fleemt eens proef Wales Anth Afmeting ,0/2 f 2-™ Afmeting 20/30 en 3%0 f2.20 LIPPIT'S KOLENHANDEL Sport en Spel. Wijnands o. Rensen Sport huis te ftuijl met onze Opening van het Ontvangst- en Clubgebouw „Sunlight". I KOLE NIH AN D EU OVERVEEN B. V. C. Bloemendaal. Indien wij onze indrukken over den eersten wedstrijd, welke onze plaatselijke verceniging 1.1. Zondag op haar keurig verzorgde terrein voor de derde klas-competitie van den K.N.V.B. speelde, willen weergeven, zouden wij dat kunnen doen onder het motto ..Dankbaar, maar niet voldaan". Dankbaar, omdat een algemeen als moeilijk aan gemerkte klip in den vorm van de tegenpartij „Beverwijk" omzeild is, door een sprekende over winning (74), welke dus de beide te behalen winstpunten opleverde, wat allen, die met „Bloe mendaal" medeleven, gaarne als de eerste aan loop zullen zien op de springplank tot het oude milieu, de tweede klas, als hoedanig zij het ver blijf in de derde klas graag zullen beschouwen; dankbaar verder, omdat de huidige samen stelling van het elftal wel perspectieven schijnt te bieden en tenslotte, omdat deze zege in den eersten competitie-wedstrijd een niet te onder schatten moreele steun voor de spelers beteckent. Het onvoldane gevoel wordt gewekt door de doelpunten tegen, niet in de eerste plaats door het aantal van 4, doch vooral door de wijze, waarop zij tot stand kwamen. Als toelichting hierop kan een korte beschouwing over het verloop van den wedstrijd dienen. Reeds eenige minuten na het begin liet de Bl.- achtePhoede zich verrassen, doeh blijkbaar liet de thuisclub zieli daardoor niet ontmoedigen, want na ca. een half uur bezat zij een veilig lijkende voorsprong van 41. Deze weelde bleek evenwel te zwaar voor de Bl.-beenen: men liet zich ver leiden tot gemakkelijker en misschien wel als mooier bedoeld, doch in elk geval minder pro ductief spel, van welk buitenkansje de tegen partij zoo verstandig was te profiteeren, zoodat bij het aanbreken van de rust de voorsprong tot slechts I goal gereduceerd was (43). Na de thee scheen het zelfvertrouwen bij Bloe mendaal nog niet dadelijk teruggekeerd en zij zag haar voorsprong zelfs geheel teniet gedaan. Het pleit voor de moreele kracht van de thuisclub, dat zij den gelijken stand bij het eindsignaal in een 74 zege had omgezet. MEDAILLES - INSIGNES voor elke sport 't Medailleh uis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 Al ontveinzen wij ons niet, dat het elftal van BI. nog verschillende plekken toonde, welke voor verbetering vatbaar zijn (men hoede zich er b.v. voor De Bock te veel werk in zijn voetbalschoenen te schuiven; men trachte in de nabijheid van het vijandelijk doel kansen voor hem te scheppen, waarmede hij, daarvan gaf hij j.l. Zondag blijk, wel raad weet), wij kunnen ons, zonder prjnci- pieele aanhangers te zijn van het devies „Never change a winning team", voorstellen, dat voor a.s. Zondag, wanneer een bezoek zal worden ge bracht aan „Zeemeeuwen" te Zandvoort, het eerste elftal in dezelfde formatie is samengesteld, dus: De Haas. Kloos, Van Waard, v. d. Linde, Beijk, v. d. Meij. v. Bragt, Hartman, De Bock, v.d. Meij-De Bie. Noordhof. Het tweede elftal baande zich op voorbeeldige wijze den weg door de eerste ronde voor de Stads- Editie-beker door Kennemers .3 met een C1 nederlaag naar huis te sturen. De voldoening over deze overwinning werd wel sterk getemperd door een vrij ernstig ongeval, dat een der BI.