLOEMENDAAL TELEFOON 23789 Bloemendaalscheweg 260, Overveen, Telefoon no. 13574 Laat ons Uw leverancier zijn. Wij bedienen U a la minute Prima Wijnen en Gedistilleerd. Roozendaal van voor 1746 Voor partijen bij U aan huis bieden wij U een uitgebreide Service. Ongeopende flesschen worden door ons terug genomen. Vraagt uitgebreide Prijscourant. Beleefd aanbevelend, A. J. VAN SCHOOTEN die nog geen Cliënt van ons zijt, bedienen xvij gaarne. Ons devies is: KWALITEITEN HOOG PRIJZEN LAAG!! Beleefd aanbevelend, Gediplomeerde Drogisten Apotheker Assistente Bloemendaalscheweg 75 Bloemendaalschestraatweg 50 Bloemendaal, Tel. 22029 Santpoort-Station, Telef. 554 VRAAGT ONZE GRATIS VERKEERS-VERZAMELPLAATJES! KORTE KLEVERLAAN 66 - BLOEMENDAAL TELEFOON 23453 (Haarlem) Adressen (schrijven en typen) Agenda's Begrootingen Bestekken Brieven Briefkaarten Bruiloftsliederci Catalogi Circulaires Cluborganen Feestgidsen Huurcontracten Jaarverslagen Ledenlijsten Notulen Prijscouranten Rapporten Reglementen Roosters Staatwerk Statuten Teekenwerk Toegangsbewijzen Zangstukken enz., enz. xvorden Vlug, Goed en Goedkoop vermenigvuldigd aoor de KENNEMER TYPE- EN COPIËER-INRICHTING Bloemendaal, Korte Klever laan 66 Tel. 23453 (Haarlem).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5