J DGIETER 3 Blouses MODE TIPS HOE KLEEDEN WIJ ONS? r.. Tel. 15453 Huis en Tuin I arlem. Tel. 15453 iwe Showroom In s, Stofzuigers enz. eterij een Haarden dat Brugman het SNOTEERINGEN: iren, vanaf f 65.— f 70.— lidverrorging EELT en LIKDOORNS Itpasta. Alleen echt met dteekenmg, per doos 50 ilf's Goedkoope Apo- Kruisstr. 26, Tel. 11174 VI LOOPT U met pijn- ten Pijnlooze behan- ct. Bij U aan huis 75 ct. azen, Med. gedipl. Pedi- stenburgerlaan 9, Tel. Huisdieren JMHOUDERS! Voor 'n der aquarium een pomp van Gebrs. Veeninga laatsing). Naturalieën- )e Steenuil", Jacobijne- —14, Tel. 13265. Ziet ;e-aquarium. ENUIL" beeft de groot- ■ring dieren en vogels, dieren-etalages. Gebrs. Naturalisten, Jacobij- 12—14, Tel. 13265. ÏENUIL", biedt aan: annenkanaries, f 2.25 :kende 100% Veeninga- Gebr. Veeninga, Na- Jaeobijnestraat 12 13265. OF JOY, eig. Mevr. Tel. 17810, verzorgt uw jdens uw vacantie. Pri- Zonnige speelplaat- ken van alle terriers. IS wenscht een hygië- ittenbak van de EeTste ittenbak Afkaaldienst, w. 109, Tel. 22541. /OER. Het beste voeder katten is Felix katten- rkrijgbaar bij K. E. van Zijlstraat 6. Telefoon .TERS, luehtpompen en aquarium benoodigd- het adres: „Scalare", at 144, Haarlem-N. IN VOORRAAD mooie :ls, in buiten-volières. krielen en sierduiven. L Begijnestr. 18, (b.d. Tel. 13268. IM- en Vogelliefhebbers. :n een schitterende col- pische en koudwater nzoo onze vogels. Alle ropische vogels tegen n. Ook nog voorradig Las Palmas hondje en 3 Bob Theel. Beleefd W. J. Zomerdijk, e Gracht 36, Telefoon 3R00D, kattenbrood, i. Het adresFa. A. C. len Kuiper, Doelstraat 2316. ITY-KENNEL". Leve- illc soorten rashondjes lukken, trimmen, sche- Warmoesstraat 2, Tel larlem. REEDS Uw Tuin- e» :n repareeren. Beleefd id: G. J. Brinkman, r, Haarlem. Gevestigd 9, Telefoon 12155. 'HUlJZEN,Alb.Thyml. tp. 240. Handel in zand, nspeciën, enz. Tegels Opr. van tuinvuil. 7G van Tuin- en Serre- enten enz. Fa. Wed. k, Ged.Oude Gracht U, ■wqfcr.iA, Al eenige jaren lang handhaaft de blouse zich op een der eerste plaatsen van het modeplan. En het ziet er naar uit, dat ze deze plaats voorloopig niet af zal staan. Dat is ongetwijfeld een prettige tijding voor vele dames; want blouse en rok vormen niet alleen een practische, maar ook een flatteuze dracht. Practisch, omdat men met be hulp van verschillen de blouses telkens verschillend gekleed kan gaan en flat teus, omdat men door een verstandige keuze van het model d2 goede punten van het figuur kan ac- centueeren. In het najaar, als de mantelpakjes ge dragen worden, is ook de blouse troef. Onze afbeelding toont eenige bijzonder aardige blouses. Links: dit zeer eenvoudige model is vervaardiged van batist of crêpe de chine. De blouse wordt aan een glad den rechten schouderpas gerimpeld. De mouwtjes zijn iets poffend. De ronde kraag, de jabot en de manchetjes zijn afgezet met een heel smal valencienne- kantje. Midden: deze elegante blouse is ver vaardigd van crêpe satijn, terwijl de gar neering van donkere zijde is. Het taille- deel is opgeknipt, terwijl het schootje denzelfden vorm vertoont. Het openval lende kraagje, de smalle manchetjes en het ceintuurtje zijn van de donkere zijde vervaardigd. Heel aardig is bijvoorbeeld de combinatie wit en donkerblauw. Rechts: deze jeugdige blouse is ver vaardigd van crêpe georgette, terwijl de manchetjes, het kraagje met den grooten strik en het ceintuurtje gemaakt zijn van fleurige gebloemde zijde. Zooals duidelijk op deze teekening blijkt, zijn de modellen heel eenvoudig. Bij de min of meer strenge tailleur- costuums, behooren trouwens eenvoudige blouses gedragen te worden. Alleen het materiaal kan min of meer kostbaar zijn. JEANNE DE FL. Het duurt niet lang meer, of de zomer is voorbij. Nu is het tijd te beginnen