FANTASIE PANTALONS Hensen Inrichting voor Voetverzorging Sport en Spel. A. G. G. M. GIORGIS Zn. Bezoekt het Tinholthuis Bloemendaal. Predikbeurten. Agenda. Jpofïhuis te Ifluijl Wijnands o. tRensen SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARJLEM - TELEFOON 13310 bij de Ruïne van Brederode Toegang 10 cent, Kinderen 5 cent Jaarabonnementen 40 cent p. pers. Kermis in het Provinciaal Ziekenhuis. blAls het kermis is in het Provinciaal Zieken huis dan rijen zich onder het hooge geboomte, breede witte tenten, versierd met papieren bloemen en kle.urige doeken, langs bloemperken tot één groot marktplein; dan davert de lucht van het feestgedruiseli van honderden vroolijke kermis- vierdets, dan knallen de schoten uit de schiet- kraam, dan laait boven alles uit een meesleepende dansmuziek, waarmede de groote fraaie draaimolen een ritje voor velen tot een „zaligheid" maakt. Dan is er dat heerlijke nooit volprezen openlucht feest, waarnaar elke twee jaar reeds maanden van te voren door de patiënten met verlangen wordt uitgezien. En ook vele maanden vooraf hebben dezen zich dan reeds beijverd, om onder leiding van heeren doktoren en verplegend personeel, de noodige linnen tenten met versieringen, transpa ranten, stellages enz. te maken, de verlichting met lampions en gloeilampjes voor de illuminatie langs vijvers en paden in gereedheid te brengen, kortom alles wat tot opbouw van de kermis noodig is. Zulk een heugelijke gebeurtenis had ook dit jaar en wel op Vrijdag j.l. plaats. En weder was, als van ouds, door vereende krachten, een bonte rij van kermisvermakelijk heden geschapen, waar het rad van avontuur lustig draaide, waar liefhebbers van sappige vruchten, knappend gebak, gerookte paling en zooveel andere lekkernijen en ververseliingen hun hart konden ophalen, waar grabbelton en dergelijke surprise leveranciers, den winnaars, d.w.z. alle deelnemers, een keurig prijsje boden, en dat alles steeds tegen een zeer beseheiden tarief; kostte niet een rit in den draaimolen slechts drie eenten, een lot in het rad van avontuur 2 fó cent, om maar eenige prijzen te noemen. Hoe strcelend was het bovendien voor de deelnemers, dat zij dit alles uit opbrengst van eigen arbeid konden betalen. Immers, men weet, dat de directeur, l)r. Kraus, tot in de uiterste mogelijkheid, de heilzame arbcids-therapie in zijn inrichting toepast. Het feest, dat met een muzikalen rondgang geopend en 's avonds met een schitterend vuurwerk besloten werd, is in alle deelen volledig geslaagd. Wat wel het meeste tot dit succes bij droeg, was de sympathieke wijze, waarop II.II. doktoren en verplegend personeel de leiding van de kermis op zich genomen hadden en de joviale manier, waarop zij de stemming bij de deelnemers er in wisten te houden. Zoo hadden eerstgenoemden zich kostelijk gegrimeerd en geeostumeerd als echte spullebazen en wisten ze, vóór hun tent, met hun grappen en kwinkslagen voortdurend het publiek te vermaken en hun waren aan den man te brengen. Een jonge dame, die hen daarbij terzijde stond, had zich als heer verkleed en leek in haar zwarte avondkleeding, de hooge hoed op de donkere krullebol, een echte „swell". Ook de dames-verpleegsters, die het publiek bedienden, hadden zieli allen, min of meer fan tastisch uitgedost en zagen er snoezig uit in hun hoepelrok-costuumpjes. In dit hartelijk meeleven met hun patiënten, dit deelen in hun genoegens, school ontegenzeggelijk het geheim van de rustige en gepaste feestvreugde, waardoor de sfeer dezer kermis zich zoo gunstig onderscheidde van de woelige en vaak weerzinwekkende uitgelatenheid, die die kermissen elders eigen is. II. Examens. blVoor het examen C'ostumière slaagden de dames N. van Hout en T. Dalman, voor Coupeuse mej. E. Szaras, allen leerlingen van de Kon. goed gekeurde Modevakschool, leerares-coupeuse mej. J. van Holst te Bloemendaal. Looddieven gesnapt. blVrijdagmiddag kwamen twee burgers de politie in Aerdenhout waarschuwen, dat in een leegstaande villa twee vermoedelijk onbevoegde personen aan 't werk waren. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek werden inderdaad 2 personen ontdekt, die op het verschijnen der politie wilden vluchten. Een van beiden kon direct gegrepen worden, en terwijl deze door een burger werd bewaakt, ging de politieman den voortvluchtige achterna, die via omliggende tuinen een goed heenkomen zocht. Eerst nadat de agent een twee tal waarschuwingsschoten had gelost, bleef de vluchteling staan en kon ook hij ingerekend worden. Het bleek dat beide mannen, zekere B. uit Haarlem en M. uit Den Haag, uit de villa lood en zink ontvreemden wilden; zij hadden daartoe reeds een zak gevuld, die echter in hun vlucht in den tuin was blijven staan en door de politie in beslag genomen is. MED. GEDIPL. PED.enVOETK. Bruno Klauwersstraat 4 Santpoort Station. TEL. 478 J.Ch. G. VAN AMSTEL Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij P. Breemer, Zuider Tuindorplaan 26, Haarlem, een heerenrijwiel; J. Boogerd, Dordecht, Rh. Feith- straat 2, een zilveren halsketting; J. T. Hoffman, Oranje Nassaulaan 116, een damesmuts met sier speld; Van Breemen, Militairenweg 9a een broche; A. Burdet, Ter Hoffsteedeweg 1, een ruwharige foxterrier; Willemse, Brederoodsclieweg 2b, Sant poort, een belastingmcrkJ. Barnhoorn, Zand- voorterweg 115, een kanarie; C. Verhuist, Orchi- deëenlaan 2, Heemstede, een bruinleeren tasch met inhoud; Houtgraaf, Bloemendaalscheweg 26 een verin, gouden sierspeld; A. Donker, Iepen laan .52, een colliertje; W. Roosen, Midden Tuin- dorplaan 9, Haarlem, 2 hallen en 3 schrijven; G. W. Hameka, Zandvoortcrweg 27, een lieerenhoed; P. Wessels, Koeduinweg 2a, een hond; Hansen, Drappenierstraat, Haarlem, 2 gummie zwemringen Politiebureau Overveeneen wollen kindermutsje, een hondenpenning, een wit mutsje. Politiepost Aerdenhout: een kindertaschje. Post Strand: een hadmuts, een damestaselije, een ring met 2 sleutels, twee sleutels aan een touwtje, een mantelceintuur, een horloge, een portemonnaie met inhoud, een rozenkrans, een jurk ceintuur, een wandelstok, een kraagje. Te fantastisch. bl— Een jongeman, loopjongen bij den kruide nier W. te Haarlem, werd door de politie in ver hoor genomen, nadat hij aangifte had gedaan, dat hij een bankbiljet van f 2.5.in Aerdenhout was kwijtgeraakt. De verstrekte feiten waren echter van dien aard, dat de politie het verhaal niet direct geloofdena een onderzoek aan den lijve werd het bankbiljet op den jongeman aangetroffen. Ter zake deze valsclie aangifte is tegen hem proces- verhaal opgemaakt. Aanrijding. bli Mej. R. H. uit Overveen wilde, komende uit de richting Zijlweg, de Julianalaan oversteken naar het Noordelijk rijwielpad, maar hierbij werd haar fiets gegrepen door een auto, die uit de richting Verspronckweg kwam en bestuurd werd door II. 1). uit Amsterdam. Door den schok viel de juffrouw, kreeg een hersenschudding en schaaf wonden aan hoofd, armen en beenen. Dr. Lutge, naar wiens huis de wielrijdster werd vervoerd, heeft haar de eerste hulp verleend. De fiets werd gekraakt, de auto vrij ernstig beschadigd. ZIE ONZE SPECIAAL ETALAGE VAK KL E DING MA© A2 VN PAARL AAR STEEG 1. TEL: 1X842 Opening Neutrale Kleuterschool. blZaterdagmiddag j.l. is onder veler belang stelling de Neutrale Kleuterschool te Overveen, ondergebracht in een der lokaliteiten van Stoop's Bad, geopend. Onder de aanwezigen bevonden zich de lieer S. Huyninck, chef van de afdeeling onderwijs dei- gemeente Bloemendaal, de heer W. R. Jansen, hoofd der Juiianasehool, K. Hoekstra, oud-lioofd dier school, J. A. Hoek. voorzitter oudercommissie Juliana-scliool, met andere leden dier commissie, ouders der kinderen en anderen. De heer L. Janse, voorzitter van het comité, dat de oprichting voorbereidde, verwelkomde in zijn openingswoord de autoriteiten en verdere aanwezigen, en ging in het kort de wordings geschiedenis der school na, waarhij hij dank bracht aan degenen, die door daadwcrkelijken steun de oprichting mogelijk maakten. Hij sprak tevens een woord van welkom tot de leidster, mej. Brands die naar sprekers overtuiging haar beste krachten aan de school zal geven. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Kruijt namens het bestuur der Vereeniging voor Volksonderwijs; den heer Schwellengrebel namens de Aerdenhoutsclie Kleuterschool en den heer H. Hoekstra als oud-hoofd der Juliana-sehool. De aanw ezigen namen hierna met belangstelling een kijkje in de nieuwe school, die Maandag j.l. met een 30-tal leerlingen is aangevangen. Gecompliceerd geval. bl- Door tot nu toe nog niet opgehelderde oor zaak kwamen Woensdagavond ca. lialf 11 twee luxe auto's op den hoek Bloemendaalsche weg, nabij hotel „Rusthoek" in botsing. De grootste der twee wagens, bestuurd door den heer A. uit Bloemendaal, nam de lichtere collega, be stuurder de heer W. uit Amsterdam, zoodanig in de flank, dat de laatstp wagen tegen liet hek van „De Rijp" werd gedrukt, welk hek over be hoorlijken afstand werd vernield. In de beknelling tussclien auto en hek geraakte de wandelaar W., die zich juist ter plaatse bevond, maar blijkbaar geen ernstige gevolgen daarvan ondervond, want van bem was na bet ongeval geen spoor meer te ontdekken. De auto-bestuurder W. kreeg een hevig bloe dende hoofdwonde, die door Dr. Immink werd behandeld; een achterin de auto van A. gezeten dame werd door den schok over de voorbanken in liet voorgedeelte van de auto geworpen, doch iilecf wonder boven wonder; hoewel erg geschrok ken, ongedeerd. Blotmendaalsche Reddingsbrigade. blDe Bloemendaalsche Reddingsbrigade houdt Zondag a.s. haar sluitingsfeest aan het strand. Zij mag terugzien op een prettigen zomer, waarin zeer weinig ernstige ongevallen plaats vonden. Veel belangstelling werd ondervonden van andere brigades, die uit Amsterdam, Arnhem en Andijk, o.a. excursus maakten naar Bloemendaal aan Zee. Geen wonder. De reddingsflotteur, de lijdende liaspel-brancard en het zuurstof-apparaat vormen met de drijfbussen, de stokken met grijp- touwen, enz. enz. een schitterend reddingsmate riaal. In het strandgebouw der B.R.B. zal dan ook 19 September a.s. voor de derde maal het kustwacht-examen worden gehouden. Zondag 12 September a.s. echter is liet feest voor de leden. Wedstrijden en spelletjes zullen op het programma staan. Terrein? Voor het strand gebouw: de zee en het strand. Alle leden, die kunnen komen, zullen natuurlijk aanwezig zijn. Moge een zomersche Septemberzon dezen dag luister bijzetten. E. Arm gebroken. blGehinderd door een tegenligger bij het nemen van den bocht Grenslaan-Spechtlaan in Aerdenhout, botste de motorrijder II. uit Amster dam Zondagavond j.l., na tegen de rollaag van het rijwielpad geslipt te zijn, tegen een langs den weg staanden boom. Hij brak zijn rechterarm op verschillende plaatsen en werd ter doktersbehan deling door een nabijwonenden ingezetene per auto naar Amsterdam vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd. o Geslaagd. oVoor het toelatingsexamen tot de Rijks- tuinbouwsehool voor de Bloembollenteelt te Lisse slaagden 12 candidaten, w.o. V. Roozen van Dalen te Overveen. Kopstukken der Jazzwereld in Haarlem. Soirée dansante van de „Croaking Nightingales." Ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van de „Croaking Nightingales", het bekende jazz-zang- kwartet, dat meermalen voor de microfoon op trad, hebben zij een soirée dansante georganiseerd. Interessant zal zijn het optreden van 's werelds beroemdste tenor-saxoplionist Coleman Hawkins en de alom bekende neeerpianist Freddie Johnson. De twee beste Haarlemsclie hands zullen voor de verdere vulling van den avond zorg dragen. ZONDAG 12 SEPTEMBER 1937. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. 'fZfJ'l. Trol. Bond, geen dienst. Vrije Katli. Kerk (Kinheimpark) v.m. 10.30 inir Gezongen H. Mis. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Gein. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. AERDENHOUT. Vereen. Rclig. Kring v.m. 10.30 uur Ds. J. Ph. Eggink, Ned. Herv. predikant, Rotterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. R. H. Oldeman. Ned. Herv-. Evang. v.m. 10 uur D«. M. G. Blauw, van Haarlem-N., Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur de heer M. Fokkema. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10.30 uur Ds. G. J. Duijvendak. Eglise Wallonne ii 10h.30, Service preside par Mr. ie pasteur J. Balln de l'ile de Ré. 3e Collecte pour l'Eglise. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Dr. W. ten Boom, van Hilversum. N.m. 5 uur Ds. G. A. den Hertog, van A'dam. Algem. Evang. Dinsdag n.m. 8 uur openb. samenk. Broederkerk, Parkl. 