scheepstra'S drogisterijen Tel. 13574 A. J. VAN SCHOOTEN. 3 Sporthuis Henk Oolders Sport en Spel. Wijnands u. tRensen Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Hotel, Café-Restaurant „Roozendaal" G. M. W. MARGADANT Accountant Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN BERGING VOOR INBOEDELS Spaarnwouderstraat 52, Haarlem UW adres voor alle SPORT-ARTIKELEN CLUBLEDEN 10% KORTING B. V. C. Bloemendaal. Het moet voor diegenen onder de Bloemendaal- aanhangers, die een reeks van 3 overwinningen aan het begin van liet seizoen als een inooien grondslag beschouwden voor een verder succesvol seizoen, wel een teleurstelling geweest zijn, dat liun club het 1,1. Zondag tegen Zandvoort niet verder bracht dan een gelijk spel (22), doch bij lien die den wedstrijd bijwoonden, zal het gevoel van teleurstelling wel verdrongen zijn door dat van dankbaarheid. Het gelijke spel was voor Bloemendaal n.l. een meer dan redelijke belooning: Zandvoort had een groot deel van den wedstrijd - en vooral in de tweede helft het beste van het spel, doch was niet gelukkig met schieten. Aan den anderen kant genoten de Zandvoorters een onvoorzienen steun van den scheidsrechter, die hun 2 strafschoppen toekende (waarvan er één benut werd), over welker juistheid o.i. op zijn zachtst gezegd te diseussieeren valt. Hierdoor wordt natuurlijk de verdienste van de 2 door Zandvoort gescoorde doelpunten wel wat vermin derd, hetgeen niet wegneemt, dat wij deze ploeg voor het over alle linies verzorgde spel (alleen de keeper viel uit den toon) een pluim niet mogen onthouden. In het goede spel van Zandvoort ligt gedeel telijk de verklaring van het beperkte succes van de Bloemendaal-ploeg, want een elftal speelt immers zoo goed als de tegenpartij het toelaatWij schrijven „gedeeltelijk", omdat wij meenen, dat er nog een oorzaak aan te wijzen is, n.l. het teveel aan taktiek. Dit klinkt wellicht paradoxaal, doch de vorige Zondag heeft wel bewezen, dat friseh- van-de-lever-voetballers als onze Bloemendalers nu eenmaal zijn, zich niet al te veel met taktiek moeten bezighouden, hetgeen ook weer niet zoo opgevat moet worden, dat wij het afkeuren, indien men een tegenstander van erkende reputatie een speciale bewaking ten deel laat vallen. Ten slotte konden wij ons niet aan den indruk onttrekken, dat weer te veel ballen ineens naar de Bock gespeeld werden, die onherroepelijk in de fuik, welke de hechte Zandvoort-verdediging vormde, moest vast- loopen. Overigens scheen de kans op een overwinning- voor het grijpen, toen Inet een 20 voorsprong voor Bloemendaal gedraaid werd. Het eerste doel punt was al direct na den aanvang ontstaan, toen v. Bragt een hoogen voorzet van Noordhol' keurig benutte. Het tweede doelpunt kwam van den voet van laatstgenoemde, die zich daarbij ongetwijfeld door Vrouwe Eortuna zag toelonken, doch wien de verdienste toekomt van een zwak moment der Z.-achterhoede geprofiteerd te hebben. Vermelding verdient nog het stoppen van een, weliswaar on voldoende genoemen, penalty door de Haas. De 2 tegenpunten, welke Bloemendaal na de rust te incasseeren kreeg, waren beide resultaten van het goede werk van Z.'s rechtsbuiten, wiens speciale bewaking nog niet doeltreffend genoeg bleek. Vooral Bloemendaal's linksback leek ons tc aarzelend; het komt ons voor, dat een resoluut op tredend verdediger in staat is een speler als Z.'s rechtsbuiten, die den bal zoo kort onder zich houdt, vrijwel onschadelijk te maken. Intussehen leeren de resultaten van de andere wedstrijden in dezelfde afdeeling van 1.1. Zondag, dat Bloemendaal door een overwinning een voor sprong had kunnen veroveren. Alle andere preten