Moment-Opnamen. Hotel, Café-Restaurant „Roozendaal" Tel. 13574 A. J. VAN SCHOOTEN. Haarlemsche Diner-Vereeniging UITZENDING VAN DINERS „De Druiventrein' Predikbeurten. Agenda. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Op de Wereld-Jamboree. Bloemendaalscheweg 260 Overveen Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN BERGING VOOR INBOEDELS G.M, W. MARGADANT - Accountant Opgericht in 1909 aan huis bezorgd tegen kostprijs. Prijscourant op aanvrage. Bakenessergracht 27, Tel. 14393, Haarlem De N.Z.H. organiseert van 1 Juli t/m 1.5 Sept. dagtochtjes die heel aardig zijn. liet doel van den tocht is Poeldijk in liet Westland, maar de reis op zichzelf te maken is al een waar genoegen. Het is een van de aardigste dagtrips die wij meegemaakt hebben. De „Druiventrein" is een speciale tramtrein, die vanaf Haarlem (Stationsplein) vertrekt met de passagiers voor de „druivenreis", het is een groo- te z.g. Budapester, een tweelingwagen, die zeer comfortabel is (het nieuwste materiaal van de N.Z.H.). Men kan van voor naar achteren alle wagens doorkijken, wat een veel gezelliger idee geeft dan die afgesloten tramwagens. In deze tram dan maakten wij de reis naar Leiden. Beschreven wij in het vorige nummer de reis naar Amsterdam als afwisselend, deze laatste zou nog eOBtonig genoemd kunnen worden vergeleken bij de reis van Haarlem naar Den Haag, mits per N.Z.H. afgelegd. Het geluk wil dat een zeer geestige conducteur deze tram bedient, zoodat nog half slapende Bennebroekcrs een tram nagaapten, waaruit lachsalvo's tegen de huizen van de smalle straatjes stukbarstten. Bij het overstappen in Leiden vonden wij een correcte verbinding met Den Haag. Het is een prettig binnenkomen in het grootste dorp dat wij bezitten: de residentie 'S-Gravenhage; prachtige nieuwbouw, gezellige tuintjes, mooie wegen, niet zoo druk nog, niet groot-steedsch", een aaneenschakeling van winkels, maar zooals men in Bloemendaal heeft de Iepenlaan of in Haarlem de Verspronckweg en de Kleverlaan. Op het Malieveld stonden twee groote luxe touringcars op het groote gezelschap te wachten. Hier mogen wij een groote pluim geven aan de organisatie van de N.Z.H., die, onmiddellijk nadat zij het aantal passagiers weet, doorgeeft aan de Pullman-Expres hoeveel bussen gereed moeten staan, en die uit al het gerief dat men ontmoet, blijkt. Langs de bezienswaardigheden reden wij Den Haag uit en door het karakteristieke Westland op Poeldijk af, terwijl de A.V.R.O. ons Greta Keller liet genieten in de fluweelen fauteuils. Te Poeldijk stapten wij uit in het modern inge richte Hotel Verburcli, waar de tafels voor ons gedekt stonden. Wie brood had meegenomen, bestelde koffie, de anderen een complete koffie tafel. Onderwijl begon een bandje te spelen, heel ge zellig, en menig oud heertje en directeursbuikje maakte een walsje, zóó ontwend, dat het lachen niet van de lucht was. Het rytlime ging zoo over op het gezelschap, dat het eten al naar ouderdom en gesteldheid gekauwd werd in een quickstep, Weensche wals, slow-fox enz., waarbij snorren huppelden, wangen bolden en kinnen zakten en stegen. De violist verzocht ons mee te gaan en wij be zochten de fruit- en groenteveiling en de druiven- kassen. Voor het veilingsgebouw staat het standbeeld van Franciscus Verburcli, die het eerst met de druiventeelt begon. De kassen zijn zeer interessant en een afzonder lijke bespreking waard, mede dank zij de duidelijke explicatie. In het hotel teruggekomen, vonden wij een bord met de heerlijkste druiven voor ons klaar staan. Deze groote portie wordt geheel gratis