GARAGE VERBEEK SMEERSYSTEEM MOBIL VAN DER GRAAF Co. I Zondagmorgen) Wijnhandel „Roozendaal" B'lectd aanbevelend, A. J. VAN SCHOOTEN VOLGENS VOORSCHRIFT Van de Leestafel. Predikbeurten. HANDELSINFORMATIES MET B.B.D.-SERVICE OP 1% TARIEF Weekblad „Handelsbelangen" onder open hemel. Haarlemsche Diner-Vereeniging UITZENDING VAN DINERS G. M, W. MARGADANT - Accountant Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN EN TRANSPORTEN .DROGIST-ARTIKELEN. DROGISTERIJ W. SCHEEPSTRA „De doove hoortDe stomme spreekt Onder dezen titel is geheel buiten bezwaar ran de kas der inrichting een zeer sprekend boekwerkje uitgegeven, dat in beeld en woord verhaalt hoe de leerlingen der Inrichting voor Doof stommen-Onderwijs te Rotterdam, worden onder wezen en opgevoed. Het werk, samengesteld door den directeur der inrichting, den lieer P. Lint horst, werd in dankbare hulde opgedragen aan den heer Dr. A. van Voorthuijsen. inspecteur van het buitengewoon onderwijs, bij liet scheiden uit zijn ambt. Met een beseheiden, toelichtende tekst, laat het bijzonder keurig verzorgde boek in hoofd zaak door heldere fotografieën zeer duidelijk uit komen, hoeveel zorg wordt besteed aan lien, die niet kunnen hooren, met als bijna onvermijde lijk samengaan het niet kunnen spreken; want door de doofheid is bij een kind tijdens het op groeien waarneming, en daarmede nabootsing van het gesprokene door moeder en vader, zusje en broertje, niet mogelijk, zal het kind dus niét op natuurlijke wijze leeren spreken en stom blijven. Zoo is dus de doofheid de oorzaak van de stomheid. Het tweenamig gebrek doof-stomheid is dus niet een tweeledig gebrek. Vandaar ook de voortdurende aansporing om met het doofstommen onderwijs zoo spoedig mogelijk na het 3e levens jaar te beginnen. En wat het resultaat daarvan kan zijn. wordt duidelijk getoond door de vele foto's uit het dagelijksclie leven in de inrichting waar de jongens en meisjes worden opgeleid tot mannen en vrouwen, die zich een waardige plaats in de maatschappij weten te scheppen. Door middel van dit boek wordt de sympathie gevraagd voor het werk der Inrichting voor Doof stommen-Onderwijs, welk werk tevens gesteund kan worden door eene storting op postrekening 77919. „Met de N.Z.H.T.M. door Noord- en Zuid- Holland'. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij zond ons het eerste nummer van haar 4 x in 1.937 verschijnende propaganda-uitgave, samengesteld met officieele medewerking en in stemming van verschillende gemeenten en V.V.V.'s in Noord- en Zuid-Holland, en uitgegeven door het Algemeen Publiciteitskantoor, Keizersgracht 188 te Amsterdam. Met aantrekkelijke foto's ver lucht, biedt dit propaganda-tijdschrift een be schrijving van de plaatsen, die per Z.N.H.T.M.-bus of -tram zijn te bereiken, o.a. voor een één- of meer- daagscli vacantie-uitstapje. „Gids voor de Veluwe". De telken jare verschijnende „Gids voor de Veluwe", uitgave van de fa. A. J. Wuestmann te Harderwijk, met medewerking van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, werd ons thans toe gezonden in haar elfde nummer, voor 1937. Be schrijvingen van fiets- en boottochten, de dienst regelingen van bussen en booten, maken het boekje tot een gemakkelijke reisgids, die gratis bij de fa. Wuestmann verkrijgbaar is. „Ford-Wereld". We ontvingen het Juni-nummcr van „Ford- Wereld" Red. en Adm. Postbus 425, Hoofd postkantoor Amsterdam. Na haar overgang van twee-, tot één-malige verschijning per maand, in het begin van dit jaar, geeft „Ford-Wereld" in haar keurig uitgevoerd I blad maandelijks een uitgave, die door eiken toerist- of zakenman-autobezitter met graagte ter hand genomen wordt. „Stijl". Nummer 3 van „Stijl", tijdschrift voor woning inrichting, uitgegeven door de fa. J. A. Boskamp Zn., Binnen-arehiteetuur te Overveen en de N.V. Van Werven's Timmer- cn Aannemingsbe drijf te Amsterdam, geeft waardevolle tips en modellen voor de inrichting der woningen, naar ontwerp van