Bloemendaal. NOACH'S VLEESCHWAREN A. G. G. M. GIORGIS Zn. Burgerlijke Stand. Gevonden Voorwerpen. Pekêlvleesch. Kookworst KWALITEIT - AFWERKING PASVORM VAKKLEEDINGM AG AZIJN RENAULT CELTA QUATRE GARAGE VERBEEK LUXE AUTO TE HUUR Agenda. Bevallen: W. M. K. Enters-Van Rijn, zoon. M. J. van Riessen-SIappendel, zoon. Ondertrouwd: A. F. Immink en E. W. A. M. Bruijn. A. Docter en B. de Hoop. A. A. Bredius en O. Subbotin. Iv. J. Schornagel en A. G. van de Pol. A. llollenberg en Paap. Getrouwd: W. Xiermeijer en J. W. Hartog. A. F. van Türk en E. M. E. A. Gruner. A. G. Deibel en W. A. Rubaeh. J. C. van Reijendam en C. J. Prenen. H. C. Siebeling en W. Wiegmans. Overleden: Geen. blGevonden en terug te bekomen bij: F. Dernison, Haaphorststraat 33, Haarlem, een rozenkrans; Postkantoor Overveen, eengbruine vulpenhouder; De Vlught, Dr. D. Bakker- laan 76, een foxterrier; Kraetzer, Zand- voortcrpad 4, een zijden halsdoek; II. A. Kocl- meijer, Bloemendaalschest.raatweg 61, Santpoort, een bouvier; Bakker, Cornelissteeg 5, Haarlem, een Bijbel; Klein Poelhuis, Plantsoenlaan 8, een vulpenhouder; Reigersman, Oranjeplein 5, Haar lem, een zwarte hond; Busselman, Ramplaan 47, Haarlem, een damesparapluieN. Munt inga. Ohmstraat 7, Haarlem, een heercnhorlogeII. de Jong, Lombokstraat 7, Heemstede, een wandel stok; A. v. As, Ramplaan 14. Haarlem, een dames- liandsehoen; mevr. Schneider, Dekkerstraat 40, Haarlem, 2 bankbiljetten (alleen vóór 12 of na 6 uur n.m.); G. Cornelissen, Bloemendaalsclieweg 2.1, een portenionnaie met inhoud; T. Kulk, Bali- straat 21, Heemstede, een autodop; I). Warmer dam, Boekenrooderweg 3, een damestaselije met inhoud: J. Wouters, Beelslaan 5, Heemstede, een bclastingmerk; P. van Klink, Rijnegomlaan 22, een ceintuur; Floberg, Julianalaan 112, een bruine hond; H. Butter, Oranje Nassaulaan 60, een grijze muts; J. L. Ilageman, Midden Tuindorplaan 1, Haarlem, 5 rentezegels; Van Bommel, Vijverweg •20. 7-aar damesliandvchqjenen. - Politiebureau Overveen: een kinderschoentje, een pakje band enz., een zilveren armband, een sigarettenpijpje, een paar gymnastiekschoenen en gym. pakje, een portierknop, een ceintuur, een heerenrijwiel, een sleutel, een beige jas. Post Aerdenhouteen heerenhoed, een manchet knoop. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de aan het. bureau gedeponeerde voorwerpen alleen kun nen worden afgehaald opT werkdagen van 10 tot 12 uur voormiddags. Jaarvergadering Volkszang. blDe afdeeling Bloemendaal van de Xed. Ver. voor verbetering van den Volkszang hield Dins dagavond j.l., haar jaarvergadering in het Jeugd huis onder leiding van den heer D. Kuiper. In zijn jaarverslag' memoreerde de secretaris de heer A. Kranenburg den ongunstigen toe stand, waarin het vorige vereenigingsjaar begon, een toestand die zoo slecht was, dat zelfs de vraag gesteld werd, of de vereeniging niet geliquideerd moest worden, omdat liet tekort steeds grooter werd. Gelukkig is er een ommekeer gekomen en kan de vereeniging met groote bevrediging op het afgeloopen jaar terugzien. De opkomst was be vredigend. De Kerstavond, de beide propaganda- avonden, de Prinsesse-avonden in het Provinciaal- Ziekenhuis en in liet Jeugdhuis, het Meifeest en de slotavond waren een groot succes. Het ledental bleef constant; liet aantal dona teurs neemt evenwel af. Uit het verslag van de penningmeestcresse, mevr. Cassee bleek, dat de rekening sloot met een saldo van f 1.97. Mevr. Jansma en de heer Schipper werden benoemd in de kascommissie Mevr. Dolk en de heer Kranenburg werden herbenoemd als bestuurslid. Besloten werd om door persoonlijk bezoek