aangeboden en is van de beste kwaliteit. Nog een kort dansje en wij vertrokken weer naar de bussen, uitgeleide gedaan door de familie die dit hotel geheel beheert; wij waren gedurende twee uren opgenomen geweest in deze amicale familie, wat een zeer intiem cachet aan de lunch gaf. Kinderen kunnen zich vermaken in den grootcn speeltuin achter het hotel. Weer ging het verder het Westland in en dan terug naar Seheveningen langs Vredespaleis, Schfeveningsche Boschjes en de waterpartijen, waar de gezamenlijke tocht eindigde. Op een zelf te bepalen tijd ging ieder naar huis terug. Dagelijks zijn 2 rondreizen, die beginnen om 8.49 en 13.29 en eindigen in Seheveningen om pl.ra. 3 en 19.4.5 uur. Het dubbele voordeel dat deze tocht heeft, is dat men zich niet van te voren hoeft aan te melden, maar gaat op den dag dien men zelf uitkiest en dat de ochtendtrip voldoende tijd overlaat om den middag in Seheveningen door te brengen. Men vrage inlichtingen bij de conducteurs of aan Flippie van de N.Z.H. Goede reis, lezers en prettige dag! L.M.D. Opening Showroom G. Brugman. hl- Hedenmiddag opent de heer G. Brugman, in zijn perceel Tetterodestraat ,52, een naar de eischen des tijds ingerichte showroom in sanitair t.w. baden, geysers, vaste wasclitafels en verdere badkamerbenoodigdheden, benevens een aparte afdeeling in haarden, kachels, stofzuigers, enz. Het perceel is geheel gerestaureerd, de plaats waar voorheen de loodgietersbezigheden verricht werden, is thans ingericht voor genoemden show room. De ruimte leende zich hierin uitstekend en het ziet er alles keurig en hygiënisch uit. Tal van modellen zijn geëxposeerd, het is een be- bezichtiging ten volle waard. Onze indruk is dat men voor deze artikelen gegarandeerd naar wensch slaagt. Men vindt er de goedkoopere, evenwel solide modellen, terwijl de meer luxe soorten evenmin ontbreken. Wat de prijzen betreft, men kan de advertentie, in dit nummer voorkomend raadplegen om te constateeren, dat er voor elke beurs keus is. ZONDAG 15 AUGUSTUS. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. L. D. Terlaak Post te Den Haag. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. P. Prins van Deventer. Nederl. Protestantenbond geen dienst. Vrije Katholieke Kerk (Kinheimpark) 10.00 v.m. gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Woensdag Vespers en Lof, 8 uur n.m. Zaterdag Gesproken H. Mis. 7.2.5 v.m. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. AERDENH0UT. Vereen. Religieuze Kring geen dienst.. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. T. W. Oort te Amersfoort. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 10 uur de heer H. W. Hofmeester te Hilversum. Geref. Kerk H.V. v.m. 10 uur de heer Ant. v. Kampen. HAARLEM. Evang. Luth. Kerk v.m. 10%- uur Ds. G. West- mijse, Herv. Pred. te Rotterdam. Kglise Wallone, Begijnhof. Dimanche 15 aoüt a 20 h. Service Présidé par Mr. I<1. MiehelinMoreau de la Haye. 3e Collecte pour l'Eglise. Geref. Kerk H.V. v.m. 10 uur de heer H. Las- schuit. Oud Zend. leeraar. N.m. 5 uur Ds. P. van der Vloed te Zandvoort. In de voorzaal v.m. 10 uur Kinderdienst. ZANDVOORT. Geref. Kerk H.V. v.m. 10 uur: Ds. P. van der Vloed. N.m. 5 uur: geen dienst. Luxor Sound Theater: „Tweelingbroers", de jubileumfilm van Stan Laurel en Oliver Hardy. Rembrandt-Theater: „Pygmalion" met Lily Bouwmeester, Jolian de Meester, Emma Morel, Eduard Verkade, Mathieu van Eysden. Cinema Palace: „Maria Stuart" (Mary of Scot land) met Katharine Hepburn en Fredric March. Frans Hals-Theater: prolongeert „Zoölogica'' met Heinz Ruhmann, Theo