denten voor de hoogere regionen op de ranglijst voor zoover dat thans al beoordeeld kan worden verspeelden n.l. ook een punt. Kenmerkend voor het geringe onderlinge krachtsverschil in deze af deeling is wel dat van de 5 j.l. Zondag gespeelde wedstrijden er niet minder dan 4 in een gelijk spel eindigden. Het tweede elftal gaf ons weer geen reden tot juichen, minder om den uitslag van den gespeelden wedstrijd dan om het onbegrijpelijk zwakke spel, dat vertoond werd. Het moest met O2 de vlag strijken tegen D.C.O., dat in het veld vaak de meerderheid van BI. 2 moest erkennen, doch 2 kansjes uitbuitte, waartegenover de Bl.-reserves ettelijke makkelijk lijkende kansen om zeep brachten, al vonden zij, vooral het laatste kwartier, het geluk ook niet aan hun zijde. Gezien de tech nische kwaliteiten, welke in het tweede elftal schuilen, wil ons het vertrouwen, dat het tot veel betere prestaties in staat is, evenwel niet verlaten. Voor a.s. Zondag vermeldt het programma voor het eerste elftal van BI. den thuiswedstrijd tegen De Meteoor (uit Amsterdam), dat tot nu toe de volgende resultaten behaalde: 3 111 6—5 waartegenover de volgende cijfers van BI. staan: 3 2 10 147 Wijzen deze cijfers er reeds op, dat De Meteoor den gulden middenweg verkozen heeft, een be schouwing van de reeds ontmoette tegenstanders versterkt die meening: gewonnen werd n.l. van Ahrends, dat nog niet veel succes mocht boeken; gelijk gespeeld tegen Beverwijk, dat wel tot de betere van den middenmoot zal gaan belmoren en verloren Van D.E.C., dat met evenveel punten als BI. bovenaan de ranglijst prijkt. Logisch door- redeneerend zouden wij dus a.s. Zondag van BI. een overwinning mogen venvachten, maar aan gezien de ervaring ons geleerd heeft dat logica en voetbal elkaar vaak slecht verdragen, zullen wij volstaan Tnet den Bloemendalers aan te raden niets te riskeeren, gedachtig aan het feit, dat alle tegen standers er wel een eer in zullen stellen de oude tweede klasser. die nog ongeslagen aan het hoofd staat, een puntje af te snoepen. De mogelijkheid bestaat, dat de wedstrijd om half 3 inplaats van om 2 uur begint; men raadplege hierover de dag bladen van Zaterdagavond. Het tweede elftal gaat om 10 uur bij Haarlem 4 op bezoek, ongetwijfeld met het heilige voornemen den slechten indruk van de vorige weken uit te wisschen. MEDAILLES - INSIGNES voor elke sport 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 Korfbalclub „Sport Vereent". Bloemendaal-Santpoort. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Santp. (S.) Gespeeld: Zaterdag 2 October: Oosterkwartier aS.V. a 80, S.V. bHaarlem e 11. Zondag 3 October: Westerkwartier 2S.V. 1 14, S.V. 2A'dam Zuid 21, S.V. 3Animo 1 32, Oosterkwartier 5S.V. 4 30. Te spelen: Zaterdag 9 October: S.V. aPatrimonium a 3 uur. Zondag 10 uur: S.V. 1Oosterpark 2 2 uur; Oosterkwartier 2S.V. 2 2 uur; S.V. 4Flora, 3 10 uur. Aangenomen als leden: Mej. T. Zwiep, V\est- laan 9, Santpoort (dorp); Mej. B. ter Ivulve, Wiekevoort Crommelinstraat 8, Haarlem; de heer J. Kuné, Hoofdstraat 111, Santpoort (d.) Als adspirantcnde meisjes D. en P. Siebbelis, Bred, weg 88, Santpoort. Als donatrice: Mej. W. Jansen, Pastoorstraat 22, Santpoort (S.) Voorgesteld door het bestuur: ons oud-lid de heer A. Schaap, Noordlaan 16, Bloemendaal. Als adspirant door de adspiranten-commissie: Jan Wesseling, Brederodclaan 1, Santpoort (S.) Sport Vereent 1 heeft j.l. Zondag een mooie prestatie geleverd door haar overwinning op de Westerkwartier-reserves te Amsterdam, waardoor dit twaalftal zich niet alleen in haar nieuwe om geving, de 2e klasse, zal kunnen handhaven, doch in de rimning is voor de bovenste