donateurs te werven. De repetities zullen weer beginnen op Dinsdag 5 October a.s. in het Jeugdhuis onder leiding van den heer P. de Xobel. PROBEERT U EENS ons beroemd Onze eigengemaakte is een delicatesse! Bezorgen voor Haarlem en omgeving. KRUISSTRAAT 12 TELEFOON 17616 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 KON. NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUIN BOUW EN PLANTKUNDE. Afdeeling Bloemendaal en omstreken. De Afd. Bloemendaal en Omstr. der K.XT.M.v. Tb. en Pl.k. hield Dinsdagavond j.l. haar te'rste bijeenkomst in het nieuwe seizoen in Café .Rust hoek" te Bloemendaal. De Voorzitter opende de vergadering mei een woord van welkom en sprak de hoop uit dat ook in het nieuwe seizoen de vergaderingen een aange naam en opbouwend verloop zullen hebben. De Xotulen der vergadering van 25 Mei j.l. werden voorgelezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. Het door het Bestuur voorgestelde werkprogram 1937/"38 werd zonder wijzigingen aangenomen Twee avonden, een in Februari en een in Maart 1938 zullen gehouden worden voor gemeenschap pelijke rekening der afdeelingen Haarlem'.en Bloemendaal. De Beschrijvingsbrief der Algemeene Verg! ring te houden op 27 October a.s. te Utrecht vferd puntsgewijze behandeld en gaf geen reden lot speciale opdrachten. Besloten werd te stenimel op den heer G. J. van Xoordt (vakman) en den peer W. J. Putman Cramer (belangstellende). Als afge vaardigde werd gekozen de heer Mr. W. Snollen en als plaatsvervangend de heer P. Stee*;amp Ingekomen was een uitnoodiging van de IpPMjit-n- daalsche Buurtvereeniging „Hartehistlaan-Don- kere laan" ter bijwoning van een vergadering ter bespreking van het plan de a.s. te verwachten blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, op fees telijke wijze te vieren. Xa eenige gedaclitenwisse- ling werd besloten aan het Bestuur dier Buurt vereeniging mee te deelen dat onze afdeeling overweging zal nemen aan de besprekingen deel te nemen, indien het plan de gcheelc gemeente Bloe mendaal zou omvatten. Xa een korte pauze, waarin gelegenheid bestond de mooie inzendingen te bewonderen, werd de uit slag der keuring medegedeeld. Toegekend werden aan: B. J. Velzel: gr. Cypripediüm Klain Gerbault 10, gr. Cypr. Transvaal 10; H. Boogschoten: gr. diverse Orchideeën 10, 4 Aloës in 4 var. 10, gr. Cypr. Maudiae 10, gesn. bloemen Dahlia Joan 9, gesn. bloemen semi-cactus Dahlia Jul. C. Bunge 10; An. Jager; gr. Xaegelia Orange King 10, gr. Saintpaulia Ionantha 9: M. den Otter: gr. kl. bl. Asters hybride 10; G. Broklce, collectie fruit ter opluistering, lof der keuringscommissie.' De voorzitter dankt de inzenders voor hunne schitterende inzendingen, die hem het vertrouwen geven, dat de a.s. onderlinge tentoonstelling r eel moois te zien zal geven. Verder heeft hij tot zijne teleurstelling mede te deelen, dat door het gebrek aan voldoende be langstelling de voorgenomen cursus niet door kan gaan. 11e vakbespreking had een geanimeerd verloop en menigeen heeft kunnen profiteeren van hetgeen ter sprake werd gebracht. Xa een verzoek r an den voorzitter der tentoon stellingscommissie aan eventueele inzenders op de onderlinge tentoonstelling van 23 en 24 Octo ber a.s., om hem vóór 17 October te willen op geven: aard der inzending en verlangde opper vlakte, werd de vergadering gesloten. ja— ONZE MUNTEN UIT DOOR Paarlaarsteeg 1, Haarlem, Tel. 12842 Aanrijding. blDe wielrijder G. Z. uit Haarlem, komende van uit den Genestetweg, wilde den Bloemen daalsclieweg oprijden. Hij werd daarbij aange reden door een motorrijder J. C. ten P. uit Bioe- mendaal, die