-spelers overkwam, doeh dat, naar ons van verschillende bevoegde kanten werd verzekerd, uitsluitend het gevolg was van het normale risico aan het be oefenen van lichaamssport verbonden en waaraan dus geen der deelnemers aan dezen in goede har monie gespeelden wedstrijd schuldig is. Het wordt a.s. Zondag een ware Bloemendaal- reunie in Zandvoorthet 2e elftal treedt daar om 10 uur tegen Zeemeeuwen 2 in het strijdperk, terwijl het derde elftal om 12 uur zijn geluk gaat beproeven tegen een ,,Zandvoort"-elftal. Men zal het ons niet euvel duiden, dat wij ons niet aan voorspellingen wagen in den aanvang van het seizoen, doch de 4O-overwinning, welke Zeemeeuwen 1.1. Zondag in den uitwedstrijd tegen S.D.Z. behaalde, meenen wij wel als ten aan wijzing te mogen zien, dat Bloemendaal in de badplaats een warme ontvangst wacht. Het goedkoopste adres voor alle Sportartikelen Schoterweg 27 Haarlem-N. Bridgeclub „Santpoort". Gulweg 314 TEL: ,1,5 739 Alléén in September nog ZOMERPRIJZEN Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaal-Santpoort. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort-St. Gespeeld Zaterdag 18 Sept.: N. FloraS.V. a; N. Flora niet opgekomen. Zondag 19 Sept.Oosterkwartier 1SA'. 1 84. S.V. 2Oosterkwartier 2 23, waarna gestaakt d or regen. Te spelen: Zaterdag 25 Sept.SA7, aHaarlem a, 2.30 uur; D.S.V.—S.V. b, 2.30 uur. Zondag 26 Sept.: S.V. 1Blauw-Wit 2, 2 uur; Haarlem 1S.V. 2, 2 uur. Aangenomen als leden: de dames 1), Piers, Sperwerstraat 48. Haarlem (N.), M. Rikkerink, Boschlaan 10, M. van Bakel, Noordlaan 20 en R. Bronkliorst, Kinheimweg 79, allen te Bloe mendaal. De heer Hanekroot zal voor onze leden en ge- noodigden een lezing houden over de techniek en tactiek van Korfbal. Deze lezing zal worden voorafgegaan door een zeer korte ledenvergadering en gevolgd worden door dansen, waarvoor een band aanwezig zal zijn. Introductie onbeperkt toegestaan voor den ge- heelen avond, waarschijnlijk a.s. Zaterdag in Rusthoek. OefenenZaterdagmiddagvqnaf 2_Ulir. den gelieelen dag. In de Ridderzaal. Een dringend verzoek. In de Drentsche veenkoloniën is dringend be hoefte aan kleeding en dekking. Vooral bij de kinderen. Ook aan babygoed is nijpend gebrek. Daarom wordt er een beroep op u gedaan om uw afgedankt goed, wat het ook zij, te willen zenden naar het Gemeentehuis te Emmen, waarvoor rechtvaardige en doeltreffende verdeeling zorg wordt gedragen. o Speel niet op den Rijweg. De inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem doet een dringend beroep op de leerkrachten der lagere scholen, inzonderheid der lagere klassen, de kinderen te waarschuwen niet te spelen op den rijweg. In dezen „tollentijd" is op asphaltstraten de verleiding daartoe zeer groot. o Arbeiders-Gemeenschap der Woodbrookers. Wij ontvingen het Najaars-programma 1937, October-December, van de te Bentveld te houden cursussen der religieus-socialistische Arbeiders- Gemeenschap der Woodbrookers. Het inleidend woord tot het programma vermeldt omtrent het doel der Gemeenschap, „dat zij de arbeiders beweging' wil dienen in religieuse geest", aldus haar beginselverklaring. „In deze sobere woorden heeft zij aan den eenen kant haar eigen karakter willen uitsprekenzij weet zich verbonden aan de socialis tische gedachte en beweging en doet haar werk op positief religieuze grondslag aan den anderen kant bindt zij haar werk noch haar leden aan eenig politiek program of godsdienstige belijdenis, aan partij noch kerk. Tot haar cursussen wordt ieder uitgenoodigd, die meent voor de verrijking van zijn geestelijk leven iets bij de Gemeenschap te kunnen vinden en de grondslag der samenkomsten wil eerbiedigen. De eenige voorwaarde is dat men komen wil in een geest van openheid en wil tot kameraadschap". Gr. geeft in de „Avondpost" de volgende aardige indruk van de plechtige opening der Staten-Gene- raal op Dinsdag j.l.: De zon heeft een oneerlijken concurrent aan de electrische lichtjes en de gesmede kronen. Zij worstelt binnen te komen en speelt nu en dan bravour tusschen de gebrandschilderde ruiten. En de lichtjes tot langs den nok van de zwaar-eiken kap sliepen haar uit, als ze weer schuil