helft van de ranglijst. Het tweede elftal doet niet voor het eerste onder, ook in zijn nieuwe omgeving (3e klasse N.K.B.) door Amsterdam Zuid 2 met een nederlaag huis-toe te zenden. Ook het derde wist te winnen, terwijl het vierde het niet tegen Oosterkwartier kon bol werken. A.s. Zondag komt Oosterpark achter de Ruïne van Brederode, waarvan gewonnen kan worden. Het tweede gaat naar Oosterkwartier, waar de ploeg een zware strijd kan verwachten. Toch geven wij hun een kans om minstens één punt in de wacht te slecpen. o Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging. A.s. Zaterdagmiddag vindt de eerste jachtrit van dit seizoen plaats. Meet om 2.15 precies bij de uitspanning „Kraan tje Lek", Duinlustweg te Overveen. Jagermeester: de heer C. A. B. A. Schade. Fieldmaster: de heer J. L. Prins. Parcours: richting Bloemendaalsche Zeeweg, langs dezen weg, strand te Zandvoort, Strandweg bij Driehuis, Kerkstraat, Visscherspad (langs de Golfclub), Naaldenveld, Nachtegalenlaan, van Vollenhovenlaan, Mr. Enschedéweg, van Haem- stedelaan, Duinlustweg. Einde: om ongeveer 4.15 bij „Kraantje Lek". 13764 Asselberglis E. D. W., Middenlaan 79. 16076 Beugen Bik C. A. van, Luitenant Kolonel b.d., Brederodestraat 1. 22530 Borsje H., Filiaal Brood-, Koek- en Banket bakkerij, Steenbokstraat 19. 14323 Dona H., Magazijn de Wolknot, Wagen weg 110. 12583 Ferwerda W. R., Dir v. Wijnhandel Fer- werda en Tieman, Joh. Vermeerstraat 10, Heemstede. 22602 Fockema Mr. R. F., Hotel Duin en Daal (kamer no. 29), Bloemendaal. 27137. Focquin de Grove F. L. M., Duindoorn laan 13, Bentveld. 10586 Ir. H. Hollander, Willem de Zwijgerlaan 26. 23988 Groot C. J. de, Bloemendaalscheweg 229. Overveen. 28518 Heemstra F. F., I.anckhorstlaan 24, Heemstede. 27149 Helberg Charles A., Import en Export, Ted. van Berkhoutlaan 33, Aerdenhout. 22583 Ileijn G., „Lousa State", Midden Duin en Daalscheweg, Bloemendaal. 27147 IludigFrey Mevr. Dr. M., Zuidlaan 1, Aerdenhout. 28565 King D., Spaarnzichtlaan 4, Heemstede. 17105 Kohier Geertsema Mevr. C. A., Bloemhof- straat 19rd. 10565 Janssen H., Aardappelen, Groenten en Fruit, Heerensingel 1. 28413 „Lindo" Electr. Koffiebranderij en Thee handel, Camplaan 7, Heemstede. 22572 Makelaarskantoor en Woningbureau van J. P. Cramer Co. J. E. Langeler, Zaanen- laan 5. 11685 Prickartz G., Isolatiewerken, Cremerstr. 84. 1464a li-raio 'recïin. Bureau „De Baaioaolctcr", Spaarwouderstraat 63. 27148 School R.K. Aerdenhout Dr. N. A. Faase, Rijnegomlaan 55, Aerdenhout. 12364 Spierings Rie, Baby- en Kinderkleeding, Keizerstraat 5. 17739 Timmers Zr. D., part. verpleegster, Zaanenstraat 110 (bovenhuis). 22615 Vermeulen H. J., Lage Duin en Daalsche weg 12, Bloemendaal. 12126 Wamsteker Dr. H. Arts, van Edenstr. 12. 12694 Welsum J. M. van, Lood- en Zinkw. Riolee- ringen, Gas- en Waterl. Sanitair, Klooster straat 50. 11141 Werkman E., Red. Algemeen Handelblad, Groote Houtstraat 2 rood (b.g.g. 12578). 14646 Windt J. A., Spaarwouderstraat 63. 15447 Wit Jr. W. de, Kruidenierswaren en Comest., Fijne Vleeschwaren, Parkstraat 6. 11586 Worp en Rusback fa. v. d., Lood- en Zink- werkersbedrijf, Potgieterstraat 28. 17637 Wijngaarden D. G. van, Cand. Deurwaarder, Burgem. Sandbergstraat 1. 