Serf 9. o. IHaatlem r: DDHBBB1I sTm Bloemendaal. D. J. JANSSE Behandeling van alle Belasting-Aangiften |U| A. G. G. M. GIORGIS Zn. Bezoekt het Tinholthuis UI "Bloemend.voeg UI - Zei 22708 'Bloemendaal Tooneel. Agenda. ORANJE BOVEN VOORJAARSPRIJZEN BRANDSTOFFEN BIJ Kolenhandel Krul N.V. Overveen Telefoon 23517—28724 Gevonden Voorwerpen. êjGevonden en terug te bekomen bij: J. Schermeraad, Dr. D. Bakkerlaan 50, een wit ruwharig hondje; P. Beeren, Van Twiskplein 12, Haarlem, een donkerbruine portemonnaie met inhoud; West, Brederodelaan 19, een vruchtboom; Schaap, Prof. Van Ylotenweg 9a, een belasting- merk; J. M. van Kessel, N. Tuindorplaan 12, Haarlem, een sportportemonnaie met inhoud; M. v. Heeringen, Veldlaan 9b een zaklantaarn; Nieuwpoort, Noordlaan 9, een portemonnaie met inhoud; B. Lindeman, Oranje Nassaulaan 54, een hondenzweepje; B. Bongert, Bloemendaalselie- weg 293, een sjaal; J. Wijnstra, Dennenstrhat 1, Haarlem, een schakelarmband; Van Essen, Iepen laan 8, een houten armband; J. Kops, Bekslaan 42, Vogelenzang, een paar dameshandschoenen; N. Bosch, Zandvoortschelaan 175, Heemstede, een rood hondenhalsbandje; Raadhuis Bloemendaal, een zwarte damesparapluie (tompouce); H. Reij- broek, Binnenpad 8, een meisjeshoedjeJ. Wessè- ling, Bosehlaan 20, een gouden ring; Scholts, Leij- weg I no. 4, Vogelenzang, een sierduif; J. Hans- lcamp, Zonnebloemlaan 32, een hond met zwart dek; M. Roozen, Prins Hendriklaan 105, een armbandje; F. J. van Voorthuijsen, Spiegelen- burghlaan 26, een geldstuk; Kroeze, Kinheim- weg 63, een riem; Kruijswijk, Conollyweg 6, een wagenvacht; Barnliorn, Zijlweg 7, Overveen, een dameshandschoen; F. Damstra, Sterrebosclilaan 14, een zilveren armband; G. de Groot, 2e Zuid Polderstraat 26, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; J. van Dijk, Vogelenzangscheweg 63, een zakmes; Van der Heide, Verbindingsweg 1, een benzinedop; Hondius, Koepellaan 4, een Schot- échiè terrier; Postkantoor Overveen, een verm. zilveren damespotlood, 2 boordjes en g'froritjes. Politiebureau Overveeh: zes ceintuurs, vier Sleutels, een knalpistool, een armbandhorloge met riempje, een handschoen, een moker, een ge wicht, een paar handschoenen, een paar riempjes met gesp, een vulpendop, een autodop, een ge denkpenning, een kinderportemonnaie inh. rozen krans. Politiepost Aerdenhout: een wollen handschoen, een vulpotlood, een babymuts, een blauwe hand schoen. Lente-avond „Volkszang". 6?De jaarlijksche Lente-avond, door de afd. Bloemendaal van de Nederlandsche Vereeniging yoor den Volkszang, Dinsdagavond j.l. in het Jeugdhuis gehouden, had heel veel belangstellenden getrokken, die in de met bloemen vroolijk gesierde zaal een enthousiasten avond hebben meegemaakt. De Meiliederen galmden aldra door de zaal, onder leiding van den directeur den heer P. de Nobel, die na de opening door den voorzitter, de leiding overnam. Rond de feestelijk versierde Meiboom, door Henk van de Wateren met z'n Volksdansertjes ge plaatst, werden daarna verschillende dansen uit gevoerd; speciaal met de volksdansen in natio nale costuums oogstte de heer v. d. Wateren veel succes. Ook het optreden van Assumburg's Jeugdlier- bergvader, den bekenden zanger Geert Dils, ofte wel „Oom Geert", droeg veel tot het welslagen van den avond bij. De met de luit begeleide lied jes sloegen in, niet minder natuurlijk het meer humoristische gedeelte van het programma, en een „toetje" was de belooning voor het applaus. Tusschen de bedrijven door stemden dé aan wezigen met de Mei-vreugde in door den gezame- lijken zang, en de heer Kuiper kon in zijn slot woord dan ook terecht van een bijzonder goed geslaagden Lente-avond van „Volkszang" ge wagen. bij de Ruïne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p, pers. Timmerman Haarlem Telefoon 12464 Zonneschermen- en Marquizen- fabTiek. Prijsopgaaf