verzuimde het verkeer van rechts voorrang te verleenen. De wielrijder werd tegen den grond geworpen, kreeg een hersenschudding en een gapende wonde in zijn hoofd. In het post kantoor gedragen, werd de aangcredene door Dr. Westenburg verbonden en daarna naar zijn woning vervoerd. Het motorrijwiel werd in beslag geno men, tegen den berijder is proces-verbaal opge maakt. o Nog twee arrestaties. blIn verband met de inbraak in de woning van den heer S. aan de Zonnebloemlaan te Aerden hout, waarover wij vorige week reeds berichtten, zijn Woensdagavond in Amsterdam alsnog aange houden de 44-jarige H. K. en de 44-jarige I,. H., beiden uit Amsterdam, verdacht van mede plichtigheid aan genoemden inbraak. o- Ingerekend. blZekere J. J. v. L. uit Amsterdam, is door de politie ingerekend, terzake van het plegen van niet nader te noemen bedrijf in de omgeving van Aerdenhout. 0 Een straatcollecte met verrassingen. haDe vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen" houdt a.s. Zaterdag 2 October (dus op morgen) te Haarlem een groote huis- en straat- collecte, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de door haar bedeelden en daarnaast, ook aan de z.g.n. „Stille Armen" van Haarlem en omgeving. Het comité voor deze inzameling heeft de ge lukkige gedachte gehad, aan dezen „Vlaggetjes dag" iets toe te voegen, wat voor Haarlem geheel nieuw is en hoopt daarmee te bereiken, dat het streven en werken ran „Weldadigheid naar ver mogen" meer dan tot heden het geval is, in breede lagen bekend zal worden. Het zal n.l. op een wagen eenige groote tonnen rondvoeren, gevuld met diverse pakjes, die tegen den eenheidsprijs van tien cent door het publiek gekocht kunnen worden. Elk dezer pakjes bevat een of andere aardige verrassing en die verras singen zijn allen geschenken, die der Vereeniging door liefdadige plaats- en landgenooten (waar onder die tot in de verste uithoeken van ons vaderland) worden toegezonden. Om nu deze nieuwigheid te doen slagen, doet het comité een vriendelijk doch dringend beroep op alle menschenvrienden om geschenken, in welken vorm ook te willen zenden aan het adres van onze plaatsgenoote mevr. de Wed. E. C. van Heumen-Benit, Kleverlaan 105, Bloemendaal, Tel. 22067. Wij weten wel, dat er bij het verschijnen van deze courant, niet veel tijd daarvoor overblijft, doch vertrouwen, dat dit voor niemand een on overkomelijk bezwaar zal vormen. Wij verwachten dan ook een stroom van de meest heterogene- en aardige artikelen, want alles is welkom. Het publiek zal zich verdringen om een waardevol pakket voor slechts één dubbeltje te bemachtigen B. Vereeniging „Haerlem". ha- De vereeniging „Haerlem" houdt een excursie naar Egmond. ter bezichtiging van de fundamenten van het oude kasteel en het nieuwe klooster van Egmond op Zaterdag 9 October a.s. Indien de tijd het toelaat, zal tevens een bezoek aan de St. Adclberts-akker worden gebracht. De tocht zal gescliieden per autobus. Vertrek van het parkeerterrein op de Groote Markt om 1 uur precies; terugkeer aldaar te ongeveer 6 uur. De kosten per persoon zullen f 1.25 bedragen. Mevrouw J. M. Sterck-Proot en de heer J. van Oldcnborgh, directeur van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Xoord-Holland, tevens diree- teur van 'net provinciaal Eleetrieiteitsbedrijf, hebben zich bereid verklaard de leiding op zich te nemen en de noodige voorlichting te verschaffen. De heer Van Oldcnborgh is tevens zoo vriendelijk het gezelschap op Johannishof te Bakkum een kopje thee aan te bieden. Op Woensdag 6 October des avonds om 8 uur in restaurant Brinkmann aan de