moet gaan langs den grauwen steenen 'muur. Maar de uni formen schitteren töeh. Het goud en blauw, het geel en rood doet in zooveel nuances zijn best feest aan te brengen. Als op een voorname receptie zoo gaan de gestalten allen in de hooge teekenen hunner waardigheid aan elkaar voorbij. Minister Slotemaker de Bruine pronkt met zijn ordelint en zijn beroemden baard. De Generaal die aanstonds het eerste woord zal roepen is met zijn witten pluimhoed aan het coquetteeren. Professor van der Bilt draagt het burgemee§):erlijk ambtsteeken over zijn gala en onderhoudt zich allervriendelijkst met de dames. Twee toga's. Hoogleeraren in hun wel meest waardige kleedij schrijden door de zaal en de burgemeester van Rotterdam is zwaar beladen met de vele onderscheidingen op zijn borst. Een patriarch: Burgemeester De Vlugt, van zijn schouders opwaarts hooger dan al het volk. En onder de dames is het vooral mevrouw Frida Kats, die in het purper haar bruidsdagen vieren gaat. Met iets roods om den hals staat mevrouw IV>- -Y-rir-*-Hrmn-, d;-.-.r- wal-nm; >vi rnuivt Overwegens is het zwart van de jacquets en de colbertjes, die met een teveel aan versierselen rondom het knoopsgaatje, zichzelf niet herkennen. De 6 N.S.B.'ers hebben ook maar hun eenvoudig colbertje aangedaan, en onder de anderen zijn er zelfs, die het maar bij hun daagsche grijsje hebben gelaten. Hoflijk, veel gebuig. De gezanten in de pracht van hup gala's geven wat zwier aan het geheel. En onder al dat drukke beweeg staat daar op liet breede half-ronde podium de eenzame troon, iets te eenzaam voor ons gevoelig hart, iets te ver laten, staat daar de hooge vorstelijke zetel, on aantastbaar onder de belichting van een elec trische zon. Reelit daar tegenover, als een groot bureau, de tafel van den Voorzitter der Eerste Kamer, die plaats neemt, vergezeld van den griffier. De bode luidt een bel. hij moet tweemaal, drie maal luiden eer het stiller wordt. Dan hebben de Kamerleden en andere dignitarissen zich in een half rond om den voorzitter geschaard en met zijn eersten voorzittershamer-tik vangt hij de orde-regeling aan. Zijn benoeming tot Voorzitter wordt voorgelezen en de commissie van ontvangst en uitgeleide schaart zich nabij den ingang tot een eere-haag. Dan rumoert liet weer door tot van de hooge statietrap de Raad van State binnentreedt in een veelheid van kleur. Deze hoogwaardigheidsbe- kleeders begroeten den voorzitter en nemen dan hun plaatsen in. Vervolgens komt de Regeering. Minister-presi dent Colijn in volle statie voorop, streng van ge laat en rustig van gebaar. Na de eerste begroe tingen valt het kabinet uiteen door een her en der handen geven. Een oogenblik later loopt Minister Colijn even gearmd met oud-Minister Oud en hun kort gesprek is tintelend: er twinkelt humor. Plots: de eene harde hamerslag en gelijktijdig valt er een volmaakte stilte. Een stilte, die hoorbaar wordt. Ieder heeft zijn plaats ingenomen en van buiten af dringt liet hoera door de stilte heen. Het meegezongen Wilhelmus wordt duidelijk gehoord. De hofhouding komt de zaal binnen. Kamer- heeren in hun uniform metden geborduurden sleutel op den rug. De hofdames hebben zich op gesteld tot een stoet en vooraan staat de opper- eeremoniemeester. Hij slaat met zijn staf drie maal op den grond en roeptDe Koningin! Ieder verheft zieli van zijn zetel en vooraf dooi de Kamerheereru schrijdt onze Koninklijke 'Majesteit plechtig binnen. In een even sierlijk als eenvoudig-voornaam grijs velours-de-panne japon is Zij inderdaad voluit de Majesteit. Een prachtige paradijs vogel-veer op de in dezelfde kleur gehouden hoed wuift mee. De stilte is als kristal. II. M. neemt haar face- main en leest de troonrede voor. Eerst met een nog wat zwakke stem, die zich echter steeds vaster vormt en prachtig wordt van klank. En dan staat de Generaal al op en roept: „Leve de Koningin"! Het driewerf hoera schalt door de zaal en vriendelijk buigend verlaat onze Vorstin de zaal, om zich in een voorzaal met de com missie te onderhouden. Op het Binnenhof davert dan weer gejuich. We liooren: Presenteert liet geweer! De muziek zet statig en breed het Wilhelmus in. Secr.