J 9ullioers Sport en Spel. Hotel, Café-Restaurant „Roozendaal" G-w marGADANT Accountant Tel. 13574 A. J. VAN SCHOOTEN. 7 Jing iels J 3 ren 3 Sporthuis Henk Oolders B. V. C. Bloemendaal. Korfbalclub „Sport Vereent". MEDAILLES - INSIGNES Wijnands 0. IRensen Van onze Adverteerders Ingezonden. BLOEMENDAAL EN SANTPOORT SCHEEPSTRA'S DROGISTERIJEN Bloemendaalscheweg 260 Overveen Fa. HOUTGRAAF EN BOLSENBROEK VERHUIZINGEN BERGING VOOR INBOEDELS KEN veen tie 1 1.50 verstrekt op gevr. tegen erzamelingen. logoff]. J. M i. Tel. 15515. raat 51. Post- goedkoopste :liger. iAMELAAR v verzameling anaf ct. p. o „Marnix", iaarlem. DU1NWIJK", Bloemendaal. gelxeele Win- agen f 2.50, alle dagen dagelijks aan antpoort 383. siervisschen, ziet men eerst orteerd adres Ie Steenuil". Naturalisten, 14, tel. 13265. ÏEN FILTER ■ninga maakt piariuni. Ziet m. „De Steen- •t 12/14, Tele- Y, eig. mevr. Tel. 17810, ilukt persoon- is vakkennis Vele terriers doening door ukken. INEL". Leve- en rashondjes rimmen, sche- straat 2, Tel. relliefhebbers. litterende col- n koudwater e vogels. Alle vogels tegen log voorradig ïas hondje en "heel. Beleefd T. Zomerdijk, 36, Telefoon Kattenbak af- leweglOO.Tel. jk, zindelijk, Houtvaart- aarlem). Tel. n jonge Bel- sion voor alle im (55-35-35), ;h, lamp, enz.. Timorstraat t u alleen goed rs. Ruim 100 op elke vogel J. P. Bos. 18, (bij de 3268. E VOGEL- EN choterweg 22. rteering zaden aquaria, tei - ïz. enz. Hit t gesorteerde u. Fa. A. t ;r, Doelstraat IMSCHE Hai erij. Het aan ir jirima zin- nnen- en hu - en siervoge's. vogelkooi n. loutstraat 60. 10254. ïk STE ADRES uren is J. A. 27, Haarlem en Goudsmid. Spaarnwcuderstraat 52, Haarlem UvV adrei voor alle SPORT-ARTIKELEN CLUBLEDEN 10% KORTING Bloemendaal is 1.1. Zondag veer op het pad der overwinningen teruggekeerd; met 52 werd de Amsterdamsche vereeniging De Meteoor ver slagen. Oogenschijnlijk laat deze uitslag weinig twijfel over wie de sterkste der beide tegenstanders is geweest, doch na den wedstrijd opgevangen ge tuigenissen van toeschouwers over de angst, welke hun Bloemendaalsche favorieten hun bezorgd hadden, bewijzen al, dat de zege niet voetstoots verkregen werd. Zonder een uitgesproken overwicht te vertoonen, al had Bloemendaal wel het beste van het spel, verkreeg de thuisclub in de eerste helft een nuttigen 20 voorsprong door twee effectvolle kopballen van v. d. Meij de Bie. Behalve een onvoldoende genomen en gestopte penalty, kreeg de Am sterdamsche keeper vóór de rust weinig te doen, daar de Bock op weliswaar weinig elegante, docli blijkbaar doeltreffende wijze door den midhalf der tegenpartij onschadelijk gemaakt werd en de witte binnenspeiers van die omstandigheid te weinig profiteerden. Aan den anderen kant trad de BI.-keeper eenige malen reddend op, hetgeen erop wijst, dat de witte achterhoede niet steeds geheel meester van het veld kon blijven. Na de rust kwam de periode van angst, waar van hierboven sprake is; de Meteoor benutte een strafschop en maakte zelfs gelijk toen er nog ca. een Half uur te spelen was. Daarmede schenen de Amsterdammers echter hun meeste kruit ver schoten te hebben, terwijl de opheffing der bewa king van de Boek door den wellicht wat overmoedig geworden Amsterd. midhalf de balans nog meer ten gunste van BI. deed overslaan. Onze midden poort verdienstelijk bijgestaan door de middenlinie tïi de zwoegende binnenspeiers, kon de vleugel spelers geregeld aan het werk zetten, waarbij Noordhoff ons toonde, dat hij meer in zijn mars heeft dan hij ons voordien had laten zien. Vooral een „dreun" om in Pums eigen terminologie te spreken in den hoek verdient vermelding. Het stoppen van dit schot was niet liet eenige staaltje van keeperstalent, dat de Amsterd. doelverdediger ten beste gaf; ook onze middenvoor moest, toen hij eenige malen vrij voor doel