Lingen, Hans Moser en Gusti Huber. AFSCHEIDSWOORDEN. Na een machtig slotdefiló op Maandagmiddag heeft Lord Baden Powell o.a. in een afscheidswoord gezegd „Padvinders, gij zijt hier na lange marsehen bijeengekomen. Gij moet vermoeid zjjjn, na al deze dagen van rondtrekken door het kamp. Ik zal kort zijn en alleen zeggen, dat wij thans gekomen zijn aan het einde van de Jamboree, die slechts gisteren schijnt te zijn begonnen. Gedurende de korte dagen van deze wereldjamboree, hebben tot mijn vreugde alle padvinders het grootste deel van hun tijd be steed aan het sluiten van vriendschappen. Dat is ook het doel der padvinders: zooveel mogelijk vriendschap in andere landen te sluiten. De dag bladen hebben geschreven over een kinderkruis tocht. Dit is een zeer juiste beschrijving. Omdat jullie werkzaam zijt voor een groote zaak, de kruistocht voor den vrede. Vroeger trokken de kruisridders op om de Saracencn te bestrijden en de Heilige stad Jerusalem te veroveren. Zij slaagden daarin niet De kinderen waren daarover zoo onl- daan, en ontevreden, dat zij zeiden: wij willen zelf uittrekken voor een groote zaak en het heilige land veroveren. Ook hun kruistocht i= mislukt, want hij was slecht georganiseerd en de kinderen hadden geen middelen van vervoer en geen voedsel voor den tocht. De kruistocht die jullie hebt onder nomen. heeft in sommige opzichten geleid. Ook jullie komen uit alle deelen van de wereld bijeen, om vriendschap te sluiten, een taak even groot van iedere andere kruistocht. Probeer daarom zoor eel mogelijk vrienden te maken in andere landen. Over enkele jaren zijn jullie volwassen mannen in jullie land. Dan zullen de moeilijkheden komen.dan zullen zich conflicten voordoen, dan zal wellicht weer ge sproken worden over iorIog en vrede. Maar als je veel vrienden hebt in andere landen, wil je geen oorlog met hen maken. Dan weet je, dat er een betere wég is tot oplossing van de conflicten: onderling overleg en vriendschappelijke regeling. Na deze rede, die in aandachtige stilte door de padvinders werd aangehoord, reikte de chief scout de Jacobstaven uit en richtte toen voor de tweede maal, zeer ontroerd het woord tot de jongens- DE JAC0BSTAF. „De tijd is nu voor mij gekomen om vaarwel te zeggen! Ik hoop, dat jullie een gelukkig leven zullen leiden. Jullie weet, dat ik in mijn een en tachtigste jaar ben en het einde van mijn leven nader. De meeste van jullie staan aan het begin en ik wensch, dat jullie leven gelukkig en vol succes zal zijn. Je kunt dit bereiken door je best te doen de padvin- der uit te dragen, je leven lang, wat ook je functie moge zijn en waar je ook bent Ik wenscii. dat jullie allen den Jacobstaf van de Jamboree op je uniform zult houden. Ik hoop, dat je zult trachten er aan te blijven denken, wat de beteeke- nis is van dezen staf. Door deze beteekenis in acht te blijven nemen zul je geholpen worden bij je 17618 BadingsWouters, mevr. Mesdaglaan 20. Heemstede. 27121 Bilt, P. .1. v. d.. Grenslaan 11, Aerdenhout. 17707 Bijvoet Huijssen, Mevr. Wed. J„ Lorentz- plein 26a. 27127 Hendriks, Mej. F. C„ Camphuysenlaan 12, Heemstede. 27125 Kolinstamm, C. A„ Chem. Drs., Zand- voorterweg 88, Aerdenhout. 17624 Lingen, N. van, agent Meelfabriek „De Sleutels" te Leiden, Atjehstraat 96. 29502 Riscli, J. G„ Gustav Mahlerlaan 6. Heemstede. 22324 Scholte, Mr. II., Sterrebosehlaan 20, Bloe mendaal. 29.524 Simons, H., Paulus Buyslaan 12, Heemstede. 27130 VisserCoeland, Mevr. M. A., Laan van Bloemenhove 15, Heemstede. 