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort-St. Op de Donderdag 16 September gehouden onder linge drive behaalden de navolgende leden den eersten prijs: A-klasse N.-Z. de lieeren van Hooff Jr. en G. Handgraaf, 53 m.p.O.-W. mevr. Nieuwenhuis en de heer v. d. Bogaard, 50 m.p. B-lclasse N.-Z. mej. M. Handgraaf en de heer v. d. Ende, 47m.p.; O.-W. de lieeren Warren en v. d. Werf, 46 m.p. De jaarvergadering zal worden gehouden op 21 October, terwijl de onderlinge drive een week daarna zal plaats vinden. De jaarlijksche feestavond is vastgesteld op Donderdag 25 Nov. Aangenomen als leden: de lieer Kumpe en de heer en mevr. Harmse. Het programma vermeldt 2 en 3 October: Gorter-herdenking, Leider Mr. Jan F. de Jongh; 23 en 24 October: „Levensgeloof", Leidster Mej. W. Wiardi Beekman; 30 en 31 October: „Geestelijke Helden", Leider Ds. J. Kalina; 6 en 7 November: „Het gezin", Leider J. van de Kieft; 20 en 21 November: „Karl Barth, de Oxford- groep en wij", Leider Dr. W. Banning. 2628 November: Cursus voor jonge intellectu- eelen: „Socialisme en Christendom in de na- oorlogsche periode", Leider Dr. W. Banning. 24—27 December: „Kerstviering", Leiding de heer en mevr. W. Schippers-Brouwer; 2731 December: „Opvoedingsvraagstukken", Leider Dr. W. Banning. Inlichtingen verschaft de directeur, Dr. W. Banning, Bentveldsweg 5 te Bentveld (post Aerdenhout). Zaterdag werd bet Ontvangst- en Clubgebouw der Sunlight Fabrieken te Vlaardingen officieel geopend door den E.A. lieer A. van Walsum, burgemeester van Vlaardingen, in aanwezigheid van de plaatse lijke autoriteiten der gemeente Vlaardingen en van de directie der Lever's Zeep Maatschappij. Dit juist vo't.ooide gebouw voorziet in een be hoefte van tweeërlei aard. Het aantal bezoekers aan de Sunlight fabrieken is in de laatste jaren geweldig toegenomen, omdat de moderne techni sche ontwikkeling van dit grootste zeepbedrijf van Nederland natuurlijk van jaar tot jaar meer be langstellenden trekt, waardoor de bestaande ontvangstlocaliteiten niet meer toereikend waren. In de tweede plaats was er behoefte aan meer geschikte clublokalen voor de Personeelvereeniging „Sunlight". Deze vereeinging omvat de afdeelingen zang, tooneel, voetbal, tennis, turnen, dam- en schaakclub, zwemmen, wandelen, knip- en naai cursus, enz. Door de groote toename van het aantal leden in de laatste jaren, hetwelk thans meer dan 500 bedraagt, heeft de directie van de Lever's Zeep Maatschappij gemeend, aan deze Per'soneelsver- eeniging een ruimere en meer moderne behuizing te moeten geven dan zij tot nu toe in gebruik had. Het gebouw is voorzien van alle moderne hulp middelen: centrale verwarming, stroomend heet en koud water, bioscoop-geluidsinstallatie en radio- installatie met microfoon en luidsprekers, welke vanuit een centraal punt kan worden bediend. De stichting van dit inwendig en uitwendig fraaie gebouw- getuigt zeker r an gezonden durf en initiatief van de directie van de Lever's Zeep Maat schappij op het gebied van sociale zorg voor de employé's. Wij twijfelen dan ook niet, of het per soneel van de Sunlight Zeepfabrieken zal dit schitterend blijk van belangstelling in hun welzijn ten zeerste op prijs weten te stellen en de recreatie, (lie zij in deze ideale omgeving zal vinden, zal hun zeker animeeren om in de werkuren steeds hun beste krachten aan hun werkzaamheden te geven.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 3