Groote Markt zullen mevrouw Sterck en de heer Van Oldcn borgh een inleiding geven tot hetgeen op Zaterdag bezichtigd zal worden, voor alle leden, dus ook voor degene, die niet aan het uitstapje zullen deel nemen. Aanmelding voor de excursie onder opgaaf van het aantal personen kan geschieden tot uiter lijk Donderdag 7 October vóór 12 uur, uitsluitend aan den secretaris, Frankestraat 42. Harmonische Lichaamsontwikkeling. ha— Aan de in de afgeloopen week gehouden vaardiglieidsproeven van de H.L.O. hebben 25 aersonen deelgenomen. Aan 14 deelnemers kon iet diploma worden uitgereikt, terwijl 7 deel- deelnemers niet aan de gestelde eischen op een of meerdere onderdeelen voldeden. Met 4 can- didaten wordt het examen voortgezet. De geslaagden in de verschillende groepen zijn: Jeugdgroep meisjes 1416 jaar: Corry de Mon. Jeugdgroep jongens 1416 jaar: Theo Wernik. Heeren groep III 41 jaar en ouder: S. Aarts, Mr. B. Bouman, B. Tenbroek Heeren groep II 2640 jaar: W. A. van Andel, P. J. Arnoldt, IV. Bronkhorst, Tj. I-I. Dijkman, II. J. Kool, H. J. Smit, F. Uylenburg. Heeren groep I 1725 jaar: E. van Ommeren, II. Uchelen. De oudste deelnemei was 49 jaar, de heer S. Aarts; er waren 3 deelnemers van 15 jaar. Voor het zwemmen, wandelen, evenwichts oefening en klimmen slaagden alle deelnemers. De grootste handicap bleek het hoogspringen te zijn, n.l. 6 keer, onmiddellijk gevolgd door het verspringen: 5 maal, 1 maal werd gezondigd tegen het hardloopen, 3 maal tegen het werpen, 2 maal tegen het stooten, en 1 maal tegen het wielrijden. Hierbij moet opgemerkt worden, dat niet alle deelnemers meer aan het wielrijden en wandelen hebben deelgenomen. Tijdens het afnemen der proeven is gebleken, dat nog meer belangstelling voor de II.L.O.-poer- ven, welke op een alzijdige en harmonische lichaamsontwikkeling zijn gericht, bestaat. Paddestoelententoonstelling. haOp 2,en 3 October a.s. zal, in de II.B.S. aan het Santpoorterplein, een Paddestoelcnten- toonstelling worden gehouden, uitgaande van de Xcderlandsche Mycologische paddestoelkun- dige) Vereeniging, in samenwerking met de Xederlandsclie Xatuurhistorische Vereeniging, afdeeling Haarlem, welke tentoonstelling door den heer G. A. van Schaick, voorzitter der laatst genoemde vereeniging, zal worden geopend. Behalve versch materiaal, uit de omgeving van Haarlem door de schoolkinderen verzameld, zullen op de tentoonstelling te bezichtigen zijn, een mooie collectie aardsterren van den heer G. L. van Eijndhoven (lid der Xed. Mycol. Ver.' boekwerken, welke den belangstellenden leek den weg wijzen in het rijk der paddestoelen, terwijl voorts van tijd tot tijd door mej. Akke de Vries, (eveneens lid der Xed. Mycoi. Ver. bovenge noemd), een kleine causerie over het tentoonge stelde zal worden gehouden, verduidelijkt door een serie van schitterend uitgevoerde lantaarn plaatjes. De tentoonstelling zal geopend zijn: des Zater dagsavonds van 810 uur, en des Zondags van 1010 uur. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. blDe Bloemendaalsche Brigade kwam Woens dagavond in najaarsvergadering bijeen in hotel Roozendaal te Overveen, onder leiding van den voorzitter, Dr. IV. D. van Oldcnborgh, aldus Haarl. Dagbl. Bij de ingekomen stukken was o.a. een mededeeling r an het Bloemendaalsche ge meentebestuur, dat de helft der kosten van het aangeschafte zuurstofapparaat voor rekening der gemeente werd genomen: als blijk van waardeering na een gehouden oefening. Deze mededeeling vond groote instemming. Bij bespreking s an de oefenuren in Stoop's Bad deelde de voorzitter mee, dat het Zondagmiddag uur niet