zonder ver plichting. Marquizen nieuw be- kieeden, in 1 dag retour. Verkoop en vakkundig plaatsen van BALTEX Zonrolgordljnen, GEN. CRONJÉSTRAAT 88 Groote keuzeTuinparasols,Tuin meubels, Strandtenten, enz. Kampeeren op het strand. De kwestie Zandvoort— Bloemendaal opgelost. blB. en W. van Zandvoort hebben aan den Raad dier gemeente ter lezing voorgelegd de cor respondentie, welke met het gemeentebestuur van Bloemendaal is gevoerd met betrekking tot het kampeeren op het strand onder de gemeente Zandvoort. Hieruit blijkt, dat overeenstemming is bereikt over een gemeenschappelijke regeling. De gemeente Bloemendaal stelt ter beschikking van de gemeente Zandvoort den grond, be- noodigd: a. Voor den bestaanden afgang ten noorden van en grenzende aan het Noorderbad; b. Voor een nieuw te maken afgang op een af stand van ongeveer 400 m. ten noorden van het Noorderbad; c. Voor een in de onmiddellijke nabijheid van den onder b genoemden afgang te stichten politie post en een rijwielbewaarplaats. De gemeente Zandvoort verplicht zich onder meer, om op een gedeelte van het Zandvoortsche strand ter lengte van 200 m. en grenzende aan de gemeente Bloemendaal gedurende den nacht geen kampeertenten toe te laten, noch te gedoogen, dat aldaar gedurende den nacht gekampeerd wordt. Waar B. en W. meenen te weten, dat de Raad de totstandkoming van den hierboven onder b. genoemden afgang zeer op prijs stelt, stellen B. en W. voor de regeling aan te gaan. 0 De gevaarlijke helling. blTwee meisjes uit Amsterdam kwamen per fiets de gevaarlijke helling van den Hooge Duin- en Daalselieweg af. Zij verloren de macht over het stuur, vielen, en kregen beiden een lichte hersen schudding. Per taxi werden de meisjes naar huis gebracht. Een meisje, dat van de zuidelijke helling van denzelfden weg afgereden kwam, moest hetzelfde lot ondergaan; zij kon echter, na door de politie verbonden te zijn, zelf weer naar huis terug gaan. Het fietsen van deze gevaarlijke hellingen blijft tocli altijd een waagstuk. Accountant en Belastingconsulent. Lid Nat. Gen. v. Acc.) Spreekuren: Maandags, Dinsdags en Woensdags van 2 tot 6 uur. Extra: Woensdagsavonds van 7 tot 10 uur. Stichting van een Chr. School te Overveen. Stoffen-Colberls Flanel-Pantalons Plusfours X 1 Sportvesten Sporthemden Zeilkleeding Vakkleedingmagazijn Paatlaarsieeg 1 - Telefoon 12842 - Haarlem VRIJZ. DEM. BOND. blWoensdagavond hield de afd. Bloemendaal van den Vrijzinnig Democratischen Bond een open bare vergadering in Hotel Rusthoek. De voor zitter de heer W. H. Dalmeijer gaf na een korte inleiding het woord aan Mr. Römelingh, die sprak over het onderwerp: Wat willen de \njzmmg Democraten. XT Spreker zegt, dat de keuze waarvoor de N.S.B. ons volk stelt dwaas is. Er is gelukkig nog een andere keuze dan die tusschen Mussert en Moseou. Van deze beide dictatoriale stelsels moeten wij niets hebben. Deze stelsels zijn verouderd en passen niet bij ons beschavingspeil, terwijl het parlemen taire stelsel nog aan het begin van een groote ont wikkeling staat. De Vrijzinnig-Democraten hebben in de afgeloopen vier jaar gemeend de regeering van het kabinet Colijn te moeten steunen en de twee vrijzinnig democratische ministers hebben hun uiterste krachten ingespannen om de lasten voor de minder gegoeden zoo gering mogelijk te maken. Zeker, zij hebben tegen kun zin maatregelen in 's lands belang moeten nemen, omdat het met anders kon. De zoo gesmade aanpassingspolitiek was niet een opzettelijk naar beneden drukken van het welvaartspeil. Neen, het was eenvoudig het zetten van de tering naar de nering. Zonder dat, was het onmogelijk geweest om den werkloozen- steun op peil te houden en zonder dat was de plattelandsbevolking ten gronde gegaan. Wij hebben dus het ministerie Cohjn gesteund al waren er ook bezwaren. Maar laat het