17620 Wilner, P., Generaal vertegenw. Dr. Thein- hardt's preparaten, Emmalaan 6. streven God's rijk van den vrede en den goeden wil te vestigen. Deze totem zal je altijd de padvinderswet in herinnering houden en den praehtigen tijd, die wij in Nederland hebben gehad. Hij zal je helpen uit gerust te zijn voor de padvinderswet gedurende heel je leven en steeds meer onze padvindersidealcn van goeden wil en de helpende band der kameraad schap te verbreiden onder al degenen, die wij ontmoeten. Mijn boodschap aan jullie is vriend schap te verspreiden en broederschap over de geheele wereld. Vaarwel en God zegene jullie allen". Drie geestdriftige cheers volgden na een ontroc rende stilte op deze indrukwekkende woorden, nog drie cheers voor den Nederlandsehen hoofdverken ner en het laatste défilé was ten einde. Diep onder den indruk verlieten de padvinders langzaam het terrein. „EEN „HAPPY END". VOGELENZANG. Tot groote vreugde van de duizenden padvinders, die Maandagavond oin acht uur rondom het groote kampvuur zaten geschaard, verschenen plotseling en zon der dat iemand hun komst had kunnen bevroe den, prinses Juliana en prins Bernhard met een klein gevolg, ten einde volkomen in den geest van dit kameraadschappelijke padvin- dersfeest eenvoudig onder de menigte knapen dit laatste en intieme kampvuur mede te maken. Zooals gebruikelijk werd het vuur ontstoken door middel van Indiaansche vuurbogen, waar mede een rond stukje hout zeer snel in een soort tonder wordt rondgedraaid, tot dit begint te smeu len. Met den gloeienden tonder wordt dan een viertal fakkels en daarmede het kampvuur ont stoken. Tijdens het vuurmaken werd een soort Indiaansche bezweringsformule uitgesproken roode gloed, roode gloed, behoedt ons tegen de koude, Iaat de wereld zich aan onze idealen ver warmen, zooals wij ons warmen aan je vlammen. Vervolgens werd de Baden-Powell-yell uitge bracht en zouden de jongens beginnen met het zingen van liet jamboree-lied in het Engelseh, Franscli en Nederlandsch, toen plotseling in een uithoek van den duinpan, langs welks hellingen de tienduizenden scouts gelegerd waren, groote beroering ontstond, die zich alle aanmaningen van Pom ten spijt, al spoedig over de aanwezigen ver spreidde. Hoeden en mutsen werden in de lucht geworpen, lieele groepen stonden te dansen van opgetogenheid en plotseling begonnen ongeveer vijf en twintigduizend frissche jongensstemmen spontaan het Wilhelmus te zingen, dat ontzaglijk en indrukwekkend over het stille duinlandschap, waar de avond al begon te schemeren, weerklonk. Een oogenblik om nooit te vergeten. En toen wisten alle jongens het zonder dat iemand het hun gezegd had: Prinses Juliana en Prins Bernhard waren komen binnenvallen in het groote padvin dersgezin om gezamenlijk met de jongens in onge dwongen vreugde dit laatste feest r an de jamboree mede te vieren. Er volgde na het zingen en de begroeting een uitgebreid programma van opvoeringen, de een al aardiger dan de ander. Er werd een Hollandsche yell uitgebracht, waarin de Prinses met vreugde instemde: Rood, wit, blauw, oranje, Nederland. Nederland. Je Maintiendrai, Leve de N.P.Y., een charmant klein Oostenrijkertje jodelde, dat het een lust was, de Tirolers Seliuhplatterden; het bekende Varialied werd gezongen, waarbij het geheele kamp aan het schuitjevaren sloeg, de rij van Prinses Juliana, Prins Bernard en Gustaaf Adolf al even vroolijk meedeinende als ieder ander, uiteraard tot enorme en uitbundige voldoening van de padvin ders, wier hart Prinses Juliana met dezen avond voor goed gestolen heeft. En zoo ging liet den gelieelen avond door. Geen lied werd door de pad vinders gezongen, of