zoo druk bezocht werd als gewenseht was; de brigadekas moest telkens een te groot bedrag bijdragen, zoodat dit een groot bezwaar was voor den penningmeester. Voorgesteld werd nu, op een algemeen uur te gaan oefenen, n.l. op Woensdag avond, aansluitend aan den medisclien cursus. Mevrouw W. M. Dauzon-De Ruijter zal de dames opleiden voor de diploma's A en B van den Xed. Bond tot het Redden eau Drenkelingen; voor de heeren A en B werd benoemd de lieer J. Faber en voor diploma 0 werd aangezocht de heer W. Dixon; hoofdleider blijft de heer W. Buddingii. Candidaten voor deze diploma's kunnen zich op geven bij de secretaresse, mej. A. E. Evers. De E.H.B.O.-cursus zal geleid Worden door Dr. van Oldcnborgh. De voorzitter bracht dank aan de dames en heeren, die in het afgeloopen zomerseizoen de B.R.B. met succes vertegenwoordigden op ver- selullende wedstrijden. In verband met het 25-jarigbeslaan der Haarlem- sclie Brigade in 1938 wordt een wedstrijdploeg gevormd om deel te nemen aan de voor dat jaar a.,n Haarlem toegewezen Bondskampioenschappen. Ook zal meer dan waarschijnlijk deelgenomen worden aan den wedstrijd om den Rotterdamsclien reddingsbekcr. De heer Dixon verklaarde zich des gevraagd bereid, als leider van die te vormen ploeg op te treden. Medegedeeld werd, dat de hoofdleider W. Bud dingii door het technisch bestuur van den Bond is benoemd tot adspirantlid der commissie voor het afnemen van het examen voor kustwachtdiploma; hij heeft met groot succes vele brigadeledcn op geleid voor dit moeilijk te behalen diploma. VAN PARTICULIER INGERUILD: 4 o. d. KAP, MODEL 1937, TEGEN ZEER SPEC1ALEN PRIJS. BLOEMENDAAL TELEFOON No. 22276 ZONDER CHAUFFEUR Bloemendaalsch Volkszang gaat weer zingen. blHet bestuur der Xed. Vereeniging voor den Volkszang afd. Bloemendaal. met als bescherm vrouwe H.M. de Koningin, en als leider de heer P. de Xobel verzoekt ons te willen berichten, dat hare wekelijksehe zangavonden a.s. Dinsdag 5 October zullen aanvangen en wederom des avonds van 8 tot 10 uur in het Jeugdhuis zullen plaats hebben. Voor zangliefliebbers is dit een avond van ge not en ontspanning, waar tevens ook nog heel wat van te leeren is, daar ons volkslied nog veel te weinig bekend is, en wat nog erger is, veel te weinig gezongen worden. De zeven jaren, dat de afdeeling Bloemendaal bestaat zijn een bewijs, dat „Volkszang" een ver eeniging is, die eenige aanspraak mag maken op wat meer belangstelling. Komt dus 5 October naar het Jeugdhuis en maakt een repetitie mee. u zult daar geen spijt van hebben. Eenmaal kennis gemaakt met Volks zang* afdeeling „Bloemendaal" en ongetwijfeld wordt u trouw bezoeker Stadsschouwburg: Zaterdag, 8.15 uur: Toonvel- groep „Het Masker". „George en Margareth". Zondag, 2 uur, matinée Xed. Kinderbond, „Een sprookje voor Dierenvriendjes". Idem 8 uur, Tooneelgroep „Het Masker": „Eli sabeth". Maandag, 8.15 uur: R.-K. Haarlems Gem. Tooneel Thalia". „Betje Regeert". Dinsdag idem. Donderdag I uur: Jubileum Charlotte Kohier, Marathondans. Vrijdag 8 uur: Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel X.V. „De witte ziekte". (Voor Vereen. Geloof en Wetenschap). Luxor Sound Theater: „Schooiertjes" met Freddy Bartholomew, Jackie Cooper en Mickey Rooney. Frans Hals-Theater: „Two Sinners" (Twee zwarte Schapen) met Otto Kruger, Martha Slee per en Minna Bombeel. Rembrandt-Theater: „Zevende Ilemel" met Simone Simon cn James Stewart. Cinema-Palace: „Paris" met Ilarry Baur en Rence St. Cyr. Cineone: „Zwei Herzen in 3/4 Takt", met Grcth Theimer en Willy Forst. L0

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 2