met het maken van de wintergarderobe. Nr. 795: een blouse is een kleedingstuk, dat zich 's zomers en 's winters in een even groote geliefdheid verheugt. Deze overhemdblouse is vervaardigd van ge streepte zijde. Het model is eenvoudig en practisch. Benoodigd materiaal: 2 meter van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 44; bovenwijdte: 102 centimeter; taillewijdte: 86 centime ter; heupwijdte: 110 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets., plus 4 ets. voor porto- en administratiekosten. Nr. 825: dit warm-kleedende manteltje is vervaardigd van wollen Schotsch ge ruite stof. De cape wordt op de schouder naden vastgenaaid. Van voren sluit het jasje tegen elkaar. Men heeft 4 meter wollen stof van 130 centimeter breedte noodig. Het patroon is te verkrijgen in maat 44. (Zie boven). Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs: 26 ets., plus 4 ets. voor porto- en administratie kosten. Deze patronen zijn te ver krijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uit geversmaatschappij „De Mijl paal", Singel 91, Amsterdam Centrum. Toezending zal ge schieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels of per postgiro: 41632. Den lezeressen wordt vrien delijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mo gelijk op te geven. Men voor komt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. Gelieve verder uw bestelbrie ven voldoende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Bovenstaande patronen zijn ook naar maat te verkrijgen. Prijzen zijn dan: nr. 795: 40 ets.; nr. 825: 85 ets. per stuk. Verder leveren we niet alleen patronen van de gepu bliceerde modellen; doch van ieder gewenscht model. Toe zending van een afbeelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende. Prij zen van de patronen naar maat zijn: een mantel: 85 ets.; een japon: 70 ets.; lin gerie en kinderkleeding: 45 ets.; blouse: 40 ets.; rok: 35 ets. per stuk. N.B. Wij maken er onze lezeressen op attent, dat toe zending der bestelde patro nen zoo spoedig mogelijk na binnenkomst der bestelling geschiedt. Vv ilOu 11 HET MEISJE MET DE CELLO. Er was eens Zoo beginnen haast alle sprookjes en daarom moet ook deze ove rigens ware geschiedenis zoo beginnen, want ze is een. modern sprookje, zooals Ieren wordt be leefd. Dus: er was eens een klein, veer tienjarig meisje, dat met haar ouders in een groote stad woonde, in een stille wijk, waarboven de grootste ijzeren toren ter wereld uitstak. Op het tijdstip, waar op deze geschiedenis aanvangt, namelijk la im, san bak feMae meisje precies veertien jaar oud geworden en (hoort en verbaast U) het kon niet eens dansen, en alle wenschen en bevelen van haar ouders, om aan dezen onhoudbaren toe stand een einde te maken, stuitten op doove ooren. De moeder van de veer tienjarige PeniéV». tea elegante sa sees mondaine dame, kon zooiets niet begrij pen. Waar zou het kind toch die „voor wereldlijke" ideeën vandaan hebben? Van haar zeker niet en ook niet van den vader, die het voorbeeld was van een modern man. En de opvattingen van Danièle waren onmogelijk, ja bijna compromitteerend. Dat een jong meisje zich interesseert voor muziek, dat is alles goed en wel; dan kan zij leeren piano-spelen, of, wan neer zij een weinig excentriek wil zijn, blaast ze wat op een saxophoon. Maar heeft men in de laatste jaren er ooit van gehoord, dat een veertienjarige bakvisch violoncel speelt? En daarmede nog niet tevreden, liep het kind iederen dag met het geliefd instrument onder den arm naar het conservatorium, onder luide, spottende opmerkingen van de Parijsche straatjongens, die zooiets een nogal vreemd gezicht vonden! En dan de lectuur van Danièle! Wat leest een kleine Parij zenaar ster van veertien jaar? Detectiveromans, lichte