kwam, ervaren, dat het grootste struikelblok zich tussehen de palen bevond. De ijverige midhalf Beijk smaakte liet genoegen de kans te doen keeren door de derde goal te maken, de 4de kwam met een vliegend seliot van' den voet van v. d. Meij de Bie, die na de rust ge lukkig meer in de voorhoede opereerde dan daar voor,"waardoor hij ook in de gelegenheid was deze kans te benutten, terwijl ten slotte de Bock een aarzeling in de Amsterdamsche achterhoede on verbiddelijk met een doelpunt afstrafte. Wij mogen niet onvermeld laten, dat L. v. d. Meij wegens ziekte verstek moest laten gaan en op meer dan verdienstelijke wijze verlangen werd door (haast hadden wij, gedachtig aan het genoe- gelijke partijtje voethal, dat wij hem op een Zon dagochtend tussclien de oude heeren zagen spelen, geschreven den veteraan). Immer, die het nog geenszins verleerd bleek. Daar Bl.'s linksback ook dezen keer zijn vorm niet kon vinden, heeft het BI.-bestuur zich voorloopig weer van de mede werking r an Immer verzekerd, die de linkshalf plaats zal bezetten, terwijl L. v. d. Meij dan op de linksbackplaats komt. In de zoo gewijzigde opstelling lioopt B. a.s. Zondac in den IJpolder bij Sloterdijk den strijd aan te hinden tegen W.M.S., dat wij door een over zichtschrijver al ais een der zwakkere zusjes aan geduid zagen. Afgaande op liet aantal totnutoe behaalde punten, n.I. 3, heeft deze beoordeeling grond, doch de resultaten van de thuiswedstrijden dezer club, n.I. een 01 nederlaag tegen het sterke Kinheim en een gelijk spel tegen het nog onge slagen D.E.C., doen ons vermoeden dat W.M.S. op eigen veld een lastig te overwinnen tegenstander is. Aan de Bloemendalers om dit vermoeden te logenstraffenEn, heeren, verg niet te veel van de zenuwen uwer trouwe aanhangers door hun a.s. Zondag die angstige momenten te besparen. Aan gezien D.E.C. door een overwinning op Zandvoort parallel met BI. bleef gaan, zal er tegen W.M.S. gewonnen moeten worden. De verrichtingen der reserves tegen Haarlem 4 (een 46 nederlaag) kunnen ons weinig opwekken de woorden in de pen geven en toch wijst een tot 20 min. voor tijd gehandhaafden voorsprong van 4—1 er niet op, dat het 2e elfial wel degelijk tot goede dingen in staat is. In den a.s. Zondag om 10 uur te spelen thuiswedstrijd tegen li.C.II. 5 ligt dunkt ons de kans om de eerste 2 punten binnne te halen. Seer.Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort-St. Gespeeld: Zaterdag Oct.: SA', aPatrimonium a 1—2. Zondag 10 Oct.: S.\'. 1—Oosterpark 1 6—2; Oosterkwartier 2S.V. 2 20; S.Y. 4—Flora 3 0—1. Te spelen Zaterdag 16 Oct.; Meerhoseli b—S.Y. b, 2.30 uur. Zondag 17 Oct.: Amsterdam-Zuid 1—S.V. 1, 2 uur; S.Y. 2Rohda 3, 2'uur; S.Y. 3—Aurora 2, 10 uur; D-S.Y. 3SA 4, 10 uur. Aangenomen als lid de heer A. Schaap, Noord laan 16, en als adspirant Jan Wesseling, Brede- roodscheweg 1, resp. te Bloemendaal en Santpoort'. Voorgesteld door Tini Vlaanderen als adspirant: Marie Poel, Blocmendaalschestaatweg 150a, Sant- pcort-St. Sport Vereent 1 heeft zich met 62 de meerdere getoond van Oosterpark 1, welke uitslag wel ver diens was. Rust ging na 2O diend was. Rust ging in met 20, na een gestadige meerderheid. Na rust maakten de gasten er 21 van, doch S.V. zette goed door en nog 4 goals werden gescoord, waartegenover Oosterpark er 1 stelde. De SA'.- en Oosterkwartier-reserves ontmoetten elkaar aan de Zomervaart. Oosterkwavtler bleef de meerdere met 20, hoewel een gelijk spel beter de verhouding had weergegeven. S.V. 1 gaat a.s. Zondag naar Amsterdam-Zuid, welke club in eigen home nogal sterk is. SA'. 2 ontvangt Rohda 3, welke wedstrijd wel kan worden gewonnen. Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging Eerste Jachtrit. J.l. Zaterdag opende de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging het seizoen 1937-1038 met een jachtrit, welke werd voorgereden door den Res. Ie Luit. 0. A. B. A. Schade. Tegen twee uur verzamelde zich een aantal ruiters aan de meet bij „Kraantje Lek" te Over- veen, waarna reeds spoedig de jagermeester het sein tot vertrek gaf. Langs de verharde wegen begaf het gezelschap ziel) naar de duinen ten zuiden van den Bloemen- daalschen Zeeweg, waar de eerste run werd inge zet. Onderbroken door een stapreprise, bereikte men het strand aan het einde van dezen Zeeweg, waar de traditionecle run van 4 K.M. lengte volgde. Ter hoogte van het hotel Groot Badhuis beklom men de ruiters den Strandweg, ten einde via liet dorp Zandvoort naar lietVisscherspad te rijden. In het Naaldenveld begon de 3e run. welke zich kenmerkte door een afwisselend parcours over stroobalen en hekken. Tot slot volgden twee runs door de van Vollenhovenlaan en de van Haero- stedc-laan naar den Duinlustweg. Zeer voldaan over het genotene keerden de ruiters naar „Kraantje Lek" terug, waar de jagermeester, de heer Schade, als tolk optrad van de deelnemers om te bedanken voor de rit -De voorzitter van .de H.R.J.V.. de heel' J-A-C'. Steur, bedankte op zijn beurt den jagermeester en alle aanwezigen voor hun komst. Deelnemers warende dames Erens, Gund- lach, Hoppe, Leeuwenberg. Mol en de heeren Jhr. Bas Backer, Bon. Deenik, Ir. Dojes, Erens Lammers, Prins (fieldmaster), Ruppert, Schade (jagermeester). K. Steur, J. Steur Jr., Wcster- woudt en Bushoff. voor elke sport 't Medaillehuis, Schoterw. 78 t/o kazerne, Tel. 17256 Lampekapmagazijn „Ivonne" verplaatst. De bekende zaak van heter genre, liet Lampe kapmagazijn „Ivonne" opent thans een naar alle eischen des tijds ingerichte showroom in de Groote Houtstraat 147a. „Ivonne" heeft reeds in haar oude zaak een goeden naam gevestigd en zal ongetwijfeld deze reputatie door een nieuwe en grooterè omgeving willen voortzetten. Het in terieur geeft een warmen gezelligen indruk, waar een ieder rustig zijn inkoopen onder vakkundige voorlichting in den grooten winkel zal kunnen doen. Alle soorten lampen worden op eigen ate liers vervaardigd, terwijl „Ivonne" tevens is in gericht voor het opnieuw overtrekken van kappen. Lampen, kronen, schemerlampen enz. zijn in groote keuze aanwezig en de bijzonder fraaie op stelling, ook die van de étalages, geeft een goed- georganiseerden indmk. „Ivonne" zal zeker veler belangstelling trekken en als deze belangstelling omgezet wordt in koopen, zal vakkundige be diening er wel zorg voor dragen, dat dit koopers blijven. EEN IEPENLAAN-BOULEVARD? Zeer geaclile Redactie, Wilt u iiet volgende in uw blad opnemen Indien het waar is, dat misschien het verkeer uit Haarlem, komend bij den spoorwegovergang aan de Kleverlaan rechts af langs de Iepenlaan geleid wordt, dan verdient deze laatste toeli zeker algeheele verbetering. De kuilen zijn ontelbaar. Bij Tegenweer loopt men zelfs op het trottoir niet veilig voor modderspatten. Een groote verbetering zou ook zijn het trot toir te betegelen en te verbreeden, al gaat dit ten koste van een gedeelte der tuintjes. De oostkant van de Iepenlaan wordt zeer druk bewandeld, omdat hier geen enkele onderbreking v an zijstraat is. Wat zouhier, mitser een behoorlijk wegdek ligt, een gezellige boulevard van gemaakt kunnen worden. Hoogachtend, II. T. Bloemendaal, October 1937. STRATEN-PUZZLE. Een veel geuite wensch. Geachte Redactie, Herhaa'delijk en vooral 's avonds wordt bij mij gebeld en dan gevraagd: „Kunt u mij bij geval vertellen, waar ik de nummers Yijverweg 1 tot en met 9b en 2 tot en met 4e kan vinden" Gelukkig kan ik dat en los de puzzle voor hun op. Een puzzle is liet, want verbeeldt u zicli een weg, die zoo maar zonder eenig motief plotseling ein digt, daar waar het eind niet is en dat doet zicli voor op de Iepenlaan. In plaats dat liet laatste gedeelte dat aansluit en recht door naar liet Station gaat, ook zoo heet, is men dat Yijverweg blijven noemen. Toen liet Kinheimpark nog moest worden aangelegd, kwam dat stuk den Yijverweg werke lijk toe, doeli daarna had het. om verwarring te voorkomen, naar de lepen'aan behooren over te gaan. Ik zou zeggen, geachte gemeente-autoriteiten, als er niet al te veel soesah aan vast zit, dan ver dient liet werkelijk overweging dat deel Yijverweg maar te herdoopen, m.i. zal het noch bij Vijver- weg- noch bij Iepenlaanbewoners bezwaren ont moeten. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. Bloemendaal, October 1937. P. W. 13. Maar hierdoor begonnen de mannetjes zoo te (lillen, dat het wel leek alsof er honderd mussclien sjilpten. Met mijn vrije hand maakte ik nu mijn liaren los aan den linkerkant, maar mijn andere daarmee nog altijd v»stgebonden. V'HWrn ie p een-derkjeiiie veatjes: Wdgo pli. >n :c l" en meer dan honderd pijlen verwonden mijn hand alsof iiet insectenbeeten waren. Toen schoten ze in de lucht, zoodat de pijlen in mijn gezicht vielen en mij wondden en waardoor ik een vreeselijke jeuk kreeg. Ook probeerden zij mij met hun speren te doorboren, maar doordat ik een leeren wambuis droeg, lukte hun dit niet. Tenslotte daelit ik: „Laat ik mij maar stilhouden en morgen verder zien; alles zal wél terecht komen!" 14. Intusschen kwamen er steeds meer van die kleine wezentjes om mijn lichaam heenstaan. Ik kon ze niet meer tellen, maar liet waren er toch zeker wel een paar duizend bij elkaar. Na een poosje hoorde ik aan mijn rechterkant kloppen. Ik draaide mij» lioofcLio die richting en_ zag dat er een houten tribune getimmerd werd, die iets hoven mijn hoofd uitstak. Toen dit klaar was, klom er een mannetje op, die vast en zeker de koning was van al die kleine menschen, want een page droeg zijn sleep. Hij hield een heele lange toe spraak tot mij, doeli ik verstond er niets van. Eerst veel later hoorde ik, dat het niet de koning was doch het was zijn raadsman. 15. Daarna sneden zij de touwen door, waarmede mijn hoofd gebonden was, zoodat ik heter zien kon. Ik wilde daarop den spreker antwoorden, doch bij het eerste woord, dat ik zeide, wankelde de tribune zoo, dat de redenaar bijna naar beneden viel en alle menschen de vingers in de ooren stopten. Ik begon daarop zachter té praten en om te toonen dat ik niemand kwaad wilde doen, beduidde ik lien met gebaren, dat ik mij heel kalm zou houden. 16. Toen bracht ik de kleine menschjes aan het verstand, door telkens de vingers naar den mond te brengen, dat ik erge honger had. Direct werden er eenige honderden laddertjes tegen mijn lichaam opgezet. Allereerst haalden zij alle pijlen uit mijn gezicht en handen. Daarna kwamen kwieke ventjes met eetwaren beladen naar boven. De belangstelling buiten op het veld waar ik lag, was intusschen zóu groot, dat het er zwart zag van de Lilliputters. landelijke meer de landelijke gemeenten van voor vijftig jaar. Het zijn de voorsteden geworden van Haarlem en Amsterdam en de outillage van verschillende te Santpoort en Bloemendaal gevestigde zaken staat op hetzelfde hooge peil als die der groote steden. Alleen de prijzen zijn er veelal lager en de bediening is er veel zorgvuldiger en persoonlijker dan in grootestads-zaken mogelijk is. Santpoort-Station, Bloemendaalscheweg 50, Tel. 554 Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 75, Telef. 22029 aijn grootstadsche zaken met een dorpsche matigheid in winst. Annex Wijn- en Gedistilleerdhandel Vraagt uitgebreide Prijscourant. - Bezorging aan huis a la minute Heeft diverse Zaaltjes voor Partijen, Vergaderingen, Dans- en Bridgeclubs op zeer aannemelijke condities. Aanbevelend, LINNAEUSLAAN 27 HAARLEM TELEFOON 15649 TEL. 22299 BLOEMENDAAL Dr. D. BAKKERLAAN 8-10

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1937 | | pagina 7