34-., Spr. de heer G. Over steegen. Onderw.„Een oude klank als nieuw geluid". Medew. zangtrio „Kalosi". Toeg. vrij. Ned. Ver. v. Spir. „Harmonia", afd. Haarlem II, (Soc. Ver. Zijlweg lj, v.m. 10.30 uur Wijdings morgen; spr. de heer J. I'. Smits, Haarlem. Onderw. „Het lichtende spoor". Helderziende waarnemingen: mevr. J. Remmcrs-v.d. Lans. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. C. J. I. Sluijk. N.m. 5 uur geen dienst. Stadsschouwburg Haarlem: Zondag 7 uur: Pro- paganda-avond van de St. Josephsgezellenvereeni- ging, ,,LTit Gods Prentenboek". Dinsdag 8.15 uur: Ver. Rotterd. Hofstad-Too- neel N.V., „Boefje". Donderdag 8 uur: Ver. Herman Heijermans, „Sonna". Zaterdag 18 Sept., 8.15 uur: Ver. Rotterd. Hof- stad-Tooneel N.V., „Candida". Luxor Sound Theater: prolongeert „Born to Dance" met Eleanor Powell. Rembrandt-Theater: „Julika" met Paula Wessely en Atilla Hörbiger. Cinema-Palace: „Mannen zijn geen goden" met Miriam Hopkins. Frans Hals-Theater: „Corsikaansche Liefde" met Tino Rossi. Circus „Sarrasani", Heemstede, terrein Sport parklaan, van 10 tot en met 16 September. B.V.C. „Bloemendaal" Het is Bloemendaal verleden Zondag niet gelukt zich via bet Leidscbe A.S.C. in de finale te werken van liet door de Oranje-witten georganiseerde tournooi om den mooien „Waller-beker". Immers den Leidenaars gelukte het kort voor het einde het winnende doelpunt te scoren uit een toegewezen strafschop, welke natuurlijk dankbaar benut werd. Zoodoende werden de organisatoren geëlimineerd en werd de eindstrijd gespeeld tussclien T.O.G. uit Amsterdam cn A.S.C., waarbij de Amsterdammers, die over een grooter dosis uithoudingsvermogen beschikten. A.S.C. in het zand deden bijten. Alhoewel het succes voor de Oranje-witten dus niet zóó groot was, wierp deze wedstrijd in zooverre zijn nut af, dat in samenhang met de andere oefen wedstrijden. liet aanwezige spelersmateriaal nauw keurig onder de loupe is kunnen worden genomen, zoodat liet resultaat uit dat oogpunt bezien niet zoo slecht is te noemen. Ofschoon de definitieve samenstelling der elftallen nog niet lieelemaal vaststaat, zal er toch niet veel meer geprobeerd worden. Het laat zich aanzien dat de Bloemendalers in de komende competitie hun mannetje wel zullen staan, zoodat verwacht mag worden dat dit jaar het beoogde doel bereikt zal worden. Tot slot van de opgezette trainingseampagne worden er nog pogingen in liet werk gesteld om a.s. Zondag E.D.O. als tegenstander te krijgen, waarvan op het oogen- blik niet bekend is, of deze pogingen resultaat opgeleverd hebben. A-s. Zondag worden om 10 uur nog eenige aardige wedstrijden gespeeld als onderdeel van een olub- ontmocting tegen een paar'al ft allen van Ivodwo, die een gang naar het veld heuseh dc moeite waard zijn. Hiermede wordt dan een serie oefenwedstrijden beëindigd, welke allen een goede voorbereiding zijn geweest voor de komende competitie, waarin naai' aller verwachting een uitstekend figuur zal worden geslagen. I Het goedkoopste adres voor alle Sportartikelen Schoterweg 27 Haarlem-N. Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal-Santpoort. Seer. Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Gespeeld op Zondag 29 Augustus: Op den Allen WeerbaarSport Vereent-dag, won S.V. den door A. W. uitgeloofden beker en medaille, resp. op lief veld en in de gezelschapszaal. Zaterdag 11 September ontvangen wij twee ploegen Haarlem-adspiranten. Zondag 12 September speelt S.V. 3 om 10 uur vriendschappelijk tegen Flora 2. Voor het le en 2e elftal zullen des middags wedstrijden worden aangevraagd. Voorgesteld als lid door het bestuur: Mej. S. Picro. Sperwerstraat, Haarlem (N.) Voorgesteld en inmiddels aangenomen als lid: Mej. G. Gran- netia, Preangerstraat 26, "Haarlem (N.) MEDAILLES - INSIGNES voor elke sport 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 Naast den autobestuurder moet voor elke persoon minstens 40 cm ruimte beschik baar zijn (voor kinderen tot 12 jaar; 30 cm) Op banken, die over den rug gemeten smaller zijn dan 140 cm, mogen dus geen 3 volwassenen zitten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2