liefdesromans, die zij eigenlijk nog niet mogen lezen en enkele vlotte reisbe schrijvingen. Danièle echter las verhalen van Gérard d'Houville, wiens held een zevenjarige jongen uit Havanna is en haar lievelingsboek was de beroemde roman van Irène Niemirowsky: „Het Bal", wier hoofdpersoon een veertienjarige bakvisch is. Ook van gedichten hield zij veel. En toen stond er op een dag een kort berichtje in de krant: „Het Bal" zou ver filmd worden en men zocht een vertolk ster voor de veertienjarige heldin. Den volgenden middag verscheen er in het studio van de Champs Elysées een bloed- jong ding, dat den directeur verlangde te spreken. De kleine bezoekster was niet alleen gekomen; achter zich aan sleepte zij haar groote violoncel. Den portier, die haar verbaasd bekeek, zeide zij kortaf, dat zij weinig tijd had, omdat zij naar het conservatorium moest; de directeur moest dus maar wat voortmaken. En nu begint het sprookje: Danièle werd niet weggezonden, maar de direc teur ontving haar en sprak een half uur met haar. Na de eerste vijf minuten tele foneerde hij om den chef-regisseur. Het onderhoud zou nog wel langer hebben geduurd, doch na een half uur verklaarde Danièle, dat zij nu werkelijk naar het conservatorium moest, knikte den hee- ren toe en vertrok. Terwijl zij naar de deur toe liep, beloofde zij nog, den vol genden dag terug te zullen komen voor eer. proef-opname. Na een week had zij haar engagement en nu ging haar weg steil omhoog. Zij filmde met Kiepura en met Albert Pr*~ jean. In Frankrijk verheugt zij zich in een groote populairiteit, omdat zij niet alleen een groote kunstenares is, maar omdat zij haar rollen zoo weet te kiezen er. te spelen, dat zij de sentimentaliteit van de Franschen zeer tegemoet treedt. Nu gaat haar weg naar Hollywood. Vroe ger zag men haar dikwijls in het open baar. Niet bij een filmpremière of op het sehouwburgtooneel, maar in de concert zaal, waar zij haar geliefde cello be* speelde. De zaal was uitverkocht en in« gewijden weten te vertellen, dat Danièle's honorarium dat van den beroemden Pablo CasaI verre overtrof HUISHOUDELIJKE WENKEN. Een middel tegen motten in stoelen of crapauds is het overgieten van de overtrekken met terpentijn. Te veel kan geen kwaad! Het eenige is, dat de kamer naar den nengeur riekt; maar dat zal toch nie mand onaangenaam vinden!? Een zeer eenvoudig middel om haar borstels en kammen schoon te maken is het volgende: In een kom doet men wat lauw water met een klein scheutje ammoniak. Den borstel schudt men hierin vlug heen en weer en het vuil vliegt er af. Een vuil randje aan het hout neemt men weg door een doekje in het water te doopen en daar dat randje mee weg te wrijven. Daarna houdt men den borstel onder de kraan, slaat hem goed uit en zet hem rechtop te drogen. Men kan haarborstels van rubber pre cies ais een gewonen schuier reinigen met zeepsop, waarin een klein scheutje ammoniak is opgelost. Daarna moet men ruim naspoelen in frisch water en ten slotte den borstel flink uitslaan. Want onder het rubberkussen, waarin de haren zijn gezet, bevindt zich de lucht en het zou voor den schuier zeer schadelijk zijn, als in die tusschenruimte water bleef zitten. Men moet voor het schoonmaken van dergelijke borstels vooral geen ben zine gebruiken, daar het rubber dan los laat, waardoor de borstel onbruikbaar wordt. Als de borstel op den rug ligt, wordt het hout vochtig en als men hem op de haren zet, trekken deze allicht krom. Dus liefst rechtop te drogen zetten op een punt van den steel. Een kam kan men gerust in het water lateh liggen, waarna men hem afspoelt en laat drogen. Tenslotte kan men kam en borstel, als ze goed droog zijn met een beetje was op- 9L

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 5