17735 Zaehariades G., Ramplaan 97. •o- Haarlemsche Diner-Vereeniging Tel. 14393, Bakenessergracht 27, Haarlem Vleesch, groente, aardappelen f 0.90 Idem met soep of toespijs f 1.05 Idem met soep en toespijsf 1.20 (Omzetbelasting en bezorgloon inbegrepen) Dagelijks keuze uit minstens 3 menu's. Alleen le kwaliteiten en roomboter. Het Winterseizoen der H.O.V. Het bestuur der H.O.V. heeft, in samenwerking met het comité van Actie, voor het a.s. wintersei- zon een zeer uitgebreid en gevarieerd programma samengesteld. Zooals gewoonlijx zullen 11 concerten gegeven worden op Dinsdagavond, 7 op Vrijdagavond en 12 op Zondagmiddag of -avond. Vaste dirigenten zijn Frits Schuurman en Marinus Adam, terwijl als gastdirigenten werden uitgenoodigdKor Kuiler, dirigent der Groningsche Orkestvereeni- gingen, Metod Vymetal uit Praag en Prof. Hein- rich Laber uit Gera (Thüringen). Als solisten zullen o.a. optreden: Hans Byvanck, Maria Neuss, Ossy Renardy, Sam Swaap, Fernando Zepparoni (viool), Fred. Leidner (altviool), Roelof Krol, Louis van Maanen, Henk van Wezel (violoncel), Willem Andriessen, Edwin Fischer, Paul Frenkel, Walter Kaufmann, Theo van der Pas (piano), Gerard van den Arend, Paula Lindberg, Hélène Ludolph, Berthe Seroen. Ans Stroïnk, Jo Vineent. To van der Sluijs, Annie Woud (zang). Drie verschillende koren zullen aan meerdere uitvoeringen hun medewerking verleenen, n.l. het H.O.V.-koor en de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" (dir. Frits Schuurman), benevens Aerdenhouts's Vrouwenkoor" (dir. Felix de Nobel). Onder de uit de voeren composities trekken in het bijzonder de aandacht: drie werken met vrou wenkoor en orkest, te weten „Trois Nocturnes" van Debussy, „A la Musique" van Chahrier en „Le Miroir de Jésus" van Caplet; twee werken voor gemengd koor en orkest: Psalm 129 van Lili Boulanger en „Sarabande" van Roger-Du- casse, benevens „Aussöhnung" van Lieven Duvosel, voor sopraan-solo, mannenkoor en orkest. Voorts staan op het programma: „Die 82, Sure des Koran", voor altstem, strijkorkest en pauken van Wolfgang Fraenkel (onder leiding van den componist), een avond van Tschechische muziek, een herdenking van Gerard von Brucken Fock, eerste uitvoering van de Zesde Symphonie van Schubert, de Vierde Symphonie van Bruckner en van composities der Nederlanders Badings, Felderhof, Richter, Bunge e.a. Het Comité van Actie tot steun aan de H.O.V. organiseert wederom vier gala-avonden, welke deel uitmaken van de Dinsdagavond-serie der H.O.V. en plaats zullen vinden in de Stads- schouwburg;, te weten: 3 orlzcstconcertcn en een dansavond van Corrie Hartong met haar groep, waarbij de H.O.V. onder leiding van Frits Schuur man het orkestrale gedeelte zal verzorgen. CONTACT (September). Adm. Dallaan 8, Baarn. Deze maand weer een veelomvattend nummer, beginnend met een beschouwing over het conflict in China door Mr. A. C. Maas; vervolgens bekijkt Mr. E. Rusman het vliegtuig uit romantisch oog punt en komt tot een bezwarende getuigenis tegen den kilometerverzwelger als bedreiger van 's we relds romantiek. In de serie beroepskeuze volgt een perspectivische verhandeling over „analyst(e)" De dierenvrienden kunnen hun hart ophalen aan een breedvoerige beschrijving van B. v. Greven- broek over diverse hondenrassen. Het leven van Karl May, de „Spiegel Historiael", de afdeeling van onder de 20-snedige ertitieken be treffende „Ramblers" en „Joodsche Vraagstuk" zijn niet minder belangrijk. J. H. Oostervink verduidelijkt de „Swing-Step", „Dag Mijnheer Chips" is en wordt verder voortgezet enz. enz. Iedere maand nieuw en frisch blijkt het parool van de redactie. L. T. Het is Gemeente- Politiek van de beste soort zooveel mogelijk de dingen die U noodig hebt in eigen ge meente te koopen. De lasten der gemeenschap worden voor een belangrijk gedeelte gedragen door den handeldrijvenden middenstand'. Het is dus in Uw eigen welbegrepen belang die handeldrijvende middenstand zoo welvarend mogelijk te helpen maken. Vooral als die middenstand het hooge peil der grootstad bereikt. Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 75, Telef. 