Prinses Juliana stemde van harte in, geen yell werd uitgebracht of onze jonge Prinses deed mee, ernstig en volkomen opgaande in haar streven het zoo goed mogelijk te doen. Hei was voor de jongens om nooit te vergeten! Annex Wijn- en Gedistilleerdliande! Vraagt uitgebreide Prijscourant. - Bezorging aan huis a la minute. Heeft diverse Zaaltjes voor Partijen, Vergaderingen, Dans- en Bridgeclubs op zeer aannemelijke condities. Aanbevelend, TEL. 22299 BLOEMENDAAL Dr. D. BAKKERLAAN 8-10 L1NNAEUSLAAN 27 HAARLEM TELEFOON 15649 SCHIJN-D00DEN. Sehijn-doodc zaken zijn niet echt dood, maai zij zien eruit, alsof zij het leven erbij gelaten hebben. Do gedachten zijn teruggevallen in liet niet. In jaren hebben zij niets uitgevoerd. Zooals zij vandaag zijn, waren zij gisteren en eergisteren. Hoe lang nog? Het kan een tijd duren, voor deze zaken geheel den geest hebben gegeven. Maar tenslotte moet dat gebeuren, als niemand komt, die ingrijpt. ONVERMOEID. Onvermoeid zijn daar komt liet op aan. Het heeft geen zin, wanneer u zich alleen maar op jubileumdagen van uw zaak tot uw „geachte clientèle" richt of den menschen met Kerstmis of St. Nioolaas een drukwerkje stuurt om uw zaak aan te bevelen. Kijkt toch eens naar de groote firma's. Waardoor zijn die zoo groot geworden Hoofdzakelijk door reclame. Duizenden geven de groote firma's aan een reclamecampagne uit. Meent u, dat al dat geld is weggegooid Neen, want elke adver tentie, elke circulaire, elk reclamebiljet lokt nieuwe belangstellenden, nieuwe koopers. Fin hiermede zijn wij aangeland bij de finaneieele zijde van de reclame. Nu zult u misschien bedenkelijk het hoofd schudden en zeggen: „Dat is het hem nu juist, reclame kost geld." Ziet u, daar schuilt nu precies de fout in uw redeneering. Als u zoudt zeggen: „Reclame is een geldbelegging", dan zou dat. veel juister zijn uitgedrukt. Zeker, als u vandaag f 5.voor reclame uitgeeft dan hebt u daarom morgen nog geen f 5.meer in kas. Want reclame brengt zijn geld niet zoo één, twee, drie op. Maar verlangt u dan van uw bakkersoven, dat hij in een jaar tijd afgeschreven kan worden? Bovendien, het duurt geen jaren, eer u de gunstige uitwerking van uw reclamecampagne begint te merken. Als u maar eerst eens den moed hebt, een maand of twee systematise!) en weloverdaoht reclame te maken. „Zwakke menschen wachten het succes af, sterke menschen maken het!" U weet, welk een geweldige propagandistische waarde er in reclame, in goede reclame, gelegen is. Grijpt dit middel dan oo! aan; gebruik het voor uw persoonlijk genoegen en in liet belai'j van uw zaak! EEN TIP VOOR „MOEILIJKE KLANTEN". Iedere winkeliei kent ze, de klanten, die besluiteloos zijn, die na lang wakken en wegen dikwijls nog den winkel verlaten /.onder iets te hebben gekocht. Voor dergelijke klanten is het verstandig, achter den winkel een klein „ontvangvertrek" in te richten, waar di bediende de verschillende uitgezochte goederen heen brengt en der klant verzoekt, deze nog eens rustig te willen bekijken. De klanten voelen, dat zij anders behandeld worden dan de anderen, hetgeen zij waardeeren, terwijl zij tevens niet worden afgeleid door de inkoopen, die de menschen om hen heen doen. Deze ontvangkamer moet met weinig meubelen toch geriefelijk worden ingericht, terwijl vooral de belichting uitstekend moet zijn Een dergelijke kamer brengt zijn liuui zelf op, vooral als de klant artikelen wil koopen, die tamelijk groote uitgaven eischen. Hij zal blij zijn daarover rustig te kunnen nadenken en te beslissen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 3