den architect Paul Bromberg, in moderne interieuren, voor de inrichting van smaak volle, de aandacht trekkende tcnioonstellin"S- stands, etc. Voor de lezers wordt voorts een vijf-daagselie excursie gehouden, onder leiding van den architect en medewerker der fa. Boskamp, den heer Paul Bromberg, naar de Internationale Tentoonstelling te Parijs, van 59 Juli a.s. Bijzonderheden om trent deze reis treft men in nummer 3 van „Stijl" aan, welk nummer bovendien op de titelpagina een prijsvraag bevat, waarvoor als prijs een gratis reisbiljet voor de excursie naar Parijs is uitgeloofd. ZONDAG 13 JUNI. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Collecte voor het Ned. Bijbel Gen. 300 jarig bestaan Staten-Vertaling. Gcref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C'. Brussaard Ned. Prot. Bond v.m. 10.30 Ds. L. Bonga. Leeuwar den. Vrije Kath. Kerk, v.m. 10 uur Gezongen II. Mis. Woensdag 16 Juni. 8 uur n.m. Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor het Ned. Bijbel Genootschap. 300 jarig bestaan Staten-Vertaling. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring Dr. W. Banning, Dir. Wood- brookers in Holland. Bentveld. SANTPOORT. N'ed. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. M. G. Blauw Haarlem-Noord. HAARLEM. Evang. Luth. Gein. v.m. 10 Y> uur Cs. C. LI. Brandt. Eglise Wallonne (Begijnhof) a 10h:30 Service preside par Mr. Ie Pasteur E. Mahien, de Delft 3e collecte pour 1'Eglise. a 9h: 15 Ecole du Dimanehe. Geref. Kerk (II.V.) v.m. 10 uur de heer C. J. I. Sluijk, Oud-Zendeling te Zeist. n.m. 5 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. V.m. 10 uur Kinderdienst in de voorzaal. ZANDV00RT. Gereformeerde Kerk in H. V.: voorm. 10 uur Ds. P. van der Vloed; nam. 7 uur dezelfde. Apt Behandeling van retourquitanties Credietbeschermings-Diensten Deponeeren van Handelsmerken Incasseeren van dubieuse koopmans vorderingen met of zonder verzekering tegen onverhaalbare gerechtskosten Amstelstraat 14-18 Amsterdam (C.) Telefoon 32000 (6 lijnen) En hij droomde-.en zie, een ladder was gesteld op de aarde, welker opperste aan den hemel raakte. En zie de Engelen Gods klommen daarbij op en neder. Genesis 28 vs. 12 Wij, mcnschen van de nieuwe bedeeling kunnen wel eens jaloersch worden op de Bijbelheiligen van het oude Verbond. Een Henoch, een Noach, een Job, een Abraham, een David en ook deze Jakob zijn in ons oog wel bijzonder bevoorrecht omdat God hun als 't ware tot een persoonlijken Vriend is geworden en hun levensgang telkens verhelderd werd door een bijzondere Godsopenba ring. Zulk een innig contact met den Allerhoogste schijnt ons zeel' begeerenswaard. Maar vergeten wij nimmer, dat ons in onzen Bijbel veel meer is gegeven dan wat deze mannen ooit is geschon ken. In dat Woord toch heeft God Zich aan Zijn volk geopenbaard in den vollen rijkdom van Zijn heerlijk Wezen En dezelfde gunst welke deze Bijbelheiligen ten deel mocht vallen wil God nog bewijzen aan ieder, die Zijne nabijheid met ernst zoeken en vreugde scheppen in het volbrengen van Zijn geboden. Het is nacht. Donker en diep welft zich de Oosteische hemel boven een eenzame vlakte. En daar. terzijde van een weinig betreden pad. ligt een reiziger in diepen slaap verzonken, van God en de mensehen verlaten. Van de menschen verlaten? Ja! Deze Jakob ondervond de bitterheid van het bedreven kwaad in haar gevolgen. Van God verlaten? Neen! o neen. Want zie. wat wonder droombeeld rijst daar op voor zijn geest? t Is alsof de rotsblokken, die hij hij 't onzeker schemerlicht zoo straks in 't rond verspreid had zien liggen en waarvan één hem tot hoofdkussen dient, door onzichtbare handen worden aangegrepen en opeengestapeld worden, liooger, al hooger, nog hooger, zoodat liet Jakob duizelt om er langs naar boven te zien en toch nog hooger, totdat ze raken aan den hemel, een reusachtige trap. die aarde en hemel verbindt. En dan, daar openen de hemelen zich en nu golft als een waterval