22029 Santpoort-Station, Bloemendaalscheweg 50, Tel. 554 kunnen in gesorteerdheid wedijveren met elke grootsteedsche drogisterij, térwijlhunneprijsberekeninguitmuntdoormatigheid. Annex Wijn- en Gedistilleerdhandel Vraagt uitgebreide Prijscourant. - Bezorging aan huis a Ia minute Bloemendaalscheweg 260 Overveen Heeft diverse Zaaltjes voor Partijen, Vergaderingen, Dans- en Bridgeclubs op zeer aannemelijke condities. Aanbevelend, L1NNAEUSLAAN 27 HAARLEM TELEFOON 15649 TEL. 22299 BLOEMENDAAL Dr. D DE KINDEREN VAN UW (I1ËNTEN. Hebt u er zich wel eens voldoende rekel chap van gegeven, wat het beteekent, als de kinderen van uw cli iten om een boodschap worden gestuurd? Wat doet u, om die k deren aan uw zaak te binden? Waarschijnlijk zult u zeggen: ni s! Welnu,, dan bent u hiermede in gebreke. Een boekhandelaar, dus een koopman niet dagelijks zooveel kinderen komen kruidenier, had de gewoonte, om, als er kwam, een kinderlijk praatje het hem te jongen of het meisje heette, of hij of zij al Liet het kind merken, dat het belang dan gaf de man het kind een aardige pla een prentje, en als het een jongen was, die verzamelde, zelfs een postzegel, die de b pakketten verkocht, dus die hem practis BAKKERLAAN 8-10 Op deze manier bond hij de kinderei 'an zich, die thuis ver telden, dat de „meneer van den boekwi: sl" toch zoo aardig was en de ouders kochten er vanzelf. En de kinderen vertellen dit nif alleen aan hun ouders, maar ook aan hun vriendjes en vriendifetjes met als gevolg nieuwe klanten. een branche, waar nu open als bijv. bij een en kind in zijn winkel aken. Hij vroeg hoe de ir school ging, enz. het een of ander stelde, egel, een sigarenbandje, rtelde dat hij postzegels vhandelaar zelf in heele niets kostten. DE JUISTE AANDUIDING VOOR UW ARTIKEL. Zijn er onder de door u aangeboden artikelen ook, die niet gaan, die ondanks goede reclame en advertenties, schijnbaar door het publiek niet worden gewild? Let u dan eens op, of er misschien in de aanduiding van den naam iets ligt, dat de menschen onaangc naam is. Het is soms een kleinigheid, waar het juist op aan komt. Bij de aanbieding van tandpasta bijv. moet men hieraan niet de gedacht; van slechte tanden verbinden, door te zeggen, dat het tandpasta het bederf der tanden tegengaat, doch het is beter om den naam zoo aan te dulden, dat de mensehen dadelijk weten, dat met dit speciale soort tandpasta blinkend witte tanden verkregen worden terwijl de smaak heerlijk frisch is. Een aanduiding als „bederfwerend' geeft gedachten-associaties van tand- of kiespijn en hiertegen i de beste verkoopbrief, de meest sprekende advertentie niet o- gewassen. Uw product zal dan niet voldoende worden verkocht. VERHUIZEN! Verhuizen naar een andere gemeente is geen kleinigheid. De da van aankomst te midden van kisten, rollen zeil, meubels, breng; menig huisvrouw tot wanhoop. En in dien rommel moet er tocl gegeten worden. Een pientere slager te Wassenaar ziet hierin een kans om nieuwe klanten te winnen. Met een hartelijk welkom biedt hij de familie gratis een schotel koud vleesch aan, keurig opgemaakt. Den dag daarna laat hij dei schotel terughalen en vraagt of hij een bestelling mag opnemen De dankbare huisvrouw gunt hem haar bestellingen natuurlijk graa» Een bakker gaat nog verder. Hij biedt nieuwe ingezetenen een koude lunch aan en legt hiermede den eersten grondslag voor eer blijvende relatie. HET SPROOKJE. Er was eens een zakenman, die dertig jaar lang over reclame nadacht. Daarna plaatste hij zijn eerste advertentie maar die was onderteekend door zijn curator.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 4