vrijzinnige deel van ons volk, door op Colijn te stemmen met eigen beginselen verloochenen. De gevaren daarvan zijn een mogelijke herleving van de coalitie der rechtsche partijen. Hierna gaf de spreker een duidelijke uiteenzetting van de vrijzinnig democratische beginselen en eindigde mét een warme aanbeveling om op 26 Mei op Mr. Oud te stemmen. De voorzitter onderstreepte dit nog eens, dankte den spreker voor zijn rede en sloot de druk be zochte vergadering. o Examens. blBij het te Deventer gehouden examen voor Leerares in de Landbouwhuishoudkunde is o.m. geslaagd onze plaatsgenoote mej. A. C. Beekman. blZooals wij reeds meldden, heeft zich in onze gemeente een comité gevormd met het doel de mogelijkheid van de stichting eener Christelijke School te Overveen te onderzoeken. Tot dit doel was Maandagavond j.l. een vergadering belegd in hötel Roozendaal, welke bijeenkomst stond onder leiding van Ds. Ch. de Beus. Deze sprak er zijn verheuging over uit dat talrijke belangstellen den aanwezig waren; de behoefte aan een Christe lijke School in Overveen heeft zich reeds lang doen gevoelen door de sterke uitbreiding die deze omgeving heeft ondergaan. De groote afstanden die de kinderen voor het bezoeken eener Chr. school moeten afleggen, zijn vooral voor de jongere kinderen een bezwaar Het voorloopig comité heeft zich met verschil lende kerkgenootschappen in verbinding gesteld en het resultaat was, dat overeenstemming kon worden bereikt betreffende de voorloopige statuten en het huishoudelijk reglement. Nadat gebleken was, dat circa 30 sympathie betuigingen waren ingekomen, werden door Ds. J. C. Brüssaard de concept-statuten in behandeling gebracht. Door de aanvaarding van dit concept, werd de vereeniging gesticht en zal de Koninklijke goedkeuring worden aangevraagd. Het bestuur werd hierna als volgt benoemd voorzitters: Ds. J. C. Brüssaard en Ds. Ch. de Beus; secretaris: C. Steneker; penningmeestér: R. de Vries; algemeen adjunct: W. G. Schwarz; eden: Dr. J. F. H. de Graaf, H. M. Krimp, mevr. A. Priester-Broekmeijer, mevr. E. Talsma-Hid- dema. Een woord van dank werd gebracht aan de heeren van Riessen, Hanhart en Groeneveld, die in het voorloopig comité een werkzaam aandeel hadden genomen. Nazorgcollecte. blTalrijk is het aantal personen, die lijden aan de zoo zeer gevreesde ziekte de tuberculose. Terwijl reeds jaarlijks ongeveer 6000 menschen- levens te betreuren zijn, wordt ernstig gevreesd, dat, wanneer niet alles in het werk zal worden gesteld te helpen, het aantal slachtoffers nog be langrijk zal toenemen. De Stichting „Steunfonds van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Tuberculose patiënten in Nederland", die reeds zegenrijk werk heeft verricht, zou gaarne haar werk willen voort zetten. Op Zaterdag 15 Mei zal deze vereeniging daarom in onze gemeente een collecte houden, waarvoor zij een beroep doet op de inwoners. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Donderdag 20 Mei, 8.15 uur. Door Inspanning Uitspanning. Het Land van Belofte. Zaterdag 22 Mei. 8.15 uur. Uitvoering ten bate van Groot Kijkduin. Leidsch Studenten Tooneel. Bluf. Zondag 23 Mei. 8.15 uur. R.K. Operette Ver. „Haarlem". De Regimentsdoehter. Maandag 24 Mei. 8.30 uur. Nieuwe Haarl. Kunst kring. Gez. SaalbornParser. De Markiezin van Ascis. Dinsdag 25 Mei. 8.30 uur. Nieuwe Haarl. Kunst kring. Idem. Donderdag, 27 Mei. 8.15 uur. Nieuw Leven. Het Geheimzinnige Pension. Rembrandt-Theater: „Marguerite Gautier", met Garbo en Robert Taylor. Cinema-Palace: „Meisjes-Pensionaat", met Angela Salloker. Frans Hals-Theater: „De trek naar het Westen", met Gary Cooper en Jean Arthur. Lüxor-Theater: „Charlie Chan op de Renbaan", me* Warner Olland, en „Van kwaad tot erger" met Stan Laurel en Oliver Hardy. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 TOONEEL TE AMSTERDAM. „Kinderzegen" door G. Sheiid Donisthorpe bij „Het Vereenigd. Rotterd. Hofstad Tooneel" (regie Bets Ranucci—Beekman). Een zeer zonderling stuk enrommelig bedoeld ook. De titel „Kinderzegen" is namelijk ironisch. Het gezin Lawrence is een akelig gezin. Eene tamme en verwennende moeder met nare kinderen van dezen tijd: een zoon, die schulden hëeft en zich aan diefstal schuldig maakt, een dochter, die een niet inschuldige verhouding heeft met een patser van een vent, een ander, die de bloemetjes buiten zet, ofschoon er geen geld in het laadje is. In dit onfrissche gezin komt het z.g. „zwarte schaap" binnen; een zuster van mevrouw Lawrence, die vier maal is gescheiden, maar die de kinderen danig de les leest en het verwaarloosde boeltje weer op pooten zet. Totdat zij verliefd wordt op bovengenoemden patser van 'n vent, dien zij, na explicatie dat die van haar nichtje is, loslaat. Deze is blij, maarzal niet gelukkig worden denken wij. De tante gaat weer de wijde wereld in en de kinderen breken weer los. Door den rommel is de dialoog in het begin en het einde niet goed verstaanbaar. De rest door het slechte spreken door enkelen ook niet geheel. Alles en alles een vervelend stuk zonder literaire of dramatische waarde. Het Nest dat zoo'n beetje den zelfden inhoud heeft (door „Het Masker" gespeeld) is veel en veel beter. Het spel van Vera Bondam als „het zwarte schaap" was sprankelend en levendig. Alleen als zij op het tooneel was konden wij genieten en ook van het spel van Dirk Verbeek (de patser in het stuk). Voor het overige onvoldoende of even voldoende spel. „M'n zwager Egbert" door Mr. C. P. van Rossem en Dr. F. J. Soesman bij Cor Ruijs (regie Cor Ruljs). Dit is een heel, heel aardig stuk voor een niet alledaagsch publiek. Het is eene omwerking van „Femina" dat destijds bij „Het Rotterd. Hofstad Tooneel" ging. Men weet dat Prof. Dr. Siegismund Freund de man is van de bekende „Traumdeutung". Iedere droom mits uitgepeld, behelst een Wunscherfülling. Kinderen droomen oppervlakkig b.v. van taart en daar ligt de „Deutung" dus dicht boven op. Het aardige van dit stuk is nu, dat een jonge vrouw, die verliefd is op een zenuwarts-Psyche- analyst zich bij hem als patiënte aandient en hem deze droom te analyseeren geeft: Zij droomde dat zij met haren verloofde in een bootje zit, het bootje zinkt, de verloofde ook, zij wordt gered door den zenuwarts. Men begrijpt de bedoeling: Zij doet hem eene verkapte liefdesverklaring. Maar er is een verloofde in het spel t.w. een pseudó- verloofde. Zij verzocht namelijk haar zwager (zij is weduwe) voor dien verloofde door te gaan, om den geliefde jaloersch te maken. Eerst Wil hij niet, maar ten slotte stemt hij toe. Jammer voor haar wordt hij verliefd op het aardige vrouwtje en hij doet dit den dokter merken, die nu als fatsoenlijk man in twijfel geraakt. De wetenschap zegt hem dat het vrouwtje verliefd is op hem, maar hij hoort van alle kanten, ook van Betje, de trouwe dienstmaagd, die daartoe door het vrouwtje is opgestookt, dat Egbert werkelijk met haar verloofd is en dat zij dolveel van elkaar hou den. Na verklaringen over en weer trekt Egbert zich terug en de Wunscherfülling raakt in ver valling. Zwak gezegd een heel fijn stuk en prachtig gespeeldRuijs was de joviale Egbert, homme du monde, Francis May heel goed, teeder en schalksch het aardige vrouwtje, Marie van Westerhoven gaf een aardig type van een oude meid, maar in een woord schitterend was Jan C. de Vos als de psychiater.Vol kleine pendante gebaartjes. Prachtig ook zijn eigenwjjs kijken van man van de weten schap, geestig zijn stuntelig, verward doen. Kortom een creatie van de bovenste plank. EDMOND VISSER. Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt u zien, dat u op een voor- rangsweg rijdt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2