het heerlijkst licht langs de droomtrap omlaag. En wat zijn dat voor wemelende lichtgestalten, daar langs die ladder, gaande omlaag, gaande om hoog, dan weer dalend tot bij de plaats waar hij ligt, om ook dadelijk op te klimmen ten hoogen hemel weer O, nonder dat moeten Engelen zijn, lichtende dienaren der Allerhoogsten Gods. Zalig® droom. Jakob, zondige, schuldige Jakob, hoe schande lijk hebt ge uw ouden vader bedrogen en hoe weinjtóbroederlijk u betoond tegenover Ezau en toch een open hemel boven uw schuldig hoofd. De t; ces voor de wraak van uw broeder Ezau heelt doen vluchten uit uw vaders huis en als tgestootene zwerft ge hier eenzaam rond, zondfl hulp en zonder steun van wien ook. En uitgei door en brandenden zonnegloed zijt ge hier neer- gezeg welda lige rust te genieten. Als Ja, Wi. ut van den langen dagmarseb. gezengd om in de frissche nachtkoeltcn een korte, een vluchtende misdadiger, vol vrees voor de w( kende gerechtigheid van een misleiden broed 'i' zijt ge hier gekomen met een hoofd vol kwell nde gedachten en met een niet tot zwijgen te bifngcn stem van binnen, die u beschuldigd cn ontroofden Vaderzegen en geraffineerd bedreig van een stervenden Vader. voor zulk een is een harden steen voldoende hoofdkussen en de stugge aarde ook vol- doein e voor nachtleger. brave endeugdzame menschen zijn van ng, dat deze banneling geen beter lot ver meen diendje. Maar God toont dezen Jakob een geopenden hemel nu de deur der wereld achter hem gesloten is. Gofls gedachten zijn zooveel hooger dan de ge dachten der menschen. In dezen droom is het zoo heerlijk aan Jakob Opgericht in 1909. aan huis bezorgd tegen kostprijs. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27, Tel. 14393, Haarlem geopenbaard; O,gij, die misdreven hebt, de hemel is toch open voor u. Wat Jakob aanschouwde was een droom, maar in Jezus Christus is het werkelijkheid geworden. Met duidelijke toespeling op dezen droom heeft Jezus gezegd tot Nathanaël: „Van nu aan zult gij den hemel zien geopend en de Engelen Gods opklimmende en nederdalende op den Zoon des menschen." Hier spreekt Jezus; „De ladder, die Jakob in zijn droom gezien heeft, ben ik". Sclioone vergelijking! Op andere plaatsen lezen wij Jezus woord: „Ik ben de deur", of „Ik ben de weg" of ook: „Ik ben de ware wijnstok" en hier: „Ik ben de ladder Jakobs." Zoo krijgt Jakobs droom Nieuw-Testamen- tisclie betéekenis. Jezus de ladder, die de aarde met den hemel verbindt. Is Hij niet de Zoon des menschen? Zóó staat Hij op onze aarde. Ts Hij niet de Zoon van God? Zóó raakt Ilij aan deii hemel. En zóó vormt Hij de ladder, waarlangs wij naar boven mogen klimmen. Er zijn zooveel menschen, die zichzelf en de wereld willen ontvluchten. Zij weten geen raad met hun eigen leven, waar de weg naar vrede en geluk telkens geblokkeerd wordt door eigen fouten en tekortkomingen. Zij weten zich schuldig voor God en menschen en zien geen kans om zichzelf te corrigeeren. Maar nu, zie naar boven; niet langer op u zei ven. De hemel is open en de lichtladder der godde lijke liefde en genade in Christus staat opgericht van de plaats waar gij zijt, naar den hemel boven uw moegepeinsd hoofd. En zie het nu toch, even als de schuldige Jakob het zag: langs die ladder dalen neer de Engelen Gods, lager, al lager, totdat zij staan bij uw onrustig hart, bij uw neergebogen ziel, die geen raad meer met de dingen weet. En wat dragen zij in hun reine Engelen handen Gij meent de fiolen, gevuld met Gods toorn, om die over u uit te gieten? Neen, o neen, de gouden schalen rol van de vergeving en de ge nade en de liefde Gods. De hemel is open voor ieder, die weet. zichzelf niet te kunnen corrigeeren; voor allen, die den steun van menschen moeten ontberen cn nu zoeken naar hechter steunpunt in het wisselvallige leven. Ik zie de Engelen nederdalen met geruischlooze voetstappen langs de lichtende traptreden en zij dragen in hun handen de gouden kruiken met den balsem der vertroosting om dien te droppelen in uw schrijnende wonden, door liet harde leven geslagen. En zij dragen ook de kruiken met de vreugde-olie om die uit te gieten over uw moede, gebogen hoofd, opdat ge weer op zoudt veren uit uw geestelijke apathie en weer vreugde zoudt kennen, echte vreugde, die uit den hemel stamt. Bij elke crisis in uw leven staat die lichtladder naar boven opgericht. Zóó diep kan uw val niet zijn, zóó zwaar kan uw strijd met u zelf niet zijn of de lichtladder naar den hemel staat opgericht en de liefde en de genade Gods straalt u uit den hooge tegen. Als u het slechts zien wilt. Jakob beleefde ook een crisis door eigen schuld. Zijn verre reis naar Haran was vol risico's en 't was nog zeer de vraag of zijne familie aldaar hem wel ontvangen zou. Zijn hart was zwaar van onrust en zijn geest was benauwd tot stikkens toe, omdat hij wist zwaar misdreven te hebben. De menschen waren tegen hem en wat erger was: hij had reden gegeven, dat ook God tegen hem was. Toen hij zich te slapen legde was de duisternis binnen in hem even groot en diep als de Ooster- sche hemel hoven hem. Maar de hemel, die zoo dicht en donker was, brak open en God zelf verkwikte de moede ziel van den vluchteling door Zijn heilbeloften. Zóó sterkt en troost God Zijn kinderen. En zóó doet Hij bet heden ten dage nog. LINNAEUSLAAN27 HAARLEM TELEFOON 15649 TEL 22299 BLOEMENDAAL Dr D BAKKERLAAN 8-10 KEEREWEER'S WONINGINRICHTING KINHEIMWEG 5 TELEFOON 22565 beveelt zich beleefd aan voor Behangerij, Stoffeerderij, g. Matrassen, Meubelen, enz. De nieuwe Stalen liggen ter 5 inzage Bloemendaalscheweg 260, Overveeh, Telefoon no. 13574 Laat ons Uw leverancier zijn. Wij bedienen U a la minute. Prima Wijnen en Gedistilleerd. Roozendaal van voor 1746. Voor partijen bij U aan huis bieden wij U een uitgebreide Service. Ongeopende flesschen worden door ons terug genomen. Vraagt uitgebreide Prijscourant. HEEFT MEN VANNOODE, ZOO GOED ALS DEN BROODE. Daarvoor zijn de beste adressen: Gediplomeerde Drogisten Apotheker Assistente Bloemendaalscheweg 75 Bloemendaalschestraatweg 50 Bloemendaal, Tel. 22029 Santpoort-Station, Telef. 554 VRAAGT ONZE GRATIS VERKEERS VERZAMELPLAATJES! Hebt U reeds kennis gemaakt met ons Neemt proef en U wenscht nimmer anders BLOEMENDAAL TELEFOON 22276 UIT DE PRACTIJK. Weg met die zegelkosten. Nog geregeld komt men het tegen, zelfs bij prima gevoerde admi nistraties, dat gezeur met die zegelposten van 10 et. Worden bij zoo'n administratie de debiteuren en crediteuren- rekeningen afgesloten, dan moet er een lawine van deze kleine postjes geboekt en overgenomen worden, een massa werk en overbodig. Onderstaand voorbeeld zal U dit toonen. Alle facturen, zoowel ingaand als uitgaand worden zonder zegel geboekt in inkoop- respect, verkoopboek, en dus ook op de respect, crediteuren- en debiteurenrekening overgenomen. Nu neemt U in het kasboek, eventueel ook Giro en Bankboek aan de debetzijde naast de totaal-kolom een kolom Debiteuren en een kolom Zegels, en aan de creditzijde een kolom Crediteuren en Zegels. Komt mijnheer Jansen zijn rekening groot f 28.33 betalen dan wordt dit in het kasboek als volgt geboekt Kasboek deb.zijde Omschrijving 29/3 Jansen Totaal 28.33 Debiteuren 28.23 Zegels 0.10 Enz. Het bedrag van f 28.33 in de kolom Debiteuren wordt daarin uit geworpen bij het overnemen op de rekening Jansen in het Debiteu- renboek, de 10 et. gaat dan naar de kolom Zegels. Jansen wordt dus zoowel gedebiteerd als gecrediteerd voor- f 28.23. Zegel behoeft niet te worden bijgeboekt. Bij Crediteuren wordt op dezelfde wijze te werk gegaan, Het totaal der kolom Zegels uit Debetkas geeft dus het bedrag aan hetwelk U terugontvangt van de door U gekochte pïakzegels (een punt van controle). Het totaal der kolom zegels uit creditkas kunt U over-boeken op Uw rekening Inkoopen of Goederen, want inderdaad zijn dit kosten, welke den inkoop verhoogen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5